πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Συντονιστής: kostas

Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Δευ 28 Σεπ 2009, 08:31

μετριο ματσακι, παρθηκε απο τη λειτουργια των ανασταλτικων
χαφ,
μεταγραφες στον παο με τεχνικη ουσια και βαθος χρονου μονο σαλπι, κατσου κτλ τα λοιπα σισε κτλ σεβαστα αλλα ειναι για να πουλαμε φανελες και διαρκειας, διπλακι χωρις συνδρομη διαιτησιας...ομως ο ντουσαν οταν χανει ντερμπυ παιρνει πρωταθλημα ωχχχχ, καλος και ο τζορβας!!

η ανορθωσαρα περασε και την αελεμεσου και τωρα παμε για ομονοια ο υπερ παντων αγων... :worship:

η αστεραρα παει τρενο.... ΟΛΟΙ τριπολη :clap:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

ελεος πιον κανεί!!!!επεισοδια

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 08 Οκτ 2009, 08:01

επιτελους δεν παει αλλο η καφριλα των οπαδων
βια επεισοδια χωρις καν τη λογικη του παραλογου...
ραντεβου με σφαξιματα στο λαυριο σε βολευ γυναικων παο οσφπ θυμοστε...
ψες ακουσαμε για παοκ αρης στη σουρωτη σε ματς του ερασιτεχνη οπου
μπουκαραν ροπαλοφοροι και πλακωσαν κοσμο οικογενειες παιδια κτλ
συντεταγμενη επιθεση απο αλλου με μεταφορα μαχαιροβγαλτων
ελεος σε ματς με ηλικιες παικτων κατω των 21...
ειπαμε...κατι καλο να μενει στον τοπο συν τω χρονω...
ναι μας παιρνει το τριπλασιο κοστος και τον πενταπλασιο χρονο ναι
αλλα κατι να μενει....στον αθλητισμο στη βια των γηπεδων νομιζω τιποτα...μηδεν εις το..πηλικον..
η αισιοδοξια μου δεν μου βγαινει...και μαλλον θα μου βγει η ψυχη.... που λεει και η φιλτατη
ειδικα στο λαϊκο αθλητισμο εχω τιτανοτεραστιο μαραζι...επιφυλασσομαι για πολλα σε θεματα πρωταθλητισμου ντοπας αθλητισμου λαου...
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από Apomakros » Πέμ 08 Οκτ 2009, 20:12

Το ρεπορτάζ μιλάει για βαρβαρότητες και απίστευτες σκηνές βίας!!

Μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, εμφανίστηκαν στο γήπεδο 70-80 άτομα που φορούσαν κράνη, και με λοστούς, πυρσούς, πέτρες και μαχαίρια επιτέθηκαν με μανία εναντίον περίπου είκοσι θεατών που βρίσκονταν στην εξέδρα. Στη συνέχεια, κάποιοι από τους επιτιθέμενους εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησαν ανηλεώς τον υπεύθυνο ακαδημιών του Αρη κ. Νίκο Πασσιαλή . Τρεις άνδρες της ιδιωτικής ασφάλειας προσπάθησαν να γλιτώσουν τους νεαρούς ποδοσφαιριστές και προπηλακίστηκαν και εκείνοι. Ο κ. Πασσιαλής τραυματίστηκε στον γλουτό από αιχμηρό αντικείμενο, πιθανότατα μαχαίρι, ενώ υπέστη και κάταγμα στη μύτη. Τρεις οπαδοί νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Αγιος Παύλος, ενώ ο κ. Πασσιαλής στο ΑΧΕΠΑ. Οπως ανέφερε ο κ. Στέφανος Γιώρης, μέλος του ΔΣ της ΠΑΕ Αρης και υπεύθυνος για τις ακαδημίες, « δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που έγινε. Ηρθαν κάποιοι με σκοπό να σκοτώσουν ανθρώπους. Μαχαιρώθηκε αρκετά βαθιά πίσω στο πόδι ο κ. Πασσιαλής και χτυπήθηκαν άλλοι δύο φίλαθλοι,αλλά και ένας κάμεραμαν.Ευτυχώς πρόλαβαν τα παιδιά και μπήκαν στα αποδυτήρια.Να φανταστείτε ότι μια μητέρα πέταξε στο γήπεδο την πεντάχρονη κόρη της για να σωθεί από τα επεισόδια »! Στο γήπεδο δεν υπήρχε αστυνομική δύναμη, κατά πάγια αρχή της ΕΠΣΜ, η οποία πάντως δεν υπολόγισε τις ιδιαιτερότητες του αγώνα. Τόσο η ΠΑΕ ΠΑΟΚ όσο και η ΠΑΕ Αρης με ανακοινώσεις τους καταδίκασαν το συμβάν. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ καταδικάζει «με αποτροπιασμό την επίθεση αγνώστων κατά φιλάθλων που παρακολουθούσαν τον αγώνα για τη 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ» προσθέτοντας ότι «όσοι βιαιοπραγούν επικαλούμενοι τον ΠΑΟΚ ως κίνητρο για τη δράση τους θα μας βρουν σκληρά απέναντί τους.Οπως τους έχουμε αποβάλει από το γήπεδό μας, πρέπει να αποβληθούν και από την κοινωνία» . Το ΔΣ της ΕΠΣΜ συνεδρίασε εκτάκτως, ενώ η Αστυνομία ανακοίνωσε ότι διεξάγεται έρευνα για τον εντοπισμό των δραστών.

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& ... 08/10/2009



Σχόλιο: Παρά την αυστηρότητα του τελευταίου αθλητικού νόμου, τέτοια ντροπιαστικά επεισόδια εξακολουθούν να συμβαίνουν στα γήπεδα και μάλιστα σε ερασιτεχνικούς αγώνες νέων. Αλοίμονο αν χρειάζονται αστυνόμευση και τέτοια παιχνίδια!

(Αν δεν εξυγιανθούν τα σωματεία από τα κακοποιά στοιχεία και από τα λαμόγια που μισθώνουν και χρησιμοποιούν μισθοφόρους τραμπούκους, η κατρακύλα δεν θα έχει πάτο)
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

I just wanna thank the academy...

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Παρ 09 Οκτ 2009, 07:32

καθοτι εσπασα "αυθορμητα'' το φραγμα των πεντηκοντα και δεν ειμαι πλεον στραβαδι...

:dance: αλλα με τα ολα μου... :D παντα τετοια....

αλλα επειδη τα παναυρκα στα ιδεο και στο πασοκ...κρατανε λλιον παμε σε λιγη κλαψα μου
ουανς αγκαιην....

:crybaby:

περι αθλητικων...και θα ηθελα τας σκεψεις ενεργων φιλαθλων αλλα και απλα...ενεργων πολιτων...καιτοι το σχετικον υφυπουργειο εφαε το η μαρμαγκα....

πηγαινοντας πισω στο χρονο θκυο τρεις δεκαετιες θα δουμε μια ψωροκωσταινα μιζερη να
μαζευει πενταρες παντου, θα δουμε τους πρωταθλητες μας να παρακαλανε τα παιδια των τοτε ανατολικων χωρων να τους πουν τι πινουν και δεν τους/μας δινουν..στα ξενοδοχεια που εβρισκοντο οι αποστολες για τους μεσογειακους αγωνες...εμεις μονο με ασπραδια κοτοπουλα και μελι θυμαρισιο κραμπες διαστρεμματα καταγματα κοπωσης....τα χρονια περασαν....οι εθνικες ομαδες καλαθοσφαιρας και ποδοσφαιρου καναν θαυματα και στο στιβο πηραμε και ολυμπιαδα και κερδισαμε επιδοσεις και μεταλλια που αν μας τα ταζαν παλιοτερα θα τους λεγαμε τρελους και θα τους στελναμε στην πιο ανεπανδρωτη πτερυγα του δαφνιου...η επομενη μερα -εποχη εφερε την πενια σε μεταλλια την πρωταθλητικη υφεση στο στιβο και το χειριστο ολων την αποκαλυψη -κοινο τοις πασιν, βουκινο κρυφο καμαρι....-της ντοπας των αναβολικων κτλ κτλ....
θα προτιμουσα στην παρουσα φαση και αφου μας εφυγε η ...καψα...περι σηκωσε τοοοο, πειρατικοοοοο....2004 σουπερ ολυμπιαδας κτλ κτλ [δεν υποτιμω το σταδιο αυτο καθοτι διετελεσα θαμων της πλατειας ομονοιας ουρλιαζων...στα ελλαδα-τσεχια δελλας γκολ και φυγαμε για τελικο..κτλ κτλ///], να αφησουμε τις κρατικες υποκρισιες περι μαχαιριου στο κοκκαλο κτλ κτλ -ολοι γνωριζαν..- και να περασουμε στο επομενο σταδιο αθλητικου πολιτισμου που ειναι ο παλλαϊκος αθλητισμος ο οποιος αποτελει και ασφαλεστατο δεικτη ουσιαστικου πολιτισμου [επικαιρο ζητουμενο] - ενω ο πρωταθλητισμος δεν αποτελει τετοι δεικτη...
κοντολογις, προτιμω τα επομενα χρονια να δω να αυξανεται ο αριθμος αθλουμενων γερων νεων κοριτσιων αγοριων ερασιτεχνικα σε πισινες παρκα γηπεδα γυμναστηρια ντοτζο
[ετοιμαζω αναρτηση για πολεμικες τεχνες χεχεχε] και ας μη δω διακρισεις ουτε σε φωτογραφια...[φτιαχτε κανα χωρο πρασινου ανοικτο στο λαο να αθλειται ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε]
νους υγιης εν σωματι υγιη....[σε επιπεδο κοινωνικο και ατομικο....]

ευχαριστω για την υπομονη σας να φτασετε ως δαμαι...

:rose: :help:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

κρυο εδω στην κορυφη

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Δευ 09 Νοέμ 2009, 07:48

χεχε μονος πρωτος ο ΠΑΟ...γκολακι ο βυντρα, και ο σισε αφου εχασε ευκαιριες και ανεκατωσε την αντιπαλη αμυνα...αυτο που εμεινε ομως στο μυαλο του παλιου κηπερ
Βαρναβακου ειναι η οριζοντιωμενη εκτιναξη του τζορβα στο γαμα και κορνερ με κατω φαλτσα...πουλι..φαντομ...ευγε!!

το γκολακι του μητρογλου καθαρο μου φανηκε...αν και το λεπτο σημειο ειναι για το οφσαηντ πρεπει να καλυπτεσαι απο δυο παικτες μινιμουμ οπου συνηθως ο ενας ειναι ο κηπερ...μου θυμησε ενα δικο μας με πανιωνιο καποτε..πρεπει να ξεσκονισω τον ΚΑΠ...
ο γεωργιου διερωταται...για την πιτσιρικαρια του θρυλου αν πληρωνει ο κοκκαλης τους δημοσιογραφους να λενε πως με τα ταλεντα θα παρει πρωταθλημα ή αν παραμυθιαζουν τον κοσμο οτι εχουμε ταλεντα και δεν απαιτουνται μεταγραφες...

και τωρα ουκρανια..... :wink:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Ανορθωσις Αμμοχωστου

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τρί 10 Νοέμ 2009, 07:58

ελα ρε ομαδαρα
εν αρρωσκεια η τουμπανη ρεεεεεεεεεεεεεεεε

:xara:

νικησαμε [παλι] τον εθνικον με 2-1 και συνεχαμε κορυφη...μπρρρρ κρυον
με αγχωνει η ομονοια που αρχιζει να δενει
το αποελ σοβαρο αλλα νομιζω το τσου λου θα τους φρεναρει στα εντος...

βεβαια η ελληνικη φαγωμαρα ακομα καλα κρατει μεταξυ διοικησης και
οργανωμενων ΣΤΗΝ ανορθωσαρα...κριμα!

ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΣ ΚΥΡΙΑ....
:clap: :worship:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 12 Νοέμ 2009, 07:35

βομβα στα γραφεια του ΠΑΟ μπραχαμιου ψες το βραδυ, κριμα, απαραδεκτον!!!

τουλαχιστον δικαιωνεται [αυτονοητα] ο ΑΠΟΕΛ για τες ελληνικες σημαιες στο γηπεδο σε αγωνες του τσαμπιονς λιγκ..ΑΜΗΝ!!!

