Σχιζοφρένεια

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1069 φορές
Έλαβε Likes: 1757 φορές

Re: Σχιζοφρένεια

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 14 Φεβ 2017, 17:55

:thumb:
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Σχιζοφρένεια και Ψύχωση ή κάτι άλλο?

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Μάιος 2018, 12:03

Βρήκα έναν εξαιρετικό Ψυχοθεραπευτη, τον δρα. Jerry Marzinsky
που έχει δουλέψει σε άπειρα ψυχιατρεία και σε ψυχιατρική πτέρυγα
φυλακών, ειδικά με σχιζοφρενείς και ψυχωτικούς, καθώς και με άτομα
πάσχοντα από τη λεγόμενη (ψυχιατρικός όρος) παρανοϊκή σχιζοφρένεια,
αυτη κατά την οποία οι παραν./σχιζοφρενείς ακούνε πάντα και ανελλειπώς
φωνές, τις οποίες βέβαια η ψυχιατρική θεωρεί ότι είναι παραισθήσεις
αποτέλεσμα "χημικής ανισορροπίας του εγκεφάλου".

Ο συγκεκριμένος δρ.Jerry Marzinsky δεν πείσθηκε ποτέ για τα περί "χημικής
ανισορροπίας του εγκεφάλου",(και δικαίως κατά τη γνώμη μου δεν πείσθηκε)
γιατί αν ίσχυε αυτό, θα υπήρχαν και θα έκαναν ειδικές εργαστηριακές
βιοχημικές εξετάσεις βιολογικού υλικού του εγκεφάλου, που θα αποδείκνυαν
αυτή τη χημική ανισορροπία με συγκεκριμένες τιμές και συγκεκριμένα διαγνωστικά δεδομένα.

Οπότε άρχισε να ερευνά τους ασθενείς εκείνους που τον έπαιρνε να ερευνήσει,
γιατί οι ψυχωσικοί και οι παρανοϊκοί σχιζοφρενείς δεν είναι "εύκολοι ασθενείς"
ρωτώντας τους για τις φωνές... τι τους έλεγαν κλπ.

Eπίσης νοσηλευτικό προσωπικό και ψυχίατροι έλεγαν να μη μιλάει κανείς
στους ασθενείς για τις φωνές, γιατί αναστατώνονται...

Βρήκε το μπελά του αρκετές φορές ακριβώς επειδή έκανε ερωτήσεις
και έρευνα πάνω σ'αυτό το θέμα...

Στο ΥΤμποκάναλό του, έχει σηκώσει κάποιες συνεντεύξεις που έδωσε.
Βάζω αυτήν που έδωσε στον Ρόμπερτ Στάνλεϋ στην οποία αναλύει πολλά.

https://www.youtube.com/watch?v=dMJoJDGRkUQ

Δε θα επεκταθώ περισσότερο για την ώρα, παρά μόνο για να πω ότι επιβεβαιώνει
με τεκμήρια και ουσιαστική ανάλυση, αυτά που εδώ και χρόνια υποστηρίζω
για τους παραν/σχιζοφρενείς αλλά και για κάποιους βαριά ψυχωσικούς.

Τον έχω βρει στο φβ https://www.facebook.com/profile.php?id=100012162285287
αν εγκρίνει το αίτημά μου θα του στείλω ΡΜ ζητώντας του συνέντευξη.
Αν αργήσει, πάλι θα του στείλω, αλλά επειδή θα πάει στην άλλη κατηγορία
μηνυμάτων που δεν βλέπει ο άλλος άμεσα τα μηνύματα, παρά μόνο
αν πατήσει το message requests, θα προτιμήσω να περιμένω να αποδεχτεί
το αίτημα φιλίας και να του στείλω μήνυμα μετά.
Και αν δεχτεί (που ακούγεται πολύ καλός άνθρωπος και κάτι μου λέει
πως θα δεχτεί) θα σηκώσω ένα από τα καλύτερα βίντεό μου έβερ.
.

Εικόνα

στο Youtube:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 7 φορές
Έλαβε Likes: 57 φορές

Re: Σχιζοφρένεια και Ψύχωση ή κάτι άλλο?

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 10 Μάιος 2018, 13:06

Τελείως προσωπική άποψη και γενική. Εγω θεωρώ ότι ο σχιζοφρενης είναι σαν ένα ραδιοφωνο που λαμβάνει κάποια σήματα. Ομως επειδή δεν μπορεί να τα ερμηνεύσει σωστα και επειδη δεν εχει και την ετοιμοτητα και την ψυχικη δυναμη να το κανει τα εκλαμβανει αυτά τα σήματα ως απτές πραγματικότητες. Δεν είναι. Εδω δεν ειναι ο φυσικός κόσμος πραγματικος θα είναι οι "αόρατοι". κοινως είναι ένας άνθρωπος που βλέπει άλλες διαστάσεις (ίσως απο κάποιο γενετικό ατύχημα) τις οποίες δεν θα έπρεπε να βλέπει (και ουτε και οι άλλες διαστάσεις δίνουν δεκάρα γι αυτόν ή ξέρουν για την ύπαρξη του). Μπορεί οι φωνές που ακούνε να είναι απο μια άλλη "σχιζοφρενή" όντοτητα απο μια άλλη διάσταση που υποφέρει και η ίδια. Τα φάρμακα εφ όσον κανουν δουλεια για τα συμπτωματα, κλείνουν το ραδιοφωνο. οποτε θα ελεγα να ακολουθησεις τις οδηγειες των ιατρων κι ας μην εχω την οπτικη των ιατρων.
-
Θεε μου, δωσε μου ενα σημαδι, για να το ερμηνεύσω οπως θελω.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Μάιος 2018, 13:12

_Divine_Sinner_ έγραψε:Τελείως προσωπική άποψη και γενική. Εγω θεωρώ ότι ο σχιζοφρενης είναι σαν ένα ραδιοφωνο που λαμβάνει κάποια σήματα.
επ'αυτού είμαι συμφωνη.
Ομως αν/οταν μπορέσεις να τον ακούσεις, αξίζει τον κόπο και θα μπορούσαμε
να το συζητήσουμε πιο εποικοδομητικά το όλο θέμα...

πραγματικά ελπίζω να με εγκρίνει. Θεωρώ ότι θα είναι μια πολύ συναρπαστική
διαδρομή, είτε αποδεχθεί κανείς τα δεδομένα του είτε όχι.

Ευχαριστώ που πρόσεξες το θεματάκι Σινεράκο μου.
Είναι ένα από τα θέματα που με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα και θαρρώ πως το ξέρεις αυτό. :wink:
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Δημοσίευση από Oyranos » Πέμ 10 Μάιος 2018, 14:20

Η σχιζοφρένεια έχει μια πολύ λεπτή διαφορά από έναν υπέρ- ευφυή. Εγω είμαι πχ δυσλεκτικός με ανεπτυγμένο IQ τουλάχιστον αυτό έδειξαν οι εξετάσεις μου και εγω ακούω φωνές, βέβαια οι φωνές αυτές έχω κάνει πειράματα και όντος αγγίζουν ελαφρά το μεταφυσικό. Μαθαίνω πράγματα πχ που δεν γνώριζα, λαμβάνω γνώση που δεν είχα, οι φωνές αυτές δεν είναι μια καθορισμένη φωνή, η έστω 1-2 γνώριμες φωνές… είναι πολλές όχι ταυτόχρονα, διαφορετικές απλά δεν ξέρω όλων τα ονόματα και γιαυτο τους αποκαλώ «φωνές».

Η διαφορά ενός σχιζοφρενή με έναν που είναι υπερ ευφυής άτομο είναι ότι οι σχιζοφρενής βλέπουν τα πάντα όπως πραγματικά είναι, ξερά και σταράτα. Πχ. ενώ μια οφθαλμαπάτη παγιδεύει το μυαλό ενός μέσου ανθρώπου, ενας σχιζοφρενής το βλέπει όπως είναι δεν πεφτει στην οφθαλμαπάτη. Ένας υπέρ ευφυης βλέπει το πράγμα όπως είναι παρόμοιο με σχιζοφρενή αλλά και την οφθαλμαπάτη ταυτόχρονα και εχει μια μέση κρίση μεταξύ τον 2.
Αυτή είναι η διαφορά.

Θα σου έλεγα προσπάθησε να τιθασεύσεις της φωνές μέσα σου, είναι μια συγκεκριμένη φωνή η έστω μια φωνή θηλυκή και μια αρσενική?? Οι πολλές διαφορετικές φωνές, της ακούς από ένα αφτί (αριστερά δεξιά) η μέσα σου Νοιώθεις ότι σε καταδιώκουν? Πιθανών να είναι και το σύνδρομο καταδίωξης, νομίζεις ότι σε παρακολουθούν, θα σε πιάσουν, κτλ. Τοτε θα σου ελεγα αν ζεις σε πόλη, απλά φύγε!
Από την άλλη πιστεύω η αύξηση της συχνότητας της γης, μας φέρει ποιο κοντά η έστω λεπτύνει το διαχωριστικό φράγμα άλλων κόσμων, πχ κόσμο των πνευμάτων, οι αλαφροΐσκιωτοι σίγουρα θα έχουν πολλές ενοχλήσεις τα τελευταία χρόνια.

Μου έχει τύχη να ρωτήσω μια φωνή πεσμου πληροφορίες για το ταδε άτομο που πέθανε ένα δ ικο του πρόσωπο, κατι τρανταχτό που μονο εκείνος γνωρίζει.. ,η φωνούλα αυτή μου είπε και εγω στην συνέχεια τα είπα στο άτομο αυτό και ήταν όλα αλήθεια. Εχω κάνει 5-6 πειράματα στην ζωή μου που όλα ηταν επιτυχώς… τέτοιου τύπου.. Ετσι και αλλιως οι ψυχολόγοι εάν εισαι έξυπνο άτομο σε διώχνουν.
Εντωμεταξύ συνέχεια βλέπω και το 11:11 22:22 Έχω κάνει και προβλέψεις για μελλούμενα επιτυχώς… Όχι από φωνούλες δεν μου λενε μελλούμενα οι φωνούλες. Είναι πολλές φωνούλες που με συμβουλεύουν, είναι και αρκετές που με ενοχλούν παρασιτικά όχι όμως κατι σαν καταδίωξη… με χτυπανε εκεί που πονώ Και μερικές φορές σούρω τα π@υτανιλ@κι@ σε αυτές της φωνούλες. Εχω παει σε ψυχολόγους και ψυχίατρους αποτέλεσμα μηδέν με αποτέλεσμα μαθαίνεις να ζεις με αυτό. Εγώ ακούω φωνούλες, έκανα μέχρι και μετακόμιση, άλλαξα πόλη! Ζούσα Αθήνα και επέστρεψα στο νησί, από τότε με τον περσικό πόλεμο/σανταμ χουσειν κάτι τέτοιο και μετά από ένα πολύ περίεργο όνειρο που συνέχισε ακόμη και στο ξύπνιο.

Παίζει ρόλο από πια μεριά τα ακούς η εάν είναι κάτι εσωτερικό, stereo γιατί πάντα ο ψυχολόγος σε ρωτά, από μια μεριά της ακούτε της φωνές επίσης εάν οι φωνές είναι πεντακάθαρες η μερικές φορές πρέπει να αφοσιωθείς για να καταλάβεις τι σου λένε στο περίπου, παίζουν πολλά ρόλο.… Θα σου πρότεινα να πας σε έναν εξωτερικό ιατρείο ψυχολόγο, όχι δημοσίου, για να μην μαυρίσει το ΑΜΚΑ σου. Γιατι του δημοσίου τα γράφουν μέσα στην καρτέλα του ΑΜΚΑ και σκέψου τώρα στο μέλλον να πας σε μια εταιρία για δουλειά να τσεκάρουν το αμκα σου και να γράφει ¨ότι θέλει ο γιατρός», Θα σου δώσει τεστ προσωπικότητας για διπολικούς, κτλ… για της φωνές, κτλ…
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Oyranos την Πέμ 10 Μάιος 2018, 15:08, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Σχιζοφρένεια

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Μάιος 2018, 14:56

Ωραίες οι καταγραφές σου Ουρανέ.

Προσωπικά εστιάζω περισσότερο στις ίδιες τις φωνές σ'αυτή την ιστορία...
Έχουμε κι άλλα νήματα για σχιζοφρένεια και φωνές... προτίμησα
να "ακουμπήσω" το θέμα εδώ, αλλά ίσως να συνενώσω τελικά όλο το νήμα
με κάποιο άλλο σχετικό. Θα δούμε.

Ο συγκεκριμένος δρ Jerry Marzinsky είπε ότι η ψυχιατρική δεν αναζητά να βρει τη ρίζα
και το πραγματικό αίτιο του προβλήματος των φωνών, απλά αντιμετωπίζει
φαρμακευτικά το σύμπτωμα. Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Κατ'αυτόν, ερχόμαστε σε επαφή με άλλους κόσμους (ασώματες ανόργανες οντότητες)
που είναι η φωνές....
Οι έγκλειστοι (είτε σε φυλακές είτε σε ψυχιατρεία) ακούν φωνές ΜΟΝΟ με αρνητικές
παροτρύνσεις και μηνύματα...που συχνά τους οδηγούν σε βία είτε σε άλλον
είτε στον ίδιο τους τον εαυτό...

Η προσωπική μου εμπειρία (με φωνές και σε μένα και σε φίλο διαγνωσμένο σχιζοφρενή)
καταγράφεται εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 085#p78085
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα

Δημοσίευση από Oyranos » Πέμ 10 Μάιος 2018, 16:43

Μιας και άλλαξε τοπικ και μπήκε αλλού αυτό που έγραψα ποιο πανω, διαβάζοντας λίγο, βλέπω μερικούς ανθρώπους που είναι έντονα στον χριστιανισμό και συμβουλεύονται παπάδες και πιστεύουν ότι οι σχιζοφρενής η έστω εγώ δεν εχω διαγνωστεί ως σχιζοφρενής αλλα ακούω φωνές και όχι μόνο φωνές όταν ήμουν παιδάκι άκουγα μουσική αγγελική, όταν πεθαίνει κάποιος δικός μου άνθρωπος ακούω μουσική, πιστεύουν ότι είναι δαιμονισμένοι, διαβάζοντας το αυτό γελώ όταν με την σημερινή έννοια του χριστιανισμού, το δόγμα του σημερινού χριστιανισμού είναι σατανιστικο, όταν το Σάββατο ακούς στην εκκλησία ΣΑΒΑΩΘ ΣΑΒΑΩΘ Ο ΜΟΝΟΓΕΝΗΣ ΙΟΣ ΣΟΥ ερχόμενε ερχόμενε κτλ κτλ.. ΠΑΠΑΠΑΠΑ τρέχω μακριά από αυτό διότι επικαλείται τον γιο του σατανα και προσφέρουν της ψυχές, σε αυτό οφείλετε ο ιουδαϊσμός. Με βάσει αυτο το θεωρό αστείο να λεμε άτομα δαιμονισμένα σε εισαγωγικά επικαλούμενοι ένα δόγμα το οποίο εκτρέφει «σατανιστές».

Επειδή είμαι και δυσλεκτικος και σίγουρα εκφραστικά ειμαι χάλια και μπορεί να παρεξηγηθώ, θα το περιγράψω αλλιώς.. Φανταστείτε τον σατανα να λεει σε έναν άνθρωπο, «θα είσαι ένα υπάκουο δουλάκι δεν εχει σημασία αν εισαι χριστιανός, βουδιστής, η ότι άλλο γιατί θα σου καταστρέψω, θα σου κάνω και θα σου ράνω! Έτσι το βλέπω.. Άρα οι σχιζοφρενείς είναι πολεμιστές, δεν εχει σημασία πια μεριά διάλεξαν διότι όσοι έχουμε μεταφυσικές εμπειρίες, αν μη τι άλλο ουτε μια ούτε δυο φορες έλαβα επιλογές να πάρω μέρος (δηλαδή να πάω με το σκοτάδι, είτε με το φως). Δεν εχει σημασία τι επέλεξα, η ο καθένας, αλλα τα πάντα γίνονται για κάποιο λόγο. ΟΧΙ δεν είναι δαιμονισμένοι, απλά είναι ποιο εξελιγμένες ψυχές , μην το δείτε ρατσιστικά το θέμα γιατί εσύ, γιατί αυτός και όχι εγώ, όλοι το ίδιο είμαστε, απλά μερικές ψυχούλες είτε είναι ποιο παλιές, ειτε διάβαζαν πολύ καλά τα μαθήματα τους..και σε αυτούς ενας λόγος παραπάνω να γίνετε ένας μεγαλύτερος πόλεμος ανταγωνισμός ποιος θα πάρει ποιον με το μέρος του.

Εγω δεν θα το έλεγα ότι είμαστε δαιμονισμένοι, παντού τον ισοσκελή σταυρό έχω, οι νεοι παπάδες απωθούν τον ισοσκελή σταυρό, ρωτήστε έναν νέο παπά και έναν παλιό γεροντάκι, το γεροντάκι αγράμματο εγινε παπάς, δεν βρίσκει κάποια διαφορά αρκεί να είναι ο σταυρός, ρωτήστε τους σπουδασμένους όμως, θα σου πει ότι ο ισοσκελής σταυρός δεν είναι χριστιανικός μόνο του μαρτυρίου βαμμένος με αίμα… Κάθε μερα θυμιάζω η παρά μέρα και παρακαλώ τον ΠΑΤΕΡΑ ΘΕΟ να σφραγίσει το σπίτι μου εισόδους και εξόδους από κάθε σκιά της Μινης, του Κρόνου και το Γιεχωβά.

Απλά γεννήθηκα με αυτό το πράγμα το οποίο κατά καιρούς είχε παύσης, όταν γεννήθηκα έβλεπα και άκουγα μέχρι τα 11, στην συνέχεια 7-8-9 (δεν τα μετραγα) χρόνια παύση και άρχισα να ακούω αλλά σπάνια βλέπω. ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ περίπου μια στα 5-10 χρόνια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Oyranos την Πέμ 10 Μάιος 2018, 17:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 7 φορές
Έλαβε Likes: 57 φορές

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 10 Μάιος 2018, 17:00

Oyranos έγραψε:Μιας και άλλαξε τοπικ και μπήκε αλλού αυτό που έγραψα ποιο πανω, διαβάζοντας λίγο, βλέπω μερικούς ανθρώπους που είναι έντονα στον χριστιανισμό και συμβουλεύονται παπάδες και πιστεύουν ότι οι σχιζοφρενής η έστω εγώ δεν εχω διαγνωστεί ως σχιζοφρενής αλλα ακούω φωνές και όχι μόνο φωνές όταν ήμουν παιδάκι άκουγα μουσική αγγελική, όταν πεθαίνει κάποιος δικός μου άνθρωπος ακούω μουσική, πιστεύουν ότι είναι δαιμονισμένοι, διαβάζοντας το αυτό γελώ όταν με την σημερινή έννοια του χριστιανισμού, το δόγμα του σημερινού χριστιανισμού είναι σατανιστικο, όταν το Σάββατο ακούς στην εκκλησία ΣΑΒΑΩΘ ΣΑΒΑΩΘ Ο ΜΟΝΟΓΕΝΗΣ ΙΟΣ ΣΟΥ ερχόμενε ερχόμενε κτλ κτλ.. ΠΑΠΑΠΑΠΑ τρέχω μακριά από αυτό διότι επικαλείται τον γιο του σατανα και προσφέρουν της ψυχές, σε αυτό οφείλετε ο ιουδαϊσμός. Με βάσει αυτο το θεωρό αστείο να λεμε άτομα δαιμονισμένα σε εισαγωγικά επικαλούμενοι ένα δόγμα το οποίο εκτρέφει «σατανιστές».

Επειδή είμαι και δυσλεκτικος και σίγουρα εκφραστικά ειμαι χάλια και μπορεί να παρεξηγηθώ, θα το περιγράψω αλλιώς.. Φανταστείτε τον σατανα να λεει σε έναν άνθρωπο, «θα είσαι ένα υπάκουο δουλάκι δεν εχει σημασία αν εισαι χριστιανός, βουδιστής, η ότι άλλο γιατί θα σου καταστρέψω, θα σου κάνω και θα σου ράνω! Έτσι το βλέπω.. Άρα οι σχιζοφρενείς είναι πολεμιστές, δεν εχει σημασία πια μεριά διάλεξαν διότι όσοι έχουμε μεταφυσικές εμπειρίες, αν μη τι άλλο ουτε μια ούτε δυο φορες έλαβα επιλογές να πάρω μέρος (δηλαδή να πάω με το σκοτάδι, είτε με το φως). Δεν εχει σημασία τι επέλεξα, η ο καθένας, αλλα τα πάντα γίνονται για κάποιο λόγο. ΟΧΙ δεν είναι δαιμονισμένοι, απλά είναι ποιο εξελιγμένες ψυχές , μην το δείτε ρατσιστικά το θέμα γιατί εσύ, γιατί αυτός και όχι εγώ, όλοι το ίδιο είμαστε, απλά μερικές ψυχούλες είτε είναι ποιο παλιές, ειτε διάβαζαν πολύ καλά τα μαθήματα τους..και σε αυτούς ενας λόγος παραπάνω να γίνετε ένας μεγαλύτερος πόλεμος ανταγωνισμός ποιος θα πάρει ποιον με το μέρος του.

Εγω δεν θα το έλεγα ότι είμαστε δαιμονισμένοι, παντού τον ισοσκελή σταυρό έχω, οι νεοι παπάδες απωθούν τον ισοσκελή σταυρό, ρωτήστε έναν νέο παπά και έναν παλιό γεροντάκι, το γεροντάκι αγράμματο εγινε παπάς, δεν βρίσκει κάποια διαφορά αρκεί να είναι ο σταυρός, ρωτήστε τους σπουδασμένους όμως, θα σου πει ότι ο ισοσκελής σταυρός δεν είναι χριστιανικός μόνο του μαρτυρίου βαμμένος με αίμα… Κάθε μερα θυμιάζω η παρά μέρα και παρακαλώ τον ΠΑΤΕΡΑ ΘΕΟ να σφραγίσει το σπίτι μου εισόδους και εξόδους από κάθε σκιά της Μινης, του Κρόνου και το Γιεχωβά.

Απλά γεννήθηκα με αυτό το πράγμα το οποίο κατά καιρούς είχε παύσης, όταν γεννήθηκα έβλεπα και άκουγα μέχρι τα 11, στην συνέχεια 7-8 χρόνια παύση και άρχισα να ακούω αλλά σπάνια βλέπω. ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ περίπου μια στα 5-10 χρόνια.
Για να οριστει μια κατασταση σχιζοφρένεια δεν αρκεί ένα συμπτωμα. Το "ακουω φωνές" δεν λέει κάτι απο μόνο του.
-
Θεε μου, δωσε μου ενα σημαδι, για να το ερμηνεύσω οπως θελω.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Μάιος 2018, 17:27

Οταν ο δρ. Jerry Marzinsky βρέθηκε σε ένα συνέδριο ψυχιατρικής-ψυχολογίας-ψυχοθεραπείας,
και στο βήμα ανέβηκε να μιλήσει ένας διακεκριμένος καθηγητής ψυχιατρικής, τον ρώτησε
(όταν ο ομιλητής είπε "τώρα δεχομαι ερωτήσεις") το απλό: "Από πού έρχονται οι σκέψεις?"
Ο καθηγητάραρος σάστισε, μετά του έριξε ένα βλέμμα ψιλοάγριο (που αν τα βλέμματα "πηδούσαν"
θα είχε μείνει έγκυος :P ) και τέλος του είπε "έλα να το συζητήσουμε αυτό αργότερα στο φουαγιέ".
Φυσικά δεν εμφανίστηκε ποτέ στο φουαγιέ. Τον απέφυγε κανονικότατα διότι η όποια απάντηση
(αν είχε κάποια) θα τον έβαζε σε πολυ άβολα μονοπάτια.

Θέλω να πω, πως όλοι ακούμε ουσιαστικά φωνές... αυτές δεν έχουν άλλο ηχόχρωμα
ή αντήχηση από τις σκέψεις της καθημερινότητάς μας...κι οι περισσότερες από
αυτές τις "φωνές" είναι καθαρά δικές μας σκέψεις. Είναι όμως ΟΛΕΣ οι σκέψεις
(και άρα οι φωνές στο μυαλό μας) καθαρά δικές μας; Προσωπικά είμαι πεπεισμένη
όπως κι ο δρ Jerry Marzinsky πως δεν είναι όλες δικές μας...
Πώς διακρίνουμε τις δικές μας από "εξωγενείς" σκέψεις που μας φυτεύονται?
Θα ρωτήσει κανείς. Θα απαντήσω , κυρίως από την πρόθεση που μεταδίδουν
αυτές οι σκέψεις. Τις ατομικές μας προθέσεις τις ξέρουμε. Αν οι προθέσεις
των σκέψεων μας κάνουν ξένες, (πάντα αρνητικές οι προθέσεις)
τότε το πιθανότερο είναι να ΕΙΝΑΙ ξένες...

Τώρα οι θρησκευάμενοι μπορεί να πουν ότι είναι δαιμόνια που μας φυτεύουν
αυτές τις σκέψεις... οι ισλαμιστές θα πούνε ότι είναι τζιν, οι γνωστικοί θα
πουν ότι είναι οι "άρχοντες", οι αγνωστικιστές (που ομως έχουν πνευματικό
υπόβαθρο οχι θρησκευτικό) θα πουν "κάποια άγνωστη αρνητική οντότητα"
Δεν έχει σημασία πώς θα το πουν. Για το ίδιο πράγμα μιλάνε όλοι.

Μπάι δε γουέι, να πω οτι ο δρ Jerry Marzinsky αποδέχθηκε το αίτημά μου,
του έστειλα μηνυμα και απ'ό,τι βλέπω το είδε. Αναμένω απάντηση
κι όταν θα την έχω, θα ενημερώσω σχετικά.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Μάιος 2018, 18:35

Δέχθηκε αμέσως και με μεγάλη χαρά το αίτημά μου για συνέντευξη.
Με ευχαρίστησε κι όλας που τον "τιμησα", λέει γιατί θεωρεί τον Ελληνικό
λαό κορυφή στον πολιτισμό...

Υπέροχος άνθρωπος πραγματικά.

Η εγγραφή θα γίνει μάλλον μετά από 2-3 βδομάδες, καθότι τον ξανακάλεσε
ο Στάνλεϋ και έχει κι άλλα καλέσματα από άλλους εναλλακτικούς.

Περιττό να σας πω ότι είμαι πολύ χαρούμενη :D
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα

Δημοσίευση από Oyranos » Πέμ 10 Μάιος 2018, 20:12

Εμπειρικά να σου πω ότι δεν είναι όλα αρνητικά, κακό και εχω πολλές αναμνήσεις και καλού και κακού, οπτικού και ακουστικού… πλειοψηφία ΝΑΙ είναι αρνητικό, αλλά υπάρχουν και μερικές καλές φωνούλες, απλά δεν μιλανε σχεδόν καθόλου η πολύ….
Της περισσότερες φορές ακούς ένα «κουράγιο», «υπομονή».
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Μάιος 2018, 21:13

Σε καμία περίπτωση δεν είπα πως όλες οι "φωνές" ειναι αρνητικές.
Αν πας στο λινκ που έδωσα με τη δική μου εμπειρία, αλλά και με αυτό που "άκουσε"
ο φίλος και συνάδελφος (που ήταν πιστοποιημένα σχιζοφρενής) θα διαπιστώσεις
ότι σώθηκε η ζωή μου 2 φορές...
Το ξαναδίνω το λινκ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 085#p78085
στο ποστ μου που έγραψα το 2009.

Εστίασα στις φωνές που ακούν παρανοϊκά σχιζοφρενείς και ψυχωσικοί
και ειδικά άτομα στις φυλακές.. (αλλά και στα ψυχιατρεία)...
Η πλειονότητα αυτών, ειναι άνθρωποι που έχουν ζήσει φρικτές καταστάσεις
κακοποίησης σαν παιδιά, αργότερα έγιναν παραβατικοί, πολλοί και ειδεχθείς
εγληματίες. Αυτοί ΟΛΟΙ ακούν αρνητικές φωνές που τους παροτρύνουν να κάνουν
κακό και στον εαυτό τους και σε άλλους...

