Dolphin (kaveiros)

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 03:55

Nemesis
Επόπτης Δημοσθονίας

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:36 pm Post subject:
ΑρΕλα έγραψε:
Συγνώμη αλλά ακόμη μου ακούγονται αυθαίρετοι διαχωρισμοί ζώων τα κουνάβια, οι μύγες, τα κατσίκια και αυτά. Η θα κάνω κάτι για ΟΛΑ τα ζώα ή τίποτα. Το δικό μου σκεπτικό είναι εκεί. Των υπολοίπων δεν ξέρω.


ούτε κι εγώ δυστυχώς




Εγώ έκατσα κι έγραψα ένα σεντόνι, όχι γιατί δεν είχα τίποτα καλυτερο να κάνω, αλλά για να εκθέσω μια άποψη. Υπήρξα σαφής και διατύπωσα ξεκάθαρα τους διαχωρισμούς που έκανα. εκθέτοντας και τους λόγους για τους οποίους τους έκανα.

Από 'κει και πέρα, εξαρτάται απ'το βαθμό πρόσληψης (αν κάνατε τον κόπο να διαβάσετε δηλαδή ΣΦΑΙΡΙΚΑ αυτά που τοποθέτησα) αλλά και κατανόησης των λεγομένων του συνομιλητή σας, όχι απ'το βαθμό αποδοχής σας.

Πρώτα πρέπει να γίνει κατανοητό αυτό που λέει κάποιος, κι έπειτα να μπείτε στη λογική να το διαπραγματευτείτε και να πείτε αν το αποδέχεστε ή όχι. Συγχωρήστε με αν αισθάνομαι ότι στο σημείο "διαχωρισμοί" δεν έγινα κατανοητή. :ignore:


χωρίς να παρεξηγηθείς θέλω να ρωτήσω εάν εσφαλμένα λαμβάνω επιθετικό ύφος... σε διάβασα πριν γράψω
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 03:56

elia
Επόπτης Δημοσθονίας



PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:51 pm Post subject:
ποιος με φώναξε;;;

Εικόνα

Το ότι ο άνθρωπος είναι παμφάγο ζώο, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρώει τα πάντα (όχι τα αρκουδάκια!_loco_) για να ζήσει. Σημαίνει ότι μπορεί να φάει τα πάντα (..) αν χρειαστεί!
Αν δεν μπορεί για παράδειγμα να καλλιεργήσει, σε έναν τόπο όπου δεν ευδοκιμούν βρώσιμα, κάτι θα πρέπει να φάει για να ζήσει.
Αλλά δυστυχώς από την γέννηση μας πρέπει κάτι να φάμε. Άρα κάτι θα σκοτώσουμε. Αυτό που δεν ξέρουν πολλοί είναι ότι ΜΠΟΡΟΥΜΕ να φτάσουμε σε επίπεδο πνευματικό όπου δεν θα χρειαζόμαστε την ενέργεια – ζωή άλλων όντων για να ζήσουμε εμείς. Το θέμα πλέων για μένα είναι, ΠΩΣ θα φτάσω σε αυτό το επίπεδο;

Από κει και πέρα, είναι σαφώς θέμα πνευματικής εξέλιξης. Ο άνθρωπος είναι ον που έχει τη δυνατότητα να εξελιχθεί πνευματικά (ίσως εκεί διαφέρει από τ' άλλα ζώα..) και η εξέλιξη αυτή επηρρεάζεται και επηρρεάζει την διατροφική του εξέλιξη.
Πρέπει να πάψουμε να κοροϊδευόμαστε. Ναι μεν, ο άνθρωπος είναι εξαρτημένος από το φαγητό για ζωτικούς λόγους, αλλά αυτό που κινεί τα επιχειρήματά μας όταν μιλάμε για διατροφή, κατά ένα μεγάλο ποσοστό, είναι η εξάρτησή μας από το φαγητό για ..λιγούρικους λόγους..., δεν μπορούμε δηλαδή εύκολα να φανταστούμε τη ζωή μας, να καθόμαστε σ' ένα τραπέζι με τα κοψιδάκια επάνω και να μην τ' αγγίζουμε! Ε, τι ζωή θα είναι αυτή;! ..ή όπως μου είπε ένας φίλος τις προάλλες, "δεν καπνίζεις, δεν τρως κρέας, δεν πας ν' αυτοκτονήσεις καλύτερα!"
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 03:56

Nemesis
Επόπτης Δημοσθονίας


Joined: 07 Jul 2006
Posts: 1828
Location: Καλέ εδώ...να εδώ

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:59 pm Post subject:


elia έγραψε: ..ή όπως μου είπε ένας φίλος τις προάλλες, "δεν καπνίζεις, δεν τρως κρέας, δεν πας ν' αυτοκτονήσεις καλύτερα!"


αυτό ακριβώς είναι το θέμα μου... σεβασμός πάνω από όλα σε οτιδήποτε κι αν είναι αυτό ακόμα και το διατροφικό και το κάπνισμα και όλα

ακόμα και ιδεολογικό κτλ κτλ κτλ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 03:58

veni_vidi_vici
Συντονιστής ενότητας


PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:59 pm Post subject:


Από κει και πέρα, είναι σαφώς θέμα πνευματικής εξέλιξης. Ο άνθρωπος είναι ον που έχει τη δυνατότητα να εξελιχθεί πνευματικά (ίσως εκεί διαφέρει από τ' άλλα ζώα..)

δες την γατα μου και ελα να το ξανασυζητησουμε....να δουμε αν εξεσελισονται πνευματικα τα ζωα η οχι....
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 04:00

elia
Επόπτης Δημοσθονίας

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:05 pm Post subject:
δες την γατα μου και ελα να το ξανασυζητησουμε....να δουμε αν εξεσελισονται πνευματικα τα ζωα η οχι....


πρώτον είπα ίσως...

και δεύτερον...

..ποιός σου είπε ότι εξελίσσεται αυτή; Μήπως εσύ εξελισσόμενος καταλαβαίνεις ότι είναι πιο εξελιγμένη απ' ότι νόμιζες;[img]http://www.smileypad.com/artists/fool/emoticons/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 04:01

χωρίς να παρεξηγηθείς θέλω να ρωτήσω εάν εσφαλμένα λαμβάνω επιθετικό ύφος... σε διάβασα πριν γράψω


Καθόλου. Απλά νιώθω ότι δε γίνομαι κατανοητή κι αυτό με απογοητεύει συχνά. Δεν με νοιάζει αν θα διαφωνήσουν μαζί μου, με νοιάζει όμως να με καταλαβαίνουν πριν διαφωνήσουν. Δεν αμφισβητώ το αν με διάβασαν ή όχι, αλλά το αν έγινα κατανοητή. :sorry: αλλά δε νιώθω πως έγινα.

Ας είναι. Δε θα το κάνουμε και θέμα. Δεν πειράζει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 04:01

Nemesis
Επόπτης Δημοσθονίας


PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:11 pm Post subject:


είναι γλυκούλικα και το κάθε ένα ζωάκι έχει την χάρη του

έχω μεγαλώσει μέσα σε ζώα να'ναι καλά οι παππούδες μου για αυτό

και τα υπόλοιπα έχουν την χάρη τους βέβαια
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:08

veni_vidi_vici
Συντονιστής ενότητας

Location: over the hills and far away...

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:23 pm Post subject:



ελια μου οχι γιατι μερα με τη μερα εξελισετε το ατιμο το ζωντανο...και ας ειναι και κοπρογατο....(αρα διασταυρωση, αρα εξελιγμενο μοντελο)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:09

Pagona
Επόπτης Δημοσθονίας

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:27 pm Post subject:
Το ότι ο άνθρωπος είναι παμφάγο ζώο, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρώει τα πάντα (όχι τα αρκουδάκια!) για να ζήσει. Σημαίνει ότι μπορεί να φάει τα πάντα (..) αν χρειαστεί!


Και συμπληρώνω οτι μπορεί να 'ζήσει' να επιβιώσει δηλαδή τρώγοντας ελάχιστα πράγματα. Το θέμα ειναι τί σκοπούς θέλει να εξυπηρετήσει με την διατροφή του. Αν είναι η μακρόχρονη επιβίωση και η καλή υγεία, ας φροντίσει να τρώει καλές τροφές, πλούσιες σε ουσίες που χρειάζεται ο οργανισμός του, αν είναι η ικανοποίησή του ας τρώει και την ίδια του την σάρκα...το ίδιο εξυπηρετεί, αν θέλει να χρησιμοποιήσει την διατροφή ως βοήθημα στην πνευματική του εξέλιξη, τότε θα πρέπει να το ψάξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:10

elia
Επόπτης Δημοσθονίας
PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:32 pm Post subject:

αν θέλει να χρησιμοποιήσει την διατροφή ως βοήθημα στην πνευματική του εξέλιξη, τότε θα πρέπει να το ψάξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!


ναι, και πρέπει να ..ακούς (προς τα μέσα, πολύ)

..πάντως, νομίζω, ότι η σχέση είναι -συνεχώς- αμφίδρομη. Εξελισσόμενος αλλάζει η διατροφή σου, και αλλάζοντας η διατροφή σου, εξελίσσεσαι ακόμα περισσότερο..
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:11

Pagona
Επόπτης Δημοσθονίας

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:41 pm Post subject:
ναι, και πρέπει να ..ακούς (προς τα μέσα, πολύ)


Αυτό ακριβώς λέω... όταν ας πούμε το αγαπημένο μου φαγητό είναι το χοιρινό, και 'ακούω' μέσα μου οτι αυτή η τροφή με πάει πίσω, τότε μπαίνω σε μεγάλο πειρασμό να ΜΗΝ την ακούσω αυτή την φωνή... Ή όταν ακούω οτι το ψάρι με βοηθάει να πάω μπροστά, την στιγμή που ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ το ψάρι, τότε επίσης ο πειρασμός είναι τεράστιος!

