killed my main

Για όσους λιώνουν στο pc :pcpunch:
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
klo0z0
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 30 Οκτ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας

killed my main

Δημοσίευση από klo0z0 » Δευ 24 Μαρ 2014, 09:58

http://www.youtube.com/watch?v=TR7FC-h0Fb8

Το πιο RESPECT video για RPG Games που έχω δει ποτέ ....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Irene3006 την Δευ 24 Μαρ 2014, 12:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μετατροπή greeklish :)
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: killed my main

Δημοσίευση από promitheas14 » Δευ 24 Μαρ 2014, 11:05

Τί ἀκριβῶς βλέπουμε στό βίντεο; Ἐμένα μοῦ ἦρθε ναυτία. Γιά ποιό RESPECT μιλᾶς; Δολοφονίες, πόλεμος καί καταστροφές δέν ἀξίζουν σεβασμοῦ, κυρίως ἄν εἶναι "παιχνίδια" πού προετοιμάζουν τίς νέες ψυχές νά λειτουργήσουν μ' αὐτόν τόν τρόπο στόν πλανήτη πού ἐνσωματώθηκαν.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: killed my main

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 24 Μαρ 2014, 14:51

Θα διαφωνήσω κι όχι επειδή άνοιξε ο γιος μου το τόπικ με τη σχετική διαδρομή, αλλά επειδή ξέρω τι τον άγγιξε, όπως ξέρω τι "θωρακίσεις" τον έχω παροτρύνει να έχει απέναντι σ'αυτά τα παιχνίδια... Είναι όμως παιχνίδια κι αυτά απασχολούν πολλούς στη γενιά του. Κι όταν ασχολούνται για 10 χρόνια περίπου (απ'τα 14 που ασχολείται ο υιός πχ και τώρα είναι 24) με τέτοιες διαδρομές, αν είναι να το συνεχίζουν , καλύτερα να το κάνουν σ'αυτό το επιπεδάκι παιχνιδιού που τους βγάζει κάτι θετικό, παρά σε άλλα (δείγματα των οποίων έχω δει παλιότερα) και μου έβγαζαν μια απόλυτη καταστροφικότητα, κι ανεγκέφαλη εγκληματικότητα.

Έχοντας δει το βίντεο, και κυρίως, έχοντας ακούσει τι λέει το τραγούδι, βλέπω πιο θετικά από τα άλλα (γεμάτα συμβολισμούς) παρεμφερή βιντεοπαιχνίδια. Ναι έχει θάνατο, και ένα σωρό αρνητικά, γιατί απεικονίζει αυτά που έχει ο ίδιος ο πλανήτης μας η ίδια η ζωή μας. Σε μια στροφή του τραγουδιού- την ώρα που δείχνει μια αγγελική μορφή, λέει κάτι του τύπου "ήθελα να σε γλυτώσω από το θάνατο κι από τον πόνο, αλλά αν επιμένεις θα σε αντιπαλέψω (ή πολεμήσω) για να πάρω αυτό που δικαιωματικά μου ανήκει..." όπου το "my main", ξεκινάει από το ίδιο μας το μυαλό και φτάνει στα δικαιώματά μας... (τουλάχιστον έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ)
Αν ένα παιχνίδι λοιπόν τους εμπνέει να αντιπαλέψουν (έστω και νοερά) αυτό που βλέπουν σαν κακό ή σκοτεινό, καλώς καμωμένο.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Re: killed my main

Δημοσίευση από promitheas14 » Δευ 24 Μαρ 2014, 15:07

Ἀντιλαμβάνομαι τί λές Ἀρέλα μας! Ὅτι ἔχει ἀρκετά θετικά στοιχεῖα, σέ σχέση μέ τά παλιότερα τοῦ εἴδους του. Ὁπότε γιά ἕναν νέο, πού τά ἔχει φάει μέ τό κουτάλι αὐτά, εἶναι πολύ πιό ἐλπιδοφόρο καί "φωτεινό". Ο.Κ.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”