Δυστυχώς οι παρασιτικές οντότητες "κολλάνε" σ'αυτά τα άτομα
γιατί παράγουν επιπλέον αρνητική ενέργεια, και τις "τρέφουν" κανονικά.

Βεβαίως, όπως μπορούν να το κάνουν αυτό οι αρνητικές παρασιτικές οντότητες,
έτσι μπορούν και οι θετικές-φωτεεινές-αγγελικές, που βοηθούν, καθοδηγούν
και μόνο παρασιτικές δεν είναι.
Στους έγκλειστους παρατηρείται πως μετά από "κρίση" (που ακούνε φωνές)
φαίνονται και είναι εξαντλημένοι, αφού οι οντότητες αυτές έχουν
απομυζήσει μεγάλο ποσοστό της ενέργειάς τους.

Αυτοί που δέχονται μηνύματα απο φωτεινές οντότητες, νιώθουν πιο ενδυναμωμένοι
και αναζωογονημένοι, που σημαίνει ότι πήραν και θετική ενέργεια ωφέλιμη
και για το φυσικό τους σώμα. Πολλοί μάλιστα που πάσχουν από νοσήματα
συχνά θεραπεύονται και μπροστά σε τέτοια ανεξήγητη για την επιστήμη ίαση,
οι γιατροί σηκώνουν τα χέρια ψηλά.'

Ελπίζω να ξεδιαλύθηκε η όποια παρανόηση.

Επαναλαμβάνω ότι επειδή εντόπισα τον συγκεκριμένο ψυχοθεραπευτή
και άκουσα τα ευρήματά του, ανέπτυξα το θέμα με βάση αυτά
τα ευρήματα που εστίαζαν στις αρνητικές οντότητες που "μιλούν"
και "πείθουν" τους παρανοϊκά σχιζοφρενείς.

Είναι σημαντική η τοποθέτησή του, γιατί είναι άνθρωπος από την ψυχιατρική
κοινότητα, και αυτά που καταθέτει (εκ της ιδιότητός του και μόνο)
έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από ο,τι αν θα τα έλεγα εγώ ή κάποιος
απο τους πολλούς που δηλώνουν channelers, mediums και psychics
(που πίστεψέ με, έχω ακούσει πολλούς τέτοιους)
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα

Δημοσίευση από Oyranos » Πέμ 10 Μάιος 2018, 21:34

Εγώ στάθηκα στο ότι της φωνές ένας «χριστιανός, της λέει δαιμόνια» ενας ισλαμιστής τζιν, ένας γνωστικός (άρχοντες).. σε αυτό στάθηκα στο «όχι απόλυτα, δεν είναι απόλυτο» δεν είναι όλα κακά. Και είναι μια ερώτηση που κάνω συχνά γιατί λόγο της ψυχοσύνθεσης μου τα τελευταία 3-4 χρόνια δεν μπορώ ούτε καν να δοκιμάσω αστρική προβολή, αληθεύει ότι γίνετε πόλεμος στα αστρικά? Μερικές (γνωστές μου)φωνούλες αυτό που μου έχουν πει, ποιο χαρακτηριστικά «ότι γίνετε της π$%#$%ς από πάνω» και μου κάνει εντύπωση το «από πάνω» άρα εάν γίνετε πόλεμος στα αστρικά, είναι από τα πάνω στρώματα πρώτα? Αν και ξεφεύγουμε λιγο από σχιζοφρένια, αλλά πάντα το εχω απορία να μου έλεγε κάποιος που κάνει προβολές. Λογικό το βρίσκω να είναι από πάνω πρώτα, αν θέλουμε να μιλάμε για νέα εποχή, αλλαγή, αλλάζουν όλα ετσι δεν είναι?

Εγώ προσωπικά να πω ότι οι φωνές ποτέ δεν μου λένε να κάνω κακό, αντίθετα λόγο καταστάσεων που περνώ, πριν καν συμβεί κάτι (ένας καβγάς στο σπίτι πχ) πάντα ακούω ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ τίποτα, η πρόσεχε, η σταμάτα διότι γιαυτο πήγα και σε ψυχολόγο που γράφω παραπάνω, περνώ θρήνο και έχω γίνει κάπως επιθετικός, κατι που δεν ήμουν πριν. Τα αρνητικά που ακούω είναι πχ «πέθανε η μάνα σου» «καλά να πάθεις», «την σκοτώσαμε», «δεν σε χάλασε» «θα δεις τι θα πάθεις» κτλ…

Μάλιστα μπορώ να σας δώσω μια συνταγή που την κάνω πράξει στο σπίτι και δουλεύει!!! Εγώ που έχω ένα προβληματάκι με φωνές σας λέω ότι δουλεύει. Αγοράζουμε χοντρό αλάτι παστώματος. Παίρνουμε ένα διάφανο ποτήρι νερού κολόνα. Γεμίζουμε το μισό ποτήρι αλάτι χοντρό και το άλλο μισό με νερό. Στους χώρους που περνάμε την περισσότερη ώρα της ημέρας, το αφήνουμε για 24 ώρες… Την άλλη μέρα εάν υπάρχουν αρνητικές οντότητες, τα χείλι του ποτηριού θα είναι άσπρα με γραμμές… αν δεν έχει τίποτα θα είναι όπως το αφήσαμε… Εάν είναι άσπρα, το επαναλαμβάνουμε αφού πλύνουμε καλά το ποτήρι, κτλ κτλ..

Από την άλλη έχω και εμβοες στα αφτιά, χαμηλών μεσαίων και υψηλών συχνοτήτων. Έχω βρει μέθοδο και απέρριψα της χαμηλές και μεσαίες, έχουν μείνει μόνο οι υψηλές συχνότητες. Κάτι σαν αυτό περίπου στο 11000-12000Hz πλεον. https://www.youtube.com/watch?v=qNf9nzvnd1k
Κάνοντας μια έρευνα για εμβοες, είναι μεγάλο πρόβλημα της νέας εποχής μας, το λενε hum στα αγγλικά.. Μια μέθοδο που έκανα και απέρριψα της χαμηλές συχνότητες και μεσσίες, ήταν
1) Να τα καταγγείλω εγγράφως στον εαυτό μου! Κάθε μέρα έγραφα κείμενα για της εμβοες ότι με παρενοχλούν και θέλω να σταματήσουν…
2) Αγόρασα κάτι μαγνιτακια υποτίθεται ότι εάν επρόκειτο για αστρικά εμφυτεύματα ο μαγνητισμός εξουδετερώνει τους χαμηλούς κραδασμούς, συχνότητες..
Σταμάτησε, απλά έχω τα ψηλά, είμαι πολύ καλύτερα από το να ακούω 3-4 εμβοες ταυτόχρονα και ειναι αμυδρό οχι ενοχλητικό.

ps : Τα μαγνιτακια είναι ναι μεν καλής ποιότητας Νεοδυμίου αλλά τα πείρα με 5 ευρώ.. εμπορίου (φτιαχνεις κατι σαν puff αφτιων και τα βαζεις μεσα τα μαγνιτακια, τα αφηνεις για αρκετες ωρες...αυτο ηταν..
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 00:14

Χρήσιμα αυτά που μας έδωσες Ουρανέ και ευχαριστώ.
Αυτο με το αλάτι θα το δοκιμάσω σίγουρα, μια και έχω χοντρό αλάτι στο σπίτι.

