Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 28 Ιούλ 2011, 21:39

σας αρέσουν τα τατουαζ; αν ναι ανεβάστε κανένα. αν οχι πειτε με κι εμενα γιατι :)
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από delfini05 » Πέμ 28 Ιούλ 2011, 23:06

Τι θέλεις να δηλώσεις;
Δεν είναι απλή υπόθεση η δερματοστιξία. Ποτέ δεν ήταν άλλωστε!
Είναι φυλαχτό, σημάδι ή "κέντημα" προστασίας, μύησης ή διάκρισης.
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Kariatida » Πέμ 28 Ιούλ 2011, 23:52

Θέλω να κάνω ένα συγκεκριμένο τατουάζ από τα 16 αλλά μέχρι στιγμής δεν μπορώ να κάνω για ορισμένους προσωπικούς και οικογενειακούς λόγους.

Παρ' όλα αυτά, πριν αποφασίσεις να κάνεις τατουάζ πρέπει να είσαι σίγουρος για την απόφασή σου αυτή. Βέβαια, υπάρχουν πλέον μέθοδοι για να το αφαιρέσεις άμα το βαρεθείς ή δεν το θέλεις, αλλά αφήνει κάτι σαν σαγρέ μουτζούρα και πρέπει να κάνεις άλλο από πάνω.

Κάποιοι θα σου πουν να το κάνεις σε μέρος που δεν το βλέπεις για να μην το βαρεθείς, αλλά εγώ λέω ποιος ο λόγος να το κάνεις άμα το χαίρονται όλοι οι άλλοι εκτός από εσένα;

Μπορείς να πατήσεις αναζήτηση στο google tattoos ή ο,τιδήποτε σου αρέσει με τη λέξη tattoo μέσα και θα δεις άπειρα σχέδια. Αξίζει να κάνεις μία έρευνα πρωτού αποφασίσεις σε ποιον θα εμπιστευτείς το σώμα σου.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 29 Ιούλ 2011, 00:05

θα θελα να κάνω αυτο
Εικόνα
ενα σε κάθε μεριά αλλα χωρίς τα σάλια. να κοιτάζει μπροστά το βλέμα της αρκούδας.
Μιας και ασχολούμαι με το παγκράτιο, (που εμπεριέχει πάλη και η αρκουδα ειναι ο παλαιστής της φύσης).

Επίσης αυτό απο την ασπίδα του Άρη μου αρέσει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Kariatida » Παρ 29 Ιούλ 2011, 00:14

Μου αρέσει το κόνσεπτ της αρκούδας αν και η συγκεκριμένη είναι λίγο κακομούτσουνη. Αν βρεις καλό καλλιτέχνη όμως, μπορεί να στην κάνει λουκούμι (όμορφη δηλαδή, χωρίς μέλια και κανέλες).

Όσον αφορά την ασπίδα, έχε υπ' όψην σου ότι το σώμα σου έχει καμπύλες και θα πρέπει να στριφογυρνάς το χέρι ή το πόδι σου ώστε να φανεί ολόκληρο.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 29 Ιούλ 2011, 00:24

ούτε υπερ ούτε κατά για τους άλλους

ούτε κατά διάνοια για μένα.

αρκούδα ε; χμμ. όταν με ενέπνευσε η κόλαση του Δάντη (κλαπ κλαπ κλαπ) όπως και τόσους άλλους, για μια αρκούδα έγραφα...

TWICE

I’m writing about a million cases
Of people entering the wrong building
Like fish swimming in the wrong direction
Like cattle falling off a cliff
Because sheepdogs were sleepy
And the lakes dry
And courtrooms just rooms.

I'm not writing about the few cases,
Which hide their patterns in empty honey jars,
And hunt a bear because she cannot be killed

Twice.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Kariatida » Παρ 29 Ιούλ 2011, 00:38

Πχ βρήκα αυτό, και ήταν ενδιαφέρουσα σχεδίαση, το βάζω σε λινκ γιατί το φόρουμ δεν δέχεται το μέγεθος:

http://www.tattooartists.org/Images/Ful ... 9_bear.jpg
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 29 Ιούλ 2011, 01:00

α, πολύ ωραίο τατουαζ αρκουδας! εγκρίνεται!
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Ιούλ 2011, 01:09

Μ'αρέσουν όταν είναι λεπτά, διακριτικά και όχι "βαριά".
Τα "βαριά" νιώθω ότι στρεβλώνουν το σώμα.
Το δέρμα είναι όργανο.
Τείνουν οι άνθρωποι τελευταία να "κακοποιούν" διάφορα όργανά τους (γλώσσα, μύτη, φαλό, κλπ) Δεν ξέρω γιατί και δε με αφορά. Κι εγώ κακοποίησα τα αυτιά μου, αλλά λίγο. Μία τρύπα στο καθένα οχι εκατό. Με την ίδια λογική δε μου αρέσει βαριά παρέμβαση στο δέρμα. Είναι και όργανο και μοναδικό στα χαρακτηριστικά του για τον καθένα. Δε θέλω ν'αλλάξω αυτό με το οποίο γεννήθηκα. Το στολίδι μ'αρέσει, γι'αυτό αν έκανα τατού θα'ταν κάτι μικρούλι, διακριτικό, στον ώμο ή στον καρπό, κάτι σαν τα ανάστροφα έψιλον, ένα ψαράκι, ή έναν σταυρό... μ'αρέσουν πολύ οι σταυροί...

σαν τον επάνω αριστερά εδώ

Εικόνα

αλλά σε μικρουλι μέγεθος.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6719
Εγγραφή: Δευ 03 Ιαν 2011, 00:48
Irc ψευδώνυμο: Irene3006
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στο άπειρο.... Κι ακόμα παραπέρα.... :)
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Irene3006 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 01:24

Εγώ είμαι 50-50... Αν ποτέ κάνω σίγουρα θα μείνω στο ένα και θα είναι διακριτικό... Γενικά δεν μου αρέσουν οι υπερβολές, πόσο μάλλον όταν κάτι είναι μόνιμο. Μπορεί να υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσεις αλλά με κανέναν το αποτέλεσμα δεν είναι τέλειο. Aν λοιπόν κάνω, θα είμαι σίγουρη γι' αυτό. Άρα προς το παρόν μένω όπως είμαι! :loco:

Είναι γνωστό ότι η μουσική μ' αρέσει πάααρα πολύ, οπότε θα έκανα κάτι σχετικό με αυτό. Ένα που έχω δει και μ' αρέσει απίστευτα είναι αυτό

Εικόνα

Ένα πανέμορφο κλειδί του Σολ με δύο αστεράκια και ένα όγδοο...! :)

Ένα άλλο που το έκανε μία φίλη μου στο facebook είναι το παρακάτω

Εικόνα

Με το που το είδα τρελάθηκα...! Μου άρεσε πάρα πολύ, ΑΛΛΑ δεν θα το έκανα.. Δεν θα το έκανα γιατί παρ' όλο που μου αρέσει πάρα πολύ, είναι πολύ μεγάλο...

Το πρώτο αν το έκανα, θα το έκανα στον αριστερό μου καρπό... :)
Αυτά..!
Αλλά κάτεχε ότι μονάχα κείνος που παλεύει μέσα του θά 'χει μεθαύριο μερτικό δικό του στον ήλιο.

Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας!

Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 29 Ιούλ 2011, 01:31

ArELa έγραψε:Μ'αρέσουν όταν είναι λεπτά, διακριτικά και όχι "βαριά".
Τα "βαριά" νιώθω ότι στρεβλώνουν το σώμα.
Το δέρμα είναι όργανο.
Τείνουν οι άνθρωποι τελευταία να "κακοποιούν" διάφορα όργανά τους (γλώσσα, μύτη, φαλό, κλπ) Δεν ξέρω γιατί και δε με αφορά. Κι εγώ κακοποίησα τα αυτιά μου, αλλά λίγο. Μία τρύπα στο καθένα οχι εκατό. Με την ίδια λογική δε μου αρέσει βαριά παρέμβαση στο δέρμα. Είναι και όργανο και μοναδικό στα χαρακτηριστικά του για τον καθένα. Δε θέλω ν'αλλάξω αυτό με το οποίο γεννήθηκα. Το στολίδι μ'αρέσει, γι'αυτό αν έκανα τατού θα'ταν κάτι μικρούλι, διακριτικό, στον ώμο ή στον καρπό, κάτι σαν τα ανάστροφα έψιλον, ένα ψαράκι, ή έναν σταυρό... μ'αρέσουν πολύ οι σταυροί...

σαν τον επάνω αριστερά εδώ

Εικόνα

αλλά σε μικρουλι μέγεθος.
Βασούλα, δράττομαι της ευκαιρίας να πω στις κυρίες εδώ και δεσποινίδες ότι από τον λοβό του αυτιού διέρχονται σημαντικά ενεργειακά σημεία για την θεραπεία των ωοθηκών με βελονισμό. :wink:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Ιούλ 2011, 01:34

Σωστή εδώ :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:21

Δε χρειάζεται να αναφέρουμε την ιστορία και το λόγο των tattoo,έχω ένα και είναι το τελευταιο...Εψιλον εν Δελφοις στο αριστερό χέρι .


Υ.γ Επί ευκαιρία μάθε τί συμβολίζει ως αρχέτυπο και ίσως καταλάβεις τα λόγια μου στο προηγούμενο θέμα.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:26

Αλκίνοε, αν θελήσεις κι αν μπορεσεις, δώσε μας μια φωτο
(να ζηλέψω)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:31

Σύντομα θέλω να πιστευω ,μια φιλη το έχει πάρει από κοντινή λήψη και περιμένω να το αναρτήσει στο φατσοβιβλίο..
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
freeromios

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από freeromios » Παρ 29 Ιούλ 2011, 12:44

Θέλω να επισημάνω ότι το τατουάζ θα είναι το μέσον με το οποίο θα συναλλασόμαστε σε 20 χρόνια.
Με βάση αυτά που είδα πέρυσι τέτοιο καιρό στο εργαστήριο CAPE οι ανθρωποι θα χαράσσονται ή θα κολλάνε στο δέρμα τους παραστάσεις φιαγμένς από ειδικά πολυμερή (flexible electronics) μέσω των οποίων θα συναλλάσονται, θα βλέπουν την ώρα, θα μιλάνε στο κινητό, κλπ.
Δηλαδή θα έχουμε χαραγμενο ένα tablet pc όπως το ipad ή τα android στο σώμα μας.

Η μόδα των τατουάζ επεβλήθη στον παγκόσμιο πληθυσμό, προκειμέου να τον εθίσει στο ηλεκτρονικό χαραγμα της επερχόμενης αχρήματης κοινωνίας (cashless society)
Άβαταρ μέλους
Acid{RFE}
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Δευ 08 Σεπ 2008, 16:56
Irc ψευδώνυμο: Acid{RFE}
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Land Of Freedom
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Acid{RFE} » Παρ 29 Ιούλ 2011, 13:41

Κάτι σε αυτό το στύλ...που δεν είναι μόδα και δεν περνάει;

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Ιούλ 2011, 13:49

freeromios έγραψε:Θέλω να επισημάνω ότι το τατουάζ θα είναι το μέσον με το οποίο θα συναλλασόμαστε σε 20 χρόνια.
Με βάση αυτά που είδα πέρυσι τέτοιο καιρό στο εργαστήριο CAPE οι ανθρωποι θα χαράσσονται ή θα κολλάνε στο δέρμα τους παραστάσεις φιαγμένς από ειδικά πολυμερή (flexible electronics) μέσω των οποίων θα συναλλάσονται, θα βλέπουν την ώρα, θα μιλάνε στο κινητό, κλπ.
Δηλαδή θα έχουμε χαραγμενο ένα tablet pc όπως το ipad ή τα android στο σώμα μας.
Θα έχΕΤΕ, εγώ δε θα έχω. Ή θα πάρω τα βουνά, ή θα'χω "μεταβεί" αλλού με άλλες διαδικασίες, ή απλά θα αυτοκτονήσω. Προτιμώ να διαπράξω έγκλημα σε μένα την ίδια, παρά να εγκληματήσω σε άλλους.
Η μόδα των τατουάζ επεβλήθη στον παγκόσμιο πληθυσμό, προκειμέου να τον εθίσει στο ηλεκτρονικό χαραγμα της επερχόμενης αχρήματης κοινωνίας (cashless society)
Αυτό είναι απολύτως σωστό! :thumb: :clap:
Και είναι μια καλή ευκαιρία να σκεφτούμε όλοι (και ειδικά οι νεότεροι) πόσο εύκολα μας μπάζουν (όλους μηδενός εξαιρουμένου τελικά) στα τριπάκια που θέλουν αυτοί, μέσω της κουλτούρας (μουσική, σινεμά και άλλα συναφή) και της ΜΟΔΑΣ που "περνάνε" στον παγκόσμιο πληθυσμό, ως "δική του" και "ελεύθερη" επιλογή. (που μόνο αυτό δεν είναι)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Kariatida » Παρ 29 Ιούλ 2011, 14:14

Πολύ ωραία ταττού αυτά που μας έδειξες Acid{RFE}.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 29 Ιούλ 2011, 15:58

Ελεος μην αποδεχεστε οτιδηποτε συνομοσιολογικο μονο και μονο επειδη ειναι συνομωσιολογικο :)
δεν νομιζω οι αρχαιοι Ελληνες οι ινδοι, οι ινδιανοι, οι αφρικανοι, οι αιγύπτιοι, οι σαρακατσάνοι( Ελληνες και αυτοι ε), οι γύφτισες.
να καναν δερματοστιξια για να δεχθούν το "χάραγμα".
Τατουαζ απο τατουαζ εχει διαφορά.
Το να κάνω ενα τατουάζ που μου αρέσει διαφέρει απο το να με βάλουν να κάνω ενα με το ζόρι.
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Kariatida » Παρ 29 Ιούλ 2011, 16:17

Υπάρχουν και τα Ιαπωνικά τατουάζ που χρησιμοποιούν 100% υλικά από τη φύση, και τα έκαναν/ κάνουν από την αρχή της Ιαπωνίας οι δολοφόνοι ενώ μέχρι και σήμερα τα κάνουν μέλη της Ιαπωνικής Μαφίας ή αλλιώς Γιακούζα. Η διαφορά τους έγκειται στις εικόνες, βγαλμένες είτε από Ιαπωνικούς μύθους είτε από συνδυαμούς του καλλιτέχνη όπως και στο ότι καλύπτουν σχεδόν όλο το σώμα. Όσο πιο μεγάλη επιφάνεια του σώματος καλύπτεται, και όσο πιο πολύπλοκο είναι το σχέδιο, τόσο πιο υψηλά στην ιεραρχία της μαφίας βρίσκεται ο άνθρωπος, δείχνοντας ότι αντέχει στον πόνο. Οι βελόνες που χρησιμοποιούνται είναι ξύλινες και μπαίνουν τόσο βαθιά, που η εγχείρηση δεν μπορεί να αφαιρέσει τα σχέδια. Στην Ιαπωνία, τα τατουάζ θεωρούνται αντιαισθητικά και απαγορεύεται να τα δείχνουν δημόσια. Επίσης απαγορεύεται οι άνθρωποι που τα έχουν, να κολυμπούν στις παραλίες, τις πισίνες και τα λουτρά της χώρας γι' αυτό όσοι έχουν τατουάζ, πηγαίνουν σε ειδικά μέρη, λίγα, που δέχονται μόνο τέτοιους ανθρώπους. Τελικά θυμάμαι πολλά από το ντοκυμαντέρ της Γιακούζα :D

Όσον αφορά τις θεωρίες για μπαρ-κόουντ στους ανθρώπους, ούτε εγώ το πιστεύω. Είναι τραβηγμένο απ' τα μαλλιά.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 29 Ιούλ 2011, 16:23

Methos έγραψε:Ελεος μην αποδεχεστε οτιδηποτε συνομοσιολογικο μονο και μονο επειδη ειναι συνομωσιολογικο :)
ΑΑΑΑΑ μη μου το χαλάς! :lol:
Ενα βίτσιο έχω κι εγώ, θα μου το "κόψεις";

δεν νομιζω οι αρχαιοι Ελληνες οι ινδοι, οι ινδιανοι, οι αφρικανοι, οι αιγύπτιοι, οι σαρακατσάνοι( Ελληνες και αυτοι ε), οι γύφτισες.
να καναν δερματοστιξια για να δεχθούν το "χάραγμα".
Τατουαζ απο τατουαζ εχει διαφορά.
Το να κάνω ενα τατουάζ που μου αρέσει διαφέρει απο το να με βάλουν να κάνω ενα με το ζόρι.
Καλά αυτό κατάλαβες εσύ;
Τεσπα, δεν είπε αυτό ο ΕΛ/ρωμιός με την καμία.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 29 Ιούλ 2011, 16:57

Πάνω σε αυτό που λες ειρήνη.
Στην "μεσαιωνική ευρώπη" το τατουάζ το κάναν συνήθως οι κρατούμενοι.
ο λόγος ήταν ωστέ οταν αποφυλακίζονταν να μπορούσαν να αναγνωρίζονται εύκολα μεταξύ τους
και να συνεργάζονται για να την βγάλουν εύκολοτερα καθαρή στην "κοινωνία".
Όπότε σε αυτό το σκεπτικό θα κάνω κι εγώ τατουάζ γιατι δεν με θεωρώ μέλος αυτής της κωλοκοινωνίας :)
Απλά σχεδιάζω την απόδρασή μου απο τον πλανήτη φυλακή (και οχι δεν μιλω για αυτοκτονία θα ζήσω πολλά χρόνια ακόμα
αλλα για ανέλιξη σε ανώτερα επίπεδα :p)
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 31 Ιούλ 2011, 17:51

[img]250019_2101955921128_1612372290_2060237_5656612_s[/img]


...όπως καταλάβατε ,δε ξέρω να ανεβαζω φωτογραφιες:( ..που θα πάει θα μάθω :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Tατουαζ- ποια η γνώμη σας;

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 31 Ιούλ 2011, 18:19

http://imageshack.us/photo/my-images/30 ... 81612.jpg/


..με τη βοήθεια ενός φίλου :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τέχνες”