ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ και πάσης Ελλάδος

Συντονιστής: kostas

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 22 Φεβ 2020, 19:47

Για άλλη μια φορά το ΛΕΥΤΕΡΟ-Αστρο της Ελλαδας,
μας ΧΡΥΣΩΣΕ στη Μελβούρνη.

Τα σέβη μου μεγάλε
:respect: :worship:


Lord of the Rings τον λένε, πολύ εύστοχα


.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Απρ 2021, 22:09

Λευτέρης Πετρούνιας: Ο θρύλος των κρίκων - Πέμπτη φορά χρυσός στην Ευρώπη


Εικόνα


Ο Λευτέρης Πετρούνιας κατέκτησε για πέμπτη φορά το χρυσό στους κρίκους σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Ο Λευτέρης Πετρούνιας συνεχίζει να γράφει ιστορία στη γυμναστική. Ο θρύλος των κρίκων στην επιστροφή του στους αγώνες θριάμβευσε ξανά καθώς αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης για πέμπτη φορά στην καριέρα του. Ο Ελληνας υπερπρωταθλητής πραγματοποίησε το τέλειο πρόγραμμα και κυριάρχησε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Βασιλείας. Η προσπάθειά του βαθμολογήθηκε από τους κριτές με 15,400 βαθμούς και ουδείς εκ των αντιπάλων του μπόρεσε να τον πλησιάσει.

Ο Λευτέρης Πετρούνιας μετά το Μονπελιέ το 2015, τη Βέρνη το 2016, το Κλουζ το 2017 και τη Γλασκώβη το 2018, κάνει επίδειξη δύναμης και στη Βασιλεία στέλνοντας παράλληλα μήνυμα και ενόψει του Προολυμπιακού τουρνουά που αναβλήθηκε πέρυσι λόγω της πανδημίας. Ο Ελληνας πρωταθλητής δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη τη συμμετοχή του στους Ολυμπιακούς Αγώνες και προκειμένου να πάρει το πολυπόθητο εισιτήριο θα χρειαστεί μια προσπάθεια που θα βαθμολογηθεί με περισσότερους από 15,333 πόντους.

https://www.ethnos.gr/athlitismos/15500 ... tin-eyropi
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 25 Ιουν 2021, 20:05

Τα δάκρυα του Λευτέρη Πετρούνια στην ανάκρουση του εθνικού ύμνου-βιντεο


Ο άρχοντας των κρίκων προκρίθηκε για Τοκυο

Για άλλη μια φορά η Ελλάδα υποκλίνεται και γεμίζει περηφάνεια :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 27 Ιουν 2021, 21:46

Εικόνα

Με την Ολυμπιακή πρόκριση στις… αποσκευές του επέστρεψε σήμερα στην Ελλάδα ο Λευτέρης Πετρούνιας. Ο «άρχοντας των κρίκων» επέστρεψε από την Ντόχα, όπου συμμετείχε στο Παγκόσμιο Κύπελλο και με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου, αλλά και τους 15.500 βαθμούς που συγκέντρωσε, τύπωσε εισιτήριο για το κορυφαίο αθλητικό γεγονός του πλανήτη, που θα φιλοξενηθεί στο Τόκιο.

«Ευχαριστώ πρώτα από όλα την ομάδα που είχα μαζί μου, τίποτα δεν γίνεται από μόνο του. Είμαστε μια ομάδα που δουλεύουμε για αυτό το αποτέλεσμα. Ήταν Γολγοθάς αρκετών χρόνων. Το 2009 πήρα το πρώτο μου μετάλλιο στο Καταρ, τώρα τελειώνει αυτός ο Γολγοθάς με μια πανηγυρική πρόκριση. Κατέθεσα την ψυχή μου για να έρθει», είπε κατά την άφιξη του ο Πετρούνιας αναφερόμενος στην πρόκριση στο Τόκιο και συνέχισε απαντώντας σε ερώτηση για το τι είναι πιο δύσκολο η πρόκριση ή ένα μετάλλιο στο Τόκιο: «Αυτή η πρόκριση ήταν πιο δύσκολη. Το σκορ που χρειαζόμουν είναι από μόνο του χρυσό μετάλλιο στο Τόκιο, πιθανότατα. Κατάφερα να πάρω ακόμα παραπάνω. Η πίεση που υπήρχε ήταν στα όρια. Δεν ήταν για καρδιακούς».

Για το γεγονός ότι δε φάνηκε να έχει πίεση, είπε: «Το μόνο λάθος που παρατήρησα στον προκριματικό ήταν ότι είχα ανεβασμένους παλμούς. Είχα στόχο να κατεβάσω τους παλμούς μου στον τελικό για να έχω καλύτερο αποτέλεσμα. Για αυτό φαινόμουν ήρεμος».

Όσο για το μυστικό του να διατηρεί αυτή την ψυχραιμία: «Δεν υπάρχει μυστικό. Σε ό,τι κι αν κάνεις στη ζωή σου να προσπαθείς να το κάνεις καλά, να το πιστεύεις, να το θέλεις. Αυτό το αποτέλεσμα ήταν μια τέτοια απόδειξη. Ρισκάραμε με το χειρουργείο, το ξέραμε ότι θα δυσκολέψει η πρόκριση. Πιστέψαμε πολύ και το καταφέραμε, έστω και το παρά πέντε».

Σε ερώτηση για το πού αφιερώνει την πρόκριση, απάντησε: «Στην οικογένειά μου, στον εαυτό μου για όλη την προσπάθεια που πέρασε».

Σχετικά με τις δηλώσεις του προπονητής του, Δημήτρη Ράπτη, ο οποίος ότι δεν υπάρχει ισάξιος αντίπαλός του, είπε: «Μετά από αυτή την πρόκριση νιώθω πιο ελαφρύς ψυχολογικά. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μπω στο αεροπλάνο. Τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους».

Τέλος, μιλώντας για το κίνητρό του και το αν θα συνεχίσει, απάντησε: «Ένας αθλητής που κάνει πρωταθλητισμό αυτό κάνει. Προσπερνάει όλα τα εμπόδια. Ναι, θα συνεχίσω και μετά το Τόκιο»


https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %88%cf%85/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 20:47

Εικόνα


Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε ο Λευτέρης Πετρούνιας την επιχείρηση υπεράσπισης του Ολυμπιακού τίτλου του στο Τόκιο, αφού η εντυπωσιακή εμφάνισή του στον προκριματικό των κρίκων τον στέλνει πανηγυρικά στον τελικό του αγωνίσματος. Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν χθες ένας από τους δύο σημαιοφόρους της Ελληνικής ομάδας, στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων.

Λευτέρης Πετρούνιας: Σπουδαία επίδοση με το «καλημέρα»

Ο 30χρονος πρωταθλητής συγκέντρωσε 15,333 βαθμούς (βαθμός δυσκολίας: 6,300, βαθμός εκτέλεσης: 9,033), επίδοση που τον φέρνει στην 1η θέση μετά την διεξαγωγή του 2ου από τους τρεις προκριματικούς ομίλους της ενόργανης ανδρών και θεωρείται βέβαιο ότι θα του χαρίσει το εισιτήριο για τον τελικό των κρίκων, ο οποίος είναι προγραμματισμένος για τη Δευτέρα 2 Αυγούστου.

Ο «άρχοντας των κρίκων» υποσκέλισε, μεταξύ άλλων, τον Κινέζο Γιανγκ Λιου (2ος μέχρι στιγμής με 15,300 β.), ο οποίος είναι ο ισχυρότερος αντίπαλός του και τελευταίος αθλητής που τον είχε υποχρεώσει σε ήττα το 2019, τον Βραζιλιάνο «χρυσό» Ολυμπιονίκη του 2012 και «ασημένιο» του 2016 Αρτούρ Ζανέτι (3ος προς το παρόν με 14,900 β.), τον Ρώσο Ντενίς Αμπλιάζιν (4ος με 14,800 β.) και τον επίσης υπολογίσιμο Κινέζο Χάο Γιόου (5ος με 14,800 β.).
Η οκτάδα των φιναλίστ, καθώς και η οριστική σειρά πρόκρισης του Πετρούνια, θα προκύψει μετά τη διεξαγωγή του 3ου και τελευταίου ομίλου (13:30 – 16:00 ώρα Ελλάδας).
Σ’ αυτόν θα συμμετάσχουν οι τρεις νικητές των μεταλλίων στο προπέρσινο παγκόσμιο πρωτάθλημα: Ο Τούρκος Ιμπραΐμ Τσολάκ, ο Ιταλός Μάρκο Λονταντίο και ο Γάλλος Σαμίρ Αΐτ Σαΐντ. Στον προκριματικό των ανδρών συμμετείχε και ο Κύπριος Μάριος Γεωργίου, ο οποίος δεν βρέθηκε στην καλύτερη ημέρα του, αλλά και πάλι διατηρεί πιθανότητες πρόκρισης στην 24άδα των φιναλίστ στο σύνθετο ατομικό, αφού οι 78,997 β. που συγκέντρωσε τον φέρνουν προς το παρόν στη 13η θέση του αγωνίσματος, ενώ παράλληλα βρίσκεται στην 8η θέση στο μονόζυγο με 14,333 β..

Στα αξιοσημείωτα του προκριματικού ήταν και το άδοξο φινάλε της λαμπρής Ολυμπιακής καριέρας του Ιάπωνα Κόχεϊ Ουτσιμούρα, «χρυσού» Ολυμπιονίκη στο σύνθετο ατομικό το 2012 και 2016, ο οποίος αγωνίστηκε στο Τόκιο αποκλειστικά στο μονόζυγο, αλλά είχε πτώση (18ος έως τώρα με 13,866 β.) και δεν θα μπορέσει να διεκδικήσει άλλο ένα Ολυμπιακό μετάλλιο.

https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %bc%cf%86/



αλλά η ξεφτιλα η ΕΡΤ δεν το μετέδωσε

ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΤΕΜΠΕΛΟΣΚΥΛΑ;;;; ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΧΑΝΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΡΤ “ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΟ ΔΙ@ΟΛΟ” ΤΟΝ ΛΕΒΕΝΤΗ ΠΕΤΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ… ΙΑΠΩΝΕΣ – ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΛΗΨΗ! [ΒΙΝΤΕΟ]
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 08:36

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
djemba
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2019, 03:13
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 60 φορές
Έλαβε Likes: 15 φορές

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ Ο ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ

Δημοσίευση από djemba » Δευ 26 Ιούλ 2021, 02:03

Το Σατανικό τους σχέδιο! Η Εντολή Μητσοτάκη και Αυγενάκη στην ΕΡΤ για τον Πετρούνια!

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ και πάσης Ελλάδος

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 02 Αύγ 2021, 12:15

Χάλκινος ο Λευτέρης μας.
Η έξοδος, του κόστισε το χρυσό

https://www.el.gr/_featured_2/chalkinos ... nias-i-ex/


παλι με μετάλειο... Πάλι κορυφαίος, παλι καμάρι της Ελλάδας
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητισμός”