Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Σάβ 12 Μαρ 2022, 21:01



https://rumble.com/vx775t-the-dead-zone-2-14-2003-.html

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ THE DEAD ZONE, ΣΕΖΟΝ 2, ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 14 ΤΟΥ 2003 (20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ, ΝΑΙ!). ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΔΗΜΙΕΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΑΝ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΣΤΗ TV.

Απ΄όλα έχει σε αυτό το επεισόδιο μέχρι και τη θεραπεία με τη χλωροκίνη που φυσικά σήμερα είναι επικίνδυνη αλλά για τη σειρά το 2003 ήταν η θεραπεία!
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Πέμ 17 Μαρ 2022, 06:50



https://rumble.com/vxmwh7-ukraine-on-fi ... -subs.html

UKRAINE ON FIRE (2016) | by Igor Lopatonok and with Oliver Stone [GR Subs]

Διαβάστε επίσης το άρθρο: Πώς ο Ομπάμα και ο Μπάιντεν εγκατέστησαν νεοναζί στην Ουκρανία ΕΔΩ: https://bit.ly/3N9g27J

Ο σημερινός πόλεμος δεν μπορεί να γίνει κατανοητός χωρίς να κατανοηθεί πρώτα
ο ρόλος της αμερικανικής κυβέρνησης στο πραξικόπημα του Μαϊντάν στην Ουκρανία.
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Σάβ 19 Μαρ 2022, 05:13



https://rumble.com/vxtm1x-ukraine-30-ye ... -subs.html

UKRAINE: 30 YEARS OF INDEPENDENCE (2021) | by Igor Lopatonok [English Subs]

Η Ουκρανία είναι μια χώρα που ήταν άγνωστη στους περισσότερους πολίτες του κόσμου, αλλά ήταν πάντα γνωστή στο πολιτικό κατεστημένο των ΗΠΑ. Όμως, από τις 22 Φεβρουαρίου 2014, η Ουκρανία ήρθε γρήγορα στο επίκεντρο της προσοχής ολόκληρου του κόσμου. Το "Ukraine - 30 Years of Independence" διερευνά τις αντικρουόμενες αφηγήσεις για το οδοιπορικό της χώρας μέσα από τα μάτια ενός Αμερικανού κινηματογραφιστή, και όπως παράλληλα εξιστορείται μέσα από τα λόγια των ανθρώπων που κυβέρνησαν τη χώρα.

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ: https://bit.ly/367Kdew
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βιντεο του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 19 Μαρ 2022, 13:38

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τετ 23 Μαρ 2022, 04:00



https://rumble.com/vy6qjb-57421271.html

Ο Δρ Γιουβάλ Νόα Χαράρι [Yuval Noah Harari] είναι υπέρ του μετα-ανθρωπισμού και κορυφαίος σύμβουλος του Κλάους Σβαμπ και του Παγκόσμιου Οικονομικού Φόρουμ.

Σε μία πρόσφατη συνέντευξη στο TED, τοποθετήθηκε για τον πόλεμο Ρωσίας – Ουκρανίας. Ως εκπρόσωπος της μεγάλης επαναφοράς εξέφρασε προφανώς τις θέσεις και απόψεις της Νέας Τάξης Πραγμάτων.

Ο πόλεμος στην Ουκρανία μπορεί να αλλάξει τα πάντα. Δηλαδή εννοεί ο ποιητής να επιταχύνει την μεγάλη επαναφορά. Αέριο ? δεν θέλουμε από τη Ρωσία, εδώ έχουμε δικιά μας ατζέντα – Πράσινη ενέργεια και πράσινα άλογα!

Εάν ακούσετε προσεκτικά και με μία «κατάλληλη» μετάφραση σε αυτά που θα ακούσετε, θα αντιληφθείτε τι μας ετοιμάζουν σε συνέχεια του ψευτοπανδημίας.
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τρί 29 Μαρ 2022, 05:10



https://rumble.com/vyvksf-revealing-ukr ... -subs.html

"REVEALING UKRAINE" (2019) | by Igor Lopatonok and with Oliver Stone [GR Subs]

Ο Oliver Stone φοβάται. Φοβάται τον πόλεμο. Αυτό ήταν το σκληρό μήνυμα που μεταφέρει η τελευταία του ταινία για την κρίση στην Ουκρανία, "Revealing Ukraine", η οποία απέσπασε το Μεγάλο Βραβείο στο φεστιβάλ κινηματογράφου της Ταορμίνας στην Ιταλία. Το ντοκιμαντέρ, σε σκηνοθεσία του Igor Lopatonok, ο οποίος σκηνοθέτησε επίσης το 'Ukraine on Fire' το 2016, μας ταξιδεύει από τις καταβολές της σύγκρουσης στην Ουκρανία το 2014, μέχρι το πιο πρόσφατο περιστατικό στο στενό του Κερτς, όπου γίναμε μάρτυρες μιας άμεσης σύγκρουσης μεταξύ ρωσικών και ουκρανικών πλοίων γύρω από την Κριμαία.

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ: https://bit.ly/3Nt9CAf
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Πέμ 31 Μαρ 2022, 01:46


https://rumble.com/vz3f3h--rob-roos-.html

Σε 1,5 λεπτό, ο Ευρωβουλευτής Rob Roos εξηγεί γιατί είναι κακή ιδέα να παραταθεί το διαβατήριο Covid τουλάχιστον μέχρι το 2023. Ωστόσο, αυτό ακριβώς σχεδιάζει η ΕΕ. Έχουμε μια τελευταία ευκαιρία να αντιμετωπίσουμε αυτή την απόφαση. Μέχρι τις 8 Απριλίου, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μια διαβούλευση με τους πολίτες για να καταγγείλουμε αυτή την ιδέα και να τους εμποδίσουμε να μας αναγκάσουν να ταξιδεύουμε στην Ευρώπη μόνο με διαβατήριο Covid στο εγγύς μέλλον.

Ακολουθήστε αυτόν τον σύνδεσμο προς τον ιστότοπο της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και πείτε τους ότι αντιτίθεσαι σε αυτήν την επέκταση.

https://ec.europa.eu/info/law/better-re ... ulation_en

Μπορείτε να γράψετε κάτι σαν και αυτό:

"Καλησπέρα, αυτό το πιστοποιητικό είναι απολύτως ενάντια σε κάθε ελευθερία που κατακτήθηκε από όλους τους πολίτες της Ευρώπης, η οποία δεν πρέπει πλέον να έχει σύνορα ή περιορισμούς! Είναι αντίθετο σε όλα τα Συντάγματα, αντίθετο στη λογική της υγείας, και αυτό επιβεβαιώνεται από πολλούς γιατρούς σε όλο τον κόσμο! Πρόκειται για μια ρατσιστική πράξη, μια πράξη διακρίσεων, ένα έκτρωμα, που βλάπτει την ίδια τη ζωή των πολιτών, που τους εμποδίζει να ζήσουν και να εργαστούν, και γι' αυτό πρέπει να καταργηθεί αμέσως από παντού!"

"Good evening, this certificate is absolutely against every freedom won by all the citizens of Europe, which should no longer have borders or restrictions! It is against all Constitutions, against the logic of health, and this is confirmed by many doctors all over the world! It is a racist act, a discriminatory act, an abomination that harms the very life of citizens, that prevents them from living and working, and therefore it must be abolished immediately everywhere!"
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Σάβ 02 Απρ 2022, 04:24


https://rumble.com/vzcvn5--alexander-dugin-.html

Ο ΡΩΣΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ALEXANDER DUGIN ΛΕΕΙ ΟΤΙ, Η ΡΩΣΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ, ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΤΗ ΝΕΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΑΞΗ

Όσοι προσπαθούν να κατανοήσουν τους στόχους της ρωσικής εισβολής στην πρώην σοβιετική σφαίρα και τις πρόσφατες συμμαχίες της με ένα φάσμα κομμάτων και στις δύο πλευρές του πολιτικού φάσματος θα πρέπει να εξετάσουν την ιδεολογία και τις διδασκαλίες του Ρώσου πολιτικού φιλοσόφου Dr. Aleksander Dugin. Απλά αφιερώστε λίγο χρόνο και εξοικειωθείτε με τον άνθρωπο που ονομάστηκε "ο Ρασπούτιν του Πούτιν".

Σε αυτό το βίντεο σε συνέντευξη του σε αραβόφωνο κανάλι λέει:
«Η Ρωσία είναι γραφτό να νικήσει. Δεν έχουμε καμία άλλη επιλογή. Αυτή είναι μία υπαρξιακή απειλή για μας, συνεπώς η νίκη είναι μονόδρομος για μας. Μετά τη νίκη μας ο πλανήτης δεν θα είναι ο ίδιος όπως σήμερα.»