συχνά ακούω αυτό ή κάτι σαν αυτό...
https://www.youtube.com/watch?v=TmxZco0DT9M
το ανέβασα ειδικά για να το περιγράψω...

συχνά επίσης πρέπει να πιάνει το αυτί μου κάτι πολύ υψηλό που δεν το πιάνει ακριβώς,
αλλά νιώθω τρέμουλο στο τύμπανο και με εκνευρίζει αφάνταστα...

στο αστρικό όντως γίνεται της πανωλεθρίας πια, γι'αυτό έπαψα
να επιχειρώ αστρική προβολή (όχι ότι τα είχα καταφέρει και απόλυτα ποτέ)
σίγουρα προβολή κάνουμε όλοι στον ύπνο μας...κι άλλοτε βγαίνει
σε εφιάλτη αυτό, άλλοτε σε όμορφο όνειρο... ανάλογα τι θα συναντήσεις...

στην 4η διάσταση μας οδηγεί η προβολή και εκεί έχει λαμόγια και καθίκια
όπως και στο τριτοδιάστατο γήινο πεδίο, οπότε για μένα, είναι
δυνητικά επικίνδυνες οι αστρ. προβολές πια, περισσότερο από ό,τι ήταν παλιότερα.
Οπότε γιατί να κάνω προβολή για να βρεθώ εκεί? δεν αρκούν
οι κίνδυνοι και οι δυσκολίες εδώ? Αν ήταν να κάνω προβολή και να
βρεθώ στην 5η διάσταση, να το καταλάβω... αλλά στην 4η γιατί?
Ο πόλεμος που μαίνεται "εκεί πάνω" άλλωστε, είτε σε φυσικό είτε
σε πνευματικό βασίλειο, είναι άγριος...

Από ό,τι καταλαβαίνω, στη σκέψη σου έχουν πρόσβαση και φωτεινές/θετικές
και σκοτεινές/αρνητικές οντότητες. Στις δεύτερες, αν τους απαντάς
"αυτό είναι ψέμα" ή "δε με πείθεις με τίποτα", δε θα'χουν τρόπο να τραβήξουν
το "φαΪ" τους, θα κουραστούν και θα την κάνουν.
Οσο πιο πολύ απαξιώνεις αυτές τις οντότητες, τόσο πιο καλος
ο "καθαρισμός" που θα κάνεις στον ατομικό σου χώρο (τον εσωτερικό)
Μπορεί να επιμείνουν για αρκετό διάστημα, αλλά στο τέλος θα παραιτηθούν.

Και πού είσαι, τίποτα δεν είναι απόλυτο όταν μπαίνουμε σε τέτοια
μονοπάτια.

Αναρωτιέμαι, είδες την περιγραφή που λέω στο λινκ που έδωσα;
Δεν αντέδρασες καθόλου σε αυτό, αρα μάλλον δεν το είδες... :?

Τέλος πάντων, οκ.

Καλά τα διάφορα που λέμε βέβαια, αλλά προσωπικά δε θα ξεφύγω
από το θέμα για το οποίο επανήλθα στο τόπικ της σχιζοφρένειας.
Τουλάχιστον όχι μέχρι να πάρω τη συνέντευξη και να ανεβάσω το βίντεο.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα

Δημοσίευση από Oyranos » Παρ 11 Μάιος 2018, 01:21

Εννοείς άκουσες φωνούλα να σου δώσει εντολή τι να κάνεις και αυτό σε έσωσε, ναι το διάβασα, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση με σχιζοφρένια, η κάτι καθημερινό, μόνιμο…
Θα έλεγα ένας άνθρωπος σου στον κόσμο των πνευμάτων έκανε παρέμβαση.
Και ο κόσμος των πνευμάτων στην 4η δεν είναι?
Απλά σε ανώτερο στρώμα συχνότητας. Διοτι με τίποτα να δεχτώ ότι ο κόσμος των πνευμάτων είναι σε σφαίρα έξω από της διαστάσεις, για ένα βασικό λόγο. Ότι η ξένη βιβλιογραφία που βγαίνει πλέον είτε μεταθανάτιες εμπειρίες, life after death, κτλ.. βγάζει πολύ αρνητισμό αν και το πασάρουν με όμορφα λόγια, δεν μου κάθονται καλά στο λαρύγγι το council of elders, αλλά ας μην μιλάμε για το θέμα αυτό άλλο ούτε θέλω να να με ρωτήσει κάποιος, είναι κατι προσωπικό και δεν θέλω να βάλω κανέναν στην διαδικασία να αναφέρετε σε αυτά, ισως να ειναι επικίνδυνη γνώση.. Να το αναλάβει ο ΠΑΤΕΡΑΣ αποκλειστικά.

Τον ίδιο ήχο ακούμε αλλά εγώ άκουγα ένα διάστημα ποιο χαμηλή συχνότητα, επιπλέον περίπου αυτή σαν μεσαία, άλλη μια ποιο μεσαία και μια πάρα πολύ υψηλή, εκλεινα τα αφτιά μου ενοχλητικό.. Πλέον εχω μόνο την υψηλή αφού το κατήγγειλα κάθε μέρα στην προσευχή μου και χρησιμοποίησα τα μαγνιτακια.
Αυτό που λες να μειώνουμε της αρνητικές οντότητες, λόγο ότι περνώ δύσκολη περίοδο, με έπιασε ύβρις και ξέρω ότι δεν είναι καλό γενικά η όλη κατάσταση αυτά που έβλεπα και περιγράφω στο άλλο τοπικ, έβριζα έβριζα έβριζα μέχρι που άρχισα να παρακαλώ των Πατέρα Θεό και λέω «πατέρα δεν είμαι εγώ αυτός που βρίζει, δεν είμαι έτσι, δεν είναι καλό… διότι έβριζα οντότητες, ενέργειες, ας είναι το κακό (φίδι, Κρόνος, κτλ) αλλά δεν κάνει… Σιγά σιγά κάτι το τράβηξε από πάνω μου, πλέον έχω μια ηχώ ύβρις λίγο πολύ λίγο και προσπαθώ να το αποβάλω εντελώς, θα κάνω αυτό που λες να της μειώνω, αν και τους λεω τα μελλούμενα, το τι τους περιμένει, το τι έρχεται και το τι έπεται, Νέμεσις.

εντωμεταξύ η ύβρις ήταν κάτι που ερχόταν και έφευγε, πριν δηλαδή αρχίσω να μονολογώ και να βρίζω, ήταν κάτι που αισθανόμουν ότι ξεκινά, ενεργειακά ποιο πολύ, κάτι σαν να σου τραβά το μυαλό προς τα πίσω και πριν αρχίσω να βρίζω, το κατήγγειλα δυνατά, έλεγα βοήθεια αρχίζω να βρίζω, δεν είμαι εγώ, μου βάζουν την ύβρις κακές οντότητες… πλέον έχει σταματήσει όπως αναφέρω. Ήταν σαν να δέχεσαι επίθεση.

Στην τελευταία παράγραφο αυτα που γραφω έπαιξαν ρολο και οι φωνούλες, μου έλεγαν και λένε «να μην φοβάμαι τίποτα», απλά να μην φοβάμαι…
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 11:59

Oyranos έγραψε:Εννοείς άκουσες φωνούλα να σου δώσει εντολή τι να κάνεις και αυτό σε έσωσε, ναι το διάβασα, αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση με σχιζοφρένια, η κάτι καθημερινό, μόνιμο…
δεν είναι μόνο τι "άκουσα" εγώ, αλλά τι "άκουσε" ένας πιστοποιημένος σχιζοφρενής
που ήταν φίλος και συνάδελφος. Μάλλον αποσπασματικά το διάβασες...

Εσύ θεωρείς πως είσαι σχιζοφρενής επειδή "ακούς" φωνή?

ΕΠΕΙΔΗ το επέκτεινες πέραν της σχιζοφρένειας, δήλωσα ήδη πιο πάνω πως
δεν είναι μόνο οι σχιζοφρενείς που "ακούνε"...
Ολοι ακούμε απλά κατά κύριο λόγο τις θεωρούμε δικές μας σκέψεις
γιατί δεν έχουμε μάθει να διακρίνουμε μεταξύ των δικών μας και των εξωγενών
που μας φυτεύονται και τις θεωρούμε δικές μας. Τι δεν κατάλαβες ακριβώς;
Τα έχω πει και δε μ'αρέσει να επαναλαμβάνομαι επειδή με διαβάζουν αποσπασματικά.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα

Δημοσίευση από Oyranos » Παρ 11 Μάιος 2018, 13:13

Το διάβασα, ναι εμείς οι δυσλεκτικοί διαβάζουμε αποσπασματικά, γιαυτο κάνω και πολλά λάθη, είναι χαρακτηριστικό μας, αλλά τα διάβασα και δεν συγκαταλέγω ότι αυτό που άκουσε ο φίλος σου είναι «σχιζοφρένια». Μπορεί να είναι διαγνωσμένα σχιζοφρενής, αλλά ίσως να είναι λανθασμένα σχιζοφρενής. Μην ξεχνάμε ότι οι ψυχίατροι και ψυχολόγοι εάν δεν μπορούν να κατανοήσουν κατι το βαφτίζουν όπως γουστάρουν, δεν υπάρχει κάποια χειροπιαστή πάθηση στην ειδικότητα τους, αρκεί να πουλανε φάρμακα.
Εμένα ως τώρα έτυχε εδώ και 20 χρόνια που πήγα 2-3 φορές να με δουν και έκανα εξετάσεις οτι δεν είμαι … Εχω πάλι ραντεβού λογο θρήνου με ψυχίατρο μέσα στον Αύγουστο, μου είπε η ψυχολόγος, εάν επιθυμείς μια διάγνωση για βοήθημα γιατί οι ψυχολόγοι δεν δίνουν διαγνώσεις για ΚΕΠΑ κτλ, κλείσε ραντεβού με ψυχίατρο να σου δώσει, διότι ήθελα χαρτί κατάθλιψης για μια υπόθεση μου διότι είμαι άνεργος, περνώ θρήνο πολλά προβλήματα και έτσι όπως είναι τα πράγματα, μπορεί να μου πει ο ψυχίατρος, να σου δώσω ένα χαρτάκι για ΚΕΠΑ.. και να γράφει μέσα ότι θέλει. Εγώ βασικά δεν θα πήγαινα στο νοσοκομείο λόγο κακής εμπειρίας με αυτά που περάσαμε, αλλά πήγα υποχρεωτικά για μια υπόθεση μου και ήθελα χαρτί για την κατάθλιψη που περνώ αυτό το διάστημα. Δεν ξερω τι χαρτί θα μου δώσει ο ψυχίατρος τον Αύγουστο! Θα στο κάνω pm... Καταβαίνεις με ποιο τρόπο δίνουν διαγνώσεις.

Ενας φίλος μου ήταν καταπιεσμένος υπερβολικά από την σχέση του, τον πραγματικό λόγο τον αντιλήφτηκα της καταπίεσης του, πίεζε υπερβολικά τον εαυτό του να είναι κατι μεσα στην κοινωνία, ανύπαντρος, ανταγωνισμός εργασίας μεγάλος, καταπιεστική κοπέλα, πιστεύω ότι ήθελε κατι άλλο εντελώς διαφορετικό και φρίκαρε, αλλα η κοπέλα του αυτή το έσπρωξε σε ψυχίατρους τον έβγαλε τρελό και του έδιναν ένα σορό φάρμακα! Περιττό να σου πω ότι τα φάρμακα τον έκαναν τρελό! Ο άνθρωπος χώρισε, έφυγε και ζει σαν ερημίτης σε ένα μικρό καλύβι χωρις ρεύμα, τπτ! (όχι παπάς) και εγινε καλά! Ζει σαν φιλόσοφος με εντελώς λυτή ζωή!…Πλέον ο άνθρωπος είναι ευτυχισμένος, αυτό ήθελε τελικά, ουτε φαρκακα, υτε τρελα, ουτε τιποτα! Απλά είναι τα πρότυπα που έχουν διαμορφωθεί σαν ταμπέλα, να σπουδάσεις, να γίνεις οικογενειάρχης, κτλ το πέρας της ηλικίας… η κρίση , η ανεργία… πέφτουν οι ταμπέλες θες δεν θες με αποτέλεσμα πολύς κόσμος φρικάρει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 15:08

Oyranos έγραψε: Μπορεί να είναι διαγνωσμένα σχιζοφρενής, αλλά ίσως να είναι λανθασμένα σχιζοφρενής.
Η ψυχιατρική διάγνωση ήταν σχιζοειδής ψύχωση-σχιζοφρένεια.
Έπαιρνε λίθιο για να "διώχνει" τις φωνές. Δεν άντεχε όμως τις παρενέργειες
και συχνά δεν το έπαιρνε. Ο dr J που βρήκα τώρα, είπε πως είναι οι μόνοι
ασθενείς που ενώ τα φάρμακά τους έχουν ηπιότερες παρενέργειες
από τα ίδια τα συμπτώματα, δεν ήθελαν με τίποτα να τα παίρνουν,
ΕΠΕΙΔΗ οι "φωνες" τους έπειθαν ότι αυτά τα χάπια θα τους σκοτώσουν.

Βίωσα αρκετές κρίσεις του μέσα στο γραφείο όπου συνεργαζόμασταν
για 3 χρόνια. Η διάγνωση των ψυχιάρων ήταν έγκυρη μεν,
απλά με τη φαρμακευτική αγωγή χτυπούσαν το σύμπτωμα και όχι τη
ριζα του προβλήματος, αφού θεωρούσαν (όπως όλοι οι "επιστήμονες του συστήματος")
πως ήταν παραισθήσεις και όχι φωνές εξωγενών οντοτήτων ασφαλώς.

Εγώ όμως τότε, άρχισα ήδη να σκέφτομαι πως δεν ήταν δυνατόν να ήταν
"παραίσθηση" μια τόσο ακριβής πρόβλεψη. Τότε (το 77) άρχισα να υποψιάζομαι
πως αυτοί που αποκαλούνται σχιζοφρενείς έχουν απλά "γερή" σύνδεση
(πιο γερή κι από μας που ακούμε ενίοτε φωνή) και διαρκή επικοινωνία
μ'αυτές τις οντότητες. Του είπαν κάτι που δε θα μπορούσε να ξέρει από μόνος του
γιατί δεν είχε κρυστάλλινη σφαίρα και δεν ήταν προφήτης..
Το περιέγραψαν (κι αυτός με τη σειρά του σε μένα) με τόση ακρίβεια,
που όταν το είδα να συμβαίνει μπροστά μου, μούδιασε το κεφάλι μου...
Όχι μόνο από το σοκ της τραγωδίας που έβλεπα να εκτυλίσσεται μπροστά μου,
αλλά ΚΑΙ επειδή έβλεπα στην πράξη αυτά που μου είχε πει την προηγούμενη,
ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ μου τα είχε πει.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Oyranos
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα

Δημοσίευση από Oyranos » Παρ 11 Μάιος 2018, 15:53

Πρόσεξε το λίγο, μερικές φορές μπορεί κάτι να φαίνετε ως πρόβλεψη αλλά στην ουσία είναι σχέδιο προς υλοποίηση. Θέλοντας να πω, μπορεί να το είπαν κάτι φωνούλες κακές και οι κακές αυτές ενέργειες να υλοποίησαν το δυστύχημα αυτό, ειναι αυτα που λέμε θυσίες? Εγώ ουδέ ποτέ έλαβα με φωνές προβλέψεις, ότι έχω κάνει, έρχεται με διαφορετικό τρόπο. Ένα τρανό παράδειγμα που πέφτει πολύς κόσμος είναι οι ταυτότητες, ενώ μεν αρχικά το έδωσε η σίβυλλα ως ειμαρμένη ότι θα γίνει κτλ και τοτε θα είναι η πολυπόθητη περίοδος.. Αργότερα μετατράπηκε ως 666 the number of the beast και με τεχνητό εντελώς τρόπο και μέθοδο υλοποιείτε, άρα θέλοντας η μη αυτοί προσπαθώντας να αντιστρέψουν το καλό σε κακό και το κακό σε καλό, εκτελούν την ειμαρμένη χιλιάδες χρόνια πριν από την Σίβυλλα. Δεν εννοώ ότι οι ταυτότητες είναι καλό, αντιθέτως, είναι εργαλείο τοθ ΟΦΙ, απλά πολυπόθητη περίοδος εννοώ που θα επιστρέψει το καλό στην γη, είναι σημάδι αυτά τα τσιπακια και τέτοιες υλικές προφητείες εγω πάντα κρατώ μικρό καλάθι.

Άρα πιθανών στο φίλο σου οι φωνούλες του ανακοίνωσαν μια προγραμματισμένη θυσία.

Προφητεία μπορεί το φλας του Ήλιου, αυτά είναι δύσκολο να τα προβλέψει κάποιος που φωνές του τα λένε. Μια πρόγνωση μπορεί να ειναι μια φυσική καταστροφή. Τοτε εγω με το τσουναμι δεν μου το είπε καμιά φωνή..

θα προσπαθήσω να βρω ένα τοπικ που έγραφα παλιά το 2007-8 ούτε θυμάμαι, είχα προβλέψει εάν θυμάσαι κατι ηφαίστεια στην Ευρώπη που γεμίσαμε καπνό και τίποτα δεν πετούσε.. Στα αγγλικά φυσικά όλα γραμμένα , απλά θα ψάξω τα email μου στο τοπικ αλλά και σελίδα που έγραφα τότε, Ίσως καταφέρω και το βρω.. Eπειδή κατάλαβα ότι ηταν μια σέχτα με αγγελικά ονόματα και σύμβολα κάτι τριαντάφυλλα στην Ιταλία, μετά με παρενοχλούσαν προσωπικά στο μαιλ να τους δεχτώ και να μπω στην σέχτα τους και τους έστειλα κανονικά.. Ήταν κάτι για angels που πίστευαν ότι είναι άγγελοι επί της γης (με εβραϊκά ονόματα) και θυμάμαι που παρουσίαζαν τον ΔΙΑ και ότι ελληνικό σαν το ύστατο κακό… Κάναμε καβγά και φτάσαμε στο σημείο να μου λενε απέδειξε μου πχ ότι κάνεις προβλέψεις και τους είπα για τα ηφαίστεια πράγμα που έγινε ακριβώς ένα μήνα μετα εάν θυμάμαι. Εάν δεν έχει διαγραφεί τόσα χρόνια, ποιο πολύ να δεις πως το έκανα… δεν το κάνω πλέον…
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Oyranos την Παρ 11 Μάιος 2018, 16:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 16:55

Δε θα συμφωνήσω. Τα λαμόγια αυτά (τα αρνητικά) συχνότατα δινουν σωστή
πληροφόρηση για να τραβήξουν τον άλλον στα δίχτυα τους.
Κι αυτό γιατί δεν υπάγονται στο δικό μας χωροχρονικό συνεχές,
δεν ισχύει ο γραμμικός χρόνος γι'αυτές τις οντότητες και μπορούν να δουν
κάποια που θα συμβούν στο εγγύς μέλλον.

Δε θα έλεγα ότι πρόκειται για θυσία.
Απλά υποστηρίζω πως οι σχιζοφρενείς, παίρνουν ΚΑΙ τέτοια πληροφόρηση
που τους εγκλωβίζει και μπορεί να γίνουν πειθήνια όργανα αρνητικών οντοτήτων.

Ο ίδιος φίλος και συνάδελφος μου είχε περιγράψει μέχρι κεραίας
τους γονείς μου εμφανισιακά που τότε ήταν Ελλάδα και δεν τους είχε δει ποτέ...
Μου έλεγε ο,τι ακριβώς του έλεγαν αυτά τα λαμόγια. Εκεί δεν επρόκειτο για θυσία,
ήταν κολπάκι απλά για εντυπωσιασμό.

Ο,τι και να κάνεις ή να πεις Ουρανέ μου, όσο και να επεκτείνεις
το διάλογο και να το πηγαίνεις αλλού, (είσαι λίγο σκόρπιος χεχε)
εγώ είμαι Παρθενάκι (πιο συγκροτημένο ίσως από σένα)
και εμμένουσα στο δικό μου διαδικαστικό,
άρα έχω τη δυνατότητα να ΜΕΙΝΩ
στο θέμα που ξεκίνησα και αυτό θα κάνω. :wink:

Τα παράπλευρα και ενίοτε και λίγο άσχετα μπορεί να προκαλέσουν
σύγχυση (κομφούζιο) εδώ, αλλά θα το επιδιώξω συνειδητά
να μη γίνει κάτι τέτοιο. :cool:
.

Εικόνα

στο Youtube:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράδοξα- ΜεταΦυσικά...”