ISS ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 01 Σεπ 2011, 16:43

για να δω το βίντεο, αλίμονο αν σας έλεγα τα πολύ περίεργα πράγματα που μου συμβαίνουν τελευταία! φευγάτα σενάρια έχω μπόλικα στο μυαλό μου αλλά πολύ δύσκολα φτάνω στο σημείο να μιλήσω για προσωπική εμπειρία!
και μου συνέβη και κάτι άλλο τρία περίπου μερόνυχτα πριν - αργά το βράδυ που βγήκα έξω στο μπαλκόνι γιατί δεν με χώραγε ο τόπος που λένε, ξύπνησα χωρίς λόγο κι έξω είδα κάτι που λέω το πιο πιθανό να εξηγείται λογικά ή να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα στον οργανισμό μου, πχ θολούρα από τον ύπνο κλπ κλπ είδα έναν άντρα σκιά να τρέχει, σαν χρονοταξιδιώτης δεν ξέρω σαν ολόγραμμα; δεν ξέρω! πειράζουν τον χρόνο, αυτό το νιώθω, το περίεργο δεν είναι όταν φτιάχνεις ή αφήνεσαι σε σενάρια φευγάτα, αλλά όταν πράγματι βλέπεις, νιώθεις ή διαισθάνεσαι κάτι τέτοια, και άντε και τα λες στον κόσμο είτε σε νοιάζει είτε όχι αν θα σε πιστεψουν (και δεν με νοιάζει καθόλου πως θα το πάρει ο κόσμος) και μάλιστα χωρίς αποδείξεις τι έκανες εκτός από μια τρύπα στο νερό; βοήθησα κανένα λέγοντας είδα έναν άνθρωπο σκιά να τρέχει προς την Αχαρνών για κλάσματα του δευτερολέπτου; μάλλον κακό κάνω και στον εαυτό μου λέγοντάς το γιατί έτσι τον πείθω για κάτι που μπορεί να είναι εσφαλμένη εντύπωση!
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από Eva Luna » Πέμ 01 Σεπ 2011, 17:07

Δεν ξερω αν βοηθησες κανεναν λεγοντας την εμπειρια σου.
Παντως για μενα, χωρις να ξερω γιατι ακριβως, μ 'ενδιαφερει πώς ενιωθες την στιγμη που εβλεπες τον περιεργο χρονοταξιδιωτη.
Για καποιο λογο θελω να εστιαζω στο συναισθημα, ακομα δεν ξερω γιατι.
Επισης, μιας και τιποτα δεν ειναι αφυσικο για την κοσμοθεωρια μου, ειδικα αυτο δεν μου φαινεται υπερβολικο, γιατι τις προαλλες τελειωσα
ενα βιβλιο του Μπαλανου για σκιες, βεβαια επιπολαιη αναγνωση του εκανα, ομως αυτην την εποχη δεν δυναμαι για κατι καλυτερο.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 01 Σεπ 2011, 18:49

aftokaitoallo έγραψε:για να δω το βίντεο,
http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 94#p148894

:giverose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 01 Σεπ 2011, 20:11

α ευχαριστώ για την τιμή πάω να το δώ μόλις γύρισα από :doggie: κι έχω ένα μισοτελειωμένο φραπέ με δύο νέα παγάκια, άλλη μια φορά ζω στιγμές χλιδής στο σπιτοκαλυβάκι μου λολ :rose: :rose:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
taleapad
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ 25 Φεβ 2011, 13:48
Φύλο: Άνδρας

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από taleapad » Πέμ 01 Σεπ 2011, 21:22

Αftokaitoallo, ξέρω ὅτι εἶναι πολὺ δύσκολο κάποιος νὰ καταλάβῃ ἢ νὰ ἀποδεχθῇ παρόμοια περιστατικὰ. Στὴν προσπάθεια νὰ συνεισφέρῳ στὴν ἐμπειρία ἂν τὰ καταφέρω θὰ δώσῳ ὅ,τι ἔχω ποὺ σχετίζεται καθὼς καὶ τὸν τρόπο τῆς ἀντιμετωπίσεως ποὺ θὰ ἀκολουθοῦσα ἐὰν κάτι ἀνάλογο συνέβαινε σὲ μένα.

Ἀρχικὰ θὰ κρατοῦσα τὴν ἀνάμνηση ὅσο τὸ δυνατὸν περισσότερο ζωντανὴ στὴν μνήμη μου, κάτι ποὺ ἐπιτυγχάνεται μὲ συχνὴ ἐπανάλληψη. Κατόπιν σὲ στιγμὲς ἠρεμίας (λίγο δύσκολο), διατρέχοντας τὴν ἀνάμνηση θὰ προσπαθοῦσα νὰ ἑστιάσῳ σὲ λεπτομέρειες τῆς σύντομης ἐμπειρίας, ὅπως: ὑπάρχων φωτισμὸς τὴν ὧρα ἐκείνη, θερμοκρασία ποὺ ἐπικρατοῦσε, τυχὸν θόρυβοι ποὺ ἀκούγονταν καὶ τέλος μερικὲς λέξεις κωδικὲς γιὰ σένα ποὺ νὰ σοῦ θυμίζουν τὴν διάθεση ποὺ εἶχες, τὶς ὁποῖες μπορεῖς νὰ γράψῃς σὲ ἕνα μπλοκάκι μὲ σκοπὸ νὰ ἀνατρέξῃς ἀργότερα καὶ νὰ ἀνασύρῃς τὴν ἐμπειρία μὲ μεγαλύτερη εὐκολία.

Θὰ κρατοῦσα μία πιθανότητα ἔστω καὶ ἀπομεμακρυσμένη (ὅπως ἤδη ἔχεις κάνει), ὅτι ἦταν μία ἁπλὴ φαντασία καὶ ἕνα παιχνίδι τοῦ μυαλοῦ. Αὐτὸ γιὰ νὰ μπορέσῃς νὰ κρατήσῃς μία σταθερὴ βάση στὴν λογικὴ ποὺ μᾶς συνδέει σὲ αὐτὸ τὸ σύστημα ἀναφορᾶς ποὺ ἔχουμε στὴν ζωή μας· μὲ τὴν ἔννοια ἑνὸς σχοινιοῦ ποὺ κρατάει μία βάρκα στὸν μῶλο, τόσο ἁπλοῦ ποὺ θὰ μποροῦσες νὰ λύσῃς σὲ μιὰ δεδομένη στιγμή.

Ἡ δική μου αἴσθηση λέει ὅτι δὲν εἶναι κάτι τέτοιο διότι πιστεύω ὅτι τίποτα δὲν εἶναι ἐντελῶς τυχαῖο, ἀλλὰ ἐμπίπτει σὲ ἀτομικὴ ἐμπειρία ποὺ δὲν μπορεῖ κανεὶς ἄλλος νὰ ἔχῃ ἄποψη ἐπ᾽αὐτοῦ ἐκτὸς ἀπὸ σένα τὴν ἴδια. Ὅπως κάθε τέτοιου εἴδους ἐμπειρία ἔχει ἐνδείξεις ἀλλὰ ποτὲ ἀποδείξεις· αὐτὸ συμβαίνει ἐπίσης σὲ ὅλες τὶς μεταφυσικὲς ἐμπειρίες ἀλλὰ καὶ σὲ αὐτὸ βασίζονται ὅλες οἱ θρησκεῖες ποὺ προσφέρουν μόνο ἐνδείξεις ἐνῶ παράλληλα «φιάχνουν» καὶ μερικὰ πράγματα ποὺ γνωρίζουν ὅτι ὁ κόσμος θὰ ἀποδεχθῇ ἐπειδὴ θέλει νὰ κρατήσῃ τὴν ἐλπίδα κάποιας αἰώνιας δικαίωσης.

Ἄλλη πιθανότητα μπορεῖ νὰ εἶναι μία τυχαῖα ἐμφάνιση ἐκτοπλασματικὴ ποὺ ἔγινε ὁρατὴ σὲ σένα γιατὶ ἡ ἰδιοσυχνότητα ποὺ βρισκόταν τὸ σῶμα σου ἐκείνη τὴν στιγμὴ ἦταν κατάλληλη γιὰ νὰ τὴν προσλάβουν οἱ αἰσθήσεις σου. Εἶναι αὐτὸ ποὺ λέμε ὁτι κάποιος εἶδε ἕνα φάντασμα ἢ κάποιον ἅγιο, ἄγγελο ἢ νεράϊδα.

Πολὺ σωστὰ ἡ Eva Luna παρατηρεῖ ὅτι αὐτὸ ποὺ παίζει τὸν πλέον σημαντικὸ ῥόλο εἶναι τὸ συναίσθημα ποὺ σὲ διακατεῖχε ἐκείνη τὴν στιγμὴ καὶ αὐτὸ θὰ ἦταν καὶ ὁ πλέον ἰσχυρὸς δεσμὸς μὲ τὴν ἐμπειρία πέρα ἀπὸ ὅλα τὰ ἄλλα, ἂν καὶ αὐτὸς εἶναι τρόπος ποὺ θὰ ἀκολουθοῦσες ἐὰν ἐπρόκειτο γιὰ ὄνειρο καὶ ὄχι γιὰ «ὄραμα» σὲ ἐγρήγορση, ἀνεξαρτήτως τῶν παραστάσεων ποὺ εἶδες. (αὐτὸ θὰ τὸ ποῦμε σὲ ἄλλο κεφάλαιο).

Ἐπίσης ἡ Eva Luna διερωτᾶται ἂν βοήθησες κάποιον μὲ τὸ νὰ τοῦ τὸ πῇς, ἀλλὰ ἐδῶ ἔχω τὴν ἀπάντηση ποὺ εἶναι οὐσιαστικὰ ἀντίστροφη αὐτῆς. Δηλαδὴ ἐπειδὴ εἴμαστε ὄντα ποὺ διαθέτουμε τὸ χάρισμα τοῦ λόγου μὲ τὴν προφανὴ βέβαια δυσκολία ἐκφράσεως τῶν συναισθημάτων μας μέσῳ τοῦ λόγου, εἶναι αὐτὸ ποὺ πρέπει νὰ κάνουμε κατὰ κόρον καὶ σὲ ὅσους μποροῦμε ἐπιδιώκοντας ἔτσι διπλὸ ἀποτέλεσμα· ἀφ᾽ἑνὸς μὲν μὲ τὸ νὰ τὸ κοινοποιήσουμε ὑπάρχει ἡ δυνατότητα νὰ βρεθῇ κάποιος μὲ παρόμοια ἐμπειρία ἢ ἀκόμη καὶ γνώστης κάποιων στοιχείων ποὺ λείπουν ἀπὸ ἐμᾶς καὶ ἔτσι νὰ προχωρήσουμε ἕνα βῆμα παραπάνω στὴν κατανόηση τοῦ φαινομένου, ἀφ᾽ἑτέρου δὲ νὰ μάθουμε πολλὰ ποὺ δὲν ὑπήρχε περίπτωση νὰ ἐκμαιεύσουμε ἀπὸ ἄλλα ἄτομα διότι καὶ ἐκείνοι δὲν θὰ ἀνέφεραν τίποτε σχετικὸ γιὰ τοὺς ἴδιους λόγους ποὺ διατηρεῖς κι ἐσὺ τὶς ἐπιφυλάξεις σου, ὅμως ἀκούγοντας ἐσένα καὶ βλέποντας ὅτι ἀπέκτησες τὸ θάρρος νὰ τὸ κοινοποιήσεις, ἀμέσως μπαίνουν σὲ ἀνάλογη διάθεση νὰ μπορέσουν νὰ μοιραστοῦν μαζί σου καὶ τὶς δικές τους πιθανὲς ἐμπειρίες καὶ γνώσεις.

Γενικὰ θὰ ἔχῃς παρατηρήσει ὅτι ὁ κόσμος «δὲν μιλάει» καὶ δὲν ἀνοίγει τὰ ἐσώψυχά του ὅπως λέμε γιατὶ ἔχει κάποιον πρωτόγονο φόβο καὶ πολλὲς ἐπιφυλάξεις ὅπως ἄλλωστε εἶναι καὶ φυσικό. Λοιπὸν δὲν ἔχεις τίποτα νὰ χάσῃς λέγοντάς το καὶ νομίζω ὅτι ἡ κίνηση νὰ τὸ γράψῃς σὲ ἕναν δημόσιο χῶρο ἦταν ἡ πλέον ἐνδεδειγμένη καὶ σωστὴ ἐνέργεια.

Δὲν κρατιέμαι νὰ σοῦ πῷ αὐτὸ ποὺ ἔχω διαπιστὠσει ἐδῶ καὶ πολλὰ χρόνια ποὺ μὲ καίει ἀλλὰ δὲν μπορῶ νὰ τὸ μεταβιβάσῳ στοὺς ἀνθρώπους γιατὶ οἱ περισσότεροι δὲν τὸ καταλαβαίνουν, δὲν ἔχουν ἑστιάσει τὴν προσοχή τους ἢ ἀκόμη χειρότερα δὲν εἶναι ἱκανοὶ νὰ τὸ διακρίνουν.
Ξέρουμε ὅτι οἱ ἠθοποιοὶ εἶναι λίγο ὡς πολὺ αὐτὸ ποὺ λέει ἡ λέξη. Δηλαδὴ θέλοντας καὶ μὴ ὁ κόσμος ποὺ βλέπει σινεμὰ ἢ θέατρο υἱοθετεῖ τρόπους ἀντιδράσεων καὶ συμπεριφορὲς τῶν ἠθοποιῶν ἀπὸ διάφορες ὑποθέσεις καὶ τρόπους ἀντιμετωπίσεως προβλημάτων οίκογενειακῶν, κοινωνικῶν, πολιτικῶν καὶ ἄλλων. Τώρα αὐτὸ ποὺ πιθανῶς θὰ συνειδητοποιήσῃς κάνοντας μία ἀναδρομὴ σὲ διάφορες ταινίες ποὺ θὰ ἔχῃς παρακολουθήσει, θὰ διαπιστώσῃς ὅτι εἰδικὰ σὲ καινούριες ταινίες οἱ ἠθοποιοὶ ἀποφεύγουν «συστηματικὰ» νὰ ἐπικοινωνοῦν μὲ τοὺς συνπρωταγωνιστές τους σὲ βαθμὸ ἐκνευριστικὸ γιὰ τον θεατὴ, δὲν μιλᾶνε μεταξύ τους καὶ δὲν ἐνημερώνουν γιὰ τὴν ὑπόθεση ποὺ ὑποτίθεται ὅτι βρίσκεται σὲ ῥοὴ στὴν ταινία· εἶναι κάπως σὰν νὰ περιμένουν εἴτε ὁ ἄλλος νὰ ῥωτήσῃ εἴτε νὰ μαντέψῃ πράγματα καὶ καταστάσεις. Αὐτὸ βέβαια σὲ κάποιο βαθμὸ δικαιολογεῖται ἀπὸ πλευρᾶς τοῦ σκηνοθέτη γιὰ νὰ μπορέσῃ νὰ περιπλέξῃ τὴν ὑπόθεση καὶ νὰ παρατείνῃ τὸ ἐνδιαφέρον, ἀλλὰ ἡ αἴσθηση εἶναι ὅτι ξεφεύγει ἐσκεμμένα καὶ ἐγὼ πηγαίνω παραπέρα λέγοντας ὅτι γίνεται γιὰ νὰ ἀρχίσῃ νὰ περνάῃ στὸν κόσμο αὐτὸς ὁ τρόπος τῆς μὴ ἐπαρκοῦς συνεννοήσεως μὲ σκοπὸ τὴν ἀπομόνωση τῶν ἀτόμων καὶ τὴν δημιουργία τῶν πλήρως ἐλεγχομένων μονάδων ποὺ τὸ σύστημα θὰ μπορῇ νὰ ἐκματαλλευθῇ μὲ μεγαλύτερη εὐκολία. Σκέψου το, εἶναι λεπτὴ ἡ διάγνωση ἀλλὰ δὲν παύει νὰ εἶναι ἐκεῖ καὶ νὰ ἀποκαλύπτει ἀκόμη μία πιθανότητα χειραγωγήσεως τοῦ κόσμου.

Τἐλος γιὰ νὰ δώσῳ καὶ μία ἄλλη διάσταση - πιθανότητα στὴν ἐμπειρία θὰ ὑπενθυμίσῳ τὰ ὁλογράμματα τῶν ἀεροπλάνων ποὺ εἶναι σχεδὸν γνωστὰ πλέον σὲ ὅλους, ἀλλὰ καὶ τὴν παρουσίαση ταινιῶν μὲ ὁλογραμματικοὺς ἐχθροὺς ποὺ φέρνουν σὲ ἀμηχανία αὐτοὺς ποὺ τοὺς ἀντιμετωπίζουν ὅταν λόγου χάριν τοὺς πυροβολοῦν καὶ δὲν σκοτώνονται, ἀλλὰ καὶ ἀκόμη παραπέρα τὰ παιχνίδια ποὺ ἔχουν βγάλει καὶ ποτίζουν τὸ ὑποσυνείδητο τῶν παιδιῶν μὲ χαρακτῆρες ποὺ δὲν σκοτώνονται, ἀλλὰ μποροῦν αὐτοὶ νὰ σκοτώσουν. Μπαίνει ἔτσι στὸ ὑποσυνείδητο τοῦ παιδιοῦ ἕνας ἐχθρὸς ποὺ δὲν μπορεῖ νὰ νικηθῇ συμβατικὰ δημιουργώντας αἴσθημα ἀπογοήτευσης καὶ ἀδυναμίας μὲ σκοπὸ τὴν καταβολὴ τοῦ ἀντιπάλου.
Ἐὰν ἔχουν αὐτὴ τὴν τεχνολογία ποὺ γνωρίζουμε ἤδη σὰν Blue Ray ἢ Blue beam, δὲν θὰ μποροῦσαν κάλλιστα νὰ τὴν ἐφαρμόσουν καὶ γιὰ ἐπίγειο στρατό, πεζικὸ ὅπου θὰ κατανάλωναν οἱ ἀμυνόμενοι τὰ πυρομαχικά τους ἄσκοπα μέχρι νὰ ἀντιληφθοῦν τὴν ἀπάτη;

Ἔχουμε λοιπὸν μερικὲς ἐκδοχὲς ἀπὸ αὐτή σου τὴν ἐμπειρία καὶ μᾶς δόθηκε ἡ εὐκαιρία νὰ ἀνασύρουμε μερικὰ πράγματα ἀπὸ τὴν μνήμη μας καθὼς καὶ μὲ τὰ καινούρια στοιχεῖα ποὺ διαθέτουμε νὰ ἐμπλουτίσουμε τὶς γνώσεις μας σὲ αὐτὴ τὴν κατεύθυνση. Συνεπῶς τὸ βλέπω καὶ καλὸ καὶ θετικό. Τὸ νὰ μοιράζεσαι καὶ νὰ μιλᾶς ἔχει σχεδὸν πάντοτε καλά ἀποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 02 Σεπ 2011, 00:14

ευχαριστώ για τις σκέψεις σου αυτές στο τόπικ ΜΟΛΥΒΟΘΗΚΗ απάντησα με άλλο παράδειγμα

αυτό που είδα ήταν μία ειλικρινής εντύπωση κι ίσως αυτό θα έπρεπε να αρκεί σε μένα.

το τοπικ μου είναι εδώ και η πιο πρόσφατη απάντηση αφορά αυτό το νήμα. για να μην καταλήξω και καταλήξουμε εκνευριστικά οφφ τοπικ αν θες να προσθέσεις κάτι πήγαινε εκεί.

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 9&start=45
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 02 Σεπ 2011, 00:59

Πιο γρήγορος ο κομητης από το 600αρι μου :? :banghead:


...ή μηπως τελικά δεν είναι κομήτης ? :freak:


"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

HΛΙΟΣ- η συμπεριφορά του κι οι αλλαγές

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 02 Σεπ 2011, 03:18

ενδιαφέρον βίντεο. ο ήχος είναι ολίγον merde ole.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 02 Σεπ 2011, 03:23

τρώει βέβαια το βρισίδι και την καταρα της ζωής του ο τύπος και κάποιος στα σχόλια είπε ότι ο κομήτης ή αυτό που τέλος πάντων είναι, άρχισε να διαλύεται. χμμμ
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

HΛΙΟΣ- η συμπεριφορά του κι οι αλλαγές

Δημοσίευση από Dread » Πέμ 29 Σεπ 2011, 13:08

Μία απορία :shock:

Τελικά ο ISS έχει κόσμο μέσα ή όχι ? :dunno:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΗΛΙΟΣ-η συμπεριφορά του- η Γη, οι αλλαγές...

Δημοσίευση από Joy » Πέμ 29 Σεπ 2011, 13:25

Για τον Νοέμβριο είχαν πει.
Αλλά βρήκα και αυτό (??)
http://www.theearthscience.com/ground-s ... n-599.html
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 07 Οκτ 2011, 08:12

ο ΒΡ δεν κάνει πλάκες, ούτε τρολάρει.

Ανέβασε ένα βίντεο με μία φράση μόνο:



γιατί έκλεισε εδώ και έξι μέρες η κάμερα του Διεθνή Διαστημικού Σταθμού;

Καλή ερώτηση
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 07 Οκτ 2011, 10:21

γιατί τι να τον κάνουν όταν έρχεται κάτι και αυτό μπορεί να το μετέδιδε;
παιδιά κάποια στιγμή ο Τουλάτος είχε πει κατι στα παιδιά της νύχτας, κάτι που τότε φάνταζε θεότρελο αλλά να που τώρα πια συζητάμε για πιο κουλά πράγματα, μιλούσε για στοιχειακή καύση, αν κάτι σκάσει στην στρατόσφαιρα αν δεν απατώμαι. ελπίζω να μην έχει καύσιμα αυτό το γιγάντιο μαραφέτι που ανέβασαν εκεί πάνω. γιατί αν βρίσκεται στην πορεία πρόσκρουσης την πατήσαμε ολοι :shock:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 07 Οκτ 2011, 10:39

Ο σταθμός δέχθηκε 3 τόνους προμήθειες τον Ιουνιο ή τον Μάη νομίζω. Μέσα σ'αυτούς θα ήταν και καύσιμα...

Η καταστροφή πάντως που θα προκαλέσει μια πιθανή πτώση του, δε θα'ναι τίποτα μπροστά σε καταστροφές που προοιωνίζουν ταινίες σαν το deep impact, το 2012 κλπ...

όσο για τον Τουλάτο, έχασα πάσαν ιδέα όταν τον άκουσα εδώ



μπορεί να έχει δίκιο και να μη γίνει απολύτως τίποτα το 2012...
αλλά ο τρόπος που τα είπε.... ο "πνευματικός" και "πεφωτισμένος" αυτός άνθρωπος (που μας το παίζει και Χριστός) όταν εστίασε μόνο στην "κονόμα", μου γύρισε λίγο τ'άντερο...

(κάπου το'χω ξαναβάλει αυτό, αλλά δε βλάπτει να'ναι κι εδώ, μια και αναφέρθηκες στον κύριο..."ανώτερο πνεύμα" )



Μάλλον δεν τα τσεπώνει όπως παλιά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 08 Οκτ 2011, 09:33

θα δω το βίντεο αν και τον έβγαλα εντελώς τον Τουλάτο από τα άτομα που υπολογίζω την γνώμη τους κυρίως λόγω της αυτοδιαφήμισης που κάνει και της μεγάλης αλαζονείας που τον διέπει σαν άτομο προς άλλα άτομα.

αυτός ο διαστημικός σταθμός καλά εντάξει τον ανέβασαν εκεί πάνω, δεν έχει όμως κανένα μηχανισμό να μετακινηθεί; μια τουρμπίνα προωθητήρα ξέρω γω πως τα λένε, κάτι ρε παιδάκι μου ώστε αν τυχόν και κάτι πάει να πέσει απάνω του να μπορεί να κάνει δυο τρεις παράλληλους πιο πέρα; ή να πάει να πέσει σε καμμιά σελήνη αντί επάνω μας;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
akis_athens
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ 10 Μάιος 2010, 11:48
Φύλο: Άνδρας

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από akis_athens » Σάβ 08 Οκτ 2011, 12:09

o BP κατι ανακαλυψε παλι στον ISS

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 08 Οκτ 2011, 12:23

akis_athens έγραψε:o BP κατι ανακαλυψε παλι στον ISS
Φοβερό ψαχτήρι τελικά ο ΒΡ. Για λίγες ώρες άνοιξε η κάμερα του σταθμού (μετά από μέρες που ήταν κλειστή) και ο τσόγλανος κάτι εντόπισε.
Πιθανότατα :ufo:
aftokaitoallo έγραψε:θα δω το βίντεο αν και τον έβγαλα εντελώς τον Τουλάτο από τα άτομα που υπολογίζω την γνώμη τους κυρίως λόγω της αυτοδιαφήμισης που κάνει και της μεγάλης αλαζονείας που τον διέπει σαν άτομο προς άλλα άτομα.
Συμφωνώ απόλυτα με την οπτική σου για τον Τ. Το βίντεο απλά επιβεβαιώνει αυτά που λες. Και να μην το δεις, δε χάνεις και πολλά. Μάλλον καλό θα σου κάνει, αφού αυτό που "εκπέμπει" το ένιωσα πολύ χαμηλό και αρνητικό...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 21 Οκτ 2011, 15:15

Η κάμερα του ΔΔΣ, απαθανάτισε περίεργο φως (αγνωστο αντικείμενο) που αναβοσβήνει.




Φαινόμενα που ολοένα και περισσότερο καταδεικνύουν, ότι κάποιοι εξωγήινοι τυπάδες είναι παρκαρισμένοι στην τροχιά μας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από Dread » Παρ 21 Οκτ 2011, 15:46

Καλές οι νέες "φωταψίες", αλλά πραγματικά (και παρότι είδα το βίντεο στην υψηλότερη ανάλυση), δεν κατάλαβα που "κοίταγε" η κάμερα ?

Φαντάζομαι ότι ήταν σε κάποιο σημείο της τροχιάς του σταθμού, γιατί αν ήταν στην γη (δηλαδή αν το αντικείμενο ήταν σε χαμηλότερη τροχειά), θα διαγράφονταν κάποια χαρακτηριστικά του πλανήτη (ακόμα και φώτα, αν είναι νύχτα)....
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 21 Οκτ 2011, 20:20

Dread έγραψε:Καλές οι νέες "φωταψίες", αλλά πραγματικά (και παρότι είδα το βίντεο στην υψηλότερη ανάλυση), δεν κατάλαβα που "κοίταγε" η κάμερα ?

Φαντάζομαι ότι ήταν σε κάποιο σημείο της τροχιάς του σταθμού, γιατί αν ήταν στην γη (δηλαδή αν το αντικείμενο ήταν σε χαμηλότερη τροχειά), θα διαγράφονταν κάποια χαρακτηριστικά του πλανήτη (ακόμα και φώτα, αν είναι νύχτα)....
πες του το. έχεις δίκιο.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 05 Φεβ 2012, 12:20

Ο Σταθμός μπορεί να έκλεισε, αλλα η κάμερά του δουλεύει.

Περίεργα αντικείμενα περνάνε από μπροστά της :ufo:



Κι εξακολουθούν να υπάρχουν άνθρωποι (και δη αστρονόμοι) που μας λένε ότι "δεν υπάρχει ζωή εκεί έξω" ή τουλάχιστον στο δικό μας ηλιακό συστημα. Χθες είδα στο κανάλι ΣΚΑΪ κι ένα ντοκυμαντέρ για τον Άρη, τον κόκκινο ΝΕΚΡΟ (κατά αυτους πάντα) πλανήτη. Φυσικά δεν άντεξα να το δω ολόκληρο και πάλι οργίστηκα με τις ανοησίες που μας πασάρουν και τις μάσαγα κι εγώ πριν κάποια χρόνια. Αν δε γίνει τίποτε άλλο από αυτή τη χρονιά και μετά, ΠΡΕΠΕΙ να βγουν κάποιες αλήθειες στο φως επιτέλους!



Eκτός απ'το αντικείμενο, παρατηρώ και στην αρχή του βίντεο ένα-δυο "κουλουρια" που εντοπίζαμε και στο sky map με την ΙΟΝίτσα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 11 Φεβ 2012, 11:19

Περίεργη "παλλόμενη" δραστηριότητα από την καμερα του σταθμού



σα να γεννιεται ένα καινούργιο άστρο ένα πράμα;
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ISS ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 14 Αύγ 2017, 18:07

Τελικά οχι μόνο δεν έκλεισε ο ISS το 11 όταν ανοίξαμε αυτο το τόπικ, αλλά γίνονται
και πολύ περίεργα σ'αυτόν...


«Πιάστηκε» ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ ΜΕΣΑ στον ΔΔΣ; Η NASA «KOBEI» το ΣΗΜΑ της ΖΩΝΤΑΝΗΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ (video)

Γράφει ο Σπύρος Μακρής

Μία μυστηριώδης φιγούρα φαίνεται να πλησιάζει το παράθυρο του Διεθνούς Διαστημικού Σταθμού, από το εσωτερικό του…

Μοιάζει σαν να θέλει να ρίξει μια ματιά έξω από αυτόν, στο διάστημα, ή σε «συμπατριώτες» του που βρίσκονται στο δικό τους σκάφος.

Είναι εύκολο να υποστηρίξει κάποιος ότι αυτό που βλέπουμε στο παράθυρο δεν είναι εξωγήινος αλλά η φιγούρα κάποιου από τους αστροναύτες που ζουν στον Σταθμό, η οποία όμως φαίνεται αρκετά απόκοσμη από την εξωτερική κάμερα…

Σύμφωνα, όμως, με το video που ακολουθεί, η NASA «έκοψε» την ζωντανή μετάδοση. Άραγε, να ήταν κάτι τυχαίο; Να ήταν μία σύμπτωση;

Στην συνέχεια βλέπουμε ένα φωτεινό άγνωστο αντικείμενο κοντά στον ΔΔΣ το οποίο θα μπορούσε να είναι η πραγματική αιτία που η NASA διέκοψε την απευθείας σύνδεση και, ίσως, αποτελεί το όχημα μέσω του οποίου έφτασε ο παράξενος επισκέπτης…

Θα μπορούσε να είναι βάσιμος ο ισχυρισμός ότι μέσα στον ΔΔΣ υπάρχει ένας τουλάχιστον εξωγήινος επισκέπτης;

Δείτε την επίμαχη φιγούρα σε κοντινό:

Εικόνα

Ας μην ξεχνάμε πάντως ότι υπάρχουν κάποιες ισχυρές ενδείξεις ότι ο Σταθμός έχει δεχτεί στο παρελθόν ανάλογες επισκέψεις.

Μία τέτοια «απόδειξη» αποτελεί ο ελλιμενισμός ενός UFO στον ΔΔΣ.

Δείτε το video με την αλλόκοτη φιγούρα και κρίνετε:



https://www.youtube.com/watch?v=x_H7pFziioY



http://katohika.gr/sinomosia/piastike-e ... sis-video/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ISS ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 02:39

Εικόνα

Η σημαία κυμάτισε για περίπου μισή ώρα πάνω από τον ISS

Ρίγη συγκίνησης και δέος προκαλεί η κίνηση του πληρώματος του Διεθνούς Διαστημικού Σταθμού ISS, τα μέλη του οποίου ανάρτησαν ελληνική σημαία ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου, στέλνοντας έτσι ένα ηχηρό μήνυμα ότι ο ελληνισμός ζει ακόμα και έξω από τα όρια του πλανήτη μας.
Τα μέλη του πληρώματος ανάρτησαν τη σημαία στο ‘κατάρτι’ του διαστημικού σταθμού, την κεραία επικοινωνίας που χρησιμοποιεί ο ISS για την επικοινωνία του, όπου κυμάτισε περήφανα για μισή ώρα όσο οι αστροναύτες εκτελούσαν προγραμματισμένες εργασίες.

Όπως είπαν αργότερα, πήραν την ιδέα από τις τεράστιες σημαίες που σηκώνουν με γερανούς στην Ελλάδα στις εθνικές επετείους, ενώ η κίνηση αιφνιδίασε ακόμα και την κυβέρνηση, η οποία χαιρέτησε την πρωτοβουλία των αστροναυτών.

Πρόκειται για την πρώτη σημαία που αναρτάται στην ιστορία του διεθνούς διαστημικού σταθμού, κάτι που σίγουρα θα κάνει κάθε Έλληνα περήφανο.
tovatraxi

https://katohika.gr/ellada/sygkinitiko- ... o-stathmo/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ISS ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 04:04

Η σημαία μπορεί να κυματίσει εντός ατμόσφαιρας. Εκτός πώς θα κυματίσει;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”