«Συνεπώς αυτή είναι μία σύγκρουση όχι μόνο με τις Ηνωμένες Πολιτείες, αλλά επίσης με τις παγκόσμιες φιλελεύθερες ελίτ που προσπαθούν να καταλάβουν τον πλανήτη.»

«Αγωνιζόμαστε ενάντια στο ηγεμονικό ολοκληρωτικό φιλελεύθερο σύστημα και όχι κατά των ΗΠΑ ως χώρα, ή την Ευρώπη, ή την Ουκρανία ως χώρα. Χωρίς τη Ρωσία, δεν υπάρχει ανθρωπότητα. Αν θέλετε να ζήσετε σε αυτή τη Γη, πρέπει να αποδεχτείτε τη Ρωσία ως μία ανεξάρτητη κυρίαρχη υπερδύναμη.»

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΔΩ:
https://bit.ly/37af8Ha
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Σάβ 02 Απρ 2022, 04:43

Steve Kirsch: Επιβράβευση 1 εκατομμυρίου δολαρίων για έναν πληροφοριοδότη του CDC ή του FDA

Τα δεδομένα ήταν ξεκάθαρα τον Ιανουάριο ότι τα εμβόλια δεν ήταν ασφαλή. Πώς γίνεται να μην το παρατήρησε κανείς στο CDC ή στο FDA; Αγνόησαν όλες τις προσπάθειες να τους ειδοποιήσουν. Αν έχετε αποδείξεις διαφθοράς από μυημένους, ας μιλήσουμε.

Είμαι διατεθειμένος να πληρώσω έως και 1 εκατομμύριο $ για πληροφορίες που μπορώ να δώσω στο DOJ και στους γενικούς εισαγγελείς των πολιτειών για να ασκήσουν ποινικές διώξεις εναντίον αυτών των ανθρώπων.

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΩΣ ΚΑΙ 1 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΟΛΛΑΡΙΑ.

Δεν χρειάζεται να αποκαλύψεις την ταυτότητά σου. Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να παρέχετε πληροφορίες που μπορούμε να επαληθεύσουμε, οι οποίες δείχνουν τη διαφθορά για τον τρόπο με τον οποίο αγνοήθηκαν όλα τα σήματα ασφαλείας. Μπορείτε να διατηρήσετε τη δουλειά σας στο CDC ή το FDA. Κανείς δεν πρέπει να ξέρει.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο stevekirsch-request@protonmail.com και να βάλετε το WHISTLEBLOWER με κεφαλαία στη γραμμή θέματος του μηνύματός σας και να βάλετε στο σώμα τι στοιχεία έχετε, γιατί τα αποδεικτικά στοιχεία είναι αξιόπιστα, και μπορούμε να πάμε από εκεί.

Από https://stevekirsch.substack.com/p/up-t ... eg0rEM&s=r
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Κυρ 03 Απρ 2022, 06:42



https://rumble.com/vzhncn-59609975.html

Άρνολντ Σβαρτζενέγκερ - Μαριάνα Ναούμοβα | ΗΠΑ έναντι ΡΩΣΙΑΣ, με την προπαγάνδα στο μεγαλείο της.

Η Ρωσο-Ᾱμερικάνικη προπαγάνδα με αφορμή τον Ρωσο-Ουκρανικό πόλεμο συνεχίζεται. Στις 21/03/3022, η Ρωσίδα παγκόσμια πρωταθλήτρια άρσης βαρών, Μαριάνα Ναούμοβα, απάντησε δημόσια σε ένα βίντεο μήνυμα του πρώην μποντιμπίλντερ και ηθοποιού Άρνολντ Σβαρτσενέγκερ, ο οποίος δήλωσε στις 17/03/2022 ότι η Ρωσική κυβέρνηση λέει ψέματα στους πολίτες της για να προωθήσει τον πόλεμο στην Ουκρανία.

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΕΔΩ: https://bit.ly/36IYy1D
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τρί 05 Απρ 2022, 11:10



https://rumble.com/vzribt--b-.html

Αμερικανικά Bιο-εργαστήρια στην Ουκρανία

Η έρευνα της Daily Mail (25-03-2022)

📍 Στις 24/03/2022, η ρωσική κυβέρνηση παραχώρησε συνέντευξη Τύπου υποστηρίζοντας ότι ο Χάντερ Μπάιντεν βοήθησε στη χρηματοδότηση ενός αμερικανικού στρατιωτικού ερευνητικού προγράμματος για "βιολογικά όπλα" στην Ουκρανία

📍 Ωστόσο, οι ισχυρισμοί χαρακτηρίστηκαν ως ένα θρασύ προπαγανδιστικό τέχνασμα για να δικαιολογηθεί η εισβολή του προέδρου Βλαντίμιρ Πούτιν στην Ουκρανία και να σπείρει τη διχόνοια στις ΗΠΑ.

📍 Όμως τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και η αλληλογραφία που εξασφάλισε η DailyMail.com από το εγκαταλελειμμένο φορητό υπολογιστή του Hunter δείχνουν ότι οι ισχυρισμοί μπορεί να είναι αληθινοί

Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δείχνουν ότι ο Hunter βοήθησε να εξασφαλιστεί χρηματοδότηση εκατομμυρίων δολαρίων για τη Metabiota, έναν εργολάβο του Υπουργείου Άμυνας που ειδικεύεται στην έρευνα ασθενειών που προκαλούν πανδημίες.

📍 Παρουσίασε επίσης τη Metabiota σε μια δήθεν διεφθαρμένη ουκρανική εταιρεία φυσικού αερίου, τη Burisma, για ένα "επιστημονικό έργο" που αφορούσε εργαστήρια βιοασφάλειας υψηλού επιπέδου στην Ουκρανία.

📍 Ο γιος του προέδρου - Χάντερ Μπάιντεν - και οι συνεργάτες του επένδυσαν 500.000 δολάρια στη Metabiota μέσω της εταιρείας τους Rosemont Seneca Technology Partners

📍 Έχουν συγκεντρώσει αρκετά εκατομμύρια δολάρια για τη χρηματοδότηση της εταιρείας από επενδυτικούς κολοσσούς, όπως η Goldman Sachs

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΕΔΩ: https://bit.ly/3KdY01Z
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τετ 06 Απρ 2022, 10:52


https://rumble.com/vzwt76-60317394.html

Ο βραβευμένος με Όσκαρ Νικίτα Μιχάλκοφ συζητά για την άνοδο του Ναζισμού στην Ουκρανία

Για να κατανοήσουμε πλήρως τη γένεση της σημερινής κατάστασης στην Ουκρανία, πώς προέκυψε η άνοδος του νεοναζισμού και πώς η ακροδεξιά ρωσοφοβική ιδεολογία και οι ομάδες απέκτησαν εξουσία πάνω σε ένα αδελφικό έθνος, πρέπει να κάνουμε μια αναδρομή.

Ο Νικίτα Μιχάλκοφ προσφέρει μια συζήτηση για το πώς να κατανοήσουμε τις σχέσεις αιτίου-αποτελέσματος στα πρόσφατα γεγονότα στην Ουκρανία. Πώς να διακρίνουμε τις ψεύτικες και παραπλανητικές πληροφορίες από το τι πραγματικά συμβαίνει, δεδομένων των αντιφατικών πηγών; Ποια είναι τα πλήγματα και οι προκλήσεις για κάθε πολιτισμό; Και ποια από αυτά τα χτυπήματα οδήγησαν στην καταστροφή της; Για ποιον κλαίνε οι φιλελεύθεροι; Ποιος είναι ο λόγος που η ειδική επιχείρηση της Ρωσίας στην Ουκρανία σέρνεται; Και γιατί οι Ρώσοι αποκαλούνται οι Εβραίοι του 21ου αιώνα;

Ο παγκοσμίου φήμης κινηματογραφιστής και ηθοποιός, βραβευμένος με Όσκαρ Nikita Mikhalkov λέει και εξηγεί ακριβώς αυτό, με αποδεδειγμένα γεγονότα και αρχειακό υλικό για να δείξει την αλήθεια, σε ένα έκτακτο ωριαίο επεισόδιο της συγγραφικής εκπομπής του BesogonTV.

Τιμημένος με το Οσκαρ καλύτερης ξενόγλωσσης ταινίας 1994 ο «Ψεύτης ήλιος» του Νικίτα Μιχάλκοφ έχει αποκτήσει διαστάσεις θρύλου. Συνδυάζοντας δεξιοτεχνικά τον έρωτα και την πολιτική ο Μιχάλκοφ υπέγραψε μια αλησμόνητη ιστορία προδοσίας μέσα από την οποία δεν θέλησε τόσο να καταθέσει μια κριτική άποψη για τη σταλινική περίοδο όσο να παρουσιάσει τις τραγικές διαστάσεις της: ο «Ψεύτης ήλιος» υποστηρίζει ότι δεν έχουμε το δικαίωμα να αγνοούμε την ιστορία της πατρίδας μας, ακόμη κι όταν δυσκολευόμαστε να αναγνωρίσουμε τον εαυτό μας μέσα από το παρελθόν.

«Καλύτερα να βρεθείς κρεμασμένος γιατί έμεινες πιστός, παρά γιατί πρόδωσες. Δεν είναι πόλεμος Ρωσίας Ουκρανίας», είναι το καταληκτικό επιμύθιο από εκπομπή του πιο μεγάλου εν ζωή σκηνοθέτη της Ρωσίας Νικίτα Μιχάλκοφ για τα γεγονότα στην Ουκρανία. Είναι η οικουμενική, η τελευταία απόπειρα επίθεσης του δυτικού πολιτισμού στον ρωσικό κόσμο στην ορθόδοξη ηθική στις παραδοσιακές αξίες!

Θέλει να δείξει όπως κι ο ίδιος ομολογεί ότι η Ρωσία δεν είχε άλλη επιλογή είτε θα έπρεπε να εξαφανιστεί, είτε όφειλε να υπερασπιστεί τον εαυτό της. Η εκπομπή είναι ένα χρονικό του πολέμου που άρχισε με την ανατροπή Γιαννούκοβιτς.

ΠΗΓΗ: БесогонTV «Снег сойдёт, и мы увидим, кто где на… гадил»
BesogonTV "Όταν λιώσει το χιόνι, θα δούμε ποιος έχει... χέσει πού"
https://www.youtube.com/watch?v=Dln46Of9e-M-
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Πέμ 07 Απρ 2022, 22:14


https://rumble.com/v105oha-slaughterbots-.html

Slaughterbots: Μίνι ντρόουνς δολοφόνοι καθοδηγούμενα από την τεχνητή νοημοσύνη

Τι είναι τα θανατηφόρα αυτόνομα όπλα;

Τα Slaughterbots, που αποκαλούνται επίσης "θανατηφόρα αυτόνομα οπλικά συστήματα" ή "ρομπότ δολοφόνος", είναι οπλικά συστήματα που χρησιμοποιούν τεχνητή νοημοσύνη (AI) για να εντοπίζουν, να επιλέγουν και να σκοτώνουν ανθρώπινους στόχους χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση.

Ενώ στην περίπτωση των μη επανδρωμένων στρατιωτικών αεροσκαφών η απόφαση για την αφαίρεση ζωής λαμβάνεται εξ αποστάσεως από έναν ανθρώπινο χειριστή, στην περίπτωση των θανατηφόρων αυτόνομων όπλων η απόφαση λαμβάνεται μόνο από αλγόριθμους.

Τα Slaughterbots είναι προ-προγραμματισμένα να σκοτώνουν ένα συγκεκριμένο "προφίλ στόχου". Το όπλο αναπτύσσεται στη συνέχεια σε ένα περιβάλλον όπου η τεχνητή νοημοσύνη του αναζητά αυτό το "προφίλ στόχου" χρησιμοποιώντας δεδομένα αισθητήρων, όπως η αναγνώριση προσώπου.

Όταν το όπλο συναντήσει κάποιον που ο αλγόριθμος θεωρεί ότι ταιριάζει με το προφίλ του στόχου, πυροβολεί και σκοτώνει.

Ποιο είναι το πρόβλημα;

Τα όπλα που χρησιμοποιούν αλγόριθμους για να σκοτώσουν, αντί για την ανθρώπινη κρίση, είναι ανήθικα και αποτελούν σοβαρή απειλή για την εθνική και παγκόσμια ασφάλεια.

1. Ανήθικο: Οι αλγόριθμοι δεν είναι σε θέση να κατανοήσουν την αξία της ανθρώπινης ζωής και, επομένως, δεν θα πρέπει ποτέ να εξουσιοδοτηθούν να αποφασίζουν ποιος ζει και ποιος πεθαίνει. Πράγματι, ο Γενικός Γραμματέας των Ηνωμένων Εθνών António Guterres συμφωνεί ότι "οι μηχανές με τη δύναμη και την ευχέρεια να αφαιρούν ζωές χωρίς ανθρώπινη συμμετοχή είναι πολιτικά απαράδεκτες, ηθικά αποκρουστικές και θα πρέπει να απαγορεύονται από το διεθνές δίκαιο".

