blizzard FTW

Για όσους λιώνουν στο pc :pcpunch:
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LoLitA
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: Τρί 17 Απρ 2007, 00:53
Φύλο: Γυναίκα

blizzard FTW

Δημοσίευση από LoLitA » Κυρ 06 Μάιος 2007, 20:54

madmind
Ιδεογραφίτης με τα όλα του


PostPosted: Wed Mar 07, 2007 3:57 pm

Πριν πολλά πολλά χρόνια μια εταιρία έγβγαλε ένα παιχνίδι στατιγικής το οποίο άκοθγε στο όνομα warcraft με ωραία γραφικούλια για την εποχή και ένα όμορφο σενάριο κάποιο χρόνια μετά αποφάσησε να ρίξει στην αγορά και το warcraft2 όπου η ωραιότητα του σεναρίου τα καλύτερα γραφικά από το προηγούμενο και φυσικά η ποικιλία στην στρατιγηκή που μπορούσες να ακολουθήσεις το έκανε για εμένα το κλαύτερο strategy της εποχής αλλά το τέλος δεν ήτανε εκεί το shock ήρθε μετά και αάκου γε στο όνομα starcraft 3 φυλές το σενάριο της μίας φιλής συμπλήρωνε της άλλης για να γίνει στο έλος ένα έπος που μπορούσε να συγκηνήσει(όταν είδα ναπέθανει η kerigan λόγο του ρουφιάνου έσπασα το kayboard μου πάνω στν οθόνη) πολλές πολλές μονάδες και φυσικά τέλειο gameplay περιμέναμε χρόνια και καιρούς να βγεί το expation pack (κάποιοι καρφωμένοι τουλάχιστον) για να δούμε την συνέχεια αυτής της τρελής ιστορίας και όταν ήρθε ανακαλύψαμε πως άξιζε όλλη την υπομονή αλλά και πάλι δεν τελιώνει εδώ ..........

Την χρονιά του 2002-2003 επρίπου βγήκα καινούριο warcraft 3 με επιλέων φιλές από τις αρχικές 2, 4 τώρα πιακαι ένα ακόμα επλικτηκό σενάριο από την εταιρία που ξέρει να σε εθίζει και σε κάνει να καρφώνεσαι μπροστα στον Η/Υ μόνο και μόνο για να δείς τι θα γίνει μετά .... που αυτό το σενάριο του warcraft3 κορυφονότανε με μια επική μάχη επιβίωσης ......
και εκεί ποια που λέγαμε ότι οκ ήρθε ο καιρος ντου starcraft 2 όχι έπεσαι στην αγορά το expation warcraft3 με το όνομα frozen throne για να μα πει για μία ακομά γορά πως οι καλοί δεν κερδίζουν πάντα και πως όχι τσογλανάκια έχεται πολλά να δείτα ακόμα από εμάς ....... για να έρθει μετά το WOW και να γίνει ίσως το πιο διάσημο mmorpg στον κόσμο με εκατμύρια καφρους κατεστραμένους οπαδούς οι οποίοι συνεχίζουν να παίζουν ασταμάτητα και μζί με τον χαρακτήρα τους να βλέπουν όλλο τον κόσμο και την ιστορία του κόσμου γύρο τους να εξελήσεται .......


Και ρωτάω φταίω εγώ που αθτή την εταιρία την λατρεύω και την μισό (ακόμα κάποιοι ρομαντικοί περιμένουμε to starcraft 2 και ελπίζουμε ότι μια μέρα θα το δούμε στα ράφια)
“Bravery is believing in yourself, and that thing nobody can teach you.”
Άβαταρ μέλους
atimi_ksenitia
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 685
Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 00:00
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 1 φορά
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από atimi_ksenitia » Σάβ 26 Μάιος 2007, 02:51

EPITELOUS
to starcraft 2 anakoinwthike epishma apo thn blizzard oti etoimazetai.
http://news.contra.gr/Technology/World/154328.html

(mhn moy sygkrineis thn isoropia tou Starcraft me to Warcraft kai tous hrwes tou)

Στην έκθεση Blizzard Invitational, που διεξάγεται στη Σεούλ, o Dustin Browder, σχεδιαστής της Blizzard, ανακοίνωσε την ανάπτυξη του Starcraft 2. Είναι μία ανακοίνωση που οι φίλοι του τίτλου και των RTS παιχνιδιών γενικότερα περιμέναν εδώ και 9 χρόνια, έπειτα από την κυκλοφορία του πρώτου μέρους.
Το Starcraft είναι ένα φουτουριστικό RTS που εξιστορεί την διαμάχη μεταξύ τριών διαφορετικών φυλών. Αυτές αποτελούνται από τους Terran, Zerg και Protoss με τους πρώτους να αποτελούν την ανθρώπινη ομάδα του παιχνιδιού ενώ οι υπόλοιπες είναι εξωγήινες, κάθε μία από τις οποίες απαιτεί διαφορετικό τρόπο παιξίματος. Το 1998, όπου και κυκλοφόρησε το πρώτο παιχνίδι, πούλησε περισσότερο από κάθε άλλο στην κατηγορία του.

Συνολικά ως σήμερα μαζί με το expansion του, Brood War, έχει πουλήσει 9 εκατομμύρια αντίτυπα, καθιστώντας το έτσι τον πιο επιτυχημένο RTS τίτλο που έχει κυκλοφορήσει ποτέ. Το multiplayer μέρος του συνεχίζει ακόμη και σήμερα να απασχολεί μεγάλο αριθμό παικτών. Τέλος, να πούμε ότι από πολλούς θεωρείτε ως ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν δημιουργηθεί.

Στο 2ο μέρος της σειράς θα επιστρέψουν οι τρεις φυλές έχοντας όμως ανασχεδιαστεί προκειμένου να είναι απόλυτα ισορροπημένες, όπως επίσης θα διαθέτουν στις τάξεις τους, όπως είναι φυσικό, καινούριες μονάδες.

Το Starcraft 2 θα χρησιμοποιεί μία ιδιόκτητη μηχανή γραφικών, η οποία θα έχει τη δυνατότητα να προσφέρει λεπτομερείς 3D μονάδες και περιβάλλοντα, ρεαλιστικές φυσικές και την υποστήριξη μεγάλου αριθμού στρατών ταυτοχρόνως στην οθόνη. Εκτός του campaign, στο οποίο και πάλι θα μπορείτε να χειριστείτε οποιαδήποτε από τις τρεις φυλές, επιστρέφει και το φημισμένο multiplayer mode μέσω της ανανεωμένης υπηρεσίας Battle.net.

Το Starcraft 2 δημιουργείται για ταυτόχρονη κυκλοφορία σε Windows και Macintosh. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα single player, multiplayer, ημερομηνία κυκλοφορίας κ.τ.λ. θα ανακοινωθούν τους ερχόμενους μήνες.

Δεδομένου των εκπληκτικών και άρτιων τίτλων που έχει δημιουργήσει η Blizzard όλα αυτά τα χρόνια μπορούμε με σιγουριά να περιμένουμε ένα ακόμα αριστούργημα στο χώρο των RTS.



kserete ean to battle net exei epitelous lysei to problima me tous hackers pou mexrei na ftiakseis to proto sou "pylon" sou estelnan ordes ta "zerglings" kai alla ttetoia hackeroeidh?
Confutatis maledictis,flammis acribus addictis, voca me cum benedictus. Oro supplex et acclinis,
cor contritum quasi cinis,gere curam mei finis. Lacrimosa dies illa,qua resurget ex favilla
judicandus homo reus
Άβαταρ μέλους
Nightwinter
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 15:42
Irc ψευδώνυμο: Nightwinter
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Nightwinter » Παρ 20 Ιουν 2008, 15:56

Και ρωτάω φταίω εγώ που αθτή την εταιρία την λατρεύω και την μισό
και εγώ έτσι περίπου αισθάνομε.. αλλά αυτό επειδή πάντοτε η bliz βγάζει κάτι φανταστικό (βλέπε diablo starcraft warcraft wow..) και μετά με κάποια updates τα καταστρέφει όλα.
Λιγότερη φιλοσοφία, περισσότερη αρετή
Άβαταρ μέλους
Aurellia
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ 08 Νοέμ 2007, 22:30
Φύλο: Γυναίκα

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Aurellia » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 17:17

το WOW και να γίνει ίσως το πιο διάσημο mmorpg στον κόσμο με εκατμύρια καφρους κατεστραμένους οπαδούς οι οποίοι συνεχίζουν να παίζουν ασταμάτητα και μζί με τον χαρακτήρα τους
Κατα την γνώμη μου κανείς δεν ειναι σε θέση να κρίνει κάποιον αλλο για τις επιλογές του.
Το ιδιο κατεστραμμένο θα μπορουσε να σε αποκαλέσει καποιος ο οποιος δεν ξέρει τι ειναι ιντερνετ βλέποντας εσένα να μιλάς απρόσωπα μεσω ενος υπολογιστή.

Οσο για το οτι ο κοσμος γυρω του εξελίσεται και αυτόι επιλέγουν να παίζουν με τον χαρακτήρα τους, ίσως ειναι σταση να το πω, αποψη να το πω? Πάντως σιγουρα δεν μενουν μακρυα απο τις εξεληξεις τις εποχης μας διότι τεχνολογικά είναι σε παρα πολύ καλό επιπεδα για να μην πώ πολύ πιο μπροστά από τους υπολοιπους και φανώ υπερβολική.Η κυρια εξέληξη στις μέρες μας ειναι η τεχνολογία διότι το περριβάλλον καταστρέφεται , οι ανθρωποι γινοννται χειροτεροι και γενικοτερα ...
εγω δεν βλεπω να αλλαζει κατι προς το καλυτερο ωστε να πρεπει να το παρακολουθησω κιολας.


Τουλαχιστον στο εικονικο αυτο κοσμο που αφιερωνονται οι ανθρωποι αυτοι ορίζουν μόνοι τους την μοίρα τους κανουν τις επιλογες του και ειναι εκεινοι υπευθηνοι εαν κατι δεν παει καλα.

Μήπως πρεπει να κοιταμε τα πραγματα βαθυτερα και οχι απλως βλεποντας μια εικονα ενος ανθρωπου μπροστα στον υπολογιστη να γινομαστε κριτες.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 19:02

Kαλωσ'το Εφάκι μας πάλι :xara:

Έλειψες τόσο, που κόντεψε να μαυρίσει το γαλανό μου μάτι, αλλά με την αβαταράκλα που'ριξες, ήρθε πάλι στα ίσα του. :ups:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Apomakros » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 19:03

Aurellia wrote:

Η κυρια εξέληξη στις μέρες μας ειναι η τεχνολογία διότι το περριβάλλον καταστρέφεται , οι ανθρωποι γινοννται χειροτεροι και γενικοτερα ...
εγω δεν βλεπω να αλλαζει κατι προς το καλυτερο ωστε να πρεπει να το παρακολουθησω κιολας.

Τουλαχιστον στο εικονικο αυτο κοσμο που αφιερωνονται οι ανθρωποι αυτοι ορίζουν μόνοι τους την μοίρα τους κανουν τις επιλογες του και ειναι εκεινοι υπευθηνοι εαν κατι δεν παει καλα.

Μήπως πρεπει να κοιταμε τα πραγματα βαθυτερα και οχι απλως βλεποντας μια εικονα ενος ανθρωπου μπροστα στον υπολογιστη να γινομαστε κριτες.
Το διάβασα και μ’ ερέθισε και πήγα να το σχολιάσω

αλλά μετά είδα πως επρόκειτο για παιχνίδι ηλεκτρονικό


(και τ’ άφησα...)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 01 Αύγ 2008, 11:52

Xaxax τρελε! :urock: :hitlol:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:07

Το Warcraft απλα συνουσιαζει.
Ειναι επικο ειναι τελειο.
Και λενε οτι θα βγει και σε ταινια.
Άβαταρ μέλους
Aurellia
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ 08 Νοέμ 2007, 22:30
Φύλο: Γυναίκα

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Aurellia » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:44

Καλώς σας βρισκω ξανα!!!!!!!! :D
Χαθηκαμε ρε Βικυ!!! :rose:
Και λενε οτι θα βγει και σε ταινια.

Το εχω διαβάσει σε ενα περιοδικο , και αληθευει.
Μιλανε για μεσα στο 2009 και αναμενεται να γινει πανικος.Δεν βγηκε τυχαιο Game of the year
απλα το μονο σιγουρο ειναι οτι η ταινια θα θυμιζει κατι απο Lord of the rings πραγμα που δεν μας χαλαει καθολου πιστευω. :ups:
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:47

Nαι αν και θελω να εχει την ιδιαιτεροτητα του παιχνιδιου.
Άβαταρ μέλους
Aurellia
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ 08 Νοέμ 2007, 22:30
Φύλο: Γυναίκα

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Aurellia » Παρ 01 Αύγ 2008, 16:03

Σιγουρα και εχω θελω ν εχει την ιδιαιτεροτητα του παιχνιδιου αλλα θελουν να το κανουν οσο πιο αντυπωσιακο γινεται για να κοψει πολλα εισητηρια.
Το βλεπουν εμπορικα, για να πουλησει.
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από Lionheart » Σάβ 02 Αύγ 2008, 11:29

Καλά, δείτε την ταινία όσοι παίζετε το παιχνίδι... πρέπει να είναι δισεκατομμύρια δολάρια παραγωγή για να συνεχίσετε να παίζετε...
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: blizzard FTW

Δημοσίευση από SeirioAstro » Δευ 29 Σεπ 2008, 11:59

Εγώ περιμένω το Diablo 3.

Ε ρε λιώσιμο που έχει να πέσει.... :ups:

Εικόνα

http://www.maxfreak.com/diablo3/

http://www.blizzard.com/diablo3/
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”