Το συναρπαστικό Σύμπαν

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Μαρ 2018, 00:15

Τα μέχρι στιγμής σχόλια και στο ίδιο το βίντεο και στο φβ είναι παραπάνω
από υπέροχα. Χαίρομαι που σ'άρεσε κι εσένα Ήλιε μου...
Είναι μεγάλη χαρά να νιώθω πως είχε παραλήπτες αυτό που θέλησα
να επικοινωνήσω :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Μαρ 2018, 01:47

ενα ποστ που αξίζει να μεταφερθεί εδώ...

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Μαρ 2018, 12:10

Αρχισαν φυσικά και οι ανοησίες (το αν είναι από το γνωστό τρολ ή όχι, λίγη σημασία έχει
δεν παύει να ειναι "φτωχή" η λογική που τους/το διακατέχει)

Εικόνα

και

Εικόνα

κι η απάντησή μου

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Μαρ 2018, 18:10

Εικόνα

αυμφωνώ πολύ μ'αυτό.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 12 Μάιος 2018, 11:42

Εφόσον ο χωροχρόνος είναι εύκαμπτος και αποκτά μια καμπύλωση από την παρουσία μάζας
κατά συγκεκριμένο γεωμετρικό τρόπο ώστε να παρατηρούνται ελκτικές βαρύτικες δυνάμεις κοντά της
(εντονότερες κοντά στο κέντρο βάρους της ύλης), απλοϊκά μπορούμε να εξάγουμε την υπόθεση
πως εν απουσία μάζας ο χωροχρόνος αποκτά μια καμπύλωση ανάλογων,
αλλά αντίστροφων γεωμετρικών χαρακτηριστικών που προκαλούν απωθητικές βαρυτικές δυνάμεις μακριά της.

Κάτι τέτοιο πράγματι παρατηρείται και ακούει στο όνομα σκοτεινή ενέργεια.
Και είναι η αιτία της επιταχυνόμενης διαστολής του σύμπαντος,
η οποία προσέξτε.. παρατηρείται μακριά από το κέντρο βάρους της, τηρώντας μια όμορφη συμμετρία.

Στο θέμα μας τώρα. Βλέπουμε πως ο κενός από υλη χωροχρόνος, αποκτά για κάποιο λόγο, αν όχι αυθόρμητα,
καμπύλωση τέτοιας γεωμετρίας που προκαλεί απωθητική βαρύτητα.
Γιατί να μην μπορούμε να υποθέσουμε πως υπάρχουν για παρόμοιους λογούς, αν όχι αυθόρμητα,
τοπικές χωροχρονικές καμπυλώσεις γεωμετρικών χαρακτηριστικών που προκαλούν
ελκτικές βαρυτικές δυνάμεις όμοιες με εκείνες που προκαλεί η παρουσία της ύλης ,
χωρίς όμως να χρειάζεται οπωσδήποτε να υπάρχει κάτι, που πρέπει να ψάξουμε να βρούμε που τις προκαλεί,
αλλά να είναι απλά εγγενής χαρακτηριστικό του χωροχρόνου;

Πρόσφατα η nasa διαπίστωσε πως τα γεωμετρικά χαρακτηριστικά
της καμπύλωσης του χωροχρόνου που προκαλείται από την γη, λόγο της περιστροφής αυτής,
αποκτούν μια δομή, όχι σαν εκείνης του τραμπολίνου με μια μπάλα επάνω του, αλλά μιας δίνης.
https://www.youtube.com/watch?v=yrw3UHfcVFM

Φανταστείτε στον γαλαξία μας τα δισεκατομμύρια περιστρεφόμενα ουράνια σώματα
το πώς αυτά προκαλούν καμπυλώσεις του χωροχρόνου με χαρακτηριστικά δίνης.
Φανταστείτε, αλλού διάσπαρτες και αλλού σε σχηματισμούς,
της αμέτρητες δίνες να καμπυλώνουν τον χωροχρονικό ιστό προς κάθε κατεύθυνση.
Φανταστείτε αυτόν τον χωροχρονικό ιστό να πάλλεται,
να δονείται και να ταλαντώνεται στις τέσσερις του διαστάσεις.

Ερώτηση προς τους ειδικούς… Είναι απίθανο να θεωρήσουμε πως η σκοτεινή υλη
δεν είναι παρά οι γεωμετρικές καμπυλώσεις που πρόεκυψαν στον ιστό του χωροχρόνου
(σαν στάσιμα κύματα ας πούμε) ως απόρροια της παραπάνω ταλάντωσης;
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 29 Μάιος 2018, 21:20

Electricity, water, life and Cosmos /space news
https://youtu.be/n2B7zsFehf4
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 06 Ιουν 2018, 11:53

Comet Jets are Electric /Cosmos News
https://youtu.be/2OgvFaDulbQ
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 13 Ιουν 2018, 11:09

Big Bang Dead - Electric Dark Matter to the Rescue /Space News

https://youtu.be/FIgmsQOKnmk
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 03 Φεβ 2019, 12:12

Το Σύμπαν είναι συνειδητό...

https://m.youtube.com/watch?v=lkdR_wXxjsw
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 15 Απρ 2019, 18:27

Κοσμικά γεγονότα και αστρονομία πίσω από τους μύθους

https://youtu.be/mHYp0TVtSOo
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
XPONHS
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Κυρ 30 Ιουν 2019, 20:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Βερολίνο
Έδωσε Likes: 263 φορές
Έλαβε Likes: 77 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από XPONHS » Κυρ 07 Ιούλ 2019, 05:36

Εάν μία φωτογραφία είναι χίλιες λέξεις ,.. πόσες λέξεις χρειάζονται για ένα βίντεο ; Χαλαρώστε και απλά απολαύστε
-Κοίτα, τι βλέπεις ;
-Βλέπω πολλά άστρα.
-Και τι σημαίνει αυτό κατά την γνώμη σου;
-Νομίζω ότι αύριο θα κάνει καλό καιρό. Εσύ τι λες;
-Για μένα σημαίνει ότι κάποιος έκλεψε την σκηνή μας.
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από FireflyEarth » Κυρ 09 Ιαν 2022, 22:37

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΚΕΝΟΥ ΠΟΥ ΑΛΛΟΙΩΝΕΙ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ, ΠΡΟΚΑΛΩΝΤΑΣ ΑΠΟΚΟΣΜΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ.
του Αλεξέι Ντμίτριεφ (Alexey N. Dmitriev)


Το 1997, ο καθηγητής της Ρωσικής Ακαδημίας Επιστημών Αλεξέι Ντμίτριεφ δημοσίευσε μια συγκλονιστική μελέτη-προειδοποίηση για μια πρωτοφανή παγκόσμια κατάσταση έκτακτης ανάγκης στην οποία έχει εισέλθει το ηλιακό μας σύστημα.
Η μελέτη δημοσιεύτηκε από το Iνδικό Ινστιτούτο Εταιρικών Σχέσεων (Ιndian Institute of Corporate Affairs – IICA) με τον τίτλο Planet physical State of the Earth and Life (Κατάσταση των φυσικών νόμων της Γης και της ζωής) προειδοποιώντας ότι:
Από τη δεκαετία του 1960 ολόκληρο το ηλιακό μας σύστημα έχει εισέλθει σε μια περιοχή του διαστρικού χώρου στην οποία επικρατούν ισχυρές ανομοιομορφίες και πολύ φορτισμένο πλάσμα, που έχει εισχωρήσει σε όλη τη δομή του, προκαλώντας απορρύθμιση της συμπεριφοράς πρωτίστως του Ήλιου, αλλά και όλων των πλανητών, με δραματικές συνέπειες.

Σήμερα, 24 χρόνια μετά, η ανάγνωση της μελέτης μάς βοηθά αφάνταστα να ερμηνεύσουμε τις μεταγενέστερες επιστημονικές ανακαλύψεις που εμφανίζονται καθημερινά και οι οποίες επιβεβαιώνουν 100% ότι κάτι «τρελαίνει» το ηλιακό μας σύστημα.
Αυτό ευθύνεται για τις φυσικές καταστροφές που αυξάνονται εκθετικά και όχι οι ανθρώπινες δραστηριότητες που έχουν αμελητέο μερίδιο ευθύνης.
Η μελέτη-προειδοποίηση
«Οι τρέχουσες πλανητικές αλλαγές στη Γη καθίστανται μη αναστρέψιμες. Υπάρχουν ισχυρές ενδείξεις ότι αυτοί οι μετασχηματισμοί προκαλούνται από πολύ φορτισμένο υλικό και από ενεργειακή ανομοιομορφία στον ανισότροπο διαστρικό χώρο, στον οποίο έχει διεισδύσει η περιοχή του ηλιακού μας συστήματος.
Αυτή η «δωρεά» ενέργειας παράγει υβριδικές διεργασίες και διεγερμένες ενεργειακές καταστάσεις σε όλους τους πλανήτες, και πρωτίστως, στον Ήλιο.

Στη Γη μας, τα αποτελέσματα εντοπίζονται στην επιτάχυνση της μετατόπισης των μαγνητικών πόλων, στην κατανομή του περιεχομένου του όζοντος, και στην αυξημένη συχνότητα και μέγεθος σημαντικών καταστροφικών κλιματικών γεγονότων.
Επομένως, υπάρχει αυξανόμενη πιθανότητα να κινούμαστε σε μια ταχεία περίοδο θερμοκρασιακής αστάθειας, παρόμοια με αυτή που συνέβη πριν από 10.000 χρόνια.
Ένας δε όλο και μεγαλύτερος αριθμός επιστημόνων τείνει προς μια εκδοχή κοσμικής αιτιολογίας αυτού που συμβαίνει.

Πράγματι, τα γεγονότα της τελευταίας δεκαετίας (εννοεί 1987-1997) δίνουν ισχυρές ενδείξεις ασυνήθιστα σημαντικών μετασχηματισμών της φυσικής της ηλιόσφαιρας (της προστατευτικής φυσαλίδας που κυριαρχείται από τον Ήλιο και τον ηλιακό άνεμο) και των ίδιων των πλανητών [1, 2].
Δεδομένης της κλίμακας αυτών των μετασχηματισμών, μπορούμε να πούμε ότι:
Οι κλιματικές και βιοσφαιρικές διεργασίες πάνω στη Γη επηρεάζονται άμεσα και διασυνδέονται με τις γενικές συνολικές διαδικασίες μετασχηματισμού που λαμβάνουν χώρα στο ηλιακό μας σύστημα.

Πρέπει λοιπόν να αρχίσουμε να επικεντρώνουμε την προσοχή μας στο να κατανοήσουμε ότι οι κλιματικές αλλαγές στη Γη είναι μόνο ένας κρίκος μιας ολόκληρης αλυσίδας γεγονότων που λαμβάνουν χώρα στην ηλιόσφαιρά μας.
Λαμβάνοντας υπόψη τα προβλήματα προσαρμογής που θα έχει η βιόσφαιρα της Γης σ’ αυτές τις νέες συνθήκες φυσικής, επιβάλλεται να διακρίνουμε τη γενική τάση και φύση των αλλαγών.
Όπως θα καταδειχτεί παρακάτω, αυτές οι τάσεις μπορεί να εντοπιστούν προς την κατεύθυνση της αύξησης της ενεργειακής ικανότητας του πλανήτη μας (χωρητικότητας), που οδηγεί σε μια εξαιρετικά φορτισμένη κατάσταση ορισμένων συστημάτων της Γης.

Επί του παρόντος, αυτό το νέο σενάριο υπερβολικής ροής ενέργειας σχηματίζεται και παρατηρείται:
• Στην ιονόσφαιρα με παραγωγή πλάσματος,
• Στη μαγνητόσφαιρα με μαγνητικές καταιγίδες,
• Στην ατμόσφαιρα με κυκλώνες.

Αυτά τα υψηλής ενέργειας ατμοσφαιρικά φαινόμενα, που ήταν σπάνια στο παρελθόν, γίνονται τώρα όλο και πιο συχνά, δημιουργώντας σε όλους τους έμβιους οργανισμούς της Γης την ανάγκη για νέες μορφές προσαρμογής.
Η ανάπτυξη αυτών των νέων μορφών μπορεί να οδηγήσει σε μια συνολική παγκόσμια αναθεώρηση του πλήθους των ειδών και της ζωής στη Γη.

Επομένως, η μετάβαση των έμβιων όντων στο μέλλον μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο μετά από μια βαθιά αξιολόγηση του τι θα απαιτηθεί, προκειμένου να συμμορφωθούν με τις νέες συνθήκες της γήινης βιόσφαιρας.
Παρακάτω, θα απαριθμήσουμε τα πρόσφατα γεγονότα μεγάλης κλίμακας που έχουν συμβεί στο ηλιακό μας σύστημα, προκειμένου να κατανοήσουμε καλύτερα τους πλανητικούς μετασχηματισμούς που λαμβάνουν χώρα στον τομέα της φυσικής.

ΣΥΝΕΧΕΙΑ-ΠΗΓΗ: https://aperopia.fr/12-2021/sti-mesi-tis-avyssoy/
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Το συναρπαστικό Σύμπαν

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 15 Ιαν 2022, 20:50

Το άρθρο αυτό λέει για τις αιτίες των γεγονότων που θα συμβούν στο άμεσο μέλλον..λίαν συντόμως δηλαδή.
Όμως δεν βλέπω καμία αναφορά στο Γήινο μαγνητικό πεδίο.

Όμως δεν ασχολείται καθόλου για εκείνες που έγιναν στο μακρινό παρελθόν και τις όποιες πιθανές αιτίες τους.

Για όσους/ες επιθυμούν να πάρουν μια γεύση του παρελθόντος από ΆστροΜυθολογία,ΓεωΜυθολογία κ.α

προτείνω το κανάλι The Thunderbolts Project
https://youtube.com/user/ThunderboltsProject

και το κανάλι του Ben όπου φέρνω βίντεο στην ηλιακή δραστηριότητα
https://youtube.com/user/Suspicious0bservers


υ.γ Γράφω για αυτά που λέει το άρθρο εδώ..αν η συνέχεια του άρθρου λέει κάτι που έχω γράψει ή κάτι που δεν γνωρίζω θα επανέλθω προς συμπλήρωση ή διόρθωση.


Εντιντ,

Πράγματι γράφει το άρθρο για το μαγνητικό πεδίο.Η μελέτη αυτή είναι ενδιαφέρουσα παρ'ότι διαφωνώ στο περί "κενού",ως υπεύθυνο για τα όσα γίνουν.Έρχεται και η NASA να μας πει το δικό της στόρυ πως δεν ευθύνεται το μαγνητικό πεδίο..

Ξέρει ο Υδροχόος όμως !
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”