Παραξενα σύννεφα και άλλα ουράνια φαινόμενα

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ION 4ever » Σάβ 21 Απρ 2012, 14:55

Άκουσα ένα μέρος και έχει ενδιαφέρον.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
sotirakis_thess
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Τετ 20 Ιούλ 2011, 16:35
Φύλο: Άνδρας

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από sotirakis_thess » Σάβ 21 Απρ 2012, 15:34

ArELa έγραψε:Διέσπασα το πρώτο ποστ του Σωτηράκη αλλά και όλη τη συζήτηση που διεξήχθη μετά από αυτό... διότι όλο αυτό το θέμα που ανέκυψε, δεν είχε καμία σχέση με αυτό που άνοιξα.

Θα παρακαλέσω τα μέλη μας να προσέχουν να μη βάζουν άσχετα σε τόπικς συγκεκριμένης θεματολογίας διότι είναι απογοητευτικό για αυτόν που ανοίγει ένα τόπικ...αλλά και γαϊδουριά για το ίδιο το θέμα που συζητείται.

Υπάρχει πάντα το κουμπί NEW TOPIC μέσα σε κάθε ενότητά μας.
Δεν κοστίζει να πατήσουμε αυτό, αντί του POST REPLY...

Όποιος επιθυμεί να επεκταθει για τους κλώνους κλπ πρακαλώ να κλικάρει σ'αυτό το λινκ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 51#p172351

Το πιθανότερο είναι να κλειδώσω αυτό το τόπικ - γιατί μάλλον εξαντλήθηκαν όσα είχαμε να πούμε για τα... "συννεφάκια"- και γιατί μετά απ'την μπαχαλοεξέλιξη που αντίκρυσα όταν επέστρεψα (μετά από μερικές ώρες) εδώ μέσα, έχασα ακόμα κι εγώ τη διάθεση να το συζητήσω περαιτέρω... :(


Ευχαριστώ όσους τοποθετήθηκαν αφιερώνοντας για λίγο την προσοχή τους σε ένα θέμα που για μένα ήταν αρκετά σημαντικό...



θέλω να πω κάτι πάνω σε αυτό που λες δεν ήθελα να προσβάλω της φωτογραφίες που μας έδειξες φυσικά και υπάρχουν φυσικά και είναι λίγο μυστήριες και φυσικά λίγο πολύ τα βλέπουμε όλοι μας είδα το σηματάκι με την φατσουλα στο τοπικ και απλά έβαλα μια Φώτο γιατί αρκετά μείναμε στην αμφιβολία ότι υπάρχουν η δεν υπάρχουν και αν υπάρχουν που είναι? είναι πλέον δεδομένο ότι με την χειραγώγηση που μας έχουν κάνει είναι πολύ δύσκολο κάποιος να πιστέψει αυτά που βλέπει γιατί όμως όταν κάποιος δείχνει κάτι κατευθείαν να πέσουν πάνω του για να τον γελοιοποιήσουν.Αν μη τι άλλο αν ήμουν τόσο κάλος στο μοντάζ και στο μπέρδεμα εικόνων δεν θα ήμουν άνεργος εδώ και 2 χρόνια, και φυσικά δεν θα ασχολιόμουνα με το ανέβασμα κάποιον Φώτο σε οποιοδήποτε Σιτέ! Δεν έχω κάποιο κέρδος και ότι κάνω το κάνω καθαρά για ενημέρωση και ίσως για να ερεθίσω μερικά μυαλά στο να αρχίσουν να ψάχνουν τι γίνεται με μας! δηλαδή όταν ακούτε και βλέπετε τον david πχ να μιλά για ερπετά και σκοτεινές elite το δέχεστε και το παίρνετε σαν δεδομένο ότι ναι υπάρχουν αλλά όταν κάποιος όχι τόσο γνωστός σε εσάς και στον υπόλοιπο κόσμο, κάνει μια δουλειά αμέσως πέφτουν πάνω του να τον βγάλουν τρελό η να τον αμφισβητήσουν, θέλω να ζητήσω συγγνώμη για αυτό που έγινε και για την συμπεριφορά που είχα χθες φταίει το ότι ήμουν 98 ώρες στο πόδι χωρίς ύπνο και μάλλον επηρεάστηκα αρνητικά από κάποια σχόλια.










Δεν ζητώ συγνώμη από τον Σωτηράκη για την ενασχόλησή μου με "συννεφάκια". Μπορούσε να ανοίξει το ΑΣΧΕΤΟ με τα "συννεφάκια" θέμα του αλλου, και να μην ασχοληθεί καθόλου με το θέμα εδώ.
Δε χρειάζεται να υποτιμας αυτό που ο άλλος θεωρεί σημαντικό, απ'τη στιγμή που δεν το καταλαβαίνεις καν! :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από annonnaki » Σάβ 21 Απρ 2012, 16:09

Συμφωνώ πως δεν πρέπει αν κλειδώσει το topic καθώς μιλάμε για σημαντικό θέμα το οποίο πλέον παρατηρείται και στην δική μας γωνιά του πλανήτη.

Έχω δει μερικά πολύ περίεργα σχήματα στα σύννεφα αλλά ποτέ κάτι τέτοιο αν και τα έχουμε δει όλοι σε πολλές φωτογραφίες από αμερική. Θεωρώ πως αρκετά αποτελούν φυσικούς σχηματισμούς αλλά δεν χωράει στο μυαλό μου κάποια από τα πιο τρελά να είναι απλά αθώα συννεφάκια. Άλλωστε ακόμα και τεχνητή κάλυψη σκάφους να είναι θα χρησιμοποιούσαν κάτι που δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και να αποδειχθεί (με άλλες φωτογραφίες) φυσικός σχηματισμός;

Βασικό στοιχείο είναι η διάρκεια των νεφών αυτών καθώς και η δημιουργία τους που απαιτεί πολύωρη παρατήρηση. Εμείς τα βλέπουμε συνήθως στην τελική τους μορφή. Το ζήτημα είναι να τα εντοπίσουμε νωρίτερα για να τα καταλάβουμε.

Εξαιρετικό το link με την Wiolawa και οι πληροφορίες που δίνει. Έχω και μια αγάπη στο photoshop θα ασχοληθώ λίγο παραπάνω για να κάνω καναδυο δοκιμές σε ύποπτες φωτογραφίες.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 21 Απρ 2012, 18:07

Μόλις βλέπω τώρα πάνω από τον Υμηττό δύο στο ίδιο σχήμα με την αρχική φωτογραφία αλλά σε άσπρο και κάτω λίγο γκρι.

Ο ουρανός δεν έχει καθόλου σύννεφα αλλά υπάρχουν αυτά τα δύο. Το ένα έχει όντως σχήμα UFO.

Μοιάζει με σύννεφο. Αλλά τώρα που με πονήρεψε η Βασούλα θα το παρατηρήσω πιό προσεκτικά επί πολλές μέρες.

Για να δούμε
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Pianist

Το βάλατε κιόλας στα παράδοξα/υπερβατικά;

Δημοσίευση από Pianist » Σάβ 21 Απρ 2012, 18:45

ArELa έγραψε:Ελλείψει χειροπιαστών στοιχείων, στο δικό μου το μυαλό παραμένει "ανοιχτό" και λίαν αμφισβητίσμο για το τι γίνεται μέσα σ'αυτά τα σκάφη, και διατηρώ ισχυρότατες αμφιβολίες για την αρνητική χροιά που δίδεται σ'αυτά.
*******
Clouds That Look Like UFOs: Lenticular Clouds
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ArELa την Δευ 23 Απρ 2012, 04:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: η φωτο διεγράφη ως ευτελιστική, χλευαστική και ασεβής
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Απρ 2012, 00:52

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Απρ 2012, 10:26

το κομμάτι (στο παραπάνω βίντεο) άμεσα σχετιζόμενο με αυτό το τόπικ, αρχίζει από το 02:48

Πρόκειται βέβαια για μήνυμα, άρα στη σφαίρα της θεωρίας,
αλλά προσωπικά κλίνω σε αυτό περισσότερο, χωρίς φυσικά να έχω τις απόλυτα χειροπιαστές αποδείξεις για να το τεκμηριώσω (ακομα).

Απλά για τη δική μου λογική, ισχύει περισσότερο αυτή η πιθανότητα, παρά η στεγνή επιστημονική (?) άποψη που θέλει αυτά τα σύννεφα, τυχαίους αλλά φυσιολογικούς σχηματισμούς. Είμαι πάνω μισό αιώνα στον πλανήτη, και ποτέ άλλοτε δεν έχω δει τέτοιον "τυχαίο" σχηματισμό. Ορισμένες φωτο στο ιντερνετ, έδειχναν κάμποσες σποραδικές εμφανίσεις τέτοιων νεφών, πάνω από την Αμερική κυρίως. Εγω (και πάρα πολλοί με τους οποίους μίλησα εντός και εκτός νετ και όλοι εντυπωσιάστηκαν) τον είδα για πρώτη φορά "ζωντανά" και δη σε ελληνικό εναέριο χώρο, στις 19/4/2012.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
skion
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Δευ 01 Φεβ 2010, 21:39
Irc ψευδώνυμο: skion
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από skion » Τρί 24 Απρ 2012, 23:26

Εγώ λόγω γεωγραφικής θέσης και επειδή βρίσκομαι το περισσότερο χρόνο της ημέρας έξω και πολλές φορές μέσα στη φύση, έχω δει άπειρους τέτοιους σχηματισμούς που το τελευταίο διάστημα (1-2 χρόνια τείνουν να γίνονται πιο συχνοί και πιο έντονοι.

Έχω σαν χόμπι να μελετώ τις συλφίδες και τις συνήθειες τους (μέσα από το φάσμα της παρατήρησης των χημικών ουρών) και άρχισα να παρατηρώ αυτούς τους σχηματισμούς. Λίγους στην αρχή και με καλό καιρό σχεδόν πάντα, ίσως και με βολικό αεράκι.

Τώρα για να λέμε και την αλήθεια, η δική μου πάντα γνώμη που βγήκε μετά από πολύ ψάξιμο, είναι ότι υπάρχουν και οι κάπως "ανώτερες" διαστάσεις, των οποίων οι κάτοικοι, όποια η καταγωγή τους δεν κατασκευάζουν αστρόπλοια, παρά χρησιμοποιούν συνειδησιακές προβολές των συνειδητοτήτων τους και στην ουσία γίνονται αυτοί το αστρόπλοιο.

Δηλαδή το να κάνουν κάτι να μοιάζει με σύννεφο, είναι πολύ εύκολο, πιστεύω γι' αυτούς. Απλά εμείς επειδή στερούμαστε βασικών γνώσεων του σχετικά με τους συμπαντικούς νόμους και θεμελιωδών αρχών της ενέργειας και άλλα πολλά που βαριέμαι τώρα να γράψω, αλλά πιάνετε το νόημα. Αυτά σχετικά με το δικό μου χάσιμο. Καληνύχτες.
..you are God in your universe, you're not God in God's universe.
Άβαταρ μέλους
ostrako
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2137
Εγγραφή: Τρί 01 Νοέμ 2011, 22:29
Irc ψευδώνυμο: jim
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ostrako » Τρί 24 Απρ 2012, 23:45

Καλη σου νυχτα Μιχαλη

Ειναι αληθεια, οτι τα συνεφα που ειδα εγω,ειχαν συμμετρια, ηταν τρια και
με μαγνητισαν να τα θωρω εντυπωσιασμενος.
Ειχαν ενα περιεργο λευκο φωτεινο περιγραμμα και το ''καδρο'' γυρω απο τα συνεφα ειχε
ενα αλλο πρωτογνωρο χρωμα με βαση το μπλε μαζι με γκρι.Ηταν λες και ταξιδευαν τελειως αποκομενα απο τα γνωστα συνεφα που υπηρχαν στον ουρανο.Δεν εχω ξαναδει παρομοια συνεφα.
Αυτο εχω να πω.
''Αν ειναι να'ρθει,θε να'ρθεί΄
αλλιως ας προσπερασει.
Η ΠΟΝΗΡΙΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ, ΕΝΩ Η ΑΡΕΤΗ ΔΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΝΗΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 25 Απρ 2012, 00:34

"ostraka sos"
Εχεις pm
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από AROTRIS » Τετ 25 Απρ 2012, 05:06

ostraka sos έγραψε:Καλη σου νυχτα Μιχαλη

Ειναι αληθεια, οτι τα συνεφα που ειδα εγω,ειχαν συμμετρια, ηταν τρια και
με μαγνητισαν να τα θωρω εντυπωσιασμενος.
Ειχαν ενα περιεργο λευκο φωτεινο περιγραμμα και το ''καδρο'' γυρω απο τα συνεφα ειχε
ενα αλλο πρωτογνωρο χρωμα με βαση το μπλε μαζι με γκρι.Ηταν λες και ταξιδευαν τελειως αποκομενα απο τα γνωστα συνεφα που υπηρχαν στον ουρανο.Δεν εχω ξαναδει παρομοια συνεφα.
Αυτο εχω να πω.
''Αν ειναι να'ρθει,θε να'ρθεί΄
αλλιως ας προσπερασει.
Επιβεβαιώνω κι εγώ το γεγονός,όσον αφορά την περιοχή,προς Νότιο Ευβοϊκό,κυρίως.
Αν θυμάμαι καλά,Παρασκευή 20/04/ ή Σάββατο 21/04/.
Ήταν αρκετά,διάσπαρτος ο ουρανός,έως το βάθος τού ορίζοντα ολόγυρα.
Καί όντως,ταυτόχρονα υπήρχαν καί πιό φυσιολογικά ας πούμε,πιό«μπαμπακωτά»,όπως τα γνωρίζουμε χρόνια τώρα.
Όλα πάντως κάτασπρα,χωρίς ίχνος άλλης απόχρωσης.

Η διαφορά μεταξύ των δύο τύπων,ολοφάνερη,πέρα από κάθε αμφιβολία,σαν την ημέρα με την νύχτα.
Εφόσον πρόκειται γιά «φυσικό φαινόμενο»,γιατί δεν είχαν όλα,στο ίδιο ύφος,συμμετρική όψη ;;;;;
Επίσης,γιατί αυτό το φαινόμενο παρουσιάστηκε τελευταία καί δεν προϋπήρχε,διαχρονικά ;;;;;

Κι άντε,το φαινόμενο μπορεί όντως να υπάρχει,αυτό δεν σημαίνει πως καλύπτει όλες αυτές τις περιπτώσεις.
Ενδεχομένως «κάποιοι με την κατάλληλη εχνολογία,να το εκμεταλλεύονται,αναλόγως.
Μάλιστα αυτό πού μού έκανε περισσότερη εντύπωση,καθώς είχε «σταθμεύσει» ακριβώς πάνω από το σπίτι
έκατσα να το παρατηρώ γιά αρκετή ώρα,διακρίνοντας καί μιά προέκταση
σαν ρύγχος ή σαν ουρά,αναλόγως.
ΟΚ...αχαλίνωτη φαντασία γιά κάποιους,χρειάζεται όμως κι αυτή.
Καί με την στείρα αντίληψη ως τώρα,τι καταλάβαμε.....
Ιδού τ' αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 25 Απρ 2012, 11:38

AROTRIS έγραψε:Εφόσον πρόκειται γιά «φυσικό φαινόμενο»,γιατί δεν είχαν όλα,στο ίδιο ύφος,συμμετρική όψη ;;;;;
Επίσης,γιατί αυτό το φαινόμενο παρουσιάστηκε τελευταία καί δεν προϋπήρχε,διαχρονικά ;;;;;
Η προσπάθεια ερμηνείας της συστεμικής επιστήμης φαίνεται στα δικά μου μάτια σαν μια γελοία εκλογίκευση που μόνο λογική δεν έχει. Μπροστά στις εξηγήσεις τους, η ερμηνεία που δίνουν οι κακοί-ηλίθιοι-φαντασιόπληκτοι (κατ'αυτούς) συνωμοσιολόγοι, φαντάζει πολύ πιο λογική για όσους έχουν καταφέρει να πηδήξουν έξω απ'το κουτί. Για όσους επιλέγουν να παραμείνουν μέσα, κάθε ερμηνεία της συστεμικής επιστήμης, είναι πιο αξιόπιστη απ'οποιαδήποτε άλλη προοπτική. Στα χρόνια που επικοινωνώ στο νετ, διαπίστωσα πως είναι χάσιμο χρόνου (και χαλάει κι η διάθεση) να προσπαθείς να βρεις κοινό τόπο με άτομα περιχαρακωμένα και χωμένα στο κουτί (κατ'επιλογήν τους). Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα, ο χρόνος μου είναι πολύτιμος.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
paris4u
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 859
Εγγραφή: Δευ 27 Σεπ 2010, 16:16
Φύλο: Άνδρας

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από paris4u » Τετ 25 Απρ 2012, 15:17

Με αφορμη αυτο που ειπε η ArELa (Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα, ο χρόνος μου είναι πολύτιμος.) να μου επειτρεψετε σε αυτο το σημειο να ξεφυγω λιγο απο το θεμα για να πω την αποψη μου με μια παλια ιστορια

Λιγο πριν το τελος ο Μεγας Αλεξανδρος ζητησε το φερετρο του να το κουβαλησουν οι καλυτεροι γιατροι (για να δουν ολοι οτι μπροστα στον θανατο ουτε οι καλυτεροι γιατροι του κοσμου δεν μπορουν να κανουν τιποτα)
Στην διαδρομη μεχρι τον ταφο να σκορπουν τους θυσαυρους του (για να δουν ολοι οτι ολα εδω μενουν τελικα)
Και τα χερια μου να ειναι εξω απο το φερετρο (για να δουν ολοι οτι με αδεια χερια ερχομαστε και με αδεια χερια φευγουμε,οταν τελειωσει ο πιο πολυτιμος θησαυρος που ειναι ο ΧΡΟΝΟΣ)

Ο ΧΡΟΝΟΣ είναι ο πιο πολύτιμος θησαυρός που έχουμε, γιατί είναι περιορισμένος. Μπορούμε να δημιουργήσουμε οσο χρήμα θελουμε, αλλά όχι περισσότερο χρόνο. Όταν αφιερώνουμε χρόνο σε ένα πρόσωπο, του παραχωρούμε ένα μέρος από τη ζωή μας που ποτέ δεν θα μπορέσουμε να αναπληρώσουμε. Ο χρόνος είναι η ζωή μας. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ που μπορείς να δώσεις σε κάποιον είναι ο χρόνος σου!

Ο ΧΡΟΝΟΣ λοιπον ειναι ο πιο πολυτιμος θησαυρος που εχουμε...!!!
Δεν αντικαθίσταται απο τιποτε αλλο υλικο αγαθο.
Αφιερωστε αυτον τον πολυτιμο θησαυρο στα ατομα που αγαπατε..
Ποτε δεν σημαδευουνε στα ποδια.
Στο μυαλο ειναι ο στοχος ,τον νού σας!!!
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 25 Απρ 2012, 15:59

θέλω να πω μια σκέψη ...΄θα παρομοιάσω τα σύννεφα που λέει η ArELa με την 11/09/2001. Ωραίο καμουφλάζ των πυραύλων ,για τα αεροπλάνα λέω...Οπότε γιατί όχι,αφού η τεχνολογία υπάρχει και στους μεν και στους δε...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ION 4ever » Πέμ 26 Απρ 2012, 00:45

paris4u έγραψε:Με αφορμη αυτο που ειπε η ArELa (Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα, ο χρόνος μου είναι πολύτιμος.) να μου επειτρεψετε σε αυτο το σημειο να ξεφυγω λιγο απο το θεμα για να πω την αποψη μου με μια παλια ιστορια

Λιγο πριν το τελος ο Μεγας Αλεξανδρος ζητησε το φερετρο του να το κουβαλησουν οι καλυτεροι γιατροι (για να δουν ολοι οτι μπροστα στον θανατο ουτε οι καλυτεροι γιατροι του κοσμου δεν μπορουν να κανουν τιποτα)
Στην διαδρομη μεχρι τον ταφο να σκορπουν τους θυσαυρους του (για να δουν ολοι οτι ολα εδω μενουν τελικα)
Και τα χερια μου να ειναι εξω απο το φερετρο (για να δουν ολοι οτι με αδεια χερια ερχομαστε και με αδεια χερια φευγουμε,οταν τελειωσει ο πιο πολυτιμος θησαυρος που ειναι ο ΧΡΟΝΟΣ)

Ο ΧΡΟΝΟΣ είναι ο πιο πολύτιμος θησαυρός που έχουμε, γιατί είναι περιορισμένος. Μπορούμε να δημιουργήσουμε οσο χρήμα θελουμε, αλλά όχι περισσότερο χρόνο. Όταν αφιερώνουμε χρόνο σε ένα πρόσωπο, του παραχωρούμε ένα μέρος από τη ζωή μας που ποτέ δεν θα μπορέσουμε να αναπληρώσουμε. Ο χρόνος είναι η ζωή μας. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ που μπορείς να δώσεις σε κάποιον είναι ο χρόνος σου!

Ο ΧΡΟΝΟΣ λοιπον ειναι ο πιο πολυτιμος θησαυρος που εχουμε...!!!
Δεν αντικαθίσταται απο τιποτε αλλο υλικο αγαθο.
Αφιερωστε αυτον τον πολυτιμο θησαυρο στα ατομα που αγαπατε..
paris4u αυτό το κείμενό είναι ένα πολύ ωραίο κείμενο
που συμφωνώ και επαυξάνω. Με εκφράζει τόσο πολύ.
Υπάρχει εδώ ένα ωραίο νήμα σε σχέση με τον χρόνο που θα αξιζε τον κόπο να περάσεις μια βόλτα και να κάνεις εκεί ένα paste.
Δεν θέλω να το κάνω εγώ γιατί θα φαίνεται το δικό μου αβατάρ
και νομίζω ότι η δόξα αυτού του κειμένου είναι όλη δική σου.
Πιστεύω ότι η θέση του είναι εκεί.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Απρ 2012, 09:14

Όντως ωραίο κείμενο και όντως θα ήταν πιο σωστό να μπει εκεί που υπέδειξες ΙΟΝ...
Αλήθεια, γιατί δεν το'βαλες στα προτεινόμενα;
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από butterfly » Πέμ 26 Απρ 2012, 22:37

paris4u έγραψε:Με αφορμη αυτο που ειπε η ArELa (Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα, ο χρόνος μου είναι πολύτιμος.) να μου επειτρεψετε σε αυτο το σημειο να ξεφυγω λιγο απο το θεμα για να πω την αποψη μου με μια παλια ιστορια

Λιγο πριν το τελος ο Μεγας Αλεξανδρος ζητησε το φερετρο του να το κουβαλησουν οι καλυτεροι γιατροι (για να δουν ολοι οτι μπροστα στον θανατο ουτε οι καλυτεροι γιατροι του κοσμου δεν μπορουν να κανουν τιποτα)
Στην διαδρομη μεχρι τον ταφο να σκορπουν τους θυσαυρους του (για να δουν ολοι οτι ολα εδω μενουν τελικα)
Και τα χερια μου να ειναι εξω απο το φερετρο (για να δουν ολοι οτι με αδεια χερια ερχομαστε και με αδεια χερια φευγουμε,οταν τελειωσει ο πιο πολυτιμος θησαυρος που ειναι ο ΧΡΟΝΟΣ)

Ο ΧΡΟΝΟΣ είναι ο πιο πολύτιμος θησαυρός που έχουμε, γιατί είναι περιορισμένος. Μπορούμε να δημιουργήσουμε οσο χρήμα θελουμε, αλλά όχι περισσότερο χρόνο. Όταν αφιερώνουμε χρόνο σε ένα πρόσωπο, του παραχωρούμε ένα μέρος από τη ζωή μας που ποτέ δεν θα μπορέσουμε να αναπληρώσουμε. Ο χρόνος είναι η ζωή μας. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ που μπορείς να δώσεις σε κάποιον είναι ο χρόνος σου!

Ο ΧΡΟΝΟΣ λοιπον ειναι ο πιο πολυτιμος θησαυρος που εχουμε...!!!
Δεν αντικαθίσταται απο τιποτε αλλο υλικο αγαθο.
Αφιερωστε αυτον τον πολυτιμο θησαυρο στα ατομα που αγαπατε..


:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 27 Απρ 2012, 00:58

το κείμενο του paris4u μπήκε στα προτεινόμενα εδώ.
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 88#p173588
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 27 Απρ 2012, 01:07

Δείτε αυτό το βιντεάκι που έφτιαξα.

Ή μάλλον μου το έστειλαν και το επεξεργάστηκα για να το ανεβάσω



Έχει και κάτι σύννεφα χρωματιστά σε περίεργα σχήματα.

Ψεκάζουν με άλλα υλικά πιο χρωματιστά.

Και έχουν διαφορετικούς σχηματισμούς.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από AROTRIS » Παρ 27 Απρ 2012, 04:48

Όσον αφορά τα «έγχρωμα»,ε...μάλλον αυτό είναι η εφαρμογή τού...βάλτε χρώμα στην ζωή σας.
Κι αφού δεν το κάνουμε εμείς,με την μουντή καθημερινότητά μας,το αναλαμβάνουν...«αυτοί».
Όλα τα στιγμιότυπα, εξοργιστικά εντυπωσιακά κι όλα μπερδεύονται...«γλυκά»...κατά το γνωστό άσμα.
Ξεχωρίζω,έχοντάς τα αντικρύσει επανειλημμένα καί σε άλλα σχετικά βίντεο
το Αδριατικό «κάδρο» στο 2:55,τα «φακοειδή-ουφοειδή» στο 5:35-5:55,καθώς καί το άψογα «αλφαδιασμένο» στο 6:15.
Εστιάζω δε περισσότερο,λόγω κυρίως τού θέματος τού τόπικ,στα στιγμιότυπα στο 5:35-5:55.
Αν θυμάμαι καλά,είναι βασικά από Αμερική,Βόρεια καί Κεντρική [Μεξικό] αλλά καί Ρωσία.
Στο σύνολό τους,οι χρήστες πού τ' ανέβασαν,υποστηρίζουν πως πρόκειται γιά ούφο.
Τα σχόλια,καθώς καί οι «ψήφοι» δίιστανται καί σχεδόν ...ισορροπούν.
Πάντως κατ' εμέ,σε δύο τουλάχιστον από τα στιγμιότυπα εδώ,οι όψεις θυμίζουν πάρα πολύ,εικόνες ιπτάμενων δίσκων.
Δεν θέλω να πω πως ντε καί καλά,πρέπει οπωσδήποτε να είναι εξωγήϊνα σκάφη.
Προτιμότερο όμως είναι να είμαστε ανοιχτοί καί προετοιμασμένοι,γιά κάθε ενδεχόμενο,γιά ευνόητους λόγους.
Τα υπόλοιπα τώρα,προκλητικότατα αποκρουστικά καί πέρα κάθε αμφιβολίας γιά τις κάθε άλλο παρά αγαστές προθέσεις,των εμπνευστών καί εντολέων.
Άβαταρ μέλους
paris4u
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 859
Εγγραφή: Δευ 27 Σεπ 2010, 16:16
Φύλο: Άνδρας

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από paris4u » Τετ 02 Μάιος 2012, 20:17

Δεν ξερω αν πρεπει να αναρτηθει στο συννεφα ή στους αεροψεκασμους :shock:

Ποτε δεν σημαδευουνε στα ποδια.
Στο μυαλο ειναι ο στοχος ,τον νού σας!!!
Άβαταρ μέλους
paris4u
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 859
Εγγραφή: Δευ 27 Σεπ 2010, 16:16
Φύλο: Άνδρας

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από paris4u » Τετ 02 Μάιος 2012, 20:20

Αυτο σιγουρα πρεπει να αναρτηθει στους αεροψεκασμους,αλλα το εβαλα εδω διπλα στο αλλο περιεργο συννεφο γιατι κατι μου λεει οτι δημιουργουνται απο κατι κοινο.

Ποτε δεν σημαδευουνε στα ποδια.
Στο μυαλο ειναι ο στοχος ,τον νού σας!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 02 Μάιος 2012, 20:30

Το πρώτο δειχνει ένα είδος αφρού που τελικά είναι λίγο "βαρύς" και πέφτει κατά γης.
Πιθανότατα χαριτωμενιά των ισραηλινών, που ρίχνουν ιούς σε παλαιστινιακά εδάφη.

Στο δεύτερο βλέπω απλά σωματίδια (αλουμινίου και άλλων στοιχείων ίσως) από τους ψεκασμούς.

Δεν βλέπω τι σχέση μπορεί να'χουν τα παραπάνω με το φακοειδές σύννεφο που εξετάζουμε εδώ... ή υποτίθεται πως εξετάζουμε τέλος πάντων...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 02 Μάιος 2012, 20:33

Μια για το χρόνο, μια για ψεκασματα... ξεφύγαμε τελείως...
Καταραμένο ειναι το τόπικ? δεν ξέρω... :? :dunno:

Μήπως να ξαναβλέπαμε το αρχικό θεματάκι μας;
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 87#p172287
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Illuminus
Συντονιστής Ενότητας
Συντονιστής Ενότητας
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Πέμ 07 Οκτ 2010, 23:28
Φύλο: Άνδρας

Re: Aπλά σύννεφα ή...

Δημοσίευση από Illuminus » Δευ 07 Μάιος 2012, 18:35

~~ Το πόσταρα στο άλλο ~~ (Εϊχα και τα 2 ανοιχτά)

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 80#p174880
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Illuminus την Δευ 07 Μάιος 2012, 18:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The lunatics are running the asylum...
People laugh at you because you're different, you laugh at people because they're all the same
Τρώμε φάπες και εξάγουμε δημοκρατία...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”