παιδια, εχουμε και Ελλαδαρα Ουκρανια το σαββατο, μεν το ξεχναμε εεεεεε????!!!!!!
λογω κρουσματων στην Ουκρανια θα κανουμε λεει εμβολιο οι διεθνεις μας για ρεβανς....

συνομωσιολογος θα πουμε ο Barnaba... :D θουβου....των πρακτορων η σχοληη ειναι χρησιμη πολυ κι οι καλοι της μαθητεες δεν ξεκουρααααα κουρα κουρα ζονται ποτες :dance:

κοντοζυγωνει η μερα εκεινη που πρακτορες θα χουμε γινει... :ups:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

ρεπορταζ...

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Δευ 23 Νοέμ 2009, 13:26

Βλεπω ξαφνικα τον ολυμπιακο 0-1 πλατεια κυψελης στο καπακι 0-2...δροσοπουλου μητρογλου μπιστολας [δεν εισαι καουμποης..] παει...οσο να περηπατησω την πατησιων σε ενα καφε θωρω 1-2..πλατεια αμερικης.λεω μπας και...μεχρι την κολιατσου 2-2...οεο στον αγιο λουκα φαντασιωνομουν περιπατο με αστερα ο ΠΑΟ...κι ομως αλλα ειχε στο μυαλο του [στο ποδι του} ο ρουκαβίνια και ο ψηλεας ο μυτογκας φιλος ο πετροπουλος...και αλλα στο μυαλο του [στραγαλι σφυριχτρας του-πεναλτυ σε βυντρα θα δινοταν ντισκαλιφφιε και σε αγωνα μαη ταη]ο ρεφερη...προπονητικα τι να πω?γιναν πολλες ευκαιριες αστες βαναμε...!ομορφη σκηνη ο τζορβας με τον τετραποδο αφασια φιλο που εκανε βολτες και τους περασε ουλλους σαν σταματημενους αρφ γαβ!!!
οι τσαμπουκαλεμενοι αρκαδες καναν τη δουλεια τους, ευγε!
ή μηπως συνωμοσια ολων ωστε να εχει ενδιαφερον το ντερμπυ????παμε με ηθος και ηπια πυγμη!!!!ας νικησει ο καλυτερος....[σεβασμος και πραηορητη στην εθνικη Ελλαδος... :wink: ]

μαυρα μαντατα για ενωσιτες απο το ανθη καραγιαννη...2-1 το καραβακι της καβαλας

εκτορ κουπερ αρειαναρα 4αρα απο τα παοκια χαλλλλαρα, ,,,,,,,,,

Ανορθωσαρα Αμμοχωστου φαγαμε 2-0 απο αποελ με ανοητη κοκκινη καρτα χασαμεεεεε
κριμα

και λιγο απο πολωση κομματικη απο μεγαλονησο....ανακοινωση....για ελεγχο της βιας στα γηπεδα....:
Υπακούοντας στην απόφαση της ΚΟΠ, το Δ.Σ. του Αθλητικού Σωματείου Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου, υπενθυμίζει προς όλους τους φίλαθλους ότι η είσοδος στο στάδιο Αμμόχωστος θα επιτρέπεται μόνο με την επίδειξη πολιτικής ταυτότητας. Το μέτρο περιλαμβάνει και τους κατόχους προσκλήσεων της ΚΟΠ και εισητηρίων διαρκείας. Υπενθυμίζεται ακόμη ότι τα παιδιά κάτω των 12 ετών που δεν έχουν εκδόσει πολιτική ταυτότητα πρέπει να συνοδεύονται από ενήλικα. Παρακαλούνται όλοι όπως προσέρχονται έγκαιρα στο στάδιο προς αποφυγή παρεξηγήσεων και συνοστισμού.
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από Apomakros » Δευ 23 Νοέμ 2009, 21:59

Επιστολή προς την ΕΠΟ και τη Σούπερ Λίγκα για τα όσα φέρεται να είπε ο Σωκράτης Κόκκαλης στους παίκτες του Ολυμπιακού στην προπόνηση της Κυριακής, έστειλε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός.

Οι «πράσινοι» χαρακτηρίζουν απαράδεκτα τα -σύμφωνα με τον Τύπο- λεγόμενα του προέδρου των «ερυθρολεύκων», καλώντας τους ποδοσφαιριστές του να σκοτώσουν τους αντιπάλους και να ρίξουν καμιά κλωτσιά.

Αναλυτικά η επιστολή του τριφυλλιού:

«Χθεσινές δηλώσεις του Προέδρου του Ολυμπιακού κ. Κόκκαλη, όπως μεταφέρονται σε σημερινά δημοσιεύματα, όχι μόνο οδηγούν σε μια επικίνδυνη κλιμάκωση εν όψει του αγώνα της προσεχούς Κυριακής (Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός), αλλά επιπλέον προκαλούν έντονη ανησυχία για τις συνθήκες διεξαγωγής του.

Απαράδεκτες δηλώσεις όπως: «σκοτώστε τους», «ρίξτε και καμιά κλοτσιά», «δεν με ενδιαφέρει αν ο Παναθηναϊκός μείνει με πέντε ή με δύο παίκτες», που φέρεται να είπε ο κ. Κόκκαλης στους ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού στις 22 Νοεμβρίου 2009, παραπέμπουν σαφέστατα σε άλλες εποχές, ψυχροπολεμικό κλίμα, χουλιγκανισμό και αλητεία την εβδομάδα που η Εθνική Ομάδα προκρίθηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Σας παρακαλούμε για την άμεση παρέμβασή σας προκειμένου να τηρηθεί η νομιμότητα και να ληφθεί κάθε απαιτούμενο μέτρο προκειμένου να διασφαλιστεί η πιστή εφαρμογή των κανονισμών και να διαφυλαχθούν τα μέλη της ομάδας μας από κάθε είδους αντιαθλητική συμπεριφορά, εντός ή εκτός του αγωνιστικού χώρου».


http://www.sport-fm.gr/article/205730


("Έγραψε" πάλι ο θείος…)

Καλά έκαναν οι πράσινοι και απευθύνθηκαν στην ΕΠΟ. Αν οι πιο πάνω δηλώσεις που δημοσιεύθηκαν σε κάποιες εφημερίδες έγιναν πράγματι από τον κ. Κόκκαλη και μεταφέρθηκαν στον Τύπο όπως ακριβώς ελέχθησαν, τότε κανονικά θα πρέπει να επέμβει η αθλητική δικαιοσύνη.

Αν πάλι οι δηλώσεις αυτές δεν έγιναν ποτέ ή δημοσιεύθηκαν παραποιημένες εν είδη σπασμένου τηλεφώνου, τότε ο κ. Σωκράτης Κόκκαλης πρέπει να ενάγει τις φυλλάδες που δημοσίευσαν τις δηλώσεις του και να απαιτήσει αποζημίωση.

Διαφορετικά, εκτός από γραφικός ο κ. Κόκκαλης θα είναι και έκθετος.



(Ο αθλητικός δικαστής οφείλει να μην έχει αχρωματοψία και να επεμβαίνει αυτεπάγγελτα όταν γίνονται τέτοιου είδους απαράδεκτες δηλώσεις από οποιοδήποτε στρατόπεδο και αν προέρχονται)
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τρί 24 Νοέμ 2009, 07:13

εεεετσι εεετσι πρεπει να κατεδαφιστει η παραγκα και οχι να αλλαξει χρωμα η ταπετσαρια της...οντως φιλε απομακρε ή να εναγαγει ο σωκρατης τες φυλλαδες ή στον τακο ο ερυθρολευκος ισχυρος ανηρ...!!!!

ψες στο σκαη το βραδυ [που σαι Αλεξανδρεεεεεεε] ειχε αφιερωμα ΠΑΟ, προλαβα απο παντσο, γκορσκη, γκμοχ...σουρπης, καμαρας, αντωνιαδης, οικονομοπουλος, κωσταντινου...παπαντωνιου, δομαζο, παπαεμμανουηλ...κτλ κτλ απο το αηττητο πρωταθλημα 1963-64 λουκανιδης, μεχρι το επος του γουεμπλεη και μετα με γιατσεκ ημιτελικο λιβερπουλ και το πλασματικο 4-0 (γκολαρα ροτσα και πεναλτυ μας...)...και αλλα πολλα...αναφορα εγινε και στα αισχη της ριζουπολης που προσεβαλαν γενικα τον ελληνικο αθλητισμο ελεω...παραγκοκρατιας...never again!!!

ΠΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από alexandros » Τρί 24 Νοέμ 2009, 10:03

Δυστυχώς χθες δεν πρόλαβα να το δω, όμως θα αγοράσω το DVD και το βιβλίο που το συνοδεύει. Μην ανησυχείς καθόλου φίλε Βαρνάβα...για να δούμε αν την Κυριακή το βράδυ θα έχουμε διπλό Παναθηναϊκό θρίαμβο ή θα τα βάψουμε μαύρα...
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
_MIXALIS_
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 17:50

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από _MIXALIS_ » Τετ 25 Νοέμ 2009, 17:52

Στο χέρι μας είναι φίλε, αν και αυτό που απασχολεί τους περισσότερους μας είναι το αποτέλεσμα στο ποδόσφαιρό. Στο μπάσκετ ότι και να γίνει, στο τέλος πράσινο θα είναι :wink:
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από alexandros » Πέμ 26 Νοέμ 2009, 09:47

Έλα ρε τριφυλλάρα!!!! Διπλό στο λυόμενο, διπλό και στο εξοχικό!!!
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

να σας φτιαξω λιγο...?

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 26 Νοέμ 2009, 11:01

Φεύγω από το σπίτι μου το πατρικό
Έχω στο Λονδίνο μια δουλειά
Βρήκα σε ένα σύντομο λογαριασμό
Πως τα γκολ είναι γλυκά σαν τα φιλιά


Ένα γκολ δύο γκολ στον αέρα
Πάντσο η ομάδα πετά
Ένα γκολ δύο γκολ τέτοια μέρα
Άνοιξη έχει η καρδιά


Όταν θα γυρίσω θα στο ξαναπώ
Πόσο μ’αγαπάς πόσο σ’αγαπώ
Πράσινο μαντήλι δέσε στα μαλιά
Τώρα έχω στο Λονδίνο μια δουλειά


Ζενές ες με θυμάσαι ακόμα
Σλόβαν με ξέρεις καλά
Του Αστέρος το κόκκινο χρώμα
Πράσινη πήρε μπογιά


Ζεστή καρδιά και ψυχή βαθιά ξανά
Δώσε την μάχη άλλη μια φορά Παναθηναϊκέ
Πράσινο τον Τάμεση θέλω να δω
Μέσα σε ένα Κύπελλο χρυσό
Κι έξω από το Μπάγκιγχαμ έχω σκοπό
Να κολλήσω το Τριφύλλι θυρεό


Προχωρείτε του ΠΑΟ λιοντάρια
Στο Wembley βάλτε φωτιά
Σαν κι εσάς διαλεχτά παλικάρια
Μόνο η Ελλάδα γεννά

http://thodoras13.blogspot.com/2008/05/ ... st_10.html

http://www.youtube.com/watch?v=rdOKpWvVM2w
ανατριχιλα...
με ηχο μελωδια

ΠΑΜΕ ω υγιεις φιλαθλοι του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από Apomakros » Πέμ 26 Νοέμ 2009, 11:09

Ζήσε Μάη μου (Μαύρε μου) να φας τριφύλλι... :loco:




(Back to TOPIC !!!)
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από alexandros » Πέμ 26 Νοέμ 2009, 11:36

Ο μέγιστος Φραγκίσκος Σούρπης έχει γράψει τους στίχους σε αυτή την παράφραση του Obladi Oblada των Μπητλς. Ο καλύτερος στίχος για μένα "Πράσινο τον Τάμεση θέλω να δω"!!!!
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
_MIXALIS_
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 17:50

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από _MIXALIS_ » Σάβ 28 Νοέμ 2009, 21:12

Συνέχισε τον για να το ολοκληρώσεις. "Μέσα σ'ένα κύπελλο χρυσο, Κι έξω από το Μπάγκιγχαμ έχω σκοπό
Να κολλήσω το Τριφύλλι θυρεό
:cright: :cleft:
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ.
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

ΠΙΚΡΑ

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Δευ 30 Νοέμ 2009, 07:55

λαμβανω την πικρη πρωτοβουλια να γραψω πρωτος για το θεμα...
οπως παντα υπηρξε εδω μεσα ενα επιπεδο προ του ντερμπη και το ιδιο θα υπαρξει και μετα.... :swear: :wink:

τι να πω?...ανευρη και ασπονδυλη ομαδα ο ΠΑΟ...ειχε μπροστα του το αναρρωτηριο ολυμπιακο και ο ΠΑΟ αποδειχθηκε δυστυχως μοναδα εντατικης θεραπειας...ειχαμε τραγικα ποσοστα σε εσφαλμενες αβιαστες μεταβιβασεις.τοσα χρονια απαιτειται [και] προσληψη ψυχολογου στην παιανια...παλι δεν γυαλιζε το ματι παλι δεν οργωσαμε το χορτο παλι δεν τρωγαμε σιδερα...ποιος θα πορωσει αυτους τους παικτες επιτελους?αντε και επειδη εισαι εκτος εδρας πες να μην μπεις με λετο νινη να αιφνιδιασεις φουλ επιθεση ΟΚ...δινεις το πρωτο τεταρτο στο γαυρο και δεν γινεται τιποτα φοβερο...εισαι με σιλβα κατσου σιμαο στα χαφ και δεν μπορεις να τους πνιξεις στο κεντρο...συνεχεια λαθος πασες και ανανεωση επιθεσεων οσφπ...ανουσια πρωτοβουλια και κατοχη ...φλυαροι ανευροι ατολμοι...και βεβαια στις καθυστερησεις βολεη μες την περιοχη μας με απαθεις τους αμυντικους μας [δυο χρονια ουρλιαζουμε για αναγκη ογκολιθου ηγετη προσωπικοτητας στα σεντερ μπακ...δυο στα δυο μητρογλου αμαρκαριστος...τοσα γκολ απο τετοιες θεσεις...αυτα δεν γινοντουσαν ουτε επι χενρικσεν κυριακου, ουτε μαυριδη,ουζουνιδη καλιτζακη, ουτε καρουλια κυραστα....]
χαρακτηριστικο της απουσιας τσαγανου τσαμπουκα ειναι η φαση οπου ο λετο μαχεται απο αριστερα να ξαναβγαλει σεντρα στο σισε που σουταρει δυο φορες στην κλειστη του νικοπολιδη...και ταυτοχρονα τρεις λοιποι επιθετικοι μας καμαρωνουν στο ημικυκλιο απαθεις ...αντι να εχουν πιασει πεναλτυ ,μικρη περιοχη και την διαγωνιο....
ΟΚ το φαγαμε αδικως και ατυχως σε κακο σημειο...αλλα ποια ηταν η αντιδραση μιας μεγαλης ομαδας???που ειναι οι αυτοματισμοι οι συνδυασμοι με την μπαλα κατω...απεναντι σε εναν οσφπ που μετα το 65 ψαχνει για οξυγονα??με καμιναδες βοηθας την ομαδα που ειναι αγυμναστη...με τριγωνακια τη διαλυεις...και μην πουμε για απουσια καραγκ γιατι απο την αλλη γκαλετι, τορο, ιερο..κτλ...αμα νικαγαμε μπορει να ξεκοκκαλιζα και θεματα μπλοκων του λεφορειου απο καφρους και γιατι κατεβηκε το διχτυ απο την εφτα?και ριψη κροτιδων ...κτλ κτλ αλλα τωρα οχι δεν μας παιρνει...
και στο μπασκετ...πικρα αλλα εκει ευκολα γυριζει το πραμα δεν μας φοαμαι
εν τελει νομιζω πως θα χτυπησουμε και τα δυο νταμπλ...
χρειαζεται και γενικοτερα ηγετης στα χαφ επιτελικος εγκεφαλικος ψυχολογος πορωτης
παικταρας...ντουσαν ντουσαν βαζελια σε ζητουσαν.....?????λεμε τωρα μη βαρατε... :)

θα επανελθω πιο ηρεμος.....[και επειδη καποια πραματα οπως η ιστορια..δεν αλλαζουν...Προχωρείτε του ΠΑΟ λιοντάρια
Στο Wembley βάλτε φωτιά
Σαν κι εσάς διαλεχτά παλικάρια
Μόνο η Ελλάδα γεννά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!]

καλημεροβδομαδα!!!!
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από alexandros » Δευ 30 Νοέμ 2009, 11:21

όποιος από τους συνοδοιπόρους ή τους αντιπάλους κατάλαβε σε ποια θέση έπαιζε ο Γκάμπριελ ας μου πει κι εμένα του φτωχού...
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
_MIXALIS_
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 17:50

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από _MIXALIS_ » Δευ 30 Νοέμ 2009, 16:27

Αλέξανδρε μην κάνεις έτσι. Ήταν άλλη μια από τις εμπνεύσεις του τεν κάτε, να μην καταλάβει κανείς που θα παίζει ο συγκεκριμένος. Το θέμα είναι πως και οι άλλοι 9 δεν καταλάβανε που παίζανε.
Το θέμα είναι πως κάναμε μάγκα τον Ζαϊρί, τον Γκαλίτσιο. Και λέμε ευτυχώς που φάγαμε μόνο δυο όπως ήρθε το ματσάκι.. :swear: :swear: :swear: :evil: :evil:
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ.
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τετ 09 Δεκ 2009, 09:29

εεεερνεστο τεν κκατεεεεεεεεεεεεεεε

ντουσαν ντουσαν παναθες σε ζητουσαν....

βολεφκει το ταημηνγκ....????

:conf:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
_MIXALIS_
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 17:50

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από _MIXALIS_ » Τετ 09 Δεκ 2009, 09:53

Το τάιμινγκ σίγουρα δεν βολέφκει :P , αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ.Αυτό που έπρεπε να γίνει από τον Μάϊο, έγινε Δεκέμβρη.... τι να πεις. Τέλος παντων, χαίρομαι για τον Νιόπλια και τον Χριστάρα και θεωρώ ήταν η καλύτερη επιλογή που μπορούσαν να κάνουν, γιατί έπρεπε να φέρουν κάποιους που ξέρουν την Ελληνική ποδοσφαιρική πραγματικότητα.Τους στηρίζουμε λοιπόν και όχι γκρίνιες...
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από alexandros » Τετ 09 Δεκ 2009, 18:00

Μεγάλη συζήτηση για το αν έπρεπε να φύγει τώρα...πάντως ένα δεν θέλω να δω: τον Μπάγεβιτς στον Παναθηναϊκό...προτιμώ τον Βασίλη Δανιήλ.
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
_MIXALIS_
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 17:50

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από _MIXALIS_ » Πέμ 10 Δεκ 2009, 14:10

Ρε παιδιά, από που και ως που να έρθει ο κουάξ κουάξ στην Πανάθα;;Το έχω ακούσει και από άλλους, αλλά δεν έχω ακούσει καμία επίσημη δήλωση από κάποιον υπεύθυνο. Τι να πω, μην προβάλλουμε μόνοι μας θέματα από το πουθενά.
Χώρια που αν τα πάνε καλά οι Νιόπλιας-Βαζέχα, πιστεύω θα τους κρατήσει..
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ.
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: πρωταθλημα ελλαδιτικο κυπραιικο

Δημοσίευση από Apomakros » Πέμ 10 Δεκ 2009, 14:24

Ένας προπονητής πρέπει να μένει τουλάχιστο τρια χρόνια σε μια ομάδα. Να του λέει ο πρόεδρος στην αρχή: αυτό είναι το μπάτζετ αγόρι μου κι αυτοί είναι οι στόχοι της ομάδας. Με βάση αυτό το μπάτζετ, ποιους παίχτες θέλεις; πάρτους. Και να δίνει λόγο ο προπονητής στο τέλος της τριετίας.

Έτσι γίνεται στο εξωτερικό στις σοβαρές ομάδες.

Η καλή ομάδα ξεκινάει από τον προπονητή. Πρώτα παίρνεις έναν καλό προπονητή και μετά παίχτες. Αυτό δεν έκαναν οι Γιαννακόπουλοι στο μπάσκετ και έχτισαν την αυτοκρατορία τους;

Δυστυχώς στο ποδόσφαιρο, αυτό που γίνεται εδώ είναι φαινόμενο τριτοκοσμικό και φυσικά δεν είναι και το μόνο. Γι' αυτό, μη περιμένετε να πάει ποτέ μπροστά.


(το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα είναι καλό μόνο για την πλάκα μας και τα πανηγύρια)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητισμός”