Έχω ένα πρόβλημα...

Για όσους λιώνουν στο pc :pcpunch:
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aiolos
Aνενεργός χρήστης
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 02:22
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακεδονία - Ελλάς
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από Aiolos » Παρ 19 Μαρ 2010, 20:35

Τις βραδινές ώρες, μου αρέσει να παίζω κανά παιχνιδάκι για να χαλαρώνω, αλλά τον τελευταίο καιρό θέλω να ξεκινήσω ένα διαδικτυακό παιχνίδι (εκτός από το counter strike), το Starcraft 2 Beta. Δημιούργησα λογαριασμό στο battle.net, όμως δεν ξέρω πώς θα πληρώνω τη διμηνιαία συνδρομή που απαιτείται για να αποκτήσω πρόσβαση (το γνωστό cd-key). Πρέπει να αγοράσω γνήσιο το παιχνίδι (εγώ το κατέβασα από torrent πηγή) στο οποίο υπάρχει το cd-key; Μήπως πρέπει να αγοράσω κάποια συνδρομητική κάρτα;
Όποιος μπορεί, ας με βοηθήσει παρακαλώ...
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:-CPF ... omeis8.jpg[/img]
"Ακολουθούν την πιο σωστή πολιτική όσοι απέναντι των ίσων δεν υποχωρούν, απέναντι των ισχυροτέρων συμπεριφέρονται με φρόνηση και απέναντι των κατωτέρων είναι μετριοπαθείς" - Θουκυδίδης
Άβαταρ μέλους
ILLUVATAR85
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 23:33
Irc ψευδώνυμο: ILLUVATAR85
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάδα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από ILLUVATAR85 » Σάβ 20 Μαρ 2010, 03:08

Aiolos έγραψε:Τις βραδινές ώρες, μου αρέσει να παίζω κανά παιχνιδάκι για να χαλαρώνω, αλλά τον τελευταίο καιρό θέλω να ξεκινήσω ένα διαδικτυακό παιχνίδι (εκτός από το counter strike), το Starcraft 2 Beta. Δημιούργησα λογαριασμό στο battle.net, όμως δεν ξέρω πώς θα πληρώνω τη διμηνιαία συνδρομή που απαιτείται για να αποκτήσω πρόσβαση (το γνωστό cd-key). Πρέπει να αγοράσω γνήσιο το παιχνίδι (εγώ το κατέβασα από torrent πηγή) στο οποίο υπάρχει το cd-key; Μήπως πρέπει να αγοράσω κάποια συνδρομητική κάρτα;
Όποιος μπορεί, ας με βοηθήσει παρακαλώ...
Χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου πιστεύω πώς με μία κάρτα συνδρομής καλύπτεσε πλήρως.
Η δημοκρατία δεν συνίσταται σε ισότητα,συνίσταται σε ανισότητα που οφείλει να είναι δίκαιη-Σόλων

Όλοι φοβούνται ένα βρώμικο όνομα μα όχι μία βρώμικη συνείδηση-Πλίνιος

Μην σε ανησυχεί αυτό που βλέπεις, τίποτα δεν συμβαίνει μόνο του-Ρόαν

O σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, ο σκοπός είναι τα μέσα-Δραγώνας
Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από Nightrider » Σάβ 20 Μαρ 2010, 12:56

Στα online παιχνίδια πρέπει να αγοράσεις ή το παιχνίδι στο οποίο πακέτο συνήθως υπάρχει και κάποιος χρόνος παιχνιδιού και αργότερα για ανανέωση του χρόνου υπάρχουν ειδικές κάρτες ή απλώς μπορείς να μπεις στο site του παιχνιδιού και να ανανεώσεις το χρόνο σου πληρώνοντας με πιστωτική κάρτα ή κάποια ειδική χρεωστική κάρτα που παίρνεις από συγκεκριμένες τράπεζες την οποία πιστώνεις με όποιο ποσό θέλεις και την "επαναγεμίζεις" όταν τελειώσει το ποσό. Αυτές οι χρεωστικές κάρτες είναι από τις πιο ασφαλείς λύσεις για ιντερνετικές συναλλαγές.
Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:27
Φύλο: Άνδρας

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από theo » Σάβ 20 Μαρ 2010, 17:31

μακάρι να είχες μονο ένα πρόβλημα.....
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
Aiolos
Aνενεργός χρήστης
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 02:22
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακεδονία - Ελλάς
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από Aiolos » Σάβ 20 Μαρ 2010, 17:45

theo έγραψε:μακάρι να είχες μονο ένα πρόβλημα.....
Όντως, μακάρι... εργάζομαι χωρίς ασφάλιση και ένσημα, η πατρίδα μου κυβερνάται από προδότες κ.τ.λ.
Τουλάχιστον, προβλήματα όπως "πώς θα βρω λεφτά για να πάρω τη δόση μου", δεν έχω! Δόξα τω Θεώ!
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:-CPF ... omeis8.jpg[/img]
"Ακολουθούν την πιο σωστή πολιτική όσοι απέναντι των ίσων δεν υποχωρούν, απέναντι των ισχυροτέρων συμπεριφέρονται με φρόνηση και απέναντι των κατωτέρων είναι μετριοπαθείς" - Θουκυδίδης
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:27
Φύλο: Άνδρας

