5G και τεχνητη νοημοσύνη

Μελέτες - Έρευνες - Προοπτικές - Ανακαλύψεις
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 92 φορές
Έλαβε Likes: 233 φορές

Re: 5G και τεχνητη νοημοσύνη

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 20 Ιαν 2018, 11:24

Ο Πανούσης είχε και ένα σκετς με παραγγελία πίτσας.
Όπου έμπαιναν στον υπολογιστή και δεν ένεκριναν την παραγγελία γιατί αυτός που παράγγειλε είχε υψηλή χοληστερίνη όπως έδειξε ο υπολογιστής της πιτσαρίας.
Εικόνα και διάλογοι από ένα δυστοπικό μέλλον.

Αλλά για να δεις πως καίγονται τα μυαλά.

Η τεχνολογία κατά μία έννοια "απελευθερώνει"..........
Αν η απελευθέρωση και το όφελος διαχυθεί έστω κατά ένα μέρος στην κοινωνία.

Θα μπορούσαν οι λαοί να απαιτήσουν αυτό το όφελος και τα κέρδη από την τεχνολογία.
Θα μπορούσαν π.χ να απαιτήσουν λιγότερες ώρες δουλειάς ή πολύ υψηλότερες αποδοχές.
ΕΠΕΙΔΗ ότι παράγουν σήμερα σε αγαθά και υπηρεσίες ή ότι δουλειά κάνουν σε μία ώρα ο εργαζόμενος του παρελθόντος θα χρειαζόταν 3 μέρες ή και μία εβδομάδα.

Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς.
Αλλά το μυαλό δεν πάει εκεί με τίποτα.

Αν μιλήσει κάποιος για βασικό μισθό 2000 ευρώ θα τον πάρουν με τις πέτρες.
Αυτοί που θα τον πάρουν με τις πέτρες θα είναι ο όχλος και το πόπολο και όχι οι πλουτοκράτες.

Το ίδιο αν βγει και διεκδικήσει ωράριο 4 ωρων την ημέρα για 4 μέρες της εβδομάδα με αυξημένες αποδοχές 1500 το μήνα.

Αυτό είναι μόνο το 1/50 του οφέλους που θα μπορούσε να διεκδικήσει ένας λογικά σκεπτόμενος πολίτης.
Όφελος από την τεχνολογία και τη χρήση της.

Αντί γι αυτό ουρλιάζουν για απολύσεις και τσάκισμα δικαιωμάτων με τη λογική του ψόφου της κατσίκας του γείτονα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 92 φορές
Έλαβε Likes: 233 φορές

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 20 Ιαν 2018, 12:00

Από την άλλη ο πολίτης καλείται ΜΕ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥ να κάνει απλήρωτη εργασία που παλαιότερα την έκανε ένας υπάλληλος.
Και η ουρά είναι απλήρωτη εργασία κατά μία έννοια.
Αλλά να χρησιμοποιεί το κινητό για να κάνει συναλλαγές που παλαιότερα τις έκανε υπάλληλος είναι απλήρωτη εργασία.
Οι πολίτες θα έπρεπε να διεκδικήσουν κάποιες μηνιαίες αποδοχές για τη δουλειά που κάνουν και για τις ώρες που ξοδεύουν που παλαιότερα τις έκαναν κάποιοι υπάλληλοι.

Διαφορετικά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να έχουν έξυπνο κινητό ούτε να "ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ" από τεχνολογία.
Μόλις χθες μιλούσα με μια κοπέλα γεννημένη το 1999 στην ηλικία του γιού μου δηλαδή και δεν είχε ιδέα πως να χρησιμοποιεί το word ούτε πως να στέλνει mail.
Η μισή τάξη του γιού μου είχε τέτοια παιδιά.

Αν θέλεις ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ.
Αν δεν θέλεις δεν χρειάζεται να ΞΕΡΕΙΣ.
Και αν δεν θες να ΞΕΡΕΙΣ δεν ΞΕΡΕΙΣ.

Έχω δύο συσκευές.
Ένα χαζό και ένα έξυπνο.
Το χαζό χρησιμοποιώ και το έξυπνο το έχω με κάρτα για ρεζέρβα.
Εκ πεποιθήσεως δεν θέλω να χρησιμοποιήσω ΠΟΤΕ το ίντερνετ για κανένα άλλο λόγο πέρα από επικοινωνία και διασκέδαση. Αν αρχίζει και γίνεται για έλεγχο ή η ζυγαριά κλείνει προς έλεγχο περισσότερο κόβω το τηλέφωνο και κλείνω το ίντερνετ.

Δεν μπορεί ο πολίτης να χρησιμοποιήσει τη φτωχοποίηση προς όφελός του?
Δεν έχω λεφτά για κινητό "έξυπνο" ούτε για ίντερνετ ΤΕΛΟΣ.

Όταν τα λεφτά είναι λίγα επιλέγεις ΠΟΥ θα τα ξοδέψεις.
Και τι θα περικόψεις.

Μπορεί να αποτελέσει ένα πρώτης τάξεως πρόσχημα έστω και από μια μικρή ομάδα ανθρώπων για να σταματήσει ένα κακό.

Ας μην ξεχνάμε ότι τίποτα δεν γίνεται χωρίς την ελάχιστη συναίνεση.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Έδωσε Likes: 1367 φορές
Έλαβε Likes: 2219 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 08:54

ένα σχολιο που καρφίτσωσα στο παρακάτω βίντεο:

Pinned by vasoula2908
jim asimakopoulos
3 hours ago (edited)
Με μεγαλη μου λυπη εκανα dislike στο βιντεο σου.
Καταρχην χωρις να θελω να θιξω το κοινο σου, της γνωσεις σου και την δουλεια που εχεις κανει στα διαφορα βιντεο σου(που συνηθως παρακολουθω) νομιζω πως καπου το παρατραβας.
ΝΑΙ ...ΔΕΧΟΜΑΙ πως σε αρκετα σημεια εκφραζεις καποιους δικιολογημενους φοβους για τα δικτυα 5G και την τεχνιτη νοημοσυνη
ΟΜΩΣ :
Νομιζω συμφωνα με την δικη μου αντιληψη ( και πιστεψεμε ειμαι παρα πολλα χρονια στον χωρο αυτο) βλεπεις μονο τα αρνητικα.
Σιγουρα θα υπαρχει μεγαλυτερη εκθεση σε ακτινοβολιες
Σιγουρα τα κερδη ειναι τεραστια για της εταιρειες ( που συνηθως διοικουνται απο τσακαλια)
Σιγουρα ισως για τον πολυ κοσμο να υπαρχει περισσοτερη αστυνομευση και λιγοτερη ιδιοτηκοτητα
ΟΜΩΣ
1) ΔΕΝ μπορει να σταματησει η εξελιξη της τεχνολογιας λογω φοβιας
2)Η τεχνιτη νοημοσυνη ειναι κατι που βοηθα σε ενα σωρο πραγματα εδω και χρονια Αλλιως θα ημασταν πολυ πισω.Και ολα αυτα λογο της ικανοτητας των αλγοριθμων να μπορουν να επεξεργαστουν τεραστιες ποσοτητες πληροφοριας και δεδομενων ππυ ενας κοινος ανθρωπινος εγκεφαλος θα ηθελε 100αδες χρονια να επεξεργαστει π.χ. στην βιοιατρικη, στην φυσικη, τα μαθηματικα.Απλο παραδειγμα : Σκεψου οτι σημερα πας οπου θες με το GPS
3)Οι κβαντικοι υπολογιστες,τα νευρωνικα δυκτια, η A.I., τα 5G δικτυα θα μας οδηγησουν στο λεγομενο singularity!!!
4) Μετα λυπης μου και χωρις κανενα σκοπο να σε θιξω θεωρω οτι εισαι χρονια πισω τεχνολογικα. Στον κοσμο της πληροφορικης ειναι κοινο μυστικο πως απο χρονια περιμενουμε την εξελιξη του ανθρωπου : Human 2.0 !!! .Στην Αμερικη το λενε Μετανθρωπο !!! Μονο ετσι θα μπορεσουμε να συνεχισουμε να εχουμε τον ελεγχο των μηχανων.
5)Μην πεφτεις στις παγιδες ολων αυτων των θεωριων συνομωσιας ( Με απλη φυσικη και μαθηματικα γυμνασιου καταριπτονται παταγωδως ολα τα σεναρια βλακειας και συνωσιολογιας( μεχρι για θεωρια επιπεδης γης βλεπω ο κακομοιρης και ...φριτω!!!)
6)Λογω της τεχνολογιας δικτυων, υπολογιστικων συστηματων και αλγοριθμων εσυ και το κοινο σου, μεσω δουλειας ανθρωπων και μηχανων οπως εγω, μπορεις να ανεβαζεις τα βιντεο σου ελευθερα να εκφραζεις την γνωμη σου και να αληλοεπιδρας με το κοινο σου!!!!
7)Σου συστηνω αν μου επιτρεπεις να παρακολουθησεις ενα πολυ καλο καναλι. Λεγεται : καθημερινη φυσικη !!!! Αν το βρισκεις πολυ επιτιδευμενο μπορεις να αρχισεις να παρακολουθεις : Το συμπαν που αγαπησα. Θα γινεις ξεφτερι !!!!
8) Ελπιζω να ξερεις καλα αγγλικα . Πρεπει να δεις τουλαχιστον μια πιο επιστημονικη προσεγγιση της τεχνιτης νοημοσυνης. Ισως σε γεμιση με παραπανω φοβιες!!!!
Ισως και .οχι https://m.youtube.com/watch?t=1018s&v=YXYcvxg_Yro
9)Με πολυ αγαθες προθεσεις σε προτρεπω να ακουσεις εναν πολυ μεγαλο σημερινο επιστημονα. Λεγεται MICHIO KAKU!!! Ή αν θες παρακολουθησε διαλεξεις ενος δικου μας : Δασκαλακης Κωνσταντινος
10)Μπορω να συνεχισω να παραθετω απειρους λογους!!! Το βρισκω ματαιο γιατι χωρις να θελω να σε προσβαλω δεν νομιζω η τεχνολογια ναναι το δυνατο σου σημειο
11) Το ποταμι της επιστημης δεν σταματαει ουτε νομοτελιακα θα μπορουσε να γυρισει προς τα πισω. Καλως ή κακως ετσι ειναι. Ειδικα λογω φοβιας
12) Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση σου. Δεν εχω κανενα απολυτως σκοπο να σε θιξω σαν ανθρωπο ή να σε μειωσω !!!!
Σεβομαι απολυτα της αποψεις και της φοβιες που εκφραζεις. Σεβασου και συ την αποψη μου
Dimitrios Asimakopoulos
Software and hardware internet telecommunications programer engineer

η απάντησή μου

·

vasoula2908 4 minutes ago
Αγαπητέ, το ότι εγώ μπορεί να είμαι πίσω τεχνολογικά
δεν έχει σημασία, από τη στιγμή που στο συγκεκριμένο
βίντεο δεν παρουσιάζω εμένα, αλλά τον κ. Γουίλερ
(υπέρ του 5G) και τον Μαξ Ιγκαν στον αντίποδα.
Φυσικά έχω εκφράσει ευθαρσώς ότι στέκομαι αρνητικά
και ενάντια σ'αυτή την τεχνολογία, αλλά εδώ
παρουσίασα και τις 2 πλευρές. Γιατί όπως σε πολλά
έτσι και εδώ, υπάρχουν πράγματι 2 πλευρές.
Η θετική και η αρνητική. Εσύ προφανώς δε βλέπεις
καμία αρνητική... (για την ώρα τουλάχιστον)
Ωστόσο..
Εσύ ο τόσο τεχνολογικά και νοητικά "προχωρημένος"
απορώ γιατί φοβάσαι ή και απορρίπτεις ως ανύπαρκτη
την έννοια "συνωμοσία", όταν είναι δεδομένο ότι
συνωμοσίες σε επίπεδο εξουσίας, εξυφαίνονταν
στον πλανήτη Γη, από καταβολής κόσμου... ή για
να μην υπερβάλλω, σε όλη την καταγεγραμμένη
ιστορία της Ανθρωπότητας. Στ΄αληθεια πιστεύεις
πως δεν εξυφαίνονται τέτοιες και σήμερα
(και με τέτοια τεχνολογία που αυτοί διαθέτουν
και που εσύ γνωρίζεις και προφανώς προσκυνάς)?
Επίτρεψέ μου λοιπόν και μένα να σου πω
οτι υπάρχουν ΘΕΩΡΙΕΣ συνωμοσίας, (πολλές
όντως ανυπόστατες όπως επίπεδες γαίες κλπ)
υπάρχουν όμως και ΓΕΓΟΝΟΤΑ συνωμοσίας.
Εγώ κυρίως τα δεύτερα πραγματεύομαι.
Από εκεί και πέρα, είναι καθόλα σεβαστό και
αναφαιρετο το δικαίωμά σου να ρίξεις ντισλάικ
(σεβαστό διότι το αιτιολόγησες με επιχείρημα)
Μην έχεις κανένα πρόβλημα να ρίξεις και
στό επόμενο, γιατί ναι, θα σηκώσω κι άλλο
κάποια στιγμή γι'αυτό το θέμα. Καλημέρα.
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

τα κανάλια μου /my channels:

https://www.brighteon.com/channel/vasoula2908

http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured

https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 12:29

Το παληκάρι μου έδωσε το ερεθισμα να σηκώσω ένα 9λεπτο
βιντεάκι στο οποίο έβαλα εκείνο που είχα μέσα στο περσινό που μου έριξαν
λόγω του "Φύλαξ"...

Του απάντησα φιλικότατα και ευγενικά, όπως άλλωστε
απευθύνθηκε και εκείνος σε μένα, αλλά πέραν αυτού,
ήθελα να ξαναβγάλω κι εκείνο το μικρό διλεπτο που χάθηκε
καθότι το θεωρώ αρκετά σημαντικό

https://www.youtube.com/watch?v=GNb-eXPlv_E
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 702 φορές
Έλαβε Likes: 289 φορές

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Παρ 11 Μάιος 2018, 12:42

Βασούλα του απάντησα στα σχόλια του video, ιδού η απάντηση μου:
Αγαπητέ Jim Asimakopoulos θα ήθελα την απάντηση σου σε ένα ερώτημα που θα σου θέσω και στο οποίο με ενδιαφέρει πολύ η απάντηση σου λόγω και των παραπάνω τεχνολογικών γνώσεων που κατέχεις λόγω και της ιδιότητας σου σαν επαγγελματίας Μηχανικός Προγραμματιστής Λογισμικού και Υλικού Τηλεπικοινωνιών Internet. Το ερώτημα που θα σου θέσω έιναι το εξής : Εκτός του πλανήτη Γη και της ανθρώπινης φυλής που κατοικεί αυτή την στιγμή στον πλανήτη μας , μήπως γνωρίζεις ποιές άλλες φυλές στον Γαλαξία μας ή σε άλλο γαλαξία, ανθρώπινες ή μη ανθρώπινες έχουν τεχνολογία κβαντικών υπολογιστών, νευρωνικών δικτύων, A.I και 5G, και αν μπορείς να τις κατονομάσεις. Αναμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον την απάντηση σου..
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Παρ 11 Μάιος 2018, 14:18

Βααούλα μου απάντησε και του ξανααπάντησα:
jim asimakopoulos
jim asimakopoulos
Πριν από 50 λεπτά
Σε συζητήσεις συνομοσιολογιας και υποθέσεων επέτρεψε μου αγαπητέ φίλε να μην μπω. Εξέφρασα μια εντελως προσωπική μου άποψη. Αν υπάρχει νοήμων ζωή με τα ανθρώπινα στάνταρ σε εξωπλανήτες αυτό καλείται να το απάντηση η σύγχρονη αστροφυσική !!!!
Το ερώτημα που εξέφρασε είναι λίγο παράλογο και εκτός θέματος για εμένα. Το σίγουρο είναι οτι τα 5G συστήματα, το A.I., το S.I., τα νευρωνικικα συστήματα τηλεπικοινωνιών, οι κβαντική υπολογιστές είναι εδώ.!!! Σε πληροφορώ εδώ και αρκετά χρόνια
Αν δεν μπορείς να το δεχτείς είναι κάτι προσωπικό σου
jim asimakopoulos
jim asimakopoulos
Πριν από 39 λεπτά (τροποποιήθηκε)
Δεν προσκυνώ κανέναν
Δεν παρουσιάζεις κανένα θετικό
Οι άνθρωποι που μιλάνε είναι το απόλυτο τίποτε !!!!
Κανένας τους δεν είναι πιστοποιημένος επιστήμονας !!!!
Να θέτεις προβληματισμούς από επιστήμονες και επιστημονικά τεκμηριωμένες αλλιώς δεν υπάρχει καμία ουσία σε αυτή την συζήτηση για μένα.
Σκέψου όμως ότι την ώρα που πληκτρολογείς την απάντηση σου υπάρχει πίσω του ένας αλγόριθμος τεχνητής νοημοσύνης !!!!!
Ξεκίνα από τα βασικά : Μάθε τι είναι και πως δουλευει
Εξάλλου όπως σου είπα εξέφρασα την προσωπική μου άποψη.
Αν δεν μπορείς να την δεχτείς είναι πολύ φυσικό!!!
Έχω ακούσει πολύ χειρότερα!!!
Και μάλλον κακώς μπήκα στον κόπο να απαντήσω!!!
Απλά ώρες -ωρες πλητω και βλέπω βίντεο συνομοσιολογιας!!!!
Διασκεδάζω αφανανταστα βλέποντας ανθρώπους να ασχολούνται με ατεκμηρίωτες υποθέσεις !!!!!
Προσέγγισε τον επιστημονικό τρόπο.
Το πείραμα,την επανάληψη κ.λ.π.
Ίσως σε βοηθησει
georgeelvismichael
georgeelvismichael
Πριν από 8 λεπτά (τροποποιήθηκε)
Αγαπητέ jim asimakopoulos απλά και ευγενικά σε ρώτησα εάν γνωρίζεις ποιές άλλες φυλές στον Γαλαξία μας ή σε άλλο γαλαξία, ανθρώπινες ή μη ανθρώπινες έχουν τεχνολογία κβαντικών υπολογιστών, νευρωνικών δικτύων, A.I και 5G, και αν μπορείς να τις κατονομάσεις. Μου απάντησες πολύ ωραία ότι εξέφρασες μια εντελως προσωπική σου άποψη και ότι αν υπάρχει νοήμων ζωή με τα ανθρώπινα στάνταρ σε εξωπλανήτες αυτό καλείται να το απάντησει η σύγχρονη αστροφυσική. Πολύ ωραία απάντησες. αλλά εγώ εν κατακλείδι δεν κατάφερα να μάθω από εσένα συγκεκριμένα ποιές άλλες φυλές στον Γαλαξία μας ή σε άλλο γαλαξία, ανθρώπινες ή μη ανθρώπινες έχουν τεχνολογία κβαντικών υπολογιστών, νευρωνικών δικτύων, A.I και 5G. Ισως κάποιος εξειδικευμενος στην αστροφυσική όπως προανέφερες να γνωρίζει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 14:52

Τα είδα βέβαια Κυριάκο και μ'άρεσε φυσικά αυτό που έθεσες ΟΠΩΣ το έθεσες. :thumb:

Ομως το ποστ του "δεν προσκυνώ κανέναν..." κλπ, απευθυνόταν σε μένα.
Και επ'αυτού του απάντησα κι εγώ:

Εικόνα
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Παρ 11 Μάιος 2018, 15:15

Βασούλα δεν πρόκειται να απαντήσει ποτέ στο ερώτημα που του έθεσα , γιατί εάν απαντήσει θα πρέπει να φανερώσει και την φυλή η οποία μας βάζει να εξοικειωνόμαστε ολο και περισσότερο με την τεχνητή νοημοσύνη ώστε να αλλοιώνεται η ανθρώπινη μας φύση και να αποδυναμωνόμαστε, εξαρτώμενοι όλο και περισσότερο από μηχανές. Εχει πέσει στην παγίδα της τεχνητής νοημοσύνης και προγραμματίζει τον εγκέφαλο του με αυτά που διδάσκεται δυστυχώς προτρέποντας και άλλους να το πράξουν. Εγώ βρήκα ένα βιβλίο για το 5G εδώ (http://5g.itrc.ac.ir/sites/default/file ... 015%29.pdf) και έτσι και κάτσεις και το διαβάσεις και το αφομοιώσεις θα υποστεί ο εγκέφαλος σου τέτοιο προγραμματισμό που δύσκολα θα επανέλθεις. Αν κιόλας ταυτιστείς και απορροφήσεις τις έννοιες που διαβάζεις στο βιβλίο η κατάσταση σου δύσκολα θα αναστρέφεται. Προσπαθούν με κάθε τρόπο να μας περάσουν έννοιες τεχνητής νοημοσύνης στον εγκέφαλο μας αλλά μάταια. Με την μετάβαση μας στην 4η διάσταση όλη αυτή η artificial intelligence θα σβηστεί από την επιφάνεια της γης και αυτό θεωρείται ως κάτι πολύ καλό απο το γαλαξιακό συμβούλιο γιατί θα μπορέσει να κατέβει και να βοηθήσει άμεσα τους ανθρώπους της νέας τετραδιάστατης γης χωρίς τις παρεμβολές της τεχνητής νοημοσύνης. Διάβασε σε παρακαλώ το παρακάτω άρθρο του salah (εάν δεν το έχεις ήδη διαβάσει) για να ενημερωθείς τι θα προηγηθεί και ποια θα είναι τα επακόλουθα της διαστατικής μετατόπισης της γης, όπως συμβαινει σε όλους τους πλανήτες από την ερωτηση 6 (Q6) και κάτω. The Coming Solar Flash & the Galactic Federation – Q&A with Corey Goode https://www.exopolitics.org/the-coming- ... rey-goode/
Σου διαβάζω το παρακάτω σημαντικο απόσπασμα του άρθρου για το τι θα γίνει με την A.I μετά την διαστατική μετατόπιση :
.. they said (the Anshar) that this event knocks out the A.I. and allows beings from the Super Federation to openly assist the survivors. The AI has been a major problem for the ET’s and the Anshar. Once removed, all of the beings influenced by the AI will be confused and in a weakened state. This allows the Super Federation (mostly our cosmic cousins at this point) to arrive on Earth openly without being attacked by the various “AI Prophet” species that currently infest our planet. I was also told that there was some sort of cosmic law loophole that allows the ET’s to directly interact with humans on the surface after a potentially civilization ending event. Our civilization is built on electronics at this point. Such an event would change our civilization forever.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgeelvismichael_ την Παρ 11 Μάιος 2018, 15:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Παρ 11 Μάιος 2018, 15:34

Εδώ το βιβλίο για το 5G http://5g.itrc.ac.ir/sites/default/file ... 015%29.pdf
και εδώ το άρθρο του dr.salah https://www.exopolitics.org/the-coming- ... rey-goode/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgeelvismichael_ την Παρ 11 Μάιος 2018, 15:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 15:36

Θα δω μόνο του σάλα... χεχ δε θέλω να δω το άλλο

τελικα πήγε και στο σημερινό βίντεο και ιδού τι ανταλλάξαμε

Εικόνα
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Παρ 11 Μάιος 2018, 15:50

Τέλεια απάντηση.. απολαμβάνω και χαίρομαι να σε διαβάζω κάθε φορά :xara:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 16:46

Κάπως έτσι Κυριάκο τα λέει κι ο Σάιμον Παρκς...
Του στέλνω διάφορα ερωτήματα τώρα που άλλαξε φόρματ η εκπομπή του
και απαντάει σε όλους και για όλα. Κάποιοι τον ρώτησαν και είπε πράγματα
στην ίδια λογική... είναι εισβολή το ΑΙ σίγουρα και η χειρότερη εισβολή ολων...
στη σκέψη μας. Αυτό πρέπει να αντιπαλεύουμε συνειδητά όλοι.
Και επιμένω στην πάλη της σκέψης, γιατί πιστεύω στη δύναμή της.

Πάντως μην περιμένεις από τον τύπο τίποτα σ'αυτό το επιπεδο.
Το πιθανότερο είναι να σε θεωρει τελείως τρελαμένο.
Είναι αλλού ο άνθρωπος.

Ένας είπε κάτι σωστό στο σημερινό βίντεο:

Εικόνα

o Aλέκος επίσης σήκωσε ποστάρα αξιόλογη
alex alex
Xαίρεται και απο εμένα. Ένα σχόλιο από εμένα ΜΟΝΟ με καλή πρόθεση. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να αγαπάς πολύ την τεχνολογία και εγώ το ίδιο...20 χρονών είμαι,οι περισσότεροι στην ηλικία μου την αγαπούν. Όπώς λέμε πάντα όμως η τεχνολογία ανάλογα με τον τρόπο που την χρησιμοποιούμε μπορεί να κάνει καλό μπορεί και κακό.Το έχουμε δεί και το βλέπουμε αυτό...τέσπα φεύγω απο τα κοινότυπα και πάω στο ψητό. Όταν η τεχνολογία μπορεί να θέσει σε κίνδυνο ένα απο τα σημαντικότερα πράγματα που έχουμε αν όχι το πιο σημαντικό την υγεία μας εκεί πρέπει να βάλουμε μία κόκκινη γραμμή !! Επι χρόνια αμφισβητούταν το αν τα κινητά το wifi τα laptop κ.α συσχετίζονται με τον καρκίνο. Πλέον η μη συσχέτιση αμφισβητήται https://techblog.gr/mobile/nea-meleti-d ... -karkinoy/ .Δεν το λέω εγώ αλλά έρευνες.
Αυτό πρέπει να το ξέρουμε ναι ή όχι. Δεν θα καταργήσουμε ούτε το wifi ούτε τα κινητά ούτε τίποτα. Αλλά αν το ξέρουμε δεν θα μπορέσουμε να προφυλαχτούμε καλύτερα ;; Επίσης εταιρίες κολλοσοί αποφασήζουν και διατάζουν...γιατί έχουν το χρήμα άρα και μεγάλη εξουσία. Πάρε το παράδειγμα της Vodafone. Eπειδή έβγαλαν κεραίες κινητής επικοινωνίας που είχαν απόσταση απο το σχολείο 40 μέτρα τρέχουν τους ανθρώπους στα δικαστήρια https://www.thepressproject.gr/article/ ... eraies-tis .Δηλαδή δεν πρέπει να μιλάμε...;; πρέπει να αφήνουμε τα πράγματα στα χέρια άλλων ;; Εγώ πάντως δεν θα το κάνω. Πρέπει να έχουμε εις βάθος γνώση για γνωρίζουμε την βέλτιστη χρήση της τεχνολογίας.
Και εφόσον ενέχει κινδύνους παντώς είδους θα πρέπει να τους ξέρουμε για να τους αντιμετωπίσουμε...κανένα πρόβλημα δεν λύνεται μόνο. Ξαναλέω αυτά ΜΟΝΟ με καλή πρόθεση. Καλή συνέχεια :)
:thumb:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 18:06

.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Παρ 11 Μάιος 2018, 18:34

Το postara και στα σχόλια του καινούριου σου video :
Τα πράγματα είναι απλά... Τα εναπομείναντα ανθρώπινα υβρίδια ερπετοειδούς συλλογικής συνείδησης που εξακολουθούν να υπάρχουν πλέον μόνο στην επιφάνεια της γης (ευτυχώς όχι για πολύ ακόμα) προσπαθούν να αντικαταστήσουν τις υπόγειες κεραίες εκπομπής ηχητικών δονητικών ενεργειών υψηλής αναστάτωσης, ταραχής και σύγχυσης του ανθρώπινου εγκέφαλoυ (που λειτουργούσαν τα τελευταία 5 χιλιάδες χρόνια και καταστραφήκαν προσφάτως από το γαλαξιακό συμβούλιο https://www.bibliotecapleyades.net/vida ... ions29.htm ) με καινούριες υπέργειες κεραίες όπως οι 5G. Το ερπετόειδες υβρίδιο Tom Wheeler (Πρόεδρος της Ομοσπονδιακής Επιτροπής Επικοινωνιών των ΗΠΑ) ο οποιός είναι επικέφαλης και ηγείται αυτής της ατζέντας βλέποντας πως ο χρόνος τελειώνει και η γη πλησιάζει όλο και περισσοτερο στην 4η διάσταση προσπαθεί να επισπεύσει την εγκατάσταση κεραιών χωρίς την τήρηση προδιαγραφών ασφαλείας για την ανθρώπινη υγεία για να υλοποιηθεί η ατζέντα όσο το δυνατόν νωρίτερα και γρηγορότερα. Αμφιβάλλω αν αυτός και τα αφεντικά του θα τα καταφέρουν γιατί ο χρόνος τους στην Γη τελειώνει και η αντίσταση των ολοένα και περισσότερων αφυπνισμένων ανθρώπων αυξάνεται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgeelvismichael_ την Παρ 11 Μάιος 2018, 18:39, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 18:36

Είμαι τρελή κι αλλοπαρμένη εγώ, συνεπως...

Μ'ΑΡΕΣΕΙΣ, ΚΥΡΙΑΚΟ! :ups:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Irc ψευδώνυμο: alexandros
Έδωσε Likes: 399 φορές
Έλαβε Likes: 547 φορές

Δημοσίευση από Jackal » Παρ 11 Μάιος 2018, 20:07

Έτσι πάει...μπορεί να μιλήσεις στον άλλο με καλό και αγαθό σκοπό
και να σε ειρωνευτεί και να τ 'ακούσεις κιόλας..τι να πω,πραγματικά δεν το περίμενα.
Δεν κρατήθηκα και του απάντησα όπως έννοιωθα !! Με εκνεύρισε απίστευτα όμως :swear:

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 20:11

Πολύ σωστή η απάντησή σου Αλέκο.
50? θλιβερότατο... άλλος με κόμπλεξ ανωτερότητας...
επιπεδάρα ρε παιδί μου.
Τέλος πάντων, μην τους αφήνεις να σε εκνευρίζουν.
Από ένα σημείο και μετά, πρέπει μόνο να γελάμε.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Δημοσίευση από Jackal » Παρ 11 Μάιος 2018, 20:18

Προσπαθώ αλλά τι να μην τους αφήνω...
τρέμω απο τα νεύρα,κυριολεκτικά!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Μάιος 2018, 20:23

Δεν αξίζει το θυμό σου. Ενέργεια σπαταλημένη και μάλιστα αρνητική.
Ειδικά μετά τον χυδαίο, συνειδητοποιώ για τα καλά, πως όταν επιτρέπεις
σε άτομα τέτοιου τύπου να σε θυμώνουν, τους δίνεις αξία... δίνεις
βαρύτητα στη γνώμη τους. Μια γνώμη που ουσιαστικά δεν έχει
ΚΑΜΙΑ βαρύτητα. Γι'αυτό ΑΠΟΚΟΠΗ συναισθηματική και
αν το'χει όποιος το'χει, ειρωνία μέχρι εκεί που δεν πάει.
Ο Αντώνυμος μας δίνει καλά μαθήματα σ'αυτό. :D
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας