ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Του κόσμου τα παράξενα, μελέτες, εξερευνήσεις...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 17 Ιούλ 2011, 13:56




Tα σχόλια δικά σας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 17 Ιούλ 2011, 22:01

Εε γνωστες οι απόψεις μου.
Οι ολυμπιοι ειναι δυναμεις της φυσης.
Δεν ειναι εξωγηινοι.

Τωρα οσον αφορα το βιντεο.
Το φτιαξαν οι ιδιοι οι ολυμπιοι; ποιο σοφτβερ χρησιμοποιησαν; γηινο ή εξωγηινο;
Η το φτιαξε καποιος επαφικος; γιατι δεν το υπογράφει.
Οχιιιιι. το φτιαξε καποιος wanabe.
:)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 00:38

Methos έγραψε:Δεν ειναι εξωγηινοι.
Πώς είσαι τόσο σίγουρος γι'αυτο;



Methos έγραψε:Τωρα οσον αφορα το βιντεο.
Το φτιαξαν οι ιδιοι οι ολυμπιοι; ποιο σοφτβερ χρησιμοποιησαν; γηινο ή εξωγηινο;
Η το φτιαξε καποιος επαφικος; γιατι δεν το υπογράφει.
Οχιιιιι. το φτιαξε καποιος wanabe.
Είναι ακριβές απόσπασμα από κάποιο βιβλίο του Καλογεράκη.
Απ'οσο γνωρίζω, αυτό υπάρχει σαν μήνυμα από τους Ολυμπίους σε αρκετά βιβλία του.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 00:47

μάλλον το προηγούμενο κείμενό μου δεν δημοσιεύθηκε...(κι έγραφα μια ώρα...) τώρα κάνω ΔΟΚΙΜΗ να δω αν θα δημ/τεί αυτό....
(Βίκυ, μην με σκοτώσεις...ακόμη!...σίγουρα θάχεις κι άλλη ευκαιρία...!)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 00:53

Χαχα, δε θα σε σκοτώσω Πόλυ μου, απλά χαίρομαι που επιτέλους "μίλησες" εδώ μέσα! :xara:

Καλώς ήρθες στα ΙΔΕΟ! :rose:

Δεν πειράζει που χάθηκε, ξέρω πως θα το ξαναγράψεις και θα ανέβει κάποια στιγμή. Με ενδιαφέρει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ η σκέψη και η άποψή σου σ'αυτό το θέμα, όντας μελετήτρια του Καλογεράκη, κι έχοντας ανοίξει και τα δικά μου μάτια σε σχέση με τα μηνύματα που έχει δώσει. (σε ευχαριστώ κι εδώ γι'αυτό).

Αυτή τη φορά, γράψε πρώτα τις σκέψεις σου σε word και μετά κάνε ένα copy paste εδώ, και μετά πάτα submit. Τουλάχιστον αν πάλι δεν τα καταφέρεις να ανέβει, θα υπάρχει στο word και δε θα χαθεί, και θα το ξανανεβάσεις. :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 01:10

Συγνώμη, δεν ξέρω γιατί η προηγούμενη -και πρώτη δημοσιεύσή μου στο σάιτ σας- δεν εμφανίστηκε...προφανώς κάτι πάτησα λάθος...
Εγραφα λοιπόν στον φίλο Methos ότι το μήνυμα είναι πιστή αντιγραφή από βιβλίο του στρατηγού Γεράσιμου Καλογεράκη, ο οποίος
είναι σε επαφή με τους Ολύμπιους ΕΨΙΛΟΝ εδώ και πολλά χρόνια και τα μηνύματα είναι εξακριβωμένα αυθεντικά και προερχόμενα
από διαστημόπλοια (μητρικά, θυγατρικά και υποθυγατρικά) που βρίσκονται γύρω από το βόρειο ημισφαίριο του πλανήτη κατά κύριο
λόγο...Η αποστολή των μηνυμάτων γίνεται μέσω Η/Υ -το παλαιότερο μοντέλο που υπάρχει, ένα ασπρόμαυρο...σαράβαλο, να το πώ
έτσι...ο στρατηγός κάλεσε τους καλύτερους επιστήμονες Η/Υ από Αμερική, Ρωσία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες, αυτοί διέλυσαν τον
υπολογιστή, δεν βρήκαν τίποτα το ύποπτο, τον επανασυναρμολόγησαν και απεφάνθησαν όλοι τους ότι δεν υπάρχει περίπτωση ο
συγκεκριμένος υπ. να λαμβάνει μηνύματα από καμμία απολύτως γήινη τεχνολογία, ούτε από ΗΑΑRP, ούτε από οπουδήποτε αλλού.
Το απέκλεισαν τελείως.- Σήμερα, αρκετές χιλιάδες Ελληνες λαμβάνουν μηνύματα μέσω Η/Υ από τους Ολύμπιους, αρκεί ο Η/Υ να βρί-
σκεται μέσα σε φυσικό ενεργειακό δίαυλο -υπάρχουν πάνω από 5.000 στην Ελλάδα - και φυσικά και σε όλο τον πλανήτη...
Το βίντεο το έφτιαξε κάποιος γιουτούμπερ με το ψευδόνυμο (αν και μοιάζει πραγματικό όνομα...) THOMASTHEODOROS, το βρήκα
κατά τύχη, και το μετέφερα στο δικό μου κανάλι, απ' όπου το η Βίκυ το μετέφερε εδώ...Αυτά για την ώρα, είναι 1.08΄ το πρωί ,
και ελπίζω το συγκεκριμένο να δημοσιευτεί ...
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από delfini05 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 01:26

Όσοι τις διαθήκες εξετάζουν, & ιδιαίτερα του Προμηθέα, λύσεις & αποτελέσματα βρίσκουν...

"Οι Θεοί είναι ευφυέστατοι. Μπορούσαν αμέσως να ιδούν πολύ μακρυά & ήξεραν τι γινόταν στον Κόσμο.
Όταν κοίταζαν, έβλεπαν ακαριαία τα πάντα γύρω τους, τόσο στον ουράνιο θόλο όσο & στην επιφάνεια της γήινης σφαίρας.
Έβλεπαν σε πολύ μεγάλες αποστάσεις χωρίς να χρειάζεται να κινηθούν.
Έβλεπαν όλον τον κόσμο αμέσως από τη θέση που βρίσκονταν.
Είχαν πολύ μεγάλη σοφία"

Πόπολ Βούχ Μεξικού
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
Acid{RFE}
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Δευ 08 Σεπ 2008, 16:56
Irc ψευδώνυμο: Acid{RFE}
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Land Of Freedom
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Acid{RFE} » Δευ 18 Ιούλ 2011, 03:32

Εγω απλά θα παραθέσω μερικά βίντεο, χωρίς να σημαίνει ότι αποδέχομαι ή απορρίπτω το περιεχόμενό τους.

Η συγκεκριμένη εκπομπή, αναλύει μια "Οπτική" ότι οι Έλληνες θεοί ή και θεοί άλλων πολιτισμών ήταν
"Εξωγήινα όντα"{Αυτό το εξωγήινα, ούτε να το λέω δν θέλω έτσι όπως έχει καταντήσει}.






Άβαταρ μέλους
annonnaki
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 08:48
Φύλο: Άνδρας

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από annonnaki » Δευ 18 Ιούλ 2011, 10:02

anthem358 έγραψε:ο οποίος είναι σε επαφή με τους Ολύμπιους ΕΨΙΛΟΝ εδώ και πολλά χρόνια και τα μηνύματα είναι εξακριβωμένα αυθεντικά και προερχόμενα από διαστημόπλοια (μητρικά, θυγατρικά και υποθυγατρικά) που βρίσκονται γύρω από το βόρειο ημισφαίριο του πλανήτη κατά κύριο λόγο
Αγαπητέ φίλε/η, αν και θα ήθελα και εγώ προσωπικά αλλά και όλοι οι ελεύθερα σκεπτόμενοι άνθρωποι επί γης, ελληνόφρονες ή μη, να είναι αληθινά όλα τα παραπάνω δεν υπάρχει απολύτως καμία απόδειξη ούτε για τα σκάφη τα οποία αναφέρεις (προφανώς αναφέρει ο κος Καλογεράκης τον οποίο έχω διαβάσει και συμπαθώ ιδιαίτερα). Επίσης πόσο εξακριβωμένα και με ποια μέθοδο μπορεί να είναι κάποια μηνύματα τα οποία δεν μπορεί να αποδειχθεί από ποιον, με τι προθέσεις, με ποια μέσα κλπ προέρχονται;
anthem358 έγραψε:Η αποστολή των μηνυμάτων γίνεται μέσω Η/Υ -το παλαιότερο μοντέλο που υπάρχει, ένα ασπρόμαυρο...σαράβαλο, να το πώ έτσι...ο στρατηγός κάλεσε τους καλύτερους επιστήμονες Η/Υ από Αμερική, Ρωσία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες, αυτοί διέλυσαν τον υπολογιστή, δεν βρήκαν τίποτα το ύποπτο, τον επανασυναρμολόγησαν και απεφάνθησαν όλοι τους ότι δεν υπάρχει περίπτωση ο συγκεκριμένος υπ. να λαμβάνει μηνύματα από καμμία απολύτως γήινη τεχνολογία, ούτε από ΗΑΑRP, ούτε από οπουδήποτε αλλού. Το απέκλεισαν τελείως.
Φαντάζομαι πως η πηγή σου είναι η ίδια με την δική μου (ο ίδιος). Αναγνωρίζω ότι δεν έχω αφιερώσει αρκετό χρόνο.
Εντούτοις δεν μπορώ να δεχθώ πως ο μόνος τρόπος επικοινωνίας είναι αυτό το "αρχαίο" PC. Τώρα το κατά πόσον το έχουν ελέγξει και ποιοι ως φύσιν δυσκολόπιστος άνθρωπος με υψηλό επίπεδο γνώσεων σε hardware Η/Υ δεν μπορώ να δεχθώ έτσι απλά πως το έχουν εξετάσει. Αν και το θέμα μας δεν είναι το pC αλλά η αυθεντικότητα των μηνυμάτων.


Που θέλω να καταλήξω: Αν και εγώ προσωπικά είμαι πολύ κοντά στην συγκεκριμένη "σχολή" και ασπάζομαι στοιχεία από τα πιστεύω της, δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να αποδεχθώ όρους όπως "εξακριβωμένα", "αυθεντικά" κλπ. Πολύ θα ήθελα να υπάρχουν αποδείξεις (αν και αυτό θα ανέτρεπε βασικά στοιχεία της θεωρίας) αλλά απ' όσον τουλάχιστον εγώ αντιλαμβάνομαι δεν υπάρχουν.

ΥΓ1: καλώς ήρθες στα ΙΔΕΟ εγώ σαν νέο μέλος νομίζω πως έχω βρει μια όαση πληροφόρησης και συζήτησης με ανθρώπους που αν και δεν γνωρίζω έχω εκτιμήσει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 10:45

annonnaki έγραψε:δεν υπάρχει απολύτως καμία απόδειξη ούτε για τα σκάφη τα οποία αναφέρεις (προφανώς αναφέρει ο κος Καλογεράκης τον οποίο έχω διαβάσει και συμπαθώ ιδιαίτερα)
Συγνώμη που παρεμβαίνω, (αφού απευθύνεσαι στην Πόλυ που είναι κοπέλα παρεμπιπτόντως :wink: ) αλλά άκουσα τη φράση "δεν υπάρχει καμία απόδειξη" μια φορά παραπάνω απ'όσο το αντέχω, οπότε θα την πληρώσεις εσύ, γιατί εσύ την είπες αυτή τη μια φορά παραπάνω...(άνευ παρεξηγήσεως) :lol:

Τι εννοούμε όταν λέμε "απόδειξη"? Κάτι χειροπιαστό που να το δούμε με τα μάτια μας θα μου πεις... που να στηρίζεται σε κάποιο λογικό έρεισμα θα μου ξαναπείς...
Κι εγώ θα σου ανταπαντήσω πως έχουμε δεχτεί ένα κάρο πράγματα ΩΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, παρ'όλο που μας τα είπαν και δεν τα'δαμε ποτέ οι ίδιοι... Δεχόμαστε για παράδειγμα ότι ο Κολοκοτρώνης (τυχαία η αναφορά στο συγκεκριμένο πρόσωπο) υπήρξε, παρ'όλο που δεν τον είδαμε ποτέ οι ίδιοι, δεν υπάρχει ούτε μία φωτογραφια ή βίντεο μ'εκείνον (γιατί δεν υπήρχαν φωτογραφικές και βίντεο τότε), αλλά δεχόμστε χωρίς να αμφισβητούμε το γεγονός ότι υπήρξε. Όμως επί της ουσίας, ποια "απόδειξη" υπάρχει στο μυαλό μας ότι υπήρξε; Αφού δεν τον είδαμε... Μόνο οι μαρτυρίες άλλων ανθρώπων της εποχής, που σήμερα είναι καταγεραμμένες ως "ιστορία".


Όταν όμως ο Καλογεράκης λέει πως μέσα απ'τον υπολογιστή δέχθηκε μηνύματα, εκεί κολλάμε... σφιγγόμαστε, και ζητάμε χειροπιαστές αποδείξεις... Αν έρθουν άλλοι δέκα και πουν ότι ΕΙΔΑΝ αυτά τα μηνύματα στον υπολογιστή του, πάλι οι περισσότεροι δεν θα το πιστέψουν. Και η "δυσκοιλιότητα" στην αποδοχή ενός πεπραγμένου εδώ, δεν είναι η έλλειψη χειροπιαστών αποδείξεων του τύπου "να το δω με τα μάτια μου", γιατί όπως προείπα, κανείς δεν ζητάει να δει τον Κολοκοτρώνη με τα μάτια του... Έγκειται μόνο στο γεγονός ότι δεν μπορούμε να αποδεχτούμε κάτι που βγαίνει έξω από τις νόρμες, και τη λογική όπως μας τις δίδαξε/πασάρισε το σύστημα...

Να επισημάνω εδώ επίσης, το γεγονός ότι δεν γίνεται κανένα σχέδιο πτήσης που να περνάει πάνω απ'τον Όλυμπο... και πολλά σκάφη που παραβίασαν αυτόν τον "κανόνα" και πέρασαν από πάνω, συνετρίβησαν... Γιατί απαγορεύονται σχέδια πτήσης πάνω από τον Όλυμπο; Και γιατί κάποια σκάφη που το ρισκάρουν να περάσουν από πάνω του, συντρίβονται; Δεν είναι απόδειξη, αλλά είναι ένδειξη πως κάτι παίζει εκεί... Μήπως αυτή η ένδειξη είναι και ένα είδος απόδειξης?
annonnaki έγραψε:Εντούτοις δεν μπορώ να δεχθώ πως ο μόνος τρόπος επικοινωνίας είναι αυτό το "αρχαίο" PC.
Μα δεν ήταν ο μόνος τρόπος... Στο βιβλίο του υπάρχουν αναφορές για άλλου είδους επαφές και το Λιτόχωρο (αλλά και σε άλλους ενεργειακούς τόπους) με την εμφάνιση σφαιρών... Κι εκεί παρευρίσκοντο και άλλοι, δεν ήταν μόνος του ο Καλογεράκης... Και άλλοι τα είδαν...

Όταν δεν υπαρχει τρόπος χειροπιαστής επιβεβαιωσης, πιστεύω πως είναι πιο σωστό να εστιάζουμε σ'αυτά που αναφέρει ο άνθρωπος και αφού τα μελετήσουμε, τα ψάξουμε και εμβαθύνουμε, τότε μπορούμε να πούμε αν μας "κάθονται καλά" ή όχι, αν αντηχούν κάτι σωστό μέσα μας ή όχι, γιατί αυτό είναι πιο σημαντικό στην τελική απ'το να αναζητάμε την "απόδειξη" (που ρεαλιστικά και πρακτικά δεν μπορεί να υπάρξει ποτέ) για το αν έγιναν όπως τα λέει ή όχι...

