Χριστόδουλος....

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Σάβ 21 Απρ 2007, 20:35

Χριστόδουλος....

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Τετ 28 Ιαν 2009, 17:28

Σαν σήμερα 28/01/2008 τα ξημερώματα εκοιμήθη στην οικία του ο μακαριστός πια Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Έλλάδος Χριστόδουλος μετά από πολύμηνη μάχη με την επάρατη νόσο. Σαν φόρο τιμής και εν είδει μνημοσύνου ανοίγω αυτό το νήμα, για να τιμήσουμε την ασίγαστη και φλογερή εκείνη ψυχή της Ορθοδοξίας και του Ελληνισμού.


Πάντα θα ζεις μες στις ψυχές μας!
Ο δικός μας Χριστόδουλος!
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ


...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Τετ 28 Ιαν 2009, 21:22

Αισθητή η απουσία του, ειδικά σε σύγκριση με το άλλο το άψυχο με ράσα, τον Ιερόνυμο.

Ελπίζω να είσαι κάπου καλύτερα Αρχιεπίσκοπε Χριστόδουλε.
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τετ 28 Ιαν 2009, 21:26

Πέρασε κι'όλας ένας χρόνος;
(Λένε οτι όταν περνάς καλά, ο χρόνος κυλάει γρήγορα).
Ελπίζω ο Θεός να τον συγχώρεσε
(Γιατί εμείς πάλι, όχι)
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ICAROS » Τετ 28 Ιαν 2009, 21:42

Για... ''αξιωματούχος'' παπάς μια χαρά τα πήγε. :loco:
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
ABATTON
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2008, 14:21
Irc ψευδώνυμο: ABATTON
Φύλο: Άνδρας

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ABATTON » Τετ 28 Ιαν 2009, 22:09

( Καταρχήν Συγχαρητήρια για την αναδειξη αυτού του θέματος)

Υπήρξε ένας εξαίρετος, ποιοτικός και συνάμα φωτισμένος άνθρωπος.

Βαθιά συναισθηματικός και ταυτόχρονα καυστικός.
Η Ιερά Ελλάς έχασε ένα μεγάλο πνευματικό ανάστημα.
Υπήρξε ένας λεβέντης κληρικός που ήξερε να υπηρετεί τον λαό του και ταυτόχρονα να άρχει το Έθνος του,
ήτω δηλαδή αυτό που θα λέγαμε Ποιμένας.

Πρόσχαρος αλλά ταυτόχρονα αξιοπρεπής.
Δίχως κόμπλεξ ντυσίματος κ γενικότερης εξωτερικής εμφανισης αγαπούσε την νεολαία και η νεολαία αγαπούσε τον Παππούλη της..

''Σας Πάω'' ήτω η έκφραση η οποία τον καθιέρωσε και η οποία θα τον χαρακτηρίζει στα χρόνια που θα ακολουθήσουν, σαν έκφραση αμεσότητος και πηγαίας αγάπης προς τα παιδιά.

Φυσικό ήτω να έχει και πολέμιους ακριβώς για όλα τα παραπάνω που υπηρξε, που όμως αποτελούν τιμή του..

Αιωνία η Μνήμη σου Αρχιεπίσκοπε 'Κεραυνέ' ας είναι ελαφρύ το χώμα που σε σκεπάζει.
Ολόκληρο το Έθνος σε χαιρετά με Τιμή..


ΑΘΑΝΑΤΟΣ !!! :rose:




Η Eξόδιος Ακολουθία :cross: :cross: :cross:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ABATTON την Τετ 28 Ιαν 2009, 22:54, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ICAROS » Τετ 28 Ιαν 2009, 22:23

Από τους τελευταίους ΑΝΤΡΕΣ παπάδες.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 28 Ιαν 2009, 22:33

Δυο παπαδες συμπαθησα.
τον παπα ηρωα του χωριου μου που αν και πανεπιστημιακος αρνηθηκε θεση στην μητροπολη για να παραμεινει με το χωριο και τον αρχιεπισκοπο χριστοδουλο.
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Τετ 28 Ιαν 2009, 23:58

Δυο παπαδες συμπαθησα.
εγώ μόνο το πάτερ Αντώνιο και τους ομοίους του, που καθημερινά δίνουν απο το δικό τους περίσσευμα για να βοηθήσουν παιδιά και ανήμπορους ανθρώπους, και αγωνίζονται ενάντια σε τρομερές δυσκολίες, παρόλο που δεν έχουν (και δεν είχαν ΠΟΤΕ) καμμία βοήθεια απο την εκκλησία...
Για τους ίδιους λόγους δεν συμπάθησα ποτέ και τον εν λόγω αρχιεπίσκοπο, καθώς δεν έδωσε ποτέ τίποτα για όσους υπέφεραν, ενώ κάποια στιγμή ήταν και προκλητικός ως προς το τί θεωρείται βοήθεια σε ανθρώπους που πλήχθηκαν απο θεομηνία, αν και παραδέχομαι οτι ήταν εξαιρετικός επικοινωνιακά.
Πέραν αυτών, ο -όποιος- Θεός ξέρει καλύτερα, δεν είναι δική μας δουλειά να τον συγχωρέσουμε ή όχι, άλλωστε δεν μας έκανε και κάτι προσωπικα ο άνθρωπος. Ας είναι καλά εκεί που είναι, και ζωή σ'εμάς!
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Ιαν 2009, 00:14

ABATTON έγραψε:( Καταρχήν Συγχαρητήρια για την αναδειξη αυτού του θέματος)

Υπάρχει το τόπικ εκοιμήθη ο αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος , υπάρχει και τόπικ πριν το θάνατό του για την επιδείνωση της υγείας του εδώ, υπήρχε κι άλλο ένα για τις αφίσες... "ευαισθησίας" που αναρτούσαν κάτι λαμόγια "δημοκρατες" όταν ο άνθρωπος αργοπέθαινε. Θα το βρείτε (μαζί με άγριες κόντρες κυρίως μεταξύ εμού και της Σαλώμης) εδώ

Καλή του ώρα του ανδρός εκεί που βρίσκεται τώρα.

ΙΚΑΡΟΣ έγραψε:Για... ''αξιωματούχος'' παπάς μια χαρά τα πήγε. :loco:
ΙΚΑΡΟΣ έγραψε:Από τους τελευταίους ΑΝΤΡΕΣ παπάδες.
Από σεβασμό στον νεκρό, αν δεν τον εκτιμήσαμε εν ζωή κι αδυνατούμε να αφήσουμε σ'ένα νήμα που τον μνημονεύει έναν καλό λόγο κάτι σαν λουλούδι ας πούμε αν ήμασταν στον τάφο του, αφοδεύματα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν χρειάζονται και το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να απέχουμε τελείως από αυτό.

Ενημερώνω την ομήγυρη πως αν ξαναγίνει κάτι παρόμοιο για οποιονδήποτε νεκρό, το δυσεβές ποστ θα διαγράφεται με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς επεξηγήσεις απ'τη διαχείριση.


Ευχαριστώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ICAROS » Πέμ 29 Ιαν 2009, 02:04

ΑρΕλα έγραψε:
ΙΚΑΡΟΣ έγραψε:Για... ''αξιωματούχος'' παπάς μια χαρά τα πήγε. :loco:
ΙΚΑΡΟΣ έγραψε:Από τους τελευταίους ΑΝΤΡΕΣ παπάδες.
Από σεβασμό στον νεκρό, αν δεν τον εκτιμήσαμε εν ζωή κι αδυνατούμε να αφήσουμε σ'ένα νήμα που τον μνημονεύει έναν καλό λόγο κάτι σαν λουλούδι ας πούμε αν ήμασταν στον τάφο του, αφοδεύματα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν χρειάζονται και το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να απέχουμε τελείως από αυτό.

Ενημερώνω την ομήγυρη πως αν ξαναγίνει κάτι παρόμοιο για οποιονδήποτε νεκρό, το δυσεβές ποστ θα διαγράφεται με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς επεξηγήσεις απ'τη διαχείριση.


Ευχαριστώ.
Τιμώ τον ίδιο αντιπαραβάλλοντάς τον με τους μη-άντρες παπάδες που έμειναν. Πού φαίνεται να ασεβώ απέναντί του; Eίναι θετική η γνώμη μου για τον συγκεκριμένο, πάντοτε στο πλαίσιο της θέσης στην οποία βρισκόταν. Και το εννοώ ότι ήταν ΑΝΔΡΑΣ.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Ιαν 2009, 08:39

Eγώ να δεχτώ πως εννοούσες το δεύτερο. Στο πρώτο (ποστ) που'βαλες αυτό ---> :loco: πάλι με σεβασμό το έκανες; Τεσπα, δε θέλω να διαιωνίσω αυτή τη συζήτηση. Αν παρεξήγησα ζητώ συγνώμη. Απλά με ενοχλεί πολύ (και το'χω δει συχνά) να μην ξέρουμε τι θα πει σεβασμός και δη σε νεκρό. Όχι ως Ελληνες να το ξέρουμε, αλλά ως άνθρωποι στο φινάλε βρε αδερφέ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ » Πέμ 29 Ιαν 2009, 09:32

Ὁ Χριστόδουλος ἔχει πάει στήν Κόλασι
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από Kariatida » Πέμ 29 Ιαν 2009, 09:51

ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ έγραψε:Ὁ Χριστόδουλος ἔχει πάει στήν Κόλασι
H Πρώτη μου κινηση οταν διαβασα το παραπανω ποστ ηταν να ξεκινησω διαδικασια αποσπασης του στα τρολς και τα ασχετα. Δεν θα το κανω ομως ωστε η απαντηση μου να ειναι παραδειγμα και σε αλλους επιδοξους "γλυκομιλητους".

Το να συμπαθεις ή οχι καποιον, ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σου. Το να πιστευεις σε καποια θρησκεια/ιδεολογια/κοσμοαντιληψη επισης. Ουτε κι εγω ειμαι υπερ της παρουσας θρησκειας κι ουτε μου εκανε κρυο ή ζεστη για το ποιος την εκπροσωπει. Ομως ο σεβασμος ειναι αλλο πραγμα. Το να σεβεσαι οτι υπαρχει κοσμος σε μια κοινωνια ειτε αυτη ειναι η κοινωνια της γειτονιας σου, ειτε μια διαδικτυακη κοινοτητα, η οποια πιστευει κατι διαφορετικο απο εσενα. Δεν μπαινεις λοιπον να πεταξεις σπιρτο χωρις να αναψει φωτια.

Εκτος κι αν θελεις να αναψεις αυτη τη φωτιά. Εκει λοιπον θα σου προτεινα να επισκεφθεις καποιο απο τα μυριαδες τοπικς που εχουμε γι αυτον τον λογο και ν αφησεις τον νεκρο ησυχο.

Θα σας παρακαλουσα όλους να κανετε μια αναδρομη στην αγωγη που σας εμαθαν οι γονεις σας για τον σεβασμο απεναντι στους ανθρωπους, τους αποντες και τους νεκρους.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Σάβ 21 Απρ 2007, 20:35

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Πέμ 29 Ιαν 2009, 10:10

To νήμα ανοίχθη για να τιμήσουμε τον Χριστόδουλο και όχι για να τον ατιμάσουμε. Φαίνεται πως κάποιοι ούτε όταν κάποιος πεθάνει δεν μπορούν όχι να τον συγχωρήσουν αλλά να αφήσουν στην άκρη κάποια αρνητικά συναισθήματα. Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι στάζουν απλώς χολή.
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ


...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ » Πέμ 29 Ιαν 2009, 10:16

Αὐτό πού ἔγραψα εἶναι μία οὐδέτερη πρότασι-ἄποψι. Ἰσχυρίσθην ὅτι ὁ Χριστόδουλος αὐτή τή στιγμή εἶναι στην Κόλασι καί ὄχι στόν Παράδεισο, γιατί κατά τή διάρκεια τοῦ βίου του ἔκανε, κατά τή γνώμη μου πάντα, τέτοιες κακές καί ἁμαρτωλές πράξεις πού σύμφωνα με την χριστιανική θρησκεία ὁδηγοῦν τον νεκρό στην Κόλασι καί ὄχι στον Παράδεισο.

Καί ὰν ΟΝΤΩΣ ἔχει πάει στην Κόλασι τελικῶς (μη μοῦ πῇς ὅτι το ἀποκλείεις), ἐγῶ μετά τί θα πρέπῃ να σούρω στην ἀφεντιά σου;

Καρυάτιδα πρίν ἐκτοξεύσῃς ἀτυχεῖς καί ἀστόχους παρατηρήσεις περί ἀνατροφῶν καί γονέων, θα βελτίωνες θεαματικά τήν δημοτικότητά σου ἐδῶ μέσα κάνοντας ΕΣΥ ἕναν ἀπολογισμό για το πῶς σοῦ ἔμαθαν οἱ γονεῖς σου να ξεχωρίζῃς το ΑΙΣΧΡΟ καί το ΑΣΕΒΕΣ, συγκρίνοντας τήν ἀνωτέρω πρότασί μου με τον βίο και την πολιτεία (και την αἰτία ... ὑγροῦ θανάτου) τοῦ Χριστοδούλου.

Ξαναλέω, ἐξέφρασα μία ἀξιοπρεπέστατη ἄποψι, ἥτις δεν ἔχει τίποτα τό ὑβριστικό ἐντός της.

Ἐσύ, Καρυάτιδα, τήν ἐξέλαβες γιά Ὕβριν.

Ὅποιος ἔχῃ τή μύγα μυγιάζεται
.
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από Kariatida » Πέμ 29 Ιαν 2009, 10:25

Δεν γνωριζουμε το που εχει παει η ψυχη του, καθως οι περισσοτεροι απο εσας δεν επικοινωνειτε με τους νεκρους και τις ψυχες τους. Αν εχεις καποια πληροφορια κι οχι εικασια για το πού εχει μεταβεί η ψυχη του, θα ηταν χαρα μου να μοιραστω τον συλλογισμο σου. Απο εκει και περα, το θεμα για εμενα θεωρειται ληξαν και καλο θα ειναι να συνεχιστει το τοπικ ως εχει ωστε να μην χρειαστει να μας αποσπασουν τα ποστ ως τρολ και ασχετα.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Ιαν 2009, 10:28

Πιστεύεις σε παραδείσους και κολάσεις Αιθεροδρόμε; Μου κάνει εντύπωση εσύ ειδικά ν'ακολουθείς εβραϊκού τύπου φιλοσοφήματα... Εδώ είναι ο παράδεισος κι η κόλαση εδώ καλό μου, δεν το'χεις ακούσει το σοφό λαϊκό άσμα;

Όπου κι αν βρίσκεται ο θανών έχω την αίσθηση ότι είναι σε πολύ καλύτερο μέρος από μας που τρωγόμαστε για μαλακίες πολλές φορές.

Όπως και να'χει, παραπάνω έδωσα λινκς κι άλλων τόπικς σχετικών με τον θανόντα. Μπορείς να τους ρίξεις μια ματιά στον ελεύθερο χρόνο σου. Σ'αυτό το σημείο όμως κι επειδή ειδικά οι νεοεισερχόμενοι πρέπει να νιώσουν ότι στα ΙΔΕΟ έχουμε ένα ιδιάζον κόλλημα με την έννοια "σεβασμός" (χωρίς να θέλω να σου προσάψω τρελή ασέβεια τέλος πάντων) δεν είν'κακό να κάνεις μια τσάρκα και στο ομώνυμο τόπικ μας, στο οποίο μπορείς να καταθέσεις τις σκέψεις σου σχετικά μ'αυτόν τον ακριβοθώρητο στις μέρες μας κύριο. Βρίσκεται εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic.php?f=17&t=4450
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ΑΙΘΕΡΟΔΡΟΜΟΣ » Πέμ 29 Ιαν 2009, 10:36

ἈρἝλα ἐσῦ ξέρεις πρώτη ἀπ' ὅλους την γνώμη μου για τόν χριστιανισμό καί τα παρελκόμενά του.

Ἐδῶ ἀπηυθύνθην προς τούς Χριστιανούς καί δῇ τους χριστοδουλικούς, ΜΙΛΩΝΤΑΣ στον ἴδιον τους τόν κώδικα (Παράδεισος-Κόλασι).

Τό ξέρω ὅτι κι ἐσῦ δεν πιστεύεις, ἀλλὰ ἐὰν πίστευες, πού πιστεύεις ὅτι θα πήγαινε ὁ Χριστόδουλος;

Anyway, τό θέμα λήγει ἐδῶ, πᾶμε σ' ἄλλα...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Ιαν 2009, 10:45

Τό ξέρω ὅτι κι ἐσῦ δεν πιστεύεις, ἀλλὰ ἐὰν πίστευες, πού πιστεύεις ὅτι θα πήγαινε ὁ Χριστόδουλος;
Αυτό είναι ενδιαφέρον ζήτημα που μπορούμε να συζητήσουμε εκτενέστερα (αν ανοιχθεί νήμα) στις ενότητές μας για τα παράδοξα, μεταφυσική, εσωτερισμός κλπ. Και όχι μόνο για το πού θα πήγαινε ο Χριστόδουλος, αλλά ο οποιοσδήποτε από μας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Πέμ 29 Ιαν 2009, 11:26

Θα το πω όσο πιο απλά γίνεται.

Εαν χαλάσει αυτό το θέμα και υπάρξει τρολάρισμα, θα υπάρξουν και άσχημες συνέπειες. Οπότε όποιος κάνει τέτοια σχέδια αδίκως θα μπει στον κόπο γιατί θα πάνε χαμένα.

Στο θέμα μας τώρα. Εγώ δεν θα διαφωνήσω οτι ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος, όπως και ο κάθε άνθρωπος έκανε και λάθη. Για μένα το μεγαλύτερο του λάθος ήταν οτι πήγε να τα βάλει με τον σκληρό πυρήνα του εκκλησιαστικού παρακράτους με ελάχιστη υποστήριξη, και αυτό το πλήρωσε, συν το γεγονός οτι έδωσε πάρα πολύ θάρρος και οικειότητα σε πολύ κόσμο, περισσότερη απο όσο έπρεπε. Εαν έριχνε κλοτσιές και καρπαζιές όπως το πρωτοπαλίκαρο του Ζέρβα, ο Σεραφείμ, δεν θα έβγαζε κανείς άχνα, αλλά ήταν μαλθακός γ*μώτο . Δεν είχε καμία υποστήριξη ούτε απο τα κομματικά λόμπυ ούτε απο τα τσοντοκάναλα, και αυτό πρέπει σε κάποιους να λέει πολλά πράγματα, εν αντιθέσει με το αυτό το άψυχο πράμα, τον Ιερόνυμο που όπως είδατε χαίρει μεγίστης υποστήριξης όχι μόνο απο τα κανάλια και τα ΜΜΕ γενικότερα, αλλά και απο τον πολιτικό κόσμο που αγαλλίασε με την εκλογή του. (Διάολε, ακόμα και το Ψύριζα χάρηκε), και στο σκάνδαλο του Βαλτοπεδίου το οποίο σίγουρα ο Ιερόνυμος είχε γνώση και συνέβαινε εδώ και καιρό, δεν τόλμησε κανένας ούτε να τον εμπλέξει, ούτε να του κάνει ερωτήσεις, ούτε να αναρωτηθεί εαν ήξερε και τι έκανε, ούτε τίποτα. Τον Χριστόδουλο πάλι έπεσαν να τον φάνε, τον έμπλεξαν με πράγματα που έτσι και αλλιώς ήταν αδύνατο να μπορέσει να ελέγξει επειδή ήθελαν να τον βγάλουν απο την μέση για τον αντισιωνιστικό, και αντινεοταξίτικο, πατριωτικό του λόγο, τον καρκίνιασαν, τον πέθαναν, βγήκε μία απίστευτη χολή που ξεχύθηκε σαν καρκίνος στο ελληνικό διαδίκτυο με πραγματικά τρομακτικές κατάρες και βρισίδια για το άτομο του απο τα νεοταξίτικα απάτριδα, αλλοδαπά και εγχώρια, ψυχομπουκωμένα πρακτοράκια της νέας τάξης, του μίσους, της υποκρισίας και του ψευτοπροοδευτισμού, μιλάμε εκείνες τις ημέρες ντράπηκα που ήμουν άνθρωπος με αυτά που έβγαιναν τα πρακτοράκια και έγραφαν, (πως γράφανε κάποιοι ''Διαμαντή ψόφα; Ε, και πολύ ευγενικοί ήταν. ).

Αιωνία σου η Μνήμη Αρχιεπίσκοπε Χριστόδουλε.

Και μετα θάνατον ακόμα τους τσούζεις, περαστικά τους. Θα ενοχλούνται πολύ καιρό απο το όνομα σου.
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Ιαν 2009, 12:15

Bασιλικό μου αν δεις τα προηγούμενα τόπικς που ανέφερα, σχεδόν τα ίδια λέμε και η αντίληψή μας για το θέμα αυτό είναι ταυτόσιμη.
Εμένα δε μ'ενδιέφερε το ράσο που φοράει. Δε με απασχολούν τα θρησκευτικά, το έχω πει. μ'ενδιέφερε- μου λείπει και πάντα θα μου λείπει, αυτός ο άνδρας στο βαθμό που ήταν Ελλην στην ψυχή, ότι έδινε την μάχη του απέναντι σε σκοτεινές δυνάμεις, τα'λεγε χωρίς περιστροφές, τα'χωνε χοντρά στους νεοταξίτες και αυτό ενόχλησε πολλούς ,τους μπήκε βλέπεις άσχημα στο ρουθούνι, και τότε πανικόβλητοι αρχίσανε ανίερο κι έντονο πόλεμο (και δυστυχώς επηρέασαν πολλά μυαλά) με συκοφαντίες εναντίον του και κυρίως με τα σαχλά -γελοία-ανυπόστατα επιχειρήματα του τύπου " δεν αρμόζει ένας ιεραρχης να ασχολείται με την πολιτική και τα εθνικά μας θέματα" , λες και αυτός δεν ήταν Έλληνας πολίτης και δεν είχε το δικαίωμα να εκφράζει θέση άποψη, επι θεμάτων που αφορούσαν την Ελλάδα και τους Ελληνες!! Επέτρεπαν στον Αλβανό εκπρόσωπο (δεν ξέρω τι εκπροσωπούσε-ξέχασα και τ'όνομά του) να βγαίνει και να μας τα χώνει κι όλας, το αποδέχονταν ως φυσιολογικό αυτό, αλλά όταν μίλαγε ο Χριστόδουλος ήταν απαράδεκτο και φτου κακά. Τώρα που έχουν τον Τζερόνιμο γκρούβι (δικό τους παληκάρι) ησύχασαν οι άνθρωποι και κάνουν την δουλειά τους ανενόχλητοι.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Πέμ 29 Ιαν 2009, 13:59

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου.

Ο Χριστόδουλος θα ενοχλεί για πολύ καιρό ακόμα γιατί ο κόσμος τον θυμάται, ενώ το άλλο το τσιράκι με τα ράσα το γιούχαραν. :wink:

Εικόνα
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από seliniasmenos » Πέμ 29 Ιαν 2009, 14:43

ΣείριοΑστρο έγραψε: Και μετα θάνατον ακόμα τους τσούζεις, περαστικά τους. Θα ενοχλούνται πολύ καιρό απο το όνομα σου.
Ένα χρόνο τώρα, δεν κάνω τίποτα άλλο απο το να σκέφτομαι τον Χριστόδουλο. Με την σκέψη του θα κλείσω τα (πανέμορφα ομολογουμένως) ματάκια μου.
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 29 Ιαν 2009, 15:38

Fissan η προδέρμ για το τσούξιμο.
Κάνει καλό :loco: :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ABATTON
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2008, 14:21
Irc ψευδώνυμο: ABATTON
Φύλο: Άνδρας

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από ABATTON » Πέμ 29 Ιαν 2009, 17:21

Όποιος δεν βρίσκεται στη στοιχειώδη ποιοτική θέση, να σεβαστεί ένα Λαοπρόβλητο και Άξιο Εθνάρχη που εκοιμήθη, παρακαλείται να αποχωρήσει οικιοθελώς.
Όπως προαναφέρθηκε πολλάκις το τόπικ αναρτήθηκε για να Τιμηθεί η μνήμη του Αρχιεπισκόπου 'Κεραυνού'

Ευχαριστώ για την κατανόηση.΄

(Εάν δεν συμβεί αυτό, παρακαλώ τους διαχειριστές, όπως προβούν σε αυστηρότατες κυρώσεις, με στόχο την αποκατάσταση της ηθικής τάξεως).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”