Εγώ όμως θέλω όλος ο κόσμος να εξελιχθεί.

Εδώ τα επιλεγμένα άρθρα
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Εγώ όμως θέλω όλος ο κόσμος να εξελιχθεί.

Δημοσίευση από KAL EL » Πέμ 17 Ιούλ 2014, 11:35

Δεν θα μπώ στην διαδικασία των αντιπαραθέσεων, :argue: διότι δεν έχω την επιχειρηματολογία και την γνώση γι' αυτό. Τα συμπεράσματά μου και η άποψή μου, βασίζονται περισσότερο σε όσα έχω παρατηρήσει τα τελευταία δέκα χρόνια, παρόλο που και τα προηγούμενα κάτι δεν μου καθόταν καλά!! :conf:
Παρατηρώ έναν κόσμο που συνεχώς κατρακυλάει σε έναν τρόπο ζωής που καμμία σχέση δεν έχει με αυτό που εγώ θεωρώ ζωή.
Παρατηρώ ένα οργανωμένο σύστημα που στηρίζει όλο αυτό και το προωθεί με όλα τα μέσα. Σαν κάποιους να τους βολεύει να είναι έτσι ο κόσμος. Σαν κάποιοι να θέλουν τους ανθρώπους να πάψουν να σκέφτονται, να πάψουν να αναζητούν την επίγνωση και απλά να περιορίζονται σε έναν καθαρά υλιστικό τρόπο σκέψης.
Παρατηρώ ένα τόσο καλά σχεδιασμένο σύστημα που αποδομεί την παιδεία, πράγμα που γιά μένα ( η παιδεία ) είναι θεμελιώδης για την εξέλιξη των ανθρώπων.
Παρατηρώ ένα σύστημα που θέλει να μας μετατρέψει σε ζόμπι που το μόνο που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι να καταλανώνουμαι πράγματα που δεν είναι καθόλου απαραίτητα. ( δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες απαριθμώντας τα, είναι πάρα πολλά )
Παρατηρώ ένα σύστημα που θέλει να μας έχει καθηλωμένους μπροστά στις τηλεοράσεις και να βομβαρδίζει τον εγκέφαλό μας με το κάθε ξέκωλο που προβάλλουν ως πρότυπο για τους νέους, το κάθε ανεγκέφαλο όν που το μόνο που έχει κάνει στη ζωή του είναι το τίποτα.
Παρατηρώ ένα σύστημα που εξαφανίζει και θάβει κάθε έντιμο, όμορφο, αξιοπρεπή και πνευματικό άνθρωπο, γιατί ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ το σύστημα, ότι εάν αυτό το φώς ξεφύγει έστω και από μία χαραμάδα οι εξελίξεις θα είναι καταιγιστικές.
Παρατηρώ μία συστηματική και οργανωμένη προσπάθεια να μας αποκόψουν από τις ρίζες μας, από την γνώση της ιστορίας μας , γιατί ξέρουν ότι αυτό θα μας αφυπνίσει και αυτό το φοβούνται.
Αυτό βέβαια συμβαίνει και σε παγκόσμιο επίπεδο και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει.
Όλη αυτή η εξαθλίωση στην οποία έχουν φυλακισμένο ένα μεγάλο μέρος της ανθρωπότητας (ενώ υπάρχουν τρόποι αυτό να μην υπάρχει) για μένα δεν είναι τυχαίο.
Τώρα το εάν πίσω από αυτό βρίσκονται ερπετοειδή ή εξωγήϊνοι ή απλώς άνθρωποι δεν θα το συζητήσω.
Διαισθητικά μόνο έχω να πώ, ότι όταν προτοείδα στο ΥΤ videos σχετικά με την ύπαρξη των γκρίζων, των ερπετοειδών των εξωγήϊνων κλπ δεν με ξένησε καθόλου αλλά μου φάνηκε απόλυτα φυσιολογικό. Σαν να το περίμενα από καιρό. Οι κυνικοί ορθολογιστές μπορείτε να γελάσετε ελεύθερα δεν θα παρεξηγήσω :lol: :lol: :lol:
Πιστεύω απόλυτα ότι δεν είμαστε πλασμένοι για την εξαθλίωση. Είμαστε πλασμένοι για να εξελισόμαστε.
Και το matrix μέσα στο οποίο μας έχουν βάλει να ζούμε, εμποδίζει εγκληματικά την εξέλιξή μας.
Κάποιοι μπορεί να πούν ότι υπάρχουν άνθρωποι μέσα στο matrix που δεν δέχονται αυτό που τους πλασάρουν και μόνοι τους αναζητούν και ψάχνονται.
Εγώ όμως θέλω όλος ο κόσμος να εξελιχθεί. Δεν μου αρκεί να εξελιχθώ ( λέμε τώρα... :D ) μόνο εγώ και μία μικρή μερίδα ανθρώπων. Επιθυμώ να ξεφύγει όλη η ανθρωπότητα από αυτόν τον βόθρο ( συγνώμη για την έκφραση αλλά έτσι το βλέπω ).
Μπορεί να βλέπω πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας.....μπορεί να έχω δίκιο...Ο χρόνος θα δείξει. :rose:


προταθέν εδώ

αναρτηθέν εδώ
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Προεξέχοντα”