ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 17 Αύγ 2011, 20:28

βρε blue ice εσύ είσαι?
Επανέκαμψες?
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Atkins
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 02:21
Irc ψευδώνυμο: ηρθε η ωρα!
Φύλο: Άνδρας

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Atkins » Παρ 26 Αύγ 2011, 06:28

Blue Ice έγραψε:
Atkins έγραψε:εξαιρετικ :urock: ο,,,αν εχεις χρονο να γραψεις και αλλα θα ημασταν ευγνομωνες.. ..τα τελαιυταια χρονια υπαρχει επικοινωνια...?
που θα βρω βιβλια του καλογερακη να ριξω καμια ματια?
Aν ψάξεις θα βρεις κάποια σε pdf ή στο scribd δωρεάν...

"Η Υπέρτατη Μύηση"

http://www.scribd.com/doc/37935024/%CE% ... E%97%CE%A3

θενκς θα το μελετησω σιγα σιγα...λογο χρονου...
Destination Paradise kiss the sky
Flying high tonight
On the wings of a dream
Sail away leave today
In a sea of light
And flow with the stream
Once we've made friends
Don't pretend that we won't meet again
I will be tied to your tracks

Pretty maids(Atkins vocals)
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 26 Αύγ 2011, 08:58

πως να το ψάξω; για την ομάδα Έψιλον εννοώ, αναζήτησα Έψιλον και έβγαλε ένα σωρό συζητήσεις έξι σελίδες, θα ήθελα να πω την γνώμη μου. υπάρχει ας το πούμε κάποια κύρια συζήτηση επί του θέματος;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 26 Αύγ 2011, 09:06

και μία επισήμανση: αναφέρθηκε ο Κεραμυδάς εδώ νομίζω και γενικά θα σας πώ μια άποψη και για Ολύμπιους και για Έψιλον και για αυτούς τους συγγραφείς: ο Φουράκης πχ είπε την αλήθεια άλλοι είναι ενσυνείδητοι πρακτορίσκοι άλλοι απατεώνες, η απατεωνια ξεκινά από το να εξαπατήσεις τον ίδιο σου τον εαυτό. το γιατί στράφηκε αυτή η παραφιλολογία προς Ολύμπιους και ξαφνικά το θέμα ομάδα Έψιλον έγινε κατά τι ντεμοντέ ή πασέ θα έβρισκε ίσως μια πιθανή εξήγηση στο γεγονός ότι κάποιος επέλεξε την μετονομασία τους για την επιβίωση ενός urban myth που βόλεψε τα μάλα για ένα διάστημα. μην ξεχνάμε και τις εκπομπές του Τουλάτου στα παιδιά της νύχτας όπου τότε φούντωσαν όλα τα σενάρια στα μυαλά του κοσμάκη που ακόμα δεν ήξερε που πάνε τα τέσσερα με τις εν λόγω παραφιλολογίες. once again the mind boggles.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
PYTHEAS100
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Δευ 29 Νοέμ 2010, 16:17
Φύλο: Άνδρας

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από PYTHEAS100 » Παρ 26 Αύγ 2011, 16:44

Διαβαζω διαβαζω τι ειναι ολα αυτα που γραφετε?

Ποιοι τα πιστευουν αυτα πραγματικα.Εχω διαβασει αρκετα απο τα βιβλια που προαναφερθηκαν αλλα ολα εχουν την δικη τους ερμηνεια πανω στο θεμα της προελευσης του ανθρωπινου γενους.Και ολα εχουν ανακριβειες και προσωπικα συμερασματα των συγγραφεων.Πιο πολυ μου κανουν για παραμυθια τρομολαγνειας και εφησυχασμού γραμμενα απο ανθρωπους που διεπρεψαν στον σαπιο συστημα της εκπαιδευσης.Οπου βεβαια ειναι αναποσπαστα κοματια του.

Ολα αυτα απιστευω γινονται για να μεινουμε νοθροι αβουλοι μοιραιοι και θυματα.Ετσι ωστε να πιστευσουμε στην ελευση της παγκοσμιας διακυβερνησης των τραπεζων.

Εδω δεν λεγαμε για τις δυνατοτητες της τεχνολογιας για την μαζικη υπνωση για την δυνατοτητα των εφε με λειζερ να σχηματιζουν οτι θελουν στον ουρανο.

Εδω δεν μιλησαμε γιατην πανθρησκεια που προωθηται μεσωτων ιερατιων.Και την ελευση του ενως ΧΡΙΣΤΟΥ ολων των θρησκειων.

Εδω δεν μιλησαμε για διφορους οι οποιοι εκμεταλευομενοι την αγνοια την αμαθεια το φοβο γινονται πλουσιοι και προτυπα.

Εδω δεν λεγαμε οτι κατι πρεπει να κανουμε...


ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!!!


ΒΑΖΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.

ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΞΥΠΝΙΟΣ ΤΟ 2012

ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ...
Να χτίζεις στο μάρμαρο της γνώσης , και να γκρεμίζεις την αχεροπληθιά της πρόληψης.
Σωστή παιδεία θα ειπεί να μαθαίνεις στους νέους τη ζωή και να τους ξεμαθαίνεις τις δεισιδαιμονίες που από νήπια τους περνάν ολοι οι παράγοντες της αγωγής.
Το ένα λοιπόν είναι να ριζώσουμε το νέο στη ζωή, Το άλλο να ξεριζώσουμε από μέσα του την ψευτιά.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 26 Αύγ 2011, 20:09

γιατί και ποιος σου λέει εσένα ότι ΚΑΙ αυτό δεν είναι ΙΣΩΣ παραφιλολογικό σενάριο δηλαδή

"θα βάλουμε λέϊζερ, θα βυθίσουμε την Ιαπωνία, θα φέρουμε τον Μεσσία για όλες τις θρησκείες, θα σας υπνωτίσουμε με νέους τρόπους, θα σας βάλουμε στην κιμαδομηχανή του πολέμου οσονούπω"

έχουν τελικά τέτοια δύναμη ή μήπως όσο και να το προσπαθούν αιώνες τώρα το πεπρωμένο της ανθρωπότητας ανθίσταται; αλλά φυσικά ούτε αυτό αρκεί για να επαναπαυτεί κανείς, διότι το άτομο είναι που πρέπει να ανθίσταται πρωτίστως έπειτα το σύνολο.