2. Απειλή για την ασφάλεια: Η αλγοριθμική λήψη αποφάσεων επιτρέπει στα όπλα να ακολουθούν την πορεία του λογισμικού: ταχύτερα, φθηνότερα και σε μεγαλύτερη κλίμακα. Αυτό θα είναι άκρως αποσταθεροποιητικό τόσο σε εθνικό όσο και σε διεθνές επίπεδο, διότι εισάγει τις απειλές της διάδοσης, της ταχείας κλιμάκωσης, της απρόβλεπτης εξέλιξης, ακόμη και της πιθανότητας όπλων μαζικής καταστροφής.

ΠΗΓΗ: https://autonomousweapons.org/
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Παρ 08 Απρ 2022, 15:48


https://rumble.com/v108nnf-60870075.html

Πρώην C.I.A. αποκαλύπτει τον ΠΑΡΑΝΟΜΟ κόσμο του "Υπόγειου" Βιο-Χάκινγκ.

Στις 17 Απριλίου, 2018 - Ο πρώην υπάλληλος της CIA, Δρ Charles Morgan (ειδικός στη νευροβιολογία) μιλάει σε δόκιμους και καθηγητές στο West Point (Ακαδημία) για μια σειρά θεμάτων, συμπεριλαμβανομένης της ψυχολογίας, της νευροβιολογίας και της επιστήμης των ανθρώπων στον πόλεμο. Η νευροβιολογική και εγκληματολογική έρευνα του Dr. Morgan τον έχει καθιερώσει ως διεθνή εμπειρογνώμονα σε θέματα διαταραχής μετατραυματικού στρες, μνήμης αυτόπτων μαρτύρων και ανθρώπινων ικανοτήτων σε συνθήκες υψηλού στρες. Η εκδήλωση οργανώθηκε και φιλοξενήθηκε από το Ινστιτούτο Σύγχρονου Πολέμου στο West Point.

Ο Δρ Charles Morgan αναφέρεται στις επαναστατικές ανακαλύψεις του υπόγειου κόσμου του βιο-χάκινγκ και στο πώς αυτές μπορούν να είναι δυνητικά σπουδαίες ή καταστροφικές, ανάλογα με το ποιος χρησιμοποιείται η γνώση.

Ο Δρ Charles Morgan μίλησε στην Ακαδημία West Point για τη δυνατότητα επεξεργασίας του DNA με σκοπό τον έλεγχο του νου. Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να διαγράψει ή ακόμα και να αλλάξει τη μνήμη σας.

Καταλήγει με τη πρόταση: "Μπορείς να εισάγεις βλαστοκύτταρα να ενεργοποιήσουν οτιδήποτε στον εγκέφαλο" σημαίνει ότι μπορείς επίσης να βάλεις βλαστοκύτταρα να απενεργοποιήσουν οτιδήποτε θέλουν στον εγκέφαλο του ατόμου, όπως να το μετατρέψεις σε ζόμπι. Και κάποιος στη συνέχεια θα αναρωτηθεί και θα προβληματιστεί για το τι πραγματικά περιέχουν οι γονιδιακές θεραπείες για την covid19?!

Χρονικές σημάνσεις:

00:00 - Μπορείτε να στέλνετε και να λαμβάνετε αισθητηριακές πληροφορίες ακριβώς όπως στο Matrix;
00:50 - Τα πειράματα της DARRPA
01:30 - Η υπόγεια κοινότητα του βιο-χάκινγκ
04:05 - Πειράματα άμεσης επικοινωνίας από εγκέφαλο σε εγκέφαλο
06:08 - Σχεδιαστική Ιατρική & Θεραπεία + Τεχνολογία CRISPR (Real Life Star Trek!)
07:50 - Το μέλλον της Ιατρικής (γονιδιακή συρραφή) Δημιουργώντας ανθρώπους σχεδιαστές
09:40 - Σχεδιαστές υποδοχείς που μπορούν να ελεγχθούν εξ αποστάσεως (DREADDS)
10:35 - Τηλεχειρισμός του ανθρώπινου εγκεφάλου

ΠΗΓΗ: https://www.youtube.com/watch?v=cTtIPBPSv0U&t=0s
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Σάβ 09 Απρ 2022, 11:36


https://rumble.com/v10cpw2-61059602.html

Μπασάρ Αλ Άσαντ: Ο "Σιωνιστής Εβραίος" Ζελένσκι υποστηρίζει τους συνεργάτες των Ναζί.

