ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 03 Φεβ 2019, 15:53

Εικόνα


Πάντα ήμουν επίμονος άνθρωπος και ερευνητής.

Ότι έβαλα στόχο στη ζωή μου το πέτυχα.

Πέστε το τύχη, πέστε το μέθοδο, πέρστε το πείσμα, πέστε το καθοδήγηση.

Εγώ θα το πω και Ευλογία.

Πολλά χρόνια πριν, όταν εκστατικός επισκεπτόμουν τις άγριες και πυκνόφυλλες πλαγιές του Ανατολικού Πηλίου με όψη το Αιγαίο, κάπου εκεί ανάμεσα Ανήλιο, Μακρυράχη και Ναταμούχαρη, είχα μια πλήρη αίσθηση και αυτό το μήνυμα:
«Είναι τόσο πυκνό και αδιαπέραστο αυτό το βουνό, με τόσο οργιαστική βλάστηση, που αν υπάρχουν ακόμη ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ, μπορούν να κρυφτούν και να μείνουν απαρατήρητοι από την ανθρώπινη παρουσία».

Όσο περνούσαν τα χρόνια, όλο και περισσότερο αυτή η αίσθηση, η πληροφορία το μήνυμα αν θέλετε, έπαιρνε σάρκα και οστά, θέριεψε και αποκτούσε πραγματική υπόσταση στα μέσα και στα έξω μου.


Θέλετε οι συμπτώσεις;

Θέλετε η εσωτερική καθοδήγηση που με διακατέχει πάντα, από τότε που συνειδητοποίησα το σκοπό που ήρθα να υπηρετήσω στη Γαία;

Πέστε το απλό ένστικτο.

Αυτή η εσωτερική φωνή, που στους καλούς ανθρώπους δεν έχει πει ποτέ ψέματα!

Πολλά χρόνια πριν ένας πολύ καλός μου φίλος και ερευνητής, Στρατιωτικός γιατρός, αξιόλογος άνθρωπος και Συγγραφέας, Ελευθέριος Ακτουδιανάκης, μου έδωσε ένα περιοδικό, με φωτογραφία ενός σκελετού Κενταύρου, σε κάποιο Αμερικάνικο Πανεπιστήμιο.Πριν το 2.000 ήμουν γνώστης αυτής της ιστορίας.

με το Λευτέρη πήγαμε μαζί στην Πυρρά του Ηρακλέους όπου στο χωριό Σκλήθρο, πριν τα Πυρρά, ανακαλύψαμε αρχαία επιγραφή σε απόκρημνο βράχο, που καθοδηγούσε τους αρχαίους επισκέπτες πώς θα βρουν το Ναό του Ηρακλέους, να αφήσουν τα αναθήματα και τα δώρα στον Ημίθεο.

Δεν ζει πια ο Λευτέρης.

Μου άφησε όμως παρακαταθήκη:

«Μη πιστέψεις ποτέ Δημήτρη, ότι αυτός ο σκελετός του Κενταύρου, έγινε από κα΄ποιον επιστήμονα γιατρό, απλά και μόνο ως «φάρσα» ή για να φτιάξει ένα ομοίωμα Κενταύρου για εκπαιδευτική χρήση. Αν είναι έτσι, γιατί το έχουν ερμητικά σφραγισμένο σε κρύσταλλο και δεν το χρησιμοποιούν οι φοιτητές, παρά μόνο εκτίθεται ως αρχαιολογικό «έκθεμα».
Ύστερα μου μίλησε για πολλά περίεργα.

Για τα οκτώ χλμ βορειιοανατολικά του Βόλου, στη ρεματιά που βρέθηκε ο σκελετός, για τον τρόπο που φυγαδεύτηκε κρυφά μέσα στην επταετία (1967 – 1974) με ξύλινη συσκευασία, κάτωα παό άκρως απόρρητες συνθήκες, με άγημα από την Αμερικανική βάση.

Μου είπε επίσης ότι, αν ήθελαν να αποστομώσουν τις περίεργες ερωτήσεις η καλύτερη δικαιολογία θα ήταν «το φτιάξαμε εμείς» και το θέμα κλείνει δια παντός.

Τι να εξηγήσουν;

Τα ανεξήγητα;

και να που πριν δύο μήνες πήρα το μύνημα:

«Σήκω Δημήτρη, παράτησε όλα, ότι κάνεις, πάρε την οικογένειά σου, πηγαίνεις Πήλιο να ανοίξεις πάλι τη Σχολή μου».
Έβγαλα το μαγικό μου σβουράκι (δες inception) που τσεκάρω, ποιος μου μιλάει, αν είναι από τη Φωτεινή ή τη σκοτεινή πλευρά.

Ήταν από τη Φωτεινή πλευρά.

Χείρων ο Κένταυρος, ο Μέγας Ιατρός και Διδάσκαλος.

8 Νοεμβρίου, σηκώθηκα, πήρα την οικογένειά μου, τα υπάρχοντά μου σ΄ ένα τρέιλερ, νοίκιασα σπίτι όπως μου υποδείχτηκε στην Πορταριά στην Πύλη του Πηλίου.

Τα γεγονότα που ακολουθούν είναι καταιγιστικά.

Βρέθηκα στον επί Γης Παράδεισο, στο Βουνό των Θεών, στην προέκταση του θεοπρόβλητου Ολύμπου, στην φημισμένη Μυθική Κατοικία των Κενταύρων και στο βασίλειό τους.

Από τότε τα γεγονότα διαδέχονται, το ένα μετά το άλλο.

Μαρτυρίες, θεάσεις από κατοίκους, Σπήλαια με ευρήματα που μένουν μυστικά και απόκρυφα, ενώ η Παρουσία του Χείρωνος παντού και πάντα να καθοδηγεί τις εξελίξεις.

..σας κούρασα ίσως.

Δεν θα πω περισσότερα σήμερα.

καταγράφω τα πάντα, με μαρτυρίες, φωτογραφίες και β΄ντεο.

Είμαι απόλυτα πεπεισμένος πλέον, όσο παράξενο και αν σας ακούγεται.

Οι Κένταυροι δεν έφυγαν ποτέ από το Πήλιο.

Ο Κένταυρος Χείρων είναι εδώ και περιμένω να πάρω εντολές και καθοδήγηση.

Η Ελλάδα θα χρειαστεί πολεμιστές και βοήθεια από το Α του Κενταύρου, από τη Χώρα του Σείριου, του Μυθικού Αστρικού και υπέρλαμπρου Ηλίου, από εκεί που καταγόμαστε εμείς οι Έλληνες, χιλιάδες χρόνια πριν, όταν κατοικήσαμε την Αιγηίδα.
Ύστερα από χιλιάδες χρόνια, ήλθε ο Πόλεμος με τους κατοίκους της Ποσειδωνίας που ως τέκνα του Ποσειδώνα ήταν φιλικοί και αγνοί αρχικά. ύστερα εξέπεσαν σε πειράματα και χλιδή, έγιναν οι υπερόπτες Άτλαντες.

Ήρθαμε σε άμεση ρήξη και ένα τρομακτικό πόλεμο.

Εμείς καταστρέψαμε την Ατλαντίδα, βυθίζοντάς την στα έγκατα του Ατλαντικού κι εκείνοι ενεργοποιώντας τις υποθαλάσσιες βάσεις τους και σπάζοντας την μαγνητική καλύπτρα της Αιγηίδας, πλημμύρισαν την Ενδοχώρα κι έμειναν οι κορυφές των βουνών, τα σημερινά νησιά του Αγαίου, να θυμίζουν το Κοσμοδρόμιο της Δήλου, τον Ιερό τόπο Γέννησης του Απόλλωνος και της Αρτέμιδος.

Οι Κένταυροι (Προέλληνες, Δραβίδες, Πελασγοί πρόγονοί μας) έφυγαν για το ΑΛΦΑ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ.

Όσοι έμειναν πίσω, εμείς οι σημερινοί τους απόγονοι και οι Κένταυροι που (κεντούν την αύρα)
μεταστοιχειώνοντας και αλλάζοντας την αύρα και την κυτταρική τους δομή, ακόμη και την αύρα όσων επιθυμούν, σε μορφές που το μάτι του ανθρώπου δεν μπορεί ούτε να φανταστεί ούτε να συλλάβει, ακόμη και με την περιφερειακή λεγομένη όραση.
Σας πήγα λίγο πίσω.32.000 χρόνια είναι λίγο, αφού η καταστροφή της Αιγηίδος έγινε 16.000 χρόνια πριν.

Τώρα, δεν έχουμε ιδέα για τους κατοίκους της Γαίας που προϋπήρχαν πριν τις 32.000. Υπό το φάσμα της «δικής» μας παρουσίας των διαχρονικών «Ελλήνων» επισκεπτών από την πατρίδα μας το Σείριο, θα μιλήσουμε στο βιβλίο που ετοιμάζω, όπου θα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και σιγά σιγά, διότι έχουμε χάσει πολλά επεισόδια και η Ιστορία θα ξαναγραφεί πάλι από την Αρχή.

Είμαστε Έλληνες.

Αυτό δεν αλλάζει με τίποτα..

Οι Κένταυροι με τον υπέτατο Διδάσκαλο Χείρωνα, ως πρόγονοί μας και Προέλληνες, κάτοικοι του Άλφα Κενταύρου, έρχονται ως πολύτιμοι Σύμμαχοι σε μία καίρια στιγμή που θα συμβούν όλα ΞΑΦΝΙΚΑ με ασύλληπτες ταχύτητες.
Γι΄αυτό είμαι εδώ.

Μείνετε μαζί μου.

Όσοι με εμπιστεύεστε και γνωρίζετε το έργο μου.

Δεν πρόκειται να απογοητεύσω κανένα και πρώτα πρώτα τον ίδιο τον εαυτό μου.
Την καλημέρα μου από το Βουνό των Κενταύρων

Την Κατοικία των Θεών.

Δημήτριος Μαντές
3/02/2019


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater






Ενα υπέροχο άρθρο. Μ'έστειλε προς στιγμήν σ'έναν κόσμο που θα ήθελα
πολύ να ζω και θα τον λάτρευα...

Του έκανα αίτημα και θα του προτείνω να τον φέρω στο κανάλι μου
να μιλήσουμε.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 03 Φεβ 2019, 16:02

Μόλις τελείωσα ένα κείμενο του Μαγγου για τους Κενταυρους..μπαίνω ΙΔΕΟ και βλέπω άρθρο του Μαντέ !

Υ.γ Μιας και ο καιρός χάλια, Κυριακή επίσης λέω να δω Κώδικα Μυστηρίων για του Κενταυρους

https://youtu.be/YUZWWMHO7Bw
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από kat_woman » Κυρ 03 Φεβ 2019, 17:30

...και (προσθέτω εγώ) δεν υπάρχει πιο μαγικό, πιο γεμάτο παράξενη, σχεδόν θεική ενέργεια, πιο out of this world μέρος απο το Πήλιο, ιδιαίτερα στα μέρη που περιγράφει και ονοματίζει το άρθρο (ειδικά το Ανήλιο, εχει κατι το απερίγραπτο στην περιρέουσα ατμόσφαιρα).
Έχω πάει τρεις τέσσερεις φορές στη ζωή μου και πάντα γυρίζω, κατα μια έννοια, ένας άλλος, μετασχηματισμένος άνθρωπος.
Αν πραγματικά μπορέσει κάποιος να νιώσει τι ενέργεια υπάρχει εκεί, τότε συμβαίνουν μαγικά πράγματα.
Οπότε, ναι, γιατί να μην υπάρχουν ακόμα Κένταυροι στο Πήλιο;
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 03 Φεβ 2019, 18:10

alkinoos έγραψε:
Κυρ 03 Φεβ 2019, 16:02
Μόλις τελείωσα ένα κείμενο του Μαγγου για τους Κενταυρους..μπαίνω ΙΔΕΟ και βλέπω άρθρο του Μαντέ !

Υ.γ Μιας και ο καιρός χάλια, Κυριακή επίσης λέω να δω Κώδικα Μυστηρίων για του Κενταυρους

https://youtu.be/YUZWWMHO7Bw




ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν ήξερα ότι ο Μάγγος είχε ανεβάσει κάτι για τους Κενταύρους
όπως δεν ήξερα ότι σ'αυτό εστιασε και ο Κώδικας Μυστηρίων.
Εννοείται ότι δεν ήξερα πως κοίταζες αυτά και μπαίνοντας εδώ,
είδες και το άρθρο του Μαντέ.

ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΟΛΚΗΣ,
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ :ups:





kat_woman έγραψε:
Κυρ 03 Φεβ 2019, 17:30
...και (προσθέτω εγώ) δεν υπάρχει πιο μαγικό, πιο γεμάτο παράξενη, σχεδόν θεική ενέργεια, πιο out of this world μέρος απο το Πήλιο, ιδιαίτερα στα μέρη που περιγράφει και ονοματίζει το άρθρο (ειδικά το Ανήλιο, εχει κατι το απερίγραπτο στην περιρέουσα ατμόσφαιρα).
Έχω πάει τρεις τέσσερεις φορές στη ζωή μου και πάντα γυρίζω, κατα μια έννοια, ένας άλλος, μετασχηματισμένος άνθρωπος.
Αν πραγματικά μπορέσει κάποιος να νιώσει τι ενέργεια υπάρχει εκεί, τότε συμβαίνουν μαγικά πράγματα.
Οπότε, ναι, γιατί να μην υπάρχουν ακόμα Κένταυροι στο Πήλιο;


Τώρα τι να πω ? Οτι συμπορευόμαστε και σε πράγματα που ζήσαμε πριν γνωριστούμε
και δεν ξέρουμε πως συμπορευόμαστε σ'αυτά? :makia:
Πήγα κι εγώ 4 φορές...Γιατί?
Διότι όταν πήγα την πρώτη φορά (άνοιξη γαρ) μαγεύτηκα τόσο, που μου γεννήθηκε
η ανάγκη (όχι απλά επιθυμία) να το δω σε όλες τις εποχές... Κι έτσι πηγα άλλη
μια το Φθινόπωρο, άλλη το Καλοκαίρι, κι άλλη το Χειμώνα... Κάθε εποχή
και μια διαφορετική μαγευτική εμπειρία, μια διαφορετική ομορφιά...

Όπως είπα και στο πρώτο ποστ, ο Μαντές με ταξίδεψε σήμερα σ'έναν κόσμο
που είναι μέσα στα όνειρά μου, που με γαληνεύει, με ανεβάζει, με μαγεύει
και μου χαρίζει ένα περίεργο είδος χαράς...




Να ενημερώσω πως αποδέχθηκε το αίτημα και του'στειλα αμέσως ΡΜ
με την πρόταση να τον φιλοξενήσω στο κανάλι μου.
Ελπίζω να απαντήσει θετικά.

Κάτω από το άρθρο του για τους Κενταύρους είδα και αυτό

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 03 Φεβ 2019, 18:22

Πάντως για τον σκελετό του Κενταυρου στο Πανεπιστήμιο του Μισσισιπη λένε πως είναι φτιαγμένος από διάφορα οστά και πως δεν είναι αληθινός.Πολύ πιθανόν αυτό και λογικό...

Το πιο λογικό για εμένα είναι πως αν όντως μετέφεραν μυστικά από το Πηλιον σκελετό Κενταυρου, μυστικά θα τον εξετάσαν λεπτομερώς και δεν θα τον είχαν σε δημόσια θέα...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 03 Φεβ 2019, 18:33

alkinoos έγραψε:
Κυρ 03 Φεβ 2019, 18:22
Πάντως για τον σκελετό του Κενταυρου στο Πανεπιστήμιο του Μισσισιπη λένε πως είναι φτιαγμένος από διάφορα οστά και πως δεν είναι αληθινός.Πολύ πιθανόν αυτό και λογικό...

Το πιο λογικό για εμένα είναι πως αν όντως μετέφεραν μυστικά από το Πηλιον σκελετό Κενταυρου, μυστικά θα τον εξετάσαν λεπτομερώς και δεν θα τον είχαν σε δημόσια θέα...


τα εκθέτουν σε δημόσια θέα, διότι τα κατέταξαν στην ομάδα των κρυπτοζώων ή της κρυπτοζωολογίας
και δεν έχουν λόγο να τα κρύψουν με τέτοια ταμπέλα μπροστά.

Εδώ θα δεις https://strangeremains.com/2014/07/26/t ... -of-volos/
οτι μιλάνε για "παράξενα απομεινάρια" και διαβάζοντας το άρθρο (πράγμα που έκανα)
λένε πως τα οστά είναι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ όπως βρέθηκαν μετά από ανασκαφή στο Πήλιο
(Βόλο λένε αυτοί, δεν έχει σημασία για την ίδια περιοχή μιλάνε) και δεν τα "κατασκεύασαν" αυτοί.
Άρα μιλάμε για τον αυτούσιο αληθινό σκελετό.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 14 Απρ 2019, 16:47

Να ενημερώσω πως μίλησα σήμερα με τον Δ. Μαντέ στο φβ
και σύντομα θα του παρω συνεντευξη.

Δείτε το εναρκτήριο ποστ και θα καταλάβετε πόσο συναρπαστικό
ειναι το θέμα που θα συζητήσουμε.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από Isidora » Κυρ 14 Απρ 2019, 19:32

Πράγματι θα είναι πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά που θα έχει να μας πει ο κύριος Δ. Μαντές, γι΄αυτό και δεν σου κρύβω φιλενάδα μου, ότι περιμένω με ανυπομονησία την συνέντευξη αυτή.

Πέρα όμως απ΄αυτό, παρ΄όλο που δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα σ΄αυτήν την ζωή, η αλήθεια είναι ότι διατηρώ σοβαρές επιφυλάξεις, για το αν υπάρχουν πράγματι κένταυροι ακόμα και σήμερα στο Πήλιο.

Μου φαίνεται ότι υπάρχει μια υπερβολή σε όλα αυτά που ακούμε τα τελευταία χρόνια, ότι δηλαδή υπάρχουν νεράιδες, υπάρχουν γίγαντες, υπάρχουν γέτι, υπάρχουν γοργόνες, υπάρχουν κένταυροι κλπ, επειδή θεωρώ ότι είναι μάλλον απίθανο στις μέρες μας, που κακά τα ψέματα... όλοι είμαστε με μια κάμερα στο χέρι, όλα αυτά τα πλάσματα να υπάρχουν τελικά εδώ γύρω μας και να μην τα έχει καταγράψει κανείς.
Αναφέρομαι φυσικά στην γη και στο τρισδιάστατο ορατό περιβάλλον που ζούμε, δεν αναφέρομαι σε άλλα περιβάλλοντα τα οποία δεν γνωρίζουμε, εκεί μπορεί να υπάρχουν όχι μόνο αυτά αλλά και χιλιάδες άλλα πλάσματα, που δεν περνούν καν από την φαντασία μας.
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 14 Απρ 2019, 20:16

Isidora έγραψε:
Κυρ 14 Απρ 2019, 19:32
Πέρα όμως απ΄αυτό, παρ΄όλο που δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα σ΄αυτήν την ζωή, η αλήθεια είναι ότι διατηρώ σοβαρές επιφυλάξεις, για το αν υπάρχουν πράγματι κένταυροι ακόμα και σήμερα στο Πήλιο.


λογικό να διατηρείς επιφυλάξεις αλλά εγώ είμαι σε μια άλλη φάση...

1/Με αυτά που βλέπω να γίνονται χειροπιαστά σ'αυτόν τον πλανήτη,
τίποτα πια δε μου κάνει υπερβολή.

2/το ινστιτούτο Σμιθσόνιαν (μάντεψε την εθνότητα που το κουμαντάρει)
ΚΡΥΒΕΙ σκελετούς γιγάντων (νεφελίμ) ώστε η ύπαρξή τους να ανάγεται σε αστικό μύθο
ή αρχαίο θρύλο... Ενας θεός ξέρει τι άλλα κρύβει...

3/ πάντα στις λαϊκές δοξασίες υπάρχουν αλήθειες

Με τα παραπάνω τρία ΔΕΔΟΜΕΝΑ, είμαι ανοιχτή να εξετάσω
να εξερευνήσω και να μελετήσω ακόμα και το πιο "υπερβολικό".

Αλλωστε δε νομίζω πως ο Μαντές θα εστιάσει αποκλειστικά και μόνο
στους κενταύρους... θα μπούμε και σε γενικότερη συζήτηση
για την κατάσταση σήμερα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
George vounis
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Πέμ 07 Δεκ 2017, 20:41
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 628 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από George vounis » Κυρ 14 Απρ 2019, 22:15

Για να βρεις την αλήθεια πίστευε στο φανταστικό, αν πας με την λογική σκέψη είναι προϊόν της λήθης του συστήματος... Η αλήθεια είναι δύσκολη!
Μες στο λήθαργο επωφελήθηκαν , οι καπηλευτές της ελεύθερης βούλησης του νου, θα αντιμετωπίσουν την θηλεία της τυφλής δικαιοσύνης!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΝΑΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ!!!

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 28 Μάιος 2019, 12:30

Ο συγγραφέας αυτού του θαυμάσιου άρθρου που άνοιξε αυτό το τόπικ
μου έδωσε σημερα συνέντευξη... ή καλύτερα να πω, κάναμε συζήτηση.
Θα την ανεβάσω στην ενότητα της πολιτικής, καθότι αμιγώς
πολιτική (και προεκλογική) η κουβέντα μας, αλλά κλείσαμε
με την υπόσχεση ότι σε κάποια επόμενη εκπομπή θα συζητήσουμε
για τους κενταύρους...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μυθολογία”