Να πω και κάτι άλλο εδώ...
Επί δεκαετίες παραμυθιαζόμασταν (η γενιά μου τουλάχιστον) ότι ΕΓΙΝΕ και ΚΑΤΕΓΡΑΦΗ η προσελήνωση. Σήμερα λέω πως μπορεί να έγινε, αλλά η καταγραφή δεν έγινε στη Σελήνη... Βάλτο κι αυτό στα υπ'όψιν λοιπόν όταν σκέφτεσαι τη λέξη "αποδείξεις"...


Σκοπεύω κάποια στιγμή (όταν ευκαιρήσω ) να βάλω κάποια αποσπάσματα, (από κομμάτια των βιβλίων του που μου έδωσε η Πόλυ) τα οποία σ'εμένα αντηχούν καλά και σωστά, για υπάρχουν εδώ καταγεγραμμένα, να'ναι και στα "υπ'όψιν" όσων ενδιαφέρονται, και γιατί όχι, να συζητηθούν αν θέλετε.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 12:14

Bίκυ, συμφωνώ απολύτως με όσα έγραψες προηγουμένως (αν δεν συμφωνούσα, θα το έγραφα, ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ).
Δυστυχώς είχα πάρα πολύ πριν λίγο, αλλά ξαφνικά το μήνυμα εξαφανίστηκε, (ίσως γιατί ήταν πολύ μεγάλο?)
και το τώρα το ξαναγράφω, αλλά όχι τόσο εκτεταμένο...
Αγαπητέ φίλε Annonnaki, υπάρχουν πάμπολλες φωτογραφίες-αποδείξεις (εκπληκτικές πραγματικά) που δείχνουν σκάφη να εισέρχονται στον δικό μας χωροχρόνο από το υπεριώδες φάσμα του Φωτός (βιβλίο "Η Υπέρτατη Μύηση), επίσης επίσημες φωτο της ΝΑΣΑ δείχνουν αστροπολιτείες στον ΄Ηλιο διαστάσεων 3,5 φορές σαν τη Γη (τόσο τα υπολόγισαν οι ίδιοι), άπειρα βίντεο στο Υ.Τ. δείχνουν φωτο αστ/πλοιων (όχι τις παλιές, καινούργια βίντεο με εκπληκτικές λήψεις)....Σχετικά με τις προθέσεις, έχω συναντήσει τον Κ. μία φορά,
μαζί με πολλούς άλλους φυσικά, και η απόλυτη ακεραιότητα και τιμιότητα του ανδρός είναι παραπάνω από εμφανής...Μπορεί να τον συναντήσει όποιος θέλει, το τηλ.του υπάρχει σε όλα τα βιβλία γι' αυτό το σκοπό...
Η κατεστημένη επιστήμη αρνείται να δεχθει πολλά πράγματα (τα οποία όμως υπάρχουν χωρίς αμφιβολία) επειδή δεν έχει χειροπιαστές αποδείξεις....Η τηλεόραση ανοίγει με μια ακτίνα υπέρυθρου φωτός που δέχεται από το τηλεκοντρόλ...η ακτίνα αυτή είναι αόρατη για μας, αυτό σημαίνει πως δεν υπάρχει ? Αν πιστεψουμε πως υπάρχουν μόνο όσα βλέπουμε με την ατελή όρασή μας , τότε απορρίπτουμε ο,τι δήποτε είναι πολύ πιό ουσιαστικό, υπαρκτό και αληθινό... Είμαστε μέσα σ' ένα μάτριξ και η συχνότητα λήψης πληροφοριών για
όλους εμάς στην 3η διάσταση είναι τραγικά περιορισμένη, ασφαλώς θα το ξέρεις αυτό....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 12:38

anthem358 έγραψε:Δυστυχώς είχα πάρα πολύ πριν λίγο, αλλά ξαφνικά το μήνυμα εξαφανίστηκε, (ίσως γιατί ήταν πολύ μεγάλο?)
και το τώρα το ξαναγράφω, αλλά όχι τόσο εκτεταμένο...
Δεν υπάρχει περίπτωση. Το φόρουμ μας δέχεται μεγάλο όγκο στα ποστς. Απλά κάποιο άλλο λαθάκι έγινε και δεν ανέβηκε. Δύο λόγοι μπορεί να προκάλεσανα την απώλεια του κειμένου: 1/ Μπορεί να σε ξελογκάρει το σύστημα, γι'αυτό όταν κάνεις λογκ ιν, να τσεκάρεις και ένα κουτάκι από κάτω που λέει Log me on automatically each visit
2/ Ή απλά μπορεί να μην πάτησες submit.

Γι'αυτό σου λέω, πριν ανεβάσεις εδώ ένα ποστ, γράφε το πρώτα σε word να μην το χάνεις...

Κατά τα λοιπά, με βρίσκουν σύμφωνη αυτά που λες. :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 13:05

...η αυθεντικότητα των μηνυμάτων "μιλάει" (ή δεν "μιλάει") μέσα στο ενεργειακό κέντρο του καθενός από
εμάς...Υποτίθεται πως είμαστε (ή θάπρεπε να είμαστε) σε μια ενεργειακή συχνότητα του ηλ/μαγν/κού μας
πεδίου, όπου να μπορούμε να "δούμε" ή να "νιώσουμε" μέσα μας (τουλάχιστον ως ένα βαθμό) τί είναι αυ-
θεντικό και τί όχι, τί προσπαθεί να σε παραπλανήσει και να σου δημιουργήσει σύγχυση, και τί προσπαθεί
να σε βοηθήσει να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα (ή κάποια πράγματα...). -Οσοι έχουν διαβάσει ΟΛΑ τα μηνύ-
ματα και ειδικά τα τελευταία που αναφέρονται στην σημερινή κατάσταση στην Ελλάδα και εξηγούν γιατί ο
...φιόγκος μας ξεπούλησε (ή νομίζει ότι μας ξεπούλησε, ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΤΡΕΨΟΥΜΕ
ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ - ΓΡΟΘΙΑ, που ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙ
που ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΣΠΑΣΤΕΙ από καμμία εξωτερική δύναμη, και ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΕΙ ΩΣΟΤΟΥ ΤΟΝ
ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗ ΧΩΡΑ...) νιώθει μέσα του την απόλυτη βεβαιότητα ότι τα μηνύματα
είναι αυθεντικά, κι επίσης ότι δεν μπορούν να προέρχονται από γήινους παράγοντες....
Ξέχασα να απαντήσω σε προηγούμενο σχόλιο, ότι οι Ολύμπιοι ΔΕΝ - ΕΙΝΑΙ - ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, είναι Ουράνιες
Υπερβατικές Οντότητες (κινούνται δηλαδή σε πολύ μεγάλο εύρος διαστάσεων -από την 3η έως και την 10η)
Οι "κοινοί" εξωγήινοι δεν μπορούν να κινηθούν πάνω από το 2ο ήμισυ της 5ης διάστασης, κινούνται δηλαδή
ουσιαστικά μόνο μέσα στο μάτριξ...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 13:15

Χμ... συμφωνώ με το πρώτο μέρος της τοποθέτησης σου.
Με το δεύτερο, έχω ένα θεματάκι.
Λες:
anthem358 έγραψε:Ξέχασα να απαντήσω σε προηγούμενο σχόλιο, ότι οι Ολύμπιοι ΔΕΝ - ΕΙΝΑΙ - ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, είναι Ουράνιες
Υπερβατικές Οντότητες (κινούνται δηλαδή σε πολύ μεγάλο εύρος διαστάσεων -από την 3η έως και την 10η)
Οι "κοινοί" εξωγήινοι δεν μπορούν να κινηθούν πάνω από το 2ο ήμισυ της 5ης διάστασης, κινούνται δηλαδή
ουσιαστικά μόνο μέσα στο μάτριξ...
Εξω-γήινοι για μένα είναι όσοι βρίκονται εκτός γης- ή/και γήινου πεδίου-μάτριξ κλπ.

Δεν ξέρω πώς ακριβώς διαχωρίζεις "κοινούς" από "ουράνιες οντότητες"... Πάντως, και οι μεν και οι δε, ΕΞΩ-ΓΗϊνοι είναι... Δέχομαι ότι υπάρχουν πολλά επίπεδα εξελιξιμότητάς τους. Όπως υπάρχουν πολλά και στο γήινο πεδίο άλλωστε...
Όμως όσοι βρίσκονται/ ζουν/δρουν/ λειτουργούν εκτός γήινου πεδίου, ειναι εξ ορισμού εξωγήινοι. Από το ανώτατο Ον-Δημιουργό-Θεό όπως θέλετε πέστε τον, έως το λαμόγιο γκρίζο ή ερπετοειδές που μας κάνει τη ζωή ποδήλατο και στο γήινο μάτριξ. Συνεπώς, και οι ΟΛΥΜΠΙΟΙ, εφ'όσον θα δεχτούμε ότι ήρθαν από τα αστέρια, ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ είναι. Από εκεί και πέρα, εξαρτάται από το "μέσα" του καθενός να εντοπίσει σε ποια (και πόσο εξελιγμένη) "οικογένεια" εξωγήινων... "ανήκει".
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από axinosp » Δευ 18 Ιούλ 2011, 13:22

"-Είμαστε αυτοί που θα διαλύσουν Εξ αποστάσεως την Τεχνολογία Εκπομπής Ραδιοσυχνοτήτων της ΣΕΛΗΝΙΑΚΗΣ ΑΝΤΙΚΑΜΠΑΛΑ, τον Τρόμο των απανταχού Πιστών όλων των ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ.
-Είμαστε αυτοί που θα υποχρεώσουν ΤΑ ΣΕΛΗΝΙΑΚΑ ΞΕΝΟΦΕΡΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΝ ΚΑΘΕ προσπάθεια ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ πάνω στον Πλανήτη μας , και στο ΕΘΝΟΣ ΜΑΣ.
Είμαστε αυτοί που θα Ανατρέψουν τα Σχέδια του ΣΕΛΗΝΙΑΚΟΎ ΑΥΤΟΚΡΆΤΟΡΑ –ΑΣΜΟΝΤΑΪ ΤΖΕΝΤΑΪ ΓΙΕΧΟΒΑΪ- και τον ΥΠΗΚΟΩΝ ΤΟΥ.
-Είμαστε αυτοί που θα αναγκάσουν το ΣΚΑΦΟΣ ΤΕΡΑΤΟΥΡΓΗΜΑ να -ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ- ΤΟΥ Πλανήτη μας και Επιστρέψει στον Ξένο Γαλαξία από όπου προέρχεται.
-Είμαστε αυτοί που θα Υποχρεώσουν την –ΑΤΡΩΤΗ ΛΕΒΑΝΙΑ- ή Λεβίνια – να- ΕΓΚΑΤΑΛΕΊΨΕΙ την Τροχιά στον Πλανήτη που επέλεξε για ΘΥΜΑ ΠΡΙΝ 12.600 ΧΡΟΝΙΑ.
-Είμαστε αυτοί που θα αποδείξουμε ότι η –ΛΕΒΑΝΙΑ- ΣΕΛΗΝΗ- Διοικείται από 13 ΣΤΑΣΙΑΣΤΕΣ ΓΕΙΤΟΝΙΚΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ που καταζητούνται και καταδιώκονται από –ΣΚΑΦΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΙΣ- όλων των γειτονικών Γαλαξιών, και του Δικού μας Γαλαξία.
-Είμαστε αυτοί που Ξέρουν ότι το ΣΚΑΦΟΣ –ΝΕΜΕΣΙΣ- του Δικού μας Γαλαξία , με ΜΕΓΕΘΟΣ ΔΙΠΛΑΣΙΟΥ του σκάφους –ΛΕΒΑΝΙΑ- Εκτελεί επιβράδυνση ταχύτητας στο Ηλιακό μας Σύστημα.
-Είμαστε αυτοί που Ξέρουν ότι το ΣΚΑΦΟΣ ΝΕΜΕΣΙΣ έχει έλθει σε ραδιοεπαφή με την ΛΕΒΑΝΙΑ ζητώντας παράδοση ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ, και επιστροφή υπό συνοδεία στην περιοχή Προελεύσεως Ε’ ΒΟΩΤΟΥ για ΛΟΓΟΔΟΣΙΑ στις Αρχές του γειτονικού Γαλαξία."
Έρχονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Από 28-10-2011(τέλος του ημερολόγιου των Μάγιας-έναρξη project Blue Beam !!!)
μέχρι 22-12-2012 έχει να γίνει της μουρλής!!!!!!!!!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Hlios » Δευ 18 Ιούλ 2011, 13:30

ArELa έγραψε:Εξω-γήινοι για μένα είναι όσοι βρίκονται εκτός γης- ή/και γήινου πεδίου-μάτριξ κλπ.
Πολύ καλά όλα τα παραπάνω.
Με την ευκαιρία να προσθέσω μια παράμετρο σε σχέση με τον όρο εξωγήινοι.
Επειδή η γη μπορεί να κατοικείται από πολλές διαφορετικές μορφές ζωής σε διάφορες διαστάσεις
ή διαφορετικά παράλληλα σύμπαντα ή ακόμα να είναι απλώς λίγο έξω από την αντιληπτική μας ικανότητα. Άρα θα πρέπει να μιλάμε για ανθρώπινο είδος και μη ανθρώπινο είδος.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 13:34

Το πρωτο απόσπασμα από βιβλίο του Καλογεράκη που θα βάλω, αφορά τον Χριστό και καταδεικνύει πόσο ηλίθιος ή πονηρός (ή και τα δυο) είναι ο "διωγμός" Χριστού (δε θα πω χριστιανισμού) που γίνεται στις μέρες μας...

Και πόσο βλακωδώς έχουν πέσει στη λούμπα οι "αρχαιόφρονες" Ελληνες, στρεφόμενοι κατά του ίδιου του Χριστού λες κι είναι ο προαιώνιος εχθρός τους, όταν εχθρός τους είναι ΑΛΛΟΣ και τον αφήνουν να "περνάει" στα μαλακά, να αλωνίζει και να ξεσκίζει τις ζωές μας...

Λέει λοιπόν ο Καλογεράκης - ή μάλλον οι Ολύμπιοι που του έδωσαν το μήνυμα:

"Για τον Απολλώνιο Χριστό σε ερώτηση που κάναμε αν δίδαξε και σε άλλα μέρη του σύμπαντος, μας απάντησαν: Η κεντρική ακτίνα του ολου φωτός, ενσαρκώθηκε στην Ανδρομέδα, Σείριον, και Πλειάδες, σε πανάρχαιες εποχές, πολύ πριν ενσαρκωθεί στην Γαία, με ανάλογη αποστολή. Δεν υπέστη δεινά και θάνατο, δίδαξε, έδωσε οδηγίες και συμβουλές και ανέθεσε συμπαντικό έργο στους ανθρώπους. Μόνο στην Γαία βασανίστηκε, σταυρώθηκε και απέθανε από τα δεινά, διότι η Γαία κατέχεται και σήμερα από τους αποστάτες."


Hello? Πόσο μαλάκες και ΖΩΑ είμαστε ώρες ώρες, συνειδητοποιούμε;
Μάλλον όχι...

Central sun έγραψε:
ArELa έγραψε:Εξω-γήινοι για μένα είναι όσοι βρίκονται εκτός γης- ή/και γήινου πεδίου-μάτριξ κλπ.
Πολύ καλά όλα τα παραπάνω.
Με την ευκαιρία να προσθέσω μια παράμετρο σε σχέση με τον όρο εξωγήινοι.
Επειδή η γη μπορεί να κατοικείται από πολλές διαφορετικές μορφές ζωής σε διάφορες διαστάσεις
ή διαφορετικά παράλληλα σύμπαντα ή ακόμα να είναι απλώς λίγο έξω από την αντιληπτική μας ικανότητα. Άρα θα πρέπει να μιλάμε για ανθρώπινο είδος και μη ανθρώπινο είδος.
Συμφωνώ απολύτως! :thumb:

Όμως όταν υπάρχουν οντότητες που εξ ορισμού δρουν/ζουν/λειτουργούν ΕΚΤΟΣ γήινου πεδίου, φρονώ πως είναι δόκιμο να αποκαλούνται εξωγήινοι, ΑΣΧΕΤΩΣ επιπέδου, διάστασης, και είδους...
Σε ό,τι με αφορά, οι Ολύμπιοι ΕΙΝΑΙ εξωγήινοι, (και δη ανθρωποειδείς) με βάση τη λογική με την οποία ερμηνεύω εγώ τη λέξη.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 13:44

Bίκυ, όπως το τοποθετείς είναι απολύτως σωστό... Ο διαχωρισμός δεν γίνεται βέβαια από εμένα (δεν θα
έπαιρνα τέτοια πρωτοβουλία...!), αλλά από τους ίδιους του Ολύμπιους, οι οποίοι μάλιστα ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΡΑ
ΠΟΛΥ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ και δίνουν εκτεταμένες λεπτομέρειες πάνω στο συγκ.θέμα σε πολλά βιβλία.
Βρήκα μόλις να τέτοιο απόσπασμα, θα γράψω μόνο τις επικεφαλίδες γιατί είναι πολλές σελίδες. Λοιπόν,
" 1.Πυρφόρες οντότητες -είναι οι "θεοί" του Ολύμπου, με δική σας ονομασία....(τους περιγράφει ακριβώς...)
...Ο Ιερός Αρχοντας Φωτός Ζεύς, είναι τμήμα του ΄Ολου Φωτός, όμοιος με το πάλλευκο πυρ αυτού......ο κα-
θένας από τους άλλους, τους λεγόμενους από εσάς θεούς του Ολύμπου, φέρει ενέργεια που ισοδυναμεί με
το πυρ όλων των άστρων (Ηλίων) των 13 γαλαξιών (του Διός ενν.- όχι ότι υπάρχουν...13 γαλαξίες). Διαβιούν
στο φλεγόμενο νιονικόν πεδίον που παράγεται από την ακτινοβολία του Δημιουργού (΄Ολου Φωτός)...κλπ...
2.Φωτοφόρες οντότητες - είναι οι κατώτερες (...) θεότητες της 7ης Αποστολής. ...παραμένουν αμόλυντες
από κάθε ρύπο που ήθελε προσεγγίσει το φως τους... .... 3. Φωτεινές οντότητες - αυτές δέχονται φως από
το αείζωον αναλίσκον πυρ του Σειρίου καθώς και από τις φωτοφόρες οντότητες και το ανακλούν... ....
...δώσε μου λίγο χρόνο να βρω ακριβώς το σημείο που μιλάει για διαχωρισμό τους από τους αποκαλούμε-
νους "εξωγήινους"...
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 14:15

Φίλε axinosp, η τελευταία παράθεσή σου από πού προέρχεται ? (γιατί οι Ολύμπιοι δεν έχουν δώσει τέτοιο
πράγμα...οχι ότι είναι λάθος, δεν θέλω να πώ αυτό... Αλλά ποιά είναι η συγκ. πηγή ? Θα μπορούσες να
πεις ? (Μήπως από Δημοσθένη Λιακόπουλο ?)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιούλ 2011, 14:24

anthem358 έγραψε:ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΡΑ
ΠΟΛΥ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ και δίνουν εκτεταμένες λεπτομέρειες πάνω στο συγκ.θέμα σε πολλά βιβλία.
Καλές και άγιες οι λεπτομέρειες και δεν έχω καμια διάθεση (ή και ιδιαίτερη γνώση) για να τις αμφισβητήσω. Όμως γιατί να επιμένουν πως δεν είναι εξωγήινοι; ΕΝΔΟγήινοι δηλαδή είναι??? Δεν καταλαβαίνω πού ακριβώς φρικάρουν με τον όρο...

Πάντως οι πληροφορίες που τοποθετείς εδώ, είναι σημαντικές. Ευχαριστώ. :ty:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
anthem358
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ 2011, 17:21
Irc ψευδώνυμο: anthemfromgreece
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από anthem358 » Δευ 18 Ιούλ 2011, 14:37

