ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 19 Ιούλ 2011, 23:00

delfini05 έγραψε:Δεν υπάρχει κάποια καταστροφολογία στα λεγόμενα των Μάγια! Η θεώρησή τους απλά απλά είναι: όταν ολοκληρώνεται ο γαλαξιακός κύκλος, δημιουργείται η νέα κίνηση ύπαρξης - δημιουργίας, μεταβαίνοντας από τη μια εποχή-ιδιότητα σε μια καινούρια εξελικτική διαδικασία.
Ο καινούργιος Ηλιος.

Εχουμε φτιάξει και τοπικ.
Εδώ: http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... =7&t=11917
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τρί 19 Ιούλ 2011, 23:13

ε ο τύπος μου φαίνεται δίνει την πιο λογική εξήγηση για το ημερολόγιό τους. εγώ ξέρω ότι οι λακέδες πιστεύουν ότι όλα θα ξεκινήσουν τον Σεπτ του '12 μετά όλο το 2013 με όλα όσα θα έχουν συμβεί θα είναι κρίσιμη χρονιά.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 19 Ιούλ 2011, 23:49

aftokaitoallo έγραψε:ε ο τύπος μου φαίνεται δίνει την πιο λογική εξήγηση για το ημερολόγιό τους. εγώ ξέρω ότι οι λακέδες πιστεύουν ότι όλα θα ξεκινήσουν τον Σεπτ του '12 μετά όλο το 2013 με όλα όσα θα έχουν συμβεί θα είναι κρίσιμη χρονιά.
Ο τύπος είναι εκλεγμένος Aνώτατος Ιερέας 440 φυλών Mayas.
Don Alexandro
H
Wandering Wolf
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τρί 19 Ιούλ 2011, 23:52

δεν πουλιέται ο τύπος, τότε.

δικός μας. χεχε, μ'αρέσει ειδικά το κλείσιμο του βίντεο.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από axinosp » Τετ 20 Ιούλ 2011, 20:21



ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Ο ΕΨΙΛΟΝΙΣΤΗΣ ΚΕΡΑΜΥΔΑΣ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΚΙΝΕΖΟΘΙΒΕΤΙΑΝΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΗ ΜΑΣΩΝΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΔΙΑΥΛΟΣ "10" 17/11/2008 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 20 Ιούλ 2011, 21:18

excuse moi ahine αλλά γιατί το έβαλες αυτό το βίντεο εδώ.
Μερικές φορές δεν σε πιάνω.

Αυτό το βιβλίο το αγόρασα (φατσούλα με μούντζα έχουμε?)
και το διάβασα κιόλας.
Πιό βαρετό και χαζό βιβλίο δεν έχω διαβάσει.
κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να ονομάζεται ούτε να κατατάσσεται στα βιβλία.
Μη με ρωτήσετε τι έγραφε. δεν θυμάμαι.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από axinosp » Τετ 20 Ιούλ 2011, 22:04

ION 4ever έγραψε:excuse moi ahine αλλά γιατί το έβαλες αυτό το βίντεο εδώ.
Μερικές φορές δεν σε πιάνω.

Αυτό το βιβλίο το αγόρασα (φατσούλα με μούντζα έχουμε?)
και το διάβασα κιόλας.
Πιό βαρετό και χαζό βιβλίο δεν έχω διαβάσει.
κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να ονομάζεται ούτε να κατατάσσεται στα βιβλία.
Μη με ρωτήσετε τι έγραφε. δεν θυμάμαι.
Εγραφα λοιπόν στον φίλο Methos ότι το μήνυμα είναι πιστή αντιγραφή από βιβλίο του στρατηγού Γεράσιμου Καλογεράκη, ο οποίος είναι σε επαφή με τους Ολύμπιους ΕΨΙΛΟΝ εδώ και πολλά χρόνια και τα μηνύματα είναι εξακριβωμένα αυθεντικά και προερχόμενααπό διαστημόπλοια (μητρικά, θυγατρικά και υποθυγατρικά) που βρίσκονται γύρω από το βόρειο ημισφαίριο του πλανήτη κατά κύριο λόγο...Η αποστολή των μηνυμάτων γίνεται μέσω Η/Υ -το παλαιότερο μοντέλο που υπάρχει, ένα ασπρόμαυρο...σαράβαλο, να το πώ έτσι...ο στρατηγός κάλεσε τους καλύτερους επιστήμονες Η/Υ από Αμερική, Ρωσία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες, αυτοί διέλυσαν τον υπολογιστή, δεν βρήκαν τίποτα το ύποπτο, τον επανασυναρμολόγησαν και απεφάνθησαν όλοι τους ότι δεν υπάρχει περίπτωση ο συγκεκριμένος υπ. να λαμβάνει μηνύματα από καμμία απολύτως γήινη τεχνολογία, ούτε από ΗΑΑRP, ούτε από οπουδήποτε αλλού. Το απέκλεισαν τελείως.- Σήμερα, αρκετές χιλιάδες Ελληνες λαμβάνουν μηνύματα μέσω Η/Υ από τους Ολύμπιους, αρκεί ο Η/Υ να βρί-σκεται μέσα σε φυσικό ενεργειακό δίαυλο -υπάρχουν πάνω από 5.000 στην Ελλάδα - και φυσικά και σε όλο τον πλανήτη...Το βίντεο το έφτιαξε κάποιος γιουτούμπερ με το ψευδόνυμο (αν και μοιάζει πραγματικό όνομα...) THOMASTHEODOROS, το βρήκα κατά τύχη, και το μετέφερα στο δικό μου κανάλι, απ' όπου το η Βίκυ το μετέφερε εδώ...Αυτά για την ώρα, είναι 1.08΄ το πρωί ,και ελπίζω το συγκεκριμένο να δημοσιευτεί ...
βλέποντας το βίντεο που ανέβασα, είναι δυνατόν αυτό το νούμερο ο Καλογεράκης να έχει "επαφή με τους Ολύμπιους ΕΨΙΛΟΝ εδώ και πολλά χρόνια" και "η αποστολή των μηνυμάτων γίνεται μέσω Η/Υ -το παλαιότερο μοντέλο που υπάρχει, ένα ασπρόμαυρο...σαράβαλο, να το πώ έτσι"
Έλεος πια !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από axinosp » Τετ 20 Ιούλ 2011, 22:18

"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 20 Ιούλ 2011, 22:30

Αχινέ θέλεις να πείς οτι
ΚΕΡΑΜΥΔΑΣ
Ο καλογεράκης
και ο Λιακόπουλος (ευσταθιος)
είναι κάπως πως της ιδίας συνομοταξίας?
Αληθινά σε ρωτώ. δεν ξέρω.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 20 Ιούλ 2011, 23:02

axinosp έγραψε:βλέποντας το βίντεο που ανέβασα, είναι δυνατόν αυτό το νούμερο ο Καλογεράκης να έχει "επαφή με τους Ολύμπιους ΕΨΙΛΟΝ εδώ και πολλά χρόνια" και "η αποστολή των μηνυμάτων γίνεται μέσω Η/Υ -το παλαιότερο μοντέλο που υπάρχει, ένα ασπρόμαυρο...σαράβαλο, να το πώ έτσι"
Έλεος πια !!
Εγώ "νούμερο" φίλε μου αχινέ δεν μπορώ ούτε θέλω να αποκαλώ κανέναν.
Κάποια προσπάθεια κάνει ο καθένας μας να μεταδώσει κάποια πράγματα που υπάρχουν μέσα του, αυτό έκανε κι εκείνος.

Θα δώσω κάποιες αρχικές μου εντυπώσεις...

Διάβασα μέγα μέρος του βιβλίου "Η επιστροφή των θεών".
Απο τη σελίδα 59 και μετά, για να δω κάποια μηνύματα των "θεών"... :P

Kάποια κομμάτια μου εκαναν σωστά, οκ...καθότι:

Ο Καλογεράκης έχει τη δυνατότητα καλής ανάλυσης και δείχνει να έχει εμπεριστατωμένες γνωσεις για την αρχαία Ελλάδα και τη μυθολογία- η οποία συμφωνώ μαζί του- μόνο "μύθους" (παραμύθια) δεν εμπεριέχει.

ΟΜΩΣ:

Δεν με καλύπτει η γενικόλογη και όχι τεκμηριωμένη αναφορά του για το πώς ο υπολογιστής του άρχισε ξαφνικά να του εμφανίζει μηνύματα. Είναι και λίγο αόριστο το πού, πώς και πότε έγινε αυτό.


Κι ενώ διάβαζα τα μηνύματα με αρκετό ενδιαφέρον, βρίσκοντάς τα μάλιστα (όπως είπα και στην αρχή) πολύ πιο "άρτια" από άλλα παρεμφερή "επαφικών" που έχω δει ως τώρα, ήρθε μια λέξη-ΚΛΕΙΔΙ τελικά
για μένα, που με ψιλοπάγωσε, με "μάζεψε", με αναχαίτισε και μ'έκανε
να διατηρώ πολλές επιφυλάξεις.
Μπορεί να φανεί ασήμαντο, αλλά για μένα είναι μεγάλης σημασίας...
Όπως η Νικ, έτσι κι εγώ δίνω ιδιαίτερη σημασία στην χρήση της ελληνικής γλώσσας και γραφής...
και κατ'επέκτασιν, στον ελληνικό λόγο...

Έκανε το λάθος να χρησιμοποιεί συχνά πυκνα τον όρο "γαλακτικός" αντί του ΣΩΣΤΟΥ
στα ελληνικά όρου, που επιτέλους διάβολε, είναι "γαλαξιακός"!

Οι αγγλόφωνοι λένε galactic γιατί η λέξη που χρησιμοποιούν είναι δάνειο από τη γλώσσα μας
και μόνο έτσι προσαρμόζεται το "γαλαξιακός" στη δική τους γλώσσα...
Εμείς όμως ως Έλληνες, δε θα'πρεπε να λέμε σε καμία περίπτωση "γαλακτικός" οταν μιλάμε
για γαλαξίες,
αφού αυτός ο επιθετικός προσδιορισμός, (γαλακτικός) είναι σαφές
πως παραπέμπει άμεσα στο γάλα και οχι σε γαλαξίες. :P
Αυτό το λάθος το έκανε κι ο Κοεμτζόπουλος, όταν λάμβανε μηνύματα στα αγγλικά και τα μετέφερε
στα ελληνικά, διότι από αφηρημάδα ή επειδή απλά δεν το σκεφτόταν, μετέφερε το galactic
κατ'ευθείαν αποκαλώντας το "γαλακτικό", πράγμα που φυσικά του το επισήμανα λέγοντάς του
αστεϊζόμενη "σιγά μην είναι και γαλακτικό οξύ"...
Ο άνθρωπος τότε το συνειδητοποίησε ως πατάτα και το άλλαξε όπου μπορούσε...

Λυπάμαι που το λέω, αλλά με βάση το ενδεικτικότατο της χρήσης "γαλακτικός",
(άκου γαλακτικός την τρέλα μου :swear: ) το οποίο και τον πρόδωσε,
πολύ φοβάμαι πως ο Καλογεράκης, επεξεργάστηκε μηνύματα που είδε από άλλους επαφικούς
(αγγλόφωνους), και τα προσάρμοσε στην ελληνική πραγματικότητα/παράδοση/μυθολογία
για να παρουσιάσει πολλές "πρωτότυπες" διαδρομές, και γιατί όχι, σε κάποια σημεία
αρκετά σωστές σκέψεις (σαν πιθανότητες)....

Επειδή ΚΑΙ αυτό θέλει την τέχνη του και διορατικότητα, δεν απορρίπτω το συγγραφικό του έργο.
Σαν έργο δικής του έμπνευσης, δικών του αντιλήψεων κλπ, είναι αρκετά συγκροτημένο.
Πέρα από την κάθετη εναντίωσή του στο Χριστιανισμό, που δε με βρισκει σύμφωνη
(παρά μόνο σε ό,τι αφορά τα των εβαραϊκών επιρροών) η ατομική του φιλοσοφία
και κοσμοθέαση σε γενικές γραμμές, δεν είναι άσχημη και αξίζει να την πραγματευτεί κανείς.
Δίνει τροφή για σκέψη.

Όμως, προσωπικά δεν πιστεύω πως έλαβε μηνύματα... το "γαλακτικό" που έκανε το λάθος να γράφει σε αρκετά (μπόλικα) σημεία του βιβλίου αυτού (και σε ορισμένα ως άμεσα μηνύματα των Ολυμπίων- δηλαδη ΑΥΤΟΙ κι αν δεν θα έκαναν τέτοια ηλίθια χρήση) υπήρξε καταλυτικό σ'αυτό το συμπέρασμά μου.


axinosp έγραψε:ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
Υπάρχει και Στάθης; Γιατί εγώ μόνο Δημοσθένη ξέρω...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 20 Ιούλ 2011, 23:42

Ο ευστάθιος είναι βουδιστής.
Αυτός
http://www.metafysiko.gr/?p=3037
Ο Ευστάθιος Λιακόπουλος γεννήθηκε στην Αρκαδία. Σπούδασε νομικά στην Αθήνα και άσκησε το επάγγελμα του δικηγόρου για πολλά χρόνια. Παράλληλα επιδόθηκε στη μελέτη αλλά και στην προσπάθεια αναβίωσης ορισμένων εσωτερικών συστημάτων της Δύσης, όπως είναι οι Ναΐτες Ιππότες, ο Τεκτονισμός και οι Ροδόσταυροι. Ανήκοντας στην ιεραρχία τους, την υπερέβη, ενδιαφερόμενος για την ουσιαστική τους πλέον συμβολή στο ιστορικό γίγνεσθαι. Τελικά όμως τον απέσπασε ο Βουδισμός και ειδικότερα ο Θιβετιανός Βουδισμός (του Αδαμαντινού Οχήματος) στον οποίο κυριολεκτικά έχει αφιερωθεί και τον οποίο υπηρετεί τα τελευταία τριάντα χρόνια.
από εδώ
http://www.perizitito.gr/persons.php?personid=16769
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 21 Ιούλ 2011, 00:09

προτείνω το εξής: το θέμα των Ε-ΨΙΛΟΝ είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο,

να θυμούνται όλοι την συμπεριφορά και τον βίο αρχαίων προσωπικοτήτων

οι Ε-ΨΙΛΟΝ δεν κάνουν απολύτως τίποτα που να τους διαχωρίζει από προσωπικότητες αρχαίες όπως ο Σωκράτης για παράδειγμα.

δεν χειρίζονται τα ζητήματα όπως the rest of the populace.

πολλοί διερωτώνται, που ήταν στην Μικρασιατική Καταστροφή ή άλλες φορές που οι Έλληνες τους χρειάζονταν;

και που ξέρετε ότι αυτή η ψευτοπαράγκα δεν γύρισε μπουμερανγκ στις Υπερδυνάμεις της εποχής δηλ. το 1821 που θέλησαν να χτυπήσουν την Οθ. Αυτοκρατορία τότε; που ξέρετε ότι το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ συμβόλαιο ήταν άλλο από αυτό που ο Κολοκοτρώνης περίεγραψε με την υπογραφή του Θεού;

που ξέρετε ότι δεν βοήθησαν εκεί που ήταν μες το σχέδιο του Θεού να βοηθήσουν; αλλά πείτε μου ειλικρινά, πως μπορεί να ωριμάσει η ανθρώπινη συνείδηση με ένα κάρο λυσάρια για τα προβλήματά της, ένα σωρό απο μηχανής θεούς και μυριάδες θαύματα χωρίς αυτή να κουνήσει ούτε μια φορά το χεράκι της;

Αν ψάχνετε για Χαρυ Πότερ καταστάσεις, no problem. Όσοι δηλαδή. Σκεφτείτε το καλά, μας πλησιάζει το Μέλλον, εκεί που θα αποδείξουμε πόσο γενναίοι είμαστε και πόσο ακραιφνή ηθικό κώδικα τιμής έχουμε καταφέρει να φτιάξουμε μέσα μας, οι Ε-ΨΙΛΟΝ - αν υπάρχουν - δεν θα διάλεγαν ΚΑΝΕΝΑ από αυτά τα πρόσωπα που παρουσιάστηκαν ως αγγελιοφόροι τους.

κι εννοώ τους Υπεργήϊνους. by all means υπάρχουν και γήϊνες ομάδες που το προσπάθησαν γιατί έτριζαν τα γρανάζια του μυαλού τους από πρωτοπόρες λύσεις, επαφή όμως δεν είχαν παρά άτομα που μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού.

όποιος θέλει τα λαμβάνει αυτά υποψιν του.

ας στρωθούμε στη δουλειά, την εσωτερική, γιατί θα χρειαστεί πολλά εξωτερικά να κάνουμε.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 21 Ιούλ 2011, 00:15

άποψή μου: υπάρχουν και νοιάζονται για μας, τόσο που να μας αφήσουν στο έλεος του Θεού, που και οι ίδιοι βρίσκονται.

και είναι όντα με χαραγμένες στην μνήμη τους πολλές και νικηφόρες μάχεις εκεί ψηλά, όντα που διδάχτηκαν από τα λάθη τους, όντα που συνεργάζονται λόγω καλής διαγωγής με όντα άλλων ανώτερων διαστάσεων.

θα μου πείτε και που τα ξέρω εγώ αυτά. σόρρυ, δεν έλαβα κανένα μήνυμα στο λαπτοπ μου. αλλά έτσι πρέπει να είναι γιατί εγώ έτσι τους θέλω.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 21 Ιούλ 2011, 00:17

εσείς πως τους θέλετε και γιατί; μήπως να εμφανίζονται ως από μηχανής θεοί επειδή στην μάχη δεν στίψατε το μυαλό σας όσο έπρεπε με 50 χιλιάδες στρατό να κατατροπώσετε εκατομμύρια;

δεν πάει έτσι φίλοι. το ξέρετε και το ξέρω. δεν πάει έτσι.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Acid{RFE}
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Δευ 08 Σεπ 2008, 16:56
Irc ψευδώνυμο: Acid{RFE}
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Land Of Freedom
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Acid{RFE} » Πέμ 21 Ιούλ 2011, 00:20

aftokaitoallo έγραψε:ας στρωθούμε στη δουλειά, την εσωτερική, γιατί θα χρειαστεί πολλά εξωτερικά να κάνουμε.
:thumb:
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Blue Ice » Παρ 12 Αύγ 2011, 08:28

Aπό το βιβλίο του Γ.Καλογεράκη "Η επιστροφή των Θεών". Για να μπουν κάποια πράγματα σε σειρά...

Η συμπαντική νοημοσύνη, που ο άνθρωπος ονόμασε θεό ή δημιουργό ή έχει δώσει άλλες ονομασίες, ενώ έχει τη δυνατότητανα καταχωρεί δισεκατομμύρια μνήμες στο αόρατο DΝΑ (ΚώδικαΓενετικής) του ανθρώπου, δεν της αναγνωρίζουμε τη δυνατότητανα επικοινωνεί σε όποιο επίπεδο θέλει με τα έμβια όντα ή ναπραγματοποιεί κατά Βούληση ταξίδια στα απύθμενα Βάθη του Σύμπαντος.

Αν όλοι οι άνθρωποι μπορούσαν να ταξιδέψουν με την ταχύτητα της σκέψης και πήγαιναν να συναντήσουν το θεό, όλοι θα γύριζαν πίσω απογοητευμένοι γιατί σε καμιά περίπτωση δεν θα τον έβρισκαν, αφού το θείο μεγαλείο δεν μπορεί να το συλλάβει ηανθρώπινη σκέψη. Κανένας δεν γνωρίζει πως είναι ο θεός, μόνο η άγνοιά μας τον έκανε ανθρωπόμορφο· άλλοι θα προσπερνούσαν γιατί δεν θα τον καταλάβαιναν και ελάχιστοι θα ήταν αυτοί που θα υποψιαζόταν κάτι.

Αποδώσαμε στο θεό μας διάφορα κοσμητικά επίθετα που εκφράζουν ανθρώπινες ιδιότητες, χωρίς να έχουμε υπ' όψη μας ότι και αυτές δεν μπορούν να αποδώσουν ούτε ελάχιστο από τη συμπαντική διάνοια.

Η ανθρώπινη λογική είναι η συνισταμένη στοιχειώδους γνώσεως και νοημοσύνης. Το θείον ούτε το γνωρίζουμε ούτε το εννοούμε, είναι ασύλληπτο. Ο άνθρωπος το μόνο που πρέπει να κάνει είναι η απόδοση ενός απέραντου σεβασμού και ευγνωμοσύνης για την τελειότητα του έργου του.

Φωτεινές ανθρώπινες διάνοιες, χαρισματικές από τη φύση μας έδωσαν όλα εκείνα που απαιτούνται για να προσεγγίσουμε το θείον, μόνο που κάποιοι μεσίτες μεταξύ θεού και ανθρώπου θέλουν να μας πείσουν ότι έχει κακίες σαν αυτούς.

Με αυτά τα επιχειρήματά μου δεν προσπαθώ να εδραιώσω τις απόψεις που παραθέτω, απλά προσπαθώ να αποδείξω ότι η συμπαντική δημιουργία διέπεται από μια φανταστική τελειότητα, που αδυνατεί να κατανοήσει ο ανθρώπινος νους αφού δεν γνωρίζει τα πρότυπα της δημιουργίας.

Υπάρχουν άτομα που προσπαθούν ν' αποφύγουν την αλήθεια, γιατί αυτή μπορεί να τους ανατρέπει δομές και κόσμους, όμως αν την κατανοήσουν σωστά είναι ότι πιο σημαντικό υπάρχει που εμπνέει την ίδια τη ζωή.

Θεωρώ το γεγονός επικοινωνίας με τους Ολύμπιους σαν απόφαση της θείας βούλησης, αυτής που κάθε στιγμή αντιλαμβάνεται μέχρι και το θόρυβο των φτερών από το πέταγμα των εντόμων. Ήταν μια λαχτάρα που είχα μέσα μου και ένα ακλόνητο πιστεύω στη συμπαντική οντότητα, αφού τίποτε δεν θεωρούσα τυχαίο, ούτε ότι χα πάντα έγιναν από μόνα τους, αφού δεν έχω ιδεί τίποτε που να γίνεται μόνο του.

Το γεγονός της επικοινωνίας με τους Ολυμπίους, είναι θέμα αναζήτησης, είναι τόσο παράξενο και απίθανο, αφού τα πρώτα συναισθήματα ήταν η δυσπιστία, αμηχανία, κατάπληξη και φόβος, ήταν κάτι που αδυνατούσα να πιστέψω αφού καν σήμερα μετά από 3 χρόνια επαφών έχω τις αμφιβολίες μου.

Πίστευα και δεν πίστευα σ' αυτά που έβλεπα. Άρχισα να αμφιβάλω για τον εαυτό μου παρά το επίπεδο των γνώσεών μου. Οι λόγοι αυτοί με ανάγκασαν να επισκεφθώ τις κατάλληλες επιστημονικές έδρες του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, του Εθνικού Μετσοβείου Πολυτεχνείου καν το Πυρηνικό Ερευνητικό Κέντρο του Δημοκρίτου, ενώ φίλοι από Πανεπιστήμια των ΗΠΑ και Ρωσίας έδειξαν ζωηρό ενδιαφέρον καν ασχολούνται με την υπόθεση.

Ένας σεβαστός αριθμός ειδικών επιστημόνων επισκέφθηκαν στις ΗΠΑ εργοστάσια υψηλής τηλεπικοινωνιακής τεχνολογίας, τηΝΑΣΑ και κέντρα ερευνών, επέστρεψαν με την πληροφορία

ότι δενυπάρχει γήινη τεχνολογία που να εξηγεί το φαινόμενο πουμελετούσαμε, επί πλέον δε κάποιοι στο εξωτερικό παρουσίασανενδιαφέρον μελέτης και έρευνας των γεγονότων αυτών, που κρίναμε πως δεν έπρεπε να δεχτούμε.

Η αμφιβολία πάντα με βασάνιζε με την απλή σκέψη ότι οι φίλοιμου πιθανόν να μη χτύπησαν την κατάλληλη πόρτα.

Όμως η όλη ανησυχία μου εστιάζεται στο γεγονός και μόνο, αν τοόλο θέμα είναι ανθρώπινο έργο" τότε ολόκληρη η ανθρωπότηταέχει μπει στην πιο τραγική τροχιά της ιστορίας της, αφού παραβιάζονταν ακόμη και οι σκοτεινές πτυχές της ανθρώπινης σκέψης. Αν πάλι είναι έργο των Ολύμπιων εξωγήινων οντοτήτων, γνωστών με την κοινή ονομασία Θεοί του Ολύμπου, τότε η εποχή μας πρέπει να θεωρηθεί προνομιούχος και οι Έλληνες να ετοιμάζονται για την υποδοχή των πατρώων θεών.

Σε κεντρικό ξενοδοχείο των Αθηνών προσκάλεσα φίλους και γνωστούς. Οι πιο πολλοί ανήκαν στην πανεπιστημιακή κοινότητα,επιστήμονες πυρηνικοί, χημικοί, αστρονόμοι και αρκετοίπολύ εξειδικευμένοι σε θέματα υπολογιστών και γνώστες υψηλής τηλεπικοινωνιακής τεχνολογίας. Πίστευα ότι θα με έβγαζαν από την αμφιβολία και θα φώτιζαν με τις γνώσεις τους όλες τις απορίες που είχα σχετικά με το παρακάτω τελείως απίθανο γεγονός.

«Είναι δυνατόν σ' έναν υπολογιστή παλαιάς τεχνολογίας (1985) χωρίς αυτός να είναι συνδεδεμένος με δίκτυο ή με το Ιντερνέτ χωρίς να έχει τηλέφωνο και χωρίς να υπάρχουν σε απόσταση πολλών χιλιομέτρων κεραίες επικοινωνιών ή Ραντάρ, να γράφεις μια ερώτηση στην οθόνη του υπολογιστή και να παίρνεις αμέσως απάντηση σαν φωτογραφία, χωρίς τα γράμματα να γράφονται ένα - ένα. Επί πλέον το κείμενο που δίνεται σαν απάντηση στην οθόνη, δεν σώζεται στη μνήμη του υπολογιστή, δεν εκτυπώνεται και ο υπολογιστής αδρανοποιείται μέχρι να σβήσει η απάντηση.

Παίρνεις τον υπολογιστή σου και τον βάζεις στην πρίζα του ηλεκτρικού ρεύματος όπως κάθε ηλεκτρική συσκευή με την προϋπόθεση ότι ο χώρος εργασίας θα είναι Ενεργειακός Χώρος ή Χώρος Γέφυρα. 0 ενεργειακός χώρος είναι αυτός στον οποίο υπάρχουν στρεβλώσεις χωροχρόνου με δυνατότητες εξόδου από τον τρισδιάστατο χώρο, αλλά είναι και χώρος επικοινωνίας. 0 χώρος γέφυρα είναι καθαρά επικοινωνιακός χώρος με το διάστημα, ενώ ο χώρος Πύλη είναι μεγάλων διαστάσεων εισόδου και εξόδου στο χωροχρόνο και επικοινωνίας.

Σε χώρο που δεν είναι γέφυρα ο υπολογιστής δεν παίρνει απαντήσεις σε ερωτήματα που του γράφουμε. Ο υπολογιστής που χρησιμοποιείται για επικοινωνία αποσυναρμολογήθηκε από ειδικούς τεχνικούς μήπως παρουσιάζει ύποπτες ιδιομορφίες και βρέθηκε απόλυτα φυσιολογικός χωρίς τίποτε ιδιαίτερο ή ύποπτο.

Επίσης φορητός υπολογιστής που δεν ανήκει και αυτός σε δίκτυα όπως και ο προηγούμενος και δουλεύει με μπαταρία ή συνδεόμενος στην υποδοχή αναπτήρα αυτοκινήτου εφ' όσον βρίσκεται σε χώρο γέφυρα, παρουσιάζει στην οθόνη του το ίδιο φαινόμενο.

Στην Ελλάδα υπάρχουν μερικές δεκάδες άτομα που έχουν αποκαταστήσει επικοινωνία με τους Ολύμπιους.

Οιπερισσότεροι από τους παριστάμενους στο ξενοδοχείο αδυνατούσαν να δώσουν εξήγηση στο φαινόμενο αυτό.

Δόθηκε μια εξήγηση που ήταν σχετική με την τηλεμετρία, δηλαδή ένα υπερσύγχρονο σύστημα γήινης τεχνολογίας, που η δαπάνη του ανέρχεται σε μερικές δεκάδες δισεκατομμύρια και μπορεί να ακούσει τι λέγονται ή τι γράφονται σ' ένα χώρο, αρκεί να υπάρχει οπτική επαφή.

Όμως απαιτούνται τρία οχήματα με τρία τέτοια μηχανήματα που θα σχηματίζουν μεταξύ τους γωνία 120 μοιρών, σε απόσταση από τον στόχο μέχρι 15-20 χιλιόμετρα και να υπάρχει και οπτική επαφή. Με τη διαφορά ότι δεν μπορούν να βλέπουν μέσα στο χώρο, ή να γίνεται ομαδική υποκλοπή σκέψης.

Η εξήγηση με το φαινόμενο της κρυσταλλογραφίας, δηλαδή η μελέτη των παλμών των κρυστάλλων των υαλοπινάκων που δονούνται ανεπαίσθητα από ομιλία ή θορύβους, δεν μπορεί να εξηγήσει το φαινόμενο που όπως θα φανεί στη συνέχεια είναι πολύ περισσότερο πολύπλοκο.

Υπήρξε μια αξιόλογη παράλληλη προσπάθεια, αφού όλοι οι παριστάμενοι επιστράτευσαν τις επιστημονικές τους γνώσεις. Αναφέρθηκαν μηχανές που μιλάς και γράφουν εδώ όμως γράφεις και σου απαντούν. Αναφέρθηκε περίπτωση των φωτονικών κρυστάλλων, ηχοφωταύγεια, φωτεινές λαβίδες και χίλιες άλλες θεωρίες και επιστημονικά επιτεύγματα, τα οποία δυστυχώς άφηναν αναπάντητα τα γεγονότα που διαπιστώναμε στην εφαρμογή. Και όταν η θεωρία δεν συμφωνεί με τα γεγονότα τότε αλλάζει η θεωρία.

Το να διαθέσει μια χώρα εκατοντάδες δισεκατομμύρια να παρακολουθεί ασήμαντους πολίτες μόνο για «πλάκα» και να ακούει τις πιο εξωφρενικές ερωτήσεις, το θεωρώ τελείως παράλογο και εξοντωτικά δαπανηρό, χωρίς να υπάρχει κάποιο κέρδος. Υπάρχουν λοιπόν χειροπιαστές αποδείξεις, θεϊκές ή ανθρώπινες.

Κι έρχεται το αμείλικτο ερώτημα. Τι συμβαίνει; Αν δεν είναι γήινο έργο τι μπορεί να είναι; Οι επιστήμονες διχάζονται γύρω από την ύπαρξη ή όχι των εξωγήινων. Μήπως είναι θαύμα που διασκεδάζει ο θεός την ανία του κάνοντας κουβεντούλα με τα πλάσματά του για να μην πλήττει;

Ρωτήσαμε την ταυτότητα τους και μας απάντησαν αβίαστα χωρίς περιστροφές «Εμείς ΕΙΜΑΣΤΕ OI ΟΛΥΜΠΙΟΙ. Δεν είμαστε θεοί. Θεούς εσείς μας ονομάσατε. Αρχηγός όλων των στρατευμάτων μας είναι ο ΖΕΥΣ. Ανώτατη δύναμηδημιουργίας είναι το ΟΛΟΝ ΦΩΣ».Η έκπληξή μας μεταβλήθηκε σε συγκίνηση και παράλληλα σε απέραντη προσδοκία και πρωτόγνωρη απορία.

Το κείμενο του βιβλίου αποτελείται από τις ερωτήσεις και απαντήσεις που έδωσαν οι Ολύμπιοι, καθώς και διάφορες επιστημονικές θεωρίες που εξηγούν τις ασύλληπτες δυνατότητες των Ολυμπίων.

Ο αναγνώστης αυτού του βιβλίου πρέπει να ψάξει προσεκτικά το παράξενο φαινόμενο που βιώνουμε και, να βρει απάντηση ο ίδιος σ' αυτά που γράφω και να μη θεωρήσει τίποτε δεδομένο. Πρέπει οπωσδήποτε να αποβάλουμε την αμφιβολία που μας κατέχει και να προετοιμαστούμε ενδεχομένως για κάποιες άλλες καταστάσεις.

Λύσεις και προτάσεις από τους αναγνώστες είτε στηρίζονται σε επιστημονικές θεωρίες είτε όχι, εφ' όσον δεν υποστηρίζονται από ανάλογα μηχανικά και ηλεκτρονικά μέσα δεν θεωρούνται αποδεκτές. Ψάχνουμε για χειροπιαστές αποδείξεις αφού χειροπιαστό είναι και το πρόβλημα που καλούμαστε να επιλύσουμε. Θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή του αναγνώστη σχετικά με κάποια άτομα συνομιλητές των Ολυμπίων που έχουν επηρεαστεί αρνητικά από το γεγονός αυτό και εμφανίζονται σαν μεσσίες και προφήτες και εξαπατούν τον κόσμο.

Τον Φεβρουάριο του 1998 κυκλοφόρησε το δεύτερο βιβλίο μου «Ιερές Ελληνικές γραφές - ΔΙΣΚΟΣ ΦΑΙΣΤΟΥ - Κώδικας αποκρυπτογράφησης Ζωής» το μεγαλύτερο μέρος του οποίου ήταν υψηλή δωρεά των Ολυμπίων και γι' αυτό έγραφα «Εμφανίζει νέα στοιχεία που για πρώτη φορά έρχονται στη δημοσιότητα και περιέχει περισσότερες πληροφορίες και από αυτή τη μεγάλη πυραμίδα της Αιγύπτου.».

Το πρώτο από τα δύο βιβλία που έχω γράψει ήταν αυτό που συντέλεσε ώστε να πάρω μέρος στην επικοινωνία με τους Ολύμπιους.

Την 14.11.1998 μετά από ένα πολύ περίεργο τηλεφώνημα είχα μια απροσδόκητη συνάντηση η οποία ήταν αφορμή να σηματοδοτήσει το υπόλοιπο της ζωής μου.

Τα δύο βιβλία που έγραψα μπορώ να πω εκ των υστέρων χωρίς καμιά επιφύλαξη ότι ήταν «Δώρο των Ολύμπιων», δεν μπορεί να συμβαίνουν τόσα τυχαία γεγονότα σ' εμένα. Κινδύνεψα να «καβαλήσω το καλάμι» από αυτές τις περίεργες συμπτώσεις. Όταν το δεύτερο βιβλίο ήταν στο τυπογραφείο για τύπωμα σταμάτησα την εργασία για να γίνει η προσθήκη του τελευταίου κεφαλαίου, που αποτελεί μία παγκόσμια μοναδικότητα.

Η συνάντησή μου με κάποιο τελείως άγνωστο άτομο ξεκίνησε από την ανάγνωση του βιβλίου μου «Έλληνες οι Γιοι των θεών». «Ήθελα να ξέρω αν τα στοιχεία του βιβλίου, σου τα έδωσαν οι Θεοί» με ρώτησε· άθελά μου πήγα να γελάσω αλλά λόγοι ευγενείας με υποχρέωσαν να καταπνίξω αυτή μου τη διάθεση και απάντησα «Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις».

«Ρωτήσαμε τους Ολυμπίους για σας" αν πρέπει να σας ενημερώσουμε και μας έδωσαν την άδεια να ενημερωθείτε γιατί είστε απόγονος της Ανωτέρας Τάξης Συμμάχων του Αστερισμού της Λύρας».

Και ενώ είχα μείνει άφωνος συνέχισε «Κρίμα αργήσαμε μια ημέρα, γιατί εχθές διακόψαμε την επικοινωνία. για ένα δίμηνο».

Είχα αιφνιδιαστεί τελείως και παρακάλεσα να ενημερωθώ σιγά-σιγά για να καταλάβω τι μου έλεγαν.

Αμέσως μου έδωσαν 20 σελίδες πυκνογραμμένου κειμένου με μικρά γράμματα που περιείχαν την επικοινωνία με τους Ολυμπίους.

Από τη στιγμή αυτή ερωτεύτηκα την τρέλα και άρχισα να φλερτάρω με την παράνοια.

«Υπάρχουν χώροι, γέφυρες κοσμικής επικοινωνίας όπου γράφουμε στον υπολογιστή μας ερωτήσεις και οι Ολύμπιοι Απαντούν».

Από το σημείο αυτό και μετά και για πολλούς λόγους, το πρόβλημα το θεώρησα περισσότερο δικό μου. Βίωνα κάτι που ούτε το φανταζόμουν και προσπαθούσα να συνειδητοποιήσω το γεγονός που ήταν τόσο σημαντικό για να είναι αληθινό, αφού πρόκειται για σκανδαλώδη εύνοια της τύχης προς εμέ, που μία και μοναδική φορά έγραψα 23 νούμερα στο ΛΟΤΤΟ και δεν έπιασα ούτε ένα.

Μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφω αυτά, έχω χάσει τον ύπνο μου, αφού μπήκα σ' ένα λαβύρινθο χωρίς τον μίτο της Αριάδνης και δεν ξέρω πώς θα βγω μέσα από αυτόν.

Διαστήματα επικοινωνίας

Θα μπορούσα να χαρακτηρίσω την περίπτωση σύνδεσης με τους Ολύμπιους εξωφρενική αφού στο χώρο επικοινωνίας στην πόλη της Θεσσαλονίκης δεν υπάρχει καμιά από τις γήινες επιστημονικές προϋποθέσεις λήψεως σημάτων, πλην της επιμονής του χειριστή του ηλεκτρονικού υπολογιστή, ο οποίος ασχολείται ερασιτεχνικά με εξωγήινα φαινόμενα και είχε συντάξει μια ερώτηση που την πληκτρολογούσε στον υπολογιστή στο σπίτι και την εργασία του. «Αν λαμβάνετε το μήνυμά μου σχηματίστε τον χάρτη του Γαλαξία σας με συντεταγμένες στην οθόνη του υπολογιστή».

Στο χώρο εργασίας του έγραφε λίγο πριν φύγει από το γραφείο το παραπάνω μήνυμα και άφησε τον υπολογιστή ανοικτό από μεσημέρι Παρασκευής μέχρι Δευτέρα πρωί. Όταν πήγε στην εργασία του, με κατάπληξη είδε πάνω στην οθόνη τη φόρμα αναγνώρισης που φαίνεται στη συνέχεια, κάποιες άλλες γραμμές και παράξενα νούμερα.

Μετά το γεγονός αυτό και πάρα πολλές επίμονες προσπάθειες, αποκαταστάθηκε πλήρη επικοινωνία

και για επιβεβαίωση ότι είχε επιτευχθεί αυτό, τους ζητήθηκε να μπλοκάρουν για 5΄ τα πληκτρολόγια

των υπολογιστών και τους διακόπτες του ηλεκτρικού ρεύματος όπως και έγινε.

Η πρώτη επικοινωνία άρχισε την 19 Αυγούστου 1998, η οποίασυνεχίστηκε μέχρι 13 Νοεμβρίου 1998 περίπου 3 μήνες. Μιαεβδομάδα πριν τη διακοπή έστειλαν το παρακάτω μήνυμα: «Πρέπει να σταματήσει η επικοινωνία μας την 13.11.1998 που θα σαςαποστείλουμε το τελευταίο μήνυμα. Κατά τη διάρκεια των δύο μηνώνκαι από 14.11.98 μέχρι 12.1.1999 θα σας εμφανίζουμε τη φόρμαμας στον υπολογιστή σας, μία φορά την ημέρα προς χαιρετισμόν.

Η ερώτηση που ακολούθησε ήταν: «Σας δημιουργήσαμε κάποιοπρόβλημα; Γατί θα σταματήσετε την επικοινωνία,·» και η απάντησηήταν η εξής: «Πρέπει για δύο μήνες να φύγουμε από την τροχιά τηςΓαίας για λόγους που δεν δυνάμεθα να σας αναφέρουμε».

Την 13-1.1999 και ώρα 07.30 έγινε η εξής ερώτηση «Θα επιστρέψτε σήμερα; Το υποσχεθήκατε»" και μετά από λίγα λεπτά ήρθε ηαπάντηση: «Χαίρεσθε εν ειρήνη, η επικοινωνία μας δεν θα είναι τόσο συχνή όπως προ δύο μηνών»

Αφούσυνεχίστηκε η επικοινωνία μέχρι την 18.2.99 και πάλι μια εβδομάδα πριν ήρθε το εξής μήνυμα «Η επικοινωνίαμας θα διακοπεί την 18.2.99 και θα αποκατασταθεί εκ νέου την 31 Δεκεμβρίου 1999. Έως το έτος αφίξεώς μας, ο αριθμός των εκπροσώπων μας στην ΕΛΛΑΝΙΑ (Ελλάδα) θα ανέλθει στους 3.627. Ήδηέχουμε στείλει δικό μας στο χώρο εργασίας σας. Ανήκει στο πλήρωμα της 5ης αποστολής και έχει ειδικότητα ΔΙΑΚΆΝΟΝΙΣΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ (;) Δεν θα σας αποκαλύψωμεν αν είναι άρρεν ή θήλυ, ούτε το λόγο αποστολής του, διότι είναι σοβαρός. Συμβαίνουν γεγονότα που δεν αντιλαμβάνεσθε».

Το γεγονός αυτό της διακοπής μας στεναχώρησε και υποβάλαμε την παρακάτω ερώτηση: «Η διακοπή των 10 μηνών μας προβληματίζει. Επειδή βρισκόμαστε σε σύγχυση ως προς την πραγματική σας ταυτότητα. Θέλουμε να συνεχιστεί η επαφή μας για ένα ακόμη δίμηνο προκειμένου να μας διευκρινίσετε ορισμένα θέματα. Εάν επιμένετε στη μεγάλη αυτή διακοπή εμείς θα βρισκόμαστε για όλο αυτό το διάστημα σε σύγχυση». Η απάντηση που δόθηκε ήταν αυτή που ακολουθεί: «Μας χαροποιεί το γεγονός ότι έχετε επιφυλάξεις απέναντί μας. Αυτό αποδεικνύει την ανωτερότητα του πνεύματός σας και δεικνύει ότι είσθε άξιοι να φέρετε το γονίδιον "Ε" στο αίμα σας. Η επαφή μας θα διακοπεί μεόλους στην ΕΛΛΑΝΙΑ γιατί πρέπει να γίνουν ορισμένες ενέργειες πριν το 2000. Δεν δυνάμεθα να εξαιρέσουμε εσάς, όσο και αν αυτό δημιουργεί δυσανασχετήσεις. Σκοπός μας είναι να αποτρέψουμε παγκόσμιες καταστάσεις».

Η τρίτη επαφή με τους Ουράνιους αναμενόταν την 31 Δεκεμβρίου 1999 και πραγματικά έγινε.

Μέσα στα κείμενα των ερωτήσεων, απαντήσεων που μου δόθηκαν υπήρχε και το παραπάνω σύμβολο που οι αστρονόμοι ονομάζουν «Σήμα Καταρράκτη» και οι ΟΛΥΜΠΙΟΙ «Φόρμα Αναγνώρισης», μέσα στο οποίο διακρίνονταν και τα παρακάτω σύμβολα.

Ο ισοσκελής σταυρός είναι το ιερό σύμβολο του Δία και του γιου του Μίνωα από την Ευρώπη. Συμβολίζει τον κόσμο των αντιθέσεων, της δυαδικότητας και του διπολισμού, καλό-κακό, ζωή-θάνατος, ημέρα-νύχτα, φως-σκοτάδι, γέλιο-κλάμα, τη δράση και αντίδραση της φυσικής, σύμπαν-αντισύμπαν, ύλη-αντιΰλη.

Τα υπόλοιπα σύμβολα είναι σύμβολα Ανδρομεδίων που ήταν ιερά για τους Έλληνες και βρέθηκαν σε ανάκτορα, ναούς και ιερούς χώρους της Ελλάδας, είναι το διπλό «Ε» σε διάφορους συνδυασμούς και διάφορες σημασίες που αναλύω σ' άλλο κεφάλαιο.

Το «3Ε» που φαίνεται στην τελευταία γραμμή συμβολίζει το γινόμενο της ταχύτητας του φωτός επί την ενέργεια. Είναι το σύμβολο που θέσπισε η Ευρωπαϊκή Ένωση για διακριτικό της.
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 12 Αύγ 2011, 10:20

Δεν ειμαστε θεοι.
υπαρχει ενας θεος.
εμεις απλα ειμαστε εξωγηινοι.
Μια θεωρία δηλαδή που δικαιωνει τον εβραιογενη μονοθεϊσμο
Άβαταρ μέλους
Atkins
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 02:21
Irc ψευδώνυμο: ηρθε η ωρα!
Φύλο: Άνδρας

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Atkins » Σάβ 13 Αύγ 2011, 17:01

εξαιρετικ :urock: ο,,,αν εχεις χρονο να γραψεις και αλλα θα ημασταν ευγνομωνες.. ..τα τελαιυταια χρονια υπαρχει επικοινωνια...?
που θα βρω βιβλια του καλογερακη να ριξω καμια ματια?
Destination Paradise kiss the sky
Flying high tonight
On the wings of a dream
Sail away leave today
In a sea of light
And flow with the stream
Once we've made friends
Don't pretend that we won't meet again
I will be tied to your tracks

Pretty maids(Atkins vocals)
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 13 Αύγ 2011, 21:04

To αρνητικό της όλης ιστοριας (η μάλλον ενα απο τα αρνητικα) ειναι πως οταν θα ρθουν αυτοι οι και καλα ολυμπιοι με τα διαστημοπλοια τους.
κάποιοι θα σπευσουν οικειοθελως να ενωθουν μαζί τους (δηλαδή να γίνουν το γευμα τους).
Μοιάζει με την νιρβάνα που κυνηγάνε οι ανατολικες θρησκειες
που δεν ειναι τιποτε αλλο απο την νιρβανα που κατακτά ενα κοτόπουλο οταν καταναλώνεται απο τον άνθρωπο.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Κυρ 14 Αύγ 2011, 00:46

παρομοίως, διαβλέπω μεγάλη πλάνη, γενική ναι μεν που θα προσαρμοστεί ανάλογα με το άτομο δε. ούτε καχύποπτη είμαι ούτε επιθυμώ να κάνω αντίλογο και να χρησιμοποιήσω σωκρατική ειρωνεία επί του θέματος, ούτε καν επιθυμώ να ακουστώ κυνική ή άλλο τι. και παρά το γεγονός ότι "έριξα" τα επίπεδα σε όλες μου τις "αντιστάσεις" για να εξετάσω την υπόθεση Καλογεράκη ούτε καν πλησίασε και η ελαχιστότερη των "αποδοχών" το προσωπικό μου φλερτάρισμα με την ιδέα πως μπορεί να υπάρχουν Έ-ψιλον και το οποίο γίνεται με μεγάλες αντιστάσεις εσωτερικές, από κυνικές έως σατυρικές, αντιστάσεις που δεν θα άντεχε ούτε για πλάκα η υπόθεση Καλογεράκη.
μου αφήνει μια λύπη το όλο θέμα, ειδικά όταν αναλογίζομαι την φρικωδέστατη στεγανοποίηση μιας αντίληψης, πρώην ελευθέρας όπως του Καλογεράκη και των ομοίων του.
και καλά εγώ είμαι ένα άτομο, τα έκανε επάνω της η φοράδα στο αλώνι, αυτοί που είναι περισσότεροι αυτομάτως μπαίνουν σε μαζική πλάνη σε περίπτωση που εγώ έχω δίκιο, σε περίπτωση που έχω άδικο, σας είπα ήδη ποια έκανε τι και που. the mind boggles :shock:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Atkins
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 02:21
Irc ψευδώνυμο: ηρθε η ωρα!
Φύλο: Άνδρας

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Atkins » Κυρ 14 Αύγ 2011, 03:40

αν και φευγω σε λιγες ωρες...οταν γυρισω μετα απο μια βδομαδα,θα ηθελα να μαθω γιατι του τα χωνετε ...(απο περιεργεια απλα το μονο αρνητικο που εχω ακουσει ειναι οτι εκλεψε τα εγραψα αυτου που εγραψε το αρθρο με το φεγγαρι και τις ψυχες...

δηλαδη ειναι φτιαχτο(δεν εχω γνωμη γιαυτο ρωταω...γιατι ...ετσι πλανευεσε απο ενθουσιασμο...)
Destination Paradise kiss the sky
Flying high tonight
On the wings of a dream
Sail away leave today
In a sea of light
And flow with the stream
Once we've made friends
Don't pretend that we won't meet again
I will be tied to your tracks

Pretty maids(Atkins vocals)
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Eva Luna » Κυρ 14 Αύγ 2011, 08:39

Nyxtovamwn έγραψε:To αρνητικό της όλης ιστοριας (η μάλλον ενα απο τα αρνητικα) ειναι πως οταν θα ρθουν αυτοι οι και καλα ολυμπιοι με τα διαστημοπλοια τους.
κάποιοι θα σπευσουν οικειοθελως να ενωθουν μαζί τους (δηλαδή να γίνουν το γευμα τους).
Μοιάζει με την νιρβάνα που κυνηγάνε οι ανατολικες θρησκειες
που δεν ειναι τιποτε αλλο απο την νιρβανα που κατακτά ενα κοτόπουλο οταν καταναλώνεται απο τον άνθρωπο.
Ειλικρινα και χρειαζομαι, δλδ το εχω αναγκη και θα ηθελα να περιμενω ομορφα πραγματα που θα ερθουν να μας βγαλουν απο τη μιζερια μας.
Αλλα, τιποτα δεν μπορει να με πεισει για κατι τετοιο, ουτε σε δευτερες παρουσιες πιστευω ουτε σε ελεύσεις ουτε σε ανελιξεις και αναληψεις.
Θα ηθελα, αλλα δεν μου βγαινει.
Δεν ελπιζω σε καποια μαζικη αλλαγη. Οχι για το καλο μας παντως.
Προσπαθω να θυμαμαι οτι μονοι γεννιομαστε και μονοι πεθαινουμε, ναι μεν εν μεσω αλλων και ολων, αλλα εδω ηρθα ως ατομο και προφανως θα φυγω ως ατομο.
Δεν μπορω να ταχθω στην ομαδα κανενος, δεν πα' να φαινεται φαβορι ή και αουτσάιντερ;
Στην τελικη, ας σωθουν οσοι θελουν, εγω δεν θελω, μια αλλη φορα.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Κυρ 14 Αύγ 2011, 11:05

Atkins έγραψε:αν και φευγω σε λιγες ωρες...οταν γυρισω μετα απο μια βδομαδα,θα ηθελα να μαθω γιατι του τα χωνετε ...(απο περιεργεια απλα το μονο αρνητικο που εχω ακουσει ειναι οτι εκλεψε τα εγραψα αυτου που εγραψε το αρθρο με το φεγγαρι και τις ψυχες...

