25η Μαρτίου...

Εδώ τα επιλεγμένα άρθρα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:39

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό, ότι σαν να αυξήθηκε η συμμετοχή του κόσμου. Και συμφωνώ σε όλα, πλην ενός:
Τούρκε δώσε μας την ευκαιρία να φθάσουμε μέχρι την Άγκυρα.. σύντομα όμως γιατί έχω να εκπληρώσω και μια υπόσχεση στη σκύλα μου….
Με αυτό διαφωνώ κάθετα. Υπάρχει περίπτωση να μην κοστίσει ούτε μια ζωή το να φτάσουμε στην άγκυρα; Για μένα, μαθηματικώς αποκλείεται. Οπότε αν είναι να διαλέξω μεταξύ της ζωής και της άγκυρας, σόρρι παίδες, επιλέγω την ζωή. Δεν με ενδιαφέρει η άγκυρα, με ενδιαφέρει να μην πεθάνει ούτε ένας. Διότι η άγκυρα δεν είναι άμυνα. Είναι επίθεση ή έστω, αντεπίθεση.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:39

Στον πολεμο δεν υπαρχουν νικητες. Μονο νεκροι, ακρωτηριασμένοι και πενθούντες.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:40

_Divine_Sinner_ έγραψε:Ο Ελληνας παντα θα αγαπαει το έθνος του, όσο και αν τον αποχαυνώνουν με αηδίες και με αμάθεια. Γιατι το έθνος δεν είναι κάτι το "φτιαχτό" ή κοινωνικά κατασκευασμένο και δεν ειναι ιδέα, ούτε θρησκεία (όπως λένε πολλοι).
Ειναι βιολογική πραγματικότητα. Οπως πονας αν ποναει ο αδερφος σου, ετσι πονας την γη των προγόνων σου.

Συμφωνώ Σίνερ, αλλά εναι ΚΑΙ ιδέα...
Θέλω να πω, δεν είναι μόνο "οικόπεδο" το οποίο εποφθαλμιούν πολλοί...
είναι μια ουσία και μια δύναμη πέρα από τα επιδερμικά και εδαφικά... αυτό εννοώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:42

OTTO έγραψε:Με αυτό διαφωνώ κάθετα. Υπάρχει περίπτωση να μην κοστίσει ούτε μια ζωή το να φτάσουμε στην άγκυρα; Για μένα, μαθηματικώς αποκλείεται. Οπότε αν είναι να διαλέξω μεταξύ της ζωής και της άγκυρας, σόρρι παίδες, επιλέγω την ζωή. Δεν με ενδιαφέρει η άγκυρα, με ενδιαφέρει να μην πεθάνει ούτε ένας. Διότι η άγκυρα δεν είναι άμυνα. Είναι επίθεση ή έστω, αντεπίθεση.
επειδή εγώ ΝΙΩΘΩ όπως ακριβώς το νιώθει ο Ζάχος (και όχι ως πολεμοχαρής αγροίκος)
εξακολουθώ να προσυπογράφω ΟΛΟ το γράφημά του.
Ο ίδιος όταν έρθει, μπορεί να πραγματευτεί τη διαφωνία σου, την οποία σέβομαι ασφαλώς.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:46

OTTO έγραψε:Κι εγώ το παρατήρησα αυτό, ότι σαν να αυξήθηκε η συμμετοχή του κόσμου. Και συμφωνώ σε όλα, πλην ενός:
Τούρκε δώσε μας την ευκαιρία να φθάσουμε μέχρι την Άγκυρα.. σύντομα όμως γιατί έχω να εκπληρώσω και μια υπόσχεση στη σκύλα μου….
Με αυτό διαφωνώ κάθετα. Υπάρχει περίπτωση να μην κοστίσει ούτε μια ζωή το να φτάσουμε στην άγκυρα; Για μένα, μαθηματικώς αποκλείεται. Οπότε αν είναι να διαλέξω μεταξύ της ζωής και της άγκυρας, σόρρι παίδες, επιλέγω την ζωή. Δεν με ενδιαφέρει η άγκυρα, με ενδιαφέρει να μην πεθάνει ούτε ένας. Διότι η άγκυρα δεν είναι άμυνα. Είναι επίθεση ή έστω, αντεπίθεση.
Φαντάζεσαι να σκεφτόταν έτσι οι 10 που ξεκίνησαν τον αγώνα το 1821;
Φαντάζεσαι στις 6 το πρωί στο πρώτο πολεμικό ανακοινωθέν της 28ης Οκτωβρίου 1940 οι Έλληνες να σκεφτόταν αν θα χυθεί αίμα;
Φαντάζεσαι οι φοιτητές της 1ης Μάη να σκεφτόταν ποίοι θα γυρίσουν πίσω ζωντανοί και ποίοι νεκροί;

Οι κατακτήσεις έχουν ΑΙΜΑ, κάποτε πρέπει να αποδεχτούμε ότι δεν ήρθαμε σε αυτόν τον κόσμο για να γίνουμε απλά τροφή στα σκουλίκια. Μας έφεραν οι πρόγονοι μας για να υπερασπισθούμε αυτά για τα οποία έδωσαν τη ζωή και την ψυχή τους. Κάθε μέρα τα τελευταία χρόνια τους προδίδουμε, τώρα μπροστά στην τουρκική απειλή πρέπει να φανούμε ΑΝΤΑΞΙΟΙ της ιστορίας μας.

Δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ να πάμε να κάνουμε Πόλεμο με κανέναν, αλλά αν τύχει και μας κάνουν πόλεμο ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΥΡΑ και ακόμα πιο βαθιά αν χρειαστεί. Και ΝΑΙ τότε θα αξίζει να δώσω και τη ζωή μου, τι τώρα, τι αύριο από έμφραγμα ή καρκίνο ή αλτχαϊμερ... Ούτως ή άλλως η πορεία είναι ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ τουλάχιστον να ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΞΗ!!!
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:49

zaxarias mytilinios έγραψε:
OTTO έγραψε:Κι εγώ το παρατήρησα αυτό, ότι σαν να αυξήθηκε η συμμετοχή του κόσμου. Και συμφωνώ σε όλα, πλην ενός:
Τούρκε δώσε μας την ευκαιρία να φθάσουμε μέχρι την Άγκυρα.. σύντομα όμως γιατί έχω να εκπληρώσω και μια υπόσχεση στη σκύλα μου….
Με αυτό διαφωνώ κάθετα. Υπάρχει περίπτωση να μην κοστίσει ούτε μια ζωή το να φτάσουμε στην άγκυρα; Για μένα, μαθηματικώς αποκλείεται. Οπότε αν είναι να διαλέξω μεταξύ της ζωής και της άγκυρας, σόρρι παίδες, επιλέγω την ζωή. Δεν με ενδιαφέρει η άγκυρα, με ενδιαφέρει να μην πεθάνει ούτε ένας. Διότι η άγκυρα δεν είναι άμυνα. Είναι επίθεση ή έστω, αντεπίθεση.
Φαντάζεσαι να σκεφτόταν έτσι οι 10 που ξεκίνησαν τον αγώνα το 1821;
Φαντάζεσαι στις 6 το πρωί στο πρώτο πολεμικό ανακοινωθέν της 28ης Οκτωβρίου 1940 οι Έλληνες να σκεφτόταν αν θα χυθεί αίμα;
Φαντάζεσαι οι φοιτητές της 1ης Μάη να σκεφτόταν ποίοι θα γυρίσουν πίσω ζωντανοί και ποίοι νεκροί;

Οι κατακτήσεις έχουν ΑΙΜΑ, κάποτε πρέπει να αποδεχτούμε ότι δεν ήρθαμε σε αυτόν τον κόσμο για να γίνουμε απλά τροφή στα σκουλίκια. Μας έφεραν οι πρόγονοι μας για να υπερασπισθούμε αυτά για τα οποία έδωσαν τη ζωή και την ψυχή τους. Κάθε μέρα τα τελευταία χρόνια τους προδίδουμε, τώρα μπροστά στην τουρκική απειλή πρέπει να φανούμε ΑΝΤΑΞΙΟΙ της ιστορίας μας.

Δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ να πάμε να κάνουμε Πόλεμο με κανέναν, αλλά αν τύχει και μας κάνουν πόλεμο ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΥΡΑ και ακόμα πιο βαθιά αν χρειαστεί. Και ΝΑΙ τότε θα αξίζει να δώσω και τη ζωή μου, τι τώρα, τι αύριο από έμφραγμα ή καρκίνο ή αλτχαϊμερ... Ούτως ή άλλως η πορεία είναι ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ τουλάχιστον να ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΞΗ!!!
Ζαχαρια σόρυ αλλά αν γινει πόλεμος ΔΕΝ θα φτάσουμε στην άγκυρα και δεν υπάρχει λόγος να αναλωθούμε σε έναν τέτοιο σκοπο.
Και οχι η πορεία δεν ειναι προδιαγεγραμμένη. Ειναι ρευστή. Οπως τα πάντα στη ζωη.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:50

ΖΑΧΟ.... :respect: :urock: :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:54

Ζαχαρια σόρυ αλλά αν γινει πόλεμος ΔΕΝ θα φτάσουμε στην άγκυρα και δεν υπάρχει λόγος να αναλωθούμε σε έναν τέτοιο σκοπο.
Και οχι η πορεία δεν ειναι προδιαγεγραμμένη. Ειναι ρευστή. Οπως τα πάντα στη ζωη.
ΑΝ έρθει αυτή η ώρα έλα να σου δώσω ντουφέκι και θα δεις που θα φτάσουμε...
Η ζωή έχει μια πορεία... ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ - ΑΝΑΣΤΑΣΗ... όλα τα άλλα είναι απλά μονοπάτια...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 26 Μαρ 2018, 14:56

zaxarias mytilinios έγραψε:
Ζαχαρια σόρυ αλλά αν γινει πόλεμος ΔΕΝ θα φτάσουμε στην άγκυρα και δεν υπάρχει λόγος να αναλωθούμε σε έναν τέτοιο σκοπο.
Και οχι η πορεία δεν ειναι προδιαγεγραμμένη. Ειναι ρευστή. Οπως τα πάντα στη ζωη.
ΑΝ έρθει αυτή η ώρα έλα να σου δώσω ντουφέκι και θα δεις που θα φτάσουμε...
Η ζωή έχει μια πορεία... ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ - ΑΝΑΣΤΑΣΗ... όλα τα άλλα είναι απλά μονοπάτια...
Εισαι σιγουρος για την ανασταση; αν βγαλουμε απο την εξισωση αυτην σου την πεποίθηση, ακόμα εισαι ετοιμος να πεθάνεις;
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:00

_Divine_Sinner_ έγραψε:Εισαι σιγουρος για την ανασταση; αν βγαλουμε απο την εξισωση αυτην σου την πεποίθηση, ακόμα εισαι ετοιμος να πεθάνεις;
Ο θάνατος θα μας βρει όλους έτσι κι αλλιώς. Δεν κάνει εξαιρέσεις και δε ρωτάει
κανέναν αν είναι έτοιμος να τον δεχτεί ή όχι. Το σίγουρο είναι πως αυτός
που είναι έτοιμος, θα υπερβεί τους φόβους του, και θα κάνει αυτό που
προστάζει το είναι του σε κάθε περίπτωση και ειδικά σε περίπτωση
πολέμου αν αυτός είναι αναπόφευκτος.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:01

Πάντα αγαπητέ! Όπως έχω πει και στο παρελθόν για εμένα τα πάντα είναι η ΤΙΜΗ και η ΕΝΔΟΞΗ ζωή. Αλλιώς θα μπορούσα να μην ασχολούμαι με τίποτα και να απολαμβάνω τα χιλιάδες ευρώ που στερήθηκα λόγω της δραστηριότητας μου...

Προτιμώ όμως το καθαρό μέτωπο και να βλέπω την κόρη μου στα μάτια, χωρίς τύψεις για τίποτα!

Αυτός είναι ο στόχος μου, ούτως ή άλλως την μεταθανάτια ζωή ως Χριστιανός δεν είμαι σίγουρος ότι θα την καταφέρω, τουλάχιστον όμως θα ξέρω ότι μνήμες που θα άφησω καταρχήν στο παιδί μου και μετά στον στενό μου κύκλο θα είναι ενός ανθρώπου για τον οποίο δεν θα ντρέπονται.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:01

Ζάχο (και Βίκυ):

Δεν ζούμε στην εποχή του 1821. Διότι στην τελική αν ζούσαμε ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΧΘΕΣ ΠΑΡΕΛΑΣΗ. Πόσο πιο προφανές!

Ο αγώνας τότε έγινε για την μαμηνένη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του λαού! Πες μου ρε ζάχο, ποιον καταπιεσμένο λαό θα ελευθερώσεις στην άγκυρα, που θες να μου θυσιάσεις και στρατιώτες για κάτι τέτοιο;

Μην λοιπόν αρχίζεις να μου συγκρίνεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ανόμοια πράγματα. Σόρι, αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω σαν (έστω άθελά σου) να έβαλες πράγματα στο στόμα μου που ουδέποτε είπα.
Οι κατακτήσεις έχουν ΑΙΜΑ
Το ίδιο (ΑΚΡΙΒΩΣ!!!) είπε και ο ερντογάν χθες ή προχθες. Μίλησε για κατακτήσεις. Διαφέρουμε τελικά από αυτόνε, ή είμαστε το ίδιο; Ακόμα ζούμε στην εποχή του πως θα πάρουμε κομμάτια γης μέσω σφαγών; Αν ο τούρκος επιτεθεί, θα αμυθνούμε εναντίον του, ναι, αλλά όχι και να τον αντιγράφουμε. Τούρκος εγώ δεν γίνομαι. Σόρι.
Δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ να πάμε να κάνουμε Πόλεμο με κανέναν


Δεν είπες να το ξεκινήσουμε πρώτοι. Πάλι καλά.
αλλά αν τύχει και μας κάνουν πόλεμο ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΥΡΑ και ακόμα πιο βαθιά αν χρειαστεί.
Καλά, πήγαινε εσύ στα βάθη της μικράς ασίας με τα μεταχειρισμένα και παλαιάς τεχνολογίες όπλα πεζικού και τεθωρακισμένα που μας τα πούλησαν ως παλιάς γεννιάς οι ξένοι. Πήγαινε εσύ στα βάθη της μικράς ασίας την στιγμή που δεν έχεις πολεμική βιομηχανία. Καλή τύχη.

ΥΓ Άλλο πολεμώ την ΝΤΠ, κι άλλο ζω 500 χρόνια πριν.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:09

OTTO έγραψε:Ο αγώνας τότε έγινε για την μαμηνένη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του λαού!
και τώρα αν χρειαστεί να γίνει, ΓΙ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΜΗΜΕΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.
Δεν είπε κανείς να ξεκινήσουμε εμείς κανέναν πόλεμο.
Αν μας τον κηρύξουν όμως τι γίνεται? θα κάτσουμε πίσω από τους υγρούς
κρυστάλλους της οθόνης μας να βλέπουμε τα πλήκτρα μας να γράφουν
για τη μαμημένη ελευθερία ή θα απαντήσουμε ανάλογα?

OTTO έγραψε:πήγαινε εσύ στα βάθη της μικράς ασίας με τα μεταχειρισμένα και παλαιάς τεχνολογίες όπλα πεζικού και τεθωρακισμένα που μας τα πούλησαν ως παλιάς γεννιάς οι ξένοι. Πήγαινε εσύ στα βάθη της μικράς ασίας την στηγμή που δεν έχεις πολεμική βιομηχανία. Καλή
η Άγκυρα δεν είναι τα βάθη της μ. ασίας... είναι αλύτρωτα εδάφη μας.
Παρα-υποτιμάς επίσης την πολεμική μας μηχανή, αλλά πιο πολύ, υποτιμάς την ψυχή
ως κινητήριο δύναμη σε μία μάχη...

Θυμίσου τους ταλαίπωρους στη μ/ασιατική καταστροφή και στην ανταλλαγή πληθυσμών
που ως άμαχοι και γυναικόπαιδα δεν πολεμούσαν αλλά σφαγιάστηκαν, αντίθετα
με τα "στριμωξίδια" που έγραφε η κυρά Ρεπούση...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:11

Χωρις ΚΑΝ άρματα νικήσαμε τους Ιταλούς ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ;
Ξεχνάς ότι με μουλάρια ελευθερώσαμε τη Βόρεια Ήπειρο;;;

Κανένα μάθημα δεν πήρε ΚΑΝΕΙΣ σας από τη ζημιά του Ερντογκάν στην Αφρίν;
Ξεχάσατε κιόλας ότι έκανε 58 μέρες να κατακτήσει μια μικρή πόλη, στην οποία χρησιμοποίησε ΟΤΙ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ είχε;
Δεν είδατε ότι τον πολέμησαν όλοι και όλοι 1000 μαχητές του ΠΚΚ;;
Ότι στα πιο σύγχρονα όπλα που παρέταξε αυτοί πολεμούσαν με "καριοφύλια" (καλάσνικοφ του 1950);;;

Δεν ξέρεις άραγες ότι ΑΥΤΗ τη στιγμή δεν μπορεί ΟΥΤΕ σαιτα να σηκωθεί γιατί έχουμε τους S300;

Δεν ξέρεις ότι ούτε χάρτινο βαρκάκι δεν μπορεί να βγει στο Αιγαίο γιατί έχουμε τα 214 και τα 209+ υποβρύχια που είναι δύο γενιές πιο σύγχρονα από αυτά των Τούρκων;

Δεν ξέρεις ότι αυτή τη στιγμή οι Έλληνες πιλότοι είναι 4000+ ώρες πολεμικής εμπειρίας (μέσος όρος) ενώ των Τούρκων μετά βίας πιάνουν τριφήφιο;

Φοβάμαι ότι δεν ξέρεις βασικά στοιχεία των δυνατοτήτων ενόπλων δυνάμεων μας.

ΝΑΙ έχουμε μεταχειρισμένα όπλα; Το θέμα είναι τι όπλα έχεις ή τι ξέρεις να κάνεις με αυτά;;;

Το θέμα είναι να έχεις ένα πχ αεροπλανοφόρο ή 1000 που έχουμε εμείς (νησιά);;;

Όλες οι τουρκικές βάσεις είναι χωμένες σε λάκες (κόλπους), σε πληροφορώ ότι από εκεί δεν θα βγεί ούτε τζετ σκι...
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:17

ArELa έγραψε:και τώρα αν χρειαστεί να γίνει, ΓΙ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΜΗΜΕΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.
Δεν είπε κανείς να ξεκινήσουμε εμείς κανέναν πόλεμο.
Αν μας τον κηρύξουν όμως τι γίνεται? θα κάτσουμε πίσω από τους υγρούς
κρυστάλλους της οθόνης μας να βλέπουμε τα πλήκτρα μας να γράφουν
για τη μαμημένη ελευθερία ή θα απαντήσουμε ανάλογα?
Διαφώνησα σε αυτό;
η Άγκυρα δεν είναι τα βάθη της μ. ασίας... είναι αλύτρωτα εδάφη μας.
Παρα-υποτιμάς επίσης την πολεμική μας μηχανή, αλλά πιο πολύ, υποτιμάς την ψυχή
ως κινητήριο δύναμη σε μία μάχη...
Δεν υην υποτιμώ καθόλου. Απλώς "θυμάμαι" πιο καλά το τι συνέβη πριν την μικρασιαστική καταστροφή. Βασιστήκαμε σε ενισχύσεις ξένων και να τι πάθαμε. Πού ήταν το ηθικό και η ψυχή μας τότε;
Θυμίσου τους ταλαίπωρους στη μ/ασιατική καταστροφή και στην ανταλλαγή πληθυσμών
που ως άμαχοι και γυναικόπαιδα δεν πολεμούσαν αλλά σφαγιάστηκαν, αντίθετα
με τα "στριμωξίδια" που έγραφε η κυρά Ρεπούση...
Και ο Λυγερός μίλησε για κατεχόμενα εντός Τουρκίας που κάποια στιγμή θα ελευθερώσουμε, αλλά αναφερόταν στην "ευρωπαϊκή" τουρκία και στα παράλια. Για την άγκυρα είπε ξεκάθαρα ότι ο κόσμος που υπάρχει εκεί είναι σε πολιτισμικό επίπεδο 500 χρόνια πίσω.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:18

Σχετικά με τους ιταλούς, καλό θα ήταν να μην ξεχνούμε ότι ο απλός μέσος ιταλός οπλίτης δεν ήθελε να πολεμήσει με τον Ελληνα. Απλώς εκτελούσε φοβισμενα εντολές.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:21

zaxarias mytilinios έγραψε:Χωρις ΚΑΝ άρματα νικήσαμε τους Ιταλούς ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ;
και συμπληρώνω ΟΤΤΟ, αν δεν προσλάβεις κάτι άλλο από το "ημερολόγιο ενός Ηρωα"
όταν ο θείος μου πολεμούσε εκει πάνω, θα προσλάβεις τουλάχιστον με τι κακουχίες
πείνα, εξαθλίωση και έλλειψη ΒΑΣΙΚΩΝ δυνατοτήτων πολέμησαν αυτοί οι άνθρωποι...
Φιλικη παρότρυνση: βρες το χρόνο να το διαβάσεις κάποια στιγμή...
δεν βρίσκεται μόνιμα σε προεξέχουσα θέση χωρίς λόγο ή μόνο και μόνο επειδή
ήταν θείος μου... μέσα από την πένα του μίλησαν ΟΛΟΙ οι ήρωες που έδωσαν
γιγάντια μάχη... αυτοί που ο Τσώρτσιλ τίμησε λέγοντας "στο εξής δε θα λέμε
πολέμησαν σαν ήρωες, θα λέμε πολέμησαν σαν Ελληνες"
zaxarias mytilinios έγραψε:Κανένα μάθημα δεν πήρε ΚΑΝΕΙΣ σας από τη ζημιά του Ερντογκάν στην Αφρίν;
βασικός λόγος που βγάζει όλες αυτές τις ΓΕΛΟΙΕΣ κορώνες, είναι τα φέρετρα που γύρισαν
κι έπρεπε κάπως να τα καλύψει... πραγματικά οι Κούρδοι πολέμησαν σαν ήρωες...
οι Τούρκοι σα βάρβαροι της κτηνωδίας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:25

Το μόνο θετικό στην "επίμαχη" πρόταση που αναφέθηκα, είναι το ότι έχει τη δυναμική να φοβίζει τον τούρκο, αν υποθέσουμε ότι το γνωρίζει. Να φοβάται δλδ ότι θα πάθει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ζημιά αν τολμήσει κάτι. Μόνο αυτό, τίποτα άλλο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:25

ArELa έγραψε:
_Divine_Sinner_ έγραψε:Εισαι σιγουρος για την ανασταση; αν βγαλουμε απο την εξισωση αυτην σου την πεποίθηση, ακόμα εισαι ετοιμος να πεθάνεις;
Ο θάνατος θα μας βρει όλους έτσι κι αλλιώς. Δεν κάνει εξαιρέσεις και δε ρωτάει
κανέναν αν είναι έτοιμος να τον δεχτεί ή όχι. Το σίγουρο είναι πως αυτός
που είναι έτοιμος, θα υπερβεί τους φόβους του, και θα κάνει αυτό που
προστάζει το είναι του σε κάθε περίπτωση και ειδικά σε περίπτωση
πολέμου αν αυτός είναι αναπόφευκτος.
Συμφωνω. ολοι θα πεθανουμε, αλλα στο ενδιάμεσο ζουμε και αναπνεουμε. επισης για μενα ειναι χειροτερο απο το να πεθανω, το να χασω τα χερια και τα ποδια μου απο μια χειροβομβιδα και να μην μπορω να κανω τιποτα χωρις βοηθεια για το υπολοιπο της ζωης μου.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:27

Για μένα σκοπός της ζωής είναι να ζουν οι άνθρωποι ελεύθεροι. Οτιδήποτε το υπερβαίνει αυτό, είναι εξ ορισμού υπερβολή.

Αν πηγαίνεις άγκυρα για να ελευθερώσεις αιχμαλώτους, καλώς. Διαφορετικά, κακώς.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:28

OTTO έγραψε:Για μένα σκοπός της ζωής είναι να ζουν οι άνθρωποι ελεύθεροι. Οτιδήποτε το υπερβαίνει αυτό, είναι εξ ορισμού υπερβολή.
Ακριβως. Αν καποιος εισβαλλει στην χωρα μου ειναι εκ των πραγμάτων εισβολέας και θα αντιμετωπιστεί ανάλογα, όμως δεν εχω κάτι με τον απέναντι σε προσωπικο επίπεδο για να εισβάλλω εγώ στην δικια του χώρα και στο δικό του σπίτι.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:30

Καιρό είχαμε να συμφωνήσουμε :P
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:32

Οχι να τα βλεπει η Βίκυ αυτά οτι συμβαίνουν.
-
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:33

OTTO έγραψε:Για μένα σκοπός της ζωής είναι να ζουν οι άνθρωποι ελεύθεροι. Οτιδήποτε το υπερβαίνει αυτό, είναι εξ ορισμού υπερβολή.

Αν πηγαίνεις άγκυρα για να ελευθερώσεις αιχμαλώτους, καλώς. Διαφορετικά, κακώς.
Στο πόλεμο και αμέσως μετά από αυτόν φροντίζεις να μην μπορεί ο εχθρός σου (αυτός που σου επιτέθηκε) να μην μπορεί να σηκώσει κεφάλι για τουλάχιστον 100 χρόνια.
Αυτό μας δίδαξε ο Α΄ Παγκ. Πόλεμος, αυτό ακριβώς φρόντισαν με το Β΄Π.Π. οι σύμμαχοι. Όταν λέω θα πάμε στην Άγκυρα δεν εννοώ να την "ελευθερώσουμε". Αλλά να τους ταπεινώσουμε για τις επόμενες 3,4 γενιές. Είναι βασικό κεφάλαιο στο Δόγμα του Πολέμου. Τον πατάς κάτω να μην μπορεί να σηκώσει κεφάλι, γιατί αν σηκώσει θα είναι σαν την λερναία ύδρα θα σου πετάγεται από παντού.

Έχουμε περιοχές για απελευθέρωση πολλές (Θράκη, Πόντος, Μ. Ασία, Καππαδοκία) την άγονη Άγκυρα τους την χαρίζουμε...
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: 25η Μαρτίου...

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Δευ 26 Μαρ 2018, 15:34

Όταν και ΑΝ μας κάνουν ποτέ επίθεση, ένας καλός αμυντικός δεν σημαίνει ότι θα κλέψει απλώς την μπάλα, αλλά πάει καρφί για τον αιφνιδιασμό και το καλάθι/ τέρμα του άλλου, δλδ το σπίτι του...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προεξέχοντα”