το 2012, γιατί που ξέρουμε ότι μετράμε σωστά τα έτη; ότι έχουμε την σωστή χρονολογία; μπορεί να είμαστε ακόμα στο κατώφλι της νέας χιλιετηρίδας ή μπορεί να έχουμε περάσει πέντε έξι χρόνια τώρα το 2012, και πολλά μπορεί ειδικά στο τελευταίο, γιατί ίσως αυτό που είδαν ήταν ότι το μόνο που μπορούν να μας κάνουν είναι να μας παιδεύουν

με νέες χρονολογίες
νέες παραφιλολογίες

νικιέται το πεπρωμένο δισεκατομμυρίων ανθρώπων; 6,94 δισεκατομμύρια λέτε να ελέγχονται από μια χούφτα bloodlines; εντάξει οι τύποι είναι σαν τους νεκροθάφτες στα γουέστερν, σίγουρη δουλειά όσο υπάρχουν πιστολάδες στην πόλη. μήπως λοιπόν και τίποτα παραπάνω;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 26 Αύγ 2011, 21:22

Νομίζω πως μπαίνουμε σε βαθια νερά χωρίς να μπορούμε να τα διαχειριστούμε.
αυτο το τοπικ ειναι ενα απο εκεινα που δινουν πάρα πολυ πληροφορια (αμφιβολου ποιότητας ομως).
Νομίζω πως πρέπει να διευρύνουμε τις γνώσεις μας πρίν πιάσουμε τέτοια θέματα.
Εγω παντως δεν ελπίζω σε ολύμπιους και σωτήρες.
ειμαι αγνωστικιστής και για τον μονο που ειμαι σίγουρος ειναι ο εαυτός μου.
αυτά.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 27 Αύγ 2011, 02:55

Έχω μια αίσθηση με τους θεούς των Ελλήνων όπως επίσης με το βουνό '' Όλυμπος ".

Είναι άνθρωποι όπως εμείς και ο ''Όλυμπος'' είναι αστρικό σκάφος....Όσο κατά πόσο λέγεται πως οι Θεοί συμβολίζουν τα στοιχεία της φύσης έχω τις αμφιβολίες μου , και το λέω αυτό αφού πρώτα είχα δεί τα δυο ντοκιμαντερς θέμα '' οι κοσμικοί κεραυνοί ''..Αρα ο κεραυνος του Δια με πάει σε κοσμικό κεραυνό και δή σε διπολικό ..Δεν είναι μόνο γήινο φαινομενο ο κεραυνος !





..και το αποτελεσμα του κοσμικού κεραυνού

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 27 Αύγ 2011, 10:04

ενδιαφέροντα φαίνονται τα βίντεο θα τα παρακολουθήσω

είναι φυσικά πολύ βαθιά νερά τα όσα λέμε, και είναι πάρα πολλά τα όσα δεν ξέρουμε ή δεν μπορούμε να βάλουμε σε σωστή σειρά προτεραιότητας τους συλλογισμούς μας γιατί κι αυτοί είναι πολλοί

αν όμως για χάρη αυτής της μοναδικής ανάρτησης -το παρόν ποστ δηλαδή- έβαζα μία προτεραιότητα για την εξήγηση όλων των μυστηριων που εδώ συζητάμε αυτή θα ήταν η εξής:

ΓΛΩΣΣΑ.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 27 Αύγ 2011, 11:14

δες τι λέει λίγο πριν το τρίτο λεπτό το πρώτο βίντεο, και όσοι έχουν παρακολουθήσει τον συλλογισμό μου για το πολυμηχάνημα σέρν θα καταλάβουν, γιατί εκεί αυτό που θέλουν να φτιάξουν* ανάμεσα σε άλλα και από αυτό το κομμάτι ερευνών ακούστηκε ότι παραιτήθηκαν οι περισσότεροι επιστήμονες είναι το πιο δυνατό τηλεσκόπιο που θα μπορούσε κανείς να διανοηθεί.

*και μάλλον ή θα το έχουν φτιάξει πια ή θα εχουν προχωρήσει σε ένα μοντέλο που τελειοποιείται όσο εμείς ζούμε το δόγμα του Σοκ. δείτε το βίντεο κι εδώ

Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 27 Αύγ 2011, 11:27

καταπληκτικό το πρώτο βίντεο! αυτά είναι γνώση! από αυτά μπορείς να συνδέσεις τελίτσες και να σχηματίσεις μία εικόνα. κι ίσως να βρεις τον τρόπο για σοβαρή αντίσταση.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Blue Ice » Σάβ 27 Αύγ 2011, 17:53

Από το βιβλίο "H άγνωστη αρχαιολογία των Ελλήνων", του Γ.Καλογεράκη
Η 7η Αποστολή των Ολύμπιων έτσι όπως έχει διασωθεί παραποιημένη, σαν σύνολο, πραγματοποιήθηκε με πλήθος
σκαφών, και το μητρικό σκάφος "ΟΛΥΜΠΟΣ" που ενσφηνώθηκε στον κορμό του βουνού που σήμερα φέρει το όνομα του. Από το σκάφος αυτό κατευθυνόταν οι επιχειρήσεις εναντίον του Κρόνου. Ένας αριθμός θυγατρικών σκαφών ενσφηνώθηκαν και σε άλλους ορεινούς όγκους και στον βυθό της θάλασσας της επικράτειας της Ελλάνιας. Πολλά από τα σκάφη αυτά βρίσκονται ενσφηνωμένα και σήμερα με δυνατότητες επέμβασης.
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 28 Αύγ 2011, 00:08

Blue Ice έγραψε:Από το βιβλίο "H άγνωστη αρχαιολογία των Ελλήνων", του Γ.Καλογεράκη
Η 7η Αποστολή των Ολύμπιων έτσι όπως έχει διασωθεί παραποιημένη, σαν σύνολο, πραγματοποιήθηκε με πλήθος
σκαφών, και το μητρικό σκάφος "ΟΛΥΜΠΟΣ" που ενσφηνώθηκε στον κορμό του βουνού που σήμερα φέρει το όνομα του. Από το σκάφος αυτό κατευθυνόταν οι επιχειρήσεις εναντίον του Κρόνου. Ένας αριθμός θυγατρικών σκαφών ενσφηνώθηκαν και σε άλλους ορεινούς όγκους και στον βυθό της θάλασσας της επικράτειας της Ελλάνιας. Πολλά από τα σκάφη αυτά βρίσκονται ενσφηνωμένα και σήμερα με δυνατότητες επέμβασης.


ναι ,ε :) :D ,αρα καλά πάει η διαισθηση μου για την ωρα :lol:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Κυρ 28 Αύγ 2011, 06:08

αστεία αστεία - για μερικούς - κι εμένα αυτό μου λέει η διαίσθησή μου και είναι ο κύριος λόγος που δεν θέλω να κάνουν έρευνες για πετρέλαια στις θάλασσές μας. ο άλλος λόγος είναι η οικολογία, κι ο τρίτος είναι ο ίδιος λόγος που δεν θέλω πυρηνικά εργοστάσια = η σεισμικότητα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από enigma » Τρί 11 Οκτ 2011, 13:17

Συγνώμη που ανοίγω παλιά θέματα (για εσάς ) αλλά ως νέος στο φόρουμ υπάρχουν και τέτοια που θα ήθελα να τοποθετηθώ .
Να εξηγήσω την θέση μου .

Καταρχήν και εγώ είμαι της ίδιας άποψης με της Αρελά ότι εξωγήινο είναι κάτι έξω της γης .Μια πέτρα απο ένα κομήτη είναι
έξω - γήινη ! Δεν αναφέρομαι σε διαφορετικότητα μεταξύ ανθρώπων φυλών , χεριών , ποδιών ή ...καιρεών :D
(λέμε και καμοιά @#$%^ να περάσει η ώρα !)

Ας πάμε στην wikipedia να δούμε τι γράφει για την λέξη μύθος
Ο μύθος σύμφωνα με την ανθρωπολογική ερμηνεία του όρου είναι ιερή ή θρησκευτική αφήγηση της οποίας το περιεχόμενο σχετίζεται με την προέλευση ή τη δημιουργία φυσικών, υπερφυσικών ή πολιτιστικών φαινομένων. Η ανθρωπολογική έννοια για τον μύθο διαφέρει από εκείνην που υπονοεί στο περιεχόμενο του μύθου κάποιο ψεύδος. Οι μύθοι διερευνούνται επίσης ως αποσπασματικές πηγές προφορικής ιστορικής αφήγησης ως ενδείξεις κοινωνικών αξιών που διαμορφώνουν τον κοινωνικό χάρτη μιας ομάδας ανθρώπων και (από τον Κλοντ Λεβί-Στρος) για τις καθολικές (συμπαντικές) δομές τους
Ως ρεζουμέ μπορούμε να <<δούμε >> τους μύθους ως ιστορικά γεγονότα όπου εμπεριέχουν μεταφυσικά στοιχεία
(το μεταφυσικό βέβαια έχει να κάνει με την εξήγηση ή όχι από την παρούσα επιστήμη )


Αν αναφέρει η μυθολογία μας πχ για μια μάχη όπου κατά την διάρκεια της ήταν ο Δίας σε ένα λόφο και ... πέταγε κεραυνούς
Τότε πρέπει να δεχτούμε ως γεγονός την μάχη και <<σάλτσα >> τον Δία που πέταγε κεραυνούς ! Μπορεί να είχε κακό καιρό
κατα την διάρκεια της μάχης και να πέσανε μερικά μπουμπουνητά !

Μπορεί όμως και να ήταν γεγονός η μάχη ΚΑΙ η παρουσία κάποιου <<Δία>> που πέταγε κεραυνούς - λέιζερ - γοργόνιο κτλ κτλ κτλ
και να δεχτούμε ως <<σάλτσα>> το όνομα Δίας

Υπάρχει και η τρίτη version βέβαια ... να τα δεχτούμε όλα ως γεγονός .... και να αφήσουμε τον Δία να μας πεί αν είναι θεός η όχι !

Στο μεγαλύτερο μέρος πληθυσμού φυσικά μόνο η πρώτη εκδοχή είναι αποδεκτή ...
Σε ένα πολύ μεγάλο μέρος του πληθυσμού (όχι σε όλους) που δέχονται μόνο την πρώτη εκδοχή δέχονται ότι πριν 2000 χρόνια
υπήρξε κάποιος όπου περπάτησε πάνω στο νερό ανέστησε νεκρούς κτλ ...και μάλιστα τον δέχονται ως θεό επι της γης ...και όχι σαν
κάποιον ...εξωγήινο να πω ; σούπερ μαν να πω ;
τέλος πάντων ....

Εγώ νιώθω ότι αν μπορώ να δεχτώ την ύπαρξη Χριστού ... πρέπει τουλάχιστον να εξετάσω και την δεύτερη περίπτωση !
Για την τρίτη πάμε βλέποντας !

Ορθολογικά αν το δει κανείς παραδέχομαι ότι η πρώτη περίπτωση είναι και η ποιο λογική !
Όταν όμως βλέπεις τις γνώσεις, την τεχνολογία που είχαν οι πρόγονοί μας δεν μπορεί να σε αφήσει αδιάφορο το πως κατάφεραν
και αναπτύχθηκαν τόσο γρηγορότερα απο άλλους.
Όταν παράλληλα με τους δικούς μας οι άλλοι μεγάλοι πολιτισμοί είχαν και αυτοί << ανεξήγητες >> τεχνολογίες και κτίσματα (βάλε και
μια δόση περίεργης απόκρυψης τέτοιων θεμάτων .... διαβάστε και τα σχόλια
http://www.youtube.com/watch?v=voY8jNcuGe8 )
Όταν βλέπεις ότι σχεδόν σε τίποτα απο όσα μας λένε δεν είναι τυχαίο αρχίζει
και μου << μυρίζει >> copy paste !

Copy paste απο κάποιους ...Αυτό είναι και το κομμάτι που με κάνει να θέλω να ψάξω περισσότερο την δεύτερη περίπτωση !

Δεν ξέρω αν μιλάμε για τις ίδιες οντότητες με άλλες ονομασίες κατά τόπους
Δεν ξέρω αν μιλάμε για διαφορετικές << αντιπροσωπίες >> κατά τόπους
Δεν ξέρω αν μιλάμε για μεταφορά γνώσεων μέσα στα χρόνια απο λαό σε λαό και στόμα σε στόμα και την όποια παραποίηση που
μπορεί να έχει αυτό !Αυτό που βλέπω είναι η ύπαρξη μιας γνώσης όπου με την πάροδο των χρόνον υπ εξελίχθηκε για να φτάσουμε
στο σήμερα και να χτυπάμε τον κόλο μας κάτω να δούμε πως στο καλό φτιάχναμε τις πυραμίδες σε χρόνο που σήμερα δεν μπορούμε !
(και μπόλικες άλλες τέτοιες σπαζοκεφαλιές )

Και για υπ εξέλιξη της γνώσης μιλάω μιας και τόσα χρόνια οι άνθρωποι ζούσαν σε αρμονία με την φύση και τον πλανήτη τους και
επιβίωσαν μια χαρά παρά τις όποιες συμφορές εξιστορούν ότι περάσανε . Εν αντίθεσή με το σήμερα όπου αυτοκαταστρεφόμαστε
και πραγματικά θα ήταν αρκετά λυτρωτικός ένας Νιμπίρου (τουλάχιστον για τον πλανήτη )!

Έλα πες το .... το έχεις πάρει χαμπάρι ότι για εξωγήινους τους έχω και εγώ τους Ολύμπιους ! :wink:

Εξωγήινοι ή όχι πρέπει να πω όμως ότι τις εξιστορήσεις του κύριου Καλογεράκη δεν τις έχω σε μεγάλη υπόληψη !
Για εμένα είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα του ότι << με πολλά μικρά κομμάτια αλήθειας φτιάχνεις ένα ολόκληρο ψέμα >>
Ναι έχω ακούσει για τις αποστολές συνειδητοτητας ναι περιμένω αλλαγές (όχι τόσο απότομες ) στα επόμενα χρόνια ναι όλο μου
το σώμα η ψυχή μου το είναι μου μου λέει ότι πλησιάζει ενα παγκόσμιο reset (μπορεί να είναι και ευσεβής πόθος )
Αλλά αυτό μου μου βγάζει ....η όλη αφήγηση του Κου Καλογεράκη μοιάζει σαν στοίχους απο ενα κομμάτι αγαπημένου μου
συγκροτήματος ( ποιο συγκρότημα να λεω; ) << relax Start to move slowly, very slowly,let the rhythm be your guiding light.>>
ή αλλιώς .... όλα θα πάνε καλά !
Ποσό λάθος εύχομαι να έχωωωωωω μακάρι να έρθουν οι δικοί μας ΜΑΚΑΡΙ !

Άσχετο άραγε αν βάλουμε ένα μη Έλληνα να διαβάσει τα μηνύματα των Ολύμπιων θα τα διαβάσει ή θα δει μια μαύρη σελίδα
όπως γράφει ; !


Αλλαγές βλέπω να έρχονται ως φυσική διαδικασία αν κάθε εποχή είναι μια περιστροφή του σπιράλ τότε το τέλος κάθε περιστροφής
είναι η αρχή της επόμενης !
Όπως τα πρωτοβρόχια είναι η αρχή του φθινοπώρου τα χιόνια η αρχή του χειμώνα κτλ έτσι σε κάθε επερχόμενη αλλαγή πρωτοστατούν
κάποια γεγονότα ... Το μόνο που μένει είναι να τα δούμε αν και όπως ξανά έγραψα νιώθω ότι θα τα βιώσουμε κιόλας.
'Οτι <<μάθημα >> ήταν να πάρει ο συλλογικός νους μας απο αυτήν την εποχή πήρε .
Ότι ήταν να μάθουμε σε αυτήν την περιστροφή του σπιράλ θα << συλλεχθεί >> στην συμπαντική γνώση και θα ξεκινήσει καινούργια
περιστροφή .
Αν γνώριζα και το πως ...... τι άλλο να ήθελα !
Αυτά απο εμένα (προς το παρών ; :dunno: )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ArELa την Τρί 22 Νοέμ 2011, 14:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: οχι code, αλλά quote στις παραθέσεις, παρακαλώ.
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 22 Νοέμ 2011, 14:48

