Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από Kariatida » Τετ 18 Απρ 2007, 02:50

Eκ μεταφοράς

αναρτηθέν:
10/3/2006 17:30


Μία από τις τελευταίες επιτυχίες της Κρυπτοζωολογίας έλαβε χώρα στην Αυστραλία. Επιστήμονες επιβεβαίωσαν τον Οκτώβριο του 2001 την ύπαρξη ενός μυστηριώδους είδους καγκουρό το οποίο για αρκετούς αιώνες ήταν θρύλος. Ο βιολόγος Λε Σουφ το 1924 αποκάλυψε στην τοπική εφημερίδα πως είχε ανακαλύψει ένα νέο είδος μαρσιποφόρων σε κάποια απομακρυσμένη περιοχή της Βόρειας Αυστραλίας χωρίς όμως να τραβήξει το ενδιαφέρον κανενός.

Ζωολόγοι ωστόσο από το Πανεπιστήμιο Μακουάρι του Σίδνεϊ αποκάλυψαν πως το καγκουρό δεν είναι πλάσμα της φαντασίας των ιθαγενών Αβοριγίνων. Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις τους μάλιστα το πρόσωπο και ο λαιμός του έχουν ένα πορφυρό χρώμα χωρίς να μπορέσουν να εξηγήσουν τι προκάλεσε αυτό το χρώμα. Ο Δρ Μαρκ Ελντριτζ, καθηγητής Βιολογικών Επιστημών στο Πανεπιστήμιο του Σίδνεϊ δηλώνει σχετικά : ¨Κανένας δεν πίστευε τον Λε Σουφ 80 χρόνια πριν κι όμως τώρα όλοι σπεύδουν να αναγνωρίσουν την σημαντική αυτή ανακάλυψη στην επιστήμη της Κρυπτοζωολογίας¨. Ο Δρ Ελντριτζ αποκάλυψε μάλιστα γιατί ο Λε Σουφ δεν μπόρεσε να αποδείξει τους ισχυρισμούς του : ¨Φαίνεται περίεργο αλλά όταν το συγκεκριμένο καγκουρό πεθαίνει το χρώμα στο λαιμό και το πρόσωπο του εξαφανίζονται κι έτσι το ζώο μοιάζει με οποιοδήποτε άλλο συνηθισμένο καγκουρό. Μέχρι λοιπόν ο Λε Σουφ να μεταφέρει το νεκρό ζώο από το Βόρειο Κουίνσλαντ μέχρι το Σίδνεϊ το πορφυρό χρώμα δεν υπήρχε στα εξωτερικά του χαρακτηριστικά. Πιστεύουμε πάντως πως η μοναδικότητα αυτού του είδους οφείλεται σε γενετική ανωμαλία χωρίς να έχουμε ανακαλύψει τι την προκαλεί

http://www.esagogi.com



.
-------------------


10/3/2006 17:33


Ο Διάβολος των Σπηλαίων

Μια από τις πιο γνωστές και πιο αληθοφανείς φωτογραφίες που σχετίζονται με θέματα του παραφυσικού, είναι η φωτογραφία που φαίνεται παρακάτω. Η φωτογραφία αυτή, που είναι πλεόν γνωστή ως "ο διάβολος των σπηλαίων", κυκλοφορεί στο δίκτυο και συχνά επικαλείται ως "απόδειξη" για την ύπαρξη υπερφυσικών οντοτήτων. Για την προέλευση της, αναφέρεται μια ιστορία ενός νεαρού απο το Ras EL Khaimah των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, που μπήκε σε μια σπηλιά με ένα φίλο του. Οι δυο φίλοι αποχωρίστηκαν μετά από ένα σημείο, παρά τις προτροπές του ενός να μην προχωρήσουν πιο βαθειά μέσα στη σπηλιά. Μετά από λίγο, ο ένας είδε το φλάς να αστράφτει και άκουσε την κραυγή του φίλου του. Τράπηκε τρομοκρατημένος σε φυγή και γύρισε με την αστυνομία για να βρει το φίλο του νεκρό. Αυτή λοιπόν, ήταν και η τελευταία φωτογραφία που είχε τραβήξει ο άτυχος νεαρός.

Οι υποθέσεις για το τι ακριβώς είναι το πλάσμα που απεικονίζεται, είναι πολλές. Άλλοι λένε ότι είναι ο Σατανάς ο ίδιος, ή ο διάβολος. Κάποιοι άλλοι ισχυρίζονται πως είναι ένα chupacabra. Μερικοί υποστηρίζουν πως είναι ένας φυσικός σχηματισμός πάνω στο βράχο. Κάποιοι πιο προσεκτικοί λένε πως είναι εικόνα επεξεργασμένη με υπολογιστή. Ένας UFOλόγος, ο Paul Schroeder, δήλωσε για τη φωτογραφία τα εξής:" Αυτή η φωτογραφία είναι αυθεντική και ίσως η πρώτη που βλέπω εκτοπλασμικό δια-διαστασιακό κακό. Προσέχτε την περιοχή των αυτιών και του κεφαλιού που δεν έχουν ακόμα σχηματισθεί, και τις οπλές και τις λεπτομέρειες της φυσιογνωμίας. Έχει προταθεί από ειδικούς της Αγγλίας, πως αυτή η οντότητα ΕΠΕΤΡΕΨΕ να φωτογραφηθεί μιας και η σπανιότητα φωτογραφιών τέτοιας ευκρίνειας αψηφά την φευγαλέα φύση αυτών των τηλεπαθητικών σκοτεινών οντοτήτων που αποκαλώ δαίμονες".

Η φωτογραφία είναι όντως αληθινή. Το πλάσμα αυτό είναι όμως ψεύτικο. Συγκεκριμένα, είναι κατασκευασμένο από fiberglass, και αποτελεί μόνιμο ντεκόρ του σπηλαίου Cheddar Showcave στο Bristol της Αγγλίας. Το σπήλαιο αυτό είναι τουριστική ατραξιόν και μεταξύ άλλων, περιλαμβάνει ένα τμήμα όπου έχει διαμορφωθεί έτσι ώστε οι επισκέπτες να μπαίνουν μέσα σε ένα φανταστικό κόσμο που θυμίζει πολύ τη "Μέση Γη" του Τόλκιν, και τα πλάσματα που κατοικούν σ'αυτήν. Στην ουσία είναι ένα είδος παιχνιδιού που οι ιιθύνοντες τους σπηλαίου ονόμασαν "The Crystal Quest". Το συγκεκριμένο πλάσμα υποτίθεται πως είναι ένα goblin. Ο τούρκος δημοσιογράφος/ερευνητής Ali Murat Guven έψαξε την προέλευση αυτής της φάρσας και βρήκε τη ρίζα της. Σύμφωνα με τον Guven λοιπόν, η φωτογραφία ελήφθη από έναν επιχειρηματία ο οποίος πήγε μετά στη Σαουδική Αραβία και την έδωσε σε κάποιους εφήβους. Έτσι ξεκίνησε και η φάρσα από τη Μέση Ανατολή. Η φωτογραφίες του Guven μαζί με το "δαίμονα" δεν αφήνουν καμία αμφιβολία. Επίσης, μπορείτε να δείτε και άλλες φωτογραφίες από επισκέπτες του σπηλαίου μαζί και με άλλα τέτοια δαιμόνια. Μάλλον τα goblin έχουν ανεπτυγμένη την κοινωνικότητα τους. Δεν νομίζω όμως να είναι τόσο εύπιστα όσο ο κύριος Schroeder.

http://www.skepdic.gr/Entries/Delta/cavedemon.htm
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Δημοσίευση από Kariatida » Τετ 18 Απρ 2007, 02:52

Από Kariatida στις 10/3/2006 17:40


Κρυπτοζωολογία

Ψαρι με δυο στοματα αλιευθηκε σε μια λιμνη της Νεμπρασκα.
Γεννετικη ανωμαλια μαλλον,παρα νεο ειδος.
Η πεστροφα πιαστηκε στην λιμνη Χολς,της Νεμπρασκα.
Οπως λει ο ψαρας,Clarence Olberding, 57ετων,η πεστροφα αυτη ζυγιζε περιπου μια λιμπρα.
Παραδοξως ειχε δυο στοματα.
Το δευτερο στομα,μαλλον ηταν γεννετικη ανωμαλια,αφου δεν ηταν λειτουργικο. Καθως εβγαλε εξω
το ψαρι,και προσπαθησε να βγαλει το γαντζο απο το στομα,ειδε και το αλλο στομα,κατω απο το κανονικο.
Ειμαι 40 χρονια ψαρας,αλλα ποτε δεν ειδα κατι παρομοιο,ειπε.
Το μονο που απομενει τωρα στον ψαρα ειναι να το φαει...

http://www.kosmikanea.gr


-------------



Από Blakaman στις 13/3/2006 15:15


Ψάρι με δύο στόματα; Τι άλλο θα ακούσουμε πια. :}
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Δημοσίευση από Kariatida » Τετ 18 Απρ 2007, 02:55

Από Kariatida στις 21/3/2006 16:54


Η αλήθεια για το ψάρι είναι οτι δεν ειναι εξακριβωμενο νέο είδος, όμως υπάρχουν χιλιάδες ζώα και φυτά τα οποία δεν έχουν καταγραφεί από τους διάφορους ερευνητές. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ειναι ενα είδος αμφιβιου γουρουνιου (ή καπως ετσι) το οποίο το κατεγραψαν για ψαρι οι μοναχοί, βλέποντας το σε καποιο ποτάμι, άρα νηστίσιμο. Έτσι αργότερα οταν η συγκεκριμένη περιοχή ασπαστηκε το Χριστιανισμο και επρεπε να νηστευει, ετρωγαν και τρωνε ακομα αυτο το γουρουνι το οποιο θεωρειται μεν ψαρι και νηστισιμο, αλλα η γευση του λεγεται να ειναι ιδια και απαραλλαχτη με αυτη του γνωστου μας γουρουνιου.
Επειδη οι πληροφοριες μου σε αυτο το θεμα δεν ειναι συγκεκριμενες,αν το εχει καποιος θα ηθελα να το διαβάσω ή αλλιώς θα ψάξω να βρω σχετικο αρθρο και θα το δημοσιευσω
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 02:56

Από Sebastian_B στις 22/3/2006 13:12


Προσφατα ειπαν στις ειδησεις,οτι γεννηθηκε αρνακι με εξι ποδια στο εξωτερικο.Τετοιου ειδους γεννετικες ανωμαλιες παντα συνεβαιναν,απλα
δεν γινοτανε γνωστες λογω του οτι τα μεσα ενημερωσης πριν χρονια ηταν
λιγοτερα με αποτελεσμα αναλογα γεγονοτα να μην γνωστοποιουνται ευρεως.


========


Από Kariatida στις 8/4/2006 21:48


Σαφώς και πάντα γίνονταν διάφορες ανωμαλίες στα ζώα. Ίσως να φταίει πέραν των ατροφικών ΜΜΕ ότι ίσως και ο κόσμος να μην έδινε τόση σημασία. Χελωνάκια με δύο κεφάλια, κότες που γένναγαν 3κροκα και 4κροκα αυγα και άλλα πολλά. Αυτό που με παραξενεύει είναι γιατί αραγε να γεννιούνται έτσι...τι να φταιει;
Τώρα όσον αφορά φωτογραφιες για διάφορα πλάσματα, στα περισσοτερα αν οχι σε όλα τα άρθρα που δημοσιεύω, βάζω και αντίστοιχο λινκ απ' όπου τα βρηκα. Για όποια απορία ή διευκρίνηση εδώ θα είμαι
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 16 Σεπ 2012, 00:25

Τι'ν τούτα ωρέ;



(και μη μου πείτε τις αστειότητες που είπαν λίγοι χρήστες στα σχόλια)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 03 Οκτ 2012, 20:58

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από firefightergr » Τετ 03 Οκτ 2012, 22:39

γιατι ολα τα βιντεο η φωτογραφιες απο παραξενα πλασματα εναι παντα λιγο αοριστα μονοπλευρα και κακης ποιοτητας ,εμενα δε με καλυψε καθολου το βιντεακι με τη νυχτεριδα.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 04 Οκτ 2012, 00:51

Bασικά δεν είναι βίντεο, μια φωτογραφία είναι που τη δείχνει σε βιντεο.
Το να κάνουν τοσο κοπο, να "φτιάξουν" τέτοιο... "ομοίωμα" για να βγάλουν μια φωτο προς εντυπωσιασμό, μου κάνει κάπως ηλίθιο και "πολύ κακό για το τίποτα".

Πολλές από αυτές τις φωτό, προσωπικά δεν τις αποδίδω σε μούφες σαν κόλπα εντυπωσιασμού. Τείνω στη σκέψη ότι μάλλον πρόκειται για δύστυχα φρικιά που βάζουν οι "την έχω δει θεός", τους γενετιστές που'χουν στη δούλεψή τους, να δημιουργήσουν (παραβιάζοντας τη φύση), και τους ξεφεύγουν (ή τα απελευθερώνουν οι ίδιοι για κάποιο λόγο) από τα underground εργαστήρια.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από Dread » Πέμ 04 Οκτ 2012, 13:39

Παρατήρηση : Το " γιγαντιαίο" μαχαίρι πάνω από την νυχτερίδα, μαζί με το τσιγάρο που της έχουν βάλει στο στόμα....
μου λένε οτι κάποιος έχει "πειράξει" ερασιτεχνικά την φωτογραφία....

Πολύ ερασιτεχνικά.... :wink:

Βάση αυτών (τσιγάρο, ξιφολόγχη)....το μέγεθος της νυχτερίδας πρέπει να είναι περίπου 40 εκατοστά, με άνοιγμα φτερών περί του 1,2 - 1,5 μέτρων.

Μια χαρά έχουν πιάσει ανάλογου μεγέθους νυχτερίδες, και εννοείται πως δεν είναι και τίποτα σπουδαίο & νέο....

Λες και βρήκαν κανά πτεροδάκτυλο είναι στην φωτογραφία.... :lol: :lol:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 15 Οκτ 2012, 16:30

Μυστηριώδες μάτι ξεβράστηκε σε παραλία...

Ένα μάτι σε μέγεθος γκρέιπφρουτ ξεβράστηκε πρόσφατα σε παραλία των ΗΠΑ, προκαλώντας στους επιστήμονες ερωτηματικά για το από που - και κυρίως από τι - προήλθε.

Τον μεγάλο μπλε βολβό του ματιού βρήκε κατά την καθιερωμένη του πρωινή βόλτα στην παραλία ο Τζίνο Κοβατσι.
Σε συνέντευξη του στην εφημερίδα της Φλόριντα Sun Sentinel, ο Κοβάτσι δήλωσε ότι αρχικά δεν κατάλαβε τι ήταν αυτό και το κλώτσησε .
«Ήταν πολύ, πολύ φρέσκο, είχε ακόμα αίμα. τότε το έβαλα σε μια πλαστική σακούλα και το πήρα σπίτι όπου το φυλαξα στο ψυγείο" δήλωσε ο Κοβάτσι.

Οι επιστήμονες του Ινστιτούτου Άγριας Φύσης της Φλόριντα πιστεύουν ότι το μυστηριώδες, τεράστιο μάτι πιθανότητα προέρχεται από ένα θαλάσσιο ζώο, δεδομένου ότι βρέθηκε σε μια παραλία.
Πιο πιθανοί «υποψήφιοι» είναι το γιγάντιο καλαμάρι, η φάλαινα ή κάποιο είδος των μεγάλων ψαριών.

Ωστόσο, εκπρόσωπος του ινστιτούτου Kevin Baxter δήλωσε στο Sky News Online ότι γύρω από το βολβό του ματιού βρέθηκε οστό, το οποίο σημαίνει ότι το μάτι δεν ανήκει σε ασπόνδυλο, όπως το καλαμάρι, αλλά σε κάποιο άλλο είδος μεγάλου ψαριού.


http://diodos.gr/%CE%91%CF%80%CE%BF%CE% ... CE%B1.html
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από Dread » Δευ 15 Οκτ 2012, 16:34

Απ' το Κράκεν είναι το μάτι..... :loco:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 15 Οκτ 2012, 16:58

Dread έγραψε:Απ' το Κράκεν είναι το μάτι..... :loco:

Πάει το Κράκεν,έγινε κομμάτια.
Μα καλά,όταν βλέπεις τηλεόραση σε παίρνει ο ύπνος.. :dunno: :lol:
Εμένα δε, το μάτι μου γαρίδα..
Ααα,γαρίδας μάτι είναι :lol: :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:03

Εικόνα

Εδώ λένε "λύθηκε το μυστήριο, ανήκει σε ξιφία"...

Δεν ξέρω αν εσείς μπορειτε να δεχτείτε ότι ένας βολβός που θέλει 2 παλάμες για να τον κρατήσουν, μπορεί να ανήκει σε ξιφία. Εγώ απλά δε μπορώ. Φανταστείτε τι μέγεθος θα είχε ο ξιφίας που θα'χε τέτοιο βολβό.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ostrako
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2137
Εγγραφή: Τρί 01 Νοέμ 2011, 22:29
Irc ψευδώνυμο: jim
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από ostrako » Δευ 15 Οκτ 2012, 21:58

Εμενα δεν με ξενιζει καθολου το ματι.Οι τουνες εχουν κατι ματια πλανα :lol: :lol:
Η ΠΟΝΗΡΙΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ, ΕΝΩ Η ΑΡΕΤΗ ΔΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΝΗΡΙΑ
vaskos
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2933
Εγγραφή: Πέμ 10 Οκτ 2019, 23:11
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 130 φορές
Έλαβε Likes: 273 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από vaskos » Τρί 12 Νοέμ 2019, 10:59

Γιγάντιο καλαμάρι παρακολουθεί υποβρύχιο σκάφος ενώ εξερευνά τον βυθό (pic)
Εικόνα

Επιστήμονες, που εξερευνούσαν τον βυθό της θάλασσας, ήταν εκείνοι, στην πραγματικότητα, το αντικείμενο έρευνας...
H Εθνική Υπηρεσία Ωκεανών και Ατμόσφαιρας (ΝΟΑΑ) των ΗΠΑ έδωσε στη δημοσιότητα την ανατριχιαστική φωτογραφία, που δείχνει το τηλεχειριζόμενο υποβρύχιο όχημα Deep Discoverer να... παρακολουθείται στενά από ένα γιγάντιο -και περίεργο- καλαμάρι!

http://www.gazzetta.gr/plus/diethni/art ... -vytho-pic
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1762
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: Κρυπτοζωολογίας συνέχεια...

Δημοσίευση από Aquila » Κυρ 26 Ιαν 2020, 16:19

Επανεμφάνιση του Bigfoot.
Αυτήν την φορά καταγράφηκε αρκετά καθαρά από κάμερα ασφαλείας, να περνά από το Πέρασμα Snoqualmie και Sherman.

Another Sasquatch sighting? WSDOT says creature spotted near Snoqualmie Pass
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”