Δεν είναι βέβαια ενδογήινοι...απλά προσπαθούν να πούν το εξής ( έχεις το απόσπασμα στις φωτοτυπίες)
"Οι άνθρωποι της Γαίας συγχέουν τους Ολύμπιους και τις Υπερβατικές οντότητες με τους εξωγήινους. Οι
εξωγήινοι είναι ίδιοι μ' εσάς (προφανώς μιλάει για τα εξωγ.όντα που κινούνται μόνο στην 3η, 4η, και μέρος
μόνο της 5ης διάστασης, δηλ. τις δονητικές περιοχές που περικλείονται από το ΜΑΤΡΙΧ), προηγούνται σε
εξέλιξη και σε τεχνολογία και έχουν τη δυνατότητα διαστρικών ταξιδιών μεγάλων αποστάσεων....είναι αργο-
πορημένοι (?...)ερευνητές του διαστήματος και επισκέπτες από τα εγγύς της Γαίας αστρικά συστήματα. Οι
οντότητες αυτές έχουν αποκαταστήσει επικοινωνία μαζί μας και ζητούν έγκριση για τις διαστρικές τους απο-
στολές, ........... όλες οι εξωγήινες δυνάμεις που βρίσκονται κοντά στο ηλιακό σας σύστημα, είναι συμμαχι-
κές προς τα Ανδρομέδια στρατεύματα ............οι δυνάμεις των αποστατών (σ.σ. Οφίτες, Δρακονιανοί και
άλλες 4 φυλές) έχουν απομακρυνθεί (ενν.από το ηλιακό μας σύστημα), ή βρίσκονται υπό έλεγχο όπου
υπάρχουν".
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 18 Ιούλ 2011, 14:49

Πώς είσαι τόσο σίγουρος γι'αυτο;
Ε αυτην την κοσμοαντιληψη ειχαν οι προγονοι μας.
Μερικες δεκάδες φιλόσοφοι κλπ.
τωρα αν προκειται για συνωνυμια.
Οκ. και αυτος με το στιγμιαιο λαθος ειχε ενα συγκροτιμα με παρεμφερες ονομα.


Ο καλογεράκης ηταν κι αυτος επαφικος; σορυ δεν τον εχω διαβάσει.
Πως αποδυκνυει τα οσα ισχυρίζεται;
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6094
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από kat_woman » Δευ 18 Ιούλ 2011, 15:04

Για ανάγνωση

http://clubs.pathfinder.gr/OLYMPIA/609347

Ούτε εγώ τον έχω διαβάσει, θα διαβάσω το ανωτέρω λινκ με ενδιαφέρον αλλά και άφθονη κριτική σκέψη..

Βρήκα επίσης και αυτό , είναι σε rapidshare
http://www.truthison.com/h-t690.html

...και άλλα πολλά! Το google έχει πολύ πράγμα!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από Eva Luna » Δευ 18 Ιούλ 2011, 16:27



Δεν ξερω αν αυτο που περιγραφεται στο βιντεο οτι θα συμβει στους ανθρωπους που θα βρισκονται στην επιφανεια της γης οταν λαβει χωρα η εν λογω συνοδος, ειναι η ιδια η κατασταση του θανατου και μετα.
Δεν θα μπορουσε;
Και γιατι καποιος να επιλεξει να μεινει στο υλικο επιπεδο αν προκειται να ειναι "υπερανθρωπος" ανεβαινοντας στην επιφανεια;
Ποιο ειναι το κριτηριο; Η καλοσυνη και οι αγαθες προθεσεις;
Ειτε θανατο ειτε δευτερα παρουσια μου φερνουν στο μυαλο αυτες οι περιγραφες.
Δε λεω, μπορει κι ο θανατος να ειναι παρεξηγημενος, αλλα κατι τετοιο σκεφτομαι.
Καμμια κατασταση δεν εχω βιωσει απο τις 2 νομιζω, αλλα καπως πρεπει να τις φανταστω για να τις καταχωρισω στο μυαλο μου.
Καλως ή κακως, ετσι καπως φανταστηκα το θανατο.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ЭIЄ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ ЭIЄ

Δημοσίευση από axinosp » Δευ 18 Ιούλ 2011, 16:34

anthem358 έγραψε:Φίλε axinosp, η τελευταία παράθεσή σου από πού προέρχεται ? (γιατί οι Ολύμπιοι δεν έχουν δώσει τέτοιο
πράγμα...οχι ότι είναι λάθος, δεν θέλω να πώ αυτό... Αλλά ποιά είναι η συγκ. πηγή ? Θα μπορούσες να
πεις ? (Μήπως από Δημοσθένη Λιακόπουλο ?)
ο Καλογεράκης του ΛΑΟΣ Ολύμπιος ЭIЄ εδώ κλαίμε από τα γέλια !!
Δημοσθένη Λιακόπουλο (εδώ βρίζουμε :swear: )
Επαναλαμβάνω
Έρχονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Από 28-10-2011(τέλος του ημερολόγιου των Μάγιας-έναρξη project Blue Beam !!!)
μέχρι 22-12-2012 έχει να γίνει της μουρλής!!!!!!!!!

«ΣΆΜΑ ΤΈΕ ΣΕΕΜΩΝ ΑΠΊΞΕΕΙ ΕΣ ΣΥΜΩΝ ΠΛΆΝΗΤΑ ΟΛΈΞΩΜΕΝ ΟΛΕΤΈΕΡΑΣ ΣΙΝΑΣ ΔΙΑΣΤΡΙΚΟΥΣ ΤΕ ΔΑΪΝΟΥΣ ΕΞΑΣΤΡΙΣΘΈΝΤΑΣ ΕΞ ΑΣΤΕΡΩΝ ΔΡΑΚΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΞΥΜΜΑΧΟΥΣ ΣΙΝΩΝ ΥΦ’ ΕΕΓΈΤΑΝ ΣΙΩΝ – ΣΈΝΤΙΟΥ».

Ο Νοών Νοείτω και μην ζητάτε από την Arela να σας δίνει συνέχεια μασημένη τροφή, έλεος πια!!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κόσμος - Σύμπαν-Επιστήμη”