Ψάχνοντας εδώ και κει έπεσα και σ αυτό http://www.vpalmas.com/artmine5000/II_2D16.htm και έμεινα και ολίγον :freak: διότι λέει τα εξής ( υποτίθεται οτι τα είπε τον Σεπτέμβρη, δεν μπορώ να το τσεκάρω, γιατί έχω πολύ καιρό να μπώ στο σάιτ του).Αντιγράφω , ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ, κάποια σημεία γιατί θα εκτιμούσα τα δικά σας και της Βίκυς, ειδικά , που , αν θυμάμαι καλά έχει αναφέρει κάπου οτι έχει συνεργαστεί με τον Κοεμτζόπουλο.Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι οτι αν πράγματι έχουν ειπωθεί ( και ανεβαστεί) στο σάιτ όλα αυτά από τον Σεπτέμβρη, τότε... :dunno:

" Β) ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ: Μέσα στο προσεχές δίμηνο, (και πιο συγκεκριμένα μέχρι τις 28.10.11), προβλέπει η Δήμητρα να ξεκινήσουν οι εξής ριζικές αλλαγές: Στο πολιτικό επίπεδο θα ανατραπεί η παρούσα κυβέρνηση και θα αντικατασταθεί από μεταβατική κυβέρνηση ‘‘επιστατών’’, ικανών και τιμίων στελεχών που θα εργάζονται για το καλό των πολιτών και όχι για τον εαυτό τους ή τα μεγάλα συμφέροντα, καθοδηγούμενοι και υποβοηθούμενοι από τις οντότητες που προαναφέραμε. Στα στελέχη αυτά θα διατεθούν τα μεγάλα ποσά των πακέτων αφθονίας σε πολύτιμα μέταλλα κλπ που έχουν συγκεντρώσει οι εξωγήινοι με τους Γήινους Συμμάχους τους"

"Την παρούσα κυβέρνηση θα την ρίξουν, από ότι μου είπε, κατά πάσα πιθανότητα τα ίδια της τα στελέχη, μη ανεχόμενα πλέον την αντιλαϊκή και αδιέξοδη πολιτική που ακολουθεί μέχρι τώρα. Ακόμη αναμένει σοβαρά γεγονότα με το άνοιγμα της έκθεσης στην Θεσσαλονίκη. Η νέα υγιής κυβέρνηση(!-το θαυμαστικό δικό μου) θα λάβει όλη την απαιτούμενη βοήθεια και καθοδήγηση που θα δοθεί από τους εξωγήινους και τους Ολύμπιους μέσω των Γήινων Συμμάχων, που περιλαμβάνει και τα μεγάλα πακέτα αφθονίας (που στηρίζονται όπως είδαμε σε αποθέματα πολυτίμων μετάλλων), τα οποία φυλάσσονται στην χώρα μας (αλλά και στην Κύπρο), και τα οποία θα διανεμηθούν στον κόσμο και στους φορείς κοινής ωφελείας, μέσω των νέας μορφής που θα πάρουν οι τράπεζες, για να εκλείψει η φτώχια και η ανέχεια"

...τα υπόλοιπα , όποιος έχει υπομονή ( και γερά νεύρα) ας τα διαβάσει από το λινκ.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 22 Νοέμ 2011, 15:16

kat_woman έγραψε:έχει αναφέρει κάπου οτι έχει συνεργαστεί με τον Κοεμτζόπουλο
Και συνεργάζομαι ακόμα. Του μεταφράζω δηλαδή, τα μηνύματα που παίρνει από Αμερική κυριως... Τώρα του μεταφράζω ένα δικό του (απ'τον Ανώτερο Εαυτό του) που θέλει να στείλει και εκτός Ελλάδος, από τα ελληνικά στα αγγλικά.

Μετά από καθε μου μετάφραση, ζητούσε τη γνώμη μου. Τον ψιλοκλόνισα όταν αντέκρουα με επιχείρημα κάποιες πίπες ειδικά του Σαλούσα (μου κάθεται στο στομάχι αυτός) και τελικά στράφηκε (καλώς κατά τη γνώμη μου) και σε Ελληνες επαφικούς. Ενας γνώστης, (ξένος) ο οποίος μου κάνει έντιμος (διαισθητικά τουλάχιστον) τον βοηθάει να "λαμβάνει" μηνύματα. Αυτό που παρέθεσες, είναι ένα από αυτά, και μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως όντως του'ρθε το Σεπτέμβρη, γιατί Σεπτέμβρη μου το έδωσε να το κάνω και στ'αγγλικά.

Είναι όντως εκπληκτικό το θέμα με τις ημερομηνίες, με την "πρόγνωση" της πτώσης της κυβέρνησης ως είχε, και με το ανέβασμα της μεταβατικής, πραγμα το οποίο δεν μπορούσαμε να προβλέψουμε το Σεπτέμβρη. Λέγαμε ότι μπορεί να πέσει, αλλά σκεφτομασταν εκλογές, όχι τέτοιου είδους κυβερνητικό σχηματισμό.

Το αν η"μεταβατική κυβέρνηση" είναι κυβέρνηση << ‘‘επιστατών’’, ικανών και τιμίων στελεχών>> όπως τους λέει, παίζεται και παίζεται χοντρά σε ό,τι με αφορά, για τον απλούστατο λόγο πως βλέποντας το "ιστορικό" του "αρχιεπιστάτη" (πρωθυπουργού), δεν μπορώ (ακόμα τουλάχιστον) να διανοηθώ ότι θα πράξει τα δέοντα για το καλό της Ελλάδας κι όχι για το καλό της ολιγαρχικής ελίτ στην οποία έχει προσχωρήσει.

Από την άλλη, αν και όπως προανέφερα διατηρώ μέγιστες επιφυλάξεις, ξέρω πως είναι στενομυαλιά-περιχαράκωση να κολλάω πεισματικά στην ηδη διαμορφωμένη μου άποψη, αποκλείοντας κάθε πιθανότητα να είναι ένας απ'τους "φωτεινούς" που δουλεύει "εκ των έσω" αλλά υπέρ μας. Αν και πολύ τραβηγμένο απ'την κουρούπα, δε θα αποκλείσω αυτή την πιθανότητα. Ταυτόχρονα, δεν είμαι σε καμία θέση να σας πω ότι εναποθέτω και ελπίδες σε αυτήν. Όχι ακόμα τουλάχιστον. Πρέπει να δω κάποιο στοιχειώδες δείγμα γραφής (κι όχι απλή πρόγνωση) για να αρχίζω να επενδύω σ'αυτή την πιθανότητα... Οπότε λέω... Ίδομεν.

Το μόνο που μένει να κάνω αυτή τη στιγμή, είναι να εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου πως είναι έτσι τα πράγματα, για να θα επαληθευτεί ολόκληρη η "πρόγνωση" που θα θελαμε πολύ όλοι μας να γινει πραγματικότητα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 22 Νοέμ 2011, 16:03

Σωστά.Ομολογώ πως η απάντησή σου με ηρέμησε κάπως, γιατί - δεν ξέρω αν φαίνεται από τα λιγοστά σχόλιά μου- η πρώτη μου αντίδραση ήταν να τσαντιστώ.
Μακάρι, φυσικά, να είναι κάπως έτσι τα πράγματα.Σωστό είναι να αφήνουμε ένα περιθώριο προς εκείνη την κατεύθυνση, έχω όμως ένα gut feeling ολίγον τι αναποδιασμένο...
Εξ άλλου πολλά από αυτά που έχει γράψει ο Κοεμτζόπουλος τα διαβάζω το βράδι σαν παραμυθάκια για να με πάρει ο ύπνος.. :sleepy:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 22 Νοέμ 2011, 16:38

ArELa έγραψε: Οπότε λέω... Ίδομεν.
Tι ίδωμεν ?
δηλ πόσο ξεκάθαρα πρέπει να γίνουν τα πράγματα για να καταλάβουμε
τι η παρούσα κατάσταση ήρθε για να μας αποτελειώσει.
Τι ίδωμεν?
πόσο καλύτερα πόσο ξεκάθαρα πρέπει δηλαδή να φανεί?
Υπάρχει περίπτωση όλο αυτό το σινάφι να έχει σχέδια
άλλα πέραν του σιναφιού τους?
Δεν υπάρχει άλλο περιθώριο για ίδωμεν.
Το μόνο ίδωμεν από τώρα και πέρα θα είναι, και αν,
της χατζάρας (μεταφορικά πάντα ) που θα μας παίρνει τον λαιμό.
Ελεος!!

Ίσως κάποιοι άνθρωποι να είναι πολύ καλών προθέσεων
αλλά είναι θύματα χειραγώγησης και ύπνωσης.
Το mind control καλά κρατεί.

Ποιό χρυσάφι και ποιοί εξωγήινοι?
Πάμε καλά?

Ήρθε η ώρα του, μου φαίνεται.
Que se levvvvaaante!!!!!!!
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 22 Νοέμ 2011, 17:06

ION 4ever έγραψε:Tι ίδωμεν ?
δηλ πόσο ξεκάθαρα πρέπει να γίνουν τα πράγματα για να καταλάβουμε
τι η παρούσα κατάσταση ήρθε για να μας αποτελειώσει.
Τι ίδωμεν?
Έτσι είναι, έτσι τα βλέπουμε... Το "ιδομεν" που έγραψα πάει στην απειροελάχιστη αχτίδα φωτός, που (πιστεύω πως) πρέπει να αφήνουμε να διαπερνάει, έστω και σαν αυταπάτη, για να δυναμώνει τους μηχανισμούς άμυνας απέναντι στην απελπισία...
ION 4ever έγραψε:πόσο καλύτερα πόσο ξεκάθαρα πρέπει δηλαδή να φανεί?
Υπάρχει περίπτωση όλο αυτό το σινάφι να έχει σχέδια
άλλα πέραν του σιναφιού τους?
Δεν υπάρχει άλλο περιθώριο για ίδωμεν.
Το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει. Κανείς εδώ μέσα δεν αιθεροβατεί σε βαθμό πλήρους απώλειας της αίσθησης του πραγματικού.

Πρόκειται για πρόγνωση που γνώριζα από Σεπτέμβρη, αλλά δεν την έφερα εδώ, γιατί ουσιαστικά ταυτίζομαι με τη λογική σου.
Η πρόγνωση ήρθε εδώ από την Κατερίνα και καλώς ήρθε τελικά, γιατί δεν βλάπτει να το δούμε/συζητήσουμε κι αυτό.

Θα πρέπει να βλέπει κι η δική σου λογική ότι με τα δεδομένα όπως τα βλέπαμε το Σεπτέμβρη, δεν μπορούσαμε να κάνουμε τέτοια πρόγνωση, και όντως, δεν την κάναμε, ούτε καν πραγματευτήκαμε σε τόσες συζητήσεις εδω μέσα τέτοια πιθανότητα...

Την 28/11 που επισημαίνει το προγνωστικό, έγινε κι ενα λαϊκό ξέσπασμα που επίσης δεν μπορούσαμε να προβλέψουμε νωρίτερα...

Όπως και να'χει, αναμέναμε πτώση του ΓΑΠ και στα καπάκια εκλογές,
όχι τέτοια μετάβαση...


Στο σημείο που γίνεται αναφορά για μεταβατική κυβέρνηση, η πρόγνωση επαληθεύτηκε, κι αυτό οφείλουμε να το αναγνωρίσουμε. Δεν ξέρω αν ήταν τρελή μαντεψιά και τρελή τύχη, ή μήνυμα από λαμόγιο που ήξερε, ή... γιατί υπάρχει και η ελάχιστη πιθανότητα να παίζει κάποια αλήθεια σ'όλα αυτά...? Δεν ξέρω. ΕΔΩ ομως, παίζει το "Ίδομεν", γιατί κάποια στιγμή στο εγγύς ή και το απώτερο μέλλον, είναι βέβαιο ότι η αλήθεια θα λάμψει, όποια και να'ναι αυτή.

Τέλος, μια διευκρίνιση: Το να αφήνεις ένα παραθυράκι ανοιχτό για ένα αχνό άγγιγμα ελπίδας, δε σημαίνει πως υπνωτίζεσαι και χειραγωγείσαι και σίγουρα δεν σημαίνει πως κάθεσαι στ'αυγά σου στην πλήρη αδράνεια/απραξία, και περιμένεις σωτήρες εξ ουρανού για να σε σώσουν. :ufo:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 22 Νοέμ 2011, 17:48

ArELa έγραψε:
ION 4ever έγραψε: Την 28/11/10 που επισημαίνει το προγνωστικό, έγινε κι ενα λαϊκό ξέσπασμα που επίσης δεν μπορούσαμε να προβλέψουμε νωρίτερα...
Τέλος, μια διευκρίνιση: Το να αφήνεις ένα παραθυράκι ανοιχτό για ένα αχνό άγγιγμα ελπίδας, δε σημαίνει πως υπνωτίζεσαι και χειραγωγείσαι και σίγουρα δεν σημαίνει πως κάθεσαι στ'αυγά σου στην πλήρη αδράνεια/απραξία, και περιμένεις σωτήρες εξ ουρανού για να σε σώσουν. :ufo:
Ναι μια ελπίδα και ένα θαύμα είναι πάντα το προσδοκώμενο.
Και σε καταλαβαίνω
όπως καταλαβαίνω και εμένα που μέρες τώρα έχω βουβαθεί.
Χιλιάδες σκέψεις χιλιάδες θέματα από κοινωνικά
μέχρι προσωπικά και νοιώθω σαν να είναι βουβή
δεν μπορώ καν να μιλήσω η να συμμετέχω.
Ένα παράξενο αίσθημα ματαιότητας
και ταυτόχρονα μιά Ελπίδα για μια ελπίδα.
Απλώς εγώ ελπίζω αλλού... σε άλλες κινήσεις ...

Δεν εννοώ ότι εμείς εδώ σε αυτό το φόρουμ
είμαστε οι υπνωτισμένοι.

Όλοι οι καλοπροαίρετοι και αφελείς
είναι τα κατ'εξοχήν ευάλωτα θύματα του mind control.
Και τολμάω να το λέω εδώ γιατί λίγο ως πολύ μέσα
σε αυτό το φόρουμ παίζει πολύ η έρευνα.
Λίγο ως πολύ αν δεν έχουμε καταλάβει τις μεθόδους τους 100%
τις υποψιαζόμαστε.
Τις περισσότερες φορές ο χειραγωγημένος δεν το ξέρει.

Any way μπορεί να κάνω και λάθος για τον άνθρωπο αλλά
διαβάζοντας το παραπάνω κείμενο και την προφητεία
μου σηκώθηκαν οι τρίχες.

Και ναι συμφωνώ καλά έκανε η cat και το έφερε εδώ.
Τώρα που πέφτουνε οι μάσκες και τα ξεβρακώματα
τουλάχιστον ας ξέρουμε ....
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 22 Νοέμ 2011, 18:10

Τέλος, μια διευκρίνιση: Το να αφήνεις ένα παραθυράκι ανοιχτό για ένα αχνό άγγιγμα ελπίδας, δε σημαίνει πως υπνωτίζεσαι και χειραγωγείσαι και σίγουρα δεν σημαίνει πως κάθεσαι στ'αυγά σου στην πλήρη αδράνεια/απραξία, και περιμένεις σωτήρες εξ ουρανού για να σε σώσουν.
Ασε ενα παραθυρακι ανοιχτο με ρεαλιστικό τρόπο, βασισμένος στην ιστορική γνώση και οχι σε ιστορίες για εξωγηινους.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 23 Νοέμ 2011, 12:49

Πάντως, για να πούμε και του στραβού το δίκιο, σήμερα που είχα και λίγο χρόνο και διάθεση για ...ιστοριούλες διάβασα το εν λόγω ποστ του Κοεμτζόπουλου σχεδόν μέχρι το τέλος (θέλει πολύυυυυ υπομονή :) ) και σε σημείο που γράφτηκε μετά τις 11-11 αναφέρει: "Κατ αρχήν σπεύδω να απαντήσω σε ερωτήσεις που πήρα σχετικά με την νέα κυβέρνηση, ως εξής: Η πρόσφατη κυβέρνηση Παπαδήμου δυστυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία των φωτεινών μεταβατικών κυβερνήσεων που περιμένουμε, αλλά είναι και αυτή σκοτεινή (καθώς και ο πρωθυπουργός της), όπως ήσαν και οι προηγούμενες κυβερνήσεις, χειραγωγούμενη (και μάλιστα ακόμη περισσότερο), από την σκοτεινή ελίτ που χειραγωγεί και όλες τις άλλες κυβερνήσεις της ΕΕ, (και όχι μόνον αυτές)."

Άρα, σ'αυτό το σημείο τουλάχιστον , ξέρει τι του γίνεται..Και στο βαθμό που προφήτευσε κάποιες πολιτικές εξελίξεις, επίσης είναι απορίας άξιο..( λέει και κάπου οτι ο Παπανδρέου θα πάρει με δόλο ψήφο εμπιστοσύνης από τη Βουλή.., μήπως έτσι δεν έγινε?).Ποιός του τα είπε?Να πιστέψω τα διάφορα με επικοινωνίες και τα τοιαύτα?Θα πρέπει να πιστέψω και τα υπόλοιπα, με τους θαλάμους,το πέρασμα στην 5η διάσταση, τους εξωγήινους κλπ για τα οποία έχω πει την άποψή μου.bedtime stories..Δεν ξέρω βρε παιδιά.. :dunno:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 23 Νοέμ 2011, 13:32

Τα μηνύματα που έχω μεταφράσει από πέρσι, έχουν πέσει σε πολλά μέσα. Αυτό δεν τα καθιστά απολύτως αξιόπιστα, αλλά τα κάνει σίγουρα άξια να τα εξετάζει/συνυπολογίζει κανείς...

Όταν μετέφραζα το της μεταβατικής κυβέρνησης (Το Σεπτέμβρη) γέλασα στη σκέψη ότι εντάξει, το παρατράβηξαν με τις πίπες... Μετά το'φαγα στη μάπα.
Για το "σκοτεινό" της τωρινής κυβέρνησης, δεν το είχα δει/διαβάσει/μεταφράσει, προφανώς το πρόσθεσε μετέπειτα. (χαρά στην υπομονή σου ρε Κατερινάκι που το διαβάζεις όλο αλλά και τη δική μου που μεταφράζω τέτοια κατεβατά... :lol: )

Εγώ εκεί που χοντροχαλιέμαι, είναι οι θάλαμοι όπως λες, και τα τοιαύτα, αλλά πιο πολύ αυτά που λέει για κρυστάλλινες πολιτείες στο εσωτερικό της Γης, τους αγκαρθανούς κλπ. Μου κάνουν τρίχες κατσαρές αυτά.

Βέβαια οι θεωρητικολογίες περί κοίλης Γης είναι πολλές. Τα ενδεικτικά περί οπής-εισόδου προς τα έγκατα στο Βόρειο πόλο, επίσης δεν μπορώ να τα αγνοήσω. Αν υπάρχει ζωή εντός Γης, θα παίζει σε κάποια συγκεκριμένα "κατασκευασμένα" σημεία ως βάσεις εξωγήινων...
Δεν μπορώ να χωνέψω πως για εκατομμύρια χρόνια, έχουμε εν αγνοία μας "ντόπιους-γήινους" που ζουν εκεί και φτάνουν το 1 δις σε πληθυσμό... Επ'αυτού, το πλησιέστερο που άκουσα και μου φάνηκε πιο σωστό, ήταν απ'τον Ντίκον νομίζω (δεν θυμάμαι τώρα από ποιον) ο οποίος στο ερώτημα αν δέχεται την ύπαρξη υπογείων πολιτειών κλπ, απάντησε "σ'αυτή την τριτοδιάστατη Γαία, όχι. Με τίποτα. Σε άλλη διάσταση ίσως...Βασικά νομίζω πως το μήνυμα ήταν για άλλη διάσταση και κάποιος το ερμήνευσε ως εσώτερη Γαια...του εδώ και του τώρα μας"
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 23 Νοέμ 2011, 13:45

ION 4ever έγραψε:Την 28/11/10 που επισημαίνει το προγνωστικό,
Καλά βρε κούκλα, μη βαράς. 28/10 εννοούσα.. :P
ION 4ever έγραψε:Και σε καταλαβαίνω
όπως καταλαβαίνω και εμένα που μέρες τώρα έχω βουβαθεί.
Χιλιάδες σκέψεις χιλιάδες θέματα από κοινωνικά
μέχρι προσωπικά και νοιώθω σαν να είναι βουβή
δεν μπορώ καν να μιλήσω η να συμμετέχω.
Ένα παράξενο αίσθημα ματαιότητας
και ταυτόχρονα μιά Ελπίδα για μια ελπίδα.
Απλώς εγώ ελπίζω αλλού... σε άλλες κινήσεις ..
Το βρήκα! :xara:
Αναφέρθηκα σ'αυτό το κομμάτι σου στο "άναρχο ημερολόγιο", αλλά είχα ξεχάσει πού το'βαλες...
Νιώθω ΑΚΡΙΒΩΣ όπως νιώθεις... πολύ συχνά...
τώρα αρχίζω να "βγαίνω" σιγά σιγά απ'το αίσθημα ματαιότητας, που θεωρώ πως είναι ό,τι χειρότερο (να παίζει μέσα μας) αυτή τη στιγμή... Κι αρχίζω να βγαίνω, γιατί παλεύω προς αυτή την κατεύθυνση... :wink: Το ότι "ελπίζεις αλλού... σε άλλες κινήσεις"... σημαίνει πως το αισθημα ματαιότητας που σε καταλαμβάνει κι εσένα, δε θα μετατραπεί τουλάχιστον σε πλήρη παραίτηση... (ευτυχώς)
Divine Sinner έγραψε:Ασε ενα παραθυρακι ανοιχτο με ρεαλιστικό τρόπο, βασισμένος στην ιστορική γνώση και οχι σε ιστορίες για εξωγηινους.

Αν για σένα πρέπει ο "ρεαλιστικός τρόπος" να βασίζεται στην ιστορική γνώση που μας έχουν πασάρει σε πληροφορώ (χωρίς να απορρίπτω ΣΥΛΛΗΒΔΗΝ την καταγεγραμμένη ιστορία) πως μελετώ και την εναλλακτική, την ΑΝΑΘΕΩΡΗΜΕΝΗ - εκτεταμένη- ΕΞΩσυστεμική ιστοριά, άρα η δική μου "ιστορική γνώση", περιλαμβάνει την παρουσία των εξωγήινων από αρχαιοτάτων χρόνων -παλιότερα εμφανή σήμερα αφανή- ως καταλυτικότατη στην εξέλιξη του είδους μας, και ίσως και υπεύθυνη σε μεγάλο μέρος της, για τη σημερινή μας κατάσταση.

Συνεπώς μάλλον προσδιορίζουμε διαφορετικά τον "ρεαλιστικό τρόπο" αυτή τη στιγμή... :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”