ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Αλκυών Πλειάδες κά)

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από promitheas14 » Κυρ 01 Ιουν 2014, 15:33

Πρέπει νά πιστέψουμε πώς ἡ μάχη ἔχει κριθῇ ὑπέρ τοῦ Φωτός καί εἰς βάρος τῆς Cabal πού κυβερνάει τόν πλανήτη!
Μία νέα ἐπικοινωνία πού ἔχει αὐτό ὡς βασικό θέμα.
Πηγή: http://galacticchannelings.com/ellenika ... 05-14.html

SaLuSa, 30 Μαΐου 2014
Παρατηρούμε αυτά που αποκαλείτε «πεδία των μαχών» της αρνητικής ενέργειας που προκαλούνται από τις συρράξεις ομάδων με διαφορετικούς στόχους ζωής. Κάποιοι επιλέγουν να επιβληθούν επάνω σε άλλους με αποτέλεσμα να υπάρχουν συγκρούσεις με εκβάσεις συχνά σοβαρές. Όλα αυτά, εντούτοις, αποτελούν περαιτέρω μαθήματα για τους εμπλεκόμενους μέχρι αυτοί να συνειδητοποιήσουν πως οι διαφορές θα πρέπει να λύνονται μέσω ειρηνικών διαπραγματεύσεων, που είναι και ο μόνος τρόπος για να πάνε μπροστά. Ο άνθρωπος, σχεδόν πάντοτε, επιζητούσε να διευθετεί τις διαφορές του μέσω απειλών ή βίας προκειμένου να γίνει το δικό του. Το μήνυμα των ειρηνικών διαπραγματεύσεων που αποτελούν τη μόνη οδό προς τις ειρηνικές διευθετήσεις μόλις που αρχίζει να γίνεται αποδεκτό, και ο κόσμος δείχνει το δρόμο.
Αργά ή γρήγορα οι ηγέτες σας θα συνειδητοποιήσουν πως υπάρχει μόνο ένας δρόμος μπροστά για μια μόνιμη ειρήνη. Με αυτόν θα υπάρξουν μεγάλες ευκαιρίες οι οποίες και θα σας τραβήξουν έξω από τις χαμηλότερες δονήσεις προς μια εποχή γαλήνης. Η παρουσία μας βοηθάει στη διασφάλιση του μη πισωγυρίσματος στους παλιούς τρόπους αντιμετώπισης, αποτρέποντας την πρόοδο των σκοτεινών πέρα από το σημείο που βρίσκονται τώρα. Έχουμε πάρει την εξουσιοδότηση να επεμβαίνουμε όπου απαιτείται ώστε να διατηρείται η πρόοδος προς μια πλήρη ειρήνη, και προς ένα συνολικό τέλος στις πολεμικές αντιπαραθέσεις. Οπότε να είσαστε ήσυχοι, γιατί άσχετα με αυτά που φαίνονται, η πρόοδος που επιτελείται, προς τους στόχους που έχουν τεθεί, είναι σταθερή.
Σε γενικό πλάνο, επιβλέπουμε διαρκώς τον καιρό και τα αποτελέσματά του επάνω σας, θα πρέπει όμως να επιτραπούν κάποιες συγκεκριμένες και απαραίτητες αλλαγές, καθώς αποτελούν μέρος των κινήσεων που θα σας οδηγήσουν προς τη Νέα Εποχή. Η προεργασία προχωράει με ικανοποιητική ταχύτητα και σύμφωνα με τα διάφορα προγράμματα, και αναμένεται ν’ αποκαλυφθούν πολλές νέες ιδέες. Πολλές ήδη τις ξέρετε, και είναι απλά θέμα χρόνου μέχρι αυτές να υλοποιηθούν. Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο, θα μπορείτε στο τέλος να αλλάξετε τον τρόπο με τον οποίο ζείτε, ελαχιστοποιώντας πολλά πράγματα που είναι και δαπανηρά και χρονοβόρα. Κυριότερη των αλλαγών θα είναι καθαρά η ελεύθερη ενέργεια, την οποία όλοι ένθερμα θα καλωσορίσουν. Είναι ήδη γνωστή και είναι επίσης γνωστό το πώς μπορεί αυτή να βοηθήσει με διάφορους τρόπους την κάθε οικογένεια, παρέχοντάς σας στο τέλος για όλες τις ανάγκες σας, ανεξαρτήτως της ζήτησης.
Υπάρχουν επίσης πολλές αλλαγές που θα γίνουν και στον τομέα της ιατρικής, καθώς με τη μετακίνησή σας μέσα στις υψηλότερες ενέργειες δε θα υπόκειστε πλέον στην προσέγγιση του ‘κόψε-γιάτρεψε’. Στην πραγματικότητα δε θα τη χρειάζεστε άλλο γιατί οι δονήσεις του σώματός σας θα ανυψωθούν τελικά σε σημείο τέτοιο που δε θα μπορεί καμία αρρώστια να προσβάλει το σώμα σας. Στο ενδιάμεσο θα τελειοποιήσετε σταδιακά τρόπους θεραπείας, και θα ελαχιστοποιήσετε την ανάγκη να χρησιμοποιείτε νυστέρι. Υπάρχουν διάφορες αρρώστιες που οργιάζουν επάνω στη Γη, θα εξαφανιστούν όμως σταδιακά και αυτές λόγω της αύξησης των δονήσεων. Οπότε βλέπετε ότι το μέλλον σας θα είναι λαμπρό και όλα τα δυσάρεστα της ζωής θα εξαφανιστούν.
Ξέρουμε ότι κάποιοι από εσάς θα αναρωτιούνται γιατί πήρε τόσο καιρό για να φτάσετε στο σημείο αυτό, τη στιγμή που πέρασαν Εποχές δίχως ιδιαίτερη πρόοδο. Μολαταύτα, πετύχατε τώρα να φτάσετε σε μια ικανοποιητικά υψηλή δόνηση ώστε ν’ αφήσετε πίσω τις παλιές, και σύντομα θ’ αρχίσετε να βιώνετε τα οφέλη που αυτή η νέα δόνηση θα σας φέρει. Υπάρχουν ακόμα και τώρα αλλαγές που γίνονται τις οποίες δεν καταλαβαίνετε, παρότι κάποιοι άνθρωποι τις ακολουθούν τις αλλαγές αυτές ως μέρος της εργασίας τους. Το πρόβλημά σας είναι ότι σας αποκρύπτονται ακόμα πάρα πολλά και επιπρόσθετα υπάρχουν και αυτοί που αντιτίθενται στην πρόοδο και αποζητούν να ‘θολώσουν τα νερά’.
Ως άτομα μπορείτε να βοηθήσετε τους άλλους να διέλθουν τη θεωρούμενη αυτή από πολλούς δύσκολη περίοδο, διαβεβαιώνοντάς τους ότι όλα θα γυρίσουν σύντομα προς το καλύτερο. Αυτά που αυτοί αντιλαμβάνονται να συμβαίνουν τριγύρω τους δεν αποτελούν παρά μονάχα το έξω μέρος της διαδικασίας των καταπληκτικών αλλαγών, που θ’ αλλάξουν μόνιμα τα πράγματα προς το καλύτερο. Οι παλιοί τρόποι δεν ταιριάζουν πλέον στους καιρούς που ζείτε και ως τέτοιοι απλά θα πάψουν. Κάποιοι θα φοβηθούν από αυτά που θα δουν αλλά εάν έχετε την ευκαιρία να τους μιλήσετε, εξηγήστε τους ότι απλά πρόκειται για την κάθαρση που απαιτείται προκειμένου να ξεκινήσει η Νέα Εποχή. Αφότου χάσει η καμπάλ τη δύναμη και τη δυνατότητα να διαμορφώνει το μέλλον σας, η αλήθεια θα βγει στο φως και θα επιτελεσθούν αξιοσημείωτες και ευπρόσδεκτες αλλαγές. Να ξέρετε ότι διαθέτουμε όλα τα μέσα για να επισπεύσουμε τα πράγματα εφόσον καταστεί ασφαλές να το κάνουμε.
Δυστυχώς το καθολικό ρεύμα του Τύπου βρίσκεται ακόμα κάτω από την επιρροή της καμπάλ, αυτός όμως είναι ένας τομέας πάνω στον οποίο δουλεύουμε για να απομακρύνουμε αυτούς που ‘κινούν τα νήματα’. Ο Τύπος δεν είναι ακόμα ελεύθερος να τυπώνει ό,τι θέλει, όταν όμως βγουν από τη μέση αυτοί που ασκούν τώρα τον έλεγχο, οι απανωτές αποκαλύψεις θ’ ανοίξουν τα μάτια σας για το πώς έως τώρα σκόπιμα σας εξαπατούσαν, κρατώντας σας πίσω για χιλιετίες. Προσπαθήστε να διαβάζετε τα ψιλά γράμματα στις νέες ιστορίες που ξεφυτρώνουν, γιατί κάποιες φορές είναι σκηνοθετημένες και απολύτως ψευδείς. Τα αληθινά νέα αποκρύπτονται, όμως με τον καιρό αυτό δε θα είναι πλέον δυνατό, καθώς πολλές από τις πηγές θ’ αρχίσουν ν’ ανοίγονται προς την αλήθεια.
Εξέρχεστε από μια Εποχή όπου επιτρέπονταν στους σκοτεινούς να έχουν ελεύθερη κυριαρχία, με την οποία και επιτέλεσαν τις πιο δύσκολες προκλήσεις για το Φως. Παρότι λόγω της ελεύθερης βούλησης δεν ήταν γνωστό το αποτέλεσμα, θεωρούνταν πως στο τέλος θα έβγαινε νικητής το Φως. Η νίκη αυτή επιτελέστηκε πολύ πρόσφατα, και αυτός είναι ο λόγος που με σιγουριά δηλώνουμε για το απρόσβλητο της θέσης σας. Είναι απλά θέμα αποδοχής του γεγονότος της θριαμβευτικής νίκης του Φωτός η οποία και θα οδηγήσει στις πρώτες μεγάλες αλλαγές, καθώς και στα νέα επίπεδα δόνησης που γνωρίζετε ως η 4η Διάσταση.
Είμαι ο SaLuSa από το Σείριο, και σας διαβεβαιώνω πως όλα βαίνουν καλά, καθώς και πως σύντομα στο μέλλον θα μπορείτε να καταλάβετε και να δείτε το μονοπάτι που ανοίγεται προς την υψηλότερη διάσταση. Βοηθείστε τους συνταξιδιώτες σας να δουν το Φως σε δράση, γνωστοποιώντας τους ότι εκεί κείτεται το μέλλον τους, και πως οι σκοτεινοί είναι σε ύφεση δίχως να τους επιτρέπεται να παρεμβαίνουν στην πρόοδο. Οι μέρες τους έχουν σχεδόν περάσει και σύντομα θα υπάρξουν αποκαλύψεις που θα επαληθεύουν το τέλος τους. Από πάντοτε ήτανε σχεδιασμένο στο τέλος της Εποχής να νικήσει το Φως, και όλοι οι Εργάτες του Φωτός μαζί με τις ψυχές της αγάπης θα μεταφέρουν την Ανθρώπινη Φυλή στη ‘Γη της Επαγγελίας’. Ας είναι η Αγάπη και το Φως οι οδηγοί και οι φύλακές σας.
Σ’ ευχαριστώ SaLuSa,
Mike Quinsey.
Website: Tree of the Golden Light
Μετάφραση: Con Tanidis
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 02 Ιουν 2014, 03:13

Πέρασα μια φάση (μέχρι πέρσυ) που παρακολουθούσα-διάβαζα τα σχετικά ανελλειπώς.
Κάπου παραμυθιαζόμουν κάπου ανακουφιζόμουν, και κάπου συντηρούσα μια πίστη
για την αναπόφευκτη νίκη του Φωτός...
Τα μηνύματα εμπεριέχουν σαφώς πολλές αλήθειες και συνετέλεσαν στη διάνοιξη οριζόντων σε πολλά μυαλά. (και στο δικό μου)

Πέραν αυτού ομως, έφτασα να αισθάνομαι πως άλλα είναι υποβολιμιαία από την ίδια την ελίτ (δεν είναι δυνατόν να λένε πχ. ότι ο Ομπάμα είναι φωτεινός, να τον αναγνωρίζουν ως απόλυτα καλής και αγνής πρόθεσης κι εμείς να συναινούμε) και άλλα είναι "λήψεις" των επαφικών, ολίγον ελλειπείς ή στρεβλωμένες και συμπλήρωσαν οι ίδιοι αυτό το "έλλειμμα" με τους δικούς τους ευσεβείς πόθους...

Κι έτσι... έφτασα στο σημείο να λέω πως δυσκολεύομαι πια πάρα πολύ να πιστέψω πως υπάρχουν αμιγώς και πέραν πάσης αμφιβολίας θετικές εξωγήινες δυνάμεις που βλέπουν επί αιώνες (αν όχι χιλιετίες) την καταπίεση της ανθρωπότητας, και δεν παρεμβαίνουν/επεμβαίνουν (ως τέτοιες δυνάμεις) άμεσα και καταλυτικά για να σταματήσει αυτό το μαρτύριο, ειδικά σ'αυτή την εποχή που όλα κλιμακώνονται προς την κατεύθυνση μιας απίστευτης σκοτεινιάς, με κύριο συστατικό της την υποδούλωση, τον πλήρη και εφιαλτικό έλεγχο της ζωής των πάντων, την στέρηση όχι μόνο της ελευθερίας (που είναι εκ γενετής δικαίωμά μας) αλλά και όλων των στοιχειωδών δικαιωμάτων των ανθρώπων πάνω σε τούτο τον πλανήτη.


και τα περί πανσυμπαντικού νομου "μη παρέμβασης" που υποτίθεται πως τηρούν,
εγώ τα ακούω βερεσέ, απ'τη στιγμή που ΕΧΟΥΝ παρέμβει εδώ και χιλιετίες
σκοτεινά λαμόγια, και τους επετράπη αυτό, με αποτέλεσμα να'μαστε σήμερα
σ'αυτά τα χάλια. Ναι φταίμε κυρίως εμείς που ελλείψει γνώσεων και επιγνώσεων
μασήσαμε, τσιμπήσαμε, ΕΓΚΡΙΝΑΜΕ... Οι θετικοί όμως που γνώριζαν,
τι έκαναν? Μόνο γι'αυτούς ισχύει ο νόμος τήρησης της μη παρέμβασης?
Δε μου κάνουν τόσο θετικοί τότε, με δεδομένο ότι ΒΛΕΠΟΥΝ την αδικία
στην ανθρωπότητα απ'την παρέμβαση των ερπετικών...που παρενέβησαν ΕΛΕΥΘΕΡΑ
χωρίς να τηρούν κανένα νόμο και ΤΟΥΣ ΕΠΕΤΡΑΠΗ αυτό...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 04 Ιουν 2014, 10:18

Δεν την είδα channeler, επαφική ή ό,τι άλλο, αλλά στο βαθμό που είδα ένα όνειρο στο οποίο μιλούσα με έναν φυσικά (σωματικά) άγνωστό μου άνθρωπο, αλλά ταυτόχρονα μια περσόνα που ένιωθα ότι γνώριζα για αιώνες, και στο βαθμό που αυτή η "συζήτηση" παρέμεινε στη μνήμη μου ακόμα κι όταν ξύπνησα, ένιωσα πως πρέπει να καταγράψω εδώ την ουσία αυτής της συζήτησης, ως ένα είδος... "ανώτερης επικοινωνίας" ? Δεν ξέρω αν μπορώ να την πω έτσι, πάντως φέρω σκέψεις από αυτήν, που δεν έκανα η ίδια με αυτόν ακριβώς τον τρόπο.

Ταυτόχρονα, (μετά το όνειρο και όταν ξύπνησα στη χθεσινή μέρα) είδα το άρθρο του καζάκη που ανέβηκε χθες και αναφερόταν στα σύννεφα πολέμου που πυκνώνουν πάνω από την Ευρώπη, και το συνέδεσα μ'αυτή τη "συζήτηση", διότι απλουστατα συνδέεται και αυτό δεν το θεωρώ καθόλου συμπτωματικό.

Μου έλεγε αυτός ο άνθρωπος, πως οι πόλεμοι στο φυσικό επίπεδο (στο οποίο στάθηκε αμιγώς ο καζάκης) γίνονται για τα συμφέροντα που είναι στους σκεπτόμενους εμφανή κι έχουν να κάνουν με τους τραπεζίτες, τα πετρέλαια, τις όποιες πηγές ενέργειας, και γενικά τις πολιτικές που προάγουν την ηγεμονία που επιδιώκει η νεοταξίλα (που έχει το άντρο της στις ΗΠΑ) να επιβάλλει παγκόσμια και τα συναφή, που έχουν αναλυθεί/επισημανθεί πολλές φορές, και από εμάς εδώ στα ΙΔΕΟ, και από πολυάριθμες "συνωμοσιολογικές" ΚΑΙ ΜΗ, διαδικτυακές τοποθεσίες. Το σημαντικότερο όμως, είναι το αποτέλεσμα που επιδιώκεται στο πνευματικό επίπεδο, μέσα από την καταδυνάστευση/φτωχοποίηση/και οδήγηση της ανθρωπότητας στην "μαυρίλα" μιας ιδιάζουσας κατάθλιψης από τη μια, και από την άλλη, οι πλείστες όσες "δραστηριότητες" που δεν μας είναι απόλυτα και διαρκώς ορατές, όπως η χρήση του ΧΑΑΡΠ, (που σκοτώνει πουλιά πχ, και διαταράσσει το διαδικαστικό και το λειτουργικό κανονικής ροής σκέψεων του εγκεφάλου), όπως ο έλεγχος του νου που ασκείται με πολλά τεχνολογικά μέσα, όπως τα γυμνάσια (έτσι τα αποκαλούν) που γίνονται από το πολεμικό ναυτικό των ΗΠΑ υποθαλάσσια, με την ανηλεή χρήση σόναρ που σκοτώνει εκατοντάδες χιλιάδες κητοειδή θηλαστικά (φάλαινες-δελφίνια), χιλιάδες φώκιες και εκατοντάδες χιλιάδες ψάρια, (που ξεβράζονται νεκρά σε ακτές συχνά πυκνά) με στόχο όχι να αποτρέψουν τρομοκρατικές επιθέσεις, όχι να προστατέψουν κράτη και ανθρώπους μέσα στα κράτη, (όπως διατείνονται οι αποκτηνωμένοι) αλλά να αφανίσουν κυρίως τα κητοειδή, το "τραγούδι" των οποίων (που φτιάνει και χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά και δεν είναι τραγούδι ζευγαρώματος όπως το λένε οι επιστήμονες) τους χαλάει τη μανέστρα, γιατί μεταδίδει ΦΩΣ στο υδάτινο στοιχείο που αποτελεί το 70% του πλανήτη. Το συναισθηματικό στοιχείο της Γαιας κατά την αντήληψη πολλών ερευνητών. (μην ξεχνάμε τον δρα. Εμότο και τη θεωρία του για τη μνήμη του νερού https://www.youtube.com/watch?v=tAvzsjcBtx8 )
Στόχος λοιπόν αυτών των "γυμνασίων" αλλά και όλων των άλλων αποκρυφων δραστηριοτήτων (από τελετουργικά μέχρι τη χρήση τεχνολογικών μέσων) είναι να εξαφανιστεί αυτό το φως...

Μου ειπώθηκε από τον άνθρωπο, ότι αυτός ο στόχος δεν θα πραγματωθεί, όσα "βασανιστήρια" κι αν υποστεί η ανθρωπότητα. Ότι στο τέλος το Φως θα νικήσει. Ότι δεν γίνεται να σκοτεινιάσει ολάκερος ο πλανήτης όσο κι αν το παλεύουν οι σκοτεινοί, διότι απλούστατα πάντα θα υπάρχει μια χαραμάδα (δεν μπορούν να καλυφθούν όλες οι ¨είσοδοι) απ'όπου θα περάσει μια αχτίδα φωτός... και το φως έχει την τάση να αυξάνεται και να διασκορπίζεται...

Το εκπληκτικό δεν έγκειται σ'αυτά που μου ειπώθηκαν... ίσως σε κάποιο σημείο να τα'χα σκεφτεί από μόνη μου αργότερα. Το εκπληκτικό είναι πως παρέμεινε η μνήμη της ονειρικής αυτής συνομιλίας, ανέπαφη στο μυαλό μου, όταν ξύπνησα, ενώ συνήθως "χάνεται" αυτή η μνήμη, μέσα σε λίγα λεπτά.
Λέω ανέπαφη, γιατί θυμάμαι ολοκληρωμένη "κουβέντα". Μπορεί κάλλιστα να έχω "χάσει" αυτά που για κάποιο λόγο δε θα ήθελε να τα θυμάμαι και στο ξύπνιο μου. Δεν ξέρω. Πάντως όσα θυμάμαι,
τα κατέγραψα (όσο πιο περιληπτικά μπορούσα).
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 04 Ιουν 2014, 14:14

ArELa έγραψε:Δεν την είδα channeler, επαφική ή ό,τι άλλο, αλλά στο βαθμό που είδα ένα όνειρο στο οποίο μιλούσα με έναν φυσικά (σωματικά) άγνωστό μου άνθρωπο, αλλά ταυτόχρονα μια περσόνα που ένιωθα ότι γνώριζα για αιώνες, και στο βαθμό που αυτή η "συζήτηση" παρέμεινε στη μνήμη μου ακόμα κι όταν ξύπνησα, ένιωσα πως πρέπει να καταγράψω εδώ την ουσία αυτής της συζήτησης, ως ένα είδος... "ανώτερης επικοινωνίας" ? Δεν ξέρω αν μπορώ να την πω έτσι, πάντως φέρω σκέψεις από αυτήν, που δεν έκανα η ίδια με αυτόν ακριβώς τον τρόπο.

Ταυτόχρονα, (μετά το όνειρο και όταν ξύπνησα στη χθεσινή μέρα) είδα το άρθρο του καζάκη που ανέβηκε χθες και αναφερόταν στα σύννεφα πολέμου που πυκνώνουν πάνω από την Ευρώπη, και το συνέδεσα μ'αυτή τη "συζήτηση", διότι απλουστατα συνδέεται και αυτό δεν το θεωρώ καθόλου συμπτωματικό.

Μου έλεγε αυτός ο άνθρωπος, πως οι πόλεμοι στο φυσικό επίπεδο (στο οποίο στάθηκε αμιγώς ο καζάκης) γίνονται για τα συμφέροντα που είναι στους σκεπτόμενους εμφανή κι έχουν να κάνουν με τους τραπεζίτες, τα πετρέλαια, τις όποιες πηγές ενέργειας, και γενικά τις πολιτικές που προάγουν την ηγεμονία που επιδιώκει η νεοταξίλα (που έχει το άντρο της στις ΗΠΑ) να επιβάλλει παγκόσμια και τα συναφή, που έχουν αναλυθεί/επισημανθεί πολλές φορές, και από εμάς εδώ στα ΙΔΕΟ, και από πολυάριθμες "συνωμοσιολογικές" ΚΑΙ ΜΗ, διαδικτυακές τοποθεσίες. Το σημαντικότερο όμως, είναι το αποτέλεσμα που επιδιώκεται στο πνευματικό επίπεδο, μέσα από την καταδυνάστευση/φτωχοποίηση/και οδήγηση της ανθρωπότητας στην "μαυρίλα" μιας ιδιάζουσας κατάθλιψης από τη μια, και από την άλλη, οι πλείστες όσες "δραστηριότητες" που δεν μας είναι απόλυτα και διαρκώς ορατές, όπως η χρήση του ΧΑΑΡΠ, (που σκοτώνει πουλιά πχ, και διαταράσσει το διαδικαστικό και το λειτουργικό κανονικής ροής σκέψεων του εγκεφάλου), όπως ο έλεγχος του νου που ασκείται με πολλά τεχνολογικά μέσα, όπως τα γυμνάσια (έτσι τα αποκαλούν) που γίνονται από το πολεμικό ναυτικό των ΗΠΑ υποθαλάσσια, με την ανηλεή χρήση σόναρ που σκοτώνει εκατοντάδες χιλιάδες κητοειδή θηλαστικά (φάλαινες-δελφίνια), χιλιάδες φώκιες και εκατοντάδες χιλιάδες ψάρια, (που ξεβράζονται νεκρά σε ακτές συχνά πυκνά) με στόχο όχι να αποτρέψουν τρομοκρατικές επιθέσεις, όχι να προστατέψουν κράτη και ανθρώπους μέσα στα κράτη, (όπως διατείνονται οι αποκτηνωμένοι) αλλά να αφανίσουν κυρίως τα κητοειδή, το "τραγούδι" των οποίων (που φτιάνει και χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά και δεν είναι τραγούδι ζευγαρώματος όπως το λένε οι επιστήμονες) τους χαλάει τη μανέστρα, γιατί μεταδίδει ΦΩΣ στο υδάτινο στοιχείο που αποτελεί το 70% του πλανήτη. Το συναισθηματικό στοιχείο της Γαιας κατά την αντήληψη πολλών ερευνητών. (μην ξεχνάμε τον δρα. Εμότο και τη θεωρία του για τη μνήμη του νερού https://www.youtube.com/watch?v=tAvzsjcBtx8 )
Στόχος λοιπόν αυτών των "γυμνασίων" αλλά και όλων των άλλων αποκρυφων δραστηριοτήτων (από τελετουργικά μέχρι τη χρήση τεχνολογικών μέσων) είναι να εξαφανιστεί αυτό το φως...

Μου ειπώθηκε από τον άνθρωπο, ότι αυτός ο στόχος δεν θα πραγματωθεί, όσα "βασανιστήρια" κι αν υποστεί η ανθρωπότητα. Ότι στο τέλος το Φως θα νικήσει. Ότι δεν γίνεται να σκοτεινιάσει ολάκερος ο πλανήτης όσο κι αν το παλεύουν οι σκοτεινοί, διότι απλούστατα πάντα θα υπάρχει μια χαραμάδα (δεν μπορούν να καλυφθούν όλες οι ¨είσοδοι) απ'όπου θα περάσει μια αχτίδα φωτός... και το φως έχει την τάση να αυξάνεται και να διασκορπίζεται...

Το εκπληκτικό δεν έγκειται σ'αυτά που μου ειπώθηκαν... ίσως σε κάποιο σημείο να τα'χα σκεφτεί από μόνη μου αργότερα. Το εκπληκτικό είναι πως παρέμεινε η μνήμη της ονειρικής αυτής συνομιλίας, ανέπαφη στο μυαλό μου, όταν ξύπνησα, ενώ συνήθως "χάνεται" αυτή η μνήμη, μέσα σε λίγα λεπτά.
Λέω ανέπαφη, γιατί θυμάμαι ολοκληρωμένη "κουβέντα". Μπορεί κάλλιστα να έχω "χάσει" αυτά που για κάποιο λόγο δε θα ήθελε να τα θυμάμαι και στο ξύπνιο μου. Δεν ξέρω. Πάντως όσα θυμάμαι,
τα κατέγραψα (όσο πιο περιληπτικά μπορούσα).
Πάντως, δεν είναι τυχαίο που το όνειρό σου ήρθε στο καπακι αμέσως μετά από το-δικαιολογημένα, δε λέω- σκεπτικίστικο ποστ σου δύο μέρες πριν :
Κι έτσι... έφτασα στο σημείο να λέω πως δυσκολεύομαι πια πάρα πολύ να πιστέψω πως υπάρχουν αμιγώς και πέραν πάσης αμφιβολίας θετικές εξωγήινες δυνάμεις που βλέπουν επί αιώνες (αν όχι χιλιετίες) την καταπίεση της ανθρωπότητας, και δεν παρεμβαίνουν/επεμβαίνουν (ως τέτοιες δυνάμεις) άμεσα και καταλυτικά για να σταματήσει αυτό το μαρτύριο, ειδικά σ'αυτή την εποχή που όλα κλιμακώνονται προς την κατεύθυνση μιας απίστευτης σκοτεινιάς, με κύριο συστατικό της την υποδούλωση, τον πλήρη και εφιαλτικό έλεγχο της ζωής των πάντων, την στέρηση όχι μόνο της ελευθερίας (που είναι εκ γενετής δικαίωμά μας) αλλά και όλων των στοιχειωδών δικαιωμάτων των ανθρώπων πάνω σε τούτο τον πλανήτη.
:dunno: :dunno: :dunno:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 04 Ιουν 2014, 14:56

kat_woman έγραψε:Πάντως, δεν είναι τυχαίο που το όνειρό σου ήρθε στο καπακι αμέσως μετά από το-δικαιολογημένα, δε λέω- σκεπτικίστικο ποστ σου δύο μέρες πριν :
Όχι δεν είναι τυχαίο, γιατί προσωπικά τίποτα δεν θεωρώ τυχαίο.
Το σκεπτικιστικό ποστ μου, ωστόσο, δεν ακυρώνεται- ούτε έρχεται σε σύγκρουση με το σημερινό. Για μένα το σκεπτικιστικό, εξακολουθεί να ισχύει ως έχει. Και δεν ακυρώνεται γιατί σ'αυτό που περιγράφω σήμερα, πουθενά, σε καμία στροφή ή έκφανση αυτής της επικοινωνίας, δεν μου ειπώθηκε ή δεν ένιωσα πως κάποια ανώτερη δύναμη εξ ουρανού θα έρθει να μας βγάλει από τα αδιέξοδα. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να το κάνουμε μόνοι μας, εμείς, όσοι είμαστε στον πλανήτη... Κι αυτό το πίστευα και εξακολουθώ να το πιστεύω ακράδαντα. Ποτέ δεν άραζα χαλαρά περιμένοντας άλλους να κάνουν τη δουλειά (ή τον αγώνα) που εγώ οφείλω να κάνω για τη ζωή των παιδιών μου, τη δική μου, των συνανθρώπων μου... Τα ζωντανά που νομίζουμε ότι μπορούμε να χρησιμοποιούμαι όπως γουστάρουμε στον κόσμο μας, κάνουν ό,τι μπορούν από πλευράς τους (κι είμαι σίγουρη γι'αυτό- ειδικά τώρα που απέκτησα λίγο εκτενέστερη συνείδηση γι'αυτά) .
Το θέμα είναι ΕΜΕΙΣ (οι και καλά νοήμονες) τι κάνουμε...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Ιουν 2014, 12:58

Μήνυμα επαφικό παρμένο από εδώ: --> http://esophoria.org/the-return-of-the-hellenes/

Αυτό το μήνυμα ήρθε από τον Θεό Απόλλωνα για τους Έλληνες ανά τον κόσμο


Είμαι παντοδύναμος και πανταχού παρών, και είμαι το φως του κόσμου, ωστόσο δεν είμαι υλικός, δεν είμαι σωματικός και δεν είμαι προσβάσιμος. Πολλοί διεκδίκησαν να με προσκολλήσουν στην εθνικοτητά τους, αλλά δεν ανήκω σε μια εθνότητα, αλλά σε όλους τους πολίτες του κόσμου. Δεν μπορείτε να με δείτε αν δεν κοιτάξετε μέσα σας, διότι είμαι η φώτιση που κατοικεί μέσα σε όλους σας και είμαι ο αντικατοπτρισμός του ήλιου που ακτινοβολείται από κάθε ανθρώπινο πλάσμα.

Διεπράχθη τεράστιο έγκλημα στους τόπους της Ελλάδας. Υπάρχει μεγάλος διχασμός και έλλειψη αγάπης. Υπάρχουν αδέρφια που αντιμάχονται και δεν πετυχαίνουν τίποτα. Δεν υπάρχει παραγωγή, δεν υπάρχουν νέες ιδέες που να έρχονται από νέα μυαλά, αλλά μόνο παλιές ιδέες που προέρχονται από παλιούς και αλαζονικούς τρόπους σκέψης, που δεν θα θρέψει τον σπορο του φωτός για να τον βοηθήσει να ανατυχθεί. Εσείς, παιδιά των θεών, δώσατε πολλά στην ανθρωπότητα, και παρόλο που συνεχίζετε να το κάνετε, τι δίνετε στον εαυτό σας πέρα απ'την περηφάνεια; Την ώρα που πολεμούσατε ο ένας τον άλλον και ήταν γυρισμένες οι πλάτες σας, ήρθαν οι σκοτεινοί και έκλεψαν το φως σας. Η δάδα του Ολύμπου έσβησε και οι θεοί έφυγαν από την πραγματικότητά σας. Όταν χάσατε το φως, κατεβήκατε στο σκοτάδι, και μέσα σ'αυτό είναι πολύ δύσκολο να δείτε τους θεούς που σας δημιουργησαν για όλη τη γη, και για να γίνετε οι δάσκαλοι της θεϊκής γνώσης που κρατούσατε.

Όπως σας ειπώθηκε, το φως θα επιστρέψει ξανά σε σας. Όπως σας ειπώθηκε, ο νέος Χριστός ή ο νέος Χριστός Απόλλων, θα γεννηθεί ανάμεσά σας. Όσοι από εσάς απορρίπτετε τον Χριστό, απορρίπτετε και εμένα, διότι είμαι η ενέργεια της συνειδητότητας του Χριστού και είμαι ο αδερφός της Σοφίας, και ο λυτρωτής της εν Χριστώ φώτισης. Θα απελευθερωθείτε από αυτόν που έρχεται σε σας, αλλά ζητώ από εσάς τους πολεμιστές, να μην πολεμάτε με γροθιές και ξίφη, αλλά να χρησιμοποιήσετε το δώρο που σας δόθηκε, και αυτό είναι το μυαλό. Ο κόσμος άλλαξε για πάντα από τη γνώση σας και ήρθε ξανά η ώρα να ανελιχθείτε πάνω από το σκοτάδι και να υποδεχτείτε ξανά το φως στις καρδιές σας. Οι άνθρωποι του κόσμου σας δεν είναι εχθροί αλλά φίλοι σας και είναι σημαντικό να καταλάβετε ξεκάθαρα, τον ρόλο που πρέπει να παίξετε στο θεϊκό σχέδιο.

Από όλα τα έθνη του κόσμου, είστε ένα από τα λίγα που διατηρήσατε τις ρίζες του ξεκινήματός σας και ζήσατε δίπλα στην Οδό του Χριστοποιημένου Δασκάλου. Κρατήσατε τις παραδόσεις και διατηρήσατε τους νόμους της νοητικής αλχημείας, ή τους διατήρησαν οι μυημένοι σας. Και παρόλο που η "Ελένη" σας άφησε, εκείνη που είναι η Σοφία, θα μπει ξανά στους τόπους σας, γιατί η στιγμή της ανάστασής σας πλησιάζει και πλησιάζει η στιγμή που θα υπάρξει ενότητα μεταξύ σας. γιατί δεν υπάρχει τίποτα όμορφο στον τρόπο που έχετε ξεχάσει ότι το αίμα και η θεϊκότητα σας ενώνει ΟΛΟΥΣ.


---------------


Είναι μεγάλο. Θα το συνεχίσω ΑΝ σας έκανε "κλικ".
Θέλω λοιπόν να μου πείτε πώς σας φάνηκε ως εδώ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 16 Ιουν 2014, 14:45

Ο μόνος που είναι ικανός να φέρει ατομική εσωτερική λύτρωση και φώτιση είναι ο ίδιος ο άνθρωπος και κανένας ψευτοθεός.Απλά κάποιοι δεν το έχουν ,κάποιοι άλλοι βαριούνται και περιμένουν τον από μηχανής θεό (!!!)Εννοείται πως δεν μου έκανε κλικ το μήνυμα αυτό.Σας απορρίπτω όλους,έτσι απλά :loco: :lol:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Ιουν 2014, 15:15

Εμένα με ψιλοαπώθησε αυτό το
<<Πολλοί διεκδίκησαν να με προσκολλήσουν στην εθνικοτητά τους, αλλά δεν ανήκω σε μια εθνότητα, αλλά σε όλους τους πολίτες του κόσμου.>>

Μου'κανε πολύ παγκοσμιοποιητικό. Μπορεί βέβαια να'ναι στα πλαίσια του αγνού οικουμενισμού αγάπης που προώθησε και έμπρακτα η Ελλάδα απ'τα αρχαία χρόνια, και δεν έχει καμία σχέση με την παγκοσμιοποίηση, αλλά αναγκαστικά γίνεται ο συνειρμός...

Η φράση πιο κάτω, βέβαια, μου άρεσε:

<<Δεν υπάρχει παραγωγή, δεν υπάρχουν νέες ιδέες που να έρχονται από νέα μυαλά, αλλά μόνο παλιές ιδέες που προέρχονται από παλιούς και αλαζονικούς τρόπους σκέψης, που δεν θα θρέψει τον σπορο του φωτός για να τον βοηθήσει να ανατυχθεί. Εσείς, παιδιά των θεών, δώσατε πολλά στην ανθρωπότητα, και παρόλο που συνεχίζετε να το κάνετε, τι δίνετε στον εαυτό σας πέρα απ'την περηφάνεια>>

Τέλος πάντων...

έχω την αίσθηση πως το διάβασες με λίγο "περιορισμένη" οπτική- στάθηκες στο ότι ο Απόλλωνας μπορεί να'ναι γεμάτος από "εγώ"... και προτάσσεται σαν άλλος ένας θεός στους θεούς που μας έχουν ρημάξει (μέσω ιερατείων) στη χειραγώγηση.
Εγώ το αντιπαρήλθα εντελώς αυτό.

Προσωπικά καταφέρνω να τα προσπερνώ πια αυτά με αδιαφορία και να στέκομαι μονο την ουσία κάποιων άλλων (λεπτοφυέστερων ίσως) νοημάτων που δίνονται, αν αυτά υπάρχουν σε ένα οποιοδήποτε μήνυμα... Και το ότι στην Ελλάδα δόθηκε η γνώση και από αυτήν (από εμάς) διασκορπίστηκε στον κόσμο... είναι πως να το κάνουμε, ένα φωτεινό μήνυμα αλήθειας...

πάντως, δεκτό και σεβαστό. Εσένα δεν σου κάνει "κλικ"
Αν ισχύσει και για τους υπόλοιπους το ίδιο, θα απαλλαγώ από πολλή δουλειά
(ή θα την κάνω αργότερα, και θα την ανεβάσω στο μπλογκ μου, γιατί κάποιοι ενδιαφέρονται από το μουτροβιβλίο)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
BlueAngel
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 00:22
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 18 φορές
Έλαβε Likes: 9 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από BlueAngel » Πέμ 19 Ιουν 2014, 23:36

Θα ήθελα να το διαβάσω.
Εστω αν είμαι και εγώ πολύ επιφυλακτική πλεον με τέτοιες πληροφορίες,ποτέ δεν ξέρεις
από που θα ακούσεις το κομμάτι που σου λείπει για να συμπληρώσεις μια εικόνα.
Σε μένα δηλαδή έτσι δουλεύει.
...cause we all have wings but some of us don't know why...
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ICAROS » Τρί 03 Φεβ 2015, 14:52

Αυτό το Esophoria το εχει φτιάξει ένας { } που πριν χρόνια μου εμφανίστηκε μιά μέρα στο facebook απο το πουθενά, και μου μιλούσε στα ελληνικά. Δεν του άρεσαν μερικά που έγραφα και με έβριζε έχοντας την απαίτηση να τον αναγνωρίσω ως ανώτερό μου (?) και μου πρότεινε τις σελίδες του. Με ζάλιζε αρκετές μέρες.

Έλληνας λαλημένος ειναι, που αντιγράφει πρότυπα υποτιθέμενων μηνυμάτων απο εδώ κι απο 'κει και χρησιμοποιεί Σύμβολα και Μορφές απο παντού για να κλέψει Δόξα εκμεταλλευόμενος τον μαγνητισμό των καθ_ιερωμένων για να παίρνει likes.

Έχει κάποια αρχική ή μεση μύηση, αλλά ειναι ανεξέλικτος. Μου δυσφήμιζε και έναν άνθρωπο Δάσκαλο που μάλλον απο αυτόν έχει Μύηση. Έχει ανεπεξέργαστους εγωϊσμούς και προς το παρόν το αποτέλεσμα δεν ειναι καλό.

Είναι απο αυτούς "του κιλού" που έχουν δει μερικά πράγματα ή έχουν αλλάξει δύο νοητικά επίπεδα και νομίζουν οτι είναι στην Κορυφή του Κόσμου. Συνηθισμένη περίπτωση.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 03 Φεβ 2015, 15:24

Ίκαρε,τα όσα αναφέρεις τα έχω παρατηρήσει στον Λόγο ανθρώπων,( είτε με γραφτό,είτε με προφορικό λόγο) που νομίζουν πως με τη μύηση ή τη γνώση ή ακόμα και τη πληροφορία έχουν την αίσθηση ανωτερότητας ,η οποία συχνά πυκνά μετουσιώνεται σε συμπεριφορά λαλησμένου,όπως ορθά λες ...καμιά φορά και 'γώ αναρωτιέμαι αν έχω υποπέσει σε αυτό το λάθος,παρ'ότι δεν με θεωρώ ανώτερο.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ICAROS » Τετ 04 Φεβ 2015, 12:39

Πρέπει να συνειδητοποιήσουν οτι τους ελέγχει δοτή ιδεολογία και οτι αντιγράφουν πρότυπο υποτιθέμενου μηνύματος απο πνεύμα Διδασκάλου ή "θεοεξωγήϊνο" (νέα μόδα) που έχουν διαβάσει στο παρελθόν. Υπάρχει στη μνήμη τους, το παραλλάσσουν και προσθέτουν μερικά δικά τους.
ICAROS έγραψε:Η πηγή είναι αξιόπιστη μόνο όταν μιλάει Συμβολικά, και εφόσον δεν περιλαμβάνoνται:
αναφορά σε αναμενόμενο γεγονός,
υποστήριξη θρησκείας
και φόβoι και ούφο,
καταστροφολογία
και απο την άλλη... αυτόματη σωτηρία.

Εάν δεν έχει αυτά έχει πιθανότητες να είναι σωστό το περιεχόμενο.
Με άλλα λόγια κοιτάμε να μην έχει εγωϊσμούς επίκτητα συμπλέγματα και διδακτές ιδεολογίες και ιστορίες.

Η Ανώτερη Επικοινωνία δίνει οδηγίες Επαφής με Οδηγούς και οδηγεί σταδιακά στην Φώτιση.
Δεν είναι Πολιτική κακής ποιότητας.
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από promitheas14 » Σάβ 27 Φεβ 2016, 14:15

http://galacticchannelings.com/ellenika ... 02-16.html

Mike Quinsey - 12 Φεβρουαρίου 2016
Αυτά που συμβαίνουν είναι πολλά και οι εμπλεκόμενοι τα κρατούν όσο το δυνατόν πιο μυστικά γίνεται. Οι φήμες για το κλείσιμο ορισμένων τραπεζών τώρα στα κοντά, εξαιτίας κάποιου μεγάλου συμβάντος που θα οφείλεται στις επικείμενες αλλαγές, είναι τεράστιες και θα πολλαπλασιαστούν. Το κλείσιμο αυτό φαίνεται αναπόφευκτο και θα πρέπει ν’ ακολουθηθεί η γραμμή των αλλαγών εάν δεν θέλουν να τα χάσουν όλα. Θα ‘ταν εύκολο να σας πούμε να μην ανησυχείτε, όμως υπήρξαν και στο παρελθόν αντίστοιχες καταστάσεις οι οποίες στο τέλος αποδείχθηκαν ωφέλιμες για το μέλλον σας. Δεν θα πρέπει όμως κάτι τέτοιο να σας εκπλήσσει, γιατί πάντοτε υπάρχουν αλλαγές, ίσως όχι του επιπέδου που περιμένουμε. Παντού τριγύρω σας συντελούνται αλλαγές, και οι παλιοί οι τρόποι και τα συστήματα ‘αναβαθμίζονται’, προκειμένου να ευθυγραμμιστούν με την Νέα Εποχή που έχει τώρα ξεκινήσει. Στο τέλος οι αλλαγές θα φέρουν ενθουσιασμό και μαζί ένα συνεχές και επαρκές εισόδημα, βάση του οποίου θα ζείτε ζωές άνετες.

Ο Α. Γερμανός σας έχει πει από καιρό ότι οι αλλαγές αυτές θα συμβούν με το πλήρωμα του χρόνου, κι αυτό έχει έρθει, και θα βιώσετε μια πληθώρα από αυτές κατά τις επόμενες χρονιές. Οι αλλαγές θα είναι τεράστιες και θα ανατείνουν την ποιότητα της ζωής σας σημαντικά. Οπότε όταν βλέπετε τους εαυτούς σας να πιάνονται μέσα σε αυτές, σας παρακαλούμε να θυμόσαστε ότι ‘εξαγνίζουν’ τα παλαιά συστήματα που πια δεν σας εξυπηρετούν. Θα υπάρξουν φορές που θα πρέπει να δουλέψετε μαζί, και μακροπρόθεσμα όλοι σας θα εμπλακείτε σε αυτές και το αποτέλεσμα θα το απολαύσετε με το παραπάνω. Να ‘σαστε βέβαιοι ότι αυτοί που σας αρνήθηκαν την πρόοδο αυτή, δεν θα ‘ναι σε θέση να παρεμποδίσουν τις υποσχέσεις του Θεού για απελευθέρωση από τον Πλανήτη Φυλακή. Ναι, τον έχουνε αποκαλέσει έτσι κάμποσες φορές και πολλοί το έχουνε αρνηθεί αυτό, αλλά είναι η αλήθεια και σύντομα θα κατανοήσετε πλήρως το πώς συνέβη αυτό.

Θα βρείτε πολλά μηνύματα που θα σας πληροφορήσουν για τις αλλαγές, και θα σας παρέχουν τις διαβεβαιώσεις που ψάχνετε. Μετά από χρόνια υποσχέσεων, η δουλειά που έχει γίνει ξαφνικά θα καρποφορήσει. Δεν ήσασταν ποτέ σας μονάχοι στην πάλη σας με τους σκοτεινούς, και τούτη τη σημαντική στιγμή έχετε την πρόσθετη υποστήριξη των Όντων που παρακολουθούσαν την πρόοδό σας από μακρυά. Περιμένουνε υπομονετικά την κατάλληλη στιγμή που θα σας φανερωθούν πλήρως. Πρόκειται για ειρηνικές και στοργικές υπάρξεις που προέρχονται από πολύ ανώτερα επίπεδα, και που βοηθούν την Μητέρα Γη και τον Πολιτισμό της να διαπραγματευθούν με ασφάλεια τη στιγμή αυτήν του χάους. Το μέλλον σας είναι διασφαλισμένο παρά τις κακουχίες που μπορεί να σας τύχουν. Το μέλλον είναι Χρυσό και είναι μια Εποχή μεγάλης προόδου η οποία θα σας ανυψώσει και θα σας βγάλει έξω από τις χαμηλότερες δονήσεις, υποσχόμενη μεγάλη ευτυχία και χαρά.

Κάποιοι αναρωτιούνται περί τίνος πρόκειται οι αλλαγές αυτές και γιατί τώρα, και η απάντηση είναι απλή, γιατί τώρα ‘είναι η ώρα’. Προορισμός σας πάντοτε ήτανε η ώρα αυτή από το ξεκίνημα του κύκλου αυτού, και το αποτέλεσμα επετεύχθη χάριν των προσπαθειών εκείνων του Φωτός που κράτησαν τις υποσχέσεις τους να το διασπείρουν στα πέρατα. Με τον καιρό θα αγκαλιάσει επίσης και τους σκοτεινούς οι οποίοι σταδιακά θα ανταποκριθούν σ’ αυτό, συνεπώς εσείς του Φωτός αναμένεται να τους φερθείτε με συμπόνια. Αυτή τη φορά δεν βρίσκονται έξω από τα όρια της αφύπνισης και μπορούν ν’ αναταθούν μέσα στο Φως με την αγάπη και την υποστήριξή σας. Καμία ψυχή δεν κείτεται έξω από τα όρια της λύτρωσης και ίσως μπορέσετε να τους αντικρίσετε σαν ψυχές που χρειάζονται περισσή αγάπη για να μπορέσουν ν’ αφυπνιστούν στο Φως.

Καθημερινά οι περισσότεροι από εσάς αναμειγνύεστε με κάμποσες άλλες ψυχές από όλα τα διάφορα επίπεδα εξέλιξης. Ίσως να μπορείτε να αντιλαμβάνεστε πότε κάποια Όντα είναι του Φωτός, δίχως όμως να είστε και σίγουροι. Γι’ αυτό να φέρεστε σε όλους το ίδιο, συμπεριλαμβάνοντας και αυτούς που φαίνεται να μην γνωρίζουν τις πραγματικές τους δυνατότητες. Συχνά κάποιες λίγες ευγενικές κουβέντες μπορεί να τους αφυπνίσουν και να τους ανατείνουν, επιτυγχάνοντας το έναυσμα μιας ροής σκέψεων που θα τους οδηγήσει σε μιαν ανώτερη κατανόηση. Και μόλις μια ψυχή ανταποκριθεί, οι Οδηγοί της θα την βοηθήσουν με χαρά σε πράγματα πολύ μεγαλύτερα. Η βοήθεια είναι πάντοτε εκεί και είναι αστείρευτη. Αυτή είναι μια όμορφη αλήθεια κι εκείνοι που έχουνε βρει το Φως μέσα τους ανυπομονούν να το μοιραστούν και με τους άλλους. Συχνά γίνονται δάσκαλοι και θεραπευτές σας, κι έτσι το Φως αυξάνει ακόμη περισσότερο, αποκτώντας ισχύ για το καλό όλων. Έχετε τόσο πολύ πετύχει γειώνοντας το Φως σε τόσα πολλά μέρη, που πλέον το δίκτυο που περιστοιχίζει τη Γη είναι πανίσχυρο. Έτσι έρχεται ανάταση και μαζί μ’ αυτήν η Μητέρα Γη ενεργοποιείται ολοένα και περισσότερο, προσελκύοντας ακόμη περισσότερο Φως. Συνεπώς η νίκη απέναντι στους σκοτεινούς είναι διασφαλισμένη κι αυτοί υπαναχωρούν, ανήμποροι να διατάζουν με την εξουσία που κάποτε κατείχαν.

Ο αγώνας εντούτοις δεν έχει τελειώσει καθότι οι σκοτεινοί έχουν τσιράκια παντού επάνω στη Γη, η δύναμή τους όμως να δρουν όπως θα το ήθελαν έχει μειωθεί. Με το πέρασμα του καιρού, όλο και περισσότεροι από αυτούς θα συνειδητοποιούν ότι βρίσκονται στην μειονεκτική πλευρά, και θα παρατήσουν τα όπλα. Σ’ αντίθεση με τις φυλακές επάνω στη Γη, η ψυχές διαθέτουν κάθε βοήθεια και αγάπη που θα τις οδηγήσει πίσω στο Φως. Δεν πρόκειται για ‘τιμωρία’, βάση του πώς αντιλαμβάνεστε την λέξη. Με την επιστροφή τους στο Φως θα καλωσοριστούν, εντούτοις όμως θα τιμωρηθούν για τις πράξεις που έχουν κάνει. Όλοι σας έχετε βιώσει την τιμωρία αυτή ως ‘κάρμα’, κι αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να δουλέψετε επάνω στα λάθη σας προκειμένου να μην τα επαναλάβετε.

Κατά τι εν αγνοία σας, υπάρχουν πολλά, μα πάρα πολλά Όντα που σας προσέχουν για να μην αποσπάστε και να μην παραπλανιέστε, και για να κρατάτε πάντοτε τα πόδια σας σταθερά επάνω στη γη. Σίγουρα όσοι από εσάς ακολουθήσατε το σχέδιο της ζωής σας είσαστε στον δρόμο της Ανάληψης. Πόση θα είναι η χαρά και οι γιορτές που θα ακολουθήσουν την επιτυχία σας, καθότι ο δρόμος μέσω της διάστασής σας ήτανε δύσκολος και γεμάτος δοκιμασίες, παρόλα αυτά όμως εσείς τα καταφέρατε και αντιμετωπίσετε όλες τις προκλήσεις. Ίσως να μην ήτανε αναμενόμενο, αλλά σας δόθηκε εντούτοις η ελεύθερη βούληση για το ποιο μονοπάτι θα ακολουθούσατε.

Πολλοί από εσάς έχετε προοδεύσει σημαντικά ώστε να γνωρίζετε ότι έχετε ανυψώσει τις δονήσεις σας τόσο ώστε να μπορείτε να αναληφθείτε. Θα κληθείτε να βοηθήσετε τους άλλους που επίσης εργάζονται προς την Ανάληψή τους, και δεν υπάρχει άλλος καλύτερος από αυτόν που τα έχει ήδη καταφέρει. Το πνεύμα της συνεργασίας θα γίνεται ολοένα και ισχυρότερο καθώς θα προοδεύετε μέσω των διαστάσεων, και οι ψυχές με παρόμοια χαρακτηριστικά σταδιακά θα ανταμώνουν μεταξύ τους. Αυτό συμβαίνει ήδη επάνω στη Γη όπου έλκεστε μεταξύ σας εξαιτίας των παρόμοιων δονήσεών σας. Η ζωή που γνωρίζετε και που έχετε βιώσει απέχει κατά πολύ από την πραγματικότητα, και η πρώτη σας εμπειρία από αυτήν είναι στην χώρα των πνευμάτων, εκεί όπου πάνε συνήθως όλες οι ψυχές μετά την μετάβασή τους. Η ζωή διαφέρει αρκετά από αυτήν που έχετε συνηθίσει επάνω στη Γη.

Η ζωή επάνω στη Γη σας έμαθε να εξελίσσεστε πρώτιστα βάση της δικής σας αποφασιστικότητας, και αξίζετε έπαινο γι’ αυτό σας το κατόρθωμα. Όταν όμως επικεντρώνεστε επάνω σε κάτι συγκεκριμένο έχετε πάντοτε βοήθεια στο πλευρό σας εφόσον την χρειαστείτε. Βρισκόσαστε στο σημείο εκείνο όπου το ταξίδι σας μέσα στις υλικές διαστάσεις έχει σχεδόν τελειώσει. Μπορείτε πλέον να αποσυρθείτε και να χαλαρώσετε, και να βοηθήσετε τους άλλους που ακόμα προσπαθούν ν’ ανακαλύψουν την αλήθεια της ύπαρξής τους. Ίσως να μην υπάρξει άλλη παρόμοια ευκαιρία σαν αυτήν για κάμποσο καιρό κατόπιν, γιατί όπως και με όλα τα πράγματα, αυτή επανεμφανίζεται με κύκλους εμπειριών.

Σας αφήνω με αγάπη και ευχές, και είθε το Φως να φωτίζει το δρόμο και τις ημέρες της ολοκλήρωσης. Το μήνυμα αυτό έρχεται μέσω του Ανώτερού μου Εαυτού.

Με Αγάπη και Φως.

Mike Quinsey.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 17 Μάιος 2016, 20:35

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 23 Αύγ 2016, 16:19

Εχω χρόνους και καιρούς να βάλω "εξωγήινα μηνύματα" σε αυτό το τόπικ, γιατί απλούστατα
έπαψα να πιστεύω πως δίδονται τέτοια και έπαψα να γουστάρω να τρέφω αυταπάτες.

Αυτό που είδα σήμερα, το φέρνω γιατί απλά ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ και γιατί εμπεριέχει κάποιες
(κατ εμέ) αλήθειες και γιατί στην τελική θα ήθελα να ισχύει...
Δεν πιστεύω βέβαια πως είναι μήνυμα των Ολύμπιων... Και μόνο η πηγή (Καλογεράκης)
δε μου εμπνέει καμία τάση έστω να αποδεχθώ το "επαφικόν" του πράγματος...
Ωστόσο σαν πόνημα και σαν διαδρομή έχει την αξία του, νομίζω.




ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ : «ΑΚΡΩΣ ΑΠΟΡΡΗΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ» (TOP SECRET GOVERMENT EXTRATERRESTRIAL PROJECT) «ΗΑΑRP : HIGH FREQUENCY ACTIVE AURORAL RESEARCH PROGRAM» (Υψηλής συχνότητας και δράσης Βορείου «Σέλας» -Ερευνητικό πρόγραμμα)

ΑΠΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΛΥΜΠΙΩΝ:.

«Προσοχή: Η ΝΑΣΑ γνωρίζει την άφιξή μας.

Η προετοιμασία που γίνεται στην Αριζόνα είναι σχετική με εμάς. Όμως• το πρόγραμμα που ετοιμάζουν είναι ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΧΑΙΤΙΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ ΜΑΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΟΥΔΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΥΛΕΣ ΙΣΛΑΜΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΟ. ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ -ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΕΙ Η ΒΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΣΕ ΖΩΑ. Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΞΙΑ ΓΙ¨ΑΥΤΟΥΣ.

Έχουν μελετήσει το σχέδιο «ΗΑΑRΡ (ΧΑΑΡΠ)» όπου οι κυριότερες βάσεις του είναι η Αριζόνα των ΗΠΑ, η Γκαγκόνα της Αλάσκα, η Πύλος της Ελλάνιας. Οι Αποστάτες φοβούνται μόνο την Ελλάνια αλήθεια και θα προσπαθή-σουν να διχάσουν τους Έλληνες με ύπουλες μεθόδους. Παίζουν το τελευταίο και πιο οξυδερκές παίγνιον……………………… Ο Απόλλων αποτελεί ενσάρκωση κεντρικής ακτίνας του Όλου Φωτός, που υλοποιήθηκε πρώτα στον Γαλαξία της Ανδρομέδας και στη συνέχεια στην Λύρα, τον Σείριο και στην Γαία.

ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗΣ «ΗΑΑRΡ» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΑΧΑΙΤΗΣΕΩΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΓΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ…………….»

Η σημε¬ρινή τεχνολογία των Αμερικανών είναι δοτή……τους την έδωσαν οι Αποστάτες όπως μας έχουν
πληροφορήσει οι Ολύμπιοι. Την εκδοχή την επιβεβαιώνουν τα μυστικά αρχεία της εποχής του Κρόνου,
διότι το σχέδιο ΗΑΑRΡ είναι μια κακή απομίμηση της ηλεκτρομαγνητικής ομπρέλας του Κρόνου
όταν είχε την ευθύνη βελτίωσης του ανθρώπινου είδους πριν από 50.000 χρόνια…………………

(Το μεγαλύτερο μέρος της ενεργείας για το ηλεκτρομαγνητι¬κό κέλυφος ο Κρόνος το εδέσμευε από το
γεωλογικό ρήγμα που βρίσκεται νότια της Κρήτης και έχουμε διαφυγή ενεργείας που προέρχεται από την ώθηση των γεωλογικών πλακών, όπου η πλάκα της Αφρικής ωθεί την αντίστοιχη της Ευρασίας.
Ακριβώς στο σημείο ώθησης έχουμε τεράστιες ποσότητες ενεργείας, την φύση και την ποσότητα της οποίας
δεν έχουμε ακόμη ερευνήσει. Την ενέργεια αυτή δεν την χρησιμοποιούμε και ελευθερώνεται προς την
ατμόσφαιρα. Για την τεχνολογία του Κρόνου ήταν πολύ εύκολη υπόθεση η δέσμευσή της και η δημιουργία
του ηλεκτρομαγνητικού κελύφους.

Είχε λοιπόν απομονώση τον πλανήτη από εξωγήινες επισκέψεις και επιθέσεις, έκανε ρύθμιση εποχών
και κλιματολογικών συνθηκών κατά βούληση, ενεργοποίησε το ηφαιστειακό δυναμικό για άντληση
ενεργείας και κάτω από αυτές τις προϋποθέσεις ο Κρόνος, θεωρούσε τον εαυτό του απρόσβλητο)……..


-ΣΗΜΕΡΑ Κύριος χρηματοδότης του «ΗΑΑRΡ» είναι η ΝΑΣΑ και η επάνδρωσή του γίνεται
με επιστημονικούς συμβούλους δικής της επιλογής.

Ο πομπός «ΗΑΑRΡ» της Αλάσκας είναι 3000 φορές ισχυρότερος από τον μεγαλύτερο
πομπό της γης.

Αξίζει να σημειωθεί και το γεγονός ότι το κρατίδιο του Βατικανού με κρατικές δαπάνες χρηματοδότησε
την κατασκευή υπερσυχρόνου κατοπτρικού τηλεσκοπίου στην έρημο της Αριζόνα των ΗΠΑ,
προκειμένου να ενισχύσει το έργο του ΗΑΑRΡ στην παρακολούθηση και απόκρουση των Εξωγήινων.


Οι επιπτώσεις από τη λειτουργία του ΗΑΑRΡ στο προσωπικό που εργάζεται σε αυτό είναι, κόπωση,
υπνηλία, υπερευαισθησία, νευρικότης, απώλεια μνήμης, αύξηση σακχάρου στο αίμα,
αρτηριακή πίεση, καρδιακά επεισόδια, καταράκτης, λευχαιμία, καρκίνος.


Το ΗΑΑRΡ εκπέμπει στα 435 ΜΗΖ, μια συχνότητα που μεταβάλλει τα κύματα και τη χημεία των κυττάρων
του εγκεφάλου. Οταν μελετάτο ο πόλεμος των άστρων χρησιμοποιούσαν για το λόγο αυτό μεγάλες
συχνότητες 1000-1200 ΜΗΖ, ενώ εδώ επιλέχτηκε σκόπιμα η συχνότητα των 435 ΜΗΖ για τον έλεγχο
του νου (MIND CONTROL), αφού το διάστημα των συχνοτήτων από 400 έως 435 ΜΗΖ είναι υπεύθυνες
για τη σωστή λειτουργία της ανθρώπινης συνείδησης, και προκαλούν ψυχισμό από απόσταση,
νευρώσεις και πλήθος ψυχικών ασθενειών.

Συχνότητες 435 ΜΗΖ ακτινοβολεί ο Γαλαξίας μας και ανιχνεύεται όταν εμφανίζονται UFO,
αλλά όταν φθάνουν σ’ εμάς είναι εξασθενημένες.


Το σχέδιο ΗΑΑRΡ μπορεί να νεκρώσει τις επικοινωνίες ή να προκαλέσει ανωμαλίες σε αυτές,
αφού η Ιονόσφαιρα που αποτελείται από 4 στρώματα από ύψος 56-800 χιλιόμετρα, είναι αυτή
μέσα στην οποία αναπτύσσεται όλο το δίκτυο επικοινωνιών. Επίσης μπορεί να εκτρέψει τα αποδημητικά
πουλιά, ζώα και ψάρια (χέλια), αχρηστεύει πυξίδες προκαλεί προβλήματα στα αεροσκάφη και νεκρώνει
τους ηλεκτρονικούς βηματοδότες σε καρδιοπαθείς. Όταν το ΗΑΑRΡ βρίσκεται σε λειτουργία αυξάνει
τη θερμοκρασία συγκεκριμένου μέρους της Ιονόσφαιρας κατά +23°C για χρονικό διάστημα πάνω
από τρεις μήνες με αποτέλεσμα την εμφάνιση αφύσικων καιρικών φαινομένων σε διάφορες εποχές.
Πρόκειται για πραγματικό βιασμό της φύσης.


ΠΗΓΗ: ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ Κ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ

diadrastika.com

http://katohika.gr/diethni/nasa-gnorizei-afiksi/2/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 23 Αύγ 2016, 18:07

Αν το μήνυμα ήταν από εξωγήινους ή θεούς, θα περίμενα κάποια ουσιαστική αποκάλυψη πληροφορίας (πχ να μας αποδείξουν ότι υπάρχει κάτι στη γη για το οποίο ποτέ δεν μάθαμε τίποτα). Δεν υπάρχει όμως κάποια ουσιαστική αποκάλυψη, που σημαίνει πως είτε δέχθηκαν σεμινάρια από ανθρώπους οι εξωγήινοι, είτε τα έγραψε άνθρωπος και ψεύδεται στο ότι τα είπαν εξωγήινοι.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 05 Νοέμ 2017, 19:22



https://www.youtube.com/watch?v=GeEyYEgRtBo


το βίντεο στην αρχη του δίνει μια πτυχή του θέματος της Καταλονίας που δε γνώριζα.
Γενικά το Αλκυον Πλειάδες δινει πολλές αλήθειες, και χάρηκα που βρήκα (από μια φίλη στο ΥΤ)
το νέο κανάλι, γιατί το παλιότερο απο΄το οποιο παρακολουθούσα αυτή τη σειρά, έχει πέσει.

Συνεχιζει με απίστευτες καταγραφές των συνολικών πυρκαγιών σε Ευρώπη και ΗΠΑ (προσφατα
στην Καλιφόρνια) όπου κάτι αφύσικο συνέβη... με τα όπλα κατευθυνόμενης ενεργειας
DEW (Directed Energy Weapons) σε συνδυασμό με κλιμακωτά όπλα μοριακής αποσύνθεσης,
(scalar molecular disintergration weapons) σε συνδυασμο με τους ψεκασμούς...
"επιθεσάρες" (οπως αυτή στη Σάντα Ροζα)
που έλιωναν σκυρόδεμα και άφηναν τα δέντρα πράσινα στους δρόμους...
μια τεχνολογια που πραγματοποιεί πολλά στρατιωτικά όνειρα..




είναι τρέλα... προτείνω να το δείτε ΟΛΟΙ

ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩ δείτε το!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 05 Νοέμ 2017, 20:06

Οτι συμφωνω με τον ΟΤΤΟ.
Οι επαφικοι συνηθως βγαζουν καλα φραγκακια απο σεμιναρια και πωλησεις βιβλιων κλπ.
Μακαρι να μπορουσα να το κανω. Αλλα δεν θα μπορουσα να παιξω ετσι με την αξιοπιστια μου.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 05 Νοέμ 2017, 20:18

Εχω παψει προ πολλού να ακούω επαφικους.
10 λεπτά να δείτε, αγνοώντας το "αλκυον πλειάδες" θα καταλάβετε πως πρόκεται
για συγκεντρωτική ανάλυση των τεκταινομένων, πολιτικών και μη.
Καμία σχέση με επαφικά αναπόδεικτα μηνύματα.

Πρώτα βλέπετε και μετά τοποθετείστε για να'χετε σαφή άποψη.
Μέχρι τη μέση (που ήδη είδα) αναφέρεται
α/ στις πυρκαγιες
β/ στην καταλονία και τις πολιτκές συνέπειες στην Ευρώπη
και στην ΕΕ...

Είναι μια ανάλυση που θεωρώ αξιόλογη και με άφησε με σοβαρο
πρβληματισμό, αφου έδωσε μια ξεκάθαρη οπτική των διεργασιών
και της ατζέντας στο παρασκήνιο.

Εξακολουθώ να σας παροτρυνω να το δειτε.
Και να μην το δεχτείτε όλο, και να διατηρήσετε επιφυλαξεις
σε κάποια σημεία (πράγμα θεμιτό) σίγουρα θα διευρύνετε
την οπτική σας.

Σινερ, η τοποθέτηση του ΟΤΤΟ που διάβασες, ειναι από πέρσι
τον Αύγουστο. Εγώ έφερα κάτι ΤΡΕΧΟΝ που είπα ήδη τι πραγματεύεται
και δεν έχει καμία σχέση (επαναλαμβάνω) με επαφικούς.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 05 Νοέμ 2017, 20:20

ArELa έγραψε:Εχω παψει προ πολλού να ακούω επαφικους.
10 λεπτά να δείτε, αγνοώντας το "αλκυον πλειάδες" θα καταλάβετε πως πρόκεται
για συγκεντρωτική ανάλυση των τεκταινομένων, πολιτικών και μη.
Καμία σχέση με επαφικά αναπόδεικτα μηνύματα.

Πρώτα βλέπετε και μετά τοποθετείστε για να'χετε σαφή άποψη.
Μέχρι τη μέση (που ήδη είδα) αναφέρεται
α/ στις πυρκαγιες
β/ στην καταλονία και τις πολιτκές συνέπειες στην Ευρώπη
και στην ΕΕ...

Είναι μια ανάλυση που θεωρώ αξιόλογη και με άφησε με σοβαρο
πρβληματισμό, αφου έδωσε μια ξεκάθαρη οπτική των διεργασιών
και της ατζέντας στο παρασκήνιο.

Εξακολουθώ να σας παροτρυνω να το δειτε.
Και να μην το δεχτείτε όλο, και να διατηρήσετε επιφυλαξεις
σε κάποια σημεία (πράγμα θεμιτό) σίγουρα θα διευρύνετε
την οπτική σας.

Σινερ, η τοποθέτηση του ΟΤΤΟ που διάβασες, ειναι από πέρσι
τον Αύγουστο. Εγώ έφερα κάτι ΤΡΕΧΟΝ που είπα ήδη τι πραγματεύεται
και δεν έχει καμία σχέση (επαναλαμβάνω) με επαφικούς.

Σορυ μου διεφυγε η ημερομηνια. θα το δω χωρις να λαβω υπ οψιν μου το "επαφικοι part"
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 05 Νοέμ 2017, 20:22

10-15 λεπτά να δεις, αρκεί. Αν το περιεχόμενο δεν είναι του ενδιαφέροντος σου, άστο.
Πάντως αν μη τι άλλο, σίγουρα θα προσυπογράψεις ότι δεν πρόκεται
να ανυπόστατα και αναπόδεικτα επαφικά μηνύματα, αλλά αναλύσεις για
πολύ υπαρκτά πράγματα που παίζουν ΤΩΡΑ στον πλανήτη.




https://www.youtube.com/watch?v=GeEyYEgRtBo

κι όπως είπα στην προηγούμενη σελίδα:

το βίντεο στην αρχη του δίνει μια πτυχή του θέματος της Καταλονίας που δε γνώριζα.
Γενικά το Αλκυον Πλειάδες δινει πολλές αλήθειες, και χάρηκα που βρήκα (από μια φίλη στο ΥΤ)
το νέο κανάλι, γιατί το παλιότερο απο΄το οποιο παρακολουθούσα αυτή τη σειρά, έχει πέσει.

Συνεχιζει με απίστευτες καταγραφές των συνολικών πυρκαγιών σε Ευρώπη και ΗΠΑ (προσφατα
στην Καλιφόρνια) όπου κάτι αφύσικο συνέβη... με τα όπλα κατευθυνόμενης ενεργειας
DEW (Directed Energy Weapons) σε συνδυασμό με κλιμακωτά όπλα μοριακής αποσύνθεσης,
(scalar molecular disintergration weapons) σε συνδυασμο με τους ψεκασμούς...
"επιθεσάρες" (οπως αυτή στη Σάντα Ροζα)
που έλιωναν σκυρόδεμα και άφηναν τα δέντρα πράσινα στους δρόμους...
μια τεχνολογια που πραγματοποιεί πολλά στρατιωτικά όνειρα..
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 06 Νοέμ 2017, 01:40

Πώς περνάν τα χρόνια...
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Αλκυών Πλειάδες κά)

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 10 Νοέμ 2017, 15:21

ΟΤΤΟ έγραψε:Μια στιγμή στο βίντεο με την οποία διαφωνώ κάθετα (1:06:08):

"Αν θέλουμε να καταστρέψουμε τον εαυτό μας, δεν θα μας αποτρέψουν".

Συγγνώμη, είναι τόσο advanced, αλλά δεν έχουν ιδέα; Δεν είναι πχ οι ιδεογραφίτες που καταστρέφουν τον κόσμο, αλλά άλλοι! Τόσο δύσκολο τους είναι; Πολύ advanced ρε παιδί μου...
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 52#p290752
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Αλκυών Πλειάδες κά)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 10 Νοέμ 2017, 16:43

Δεν σε αδικώ καθόλου για αυτο΄που λες. Είναι ένα μελανό σημειο στη σκέψη μου
για τους κατά τα αλλα καλόβουλους (?) εξωγήινους. Μιλάνε για ελεύθερη βούληση.
ΔΕΝ ειναι ελεύθερη βούλησή μας να δεχομαστε και να ανεχόμαστε αυτά
που μας επιβαλλουν οι αποκτηνωμένοι. Μπορεί να σκύβουμε το κεφάλι ή να
αδρανούμε φοβερά, να κάνουμε ένα σωρο λάθη επειδή νιώθουμε ανήμποροι
και "λίγοι", αλλά ΕΛΕΥΘΕΡΗ βούλησή μας δεν ειναι αυτό το πράγμα.

Βλέπουν μια ανθρωπότητα να βασανίζεται τόσο
και "δεν παρεμβαίνουν" γιατί έχουμε... "ελεύθερη βούληση"? Μη χέσω. :swear:
Αν όντως υπάρχουν γύρω απ'τον πλανητη ομάδες που νοιάζονται γι'αυτόν
τον κόσμο, ΕΝΑΝ απ'αυτούς να είχα μπροστά μου, θα του έλεγα πολλά φωνήεντα...
και καθολου ευγενικά μάλιστα.

Αν έχουν τη δυνατότητα να δουν αυτο που γράφω, τους προκαλώ
να απαντησουν με σκεπτικό που να έχει ΛΟΓΙΚΗ το κέρατό μου μέσα!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Αλκυών Πλειάδες κά)

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 10 Νοέμ 2017, 18:52

Το διατύπωσες πολύ καλύτερα από μένα. Συμφωνώ απόλυτα! :thumb:

Ελεύθερη βούληση... λες και όλοι οι άνθρωποι είμαστε ίδιοι μεταξύ μας και τα βρίσκουμε... και έχουμε τάσεις αυτοκτονίας... έλεος.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”