Assassin's Creed Odyssey

Για όσους λιώνουν στο pc :pcpunch:
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 22 Ιαν 2019, 01:29

Δεν διαφωνω. Όπως είπες, συνετέλεσε στη διάλυση του συλλαλητηρίου, εξυπηρέτησε το σύστημα.

Πάμε να αλλάξουμε λίγο κλίμα:


--------------
edit: Διάσπαση από εδώ viewtopic.php?f=134&t=21017&start=60
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 16 Φεβ 2019, 19:55

Γεμάτο αρχαιοελληνικό στοιχείο το εν λόγω παιχνίδι. Έχει τον Σωκράτη που μπορείς να κάνεις φιλοσοφικές συζητήσεις μαζί του ταυτόχρονα με κάποια quest (αποστολές).
Τεράστιος χάρτης για να εξερευνήσεις με πολλά σημεία ενδιαφέροντος και πληροφορίες για την αρχαία Ελλάδα.
Το παιχνίδι διαδραματίζεται στον πελοποννησιακο πολεμο.
Συζητάς με τον Περικλή και μπορείς να λάβεις μέρος σε διάφορες μάχες τόσο σε ξηρά όσο και στην θάλασσα.
Πολεμάς είτε υπέρ της Αθήνας είτε της Σπάρτης. Δεν έχει περιορισμό.
Οι επιλογές παίζουν καθοριστικό ρόλο στο main story το οποίο αφορά το cult of cosmos(ναι υπάρχουν αναφορές στον ερμή τον τρισμέγιστο, στον Πυθαγόρα κλπ) που βάζει και τις δυο πλευρές να σφάζονται μεταξύ τους και εσύ προσπαθείς να το σταματήσεις.
Θα ακολουθήσουν και άλλες φώτο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 17 Φεβ 2019, 00:41

Ποτέ μου δεν είχα κάρτα γραφικών. Εννοώ κανονική. Μια ζωή με φορητό ήμουν, ενώ τα τελευταία χρόνια που έχω σταθερό, χρησιμοποιώ το υποσύστημα γραφικών του επεξεργαστή. Πόσα λεφτά θα πρέπει να στάξω για να μπορώ να έχω πρόσβαση σε αυτό το παιχνίδι;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Fallen
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 579
Εγγραφή: Δευ 27 Αύγ 2018, 19:44
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: still on EARTH
Έδωσε Likes: 64 φορές
Έλαβε Likes: 81 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από Fallen » Κυρ 17 Φεβ 2019, 08:26

OTTO έγραψε:
Κυρ 17 Φεβ 2019, 00:41
Ποτέ μου δεν είχα κάρτα γραφικών. Εννοώ κανονική. Μια ζωή με φορητό ήμουν, ενώ τα τελευταία χρόνια που έχω σταθερό, χρησιμοποιώ το υποσύστημα γραφικών του επεξεργαστή. Πόσα λεφτά θα πρέπει να στάξω για να μπορώ να έχω πρόσβαση σε αυτό το παιχνίδι;
αν μιλαμε για PC θες κανα 1000αρικο να το στησεις απο τηνα ρχη για να το παιξεις στις προτινομενες ρυθμισεις... στις ελαχιστες κανα 700αρι
και τοτε ειδα μεσα απο την ''κλειδαροτρυπα'' εναν τοπο λουσμενο στο φως... εναν τοπο τοσο γνωριμο και οικειο!!!
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Κυρ 17 Φεβ 2019, 09:50

Αν είχες ΟΤΤΟ οθόνη και τα βασικά περιφερειακά θα σου ερχόταν φθηνότερο.
Εκεί στα 700-1000 παίρνεις κάτι το οποίο θα παίζεις όχι μόνο το odyssey άλλα και τα παλαιότερα της σειράς που αφορούν αρχαία Αίγυπτο, Γαλλική Επανάσταση,Αμερική και άλλες περιοχές.

Η αρχή του odyssey είναι στη Κεφαλλονιά (και το ''μαλάκα'' είναι μια λέξη που την λένε συχνά :D ) :
Τραγουδάνε αρχαιοελληνικά και μιλάνε το ίδιο κάποιες φορές.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 18 Φεβ 2019, 00:35

Βρε έχω σταθερό pc. Απλά δεν έχω ξεχωριστή (dedicated) κάρτα γραφικών. Me 100 ευρώ κάρτα γραφικών είμαι οκ?
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 18 Φεβ 2019, 00:52

Να υποθέσω ότι για λόγους μάρκετιγκ το "malaka" έγινε αρχαιοελληνικό, ή μήπως δεν γνωρίζω κάτι;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 18 Φεβ 2019, 17:23

Πες μου τι μοντέλο επεξεργαστή έχεις , πόση μνήμη ram,μητρική, και η οθόνη σου σε τι ανάλυση τρέχει.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τρί 19 Φεβ 2019, 20:22

Στο παιχνίδι διαθέτεις πλοίο δικό σου το οποίο κάνεις upgrade και λαμβάνεις μέρος σε ναυμαχίες είτε με πειρατές είτε με Αθήνα-Σπάρτη.
Κάθε περιοχή στον χάρτη είτε είναι υπέρ της Αθήνας ή της Σπάρτης.
Αυτό μπορείς να το αλλάξεις σκοτώνοντας τον αρχηγό της κάθε περιοχής ή ολοκληρώνοντας τα fort.
Μετά λαμβάνεις μέρος στην μάχη και επιλέγεις πλευρά που θα πολεμήσεις.

Έχεις διάφορα skills τα οποία κάνεις upgrade και το spear το οποίο είναι μέρος της ιστορίας των Assassins και έχει να κάνει με το main story.
Η μάχη σε όλη την σειρά των παιχνιδιών είναι ανάμεσα στους Ασσασίνους και στους templars.

Τα πρώτα παιχνίδια ήταν-αφορούσαν ιστορικούς περιόδους στην Ιταλία, Ιερουσαλήμ,Γαλλική Επανάσταση,Αμερικάνικη, Αγγλία,Αίγυπτος(από εκεί ξεκίνησαν όλα και είναι το προηγούμενο απ το τωρινό) κ.ο.κ.Στα πρώτα games έχει και γρίφους αρκετά δύσκολους και συχνά (στο unity της γαλλικής επανάστασης) πρέπει να ξέρεις την ιστορία της κάθε περιοχής για να τους λύσεις...διαφορετικά google it.

Αν αποφασίσεις να παίξεις μπορείς να τα πάρεις απ την αρχή. Assassins Creed λέγεται το πρώτο μέρος της σειράς στα 10 ευρώ.
https://store.ubi.com/eu/assassin-s-cre ... b468e.html

Απαιτήσεις συστήματος :
MINIMUM:

Supported OS: Windows® XP/Windows Vista® (only)
Processor: Dual core processor 2.6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
System Memory: Windows XP: 1 GB RAM / Windows Vista: 2 GB RAM
Video Card: 256 MB DirectX® 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher (*see supported list)
Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0-compliant sound card (5.1 sound card recommended)
DirectX Version: Direct X 9.0 (Windows XP) or 10.0 (Windows Vista) libraries
Hard Disk: 8 GB available hard disk space
Supported Peripherals: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360® Controller for Windows recommended)

*Supported video cards at time of release: ATI® RADEON® X1600** /1650**- 1950/ HD 2000/3000 series, NVIDIA GeForce® 6800**/7/8/9 series. **PCI Express only supported. Laptop versions of these cards may work but are NOT supported. These chipsets are the only ones that will run this game. For the most up-to-date requirements, please visit the FAQ for this game at: http://support.ubi.com.
Αν βαριέσαι ή δεν έχεις χρόνο διότι είναι πολλά τα games και τρώνε αρκετό μπορείς να δεις την ιστορία στο youtube και να παίξεις το odyssey απευθείας !!

Εγώ αυτή την στιγμή ταξιδεύω στην αρχαία Μακεδονία.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Assassin's Creed Odyssey

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 23 Φεβ 2019, 17:11

Έφτασα στην Αμφίπολη.
Για να δούμε...τι θα βρούμε!

Εικόνα
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”