Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Σάβ 29 Σεπ 2012, 12:52

Οι φακοί επαφής που στερούντο τέτοιων φίλτρων
καθιστούν την έκθεση στο φως ημέρας ένα βασανιστήριο.
Ω, ναι, πίστεψέ με. Και ΛΙΓΑ λες! :banghead:
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από firefightergr » Σάβ 29 Σεπ 2012, 17:04

Να θυμίσω και ένα σχετικό τόπικ

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 55#p137855
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Hlios » Τρί 02 Οκτ 2012, 00:03

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 02 Οκτ 2012, 00:36

Πολύ σημαντική αυτή η προσθήκη στο τόπικ 'Ηλιε.
Ευχαριστώ :rose: :makia:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 02 Οκτ 2012, 21:09

Mantam Froufrou έγραψε:Εγώ που έχω φωτοφοβία στα μάτια λόγω -χαλασμένων- φακών επαφής, χωρίς γυαλιά ηλίου δεν μπορώ να βγω στον δυνατό ήλιο. Εκτός κι αν αποφασίσω να αυτοκτονήσω, γιατί δεν βλέπω πού πάω! Είμαι... νυκτόβιο είδος πλέον! :lol:

Φορώ γύρω στα 16 χρόνια μαλακούς φακούς επαφής και στην αρχή είχα πρόβλημα λόγω ανοιχτού χρώματος στον ήλιο,ακόμα και στη συννεφιά έπρεπε να φορώ τα γυαλιά ηλίου.Αυτά πριν χρόνια :D Τώρα πια δεν έχω πρόβλημα,τα γυαλιά ηλίου τα φορώ λόγω μηχανής/ αποφυγής εντόμων,άνετα στον ήλιο χωρίς γυαλιά ,ακόμα και όταν φορώ τους φακούς επαφής..
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από butterfly » Κυρ 17 Μαρ 2013, 08:58

Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 17 Ιούλ 2013, 12:53

Στο κομμάτι που μόλις ανέβασα στο μπλογκ μου εδώ

http://ideografhmata.blogspot.gr/2013/0 ... gland.html

εκτός από το εναρκτήριο άρθρο αυτού του τόπικ και ένα δικό μου ποστ λιγο πιο κάτω, παραθέτω και ένα άρθρο που βρηκα πρόσφατα και αξίζει να το διαβάσετε.
(τα σχόλιά σας ευπρόσδεκτα εκεί)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 17 Ιούλ 2013, 18:50

Με βρήκε και στο μπλογκ το άτιμο το παιδί! :xara: :xara:

http://www.katohika.gr/2013/07/epifysi- ... toria.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Dread » Τετ 17 Ιούλ 2013, 19:23

ArELa έγραψε:Με βρήκε και στο μπλογκ το άτιμο το παιδί! :xara: :xara:

http://www.katohika.gr/2013/07/epifysi- ... toria.html

Και τα σχόλια.....εξαιρετικά.... :lol: :lol:

Έχει και παλαβοχριστιανούς, έχει και ζώα......απ' όλα έχει ο μπαξές.... :wink:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Eva Luna » Τετ 17 Ιούλ 2013, 19:51

Eιχα βρει αυτην την φωτογραφια καπου και αλλη μια παρομοια αλλα
με πιο καλη απεικονιση της καθετης τομης στον εγκεφαλο, που σε κανει να λες,
γιατι να μην το εχω συσχετισει τοσον καιρο. Εμενα δλδ με εκανε να απορησω.
Εδω το βρηκα αυτο:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 22 Ιαν 2014, 23:55

Ο BPEarthWatch μιλάει για την καταστροφή της επίφυσης



Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alkinoos την Πέμ 23 Ιαν 2014, 16:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: πρόσθεσα βίντεο
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 23 Ιαν 2014, 17:13

