Του κόσμου τα παράξενα

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Του κόσμου τα παράξενα

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 23 Ιουν 2008, 17:40


https://www.youtube.com/watch?v=mkI28aWQXjg



Ο ίδιος ο αναρτήσας λέει στο βίντεό του:

this is real weird!...penguins can't fly or climb trees..so how did it get up there?..and where did it come from?..and what's a penguin doing in Mexico anyway?..your guess is as good as mine man!


ΑΥΤΟ κι αν είναι περίεργο! ...οι πιγκουίνοι δε μπορούν να πετάξουν, ούτε να σκαρφαλώσουν σε δέντρα... οπότε πώς βρέθηκε αυτός εκεί; Και από πού ήρθε; Και τι κάνει ένας πιγκουίνος στο Μεξικό δηλαδή; Όσο ξέρετε ξέρω!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Diagalaksiaki
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Παρ 22 Ιουν 2007, 14:19
Irc ψευδώνυμο: diagalaksiaki
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στον πλανήτη Γη
Επικοινωνία:

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Diagalaksiaki » Δευ 23 Ιουν 2008, 17:53

ΑρΕλα έγραψε: Ο ίδιος ο αναρτήσας λέει στο βίντεό του:
...
ΑΥΤΟ κι αν είναι περίεργο! ...οι πιγκουίνοι δε μπορούν να πετάξουν, ούτε να σκαρφαλώσουν σε δέντρα... οπότε πώς βρέθηκε αυτός εκεί; Και από πού ήρθε; Και τι κάνει ένας πιγκουίνος στο Μεξικό δηλαδή; Όσο ξέρετε ξέρω!
Συμφωνώ και προσθέτω:
Πως στέκεται ένας πιγκουίνος σε κλαδί??? :conf: :conf:

Χαχα, μου φαίνεται πολύ αστείο το βιντεάκι :lol: :lol: :lol:
ΣΥ ΘΑΡΣΟΣ ΔΟΣ ΜΑΚΑΡ ΕΙΡΗΝΗΣ ΤΕ ΜΕΝΕΙΝ ΕΝ ΑΠΗΜΟΣΙ ΘΕΣΜΟΙΣ ΔΥΣΜΕΝΕΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΟΝΤΑ ΜΟΘΟΝ ΚΗΡΑΣ ΤΕ ΒΙΑΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Salome » Δευ 23 Ιουν 2008, 22:22

Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ φτιαχτό το βιντεάκι...

Είναι ΦΥΣΕΙ αδύνατο να μπορέσει να σταθεί για τόση ώρα πάνω σ' ένα κλαδί, χωρίς να δείξει σημάδια ότι κάτι δεν πάει καλά με το γύρω του περιβάλλον. Εκτός κι αν είναι ο σούπερ πιγκουίνος που πέταξε μέχρι το Μεξικό για να πιει τεκίλα και κοιτάει δεξιά κι αριστερά προσπαθώντας να ξεμεθύσει και να προσανατολιστεί προς Αλάσκα, οπότε, σ' αυτή την περίπτωση αφήστε κανά μπουκάλι Χοσέ Κουέρβο για δόλωμα στο μπαλκόνι σας


Αν παρατηρήσετε, ο πιγκουίνος κάνει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ κινήσεις, ανά τακτά χρονικά διαστήματα. το οποίο οδηγεί στο συμπέρασμα ότι η εικόνα του "κόπηκε" σε frames των λίγων δευτερολέπτων και προσαρμόστηκε μ' ένα απλούστατο φώτοσοπ στο βιντεάκι. Μισό να το ξαναδώ κι επανέρχομαι με περισσότερες αποδείξεις.

Έντιτ: παρατηρείστε τα πίξελς γύρω απ' τον πιγκουίνο, ποιο εμφανή στην πλάτη του. Αυτός που το έφτιαξε ήταν αρκετά μάγκας για να χρησιμοποιήσει σκατοβιντεοκάμερα, ώστε να "χαθούν" οι ατέλειες του φώτοσοπ, αλλά όχι τόσο ώστε να εξαφανίσει τα περισσευάμενα πίξελς απ' το βίντεο που του δάνεισε την εικόνα του πιγκουίνου.

Αν ήταν πραγματικό το βιντεάκι, αυτός που το τράβηξε, θα είχε τουλάχιστον την υπομονή να περιμένει να κατέβει ο πιγκουίνος απ' το δέντρο, για να δει πώς θα κατέβαινε, θα έπαιρνε τηλέφωνο αστυνομίες και πυροσβεστικές και θα είχε γίνει ένας μικρός χαμός μ' έναν ουρανοκατέβατο πιγκουίνο στο Μεξικό.

Ρε, μην μασάτε κουτόχορτο, έλεος πια.
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:27
Φύλο: Άνδρας

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από theo » Δευ 23 Ιουν 2008, 22:41

παρολο που απεχθανομαι το χαρακτηρα που εχει η σαλωμη να τον εχει μια γυναικα,
πρεπει να δημοσιοποιησω οτι ειμαι φαν του μυαλου της
χαχαχαχ
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Ιουν 2008, 02:08

Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ φτιαχτό το βιντεάκι...
ΚΙ ΑΥΤΟ φτιαχτό?

Τα πίξελς, δεν είναι αρκετό επιχείρημα. Έχω τραβήξει με βιντεοκάμερα πάρα πολλά, και πολλές φορές. Όταν έρθεις στο σπίτι θα σου δείξω ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ μου τραβηγμένα από τα χέρια μου με τέτοιες "μαγκιές" σαν του μάγκα που λες, και καλύτερες ή χειρότερες. Του κερατά δηλαδή αν πεις και τα παιδιά μου ότι είναι φτιαχτά. :loco:

Καλύτερα πείτε δε γουστάρω ΝΑ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΩ, τίποτα, να το ψάξω ρε αδερφέ, γιατί κι ο Χριστός να κατεβει μπροστά μου θα θεωρήσω ότι είναι ολογράφημα, :jesus: παρά να δίνετε τέτοιες αναλύσεις φτιαγμένες στο ποδάρι. :help:

Να ενημερώσω την ομήγυρη ότι αυτός που ανέβασε το παρόν βίντεο...
είναι ο ίδιος τύπος που ανέβασε κι αυτό http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 150&t=5211

Τελικά ο άνθρωπος αυτός πρέπει να μπήκε στο ΥΤ για να ανεβάζει μανιωδώς φτιαχτά και ΜΟΝΟ , γιατί είναι αργόσχολος, δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει απ'το να φτιάχνει fakes απ'το πρωί ως το βράδυ, γιατί τη βρίσκει να κάνουν ουάαααααααου, όσοι μασάνε. Οκ. Θα πάω να του το πω :green:

Βέβαια μη δίνετε σημασία στο γεγονός ότι αυτό το βίντεο είναι απόσπασμα από τηλεοπτική εκπομπή στο Μεξικό, δεν έχει να κάνει.Οι τηλεοράσεις προφανώς εκεί είναι ασόβαρες και χώνουν στον κοσμάκη φτιαχτές παπαριές. Βέβαια μπορείτε να παίξετε και το άλλο σεναριάκι. Ότι είναι κι αυτό φτιαχτό! :brokenteeth: Ότι ήταν πραγματικά απόσπασμα από τη μεξικανική τηλεόραση, γιατί ήταν φτιαχτή τηλεόραση :lol: :usd:

Εσύ Νινίνα μάσα εξυπνόχορτο και κοιμήσου ήσυχη μωρό μου. Ό,τι πεις. Όλα φτιαχτά :drinking:


Βέβαια αν ο τεο λέει ότι εκτιμάει το μυαλό σου, είναι ένα θέμα... Σίγουρα είναι κολακευτικό, αλλά δεν ξέρω αν αυτό πρέπει να σε χαροποιεί :xara: και να σε εφησυχάζει ή να σε ανησυχεί και να σου δημιουργεί κίνητρα για ένα upgrade στο σκληρό σου :loco: Εσύ θα κρίνεις. :xaxas: :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Salome » Τρί 24 Ιουν 2008, 10:37

Κοίτα, παρέθεσα επιχειρήματα που στηρίζουν τις θέσεις μου, εκτός απ' τα πίξελς που κάνουν κρα για κόψιμο-ράψιμο.

Ένας πιγκουίνος ζυγίζει γύρω στα 30 κιλά. Εγώ στα δέκα-έντεκα, που έκανα ταρζανιές και δεν είχα αφήσει δέντρο για δέντρο που να μην έχω σκαρφαλώσει, σου λέω από επώδυνη εμπειρία ότι τα πάνω κλαδιά δεν σηκώνουν τέτοιο βάρος. Ακόμα κι αν ο πιγκουίνος βρέθηκε με μυστηριώδη τρόπο στο Μεξικό και τον παράτησε ξέμπαρκο το άλιεν πάνω στο δέντρο, δεν θα μπορούσε να σταθεί εκεί πάνω, χωρίς να μάθει να πετάει, για να γλυτώσει την ελεύθερη πτώση απ' τα 30 μέτρα. Ένα το κρατούμενο.

Οι πιγκουίνοι είναι ζώα, των οποίων το φυσικό περιβάλλον είναι τα χιόνια και οι πάγοι. Ξαφνικά ένας βρίσκεται πάνω σ' ένα δέντρο και ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ;;; Δεν πανικοβάλλεται; Δεν του 'ρχεται ένας ντουβρουτζάς απ' το ύψος, βρε αδερφέ; Μαστουρωμένος είναι; Δύο τα κρατούμενα.

Αυτός που τράβηξε το βίντεο, δεν είχε τόση υπομονή να περιμένει να κατέβει το κωλόπουλο; Δεν ειδοποίησε κανέναν; Δεν φώναξε ''ένας πιγκουίνος πάνω σ' ένα δέντρο, καράμπα!''; Απλά τράβηξε μερικά λεπτά κι εκτέλεσε το χρέος του προς τον Μεξικανό Χαρδαβέλλα; Τρία τα κρατούμενα.

Να υπενθυμίσω στο μαγεμένο πλήθος ότι κάτοικοι του Μεξικού είχαν τραβήξει βιντεάκια με τσουπακάμπρας, τα οποία κατόπιν περιέλαβε το Myth Busters και τους έκανε ξεφτίλα με τις αποκαλύψεις, που έβλεπαν εξωγήινους και μάγισσες οι βλαμμένοι.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Ιουν 2008, 11:06

Salome έγραψε:Κοίτα, παρέθεσα επιχειρήματα που στηρίζουν τις θέσεις μου, εκτός απ' τα πίξελς που κάνουν κρα για κόψιμο-ράψιμο.
Για να το πω και σοβαρά (γιατί στο προηγούμενο μιλούσα αστεϊζόμενη ως επί το πλείστον) εμένα μου κάνουν αδύναμα τα επιχειρήματα που παρέθεσες, παρά το γεγονός ότι ως ένα βαθμό συμφωνώ με τον τεο για το μυαλό σου. Λέω ως ένα βαθμό γιατί ταυτόχρονα το βρίσκω και πολύ "κλειστό" σε κάποια πράγματα, παρά την "ευρύτητά" του σε άλλα. Καταλαβαίνω την προτίμηση της ασφαλούς σκεπτικιστικής πεπατημένης από το να σε πούν αιθεροβάμουσα, αλλά εντάξει, μην το γ*μ*με κι όλας - να βλέπουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ κάτω απ'αυτό το πρίσμα. Πρέπει να μην παραβλέπουμε το γεγονός ότι δεν είμαστε ο-έχω-κατέχω-όλες-τις-απαντήσεις, αλλά ότι προσπαθούμε να τις δώσουμε...και ενίοτε πιο φιλότιμα απ'το να ξαπλώνουμε στο μαλακό, ασφαλές και βαρετά άγευστο μαξιλαράκι του σκεπτικισμού.
Ένας πιγκουίνος ζυγίζει γύρω στα 30 κιλά. Εγώ στα δέκα-έντεκα, που έκανα ταρζανιές και δεν είχα αφήσει δέντρο για δέντρο που να μην έχω σκαρφαλώσει, σου λέω από επώδυνη εμπειρία ότι τα πάνω κλαδιά δεν σηκώνουν τέτοιο βάρος. Ακόμα κι αν ο πιγκουίνος βρέθηκε με μυστηριώδη τρόπο στο Μεξικό και τον παράτησε ξέμπαρκο το άλιεν πάνω στο δέντρο, δεν θα μπορούσε να σταθεί εκεί πάνω, χωρίς να μάθει να πετάει, για να γλυτώσει την ελεύθερη πτώση απ' τα 30 μέτρα. Ένα το κρατούμενο.
Εγώ ζυγίζω 68 και μπορώ να βρω και στην Ελλάδα δέντρο που θα με βάσταγε αν και λίγο δύσκολο. Μην ξεχνάς ότι στις χώρες κάτω από ή τεσπα πιο κοντά από μας στον ισημερινό, υπάρχει και βλάστηση διαφορετική απ'τη Μεσογειακή. Και δέντρα διαφορετικά απ'τα δικά μας. Με βάστηξε δέντρο στην Αφρική στα 52 κιλά και σε κλαρί πολύ ψηλό, κοντά στον κόρφο του- τότε που δεν καταλάβαινα από κινδύνους κι έκανα ταρζανιές.
(αναφέρομαι σε δικά μου "κατορθώματα όσο μπορώ, γιατί τι διάολο... δεν μπορείς να πεις κι εμένα φτιαχτή :loco: )
Οι πιγκουίνοι είναι ζώα, των οποίων το φυσικό περιβάλλον είναι τα χιόνια και οι πάγοι.
Χαίρω πολύ! ΓΙΑΥΤΟ το λέμε κουλό και περίεργο!
Ξαφνικά ένας βρίσκεται πάνω σ' ένα δέντρο και ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ;;; Δεν πανικοβάλλεται; Δεν του 'ρχεται ένας ντουβρουτζάς απ' το ύψος, βρε αδερφέ; Μαστουρωμένος είναι; Δύο τα κρατούμενα.
Μπορεί και να'ναι. Ή μπορεί να'χει παγώσει-πελαγώσει απ'το ανεκδιήγητο αδιανόητο που του συνέβη. Αν νιώθει ότι κινδυνεύει κι όλας να γκρεμοτσακιστεί, δε μου κάνει αλλόκοτο που έχει "παραλύσει" προς στιγμήν τουλάχιστον εκεί πάνω. Πάντως πάνω στο δέντρο τα δικά μου τα ματάκια βλέπουν ότι ΕΙΝΑΙ. Το πλάνο κάνει με το τρεμάμενο ΑΧΡΗΣΤΟ χέρι του βιντεοκαμεραμανατζή και ζουμ ιν και ζουμ άουτ.
Αυτός που τράβηξε το βίντεο, δεν είχε τόση υπομονή να περιμένει να κατέβει το κωλόπουλο; Δεν ειδοποίησε κανέναν; Δεν φώναξε ''ένας πιγκουίνος πάνω σ' ένα δέντρο, καράμπα!''; Απλά τράβηξε μερικά λεπτά κι εκτέλεσε το χρέος του προς τον Μεξικανό Χαρδαβέλλα; Τρία τα κρατούμενα.
Ίσως δεν είχε τη δυνατότητα να συνεχίσει- να του τελείωσε η κασέτα, να του τελείωσε η μπαταρία, ένα σωρό μαλακίες.
Σίγουρα κάποιον ειδοποίησε έστω και μετά, αφού το βίντεο παίχτηκε σε τηλεοπτική εκπομπή του Μεξικό.

Πάντως...
Τέταρτο κρατούμενο: Αναζητώ απελπισμένα κάποιον ισπανόφωνο να μας μεταφράσει τι σκατά λένε σ'αυτό το στιγμιότυπο.
Να υπενθυμίσω στο μαγεμένο πλήθος ότι κάτοικοι του Μεξικού είχαν τραβήξει βιντεάκια με τσουπακάμπρας, τα οποία κατόπιν περιέλαβε το Myth Busters και τους έκανε ξεφτίλα με τις αποκαλύψεις, που έβλεπαν εξωγήινους και μάγισσες οι βλαμμένοι.
Καλά μην ορκίζεσαι για την ξεφτίλα. Οι μυθο-κλάστες είναι συχνά της κλανιάς. Υπάρχουν κι αυτοί που βρήκαν ένα γηραιό ζευγάρι στην Αγγλία όπως είπα και στα αγρογλυφικά, που ισχυριζόταν έφτιαξε κάποια περίπλοκα και "έντεχνα" αγρογλυφιτζούρια. Yeahhhhh τους βρήκαμε, να πώς εξηγούνται, τ'ακούτε βλάκες που πιστεύετε ότι είναι από αλλού? Και καλά "ξεφτίλισαν" τυπάκια σαν κι εμένα που δε μασάνε ότι ΟΛΑ είναι φάρσες και ΔΗ τα περίπλοκων-ακριβέστατων σχεδίων. Πήγαν λοιπόν τα τυπάκια σαν κι εμένα, πήραν το ζευγάρι παραμάσχαλα, τους πήγαν σ'έναν αγρό, τους έδωσαν ΟΛΑ τα σύνεργα που ζήτησαν και τους άφησαν μόνους κι έρημους να φτιάξουν την αγρογλυφιτζούρα τους, να θαμπώσουν τα πλήθη. Το αποτέλεσμα ήταν να κάνουν ατσαλιές, ΚΑΜΙΑ σχέση με τα αγροφλυφιτζούρια τα πεντανόστιμα, και να γίνουν ρόμπες οι ίδιοι και οι μυθο-κλάστες που τους παρουσίασαν.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Ιουν 2008, 11:12

Μια απαραίτητη διευκρίνιση ΚΑΙ σ'αυτό το τόπικ, που έκανα και στο άλλο... του ίδιου με το ...άλλο, ξέρετε, που είναι κι εκείνο φτιαχτό. :loco:

Δεν μπορώ να αποδείξω ούτε και να γνωρίζω (ούτε να πιστέψω με απόλυτη βεβαιότητα) , ότι είναι αληθινό, όπως κι εσείς δε μπορείτε να αποδείξετε ούτε (θα'πρεπε) να είστε απολύτως βέβαιοι ότι είναι φτιαχτό.

Αν με βλέπετε να κλίνω προς το "αυθεντικό" είναι για δύο λόγους.
Ο ένας είναι ότι ΠΙΘΑΝΑ να είναι αληθινό.
Ο άλλος είναι η φτιάξη μου. Ότι προτιμώ να αντιμετωπίζω κάτι καλή τη πίστη παρά καχύποπτα. Και όταν βλέπω μια συντριπτική πλειοψηφία σκεπτικισμού, τότε αντιδρώ περίεργα και ενώ μπορεί να'μαι σκεπτικίστρια κι η ίδια(και είμαι όσο δε μου φαίνεται κι όσο δεν μπορείτε να ξέρετε) , υποστηρίζω το αντίθετο για να υπάρχει ένας εξισορροπιστικός αντίποδας. :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Salome » Τρί 24 Ιουν 2008, 13:07

Αρέλα, σύνελθε. Ο πιγκουίνος στέκεται ΟΡΘΙΟΣ πάνω σε ΦΥΛΛΑΡΑΚΙΑ και ΚΛΑΔΑΚΙΑ, τα οποία ΔΕ ΛΥΓΙΖΟΥΝ ΚΑΝ. Δεν κρεμιέται από πουθενά σαν την τσίτα, ούτε κάνει κανα τρελό καρατερίστικο κόλπο. Απλά ΣΤΕΚΕΤΑΙ πάνω την ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΟΡΥΦΗ ενός δέντρου, λιαζόμενος.

Κι εσύ αυτό το περνάς από την πιθανότητα να φύτρωσε ο πιγκουίνος λες κι είναι μπανάνα, ή να τον κατέβασε το τσουπακάμπρα με το σούπερ ούφο που δανείστηκε απ' τον Νταρθ Βέιντερ.

Οκ, I rest my case...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Ιουν 2008, 13:20

Δεν το περνάω για τίποτα. :loco:
Μου φαίνεται απολύτως κουλό και αδιανόητο.
Το βλέπω όμως.
Εσύ καταλήγεις εύκολα και άμεσα στο "φτιαχτό" για να μην παιδέψεις το μυαλό σου.
Εγώ εξακολουθώ να ερευνώ και την ακραία και απίθανη περίπτωση να μην είναι φτιαχτό αυτό που βλέπουν τα γκαβάδια μου. Αυτή είναι η διαφορά.

Ξαναδιάβασε και το τελευταίο μου ποστ (πριν απ'αυτό) γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες ή δεν το είδες πριν.


Κάνε εντωμεταξύ και κανα pause στα zoom ins.
Ίσως να δεις ότι είναι μάτσο σχεδόν συμπαγές, όπως μια φωλιά γερανού πχ. Και το κλαδί είναι ήδη λυγισμένο ως εκεί που το παίρνει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Lionheart » Τετ 25 Ιουν 2008, 19:12

Φτιαχτό. Στα ίσα. Ούτε καν προσπάθησαν να το κρύψουν. Για πιο λόγο δεν κάθισαν να σκεφτούν όλα αυτά τα καλά παιδάκια, ότι ο πιγκουίνος ΕΧΕΙ κάποιο βάρος όσο αμελητέο και να είναι ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ το κλαδι να στραβώνει έστω και λίγο μιας και είναι τόσο λεπτο;
Για ποιο λόγο δε σκεφτηκε ΚΑΝΕΝΑΣ ότι ένας πιγκουίνος δε ζει σε όλα τα κλίματα ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ βρέθηκε εκεί; Μόνο απο τα κτίρια και τον ήλιο που φαίνεται καθώς και απο τη γλώσσα του τύπου; ΙΣΠΑΝΙΚΑ!!!!!!!!
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιουν 2008, 02:03

Φτιαχτό. Στα ίσα. Ούτε καν προσπάθησαν να το κρύψουν. Για πιο λόγο δεν κάθισαν να σκεφτούν όλα αυτά τα καλά παιδάκια, ότι ο πιγκουίνος ΕΧΕΙ κάποιο βάρος όσο αμελητέο και να είναι ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ το κλαδι να στραβώνει έστω και λίγο μιας και είναι τόσο λεπτο;
Για ποιο λόγο δε σκεφτηκε ΚΑΝΕΝΑΣ ότι ένας πιγκουίνος δε ζει σε όλα τα κλίματα ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ βρέθηκε εκεί; Μόνο απο τα κτίρια και τον ήλιο που φαίνεται καθώς και απο τη γλώσσα του τύπου; ΙΣΠΑΝΙΚΑ!!!!!!!!
Καλά δεν κάνεις έναν κόπο να διαβάσεις τα προηγούμενα? Το τόπικ είναι μικρό, δε βλάπτει. Ειπώθηκαν όλα αυτά πριν από σένα. Το "δε σκέφτηκε κανένας ότι ένας πιγκουίνος δε ζει σ'όλα τα κλίματα κλπ., το έγραψα εγώ πρώτη πρώτη" ίλεος?

Όσο για τα ισπανικά, λογικό το βρίσκω, αφού είναι παρμένο από μεξικάνικο τηλεοπτικό κανάλι. helloo?

Τεσπα οκ. Χαλαρά φτιαχτό :loco:


Καλά νανάκια
Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιουν 2008, 11:53

Squall Leonhart έγραψε:Κοίτα, το ότι έχουν υποθεί 300.000.000.000.000.000.000*********(πολλά ακόμη "000")***************.000.000 πράγματα πριν απο το ποστ μου, δε σημαίνει ότι δε μπορώ να πω κι εγώ τη γνώμη μου :wink:
Τι να κάνουμε όμως; Αν είναι να πιστέψω ότι υπάρχει στο γιου τιουμπ τότε να πιστέψω ότι και το "Ken Lee" είναι αγγλικά και σημαίνει: Δε μπορώ να ζήσω

1/ Δεν ειπώθηκαν πάρα πολλά πριν γράψεις εσύ.
2/ Σε παρότρυνα να κοιτάξεις τι ειπώθηκε, γιατί είπες το "δεν σκέφτηκε κανείς", και ασφαλώς το είχε σκεφτεί κι αυτός που ανέβασε το βίντεο, και όλοι μας αυτό συζητάγαμε.
4/ Δεν σου υπέδειξε κανείς να πιστεύεις ό,τι ανεβαίνει στο ΥΤ. Υπόδειξέ μου όμως ΕΝΑ από τα βίντεο που έχουν μπει εδώ μέσα και ανήκουν στη σφαίρα του παράξενου-παράδοξου-ανεξήγητου κλπ, που να μην είπατε ΑΜΕΣΩΣ όμως, ότι είναι φτιαχτό.
Κι αυτό δεν πάει στο άλλο άκρο? Και πάλι δε λέω να καταπιούμε αμάσητα ό,τι μας πασάρονται, αλλά τουλάχιστον να μην αποφαινόμαστε (με το που θα εμφανιστεί κάτι) με την απολυτότητα του παντογνώστη, ότι είναι φτιαχτό. Να το ψάχνουμε λιγάκι και να το βασανίζουμε το ρημάδι μας πέρα απ'τα τετριμμένα "λογικά" που συχνά κι αυτά αφήνουν κενά. ΑΥΤΟ προσπαθώ να επικοινωνήσω εδώ πέρα. Τώρα αν δεν έγινε κατανοητό ή αν δεν επιθυμείτε να το προσλάβετε, δε θα πάθω σοκ, ούτε θα κλάψω γοερά :crybaby: γιατί δεν εισακούγομαι. Μάλλον αναμενόμενο μου κάνει- απλά δεν παύει να με ψιλο-απογοητεύει να βλέπω νέους να προσεγγίζουν ένα θέμα (τέτοιας φύσης) με γερασμένες-στεγνές-τυποποιημένες και σχεδόν αδιάφορες οπτικές. :cool:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Lionheart » Πέμ 26 Ιουν 2008, 12:24

Κοίτα, το ότι έχουν υποθεί 300.000.000.000.000.000.000*********(πολλά ακόμη "000")***************.000.000 πράγματα πριν απο το ποστ μου, δε σημαίνει ότι δε μπορώ να πω κι εγώ τη γνώμη μου :wink:
Τι να κάνουμε όμως; Αν είναι να πιστέψω ότι υπάρχει στο γιου τιουμπ τότε να πιστέψω ότι και το "Ken Lee" είναι αγγλικά και σημαίνει: Δε μπορώ να ζήσω
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 27 Ιουν 2008, 02:48

Λοιπόν μια και άνοιξα τόπικ με τα πολύ περίεργα, θα ρίχω εδώ ό,τι με εντυπωσιάζει.

Εσείς μπορείτε να τα κρίνετε ως φτιαχτά, ως καιρικά φαινόμενα ή ο,τιδήποτε άλλο γουστάρετε.
Θα'χει ενδιαφέρον να βλέπω πως τα ερμηνεύετε έτσι κι αλλιώς :wink:

Σ'αυτό με "οδήγησε" ο Λιακό, που ξέρω ότι είναι ΓιουΤουμπόβιος και βρίσκει πολλά από κει.
Είναι σχηματισμοί στον ουρανό. Ο ένας ενός τεράστιου προσώπου με μάτια, και ο άλλος, μια πολυ φωτεινή φιγούρα ή κάτι σαν σταυρός τέλος πάντων... Δείτε.

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Lionheart » Σάβ 28 Ιουν 2008, 21:09

Αυτό το βίντεο δε θα το κρίνω αλλά θέλω να κάνω μία παρατήρηση: Γιατί σε όλα αυτά τα βίντεο τα pixels κοντά στο αντικείμενο που θεωρείται "παράξενο" είναι πολύ πιο έντονα;
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
Diagalaksiaki
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Παρ 22 Ιουν 2007, 14:19
Irc ψευδώνυμο: diagalaksiaki
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στον πλανήτη Γη
Επικοινωνία:

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Diagalaksiaki » Δευ 30 Ιουν 2008, 11:54

Τι κάνει ένας Αστροναύτης σε καθεδρικό του 16ου αιώνα?
Οι παρακάτω φωτογραφίες είναι από τον καθεδρικό της Salamanca, στην Ισπανία

Η πρόσοψη...
Εικόνα

και ο Αστροναύτης...
Εικόνα

Εικόνα
ΣΥ ΘΑΡΣΟΣ ΔΟΣ ΜΑΚΑΡ ΕΙΡΗΝΗΣ ΤΕ ΜΕΝΕΙΝ ΕΝ ΑΠΗΜΟΣΙ ΘΕΣΜΟΙΣ ΔΥΣΜΕΝΕΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΟΝΤΑ ΜΟΘΟΝ ΚΗΡΑΣ ΤΕ ΒΙΑΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιουν 2008, 12:26

Σωστή η παίχτρια! :thumb:
Με πρόλαβες! :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Σάβ 21 Απρ 2007, 20:35

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Δευ 30 Ιουν 2008, 14:09

http://lh4.google.ca/abramsv/R3QZa0KUeJ ... 0431_o.jpg

http://lh3.google.ca/abramsv/R3QZikKUeK ... 8fc8_o.jpg



Σε τι διαφέρουν αυτά τα δυο;;;;Όποιος το βρεί κερδίζει ένα ολοκαίνουργιο διαστημικό σκάφος!Πρόκειται για την ίδια μορφή στον ίδιο ναό; πρόκειται για δυο διαφορετικές μορφές; πρόκειται για κάποια σκόπιμη αλλοίωση; Τί απ'όλα;
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ


...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιουν 2008, 16:04

Το ένα είναι σε κοντινότερο πλάνο από το άλλο.

Τι άλλο?

Η μακρυνότερη φωτο δείχνει και κάτι άλλο... που καταρρίπτει τους ισχυρισμούς κάποιων ότι έγιναν "επισκευές" και μπήκε το αγαλματίδιο μετά. Δείχνει ότι οι όποιες επισκευές, έγιναν πάνω απ'τη θέση που βρίσκεται το αγαλματίδιο. Το ότι έγινε μετά και μάλιστα "για τουριστικούς λόγους" ( όπως επίσης κάποιοι ισχυρίζονται) είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ φαιδρό σαν επιχείρημα.

Είναι γνωστό το πόσο σχολαστικά φροντίζουν οι Ευρωπαίοι (και όχι μονον αυτοί, ΟΛΟΙ πλην ημών θα έλεγα) και στην παραμικρή λεπτομέρεια τα κομψοτεχνήματά τους, ειδικά αυτά που έχουν αρχαιολογική αξία. Είναι αστείο να δεχτεί κανείς ότι θα πρόσθεταν ένα τέτοιο γκροτέσκο ανοσιούργημα (που θα ήταν αν ήταν προσθήκη), για να μετατρέψουν το αξιοθέατο σε "τουριστική ατραξιόν". Αν πάλι αποδειχθεί πέραν πάσης αμφιβολίας (που δεν πρόκειται) ότι αυτό το αστροναυτάκι είναι μεταγενέστερη προσθήκη, αναθεωρώ άρδην την γνώμη μου γι'αυτούς, και τους κατατάσσω στα επίπεδα τα δικά μας, που έχουμε τα αρχαία μας για χέσιμο μετά συγχωρήσεως.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Diagalaksiaki
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Παρ 22 Ιουν 2007, 14:19
Irc ψευδώνυμο: diagalaksiaki
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στον πλανήτη Γη
Επικοινωνία:

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Diagalaksiaki » Δευ 30 Ιουν 2008, 16:23

Πρόκειται για την ίδια φιγούρα πριν και μετά τη συντήρηση (κατά τη γνώμη μου).
Βρήκα δύο διαφορες:
1. Στο στόμα
2. Σε αυτό που κρατάει
ΣΥ ΘΑΡΣΟΣ ΔΟΣ ΜΑΚΑΡ ΕΙΡΗΝΗΣ ΤΕ ΜΕΝΕΙΝ ΕΝ ΑΠΗΜΟΣΙ ΘΕΣΜΟΙΣ ΔΥΣΜΕΝΕΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΟΝΤΑ ΜΟΘΟΝ ΚΗΡΑΣ ΤΕ ΒΙΑΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Σάβ 21 Απρ 2007, 20:35

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Δευ 30 Ιουν 2008, 18:13

Μια πληροφορία που βρήκα είναι ότι αποτελεί μια νεώτερη προσθήκη από την ομάδα συντήρησης του ναού. Για πληροφορίες επ' αυτού http://meperdendoporai.multiply.com/pho ... lamanca#58
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ


...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιουν 2008, 18:20

Nαι αυτό λέω.
Και μεταξύ των άλλων διάβασα
Δυστυχώς, όμως, αυτός ο αστροναύτης δεν είναι απόδειξη κανενός χρονοταξιδιώτη, ούτε κανενός άλλου παράδοξου. Πρόκειται απλώς για μια πρόσφατη προσθήκη που έγινε το 1992 ,από την ομάδα συντήρησης του Καθεδρικού, στην στολισμένη με γλυπτά Πύλη του καθεδρικού.
Και το ερώτημά μου παραμένει: ΓΙΑΤΙ να γίνει τέτοια αλλοιωτική προσθήκη? ΠΟΙΟΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ? ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ?
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Σάβ 21 Απρ 2007, 20:35

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Δευ 30 Ιουν 2008, 18:25

Μήπως θα πρέπει να ψάξουμε λίγο την ιστορία αυτού του καθεδρικού; Βρήκα δουλειά! :D
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ


...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Πολύ περίεργο

Δημοσίευση από Lionheart » Τρί 01 Ιούλ 2008, 22:45

ΑρΕλα έγραψε:Nαι αυτό λέω.
Και μεταξύ των άλλων διάβασα
Δυστυχώς, όμως, αυτός ο αστροναύτης δεν είναι απόδειξη κανενός χρονοταξιδιώτη, ούτε κανενός άλλου παράδοξου. Πρόκειται απλώς για μια πρόσφατη προσθήκη που έγινε το 1992 ,από την ομάδα συντήρησης του Καθεδρικού, στην στολισμένη με γλυπτά Πύλη του καθεδρικού.
Και το ερώτημά μου παραμένει: ΓΙΑΤΙ να γίνει τέτοια αλλοιωτική προσθήκη? ΠΟΙΟΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ? ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ?
Για ποιο λόγο υπάρχουν τα γκάργκοϊλ; Για ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ!
Απλώς για κάτι τόσο απλό. Δεν είναι και΄δύσκολο. Ο Πάπας (η παπική εκκλησία) ασχολείται τα τελευταία χρόνια με την τεχνολογία. Αυτό περιλαμβάνει και την εξερεύνηση του διαστήματος.
Αυτό πιστεύω. Εδώ ο Χοκινς πάει μία φορά το χρόνο στον Πάπα για να του πει τις νέες ανακαλύψεις γιατις μαύρες και τώρα πια και τις λευκές( :shock: ) τρύπες.
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”