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από theo » Σάβ 20 Μαρ 2010, 18:28

δουλεύεις χωρίς ένσημα και ασφάλιση ;;;
σκλαβάκι κανονικό δηλαδή .......
και τι σχέση έχεις εσύ με την πατρίδα και την ελλάδα...δεν χρειαζόμαστε σκλαβάκια

μήπως σε ξεφτιλίζουν κιόλας για 700 εύρα;; καταπίνεις τον εγωισμό σού;; γίνεσαι σκουπίδι;;;;

μονο η σημαία σου έμεινε βλέπω....
ok όπως παρηγοριέται ο κάθε σκλάβος...δεν μου πέφτει λόγος..
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
Aiolos
Aνενεργός χρήστης
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 02:22
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακεδονία - Ελλάς
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από Aiolos » Σάβ 20 Μαρ 2010, 18:43

δουλεύεις χωρίς ένσημα και ασφάλιση ;;;
σκλαβάκι κανονικό δηλαδή .......
Όχι, απλώς πρέπει να επιβιώσω με κάποιο τρόπο. Δεν είμαι παρτάλι σαν και του λόγου σας, που δεν εργάζονται και τα παίρνουν απ' τον μπαμπάκα τους για να κάνουν την επανάστασή τους.
και τι σχέση έχεις εσύ με την πατρίδα και την ελλάδα...δεν χρειαζόμαστε σκλαβάκια
Θα ήταν προσβολή για εμένα και την πατρίδα μου, να πω σ' ένα υποκείμενο τι είδους σχέση έχω με τον τόπο μου.
Αυτό που χρειάζεστε είναι κάτι άλλο, αλλά δεν είναι της παρούσης...

μήπως σε ξεφτιλίζουν κιόλας για 700 εύρα;; καταπίνεις τον εγωισμό σού;; γίνεσαι σκουπίδι;;;;
Σκουπίδι; Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, εφόσον είμαι σκουπίδι επειδή παίρνω 700 ευρώ μηνιαίως, τότε οι μισοί Έλληνες είναι σκουπίδια! Και το ένα τέταρτο που είναι ΚΑΙ ανασφάλιστοι, σκλάβοι!
μονο η σημαία σου έμεινε βλέπω...
Τι άλλο να θέλω ο άνθρωπος; Η αξία της Σημαίας είναι μεγαλύτερη από τον θησαυρό όλου του κόσμου!
ok όπως παρηγοριέται ο κάθε σκλάβος...δεν μου πέφτει λόγος..
Σου πέφτει και σου παραπέφτει... γιατί ένας ελεεινός που επιβιώνει από τον τζόγο, που μπεκρουλιάζει, που παίρνει ναρκωτικά, σπάει στο ξύλο μερικούς βάζελους για την τιμή του Θρύλου και πηγαίνει σε μπουρδέλα για να πάρει καμία που είναι θύμα του εμπορίου λευκής σαρκός, δεν μπορεί να καταλάβει, πώς ένας κοινός άνθρωπος που εργάζεται κάτω από τέτοιες συνθήκες, αγωνίζεται και δεν απογοητεύεται, ούτε προτιμά να τα παίρνει απ' τον μπαμπά ή με ανέντιμούς, παράνομους τρόπους για να μην πάει να εργασθεί...
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:-CPF ... omeis8.jpg[/img]
"Ακολουθούν την πιο σωστή πολιτική όσοι απέναντι των ίσων δεν υποχωρούν, απέναντι των ισχυροτέρων συμπεριφέρονται με φρόνηση και απέναντι των κατωτέρων είναι μετριοπαθείς" - Θουκυδίδης
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Έχω ένα πρόβλημα...

Δημοσίευση από seliniasmenos » Σάβ 20 Μαρ 2010, 20:14

Ρε Τεο ελεος, ακόμα και για τα ηλεκτρονικά βρήκες ευκαιρία για προσωπικές αντιπαραθέσεις;
Ξέρεις, με τον Αιολο δεν είχα και την καλύτερη σχέση, αλλά το να κάνεις μια τέτοια επίθεση απο το πουθενά... σε μειώνει ως άνθρωπο. Και είναι κρίμα γιατί είσαι κ γαμώ τα παιδιά.
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρονικά Παιχνίδια”