Αλλά, ειλικρινά... νομίζω είναι πολύ εύκολο και η μεγαλύτερη παγίδα να 'ακούμε' τις εξωτερικές φωνές που μας λένε οτι αυτό είναι καλό κι αυτό κακό, και να αφηνόμαστε να νομίζουμε οτι πράττουμε σωστά, κλείνοντας ΕΠΙΣΗΣ τ'αυτιά μας στην εσωτερική φωνή μας... Δηλαδή, το χειρότερο είναι να νομίζεις οτι ακολουθείς την διατροφή που εξυπηρετεί τον σκοπό σου, επειδή όλοι χτυπιούνται οτι αυτή είναι η σωστή τροφή, και να μην θές ν'ακούσεις άλλες αλήθειες, που συχνά έρχονται σε αντίθεση με αυτό που νόμιζες... που σου γκρεμίζουν σχεδον ολόκληρο το οίκημα της 'πίστης' σου γενικότερα... Τί λές?
Ποιός απ'ολους μας είναι έτοιμος ν'αδειάσει το μυαλό του απο τις θεωρίες και να δεχτεί την αλήθεια που τον γυροφέρνει, αλλά δεν μπορεί να εισέλθει μέσα του? Κανείς μας! Τουλάχιστον ας αφήσουμε ένα χιλιοστό ελεύθερο να δούμε... μπας και... μήπως...κάνουμε λάθος!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:12

elia
Επόπτης Δημοσθονίας

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:50 pm Post subject:

που σου γκρεμίζουν σχεδον ολόκληρο το οίκημα της 'πίστης' σου γενικότερα... Τί λές?

εννοείς μέσα σ' αυτό, υποθέτω, και το οικοδόμημα που χτίζουν όλες οι απόψεις γύρω από την ανάγκη του κρέατος.
Αν μάλιστα, κάτι μέσα μας, μας λέει πως κάτι χρειάζεται αλλαγή, θα πρέπει να λαμβάνουμε υπ' όψιν και λεπτομέρειες όπως, στο να μας "πείσει" κάποιος να μην τρώμε κρέας δεν έχει κάποιο πρακτικό συμφέρον, στο να μας "πείσει" ότι πρέπει να τρώμε, μάλλον έχει, μιλάμε για ολόκληρη κτηνοτροφία. Θα πρέπει να εξετάζουμε πολλές παραμέτρους όσον αφορά, αυτά που λέει η εκάστοτε επιστημονική κοινότητα, η εκάστοτε έρευνα και μελέτη κτλ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:21

Ktonos
Στραβάδι

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 2:54 pm Post subject: Reply with quote Edit/Delete this post Delete this post View IP address of poster
Κατ'αρχάς...καταλαβαίνω απολύτως τι θέλει να πει ο αγαπητός φίλος Uni και που θέλει να εστιάσει με αφορμή τα βίντεο που σίγουρα σε όλους προκάλεσαν αυναισθήματα όπως θλίψη, σοκ, κατακραυγή, θυμό, αλλά και συμπόνια. Συμπόνοια ναι, για΄τι δεν υπάρχιε κανένας λόγος να σκοτώνουμε ένα ζώο που δεν έχει να μας προσφέρει τίποτα ουσιαστικό. Σύμπόνια γιατί αυτά τα αγαπητά ζώα υπάρχουν στην άγρια φυση κι αν συνεχίσουμε να τα σκοτώνουμε, κάποια μέρα θα εκλείψουν.

'Ομως αγαπητέ μου φίλε, σεβόμενος μεν τις διατροφικές σου συνήθειες, θα ήθελα να σου πω το εξής: 'Οπως στον πλανήτη υπάρχουν φυσικές καλλιέργειες και τις χρησιμοποιούμε για να τρεφόμαστε, έτσι υπάρχουν, ας μου επιτραπεί η έκφραση "ζωϊκές καλλιέργειες, που τις χρησιμοποιούμε, αν όχι όλοι, ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού, για να τρεφόμαστε. Τι εννοώ με τον όρο "ζωικές καλλιέργειες"? Απλούστατα εννοώ τα χιλιάδες ζώα που εκτρέφονται και υπάρχουν ανά τον πλανήτη με απότερο σκοπό να φτάσουν σε ένα τέτοιο σηνμείο ώστε να καταναλωθούν ως τροφή από εμάς, τους ανθρώπους. Η διαφορά που είδες, είδα, γενικά είδαμε στο βίντεο, είναι ότι εκείνα τα ζώα δεν μας χρησιμεύουν προς βρώσιν γι'αυτό και μας κάνει η θέαση αυτών των βιαιοπραγιών να αντιδρούμε κατ'αυτόν τον τρόπο. Εφ'όσον είμαστε παμφάγα ζώα και είμαστε μέσα σε μια τροφική αλυσίδα, πιστεύ ωότι δεν θα πρέπει να έχουμε κανέναν ενδοιασμό να καταναλώνουμε φυτά η΄ζώα, με σκοπό την επιβίωσή μας πάντα, υπό τον όρο να μην τα αφανίσουμε από προσώπου γης. Τέλος θα ήθελα να προσθέσω ότι συμφωνώ απόλυτα με την προλαλήσασα Αρέλα και κτανοώ απόλυτα αυτά που λέει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:21

Φίλε μου Κτόνε,

εύστοχες οι παρατηρήσεις σου. :thumb:

Καλό το ξεκίνημα και καλή συνέχεια στους διαλόγους μας. :D

Γράψε και το προσωπικό σου στίγμα κάποια στιγμή εδώ να σε γνωρίσει καλύτερα η παρέα, και να σε καλωσορίσουμε όπως σου πρέπει. :)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:22

UnIc0rN
#Ideografhmata Operator


PostPosted: Thu Mar 01, 2007 1:24 am Post subject:

Αγαπητέ φίλε Κτονος:

Μήπως δεν είδες ότι όλο αυτό το πράγμα που είδες να γίνεται στα δελφίνια είναι προς βρώσιν; Απλά δεν είναι σύμφωνο με τα δικά σου συμφέροντα. Εσύ έχεις συνηθίσει την γεύση του χοιρινού πχ και σου φαίνεται «καλλιέργεια ζώων» ενώ τα δελφίνια που τα σκοτώνουν τα θεωρείς «άγρια φύση». Έχουμε που έχουμε χιλιάδες ταμπέλες που δεν πρέπει να έχουμε, μην τα υπερταμπελοποιούμε τα πράγματα! Ακου άγρια φύση, «καλλιέργεια» ζώων κλπ!! Που τα βρήκατε αυτά; Και δεν μου λες; Τα ζώα που είναι για «καλλιέργεια» δεν πονάνε; Δεν έχουν αισθήματα; Δεν αισθάνεται η γουρούνα όταν ακούει τις φωνές από το γουρουνάκι της; Δεν έχουν ΨΥΧΗ τα ζώα «από καλλιέργεια»;

Και μην ξεχνάς αγαπητέ φίλε, ο στόχος μου δεν είναι να ξεχωρίσω ζώα και φυτά… και να φάω ένα από τα 2. Στόχος μου είναι να μην σκοτώνω τίποτα για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο. Και μην ξανακούσω για τη επιβίωση γιατί και οι άνθρωποι που ζούνε μόνο με νερό ή μόνο με την αναπνοή τους μια χαρά επιβιώνουν! Απλά έχουν φτάσει σε τόσο υψηλή πνευματική κατάσταση που ούτε στο μικρό τους δακτυλάκι δεν τους φτάνουμε.

Αγαπητή Αρελα:

Μην ξεχνάς κάτι σημαντικό, ΔΕΝ γεννήθηκα χορτοφάγος και με τις ιδέες που έχω. Ήμουν πτωματοφάγος και μάλιστα υπερκαταναλωτής. Είχα πωρωθεί με την «υγεία» τις καλής μας, κλασσικής επιστημονικής κοινότητας, ΠΟΥ ΑΠΟΚΡΥΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ για την διατροφή μας και για το τι πραγματικά χρειαζόμαστε σαν οργανισμός. Οπότε, λίγο ως πολύ αυτά που μπορεί να μου πει ένας κρεοφάγος είναι αυτά ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ και ακολουθούσα για χρόνια! Οπότε φαντάσου μετά από τόσο ψάξιμο και επιμονή με «εκείνη την υγεία», πόσο δύσκολο ήταν να αλλάξω ιδέες κα σχεδόν σε μια μέρα να γίνω χορτοφάγος. Και όχι μόνο παραδέχτηκα ότι σκοτώνω ζώα για να φάω, αλλά και φυτά και σκοπός μου είναι να τα ξεπεράσω και αυτό. Τώρα αν το βλέπετε σαν εγωισμό, δικιά σας αντίληψη! Τώρα ποιος πρέπει να καταλάβει ποιον, μάλλον ένας κρεοφάγος πρέπει να δοκιμάσει την χορτοφαγία γιατί ότι και να πει δεν έχει εμπειρία πάνω στο θέμα. Και συνήθως ούτε γνώσεις. Και μην μου πείτε ότι το έχετε ψάξει το θέμα. Όποιος το έχει ψάξει ας έρθει να μιλήσουμε σε άλλη βάση.

Αδελφή Παγώνα:

Εγώ να δεχτώ ότι ίσως κάνω λάθος και δεν ξέρω ακόμα πράγματα για την ενεργεία όπως το έχουμε θέσει το θέμα. Πολύ σημαντικές οι πληροφορίες σου και θα τις λάβω πολύ σοβαρά υπ όψιν και θα το ψάξω. Απλά, τουλάχιστον για αρχή, παραβιάζονται αν έχεις δίκιο κάποιοι βασικοί κανόνες. Η ενέργεια της τροφής δεν έχει πρόσβαση αμέσως σε ανώτερα σώματα. Όλα γίνονται μέσω του φυσικού. Πως μπορεί τώρα μια τροφή να είναι πνευματική όταν και να κάνει κάποιο καλό σε ανώτερο σώμα, παρόλα αυτά κάνει ΚΑΙ κακό στο φυσικό; Για μένα τα πράγματα είναι απλά. Ότι καλύτερο για το φυσικό σώμα, τόσο καλύτερα και για τα υπόλοιπα εφ όσον είναι αλληλένδετα και αμφίδρομα. Ακόμα, πως θα ξεφύγουμε από τον νόμο του κάρμα όταν ακόμα και ένα φυτό μας κρατάει δέσμεους του νόμου; Φαντάσου κάρμα που δημιουργεί ένα ψάρι πχ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:23

UnIc0rN
#Ideografhmata Operator


PostPosted: Fri Mar 02, 2007 9:52 am Post subject:


Και επανέρχομαι στο θέμα χορτοφαγία και γενικότερα δικαιώματα των ζώων!

Η Αρελα έγραψε στον τομέα Μεταφυσική – Εσωτερισμός, στο τόπικ Τηλεπάθεια
'Ενα από τα θαυμάσια ωφέλη μιας τέτοιας δυνατότητας σε ανεπτυγμένη μορφή που θα μας επέτρεπε να κάνουμε συνειδητή χρήση της, θα ήταν και η χαρά να επικοινωνούμε ακόμα καλύτερα με τα ζώα.


Το ποστ είναι εδώ -->http://ideografhmata.14.forumer.com/vie ... php?t=2050

Αυτή η δυνατότητα που αναφέρεται εδώ, είναι η τηλεπάθεια.

Και ερωτώ. Γιατί δεν ειπώθηκε τα «άγρια» ζώα ή κάποιος άλλος διαχωρισμός που να ξεχωρίσει τα ζώα που τρώμε από τα ζώα που δεν τρώμε; Ποιος πιστεύει ότι μπορεί να αποκτήσει τηλεπάθεια με ένα λιοντάρι, ένα κουνάβι, ένα φίδι, ένα άλογο κλπ… και ΔΕΝ μπορεί να αποκτήσει με ένα γουρούνι, μια κατσίκα, μια αγελάδα, ένα μοσχάρι; Ή μήπως και εδώ θα αποκτήσουμε τηλεπάθεια ΠΑΛΙ με όποιο ζώο ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ;Εδώ θέλω να δείξω ότι ΔΕΝ υπάρχουν ζώα = βραδινό και ζώα = κατοικίδιο .-

Για την τηλεπάθεια χρειάζεται ένας πομπός και ένας δέκτης. Έστω ότι οι άνθρωποι είναι οι καλύτεροι δέκτες. Γιατί να σου «μιλήσουν» τα ζώα όταν εσύ είσαι ο σφαγέας τους;

Αρελα και σε όποιον είναι κοντά στην λογική της Αρελας, με τα λίγα που ξέρω σας πληροφορώ ότι ΟΤΑΝ θεωρήσετε τα ζώα ίσα με εσάς, όταν τα σεβαστείτε, τότε ΙΣΩΣ σας «μιλήσουν» κιόλας. Πραγματικά είναι δώρο η επικοινωνία με τα ζώα. Σκεφτείτε καλά αν είσαστε άξιοι γι αυτό το δώρο. Μέχρι τότε μπορείτε απλά να αναρωτιέστε!


Και κάτι άλλο που μου ήρθε στο μυαλό. Το κινηματογραφικό X-Men το έχετε δει; Όποιος δεν το είδε, ίσως αυτό το πόστ βοηθήσει να δείτε κάτι πέρα από ένα απλό έργο. Όσοι το είδατε, ίσως να ήταν καλά να το ξαναδείτε για τον ίδιο λόγο :ΡΡ ΚΑΙ τα 3 που έχουν βγει μέχρι στιγμής ;ΡΡ
Δεν σας δίδαξε τίποτα αυτή η ταινία;

Αν ερχόταν κάποια «ανώτερα όντα» από εμάς, με ποιες έξτρα δυνατότητες όπως τηλεπάθεια,, τηλεκίνηση κλπ, και ΕΙΧΑΝ την δυνατότητα να μην μας φάνε, θα μας άρεσε να μας τρώνε έτσι, επειδή «είμαστε νόστιμοι», επειδή ΚΑΙ εμείς τους δίνουμε χρήσιμες ουσίες; Θα μας άρεσε να ΜΑΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝΕ για την διατροφή τους ενώ θα μπορούσαν να φάνε κάτι άλλο; Και μην ξεχνάμε! Κατά τα άλλα είναι άνθρωποι, με κάτι λίγο παραπάνω. Πως εμείς λέμε ότι ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ (όποτε μας συμφέρει πχ για να κάνουμε ενστικτώδες – ζωώδες σεξ) αλλά με κάτι λίγο παραπάνω (την λογική υποτίθεται) που μας επιτρέπει να σκοτώνουμε την ίδια κατηγορία;;; Έτσι ακριβώς και αυτοί, οι «εξελιγμένοι» άνθρωποι! Θα μας άρεσε; Θα λέγαμε πάλι «τι να κάνουμε; Έτσι είναι η φύση!»;;;


Κάτι άσχετο με το θέμα, αλλά σχετικό με την «ανωτερότητά μας»
Όπως είδατε στην αρχή του πόστ μου, συνέδεσα το εδώ θέμα με ένα άλλο, φαινομενικά σε τελείως άλλον τομέα. Καλά είναι στην πραγματική ζωή να μην έχουμε τομείς στις γνώσεις μας αλλά να μπορούμε να τις χρησιμοποιούμε σφαιρικά, διαφορετικά προσωπικά τις βλέπω άχρηστες! Αν νομίζουμε ότι έχουμε «λογική» καλά είναι να την εφαρμόσουμε και λίγο ;)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:27

Αρελα και σε όποιον είναι κοντά στην λογική της Αρελας, με τα λίγα που ξέρω σας πληροφορώ ότι ΟΤΑΝ θεωρήσετε τα ζώα ίσα με εσάς, όταν τα σεβαστείτε, τότε ΙΣΩΣ σας «μιλήσουν» κιόλας. Πραγματικά είναι δώρο η επικοινωνία με τα ζώα. Σκεφτείτε καλά αν είσαστε άξιοι γι αυτό το δώρο. Μέχρι τότε μπορείτε απλά να αναρωτιέστε!


'Οσο κι αν σου φανεί παράξενο, οξύμωρο και αντιφατικό, συμπλέω μ'αυτό που νιώθεις. Τα θεωρώ ίσα μ'εμάς στο βαθμό που δεν υποτιμώ καμία ζωή ως προεξέχουσα τη δική μας. Για του λόγου το αληθές, μπορείς να δεις καταθέσεις σκέψεών μου στα νήματα:

- "Ανθρωποκεντρισμός" που άνοιξα η ίδια ΕΔΩ

- "Περί ψυχής των ζώων" που άνοιξε ο πάλαι ποτέ φίλος μας 'Εψιλον Ομάς ΕΔΩ

-και στο επίσης δικό μου "Πονάνε τα δέντρα?" ΕΔΩ.

Σου δίνω τα λινκς γιατί αξίζει να τα κοιτάξεις όταν θα'χεις χρόνο, και μάλιστα θεωρώ ότι η συμβολή σου σ'αυτά θα'ταν πολύτιμη...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:28

Πέρα από τα παραπάνω όμως, Ευρυπίδη μου...
Εδώ θέλω να δείξω ότι ΔΕΝ υπάρχουν ζώα = βραδινό και ζώα = κατοικίδιο
.-

Δυστυχώς υπάρχουν αυτοί οι διαχωρισμοί, διότι α/ η φυσιολογία μας απαιτεί διατροφικά και ζωϊκή πρωτεϊνη β/ γιατί δε φτάσαμε στο πολυπόθητο αυτό επίπεδο που θα μπορούσαμε να επιβιώσουμε μονάχα με νερό κι αέρα! Δεν κάνω πλάκα, μακάρι να μπορούσαμε. Γιατί αν θα'μπαινα στη λογική σου που τόσο θα'θελα να μπω, εγώ δε θα μπορούσα να κάνω σκόντα λέγοντας απέχω μεν απ'το ζωϊκό, αλλά μασουλάω και καταπίνω το φυτικό. Στο βαθμό που και το φυτικό είναι ΖΩΗ, και στο βαθμό που οφείλουμε να σεβόμαστε εξ ίσου ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΖΩΗΣ, με την ανώτατη διαδρομή που επαναλαμβάνω θεωρώ σωστή στη θεωρία και τη δομή της, θα'πρεπε να αρνούμαστε κάθε ΕΜΒΙΟ προϊόν της φύσης και του πλανήτη μας, για ν'αποφύγουμε την ενοχή του "σκοτώνω".

Κάνω λοιπόν τον εξής πρακτικά δόκιμο διαχωρισμό εδώ. Υπάρχει το

1/ κάνω χρηση ζωϊκής τροφής για να επιβιώσω,

και στον αντίποδα υπάρχει το

2/σκοτώνω ζώα και φυτά για α/ να κερδοσκοπήσω, να βολευτώ, να εξυπηρετηθώ β/ να απολαύσω αχρείαστες πολυτέλειες (γούνες, κρέμες κλπ) γ/ να απολαύσω την ηδονή του ν'αφαιρώ ζωή. (Κάποιοι αποζητούν τέτοιες "ηδονές" δυστυχώς).

Στο πρώτο προσχωρώ αναγκαστικά, στο δεύτερο με όλα τα περιεχόμενά του α/, β/ και γ/ αντιπαρατίθεμαι σφόδρα!


Και ναι, επικοινωνώ τηλεπαθητικά με το Δία μου :D
Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:28

UnIc0rN
#Ideografhmata Operator



PostPosted: Fri Mar 02, 2007 11:36 am Post subject:


Δεν μου φαίνεται τίποτα περίεργο. Είπαμε. Μην ξεχνάτε ότι και εγώ ήμουν κρεοφάγος. Και εγώ αγαπούσα τα ζώα απλά δεν είχα συνδέσει κάποια κομμάτια του παζλ για να δω λίγα βήματα ποιο πέρα. Χελόου, ο Ευριπίδης είμαι! Μερικοί με έχετε γνωρίσει από κοντά. Ναι, ένα χαζό παιδάκι, καλά θυμάστε!
Δυστυχώς υπάρχουν αυτοί οι διαχωρισμοί, διότι α/ η φυσιολογία μας απαιτεί διατροφικά και ζωϊκή προτεϊνη


Την οποία δεν μπορούμε να την πάρουμε από τα φυτά;

β/ γιατί δε φτάσαμε στο πολυπόθητο αυτό επίπεδο που θα μπορούσαμε να επιβιώσουμε μονάχα με νερό κι αέρα! Δεν κάνω πλάκα, μακάρι να μπορούσαμε.


Όντως, πολυ λίγοι άνθρωποι το έχουν καταφέρει σε σχέση με τον πληθυσμό της Γης. Αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ! Ήδη φίλη, φίλης μου, ζει στην Αμερική με μόνο νερό! Υπάρχουν ακόμα κάμποσοι που το έχουν καταφέρει! Πως αυτοί οι άνθρωποι έφτασαν εκεί; Λέγοντας μερικά από τα ζώα «βραδινό»; Λέγοντας ότι «χρειάζονται» τις ζωικές πρωτεΐνες; Ποιος μας έχει μάθει για τις πρωτεΐνες αυτές; Η επιστήμη; Γιατί τότε αφού τα ξέρει όλα η επιστήμη δεν μας λέει και τόσο καιρό πως ζούνε αυτοί οι άνθρωποι τόσα χρόνια χωρίς φαγητό, μόνο με νερό; Όταν αυτοί οι άνθρωποι μιλάνε για την Αγάπη, γιατί δεν τους ακούμε;

Δεν λέω ότι η επιστήμη είναι λάθος. Απλά ΚΑΙ εκεί υπάρχουν τα σωστά και υπάρχουν και τα λάθη. Αν δεν υπήρχαν σωστά, ούτε εγώ τώρα θα ήξερα κάποια από αυτά! Απλά δεν ψάχνουμε! Φιλοσοφούμε για τις ψυχές και τα ζώα κλπ… αλλά γιατί δεν μπορούμε να ακούσουμε τέτοια Φωτεινά παραδείγματα; Μήπως αρκούμαστε μόνο στην φιλοσοφία και από πρακτική πέρα βρέχει; Αν ήμασταν στην θέση των ζώων και είχαμε τις πληροφορίες για να δείξουμε στους «ανώτερούς μας» ότι μπορούν να ζήσουν χωρίς να μας σκοτώνουν, μήπως εκεί θα βάζαμε σε εφαρμογή τις φιλοσοφίες; Μήπως επειδή είμαστε το «λόμπι» του πλανήτη και κυκλοφορούμε γυμνοί κρατώντας ρόπαλο (μ@μ@με και δέρνουμε) ουσιαστικά δεν μας νοιάζει; Γιατί αυτό που έχω μάθει εγώ είναι ότι όταν νοιάζεσαι πραγματικά, τότε σκίζεσαι για να μάθεις! Πόσο έχουμε σκιστεί για την υγεία μας; Μήπως την έχουμε αφήσει σε χέρια που μπορεί να κάνουν και λάθος;

Θα μπορούσες να μπεις στην λογική δεν σκοτώνω ζώο αλλά σκοτώνω φυτό, αν καταλάβαινες ότι υπάρχει Ιεραρχία και καρμικά σου κάνει λιγότερο κακό το να σκοτώνεις φυτό. Και φυσικά πρέπει να υπάρχει κάποιος σκοπός για να γίνει. Ο δικός μου σκοπός είναι να φτάσω αυτούς τους ανθρώπους που μιλάνε για Αγάπη και το εννοούνε πραγματικά. Αν θα το φτάσω, δεν ξέρω. Αλλά τουλάχιστον θα έχω προσπαθήσει! Απόδειξη αυτού που λέω θα είναι ίδια μου η ζωή, αλλά τώρα που σας μιλάω είμαι «μικρός».


Χεχε, είμαι χαρούμενος που έχω την δυνατότητα να μιλάω για αυτά που πιστεύω ελεύθερα, αλλά συνέβη και κάτι άλλο. Με πήραν τηλέφωνο για δουλειά μετά από πολύ καιρό. :) Γι αυτό σας αφήνω προς το παρών γιατί βιάζομαι :) Τροφή για σκέψεις νομίζω έδωσα :Ρ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:29

Δυστυχώς υπάρχουν αυτοί οι διαχωρισμοί, διότι α/ η φυσιολογία μας απαιτεί διατροφικά και ζωϊκή προτεϊνη

Την οποία δεν μπορούμε να την πάρουμε από τα φυτά;


Ζωική πρωτεϊνη απ'τα φυτά? τσουκ! :no no:

Χεχε, είμαι χαρούμενος που έχω την δυνατότητα να μιλάω για αυτά που πιστεύω ελεύθερα,


Στα ΙΔΕΟ είσαι καλό μου! :gathering: :thumb:

συνέβη και κάτι άλλο. Με πήραν τηλέφωνο για δουλειά μετά από πολύ καιρό. Γι αυτό σας αφήνω προς το παρών γιατί βιάζομαι Τροφή για σκέψεις νομίζω έδωσα :Ρ


'Εδωσες έδωσες αλλά κι εγώ σου δίνω αρκετή με τα λινκς στα οποία σε παραπέμπω. Πρώτα η δουλειά και καλή δύναμη και χαίρομαι, αλλά όταν βρεις το χρόνο καμάρι μου, πήγαινε και σ'αυτά :ohyeahh:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:30

Nemesis
Επόπτης Δημοσθονίας


PostPosted: Fri Mar 02, 2007 12:00 pm Post subject:

UnIc0rN έγραψε: Χεχε, είμαι χαρούμενος που έχω την δυνατότητα να μιλάω για αυτά που πιστεύω ελεύθερα, αλλά συνέβη και κάτι άλλο. Με πήραν τηλέφωνο για δουλειά μετά από πολύ καιρό. :) Γι αυτό σας αφήνω προς το παρών γιατί βιάζομαι :) Τροφή για σκέψεις νομίζω έδωσα :Ρ



GOOD LUCK UNICORNAKO όλα δεξια να σου πάνε :makia: :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:31

veni_vidi_vici
Συντονιστής ενότητας

Location: over the hills and far away...

PostPosted: Fri Mar 02, 2007 12:01 pm



μονοκερε καλο βολι μαν....πατα τους κατω Razz
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:32

elia
Επόπτης Δημοσθονίας


PostPosted: Fri Mar 02, 2007 12:12 pm Post subject:

Δεν λέω ότι η επιστήμη είναι λάθος. Απλά ΚΑΙ εκεί υπάρχουν τα σωστά και υπάρχουν και τα λάθη. Αν δεν υπήρχαν σωστά, ούτε εγώ τώρα θα ήξερα κάποια από αυτά! Απλά δεν ψάχνουμε!


..και όπως ήδη έχω πει και στον Ευριπίδη Εικόνα, η επιστήμη δεν κινείται πάντα από τις πιό αγαθές προθέσεις. Δεν γίνεται σε κάποια θέματα να ψαχνόμαστε μέχρι αηδίας και κάποια άλλα να τα δεχόμαστε σχεδόν αβλεπί!
...όπως, λέει, ο άνθρωπος μπορεί να πιστέψει χωρίς δευτερη κουβέντα ότι υπάρχουν ....xxx εκατομμύρια αστέρια, αλλά αν του πεις πως το παγκάκι είναι φρεσκοβαμμένο θα το ελέγξει με το δάχτυλο!

...δεν είναι κακό να ψαχτούμε λίγο ως προς την αναγκαιότητα του κρέατος, τουλάχιστον να αφήσουμε ένα παράθυράκι ανοιχτό...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:32

elia έγραψε:
Δεν λέω ότι η επιστήμη είναι λάθος. Απλά ΚΑΙ εκεί υπάρχουν τα σωστά και υπάρχουν και τα λάθη. Αν δεν υπήρχαν σωστά, ούτε εγώ τώρα θα ήξερα κάποια από αυτά! Απλά δεν ψάχνουμε!


..και όπως ήδη έχω πει και στον Ευριπίδη Εικόνα, η επιστήμη δεν κινείται πάντα από τις πιό αγαθές προθέσεις. Δεν γίνεται σε κάποια θέματα να ψαχνόμαστε μέχρι αηδίας και κάποια άλλα να τα δεχόμαστε σχεδόν αβλεπί!
...όπως, λέει, ο άνθρωπος μπορεί να πιστέψει χωρίς δευτερη κουβέντα ότι υπάρχουν ....xxx εκατομμύρια αστέρια, αλλά αν του πεις πως το παγκάκι είναι φρεσκοβαμμένο θα το ελέγξει με το δάχτυλο!
...δεν είναι κακό να ψαχτούμε λίγο ως προς την αναγκαιότητα του κρέατος, τουλάχιστον να αφήσουμε ένα παράθυράκι ανοιχτό...



'Εξοχο αυτό που υπερτόνισα. Θα το κρατήσω! :clap:

Και ασφαλώς προσυπογράφω στη λογική σου. :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dolphin (kaveiros)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Απρ 2007, 19:34

minoraki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης


PostPosted: Sat Mar 03, 2007 10:58 am Post subject:



:ups: :respect:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”