Assassin's Creed

Για όσους λιώνουν στο pc :pcpunch:
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Assassin's Creed

Δημοσίευση από seliniasmenos » Πέμ 12 Ιουν 2008, 09:55

Εικόνα

Iερουσαλημ 1191, κατά την διάρκεια της τρίτης σταυροφορίας. Είσαι ένας δολοφόνος που προσπαθεί να ανακαλύψει μια αρχαία συνομωσία.
Βρες τον στόχο σου, οργάνωσε την δολοφονία του και τον τρόπο διαφυγής σου, κινήσου πάνω απο τις στέγες, χάσου ανάμεσα σε προσκυνητές, κάνε το πλήθος να σε βοηθήσει.
Όσοι δεν γνωρίζετε το παιχνίδι, δείτε αυτά τα βίντεο.



If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Assassin's Creed

Δημοσίευση από Salome » Πέμ 12 Ιουν 2008, 10:17

To παιχνίδι ΤΑ ΣΠΑΕΙ, το αγαπώ. Το 'χουμε λιώσει στο PS3. Έχω τους ΑΠΕΙΡΟΥΣ λόγους να το λατρεύω, ένας εκ των οποίων είναι πως η αγαπημένη μου κλάση είναι ο rogue κι ο assassin. :P Ένας άλλος είναι πως ο αγαπημένος μου χαρακτήρας από βιβλίο φαντασίας είναι diplomat, bard, assassin και τον λατρεύω. :P

Το θέμα είναι πως, παρά τα ΓΑΜΙΣΤΕΡΑ γραφικά και σινεμάτικ, από ένα σημείο και μετά δεν έχει κανένα ενδιαφέρον για τον παίχτη, συνεχώς επαναλαμβάνεται. Όμως εγώ συνεχίζω να πρήζω τον καλό μου να παίζει, μόνο και μόνο για να το παρακολουθώ. Σαν ταινία είναι...

Επίσης κορυφαίο για όσους έχουν μια αγάπη σε παράξενα πράγματα, θρύλους και γιαπωνέζικα γραφικά σε στυλ κόμικ, το Folklore. ΤΑ ΣΠΑΕΙ.
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Assassin's Creed

Δημοσίευση από seliniasmenos » Πέμ 12 Ιουν 2008, 12:15

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ!
Και εγώ είμαι στην φάση που προσπαθώ να μάθω τον χειρισμό, οπότε όταν θέλω να απολαύσω το παιχνίδι βάζω έναν φίλο που φιλοξενώ να παίζει γιατί ξέρει τον χειρισμό και παίζει εντυπωσιακά :loco:
Η αλήθεια είναι οτι έχω διαβάσει για την επανάληψη, αλλά νομίζω οτι υπάρχουν τόσοι τρόποι για να δολοφονήσεις και να ξεφύγεις, που νομίζω οτι είναι στην ευχαιρεια του παίκτη να προσπαθεί να κάνει όσο τον δυνατόν πιο εντυπωσιακά και διαφορετικά πράγματα. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ τώρα που δεν ξέρω ακόμα καλά τον χειρισμό :loco:

υ.γ: Γουστάρω τρελά να ανεβαίνω στους πολύ ψηλούς πύργους και μετά να κάνω τις βουτιές στο κενό πέφτοντας στα άχυρα!

υ.γ2: Ναι! Ο Νέος μου υπολογιστής είναι τόσο τέρας που τα γραφικά του τα έχει σχεδόν όλα στο high!

υ.γ3: Όντως! Είναι σαν να βλέπεις μια ταινία! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”