Δεν είναι θέμα προσώπων..

Εδώ τα επιλεγμένα άρθρα
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δεν είναι θέμα προσώπων..

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 08 Ιουν 2016, 22:28

doctormarkon έγραψε:Ακόμα μου ανάβουν τα λαμπάκια όταν ακούω από πολύ κόσμο να λέει "και μετά από αυτόν τι?"
Κι εγώ το λέω. Διότι μετά από αυτόν ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
Ποσο χειρότερος μπορεί να είναι κάποιος άλλος όποιος και αν θα ήταν αυτός?
Το ίδιο ακριβώς έλεγα επί Καραμανλή.
Και είδαμε πόσο χειρότερος είναι ο ΓΑΠ.

Πρέπει κάποια στιγμή να εμπεδώσουμε κι όχι απλά να θεωρητικολογούμε. ΟΛΟΙ απ'το ΙΔΙΟ νεοταξιτικο και κέντρο εξουσίας του ερέβους, παιρνουν τις εντολές και την πολιτική γραμμή τους. Συνεπώς δεν είναι θέμα προσώπων πλέον. Δεν ξέρω αν ήταν και ποτέ... Πρέπει να ξεκολλήσουμε και από πρόσωπα και από κόμματα.
Είναι γνωστό το μοτίβο: Οσο είναι στην αντιπολίτευση, μοιάζουν άγγελοι. Μόλις παίρνουν το τιμόνι, γίνονται χειρότεροι από τον προηγούμενο. Κι αυτό γιατί οι εντολές είναι χειρότερες. ΔΕΝ αποφασίζουν αυτοί. ΔΕΝ παίζουν ρόλο τα πρόσωπα, γιατί έπαψαν να έχουν περσόνα, και τα ανθρώπινα στοιχεία που έβλεπα άλλοτε στους πολιτικούς αρχηγούς. Παλιότερα, ήμασταν λιγότερο αφυπνισμένοι ή περισσότερο χωμένοι σε μαντριά. Οι εντολές και οι ασκούμενες πολιτικές δεν ήταν τοσο άγριες και μας έπαιρνε να τρέφουμε αυταπάτες. Τώρα μας παίρνει;


αναρτηθέν εδώ


προταθέν εδώ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 06 Οκτ 2015, 23:53
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 8 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Re: Δεν είναι θέμα προσώπων..

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Πέμ 09 Ιουν 2016, 00:20

Το πρόβλημα μας κατά βάση δεν είναι "μετά από αυτούς ποίος" αλλά ότι έχουμε πάθει μαλάκυνση εγκεφάλου και βγάζουμε αυτούς που διώξαμε ότι ανίκανουν λίγο πριν.

Εντάξει σαν λαός έχουμε κοντή μνήμη, αλλά ρε παιδιά έλεος 1 χρόνος δεν είναι κοντή μνήμη είναι μνήμη χρυσόψαρου.

Δεν μας κάνει ο Χ τον κατεβάζουμε στο χρόνο. Άλλη λύση η επόμενη, μέχρι να προκύψει η σωστή.

Δηλαδή για να καταλάβω προτιμάμε πχ μια στρατιωτική χούντα (που είναι 100% σίγουρο ότι θα είναι υποκινούμενη και υποβοηθούμενη απο τις γνωστές δυνάμεις του εξωτερικού) από την αλλαγή των κυβερνήσεων μέχρι να βγει η σωστή;

Το θέμα είναι να μην επιστρέφουμε στις επιλογές του παρελθόντος και επιτέλους να κάνουμε ένα upgrade στην μνήμη μας.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Δεν είναι θέμα προσώπων..

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 09 Ιουν 2016, 01:35

Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Και ο Σύριζα δια της εναλλαγής βγήκε, και κινδυνεύουμε να μην υπάρχει χώρα ούτε Γεωγραφικά. Δεν είναι ότι απλά δοκιμάζουμε και βλέπουμε. Αν δοκιμάσουμε κάποιους συγκεκριμένους, δεν υπάρχει Undo. Παίζει να είναι ο ΣΥΡΙΖΑ μια τέτοια περίπτωση (αν είναι την πατήσαμε ήδη), αλλά είναι σίγουρα το ΚΚΕ και η ΧΑ. Τους ψηφίζεις και δεν μπαίνεις στον κόπο να ξαναψηφίσεις ποτέ, αν βγουν κυβέρνηση.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Δεν είναι θέμα προσώπων..

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 09 Ιουν 2016, 01:39

Ωχ το αφήσαμε ξεκλείδωτο... εδω στα προεξέχοντα κλειδώνεται και πάει όποιος θέλει να σχολιάσει στο τόπικ που γράφτηκε (δόθηκε μικρολινκ αλλά πού να το ξέρεις Ζαχο μας...βέβαια Ινδιάνε εσύ έπρεπε να το ξέρεις... :P )
Θα μείνει εδώ τώρα γιατί εμείς φταίμε που δεν κλειδώσαμε και βαριέμαι να το μεταφέρω.
Σημειωσε βέβαια ότι είχε προταθεί να ανέβει στα προεξέχοντα, το 2011...τότε που το'χα γράψει αυτό δηλαδή. Από τότε κύλησε πολύ νερο στο αυλάκι.... :)

τώρα κλειδώνω εδώ :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προεξέχοντα”