ΣΦΑΓΗ ΔΙΣΤΟΜΟΥ (από ΧΙΟΥΙ)

Συντονιστής: kostas

Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

ΣΦΑΓΗ ΔΙΣΤΟΜΟΥ (από ΧΙΟΥΙ)

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:25

Posted: Wed Aug 02, 2006 11:29 am Post subject: ΣΦΑΓΗ ΔΙΣΤΟΜΟΥ

Από ΧΙΟΥΙ


"...Στις 10 Ιουνίου 1944 ο τόπος μας γνώρισε μία από τις αγριότερες σφαγές που έγιναν ποτέ στον κοσμο. Διακόσιοι δεκαοκτώ συμπολίτες μας θανατώθηκαν απο τους Ναζί του Χίτλερ χωρίς να μάθουν ποτέ το γιατί.
Ανάμεσα σ'αυτούς ανήμποροι γέροι, έγκυες γυναίκες, αβάπτιστα μωρά πρόσφεραν το αίμα τους για τη λευτεριά της πατρίδας μας, την ειρήνη, τον πολιτισμό. "

ΣΤΟΡΙΚΟ - Σάββατο 10 Ιουνίου 1944.

Τα νέα από το μέτωπο ήταν καλά.
Ξημέρωνε μια ακόμα μέρα εργασίας και ελπίδας. Η μέρα της λευτεριάς και της ειρήνης κοντοζύγωνε. Τέσσερις μέρες πρίν, στις 6 Ιουνίου, οι σύμμαχοι είχαν αποβιβαστεί στη Νορμανδία. Οι Γερμανοί κατακτητές βλέπονιας να φτάνει το τέλος της αυτοκρατορίας τους καταλαμβάνονται από αμόκ καταστροφής. Βγάζουν διαταγές γενοκτονίας.

"Ένας Γερμανός σκοτωμένος - πενήντα Ελληνες, δέκα Γερμανοί - ένα χωριό"

Ήθελαν να τρομοκρατήσουν τους κατοίκους ώστε να πάψουν να ενισχύουν τις οργανωμένες ανταρτικές ομάδες που δρούσαν στην περιοχή.Έτσι στα πλαίσια των εκκαθαριστικών επιχειρήσεων εκείνο το φοβερό πρωϊνό μια φάλαγγα επτά αυτοκινήτων με γερμανούς στρατιώτες (*2ος λόχος του 2ου τάγματος του 7ου Συντάγματος της 1ης Μεραρχίας των Ες - Ες με έδρα την Λιβαδειά), ξεκίνησε από τη Λιβαδειά με κατεύθυνση προς το Δίστομο. Από αυτά τα δύο πρώτα που προπορεύονταν αρκετά, ήταν Ελληνικά επιταγμένα, γεμάτα με Γερμανούς στρατιώτες ντυμένους μαυραγορίτες. Αυτοί θα πρωτοκτυπούσαν τους αντάρτες που ανύποπτοι θα πλησίαζαν τα αυτοκίνητα και θα ενισχύονταν από τη δύναμη που θα ακολουθούσε.

Από τον Καρακόλιθο και μετά σκορπούν το θάνατο. Σκοτώνουν πέντε και συλλαμβάνουν σαν ομήρους δώδεκα αγρότες ενώ θέριζαν.
Στη διασταύρωση Διστόμου - Αράχωβας συναντιούνται με άλλα 60 αυτοκίνητα γεμάτα Γερμανους στρατιώτες που έρχονταν από την Άμφισσα με κατεύθυνση προς το Δίστομο.
Μπαίνουν στο Δίστομο. Οι κάτοικοι είναι ανυποψίαστοι. Βλέποντας όμως τους ομήρους ανησυχούν. Η φάλαγγα ήταν πρωτόφαντα μεγάλη. O επικεφαλής καλεί τον Πρόεδρο και τον παπά τον χωριού από τους οποίους ζητά πληροφορίες για τις κινήσεις των ανταρτών στην περιοχή. Μη μπορώντας να μάθουν, αφού τοποθέτησαν στα υψώματα γύρω απο το χωριό φυλάκια για τον έλεγχο και εκφοβισμό, επιδίδονται σε λεηλασίες.
Το μεσημέρι τα δύο επιταγμένα Ελληνικά αυτοκίνητα με τους μεταμφιεσμένους Γερμανούς στρατιώτες κατευθύνθηκαν προς τον 'Οσιο Λουκά. Λίγο πριν απο το χωριό Στείρι δέχθηκαν επίθεση από τμήμα ανταρτών του ΕΛΑΣ (11ος λόχος του 3ου τάγματος, του 34ου συντάγματος), που είχε στήσει ενέδρα. Η μάχη ήταν σκληρή και κράτησε δύο ώρες περίπου. Το αντάρτικο τμήμα υποχώρησε μπροστά στον όγκο των Γερμανικών δυνάμεων που μόλις άκουσε πυροβολισμούς έφτασε στο Δίστομο. Οι απώλειες όμως των Γερμανών ήταν μεγάλες. Απο τα δύο πρώτα αυτοκίνητα σώθηκαν ένας στρατιώτης και ένας οδηγός. Σκοτώθηκαν 40 Γερμανοί. στρατιώτες περίπου. Ο επικεφαλής αξιωματικός Τεο *, τραυματίζεται βαριά και λίγο αργότερα στο Δίστομο ξεψυχά.
'Υστερα απο τη συμπλοκή η Γερμανική φάλαγγα επέστρεψε στο Δίστομο. Αμέσως εκτελεί τους 12 ομήρους μπροστά στο Δημoτικό Σχολείο.(φωτο δεξιά)

Κι εδώ αρχίζει η τραγωδία του Διστόμου. Οι κάτοικοι, όσοι δεν κατάφεραν να διαφύγουν νωρίτερα από το Διάσκελο, τη μόνη αφύλακτη διάβαση, κλείνονται έντρομοι στα σπίτια τους.Τους έρημους δρόμους του χωριου διατρέχουν εξαγριωμένοι στρατιώτες με εφ' όπλου λόγχη. Μπαίνουν στα σπίτια, σκοτώνουν, καίνε, σφάζουν και βιάζουν. Γυναίκες, άνδρες, παιδιά, γέροι, γριές ακόμα και βρέφη λίγων ημερών πέρασαν από τον ίδιο τρομακτικό Γολγοθά. Απαίσιοι ακούγονται οι θρήνοι και οι οιμωγές αυτών που ξεψυχουν. Νέοι Ηρώδεις οι εκπολιτιστές του Χίτλερ μακελεύουν τα παιδάκια του Διστόμου.
Εικόνα

Εικόνα

"Η σφαγή του Διστόμου ήταν ένα έγκλημα απά αυτά που ανεβάζουν τα θύματα στην τιμητική θέση των μαρτύρων και τους θύτες στην αιώνια καταφρονία.

"Αποτελεί κατάπτυστο γεγονός για τον πολιτισμό εκείνων που φιλοδόξησαν να κυβερνήσουν τον κόσμο και που κατέδειξε ότι ο μέχρι σήμερα πολιτισμός καμμιά εν γένει επίδραση δεν είχε στις εγκληματικές ψυχές τους" (Νυρεμβέργη).

Μετά τον πόλεμο και την ήττα των Γερμανών ο Διοικητής των Γερμανικών δυνάμεων που διέπραξαν το πανανθρώπινο έγκλημα του Διστόμου Χάνς Ζάμπελ * συνελήφθη στο Παρίσι και εκδόθηκε από τις Γαλλικές αρχές στην Ελλάδα, ενώ όμως ήταν προφυλακισμένος και επρόκειτο να προσαχθεί σε δίκη ζητήθηκε απο την Κυβέρνηση της τοτε Δ. Γερμανίας και εστάλη σ' αυτή, όπου σύμφωνα με πληροφορίες παραμένει σήμερα ελεύθερος." ΔΙΣΤΟΜΟ 1994

Εικόνα
Η φωτογραφία που έκανε το γύρο του κόσμου,
όταν δημοσιεύτηκε στο αμερικάνικο περιοδικό LIFE, αρ. τ. 10 στις 27-11-1944


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:26

Posted: Wed Aug 02, 2006 12:26 pm

Από The_Saboteur


ΘΡΗΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΣΤΟΜΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΘΑ ΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ.
Η ΣΦΑΓΗ ΤΟΥ ΔΙΣΤΟΜΟΥ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ ΕΓΙΝΕ?
ΑΠΟ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΚΡΙΜΑ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ \"ΚΑΙ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ ΤΟΥ ΟΧΪ\" Ή ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΚΡΙΜΑ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ (ΟΙ ΛΑΟΙ ΤΗΣ ΕΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ).
ΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΑΝ ΤΕΛΙΚΑ?
ΟΠΟΤΕ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΗΤΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ.
Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΣ.

ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ?
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:26

Posted: Wed Aug 02, 2006 11:46 pm

Από karipis


Ασφαλώς τα εγκλήματα τα έκανε ο Εθνικοσοσιαλισμός.

ΌΜΩΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ, ΑΦΜΙΣΒΗΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ?????
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:27

Posted: Thu Aug 03, 2006 11:33 am

Από The_Saboteur


ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΤΙΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΘΕ ΣΤΡΑΤΟΣ.
Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ:
ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝ-ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Ή Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ?
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΝΤΕ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ. ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΤΩΝ ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ.
ΜΗΝ ΞΕΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η NSDAP ΒΓΗΚΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ.
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:28

Posted: Thu Aug 03, 2006 12:21 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Η ουσία είναι πως οι Γερμανοί έσφαξαν σκότωσαν έκαψαν γυναίκες και παιδιά.Γιαυτό και όποιος βάζει εξώφυλλα αυτούς τους ανθρώπους στα Ελληνικά περιοδικά και γράφει σβάστικες στους τοίχους είναι σαν να φτύνει τους τάφους των συμπατριωτών του στο Δίστομο Στα Καλάβρυτα στο Χορτιάτη κλπ. Απλά πράγματα. Όποιος τιμά τους σφαγιαστές και κατακτητές της πατρίδας του είναι προδότης-.Το ίδιο και για τους Γερμανούς τους Τούρκους κ.ο.κ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:31

Posted: Thu Aug 03, 2006 1:25 pm

Από The_Saboteur


ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΗΣ?
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ. Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ (ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΥΠΟ ΜΗ-ΕΥΝΟΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΑΤΟΜΑ).
Ο ΜΕΤΑΞΑΣ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟΝ ΓΚΕΜΠΕΛΣ ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΗΤΑΝ ΠΡΟΔΟΤΗΣ?
ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΗΣ Ή ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ?
ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ). ΞΕΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΑΝΤΙΣΙΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ.
ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΩΔΕΣ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΙΟΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΣΤΙΚΕ ΤΟ 30 ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥ 2006.
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΠΟΛΕΜΟΥ.
ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΑΝ ΣΤΡΑΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΣΦΑΞΕ ΑΘΩΟΥΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.

Α ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ.
ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ-ΜΠΟΛΣΕΒΙΚΙΣΜΟ
ΔΕΝ ΚΟΛΑΩ ΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ 30 ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ

Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΩΝ ΠΑΤΡΙΩΤΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:32

Posted: Thu Aug 03, 2006 2:47 pm

Από rempeskes


...\"Πατριώτες Αναρχικοί\"????

\"πατριώτες\" και \"αναρχικοί\"???

Μόνο στο γκρις έχουμε τέτοιους συγκερασμούς. Τη νύχτα με τη μέρα...
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:33

Posted: Thu Aug 03, 2006 3:20 pm

Από ΑρΕλα


Λυκάκο, απ'τη μια μου λες...
Α ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ.
ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ-ΜΠΟΛΣΕΒΙΚΙΣΜΟ.



κι απ'την άλλη...
ΔΕΝ ΚΟΛΑΩ ΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ 30 ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ


Πρώτον _xtypiemai_ Ο "Εθνικο-Μπολσεβικισμός" από πότε χρονολογείται?

και δεύτερον, μπορείς να μου αναλύσεις τον εθνικο-μπολσεβικισμό που έχω μαύρα μεσάνυχτα ? _dark_



Ρεμπεσκέ

πρώτον, τέλειο το αβαταρ! _clap_



δεύτερον όσον αφορά το...

...\"Πατριώτες Αναρχικοί\"????

\"πατριώτες\" και \"αναρχικοί\"???

Μόνο στο γκρις έχουμε τέτοιους συγκερασμούς. Τη νύχτα με τη μέρα...



ξανά _clap_ και _xtypiemai_

Αμίμητος! _worship_
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:34

Posted: Thu Aug 03, 2006 3:48 pm

Από The_Saboteur

Πρώτον Ο \\"Εθνικο-Μπολσεβικισμός\\" από πότε χρονολογείται?

και δεύτερον, μπορείς να μου αναλύσεις τον εθνικο-μπολσεβικισμό που έχω μαύρα μεσάνυχτα ?


ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ 1910 ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΙΚΕ ΠΟΤΕ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΠΙΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.
ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ.
και δεύτερον, μπορείς να μου αναλύσεις τον εθνικο-μπολσεβικισμό που έχω μαύρα μεσάνυχτα ?

ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ,ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΩΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΩΡΕΙΑ ΤΟΥ ΛΕΝΙΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΥΛΕΤΙΣΤΙΚΑ ΙΔΕΩΔΗ.
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ Η ΤΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΓΙΣΗ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:34

Posted: Thu Aug 03, 2006 7:17 pm

Από karipis


Α, και για να μην παρεξηγούμε, ο Εθνικοσοσιαλισμός των Γερμανών και οι ίδιοι οι Γερμανοί που τον εφάρμωσαν τότε.


Μην συγχέεις τον Μεταξά με τα εγκλήματα των Γερμανών φίλε μου διότι αν μη τι άλλο δείχνει ..πως να το πω! έλλειψη πληροφορίας των γεγονότων (νομίζω το έθεσα αρκετά κομψά).

Ο Μεταξάς, για όσους ΦΥΣΙΚΑ δεν γνωρίζουν, από το ΄36 ακόμη, σε συνάντηση που είχε με τους αρχηγούς των ενόπλων δυνάμεων τους είπε: γνωρίζομαι ότι η πολιτική της Γερμανίας σε λίγα χρόνια θα σύρει όλη την Ευρώπη σε ένα μεγάλο πόλεμο. Σε αυτών τον πόλεμο είμαστε εκ των πραγμάτων αναγκασμένοι να λάβωμε το μέρος των συμμάχων.

Έτσι για την ιστορία (την Ελληνική που δεν ξέρουμε).


΄(Αυτό το μνμ ήταν χτεσινό που δεν μπόρεσα να στείλω).


Και μια σημερινή ερώτηση.

Με τον Εθνικομπολσεβικισμό ποιος θεωρητικός ασχολήθηκε κ τον ανέλυσε;;

[ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΩΝ ΠΑΤΡΙΩΤΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ]

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :?: :?: :?: :?: :?: :?: ...........................................................
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:36

Posted: Fri Aug 04, 2006 12:39 am

Από ΧΙΟΥΙ


Καρύπης _clap_


OΠΟΙΟΣ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΗΣ?
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ.
ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΗΣ Ή ΟΠΟΙΟΣ ΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ?
_banghead_ _banghead_ δεν βγάζω γρί...


ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΑΝ ΣΤΡΑΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΣΦΑΞΕ ΑΘΩΟΥΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.
Νομίζω πως το 1940 ο Ελληνικός στρατός υπερασπιζόμενος τα πάτρια εδάφη δεν θυμάμαι να έσφαξε κανέναν αθώο.Το να τιμάς όμως αυτούς που σφάξανε (και εσύ συμφωνείς) τους αθώους σίγουρα συμπατριώτες σου (γυναίκες και παιδιά) ε τότε....Δεν τους τιμάει κανείς; Ναί καλά.....Τον εαυτό σου τώρα κοροιδεύης ή εμένα; Ας παραμείνουμε σοβαροί...
Γιατί μαυτά που λές θα γίνω στο τέλος _elephant_

Όσο για τα παιδιά που λές και που τους απαγόρεψαν να τιμήσουν στο άγαλμα στη Θεσσαλονίκη αν είναι νεοναζί, έστω δεν τους λέω προδότες το παίρνω πίσω...γιατί δεν έχουν την πρόθεση...παραμένει όμως η ουσία....Οτι τα έχουνε κάνει σαλάτα μέσα στο κεφάλι τους....Από τη μια Έλληνες.....αποτην άλλη τιμητές των εχθρών μας.......
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:37

Posted: Fri Aug 04, 2006 2:10 pm

Από The_Saboteur

Νομίζω πως το 1940 ο Ελληνικός στρατός υπερασπιζόμενος τα πάτρια εδάφη δεν θυμάμαι να έσφαξε κανέναν αθώο.Το να τιμάς όμως αυτούς που σφάξανε (και εσύ συμφωνείς) τους αθώους σίγουρα συμπατριώτες σου (γυναίκες και παιδιά) ε τότε....Δεν τους τιμάει κανείς; Ναί καλά.....Τον εαυτό σου τώρα κοροιδεύης ή εμένα; Ας παραμείνουμε σοβαροί

θΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΘΝΗ ΜΙΑ ΠΑΝΑΡΧΑΙΑ ΟΛΟΤΗΤΑ.
Ο ΙΔΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΙΣΕ ΤΟ 40 ΗΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΙΑΙΡΕΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΙΑΚΟ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΟΡΘΙΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΙΝΔΑΡΟΥ (ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΙ ΓΙΝΑΝΕ?)
Τον εαυτό σου τώρα κοροιδεύης ή εμένα;

ΚΑΝΕΝΑΝ. ΑΠΛΑ ΕΣΥ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΝ ΝΙΚΗΤΩΝ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΣΙΩΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΙΡΕΣΕ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΑΝΤΙΣΙΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΜΟΥΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Ο? ΜΕ ΦΩΝΗΕΝΤΑ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ?
ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ. ΕΝΩ Η ΑΝΤΙΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΠΟΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?
δεν βγάζω γρί...

ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΛΕΜΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΡΑΤΟΣ ΟΙ ΚΑΤΑΤΡΕΓΜΕΝΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ.
ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ 100 ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΕ ΛΕΤΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΑΩ.
Γιατί μαυτά που λές θα γίνω στο τέλος

ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
Μην συγχέεις τον Μεταξά με τα εγκλήματα των Γερμανών φίλε μου διότι αν μη τι άλλο δείχνει ..πως να το πω! έλλειψη πληροφορίας των γεγονότων (νομίζω το έθεσα αρκετά κομψά).

Ο ΜΕΤΑΞΑΣ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ ΑΓΝΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΦΙΛΟ-ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ

Με τον Εθνικομπολσεβικισμό ποιος θεωρητικός ασχολήθηκε κ τον ανέλυσε;;


ENAΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΟ-ΜΠΟΛΣΕΒΙΚΙΣΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο
EDWARD LOMONOV O ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ.
Η ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΟΡΦΗ. ΑΠΛΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:38

Posted: Fri Aug 04, 2006 11:15 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Ο Χίτλερ δεν πολέμησε τον ΣΙωνισμό παραμύθι είναι αυτό.Αφορμή ζητούσε απλά...Ξεχάς τα πόσα δανείστηκε από τους Εβραίους για να κάνει την δουλειά του;Και το ολοκαύτωμα επίσης ήτανε παραμύθι και μισό....Λοιπόν Η Ελλάδα πολέμησε για τον εαυτό της και τους γράφω στα @@ και τους Σιωνιστές και τους Γερμανούς και όλους.

Γιατί χαίρομαι μαυτά που κάναν οι Άγγλοι στην Κύρπο ας πούμε;Και ποιός σου είπε οτι τους λιβανίζω;Γίναμε σύμμαχοι λόγω συμφέροντος!Οι Ιταλοί αρχικά μας βυθίσανε την Έλλην πήγανε με τους Αλβανούς που τότε η ΑΛβανία ήτανε εχθρική χώρα μας χτυπήσανε.Μετά το ίδιο και οι Γερμανοί.Φέρανε και τους Βούλγαρους.Γερμανοί Βούλγαροι Ιταλοί Τούρκοι(ουδέτεροι στον ΒΠΠ με την Γερμανία στον πρώτο) εμείς με ποιόν θα συμμαχούσαμε δηλαδή;
Και γιατί θές να χαρώ δηλαδή που οι Γερμανοί είναι αντισιωνιστές υποτίθεται και καλά του Χίτλερ;Νομίζεις πως θα πώ μπράβο όποιος είναι αντισιωνστιής και σκοτώνει γυναικόπεδα; Στα παλαιότερα των υποδημάτων μου να είναι και συμπατριώτης μου Μανιάτης.Αν είναι αδερφή και κάνει κάτι τέτοιο εγώ θα είμαι απέναντί του.Δεν υπεραπλουστεύω τα πράγματα.Εσύ είσαι που έχεις πέσει στην παγίδα \"είσαι έτσι ή αλλιώς\" \"με τους καπιταλιστές τους κουμμουνιστές ή τους αντισιωνιστές Χιτλερικούς\"
Ε λοιπόν είμαι με την Ελλάδα ούτε με τις αδερφές τους Άγγλους που τους κρύβαμε στα σπίτια και δολοφονούσανε παιδιά στην Κύπρο ούτε με τα Ες Ες που είχανε σύμβολο την Σατανική αστραπή και σκοτώνανε τον απλό κοσμάκη .Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να πάρω 1 ή 2.Εγώ δεν γουστάρω κανένα από τα δύο.Η συμμαχία που κάναμε ήταν ανάγκης.Πολεμάγαμε στα σύνορα αυτοί που ήρθαν να μας βοηθήσουν είπαμε ναί.Τι να λέγαμε;Οτι δεν θέλουμε βοήθεια;
Σιωνιστές χιτλερικοί ναζί κουμμουνιστές όλοι την Ελλάδα έχουνε στο μάτι τελικά.
Γιατί ο άξονας δεν έκανε συμμαχία με τον Μεταξά αφού ήτανε και χούντα; Ε; Γιατί πρώτα οι Ιταλοί βυθίσανε την Έλλη ανήμερα της Παναγίας; Γιατί μας αγαπάγανε; Βάλε λίγο το μυαλό σου να σκεφτεί.
Και στο ξαναλέω.Στο διάλο όλοι.Και οι Άγγλοι και οι Γερμανοί σου (που και καλά εσύ δεν συμφωνείς με τον Χίτλερ αλλά ο ΜΕταξάς τον έλεγε αγνό ήτανε αντισιωνιστής κλπ κλπ τον έχεις πήξει στο λιβάνι αλλά δεν συμφωνείς.Οκ.)

υγ, τα ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ που στα κομμάτια τα βρήκες μπορείς να μου πείς;
υγ.2 Πιονάκια του συστήματος είναι και οι μέν και οι δε.Οι αναρχικοί να δυσφημούνε τους λαικούς αγώνες και τις πορείες των εργαζομένων και να δίνουνε αφορμή στα μάτ να χτυπάνε τον κοσμάκη και οι νεοναζί να δυσφημούνε το πατριωτικό κίνημα με τις σβάστικές τους που είναι βαμμένες με Ελληνικό αίμα.
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:39

Posted: Fri Aug 04, 2006 11:16 pm

Από karipis


Μη μου πεις ότι διάβασες τον EDWARD LOMONOV;;; (Πρόσεξε τι θα πεις διότι αυτά που επικαλείσε, εμένα είναι η εργασία μου....).

Επιμένεις για τον Αλέξανδρο ενώ δεν έχεις διαβάσει. ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΘΗΒΑ... (διάβασε επιτέλους μικρέ μου φίλε το συγκεκριμένο κομμάτι της ιστορίας του, κ μετά τα ματαξαναλέμε :) ).

Για την μοναδική, όπως λες, αντισιωνιστική δύναμη που αντιτάθηκε στους Ιουδαίους, ΜΗΝ ΟΡΚΙΖΕΣΑΙ ΚΙΟΛΑΣ (αλλά αυτά από κοντά!!).

Μην ειρωνεύσαι γιατί θα το κάνω κ εγώ :roll:
Αυτό πάει στο "ε" που είπα όταν είπες τους αναρχικούς ...πατριώτες(;;;;;;;;;;;).
Όσο για την εκδήλωση κ ποιοί ήταν παράνομοι ή όχι και αυτό δεν το ξέρεις απ' ότι δείχνει το πράγμα :wink:

Ο Μεταξάς (ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΔΕΛΦΙΑ) δεν έχει καμμία σχέση με τις σφαγές που έλεγε το μνμ στις αρχές, κ μάθε να απαντάς σε αυτά που σε ρωτούν μικρέ μου φίλε. Μην προσπαθείς να μπερδέψεις την κουβέντα για να σου πω πως έχεις δίκαιο. Αν το επιθυμείς τόσο ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ, αλλά κάνε την κουβάντα σωστά.
Απαντώ τόσες ημέρες κατά γράμμα σε αυτά που μου απευθύνεις, κ σε αυτά που διαφωνώ μαζί σου, κάνε κ εσύ το ίδιο κ προσπάθησε να αποφεύγεις σχόλια που δεν ενδιαφέρουν την κουβέντα.

Παράδειγμα: Έχεις πει τουλάχιστον 2 φορές τις τελευταίες ημέρες να μην κρίνουμε με γεγονότα με αναχρονολογισμούς, δηλ. αρχαία συμβάντα με σημερινά δεδομένα. Είσαι όμως ο μόνος που όταν διαφωνείς σε κάτι φέρνεις ως παράδειγμα Τον Μέγα Αλέξανδρο (προφανώς νομίζοντας ότι ο Μέγα Αλέξανδρος είναι ξάδελφος κάποιου εδώ μέσα!!!).
Για να μην σχολιάσω το γεγονός ότι κάνει μπαμ η έλληψη, καλής τουλάχιστον, γνώσης της ιστορίας του...
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:39

Posted: Fri Aug 04, 2006 11:17 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Σόρρυ για την γλώσσα αλλά ήμουν εν θερμώ.
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:40

Posted: Sat Aug 05, 2006 12:12 am

Από The_Saboteur

Μη μου πεις ότι διάβασες τον EDWARD LOMONOV;;;

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΡΓΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΟΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΝΑΡΧΟ-ΦΥΛΕΤΙΣΤΙΚΑ SITES (ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ) ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ.

Μην ειρωνεύσαι γιατί θα το κάνω κ εγώ
Αυτό πάει στο \\"ε\\" που είπα όταν είπες τους αναρχικούς ...πατριώτες(;;;;;;;;;;.
Όσο για την εκδήλωση κ ποιοί ήταν παράνομοι ή όχι και αυτό δεν το ξέρεις απ' ότι δείχνει το πράγμα

Ε ΜΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.
Παράδειγμα: Έχεις πει τουλάχιστον 2 φορές τις τελευταίες ημέρες να μην κρίνουμε με γεγονότα με αναχρονολογισμούς, δηλ. αρχαία συμβάντα με σημερινά δεδομένα. Είσαι όμως ο μόνος που όταν διαφωνείς σε κάτι φέρνεις ως παράδειγμα Τον Μέγα Αλέξανδρο (προφανώς νομίζοντας ότι ο Μέγα Αλέξανδρος είναι ξάδελφος κάποιου εδώ μέσα!!!).

ΕΜ ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΚΡΙΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΛΩΣΣΑ.
Λοιπόν Η Ελλάδα πολέμησε για τον εαυτό της και τους γράφω στα @@ και τους Σιωνιστές και τους Γερμανούς και όλους.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ Ο ΑΞΟΝΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΙΚΕ.
λοιπόν είμαι με την Ελλάδα ούτε με τις αδερφές τους Άγγλους που τους κρύβαμε στα σπίτια και δολοφονούσανε παιδιά στην Κύπρο ούτε με τα Ες Ες που είχανε σύμβολο την Σατανική αστραπή και σκοτώνανε τον απλό κοσμάκη

ΑΙΤΙΟΛΟΓΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΣΑΤΑΝΙΚΗ ΑΣΤΡΑΠΗ?
ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ. ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΩΝ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ.
ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΣΑΔΙΣΤΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ. ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΒΙΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.
Και στο ξαναλέω.Στο διάλο όλοι.Και οι Άγγλοι και οι Γερμανοί σου (που και καλά εσύ δεν συμφωνείς με τον Χίτλερ αλλά ο ΜΕταξάς τον έλεγε αγνό ήτανε αντισιωνιστής κλπ κλπ τον έχεις πήξει στο λιβάνι αλλά δεν συμφωνείς.Οκ.)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΞΑ ΑΠΛΑ.
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΑΓΝΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΒΑΝΙ?
ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΚΑΙ ΕΧΘΡΙΚΑ :P
υγ, τα ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ που στα κομμάτια τα βρήκες μπορείς να μου πείς;


ΣΕ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΚΑΡΙΠΙ.
υγ.2 Πιονάκια του συστήματος είναι και οι μέν και οι δε.Οι αναρχικοί να δυσφημούνε τους λαικούς αγώνες και τις πορείες των εργαζομένων και να δίνουνε αφορμή στα μάτ να χτυπάνε τον κοσμάκη και οι νεοναζί να δυσφημούνε το πατριωτικό κίνημα με τις σβάστικές τους που είναι βαμμένες με Ελληνικό αίμα



ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΟΥΣ.
ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΟΥΣ.
Σιωνιστές χιτλερικοί ναζί κουμμουνιστές όλοι την Ελλάδα έχουνε στο μάτι τελικά
Ε ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ :P
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:41

Posted: Sat Aug 05, 2006 12:43 am

Από karipis


Κοίταξε Φώτη. Ο EDWARD LOMONOV, ήταν κομμουνιστής κ μόνο κομμουνιστής.
Αν έπεσες σε κανένα κείμενο που αναφερόταν στην Σοβιετική ένωση αποκλειστικά αυτό δεν τον κάνει εθνοαναρχικό ή όπως θέλεις πες το.

Αυτόν τον όρο, (ΕΘΝΟΜΠΟΛΣΕΒΙΚΟΣ) τον ανέφερε ή τουλάχιστον εγώ τον άκουσα πρώτη φορά από έναν αποτυχημένο νεαρό συγγραφέα, ο οποίος μέχρι χτες ήταν Δεξιός αλλά με τις συναναστροφές του προς τα αριστερά (καθαρά για να βολευτή σε πανεπιστημιακή θέση ο τύπος) κ με γνωστότατο καθηγητή-βουλευτή (του οποίου εκδόσαμε κ βιβλίο κ τα ξέρω από μέσα τα πράγματα όπως πολλά άλλα........), άλλαξε ρότα.

Επειδή όμως ο τύπος είχε κ έχει έναν καταπληκτικό πατέρα κ σοβαρότατο άνθρωπο, δεν μπορούσε να πει ότι είμαι πλέον Μπολσεβίκος κ το παίζει πια Εθνικομπολσεβίκος.

Για να παγειώσει την πραγματικά νέα του ιδεολογία ο τύπος λοιπόν, έκανε ότι κ με το βιβλίο του, λίγο από εδώ λίγο από τον άλλο ΤΣΟΥΠ, να 'σου η καινούργια ιδεολογία.

-Το Δύστομο όμως αδέλφια ακόμη κλαίει....

-Στα Καλάβρυτα δεν είχε άνδρες να θάψουν τους νεκρούς, μέρες έσκαβαν οι γυναίκες....

-Στην Τριάδα 241 νεκροί μέσα σε 1 μόλις λεπτό ακόμη ζητούν δικαίωση....


:arrow: Και όλα αυτά για μια εθνοϊδεολογία.....
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:41

Posted: Sat Aug 05, 2006 12:36 pm

Από The_Saboteur


ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.
ΕΓΡΑΨΑ LOMONOV ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ LIMONOV.
MIΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΙΜΟΝΟV TON ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ LIMONSKA ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΘΝΟΜΠΟΛΣΕΒΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ.
ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΣΤΟΜΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΟΧΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΘΝΟΪΔΕΟΛΟΓΙΕΣ.
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΝΑ ΦΑΣΜΑ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟΔΕΞΙΟΙ, ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ ΒΑΣΙΛΙΚΟΙ, ΜΕΧΡΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΟΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΣΤΟΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΘΝΟΣ (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΙΑ).
Η ΑΣΤΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΡΙΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΣΤΟΜΟ.
ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΟΛΟΤΗΤΑ.
ΟΧΙ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ.
ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:42

Posted: Sat Aug 05, 2006 5:27 pm

Από ΑρΕλα

ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΙΑ).



Ενώ οι αριστεροί το κάνουν με την καρδιά τους, για να στηρίξουν ξένα κέντρα συμφερόντων, (που αποκαλούμε πλέον "ιδεολογία") πάντως την Ελλάδα όχι.



Β+
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:43

Posted: Sat Aug 05, 2006 5:35 pm

Από The_Saboteur

Ενώ οι αριστεροί το κάνουν με την καρδιά τους, για να στηρίξουν ξένα κέντρα συμφερόντων, (που αποκαλούμε πλέον \\"ιδεολογία\\") πάντως την Ελλάδα όχι.



ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ?
ΣΙΓΟΥΡΑ 100 ΦΟΡΕΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΓΙΣΗ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΙΕΣ ΔΕΞΙΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΟΒΑ?
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:43

PostPosted: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm

Από ΑρΕλα

ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ?


Aδόκιμη τη βρίσκεις? _blink_
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΙΕΣ ΔΕΞΙΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΟΒΑ?


Δεν μπορώ έτσι εκ του προχείρου, υποθέτω πως σίγουρα θα υπήρχαν- αν όχι αμιγώς δεξιές, σίγουρα πατριωτικές. Μεμονωμένα μπορείς να αποδείξεις ότι δεν υπήρχαν άνθρωποι απ'αυτό το μετερίζι? Εγώ ξέρω έναν τουλάχιστον προσωπικά, που ήτανε εκει και μάλιστα τραυματίστηκε- μέλος του ΛΑΟΣ.


Β+
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:44

Posted: Sat Aug 05, 2006 6:11 pm

Από The_Saboteur

Aδόκιμη τη βρίσκεις?

ΑΤΟΠΗ ΑΠΛΑ.
Δεν μπορώ έτσι εκ του προχείρου, υποθέτω πως σίγουρα θα υπήρχαν- αν όχι αμιγώς δεξιές, σίγουρα πατριωτικές.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΙΛΗΣΑ. ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΕΣ. Ο ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ COPYRIGHT ΤΩΝ ΔΕΞΙΩΝ.
ΚΑΙ ΤΟ ΒlOOD AND HONOUR ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΓΕΝΟΒΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΞΙΟ.
Δεν μπορώ έτσι εκ του προχείρου, υποθέτω πως σίγουρα θα υπήρχαν- αν όχι αμιγώς δεξιές, σίγουρα πατριωτικές. Μεμονωμένα μπορείς να αποδείξεις ότι δεν υπήρχαν άνθρωποι απ'αυτό το μετερίζι? Εγώ ξέρω έναν τουλάχιστον προσωπικά, που ήτανε εκει και μάλιστα τραυματίστηκε- μέλος του ΛΑΟΣ.

ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑΙ. ΓΙΑ ΦΟΡΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΑΝ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΙΚΕ ΔΕΝ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΟΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ.
ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑΝΕ.
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:44

Posted: Sat Aug 05, 2006 6:36 pm

Από ΑρΕλα

Ο ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ COPYRIGHT ΤΩΝ ΔΕΞΙΩΝ


'Ωρες είναι να μου πεις ότι είναι των αριστερών, ή ό,τι τον αγγίζουν καν! _xtypiemai_

Διάβασε λίγο πρόσφατη ιστορία (της Ελλάδος αρκεί) και τα ξαναλέμε. _loco_
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:45

Posted: Sat Aug 05, 2006 7:54 pm

Από The_Saboteur


ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΑΜΠΟΛΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΝΕΟΤΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ?
ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΡΟΥΜΑΝ Ή ΤΩΝ ΑΓΓΛΩΝ?
ΤΟ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ. ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.
ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΟΥ ΑΛΑΞΑΝ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΔΕΞΙΑ ΚΟΜΑΤΑ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ.
BAD WORD.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΤΙΜΙΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΕΘΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ. ΠΑΡΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ.
ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΙΜΙΟΤΗΤΑΣ ΤΕΛΙΚΑ....

ΑΝΤΕ ΑΣ ΔΕΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ.
Η ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΙΣΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ.
ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΕΦΑΛΙ ΕΡΓΑΤΗ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΧΙ ΚΟΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΙ ΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗ.
Α ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΟΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ RESUME ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:45

Posted: Mon Aug 07, 2006 12:15 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Σαμποτέρ επειδή πολλά δεν ξέρεις και όχι μόνο αυτό θα σου πώ οτι ο Λαικός Ορθόδοξος Συναγερμός έστειλε Πλήρη μελών αντιπροσωπεία στο Λίβανο και επίσης ο Γιώργος Καρατζαφέρης είχε προσκαλέσει τον Φιντέλ Κάστρο στους Ολυμπιακούς της Αθήνας (κανένα αριστερό κόμμα δεν τόλμησε να το κάνει) .Τώρα για τους αγώνες των αριστερών όταν πρόκειται να κάψουνε την ΑΘήνα επειδή κατέρρευσε το τραπεζικό σύστημα της Αργεντινής τους βλέπω πρώτους.Όταν πουλιέται η Μακεδονία η ίδια μας η πατρίδα όμως δεν τους βλέπω πουθενά.Που είναι;Παίζουνε μπιρίμπα;Αστική τάξη εθνικοσοσιαλισμός και πράσινάλογα.Μια καραμέλα που τη μασάτε και στην ουσία ούτε ξέρετε για τι μιλάτε...
Αυτοί οι ίδιοι οι δήθεν πολέμιοι της παγκοσμιοποίησης αριστεροί στη Γένοβα και αλλού αυτοί οι ίδιοι είναι που πολεμούν με λύσσα τις παραδόσεις κάθε χώρας και την ιδιοπροσωπία της λοιπόν άνοιξε λίγο τα μάτια σου εκτός αν μου πείς πως το ακούς πρώτη φορά πως η αριστερή ιδεολογία είναι αυτή που εισήγαγε τον διεθνισμό...Λέω μήπως....Και καλά...το αριστερό κίνημα στην εποχή μας ειδικά εδώ στην Ελλάδα είναι το άκρων άωτον της υποκρισίας.Ειδικά τα αριστερά κόμματα της Βουλής.

Τώρα αυτό περί εργατών οτι πρέπει να δουλευουν με αλυσίδες και έτσι λέει η πατριωτική δεξιά μας δεν απαντώ διότι δεν πρόκειται περί επιχειρημάτων αλλά περί ανώριμων συνθημάτων και καθότι εδώ δεν κάνουμε πορεία στην Ομόνοια δεν με ενδιαφέρουν.Εγώ δεν ξέρω κανέναν μεγαλοκαπιταλιστή να είναι πατριώτης διότι το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το χρήμα και το χρήμα δεν έχει πατρίδα...Το χρήμα το μόνο που το ενδιαφέρει είναι το κέρδος...Η σύνδεση λοιπόν που κάνεις είναι καλή για σύνθημα στις πορείες των αριστεροαναρχικών εδώ όμως δεν νομίζω να πιάσει...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιστορία”