ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Αλκυών Πλειάδες κά)

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ (Αλκυών Πλειάδες κά)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 28 Φεβ 2012, 17:30

'

είναι πολύ ωραίος;
βεβαίως...βεβαίως... :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από AROTRIS » Τετ 29 Φεβ 2012, 01:52

Καί.....διόλου μα διόλου.....ακραίος.....
Ρίγος.....
Ευπρόσδεκτη.....ψυχολογική τόνωση.....
Ειλικρινά..... ήδη από τα σχολικά χρόνια.....
Κάτι με....«έτρωγε».....εντός μου.....
«Γιατί νιώθω τόσο άσχημα καθημερινώς.....δεν είναι Γνώση αυτή.....δεν ταιράζω εδώ.....».....κ.λ.π.....
Είθε.....επιβεβαίωση κι ενεργοποίηση !!!!!!!! :clap:

ΕΡΡΩΣΟ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 29 Φεβ 2012, 01:58

:D :ups:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ICAROS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ
Έλαβε Likes: 3 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ICAROS » Τετ 29 Φεβ 2012, 03:46

Κατ' αρχήν το κείμενο αυτό είναι νοητική κατασκευή ανθρώπου που απομιμείται παλαιότερη διάλεκτο χωρίς να κατέχει επαρκώς ούτε την τρέχουσα νεοελληνική. Προσπαθεί εν ανεπαρκεία. Τέλος πάντων, αυτό είναι επουσιώδες. Στα υπόλοιπα είναι το θέμα...
~ Ακραίο Επικοινωνιακό Φαινόμενο ~
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z ≡)))≡IΦI≡(((≡ ϟ ☿✩
http://www.facebook.com/lpaliginis
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 29 Φεβ 2012, 04:28

Ο τελευταίος που περίμενα να στεγανοποιηθεί, είσαι εσύ Λευτέρη.
(το λέω έχοντας δει γενικότερα το σκεπτικό σου τελευταία)

Είναι απίστευτο το πως προκύπτει αυτό καθώς μεγαλώνει ο άνθρωπος.
Και δεν πάτησες ακομα τα 30...

(Τελικά από τι ύφασμα ειμαι εγώ αναρωτιέμαι... :P )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 29 Φεβ 2012, 05:00

ειναι που εχουμε δει και πολλα μηνυματα.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 29 Φεβ 2012, 12:43

Divine Sinner έγραψε:ειναι που εχουμε δει και πολλα μηνυματα.
είναι και που έχει και ορθογραφικά και συντακτικά λάθη (μου την ψιλοδίνουν αυτά, όταν υποτίθεται προέρχονται από "ψαγμένους")

Έχει όμως και καλά σημεία, τροφή για σκέψη, ίσως.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Hlios » Τετ 29 Φεβ 2012, 13:15

Να κάνω μια ερώτηση;
Εκτός από μια όμορφη καλλιτεχνική έκφραση.
Εκτός από μια ευφορία και μια προσωρινή ανάταση που ίσως προκαλεί.
Εκτός από μια προσπάθεια συσπείρωσης για υιοθέτηση ιδανικών και ηθικής (αμφίβολης ποιότητας).

Αληθινά τα πιστεύει κανείς αυτά σαν πραγματικά;

Επιτρέψτε μου προσωπικά δεν είδα κάπου τροφή για σκέψη.
Τι να σκεφτώ;
Ότι έχω μέσα μου συμπαντικό dna που θα ενεργοποιηθεί σύντομα
για να διαλύσει το κακό matrix;
Διορθώσιμε σας παρακαλώ.
Πείτε μου που λανθάνω.
Πείστε με για το αντίθετο αυτών που αναφέρω.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 29 Φεβ 2012, 13:43

'Ηλιε μου, προσωπικά δεν ξέρω ποιο είναι το "πραγματικό" και ποιο το μυθευμα πλέον. Και στο συγκεκριμένο (βίντεο), πραγματικά δεν ψάχτηκα έτσι...
Απλά το είδα χωρίς να στίβω το μυαλό μου και μου άρεσε.
Το αν ισχύει κάτι απ'αυτά, δεν με απασχόλησε.

Μερικές φορές, πιστεύω ότι πρέπει να αφηνόμαστε να απολαμβάνουμε κατι, χωρίς απαραίτητα να το εμβαθύνουμε, να το μελετάμε λογικώς/ορθολογικώς κλπ.
Και με αυτή τη λογική το έβαλα εδώ.

Αν θες ντε και καλά να το πάμε και λιγο ερευνητικά, θα σου πω αυτό που ξέρεις.
Το θέμα των Ολυμπίων έχει συζητηθεί εκτενώς και από πολλούς.
Είναι πολλοί (κι εγώ μέσα σ'αυτούς) που δεν καλύπτονται με τη νοοτροπία που τους θέλει απλά μυθολογικές περσόνες, αποκυήματα της πλούσιας φαντασίας των προγόνων μας. Απο εκεί και πέρα, όλα είναι ανοιχτά και συζητήσιμα, μέχρι τη στιγμή που θα φανούν ξεκάθρα αυτά που ισχύουν πραγματικά...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από firefightergr » Τετ 29 Φεβ 2012, 14:15

Μου άρεσε το βίντεο σαν παρουσίαση και εμψύχωση αλλά περί Ολυμπίων έχω να πω κάτι που ξενέρωσε κάποιον που του το είπα : οι Ολύμπιοι που τους αναμένουμε ως σωτήρες τώρα να επιστρέψουν, στα 400 χρόνια σκλαβιάς μας στους οθωμανούς γιατί δεν εμφανίστηκαν;
Ισως γιατί δε χρειάστηκε αλλά επέτρεψαν 400 χρόνια σκλαβιάς,γιατί όχι άλλα 400;
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 29 Φεβ 2012, 14:33

Οι ολυμπιοι ειτε ειναι συμβολοποιησεις ενεργειων ειτε οντα που νοιαζονται για την πάρτυ τους.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 29 Φεβ 2012, 17:02

firefightergr έγραψε:Μου άρεσε το βίντεο σαν παρουσίαση και εμψύχωση αλλά περί Ολυμπίων έχω να πω κάτι που ξενέρωσε κάποιον που του το είπα : οι Ολύμπιοι που τους αναμένουμε ως σωτήρες τώρα να επιστρέψουν, στα 400 χρόνια σκλαβιάς μας στους οθωμανούς γιατί δεν εμφανίστηκαν;
Ισως γιατί δε χρειάστηκε αλλά επέτρεψαν 400 χρόνια σκλαβιάς,γιατί όχι άλλα 400;


Έτσι κάποιοι θέλουν να πιστεύουν ,πως ο Έλληνας ήταν σκλαβωμένος στους Μογγόλους Τούρκους,ενώ στην Ουσία,ήταν σκλαβωμένος στο Ιερατείο της Ιουδαϊκης/Χριστιανικής Θρησκείας,όπου και εξακολουθεί να είναι νοητικά σκλαβωμένος μέχρι και σήμερα..Τι είναι τα 400 χρόνια μπροστά στα αιώνια παιδιά,τους Έλληνες ? Τίποτα....μια στιγμή και μόνο.Τι θα είναι άλλα 400 ? Τίποτα..μια στιγμή και μόνο.Η σωτηρία έρχεται μόνο από εμάς,με την αστείρευτη συμπαντική δίψα και ενέργεια ,αλλά όχι για την Χώρα μας και μόνο...Για όλους τους ανθρώπους


..όπως είπε και ένας Έλληνας ,ΕΊΜΑΙ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Atkins
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 02:21
Irc ψευδώνυμο: ηρθε η ωρα!
Φύλο: Άνδρας

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Atkins » Τετ 29 Φεβ 2012, 19:41

ετσι
Destination Paradise kiss the sky
Flying high tonight
On the wings of a dream
Sail away leave today
In a sea of light
And flow with the stream
Once we've made friends
Don't pretend that we won't meet again
I will be tied to your tracks

Pretty maids(Atkins vocals)
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από AROTRIS » Κυρ 04 Μαρ 2012, 09:18

Ούφφφφφ.....
Ανακάμπτοντας.....εφόσον βρήκα χρόνο.....
Κι όντας.....«νεοσύλλεκτος».....αφού.....«ψιλοχάθηκα».....ευχάριστα ομολογώ.....
Στον,,,,,«μαίανδρο».....τού Γνωστικού Πλούτου των ΙΔΕΟ[ειλικρινά.....άνευ υπερβολής ή.....«λιβανίσματος»].....
Νιώθω την ανάγκη,να δευκρινίσω.....
Ο.Κ......επικρότησα,όμως αυτό δεν σημαίνει πως αποδέχομαι.....«μεσσιανικά».....αυτά τα.....βιντεοδιαγγέλματα.....
Ελπίζω να αληθεύει η ουσία τους,περί.....«ενεργοποίησης».....καί έχει βάση κατ' εμέ.....εφόσον ισχύει πραγματικά η θεωρία περί.....12 Κλώνων DNA.....
Από την πρώτη παρακολούθηση στον.....«συσωλήνα».....ομολογώ πως προβληματίστηκα καί αναρωτήθηκα,γιά την εγκυρότητά τους.....
Ταυτόχρονα όμως,ξεπήδησε καί μιά λαχτάρα γιά.....επαλήθευση.....
Όχι.....δεν αναμένω με τις ώρες.....κάποιον να ξαμολήσει.....Ελληνοκεντρικά.....αναπτερωτικά βίντεο......
Τα περισσότερα,μού τα υποδεικνύουν Φίλοι και είναι ευπρόσδεκτα.....
Ας ξεκουνηθούμε.....κι η όποια.....«ενεργοποίηση».....καλώς να ορίσει !!!!!!!!
«Θέλει Αρετή Καί Τόλμη Η Ελευθερία» [Ανδρέας Κάλβος] !!!!!!!!
Είτε σε.....Εθνικό Επίπεδο.....είτε σε.....Συμπαντικό !!!!!!!!

Επ' ευκαιρίας καί ενδεικτικά,παραθέτω ένα μήνυμα πού μού έστειλε προχθές ένας.....Διαδικτυακός Φίλος.....
Ακόμη κι αν δεν προέρχεται πραγματικά απ' τούς.....Ολύμπιους.....
Εντούτοις η ουσία του έγκειται,στην επιτακτική ανάγκη ανάληψης πρωτοβουλιών καί δράσης από.....Εμάς.....
Εάν πραγματικά επιθυμούμε να.....Απελευθερωθούμε !!!!!!!! :wink:

Είναι από Έλληνα Στρατιωτικό ε.α.,με έντονη.....«μπλογγερίστικη».....καί.....«φεϊσμπουκίστικη»....δράση.....
Εφόσον όμως δεν το έχει δημοσιεύσει επισήμως,δεν παραθέτω το όνομά του,γιά ευνόητους λόγους.....
·
«ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΟΥΝ.
Παρασκευή, 24 Φεβρουάριος 2012 στις 1:33 μ.μ. ·

Αρκετοί φίλοι και φίλες με ρωτούν,οι περισσότεροι με προσωπικά μηνύματα,γιατί οι Ολύμπιοι δεν βοηθούν τους Έλληνες τώρα που η χώρα μας διέρχεται αυτή την τραγωδία.Μάλιστα ορισμένοι σε σχόλια αναρτήσεων στο FB,εξεφράσθηκαν ειρωνικά,εξυπυρετούντες βεβαία,δικά τους συμφέροντα..Έχω λοιπόν να τους απαντήσω τα εξής:-Τι έκαναν οι Έλληνες και χρειάζονται βοήθεια ? Ξεκίνησαν μήπως κανένα αγώνα εναντίον τριακοσίων βολεμένων..για να μην πω πιό βαρειά κουβέντα, που εδώ και δύο χρόνια ενώ έπρεπε να τους έχουν κλείσει φυλακή αυτοί τρέχουν από πίσω τους όπως πάντα και τους χειροκροτούν. Γι αυτό το κατάντημά τους χρειάζονται βοήθεια ?-Τι έκαναν μ’ εκείνο τον προδότη βολεμένο υπουργό που απειλεί τους Έλληνες με μακελειό, αν ζητήσουν ευθύνες από τον προδότη Πρωθυπουργό ?Τι έκαναν,όταν προχθές ακόμη ο προδότης αντιπρόεδρος της παράνομης κυβερνήσεως είπε ξεδιάντροπα ότι δεν τον ενδιαφέρει αν χάσουμε την εθνική μας κυριαρχία,καθότι αισθάνεται Ευρωπαίος ? Είδατε κανέναν να ξεσηκώνεται,πλην ορισμένων χλιαρών δια του λόγου αντιδράσεων ?-Τι έκαναν οι Έλληνες όταν ο οίκος... που λέγεται Ελληνική βουλή αρνείται να αποκαλύψει το όνομα του προδότη βουλευτή που έβγαλε τα χρήματά του στο εξωτερικό ?-Που ξέρουν οι Ολύμπιοι ότι οι Έλληνες θέλουν την βοήθεια τους ? Μήπως,πλην ελαχίστων, τους την ζήτησαν και δεν την πήραν; Μήπως τους επικαλέστηκαν οι Έλληνες να τους συμπαρασταθούν και δεν το έπραξαν; Το 95% των Ελλήνων καμπούριασε να σκύβει το κεφάλι και δεν ξεκωλάει από τους καναπέδες !!!-Δηλαδή πως φαντάζονται τους Ολύμπιους ? Μήπως σαν μπράβους σε νυχτερινά κέντρα που καθαρίζουν όλες τις καταστάσεις ?-Όταν οι Έλληνες πολεμούσαν, στον Μαραθώνα, την Σαλαμίνα τους Δελφούς, αυτοί που τους ονομάσανε θεούς τους, ήταν παρόντες και κατήγαγαν θριάμβους.-Οι σημερινοί Έλληνες ας θυμηθούν ποιοι είναι και να πράξουν ανάλογα, όχι να περιμένουν την εξ ουρανού βοήθεια όπως την περίμεναν 8000, ιερωμένοι και μη,την 29/5/1453 που κλείστηκαν μέσα στην Αγία Σοφία και περίμεναν να κατεβεί ο Αρχάγγελος Μιχαήλ να σφάξει τους Τούρκους και τελικά έσφαξαν αυτούς οι Τούρκοι.

-Οι Ολύμπιοι έχουν πει:

Εμείς παριστάμεθα θεατές αναμένοντας την αντίδραση σας.

Θα βοηθήσουμε τότε μόνο,εφ'όσοναναλάβετε τις ευθύνες επιλύσεως των προβλημάτων που σας αναλογούν.Οι Ελλάνιοι γόνοι,μπορούν να ανατρέψουν όλα τα καταχθόνια σχέδια των αποστατών.Το μόνο που σας λείπει είναι το θάρρος για να πολεμήσετε τον εφιάλτη με τα χίλια πρόσωπα,όπως παρουσιάζεται σήμερα.

Ξεπεράστε το επίπεδο της υπερβολικής σκέψης,του υπερβολικού σχεδιασμού και της ανησυχίας,γιατί τότε το όνειρο θα γίνει εφιάλτης που θα σας κρατά φυλακισμένους.

Αν παραστεί ανάγκη επέμβασης μας πριν τον καθορισμένο χρόνο για την διάσωση της Γαίας,θα το πράξουμε,αλλά εσείς μέχρι τότε θα έχετε δοκιμάσει οδυνηρές εμπειρίες.Όμως μην πτοείσθε >.»


Κι ένα ανεκδοτάκι.....σχετικό.....
Γιά να ευθυμήσουμε.....λιγουλάκι..... :D

«Ρωτά ο θνητός το Δία:

-Ζευς, τι είναι για σένα ένα εκατομμύριο χρόνια;

Και ο Δίας, γελώντας:

-Ίσαμε ένα λεπτό...

Και ο θνητός συνεχίζει:

-Και τι είναι για σένα ένα εκατομμύριο αγγλικές λίρες;

Ο Δίας, χαϊδεύοντας τη γενειάδα του, απαντά:

-Ίσαμε μία δεκάρα...

Με χαμόγελο ως τα αυτιά ,ο θνητός παρακαλεί:

-Μπορώ τότε να έχω μία δεκάρα;;;

Και ο Ζευς, πρόθυμος...

-Περίμενε ένα λεπτό........» !!!!!!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 09 Μαρ 2012, 18:49

"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 10 Μαρ 2012, 01:29

Ο ήλιος είναι μια πύλη του μάτριξ. στο 5:10min

Χτες το διάβασα σε κάποιο βιβλίο.
Σήμερα το συναντώ και δεύτερη φορά εδώ.
Είναι κάτι που δεν ήξερα. Δεν το είχα προσέξει ως τώρα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 07 Μαρ 2013, 01:02

Είναι περίεργο το πώς (επιστρέφοντας σ'αυτό το νήμα σχεδόν ακριβώς ένα χρόνο μετά) βρίσκω ένα βίντεο που συμβαδίζει με τη διαδρομή ενός μηνύματος που ήθελα να ποστάρω...

'Επεσα αναπάντεχα πάνω στο μήνυμα, καθότι μου το έχει δώσει ένας συνοδοιπόρος στο νετ να του το μεταφράσω (επί πληρωμή).
Το μετέφρασα και θα παραθέσω εδώ ένα μικρό κομμάτι του, αυτό που αντήχησε γερά μέσα μου, και που στο βαθμό που βιώνω κάποια πράγματα, με εκφράζει αρκετά....




"...Καθώς αναπτύσσετε την ικανότητα να εισπνεύσετε την Ιερή Πνοή σε βάθος και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια, η επίγνωσή σας θα κατέλθει σταδιακά στο Κέντρο της Ιερής Καρδιάς σας και μετά ακόμα πιο βαθιά, μέσα στην Ιερή βάση ύπαρξης, η οποία περιέχει την Λευκή Φωτιά. Το Ιερό Άτομο Σπόρου η δική σας προσωπική θεϊκή έκφανση του Πατέρα και της Μητέρας μας Θεού. Τότε μπορείτε να βγάλετε όλη την Ιερή Αγάπη που μπορείτε να περιέχετε. Τότε συνειδητοποιείτε ότι είστε και ο ονειρευτής και το όνειρο. Μέσα σε αυτόν τον Ιερό Χώρο, θα αρχίσετε το ταξίδι σας για να επιστρέψετε στην ολοκλήρωση καθώς πασχίζετε να αναδημιουργήσετε τον εαυτό σας και να τον κάνετε ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ, του Πατέρα και της Μητέρας μας Θεού. Αυτό έχει προδιαγραφεί: Είναι η Θεϊκή σας Κληρονομιά.

Παρακαλώ να θυμάστε ότι μόνο μια απειροελάχιστη έκφανση του ολοκληρωμένου «Είναι» σας είναι ενσαρκωμένο στην πυκνότητα της τρίτης και τέταρτης διάστασης. Η τέταρτη διάσταση είναι το αστρικό πεδίο, μια γέφυρα προς την Πέμπτη διάσταση. Τα τρία χαμηλότερα υποεπίπεδα είναι γεμάτα με πολυποίκιλα σκουπίδια συναισθηματικής ενέργειας και έχει ένα ευρύ φάσμα συχνοτήτων δυσαρμονίας και σκεπτομορφών. Η τέταρτη διάσταση είναι η αποθήκη των πεποιθήσεων μαζικής συνειδητότητας της ανθρωπότητας από όλες τις προηγούμενες εποχές στη Γη. Η τέταρτη διάσταση περιέχει και το νοητικό σώμα του αυρικού πεδίου της Γης.
Υπάρχει λόγος που λέγεστε Αστρικοί Σπόροι, διότι καθώς επιστρέφετε στην Αυτοδιδασκαλία, θα ξεκινήσετε τη διαδικασία της ενσωμάτωσης υψηλά ανεπτυγμένα κρυσταλλικά Άτομα ζωτικών σπόρων κώδικα, μια νέα προηγμένη εξελικτική διαδικασία που θα χρησιμοποιηθεί στην επόμενη επερχόμενη Χρυσή Εποχή. Η ανθρωπότητα είναι έτοιμη να κάνει ένα γιγάντιο άλμα στη συνειδητότητα. Κάποια στιγμή, στο ταξίδι Ψυχής κάθε ανθρώπου στο χωροχρόνο, υπάρχει η λαχτάρα της επιστροφής στα ανώτερα πεδία – επέρχεται μια θεϊκή ανησυχία που δεν μπορεί να την αρνηθεί κανείς. Πρώτα πρέπει να αποκτήσετε επίγνωση της φωνής της συνείδησής σας. Οι ψίθυροι της ψυχής σας θα γίνουν εντονότεροι και πιο ξεκάθαροι καθώς αρχίζετε να δίνετε προσοχή στο κάλεσμα του Πνεύματος.

Μια ευαισθησία αναπτύσσεται μέσα στη συναισθηματική σας φύση καθώς συντο9νίζεστε σε ψηλότερα δονητικά μοτίβα ανθρώπων, τόπων, σκέψεων και δράσεων. Τελικά θα μάθετε να ξεχωρίζετε τις δονήσεις του Τραγουδιού Ψυχής της Ψυχικής σας οικογένειας, και τους διαφορετικούς δασκάλους και τα αγγελικά Όντα.
Ναι, η ανθρωπότητα βρίσκεται εν μέσω δραματικών αλλαγών, μιας εξελικτικής διαδικασίας βαθύτατης έκτασης. Ωστόσο, να θυμάστε ότι αυτό είναι απλά ένα μέρος μιας ατέρμονης σπείρας. Όλοι όσοι αφυπνίζετε στην Θεϊκή σας συνειδητότητα, έχετε βιώσει μια μεγάλη ποικιλία σημαντικών μεταβατικών διαδικασιών μέσα σε αυτό το σύμπαν.

Παρακαλώ προσέξτε: δεν θα σας επιτραπεί πλέον να βαλτώνετε ή ακόμα και να μένετε σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο για πολύ καιρό – ο χρόνος και η διαδικασία της μεταμόρφωσης, κινούνται πολύ γοργά. Η γλώσσα σας αλλάζει, οι σκεπτομορφές σας είναι διαφορετικές. Τα παλιά όνειρα του εγκεφάλου σας που εμπεριέχουν το παρελθόν σας, σταδιακά γίνονται πιο εκλεπτυσμένα ή διαλύονται, οπότε όσα έγιναν πριν, ακόμα και πέρσι, αρχίζουν να φαντάζουν σαν ένα αμυδρό όνειρο. Ενεργοποιούνται νέες περιοχές του εγκεφάλου σας και πρέπει να μάθετε να σκέφτεστε με έναν εντελώς καινούργιο τρόπο. Φωτεινά πακέτα πληροφοριών, ολογραφικές εικόνες μεγάλης σημασίας και ιερά γεωμετρικά μοτίβα, θα αρχίσουν να έρχονται στη συνειδητότητά σας και πρέπει να μάθετε να τα αποκωδικοποιείται. Μπορεί να νιώσετε πως δεν σας καταλαβαίνουν πια αυτοί που προσπερνάτε, ή ότι δεν μπορείτε να βρείτε τις λέξεις για να συνεχίζετε τα παλιά πεζά μοτίβα συζήτησης. Θα διαπιστώσετε επίσης ότι δεν χρειάζεται να εκφράζετε λεκτικά κάθε σας σκέψη καθώς αρχίζετε να αντιλαμβάνεστε τηλεπαθητικά τις ενέργειες και τις σκέψεις των ανθρώπων γύρω σας. Οι διαισθητικές σας ικανότητες θα αυξηθούν και δεν θα εξαπατάστε εύκολα. Θα λέτε την αλήθεια σας με πνευματική ακεραιότητα και δεν θα είστε διατεθειμένοι να εμπλακείτε στα αρνητικά παιχνίδια του παρελθόντος.

Σας παρακαλούμε: μην δεσμεύεστε σε κανέναν τρόπο ύπαρξης, σε καμία κατηγοριοποίηση, σε καμία φιλοσοφία που είναι πολύ στενή ή δομημένη, και να μην δέχεστε οποιαδήποτε συμφωνία που θα δώσει δύναμη σε κάποιον εκτός του εαυτού σας. Οξυδέρκεια, οξυδέρκεια, οξυδέρκεια – το υπερτονίζουμε αυτό όσο μπορούμε, διότι όσο γρήγορα εμφανιστεί μια εμφανής αλήθεια και την ενσωματώσετε στο σύστημα πεποιθήσεών σας, αυτή μπορεί να υπερκεραστεί από μια ανώτερη αλήθεια ή μια νέα αντίληψη. Κοιτώντας πίσω, δεν βλέπετε ότι μεγάλο μέρος της γνώσης που τώρα δέχεστε ως απόλυτη αλήθεια, σας ήταν αδιανόητη προ δεκαετίας ή και προ εξαμήνου ακόμα; Να ξέρετε ότι πολλά από αυτά για τα οποία είστε βέβαιοι σήμερα, αναμφίβολα θα αλλάξουν αύριο ή στο εγγύς μέλλον.
Νοητικά, νέες ιδέες και αντιλήψεις βομβαρδίζουν την συνειδητότητά σας. Νεφελώδεις (ομιχλώδεις) στην αρχή, αλλά σταδιακά στερεοποιούνται καθώς θα χρησιμοποιείτε τις ενισχυμένες σας ικανότητες εκλογίκευσης, για να ξετυλίξουν και να αποκωδικοποιήσουν τις φόρμουλες και τις εφευρέσεις του μέλλοντος. Καθώς εξερευνάτε τα ανώτερα πεδία της πέμπτης διάστασης, θα αρχίσετε να θυμάστε εκφάνσεις του βασικού σχεδίου της Δημιουργίας αυτού του υπο-σύμπαντος: πώς κρατάτε μια αγνή (καθαρή) σκέψη μέχρι να καρποφορήσει και πώς βοηθήσατε στην δημιουργία μιας μεγάλης ποικιλίας θαυμαστών πραγμάτων. Πολλοί από εσάς θα αρχίσετε να βλέπετε γεωμετρικά σχήματα, λαμπιρίζοντες κρυστάλλους και λαμπρά νέα χρώματα, καθώς θα κινείστε μέσα στο χωροχρόνο σε νέα πεδία Φωτός.
Έχουμε πει ότι δίδονται πολλά σε αυτούς που προχωράνε γενναία μπροστά και διεκδικούν την κληρονομιά τους. Καθώς οι μάζες αφυπνίζονται και φωνάζουν για βοήθεια, λύσεις, πληροφορίες και ενθάρρυνση, θα χρειαστείτε περισσότερο παρά ποτέ, γενναίοι μου. Περιμένουμε να σας δυναμώσουμε, να σας δωρίσουμε σοφία, ικανότητες και γνώση, που είναι πέραν των πιο τρελών φαντασιώσεών σας. Βλέπετε, ο εγκέφαλός σας πάντα λειτουργούσε στο 100% των δυνατοτήτων του, πράγμα που μπορεί να σας εκπλήξει, γιατί έχετε ακούσει ότι ο μέσος άνθρωπος χρησιμοποιεί μόνο το 10% περίπου της εγκεφαλικής του δύναμης. Πριν τον 20ο αιώνα, οι μάζες είχαν πρόσβαση μόνο σε αυτό το περιορισμένο κομμάτι του μυαλού, που αντηχούσε στις συχνότητες της τρίτης και της κατώτερης τέταρτης διάστασης. Είναι η νόηση που είναι/ήταν περιορισμένη, όχι ο εγκέφαλος. Καθώς ισορροπείτε και ενσωματώνετε τις υψηλότερες συχνότητες, αποκτάτε πρόσβαση σε μεγαλύτερο μέρος της εγκεφαλικής σας δύναμης, που αντηχεί στην ανώτερη τέταρτη και στην πέμπτη διάσταση. Κάποιες προχωρημένες Ψυχές, αγγίζουν ακόμα και τα χαμηλότερα επίπεδα της έκτης διάστασης. Δεν γίνεται να έχετε πρόσβαση σε αυτά τα προχωρημένα μέρη του μυαλού σας μέχρι να συντονιστείτε με αυτές τις εκλεπτυσμένες συχνότητες. Ο μεγάλος στόχος αυτή τη στιγμή είναι να ανεβάσετε τις δονητικές σας συχνότητες στο επίπεδο που χρειάζεται για να φύγουν οι μεμβράνες Φωτός που φυλάνε τις πύλες προς την Ιερή σας Νόηση και την Ιερή σας Καρδιά και τα πεμπτοδιάστατα επίπεδα της εγκεφαλικής δομής. Τότε θα αρχίσετε πραγματικά να κάνετε προόδους στην πνευματική σας αναζήτηση.
Να ξέρετε ότι υπάρχει μια υποχώρηση και μια ροή στην διαδικασία της ανέλιξης. Υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις των νέων υψηλότερων Συμπαντικής Ακτίνας δονητικών μοτίβων που βομβαρδίζουν τη Γη, με χρονικά διαστήματα «ησυχίας» ενδιάμεσα, ώστε να μην δημιουργηθεί μια κατάσταση υπερφόρτισης. Η ανέλιξη δεν είναι μια διαδικασία σταθερής πρόσθιας κίνησης. Είναι μια εισροή ενέργειας και νέων πληροφοριών και μετά ένας χρόνος αφομοίωσης, ενσωμάτωσης και εκδήλωσης. Πολλές από τις αισθήσεις σας φαίνονται πιο έντονες αυτόν τον καιρό. Κάποιες στιγμές μπορεί να νιώσετε σαν να έχετε κάνει ένα μεγάλο άλμα στο άγνωστο, ή ότι κάνατε ένα βήμα πίσω στην αβεβαιότητα. Άλλες στιγμές, μπορεί να νιώσετε έντονα ότι είστε ευάλωτοι. Τώρα πια, πρέπει να έχετε συνηθίσει κάπως την υποχώρηση και τη ροή (άμπωτη και πλημμυρίδα) των μεγενθυμένων, επιταχυνόμενων συχνοτήτων, ωστόσο, όταν σας ωθήσουν στο επόμενο επίπεδο επίγνωσης, συχνά χτυπάει ένας συναγερμός (ή ένα καμπανάκι) ποικίλων εντάσεων στα φυσικά, νοητικά, και συναισθηματικά σας σώματα.



Είναι καιρός αποφάσεων, γιατί αυτός είναι ο καιρός της συγκομιδής Ψυχών. Όλοι πρέπει να αποφασίσουν αν θέλουν να προχωρήσουν μπροστά με τη Γη καθώς θα στριφογυρίζει στις συχνότητες υψηλότερων διαστάσεων, αν θα επιλέξουν να φύγουν για να επιστρέψουν αργότερα, ή αν θα πάνε σε έναν άλλο πλανήτη τριτοδιάστατης πραγματικότητας για να ολοκληρώσουν τα μαθήματά τους στην έκφραση μέσα από το φυσικό. Πολλές ψυχές θα επιλέξουν να φύγουν από το γήινο πεδίο ως μέρος της συμφωνίας τους και της Θεϊκής τους αποστολής, και πολλές άλλες πανέμορφες Ψυχές τοποθετούνται ή ετοιμάζονται για να αναλάβουν θέσεις εξουσίας, θέσεις δύναμης. Θα παραμείνουν με χαμηλό προφίλ, πιθανά στα παρασκήνια μέχρι να έρθει η ώρα να βγουν μπροστά και να γίνουν γνωστοί. Θα είναι δυναμικοί, επιβλητικοί και θα έχουν ένα νέο όραμα για την ανθρωπότητα- ένα όραμα που θα υπηρετεί όλους τους ανθρώπους και θα δημιουργήσει το θεμέλιο για τη νέα εποχή που έρχεται..."



Το μήνυμα υποτίθεται ότι είναι απ'τον Αρχάγγελο Μιχαήλ.
Κι απ'τον Αλέκο Παπαδόπουλο να είναι, νομίζω ότι εμπνέει...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Hlios » Πέμ 07 Μαρ 2013, 10:32

Οι πληροφορίες και ο τρόπος γραφής θυμίζει έντονα τον Κryon.
Πάντα βγάζει κάτι θετικό και απαλύνει από παρασιτογενείς φοβίες.
Ταυτίζομαι με αυτή την απεικόνιση της πραγματικότητας.
Έχει συνέχεια και συνέπεια. Έχει ροη και είναι λογικά δομημένη.
Και σε κάποιο βαθμό θα τολμούσα να πω είναι και επαληθεύσιμη.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 07 Μαρ 2013, 10:51

Hlios έγραψε: Και σε κάποιο βαθμό θα τολμούσα να πω είναι και επαληθεύσιμη.
Στο μεγαλύτερο και πιο αξιόπιστο βαθμό θα έλεγα.
Στο μέσα μας. (αυτό βέβαια για όσους έχουν κάνει τη "βουτιά" αρκετά βαθιά...)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 07 Μαρ 2013, 16:51

Νατα μας νατα μας... καιρό είχε να εμφανιστεί ο Sheldan Niddle με μήνυμα.



Σύντομα πολύ σύντομα λέει, θα παίξουν απίστευτα και θαυμαστά πράγματα στον πλανήτη... και ένα μεγάλο ουράνιο γεγονός...

Λέτε πριν βγει ο Μάρτης;

Την πτώση των σκατιάριδων τη δίνει σαν δεδομένη
την επαφή με τους φωτεινούς εξωγήινους επίσης
καθώς και την πλήρη αλλαγή του πολιτικο-οικονομικού συστήματος...

Εστω και σαν παραμύθι, είναι ωραίο. :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
BlueAngel
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 00:22
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 18 φορές
Έλαβε Likes: 9 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από BlueAngel » Πέμ 07 Μαρ 2013, 22:45

ArELa έγραψε: Το μήνυμα υποτίθεται ότι είναι απ'τον Αρχάγγελο Μιχαήλ.
Κι απ'τον Αλέκο Παπαδόπουλο να είναι, νομίζω ότι εμπνέει...
δεν μπορείς να φανταστείς πόσα "κομμάτια" μπήκαν στη θέση τους με αυτό που είπες... :rose:
...cause we all have wings but some of us don't know why...
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από firefightergr » Πέμ 07 Μαρ 2013, 22:58

Μας τα έχει πρήξει ο Nidle, χρόνια τώρα έρχεται η στιγμή και ποτέ δε φτάνει με τους gfol

http://www.paoweb.com/updates.htm

http://www.paoweb.com/sn021213.htm

http://www.paoweb.com/sn021913.htm

http://www.paoweb.com/sn022613.htm

http://www.paoweb.com/sn030513.htm
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 08 Μαρ 2013, 09:22

firefightergr έγραψε:Μας τα έχει πρήξει ο Nidle, χρόνια τώρα έρχεται η στιγμή και ποτέ δε φτάνει με τους gfol
όντως, αλλά είπα να το βάλω αυτό, μπας και ανατρέξουμε... ΑΝ γίνει κάτι "μεγάλο" λίαν συντόμως.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 08 Μαρ 2013, 09:37

BlueAngel έγραψε:
ArELa έγραψε: Το μήνυμα υποτίθεται ότι είναι απ'τον Αρχάγγελο Μιχαήλ.
Κι απ'τον Αλέκο Παπαδόπουλο να είναι, νομίζω ότι εμπνέει...
δεν μπορείς να φανταστείς πόσα "κομμάτια" μπήκαν στη θέση τους με αυτό που είπες... :rose:
Κοίτα να δεις τι γίνεται Ιωάννα μου...
Με τους "επαφικούς" δεν τα πάω και τόσο καλά, παρ'όλο που ένα φεγγάρι παρακολουθούσα κάποιους από αυτούς συστηματικά. (περνούσα άλλη φάση τότε).
Σήμερα δεν παρακολουθώ σχεδόν καθόλου... Παίζει όμως μια συγχρονικότητα, και όταν μου'ρχεται κάποια σκέψη ή αίσθηση που δεν αναγνωρίζω ως ατόφια δικιά μου, σπάει ο διάολος το ποδάρι του, και "σκοντάφτω πάνω" σε κάτι ανάλογο στο νετ, ΧΩΡΙΣ να το ψάχνω. Τότε νιώθω την ανάγκη να το καταγράψω εδώ, πιο πολύ για δική μου "σημείωση", παρά για να μεταδώσω κάτι που θα συνέβαλε στην διάνοιξη οριζόντων των συνανθρώπων μου.

Όσο για τη σκέψη ή την αίσθηση που μου προκύπτει από το πουθενά...
Εκεί μπλέκονται τα πράγματα και παραπαίω ενίοτε. Θεωρώ πως είτε είναι "φυτευτή" από κάποια ανώτερη οντότητα (γιατί όλοι μπορεί να είμαστε δυνητικά επαφικοί εν αγνοία μας), ή "φυτεύεται" στο υποσυνείδητο από κάποιο elf προγραμματάκι που "εκπέμπουν" τα καλόπαιδα μέσω haarp ή ό,τι άλλο, και το "πιάνουν"-και το βγάζουν στο συνειδητό- κάποιοι από εμάς...

Ακόμα και στην απειροελάχιστη πιθανότητα να ισχύει το δεύτερο (elf προγραμματάκι) παραπαίω και φρενάρω (μαμημένο πράγμα η αμφιβολία)...

αλλά μετά αναλογίζομαι... ποιος ο λόγος να έστελναν οι θεοσκότεινοι κάτι που θα ενίσχυε μια ψυχονοητική ανάταση-ανέλιξη; Δεν βλέπω κανέναν τέτοιο λόγο, στο βαθμό που ξέρω-είναι πια παραπάνω από εμφανές- ότι παλεύουν με νύχια και με δόντια για να εμποδίσουν ακριβώς αυτή την ανέλιξη... Και τότε ησυχάζω αρκετά, ώστε να καλλιεργώ μέσα μου κάτι που αναγνωρίζω ως ατόφιο Φως.

Κάτι που τελικά μπορεί να μην είναι καθόλου "φυτευτό", αλλά αυθεντικά "δικό" μας, που απλά εκπορεύεται από το βαθύτερο μέσα μας, το οποίο τώρα αρχίζουμε να "αγγίζουμε", ένεκα των ενεργειών που ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ (πια για μένα) επιδρούν στον πλανήτη όπως δεν έχω νιώσει ποτέ άλλοτε στην βιολογική μου πορεία...

Όταν βλέπω σκέψεις/λόγια σαν τα δικά σου (σαν ανταπόκριση μιας αποστροφής μου), ενισχύεται ακόμα πιο πολύ μέσα μου η σκέψη ότι μου "βγαίνουν" πράγματα από το βαθύτερο μέσα μου, κι όπως βγαίνουν σε μένα, βγαίνουν συγχρονικά και σε άλλους (οι ίδιες ενέργειες μας "λούζουν" όλους) γι'αυτό και τα συναντάω και στο νετ...γι'αυτό κι εσύ ή όποιος άλλος, εμφανίζεται ενίοτε στα μάτια μου, να'ναι στο ίδιο μήκος κυματος με μένα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Μηνυματα...

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 08 Μαρ 2013, 10:03

Ένα άλλο φίλτρο για την εξακρίβωση των θετικών από αρνητικών πηγών πληροφοριών,
είναι η συναισθηματική γεύση που σου αφήνουν.

Ασχέτως εάν περιγράφονται μέσα στα μηνύματα πράγματα ευχάριστα, δυσάρεστα ή ακόμα και ουδέτερα
έχει σημασία το αν προκαλούν ηρεμία, γαληνή, ευρύτητα σκέψης και συνειδητοποίησης μαζί με ανάταση ψυχής
ή ένταση, φόβο, στενοχώρια και ανασφάλεια που μας κουμπώνει μέσα στην προσμονή ενός, ίσως τελικά και αυτό-προκαλούμενου κακού.

Οι ενέργειες που λαμβάνονται δεν έχουν να κάνουν με αυτή καθαυτή την πληροφορία αλλά με την ποιότητα του μεταδότη αυτών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”