δηλαδη ειναι φτιαχτο(δεν εχω γνωμη γιαυτο ρωταω...γιατι ...ετσι πλανευεσε απο ενθουσιασμο...)
Ατκινς στην προηγούμενη σελίδα είπα τα εξής:
αλλά πείτε μου ειλικρινά, πως μπορεί να ωριμάσει η ανθρώπινη συνείδηση με ένα κάρο λυσάρια για τα προβλήματά της, ένα σωρό απο μηχανής θεούς και μυριάδες θαύματα χωρίς αυτή να κουνήσει ούτε μια φορά το χεράκι της;

Αν ψάχνετε για Χαρυ Πότερ καταστάσεις, no problem. Όσοι δηλαδή. Σκεφτείτε το καλά, μας πλησιάζει το Μέλλον, εκεί που θα αποδείξουμε πόσο γενναίοι είμαστε και πόσο ακραιφνή ηθικό κώδικα τιμής έχουμε καταφέρει να φτιάξουμε μέσα μας, οι Ε-ΨΙΛΟΝ - αν υπάρχουν - δεν θα διάλεγαν ΚΑΝΕΝΑ από αυτά τα πρόσωπα που παρουσιάστηκαν ως αγγελιοφόροι τους.
εύχομαι να είναι καλά ο άνθρωπος απλά εγώ του εφιστώ την προσοχή καθώς και σε όλους όσους πιστεύουν αυτά που πιστεύει αυτός, ότι έχουν ήδη υποπέσει σε μεγάλα σφάλματα ανίχνευσης της Αλήθειας.
αν θέλουνε για παράδειγμα όσοι επικοινωνούν με υπολογιστές γιατί διατείνεται ο Καλογεράκης ότι υπάρχουν κι άλλοι, να ελέγξουν τα όντα που τους στέλνουν τα μηνύματα, ας τους πούνε "Να μην κρύβεστε γιατί θέλουμε να μιλάμε επί ίσοις όροις πλέον οπότε βάζουμε τέλος σε τέτοιες επικοινωνίες." τώρα γαλιφιές του τύπου "«Μας χαροποιεί το γεγονός ότι έχετε επιφυλάξεις απέναντί μας. Αυτό αποδεικνύει την ανωτερότητα του πνεύματός σας και δεικνύει ότι είσθε άξιοι να φέρετε το γονίδιον "Ε" στο αίμα σας." σε μένα δεν πιάνουν. σε αυτούς έπιασαν.
τα όσα του συμβαίνουν είναι κακή λογοτεχνία.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 15 Αύγ 2011, 19:10

Atkins έγραψε:αν και φευγω σε λιγες ωρες...οταν γυρισω μετα απο μια βδομαδα,θα ηθελα να μαθω γιατι του τα χωνετε ...(απο περιεργεια απλα το μονο αρνητικο που εχω ακουσει ειναι οτι εκλεψε τα εγραψα αυτου που εγραψε το αρθρο με το φεγγαρι και τις ψυχες...

δηλαδη ειναι φτιαχτο(δεν εχω γνωμη γιαυτο ρωταω...γιατι ...ετσι πλανευεσε απο ενθουσιασμο...)
Kατ'αρχάς φίλε μου, ευχομαι να περάσεις πολύ όμορφα στις διακοπές σου, όπως περνάω εγώ. Τελικά βέβαια δεν την άντεξα, έφαγα το ΙΔΕΟστερητικό μου και ήρθα σ'ένα νετ καφέ να δω τι γίνεται εδώ στα λιμέρια μας...

Το πρώτο που είδα λοιπόν, ήταν το ποστ σου. Όντως θα μπορούσε κανεις να πει ότι "του τα'χωσαν" κάποιοι στο τόπικ, (πράγμα που βρισκω και αχρείαστο και σε κάποια σημεία υπερβολικό) όμως η αφεντιά μου σε καμία περίπτωση δεν τα'χωσε και εν πάση περιπτώσει, δεν απαξίωσε συνολικά την προσπάθεια του Καλογεράκη να επικοινωνήσει συγκεκριμένα πράγματα.

'Οταν άνοιξα αυτο το τοπικ, η πρόθεσή μου να σταθούμε και να μελετήσουμε το έργο του Καλογεράκη ήταν ειλικρινής. Και παραμένει φυσικά ειλικρινης... Απλά κάποια στιγμη εντόπισα μια ουσιαστική "ατασθαλία" και όφειλα να την καταθέσω, πράμα που έκανα στο ποστ μου εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 52#p145552 στο οποίο σε παραπέμπω αν δεν το είδες ήδη.

Θεωρώ πολύ σημαντική αυτή την επισήμανση και διαπίστωση, γι'αυτό και την κατέθεσα. Από μια μικρή λεπτομέρεια, μπορεί να δει κανείς πολλά, κι εγώ από τη λεπτομέρεια μιας μόνο λέξης (της λέξης "γαλακτικός") κατέληξα στο συμπέρασμα και την απόλυτη πεποίθησή μου, πως τα μηνύματα ΔΕΝ τα έλαβε ο ιδιος από κάποιον παμπάλαιο υπολογιστή όπως ισχυρίζεται, τα έλαβε-συνέλεξε από άλλους επαφικούς που είχαν αρχίσει να γράφουν πριν από αυτόν για να διαδώσουν κάποια μηνύματα στην κοινότητα των παραπολιτικών ουφολόγων.

ΑΝ τα είχε λάβει ο ίδιος και δη από "Ολυμπίους" οι οποίοι (υποτίθεται ότι) θα γνώριζαν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ άρτια την Ελληνική, είναι σαφές ότι δεν θα του μετεδιδαν μήνυμα με τέτοια συντακτική λαθάρα. Δεν θα του έλεγαν ποτέ "γαλακτικός" αντί του σωστού "γαλαξιακός"... Θα μιλούσαν για γαλαξία, όχι για γάλα...

Μία μόνο λεξούλα που του ξέφυγε χωρίς καν να τη σκεφτεί, ηταν αρκετή και έκανε την ουσιώδη διαφορά στο μυαλό μου, και πιστεύω και στα μυαλά όσων εστιάσουν σε αυτή τη λεπτομέρεια.

Από εκεί και πέρα, δεν πέταξα στα σκουπίδια όλο το έργο του.Μου δόθηκε η ευκαιρία να το διαβασω εκτενέστερα τώρα στις διακοπές μου, και επιβεβαιώνω για πολλοστή φορα, ότι η διαδρομη και η φιλοσοφία του ανθρώπου, (που αναπτύχθηκε μετά το αρχικό έναυσμα αυτών που ειχε προσλάβει από άλλες πηγές) είναι άξια προσοχής και μελέτης, γιατί σε πλείστα όσα σημεία αναδεικνύει είτε σημαντικά πράγματα, είτε και αλήθειες, γιατί όχι...

Αυτά.


ΥΓ. Όσο για τους Εψιλον, α/ δεν αναφέρθηκαν στην αρχή του νήματος και δεν ξέρω γιατί αναφέρθηκαν στη συνέχεια β/ νομίζω παίζει μια σύγχυση γενικότερα μ'αυτή την ονομασία. Άλλοι εννοούν ομάδα γήινων και δη Ελλήνων, άλλοι ομάδα εξωγήινων. Όποια κι αν εννοούν εδώ, νομίζω πως ξεφεύγουμε όταν στεκόμαστε σ'αυτούς... Άλλωστε, υπάρχει παλιότερο τόπικ για τους Εψιλον στα ΙΔΕΟ. Αναζητείστε το και γράψτε εκεί τις θέσεις σας επ'αυτών όσοι το επιθυμείτε.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Blue Ice » Τετ 17 Αύγ 2011, 08:21

Atkins έγραψε:εξαιρετικ :urock: ο,,,αν εχεις χρονο να γραψεις και αλλα θα ημασταν ευγνομωνες.. ..τα τελαιυταια χρονια υπαρχει επικοινωνια...?
που θα βρω βιβλια του καλογερακη να ριξω καμια ματια?
Aν ψάξεις θα βρεις κάποια σε pdf ή στο scribd δωρεάν...

"Η Υπέρτατη Μύηση"

http://www.scribd.com/doc/37935024/%CE% ... E%97%CE%A3
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”