Ο Σύρος Πρόεδρος Μπασάρ Αλ Άσαντ δήλωσε σε ομιλία του στις 17 Μαρτίου 2022 προς τιμήν της Ημέρας των Σύρων Δασκάλων που προβλήθηκε από την τηλεόραση Al-Ikhbariya (Συρία) ότι η Δύση δεν έχει καμία αρχή και ότι ενδιαφέρεται μόνο για την παγκόσμια κυριαρχία και τα υλικά συμφέροντα. Εξηγώντας ότι οι μόνοι εχθροί της Δύσης είναι εκείνοι που στέκονται εμπόδιο στα συμφέροντά της και ότι η Δύση και ο Σιωνισμός δεν είναι θεμελιωδώς αντίθετοι με τον ναζισμό, ο Αλ Άσαντ έδωσε το παράδειγμα ότι ο Ουκρανός πρόεδρος Ζελένσκι είναι "Σιωνιστής Εβραίος", αλλά υποστηρίζει Ουκρανικές Ναζιστικές ομάδες. Ο Αλ-Άσαντ είπε ότι αυτό είναι ειρωνικό, δεδομένου ότι το "σιωνιστικό Ισραήλ" ισχυρίζεται ότι θρηνεί για τα θύματα του Ολοκαυτώματος.

Πηγή: https://www.memri.org/tv/zionist-jew-ze ... laborators
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 09 Απρ 2022, 12:01

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Κυρ 10 Απρ 2022, 11:46


https://rumble.com/v10gnv7-61243603.html

ΓΙΑΤΙ Ο ΠΟΥΤΙΝ ΖΗΤΑΕΙ ΡΟΥΒΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ?

Ο Πρόεδρος Βλαντιμίρ Πούτιν υπέγραψε διάταγμα που απαιτεί από τους αγοραστές ρωσικού φυσικού αερίου από χώρες που θεωρούνται εχθρικές να πληρώνουν σε ρούβλια από την Παρασκευή χρησιμοποιώντας έναν ειδικό λογαριασμό σε ρωσική τράπεζα ή να δουν τα συμβόλαιά τους να διακόπτονται.

Η κίνησή του απορρίφθηκε από τις ευρωπαϊκές κυβερνήσεις, με τη Γερμανία – τη βιομηχανική δύναμη της Ευρώπης – να την αποκαλεί «πολιτικό εκβιασμό».

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΕΔΩ: https://bit.ly/3Jrg73i
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τρί 12 Απρ 2022, 07:28


https://rumble.com/v10o31i-ukraine-the- ... -subs.html

Ukraine: The Masks of the Revolution - Οι μάσκες της επανάστασης (2016) [GR Subs]

Έργο ντοκιμαντέρ - έρευνα του Γάλλου δημοσιογράφου Paul Moreira, που μεταδόθηκε από το γαλλικό τηλεοπτικό κανάλι Canal + το 2016. Η Ουκρανική πρεσβεία στο Παρίσι ζήτησε να αποσυρθεί αυτό το ντοκιμαντέρ από τον αέρα. Τι φοβόντουσαν τόσο πολύ οι ουκρανικές αρχές; Ίσως την αλήθεια; Μέχρι σήμερα η Ευρώπη δεν γνωρίζει όλα όσα πραγματικά συνέβησαν και συνεχίζουν να συμβαίνουν στο Κίεβο και σε ολόκληρη τη χώρα.

Αυτό το ντοκιμαντέρ που σκηνοθέτησε ο Paul Moreira, αφηγείται την ιστορία των τραγικών γεγονότων που έλαβαν χώρα στην Οδησσό, τον Μάιο του 2014: την πυρκαγιά στον Οίκο των Συνδικάτων και τον εμπρησμό τουλάχιστον 48 ανθρώπων (σύμφωνα με επίσημα στοιχεία) και 300 (ανεπίσημες πηγές). Ένα μακελειό που δεν τράβηξε ιδιαίτερη προσοχή.

Πως και οι δυτικές δημοκρατίες δεν έχουν υψώσει τη φωνή τους σε ένδειξη διαμαρτυρίας;
Πιθανότατα επειδή αυτές οι Ουκρανικές Εθνικιστικές Πολιτοφυλακές έπαιξαν ουσιαστικό ρόλο σε έναν πόλεμο πολύ μεγαλύτερης κλίμακας. Η Ουκρανική επανάσταση υποστηρίχθηκε σθεναρά από την αμερικανική διπλωματία.

Στον νέο ψυχρό πόλεμο που έρχεται σε αντίθεση με τη Ρωσία με τις ΗΠΑ, η Ουκρανία είναι ένα αποφασιστικό πιόνι. Ένα τακτικό πιόνι για τον περιορισμό των φιλοδοξιών του Πούτιν.
Το «Ουκρανία, μάσκες της επανάστασης» του Paul Moreira ρίχνει φως σε αυτή την τυφλή γωνία.
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Παρ 15 Απρ 2022, 22:42


https://rumble.com/v114bjj--lockdown-.html

ΦΑΟΥΤΣΙ: ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΑ LOCKDOWN ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΝ!
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Δευ 18 Απρ 2022, 19:32


https://rumble.com/v11fvue-c.i.a-.html

C.I.A ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟ ΕΓΓΡΑΦΟ: Η Εμπειρία της Πύλης και ο Εγκεφαλικός Ημισφαιρικός Συγχρονισμός

Οι κασέτες της Πύλης [Gateway Tapes], γνωστές και ως Hemi-Sync, είναι ένα εκπαιδευτικό σύστημα που έχει σχεδιαστεί για να μεταβάλλει τη συνείδηση, μετακινώντας την έξω από τη φυσική σφαίρα, ώστε τελικά να ξεφύγει ακόμη και από τους περιορισμούς του χρόνου και του χώρου.

Ο συγγραφέας της έκθεσης The Gateway Process είναι ο αντισυνταγματάρχης Wayne M. McDonnell, ο οποίος στο εξής αναφέρεται απλώς ως Wayne [Γουέιν]. Δεν υπάρχουν πάρα πολλές πληροφορίες για τον άνθρωπο, ούτε πολλές φωτογραφίες. Το 1983, ο Γουέιν υπέβαλε μια διαβαθμισμένη έκθεση με τίτλο "Ανάλυση και αξιολόγηση της διαδικασίας της Πύλης [An Analysis and Assessment of Gateway Process]", η αστρική προβολή και οι εξωσωματικές εμπειρίες.
Ο Γουέιν συνεργάστηκε με ένα σωρό διαφορετικούς ανθρώπους για να συντάξει την έκθεση, κυρίως με τον Itzhak Bentov, έναν Αμερικανοϊσραηλινό επιστήμονα που βοήθησε στην πρωτοπορία στην επιστήμη της Βιοϊατρικής μηχανικής. Αυτή ήταν η έρευνα του αμερικανικού στρατού και της CIA σχετικά με τις πρακτικές εφαρμογές των ταινιών Gateway.

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΕΔΩ: https://bit.ly/36oW0Fv
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τρί 19 Απρ 2022, 21:45


https://rumble.com/embed/vyyxop/?pub=jmp6p

ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΟΗΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ ΑΝΤΙCOVID?

ΝΟΗΤΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ

ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ

ΑΞΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΜΑΣΚΩΝ
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 19 Απρ 2022, 23:17

Βεβαια όταν είπε ότι έμεινε μόνη, δεν ήταν τελείως μόνη, είχε την υπάλληλο πιο πέρα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τρί 19 Απρ 2022, 23:59

OTTO έγραψε:
Τρί 19 Απρ 2022, 23:17
Βεβαια όταν είπε ότι έμεινε μόνη, δεν ήταν τελείως μόνη, είχε την υπάλληλο πιο πέρα.
HTAN MONH ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΟΥ ΜΠΙΜ.
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 20 Απρ 2022, 00:21

σιγουρα, αλλά μπορεί να θεωρούσε ότι θα εκτεθεί στα μάτια της υπαλλήλου
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: Βιντεο και αλλα αναρτήματα του χρήστη NIOLAND

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τετ 20 Απρ 2022, 13:24

OTTO έγραψε:
Τετ 20 Απρ 2022, 00:21
σιγουρα, αλλά μπορεί να θεωρούσε ότι θα εκτεθεί στα μάτια της υπαλλήλου
Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ

αλλά σκεψου αυτους που φορανε μασκα οταν ειναι μονοι τους στο σπιτι τους
ή κάποιον που είναι μονος γενικα χωρις κανενα διπλα και παλι φοράει τη μάσκα του
ή κἀποιον που βαδιαζει, τρέχει στο δάσος και φοράει τη μάσκα του

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Απάντηση

Επιστροφή στο “Youtube, Facebook και άλλα δίκτυα”