Για τα κρυστάλλινα κρανία των Αζτέκων

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ypervoreios
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1263
Εγγραφή: Τρί 04 Ιούλ 2017, 03:24
Irc ψευδώνυμο: Iamblixos
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα
Έδωσε Likes: 5 φορές
Έλαβε Likes: 28 φορές

Re: Κρυστάλλινα κρανία

Δημοσίευση από Ypervoreios » Τετ 30 Οκτ 2019, 03:15

Έχεις κολλήσει με τους Έλληνες φίλε μου.Μα και οι Ατλάντιοι ηταν Έλληνες.Και φυσικά δεν ηταν και ειναι Έλληνες μόνο όσοι ζούσαν στο έθνος που σημερα ονομάζουμε Ελλάδα.Πιστεύω οτι άν ηταν Ελληνικής κατασκευής τα κρυστάλλινα κρανία δεν θα έλεγες οτι ειναι απάτη.
«Η πόλη πρέπει (πέμπτο και κυριότερο) να φροντίζει για τη λατρεία των θεών» (Αριστοτέλης)
Άβαταρ μέλους
Oyranos
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2018, 09:40
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 1 φορά
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Κρυστάλλινα κρανία

Δημοσίευση από Oyranos » Τετ 30 Οκτ 2019, 03:27

Sanctus_Makis έγραψε:
Τετ 30 Οκτ 2019, 03:15
Έχεις κολλήσει με τους Έλληνες φίλε μου.Μα και οι Ατλάντιοι ηταν Έλληνες.Και φυσικά δεν ηταν και ειναι Έλληνες μόνο όσοι ζούσαν στο έθνος που σημερα ονομάζουμε Ελλάδα.Πιστεύω οτι άν ηταν Ελληνικής κατασκευής τα κρυστάλλινα κρανία δεν θα έλεγες οτι ειναι απάτη.
Παλιά ο σπισισμος ήταν στα ύψη, για πιο λόγο υπήρχε Πελασγικός πολιτισμός και Ατλαντιος πολιτισμός? Γιατί δεν ήταν 1? Μπορεί τα γένη να ήταν κοντινά, αλλά ήταν διαφορετικό γένος, αυτό πιστεύω εγώ. Σίγουρα δεν θα ήταν ελληνικά τα κρανία αυτά, οι Έλληνες δεν συνήθιζαν να στολίζουν τους χώρους τους με νεκροκεφαλές, αλλά με σταυρουδάκια, κλαδιά ελιάς, φρούτα.. ΑΧ για πιο λόγο μου αρέσουν οι Έλληνες και όχι αυτά που αρέσουν σε εσένα.. άραγε

Γούστα ειναι αυτά τι να κάνουμε. Είσαι αυτό που αισθάνεσαι, δηλαδή δεν ειναι όπως γράφεις "κόλλημα", σωστά?
Άβαταρ μέλους
Ypervoreios
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1263
Εγγραφή: Τρί 04 Ιούλ 2017, 03:24
Irc ψευδώνυμο: Iamblixos
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα
Έδωσε Likes: 5 φορές
Έλαβε Likes: 28 φορές

Re: Για τα κρυστάλλινα κρανία των Αζτέκων

Δημοσίευση από Ypervoreios » Τετ 30 Οκτ 2019, 19:02

Εγω πιστεύω οτι τα κρυστάλλινα κρανία ηταν Ατλάντια τεχνολογία και φυσικά οι Ατλάντιοι ηταν Ελληνες αφου το νησί ανήκε στον Ποσειδώνα και στον Άτλαντα.Μήν μου πείτε οτι ο Ποσειδώνας και ο Άτλαντας ηταν εβραίοι ή μόγγολοι.Θα πέσω απο το μπαλκόνι :lol:
«Η πόλη πρέπει (πέμπτο και κυριότερο) να φροντίζει για τη λατρεία των θεών» (Αριστοτέλης)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”