Η χειραγώγηση και η καταστροφή της επίφυση τελικά δεν είναι μόνο σε θέματα υγείας και διατροφής.Δεν χρειάζεται να επεκταθώ,έχουν ειπωθεί πολλές φορές ποια είναι τα μέσα ελέγχου και χειραγώγησης του Νου.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 24 Ιαν 2014, 13:41

Ακόμα ένα βίντεο από τον BP για την επίφυση.
Ελπίζω κάποια μέρα να μεταφραστεί ,όπως και τα προηγούμενα :D

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Ιαν 2014, 23:46

Dread έγραψε:Και τα σχόλια.....εξαιρετικά.... :lol: :lol:

Έχει και παλαβοχριστιανούς, έχει και ζώα......απ' όλα έχει ο μπαξές.... :wink:
σήμερα (απ'τον Ιούλη) αξιώθηκα να τα κοιτάξω...
Εντάξει, δεν είναι όλα για τα μπάζα... Κάποιοι "το'πιασαν".
Μην καις τα χλωρά καλέ, μαζί με τα ξερά κι εσύ.
Στο μπλογκ μου να δεις "χριστιανικές" διαδρομάρες. :loco:
(τώρα κοίταξα κι εκεί :P )

Eva Luna έγραψε:Eιχα βρει αυτην την φωτογραφια καπου και αλλη μια παρομοια αλλα
με πιο καλη απεικονιση της καθετης τομης στον εγκεφαλο, που σε κανει να λες,
γιατι να μην το εχω συσχετισει τοσον καιρο. Εμενα δλδ με εκανε να απορησω.
Πολύ ενδιαφέρουσα η εικόνα. Την έχω ξαναδεί, αλλά από πέρσι την καταλαβα καλύτερα...
Μέχρι τότε, απλά δε γνώριζα πολλά, και ασχολιόμουν ακόμα λιγότερο.
Έρχεται κάποια στιγμή που τρως φλασιά και "ανάβει φως", για κάτι σημαντικό,
που μπορεί να'ταν μπροστά στα μούτρα σου για χρόνια, και να το προσπερνούσες χαλαρά,
θεωρώντας το επουσιώδες...

Αν κάτι με πείθει ότι επιδρούν ενέργειες στα κεφάλια μας, που δεν έχουν προηγούμενο,
είναι ακριβώς αυτό. Ότι ξαφνικά τρώμε φλασιές και ανοίγει πιο διάπλατα το παραθύρι
και βλέπουμε ευρύτερο τοπίο...


Αλκη, τα βίντεο δείχνουν ενδιαφέροντα. Ευχαριστώ που τα έφερες.
Πρέπει κάποια στιγμή να τα δω... :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από butterfly » Δευ 30 Ιουν 2014, 23:53

Αν και αξιζει να αναρτηθει σε ξεχωριστο θεμα, ας το βαλω εδω για ξεκινημα:



Το τρίτο μάτι και η Καταγωγή της Ανθρωπότητας _ Δείκτες


Το βιβλίο του Ρώσου επιστήμονα Ernst Muldashev με τίτλο “Το τρίτο μάτι και η Καταγωγή της Ανθρωπότητας” εκδόθηκε κάποια στιγμή το 1999 στη Ρωσία, ενώ το 2001 εκδόθηκε η μετάφρασή του στη γερμανική.
Σήμερα το βιβλίο του (στη Γερμανία τουλάχιστον) είναι τόσο σπάνιο που λίγα μόνο μεταχειρισμένα αντίτυπα βρίσκει κανείς στο Amazon με κόστος 300 με 600 ευρώ (!)…
Μελετώντας το, πράγματι βρίσκουμε πολλά ενδιαφέροντα σημεία, πρωτότυπα, αλλά και αρκετές αιτίες προβληματισμού…
Η ενδιαφέρουσα έρευνά του ξεκίνησε από τη “γεωμετρία των ματιών“. Ως χειρουργός οφθαλμίατρος και εφευρέτης του Aloplant, έδειχνε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τα μάτια- τα “παράθυρα της ψυχής”. Πειραματιζόμενος με διάφορους τρόπους απέδειξε και επιστημονικά πως μας είναι για παράδειγμα σχεδόν αδύνατο να μιλήσουμε για θέματα που αγγίζουν συναισθήματα δίχως να κοιτάμε στα μάτια το συνομιλητή μας (ενώ αντίθετα συζητάμε σχετικά εύκολα για άλλου είδους θέματα κοιτώντας… στο πάτωμα). Ουσιαστικά από τη ζώνη των ματιών αντλούμε πάρα πολλές πληροφορίες, πέρα από τις λεκτικές, για την κατάσταση του “ιδιοκτήτη τους”, αλλά και αναγνωρίζουμε τα πρόσωπα…
Όπως ήταν φυσικό άρχισε να μελετά και μέσω υπολογιστών την περιοχή των ματιών και των πληροφοριών που λαμβάνουμε άμεσα για την ποιότητα ενός ανθρώπου από τα μάτια και τη ζώνη γύρω από αυτά.
Βασική του μέτρηση αποτέλεσε αρχικά η μέτρηση των σχημάτων που σχηματίζουν οι γραμμές που περνούν από τις έξω και τις μέσα γωνίες των ματιών, ανακαλύπτοντας κάποιους πρώτους τύπους ποιότητας των ανθρώπων.
Για παράδειγμα (από πάνω προς τα κάτω στη φώτο ):
Έντονος εξωτερικός και εσωτερικός ρόμβος στο κέντρο του φανερώνουν ισχυρή θέληση.
Ένα σχήμα τριγώνου περισσότερο εξωτερικά με ανεστραμμένο μικρό τρίγωνο εσωτερικά, δειλία.
Τετράγωνο εξωτερικό και εσωτερικό, καλοσύνη.
Ενώ ένας πολύ στενός εξωτερικός ρόμβος με ανεστραμμένο μικρό τρίγωνο εντός, κακία.


Εικόνα


Το ανεστραμμένο αυτό μικρό, εσωτερικό τρίγωνο φάνηκε να αποτελεί μάλιστα ένδειξη και άλλων προβληματικών ψυχολογικών καταστάσεων…
Άλλο ενδιαφέρον σημείο που ανακάλυψε, είναι το γεγονός πως ασχέτως, φυλής, φύλου ή ηλικίας σε όλους ανεξαιρέτως τους ανθρώπους είναι ίδιο το μέγεθος του κερατοειδούς! (Γι’ αυτό και μοιάζουν τόσο “μεγάλα” τα μάτια των παιδιών….)
Οι αναλύσεις του, πάνω σε φωτογραφίες χιλιάδων ανθρώπων διαφορετικής καταγωγής, τον οδήγησαν στη σκέψη δημιουργίας της παραμέτρου του “μέσου στατιστικού ματιού”, -με βάση τα χαρακτηριστικά όλων των μετρήσεων του, ώστε να δημιουργηθεί μια μαθηματική σταθερά, μια βάση μέτρησης και ανάλυσης των δεδομένων του. Πράγματι δημιούργησε αυτή την παράμετρο, ανακαλύπτοντας παράλληλα πως το “μέσο στατιστικό μάτι” αντιστοιχεί στον τύπο ματιών των της “ράτσας” των Θιβετιανών (βλέπε φωτο).

Εικόνα

Αυτή η ανακάλυψη έφερε στην επιφάνεια άλλο ένα νέο ερώτημα: γιατί το “μέσο στατιστικό μάτι” αντιστοιχεί ειδικά στα μάτια των ανθρώπων του Θιβέτ και ποιά η σχέση της περιοχής αυτής με την καταγωγή της ανθρωπότητας; Αυτό το νέο ερώτημα, μαζί με ακόμη περισσότερες μετρήσεις ματιών οδήγησε σε μια νέα υπόθεση σχετικά με την καταγωγή και μετανάστευση των ανθρώπων, σύμφωνα με την οποία λίκνο της σημερινής ανθρωπότητας είναι η περιοχή του Θιβέτ και οι ακόλουθες μεταναστεύσεις, μέσα από 4 βασικές “διαδρομές” οδήγησαν στη διασπορά αυτών σε όλο τον πλανήτη…


Εικόνα

Η πρωτότυπη αυτή θεωρία του προκάλεσε το ενδιαφέρον στην επιστημονική κοινότητα και δεν άργησε να ακολουθήσει επιτόπια έρευνα στις περιοχές την Ινδίας, του Νεπάλ και του Θιβέτ…
Φυσικά ήταν αδύνατο να μη ληφθούν υπόψη οι τοπικές θρησκευτικές-φιλοσοφικές απόψεις και τα περιεχόμενα των Βεδών…
Αιτία ωστόσο για την ίδια την έρευνα στάθηκε άλλο ένα αξιοσημείωτο γεγονός: τα μάτια που κοσμούν τους τοίχους ναών στο Θιβέτ…

Εικόνα

Καθώς στην έρευνα της γεωμετρίας των ματιών είχε καταφέρει να είναι σε θέση να αναδημιουργεί με σχετική ακρίβεια το πρόσωπο στο οποίο ανήκει μια περιοχή ματιών, ήταν φυσικό να θελήσει να ανασκευάσει το πρόσωπο στο οποίο ανήκουν αυτά τα μάτια (ή ορθότερα η περιοχή των ματιών…)

Εικόνα


Το αποτέλεσμα της εργασίας εκείνης φανέρωσε αρχικά τo πρόσωπο (πάνω) αριστερά, ενώ οι βελτιώσεις που έκανε μετά την επιτόπια έρευνα έδωσαν το αποτέλεσμα (κάτω):

Εικόνα


Όπως αναφέρει ο ίδιος στο βιβλίο του το άνω βλέφαρο φέρει την χαρακτηριστική καμπύλη ως αποτέλεσμα της κατά το ήμισυ διαβίωσης κάτω από το νερό (!).
Ουσιαστικά αποτελεί προστασία του ματιού κατά το γρήγορο κολύμπι διευκολύνοντας όμως την περιφερική όραση.
Στην ίδια κατεύθυνση, διαβίωσης κάτω από το νερό, συνηγορεί και η απουσία μύτης, που αναπαρίσταται με μία σπειροειδή “βαλβίδα” αντίστοιχης των δελφινιών, όπως και οι έντονοι δακρυγόνοι, αφού προφανώς και τα μάτια είχαν ανάγκη περισσότερης υγρασίας.
Αρχικά θεώρησε πως πρόκειται για Ατλάντιο. Η συνέχεια της έρευνας του όμως, σε σύγκριση με γνώσεις από ιερείς, λάμα και μυημένους τον οδήγησε στη διαπίστωση πως πρόκειται για άνθρωπο της μεταγενέστερης Λεμούριας, της Λεμούριας-Ατλάντιας φυλής…

Η έρευνα του ωστόσο έφερε στην επιφάνεια άλλη μία άγνωστη στους περισσότερους είδηση:
επί χιλιάδες και εκατομμύρια χρόνια υπάρχει μια “τράπεζα φύλαξης ανθρώπινου γονιδιώματος”, η οποία βρίσκεται -ακόμη και μέχρι τις μέρες μας- υπό τον έλεγχο και την προστασία εκπροσώπων του υψηλότερου πολιτισμού που γνώρισε ποτέ ο πλανήτης Γη: τους Λεμούριους. Στην “τράπεζα φύλαξης” (ας μου επιτραπεί ο όρος) βρίσκονται εκπρόσωποι της λεμούριας, ατλάντιας αλλά και άριας φυλής. Ουσιαστικά οι συμμετέχοντες βρίσκονται σε βαθιά κατάσταση διαλογισμού (σαμάντι) κατά την οποία το σώμα παρουσιάζει 0% μεταβολισμό, ωστόσο η ψυχή παραμένει συνδεδεμένη μαζί του (δεν έχει πεθάνει!). Μάλιστα κάποιοι εξ αυτών επικοινωνούν τηλεπαθητικά με τους φύλακες των χώρων (που συνήθως πρόκειται για σπήλαια ή υποθαλάσσιες άγνωστες και απροσπέλαστες ζώνες). Πέρα από τους επι χιλιετίες ευρισκόμενους σε κατάσταση σαμάντι, υπάρχουν και σχετικά σύγχρονοι μας, οι οποίοι περνούν μόνον ένα μέρος της ζωής τους σε σαμάντι, βγαίνουν από αυτό για ένα διάστημα ζώντας κανονικά, και κατόπιν ξαναεπιστρέφουν…
(...ζει ο βασιλιάς Αλέξανδρος...;)

[Βασική προϋπόθεση για την επίτευξη διατήρησης του ανθρώπινου σώματος και της ικανότητας ζωής σε κατάσταση σαμάντι είναι ένα ενεργό τρίτο μάτι, αλλά και πλήρης αγνότητα ψυχής (δηλαδή απουσίας αρνητικά στρεφόμενων δινών ενέργειας)... όπως και ισχυρό πνεύμα. Βέβαια η σημερινή ανθρωπότητα διαθέτει το τρίτο μάτι σε μια ληθαργική μόνον κατάσταση με τη μορφή της επίφυσης, ωστόσο δεν είναι λίγοι αυτοί που καταφέρνουν να το εξασκήσουν και να ανακτήσουν μέρος των ιδιοτήτων του... Και ας μην ξεχνάμε πως ήδη η ανθρωπότητα ξεπέρασε το βαρύτερο σημείο εξέλιξης της που την κράταγε αυστηρά κολλημένη στην ύλη και δειλά, μα σταθερά αρχίζει μια εκ νέου στροφή προς την πνευματική ανάπτυξη...
Η Ατλάντια, όπως και η Λεμούρια φυλή, σύμφωνα με δηλώσεις μυημένων, διέθετε όμως ένα πλήρως ανεπτυγμένο τρίτο μάτι (το οποίο βέβαια βρισκόταν στο εσωτερικό του κρανίου επίσης), ενώ η πρόσβαση τους στη "γενική λεπτοφυή αποθήκη γνώσης στο υπερπέραν" ήταν δεδομένη. Μόνον οι τελευταίοι εκπρόσωποι της Ατλάντιας και η σημερινή άρια φυλή δεν διαθέτουν τέτοια πρόσβαση ως αποτέλεσμα του "So Ham" (που σημαίνει περίπου "είμαι αυτός που είμαι" και συνεπάγεται "αυτοπραγμάτωση καθένας μόνος του" δίχως πρόσβαση στη "κεντρική βάση δεδομένων" που επεβλήθη... μετά τις καταστροφές και τη "μόλυνση" της αποθήκης γνώσης καθώς χρησιμοποιήθηκε η γνώση για το κακό... (εν τάχει κ πολύ περιληπτικά... -συστήνω να ερευνήσετε και μόνοι σας για τους όρους...]

Σύμφωνα με τη θεωρία του συγγραφέα, η τράπεζα αυτή αποτελεί ένα είδος κιβωτού που φυλάσσει το ίδιο το ανθρώπινο σώμα, το οποίο αποτελεί αποτέλεσμα φυσικής εξέλιξης εκατομμυρίων χρόνων, για περιπτώσεις μεγάλης φυσικής ή άλλης καταστροφής, αλλά δεν αποκλείεται να πρόκειται και για τόπο παραμονής των μεγάλων προφητών που γνώρισε η ανθρωπότητα, οι οποίοι βγαίνουν κατά καιρούς και ξαναδιδάσκουν την ανθρωπότητα προκειμένου να αποφευχθεί η πολιτισμική οπισθοδρόμηση ή/και η πλήρης επιστροφή στην ημιάγρια και πρωτόγονη κατάσταση, μετά από καταστροφές1 μεγάλης έκτασης.

(Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως η θεωρία του στηρίζει την άποψη πως οι πίθηκοι αποτελούν μάλλον ένα τέτοιο είδος εκφυλισμού ανθρώπινων φυλών2, ο πίθηκος προέρχεται από τον άνθρωπο δηλαδή και όχι αντίστροφα… )

Αυτά είναι μόνον μερικά από τα άκρως ενδιαφέροντα σημεία της έρευνας του συγγραφέα, ο οποίος μεταξύ άλλων αναγνωρίζει τις κοινές ρίζες όλων των θρησκειών και βλέπει στο περιεχόμενο τους την αλληγορική διάσωση των επιστημονικών γνώσεων περασμένων πολιτισμών…
Υπ’ αυτή την έννοια, θα ήθελα να θυμίζω πως αν έπαυαν οι άνθρωποι να φανατίζονται με τους τύπους των θρησκειών που διδάχτηκαν, αναγνωρίζοντας με αγάπη τον κοινό παρονομαστή όλων, και διέβλεπαν την ανάγκη προόδου προς μία πορεία “πιο φυσικής τεχνολογίας” θα ερχόμασταν πιθανότατα πολύ πιο σύντομα στην άνοιξη μιας νέας “χρυσής εποχής“… ( η οποία θα ανοίξει και πάλι σταδιακά την πρόσβαση των ανθρώπων στην “αποθήκη πληροφοριών-γνώσης” στο υπερπέραν… και θα λήξει την αποκοπή της άριας φυλής με άρση του “so ham”…) Και η πρόοδος των ανθρώπινων πολιτισμών μπορεί να διασφαλιστεί, όχι με μέτρο το συμφέρον το ατομικό και το χρήμα, αλλά την αγάπη και το μοίρασμα γνώσης2…

(Ιδέες τέτοιες δίνει άπειρες η “Αναστασία της Σιβηρίας”, την οποία επίσης αναφέρει στο βιβλίο του ο Ρώσος επιστήμονας…)

Η επιστήμη της δύσης μόλις πρόσφατα άρχισε να μελετά τις πανάρχαιες γνώσεις της ανατολής, που φύλαξαν επί χιλιετίες γνώσεις και δεδομένα μελέτης της λεπτοφυέστερης ψυχικής ενέργειας και των άπειρων εφαρμογών της, τόσο σε θέματα υγείας, όσο και σε θέματα τεχνολογίας. Ας μην ξεχνάμε πως κάποια από τα τεράστια επιτεύγματα αλλοτινών μεγάλων, πνευματικά υψηλότατων, πολιτισμών παραμένουν μέχρι σήμερα μοναδικά και δεν μπορούν να αναπαραχθούν παρ’ όλα τα τεχνικά μέσα (πυραμίδες, Παρθενώνας κ.α.). Ας ελπίσουμε σε μια μεγαλύτερη στροφή των επιστημών προς αυτή την κατεύθυνση και παράλληλα ιδιαίτερη φροντίδα για την ψυχική και πνευματική μας ανάπτυξη…

(οι φώτο είναι από το βιβλίο του κ το διαδίκτυο όπου αναδημοσιεύτηκαν)
πηγή: ιστολόγιο «ΤΟΞΟΤΗΣ»

υ.γ - δείκτες

(1) Eάν δεν λάβει κανείς υπ'όψιν την αίρεση των μεγάλων καταστροφών(φυσικών ή μη) για την άνω εικαζόμενη «παλινδρόμηση» μεγάλων δασκάλων μεταξύ καταστολής και συνειδητότητας προς ανάσχεση δυνάμενης πολιτισμικής οπισθοδρόμησης, υπό κανονικές συνθήκες-(και) τεχνολογικής ανέλιξης, υφίσταται και το κάτωθι παιγνίδισμα μεταξύ εικονικού και πραγματικού:
«...Επειδή έχω υπογράψει συμφωνητικό που με δεσμεύει να μην αποκαλύψω τις τεχνολογίες που είδα, δεν μπορώ να σας πω πολλά περισσότερα. Απλά, θα πω ότι πραγματικά είδα το μέλλον. Δεν είναι λίγο να βλέπεις έναν εικονικό αλλά ρεαλιστικότατο εξωγήινο να στέκεται δίπλα σε έναν πραγματικό άνθρωπο στο ίδιο δωμάτιο με σένα, να περπατά γύρω-γύρω στο δωμάτιο και να σου κλείνει το μάτι. Κι όλα αυτά χωρίς οθόνη, προβολή ή κάποιον υπολογιστή έστω δίπλα σου…»

(2) n-1 διαστάσεις -> «σκιά»-προβολή n διαστάσεων // Κόσμος του αισθητού(Vmax=C) _ Κόσμος του «οπουδήποτε αλλού» (Vmax=απεριόριστη->«άχρονος» χρόνος) :
Υπάρχει Θεός; 1/3
Υπάρχει Θεός; 2/3
Υπάρχει Θεός; 3/3
«...αφού λοιπόν φτιάχτηκε έτσι το σύμπαν, καταλαβαίνουμε ότι φτιάχτηκε σύμφωνα με το αμετάβλητο πρότυπο που γίνεται αντιληπτό μόνον από τη σκέψη και τη λογική. Αφού επομένως δεχόμαστε όλα αυτά, τότε αναγκαστικά αυτός ο κόσμος πρέπει να είναι εικόνα κάποιου άλλου πραγματικού κόσμου...» Πλάτων-«Τίμαιος».
Τέλος περιπάτου


ΠΗΓΗ: http://cell.capitalblogs.gr/showArticle ... 9&blid=304
Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 01 Ιούλ 2014, 09:38

Φοβερό εύρημα :clap: :clap: :clap:
Ευχαριστώ που το έφερες...
αν και σε μια πρώτη γρήγορη ανάγνωση, άμεση σχέση με το κωνάριο δεν είδα, έμμεση σίγουρα υπάρχει. Πέραν του κωναρίου όμως, η όλη διαδρομή
είναι Ε-ΞΑΙ-ΡΕ-ΤΙ-ΚΗ! :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 02 Μάιος 2017, 10:26



https://www.youtube.com/watch?v=D7eBQfM3UrA

θα το ανεβάσω αυτό (Θεού θέλοντος και ΥΤ- και υγείας μου- επιτρέποντος)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Απρ 2018, 23:05

Για την επίφυση, χρήσιμο λινκ και αυτό

https://apokalypsis.gr/index.php/el/syn ... ni-istoria


το έβαλα στην περιγραφή του σημερινού μου βίντεο για το βατικανό,
μέσα στο οποίο αναφέρομαι και στην επίφυση
στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο εδώ https://youtu.be/xdHix6soFYk?t=5m22s




/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 25 Απρ 2018, 10:30

Μια από τις καλύτερες τοποθετήσεις στο συγκεκριμένο βίντεο
που εστίασε στην επίφυση, ήταν αυτή

Εικόνα

:clap: :clap:

δίνει τροφή για σκέψη και περαιτέρω έρευνα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 09 Σεπ 2018, 01:01

Μόλις είδα στο Μακελειό αυτό



http://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce% ... %84%ce%bf/


Και η αρχική παράγραφος με bold είναι πιστή αντιγραφή
του αναρτήματός μου εδώ https://ideografhmata.gr/forum/viewtopi ... 52#p183252

που έγραψα 3/8/12....

τον επόμενο χρόνο, έκανα και το υπόλοιπο που παραθέτει ο κύριος
βάζοντας και εντός παρενθέσεως μεταφρασμένο άρθρο, αλλά από ΠΟΙΟΝ
και από ΠΟΥ, με τίποτα...

ιδού κύριοι από πού ξεπατήκωσε το μακελειό όλο το άρθρο
από το προσωπικό μου μπλογκ :swear:
εδω
http://ideografhmata.blogspot.com/2013/ ... gland.html

αλλά αναφορά στην πηγή που ξεστράβωσε τον σημερινό αρθρογράφο
δηλαδή τα ΙΔΕΟ, και το ΙΔΕΟμπλογκ, ούτε για πλάκα... μεχρι και την εικόνα που έβαλα,
αλλά κυρίως μέχρι και το "σατανόπληκτοι"
και το "ιλουμιναζί" (που συγνώμη αλλά είναι δική μου φρασεολογία)
εκλάπη χωρίς φιλότιμο. Ξεφτίλα. :emetos:


καλή η διαφώτιση, αλλά το να κάνεις λογοκλοπή είναι χυδαία και ανέντιμη πράξη.
Ντροπή τους.

Και το ίδιο το Μακελειό δε δίνει πηγή από πού διάολο το άντλησε
για να πάω να τους ξεχέσω.
Αν είναι καθαρά δικό του, δυο φορές ξεφτιλα και θα τους κράξω
σε κάποιο λάιβ μου.

Τσαντίστηκα βραδυάτικα. :swear: :swear: :swear: :embar:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 09 Σεπ 2018, 01:12

τους έχωσα ένα σχόλιο αλλά επειδή χλωμό το βλεπω να το εμφανίσουν
ιδού

Εικόνα

οχι δε χαρίζομαι σε κανέναν πια
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 09 Σεπ 2018, 02:12

Δειτε εδω αν βλεπετε το σχόλιο ή αν το βλέπω μονο εγώ επειδή το έγραψα


http://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce% ... %84%ce%bf/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 09 Σεπ 2018, 11:36

Δεν βλεπω το σχόλιο σου.. Δείχνει την πηγή στο τέλος του άρθρου, το μπλοκ σου δηλαδη, αλλά πατώντας πάνω στο λίνκ δεν με παραπέμπει εκεί .

Στην αρχη του αρθρου λεει,σχολια 0
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Fallen
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 578
Εγγραφή: Δευ 27 Αύγ 2018, 19:44
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: still on EARTH
Έδωσε Likes: 63 φορές
Έλαβε Likes: 81 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Fallen » Κυρ 09 Σεπ 2018, 12:49

να πινετε νερακι απο καθαρες πηγες... να περνετε υγρα, φιλτραρισμενα απο φρουτα (σταφυλια, πορτοκαλια κλπ)...

διαβαζα πριν λιγο καιρο οτι το νερο φιλτραρισμενο απο δεντρα θα αγγιξει τρελα χρηματικα νουμερα τα επομενα χρονια (θα ψαξω να το ξαναβρω να το βαλω εδω)

γενικα αποφευγετε τα εμφιαλωμενα και της βρυσης...

ο ανθρωπινος εγκεφαλος ειναι αν θυμαμαι καλα περιπου 80% νερο!!! ισως ετσι ''τυφλωνουν'' την επιφυση... με το ''βρωμικο'' νερο
και τοτε ειδα μεσα απο την ''κλειδαροτρυπα'' εναν τοπο λουσμενο στο φως... εναν τοπο τοσο γνωριμο και οικειο!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 09 Σεπ 2018, 14:55

το σχολιό μου το διέγραψε, γιατί ούτε κι εγώ το βλέπω τώρα
αλλά οκ πηγή έβαλε.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”