Τα έκτροπα των γηπέδων

Συντονιστής: kostas

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από delfini05 » Κυρ 18 Μαρ 2012, 22:43

Αγώνες γίνονται μεγάλοι ή μικροί. Από μεγάλες ή μικρές ομάδες.
Είναι ωραίο να μπορεί κάποιος να παρακολουθεί την ομάδα του στο γήπεδο! :opadiliki:
Τόσο για τον ίδιο τον οπαδό όσο & για την ομάδα που υποστηρίζει.

Όμως ειλικρινά πείτε μου είναι δυνατόν να γίνονται αυτά τα χάλια στο ελληνικό ποδόσφαιρο, όπως έγινε στον αποψινό αγώνα Παναθηναϊκού - Ολυμπιακού;
Να διακόπτεται αγώνας 2 φορές & να πετάγονται μολότοφ στον αγωνιστικό χώρο; :swear: :swear:
Ένας αγώνας που τυπικά δεν τελείωσε ποτέ;
Στο ημίχρονο να γίνεται πανζουρλισμός εντός & εκτός γηπέδου;
Δηλαδή τόσο μεγάλο ξεφτιλίκι;;;;
Μα καπνογόνα & μολότοφ;;;;
Κατά τα άλλα γίνεται έλεγχος στις εισόδους... :banghead:
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από delfini05 » Δευ 19 Μαρ 2012, 08:12

Ό,τι έγινε χθές ήταν αποτέλεσμα της διάθεσης κάποιων να επιτεθούν στην αστυνομία;
Να προβάλλουν μια ακόμα άσχημη εικόνα προς όλους εντός & εκτός συνόρων;
Να χαλάσουν το οπαδικό πνεύμα & διάθεση;
Να καταστρέψουν;
Τι ρε π@@@@ ;;;;;;;

Εικόνες που δεν περικλείουν 1000 λέξεις η καθεμία...
http://www.tsantiri.gr/ellada/fotorepor ... -oaka.html

Η ανακοίνωση της ΓΑΔΑ για τις συλλήψεις του ντέρμπι...
http://www.zougla.gr/sports/article/i-a ... ou-ntermpi

Α ρε! Α ΡΕ!!!!!!!!!!!
:swear: :swear: :swear: :swear: :swear:

Στην τελική τί θέλουν όλοι; Να σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα & οι ομάδες να παίζουν μόνες τους;
Αντί για εισιτήριο να κόβουμε συνδρομές στο ιδιωτικό κανάλι;
Ας γίνει λοιπόν & αυτό & μετά να βγούν να λένε "Σας πάμε" μπας & ξαναμαζέψουν τον κόσμο.

& αυτά είναι πρωτοσέλιδα;
http://www.sport-fm.gr/newspapers/

Αν υπήρχε θάνατος θα βγαίναν όλες τυπωμένες με μάυρη γραμμή σε ένδειξη πένθους;
ΡΕ!!!!!!!!!!!!! Σταματήστε το δούλεμα όλοι σας!!!!!!!!!!!!!
Τρωγλοδύτες!!!!!!!!!!!! :jerk: :jerk: :jerk:
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:27
Φύλο: Άνδρας

Re: Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από theo » Δευ 19 Μαρ 2012, 08:48

πριν απο 2-3 μηνες οι οπαδοι του απανθηναικου ειχαν κρεμασει ενα πανο εναντιων των βουλευτων.
με το τελος του παιγνιδιου η λυσσασμενη ελληνικη αστυνομια υπο τις οδηγιες των τραπεζοτσολιαδων σταματουσε τον κοσμο στο δρομο,εβγαζε κοσμο απο τα αυτοκινητα του,τους ξεφτιλιζε,προσφωνουσε τις γυναικες πουτανες....οποιος ασχολειτε και λιγο με τα αθλητικα αυτα του ειναι γνωστα.,...
απο εκεινη την ημερα αρχισε μια βεντετα με την αστυνομια....
ηταν λογικο με την υπαρχουσα πολιτικη κατασταση και με το ταιμινγκ στο ντερμπυ οτι θα βρισκοντουσαν αφορμες απο τους παναθηναικους να παρουν το αιμα τους πισω...
οταν η αστυνομια σπερνει βια και τραμπουκισμους,θα θεριζει τα αναλογα.,,.,,,
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
Ermis
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Δευ 31 Ιαν 2011, 19:55
Φύλο: Άνδρας

Re: Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από Ermis » Δευ 19 Μαρ 2012, 11:12

Αμά σκεφτείς ομως πως ειναι πολύ πιο "ασφαλές" να γινονται τα επισοδεια σε ενα φυλαγμένο χωρο που οπως και να εχει ειναι ελεγχόμενο το οτι συμβαίνει, μπορεις να δικαιολογήσεις πολλα...
Τι ειναι προτιμότερο για τους κυβερνώντες κλπ να γινει χαμός , ξυλο , φωνες κακό σε ενα γηπεδο ή να γινουν αυτα μπροστα στη βουλή?
Θυμήσου το "άρτος και θεαματα"... :wink:
Ας παει να εκτονωθεί ο κοσμος στο γηπεδο σπάζοντας οτι βρει μπροστα του, να ριξει ξύλο στον μπάτσο στον διπλανό του ή στον οποιοδήποτε που θα βρεθεί στο δρομο του... Ειναι μια "καλή" λύση
Αυτο ελεγχεται... ειναι στα ορια του ΟΑΚΑ του Καραϊσκάκης ή του οποιουδήποτε άλλου γηπεδου... εχει αρκετη αστυνομία να τους κρατησει εκει μεσα να ριξει δακρυγονα , να την πληρωσει η ομαδα στην τελική , αλλά και ο κοσμος να ηρεμήσει να βγάλει το αχτι του μεχρι τον επομενο αγωνα ωστε να ησυχος στο μεσοδιαστημα...
Τι να παει να διαμαρτυρηθεί ο άλλος για το μελλον του... εφαγε αρκετα δακρυγονα και ξυλο για ολη τη βδομαδα... την επομενη κυριακή παλι...

Δε νομίζω να υπαρχει κανένας που να παρακολουθεί εστω λίγα αθλητικά που να μην ηξερε τι θα συνεβαινε...
Σαφώς και βαζει το χερι της και η αστυνομία οπως και στις πορείες προκαλώντας κλπ αλλά για τα χθεσινα και η αστυνομία να μην εκανε κατι ολοι ήξεραν τι θα συμβει...
Δημιούργησε τον κόσμο όπως τον ονειρεύεσαι...
Ο κόσμος αυτός είναι εκεί έξω, αλλά και μέσα σου ταυτόχρονα...
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από enigma » Δευ 19 Μαρ 2012, 12:31

Σε άλλες εποχές θα μπορούσα να τοποθετηθώ ...σε αυτήν που διανύουμε και με αυτά τα προβλήματα που αντικειμενικά υπάρχουνε
το ξύλο μέσα στα γήπεδα μου φέρνει μόνο μια παροιμία

Ο κόσμος καίγεται και το Μ#$νι χτενίζεται !
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 21 Μαρ 2012, 11:19

Εγώ πάλι Βάγγο μου, θα έλεγα ότι "ο κόσμος καίγεται και βγαίνει και στα γήπεδα αυτό". Μην ξεχνάς τα πολιτικοποιημένης μορφής πανώ που σηκώθηκαν στο πρόσφατο παρελθόν στα γήπεδα. Που σημαίνει οτι ακόμα και οι τύποι που δε βασάνισαν το μυαλό και ιδιαίτερα (ως τώρα) και κολλούσαν στα οπαδιλικια και στις ομάδες μονο, αρχισαν να αντιμετωπίζουν στα σοβαρα κάποια πράγματα και πέρα απ'τα γκολ, τα οφσάιτ και τα φάουλ... άρχισαν να νιωθουν κάποια αλλα χοντρότερα "φάουλ" στο ίδιο τους το πετσί.

Είναι λοιπόν φαινομενα των καιρων.. και οχι, δε θα χαρακτήριζα ποτέ τους παναθηναικούς ως μια συγκεκριμένη ομάδα ατόμων, διαφορετικη απ'τους υπόλοιπους Ελληνες- ρίχνοντας πάνω τους όλα τα φταιξίματα του κόσμου και όλες τις ευθυνες...

'Ολα αυτά είναι απόρροια των καταστάσεων που ζούμε, και δεν αποκλείεται να προμηνύουν και κάποιο "μπαμ" σε πολύ ευρύτερο (απ'τους αθλητικούς χωρους) επίπεδο.

Δεν ξέρω αν πρεπει να ελπίζω να μην τα δουμε. Δεν είμαι υπέρ της βίας σε καμια περιπτωση, αλλά ξέρω πως είναι και στην ανθρωπινη φύση, να αντιδρά και με βία στην άσκηση της βίας...

Θα δείξει.
Το μόνο που μπορώ να ευχηθώ, είναι να εκτονωθουν ολα αυτα και να προκύψει κάποια στιγμή ενα "κλείσιμο" που θα'χει θετικές προοπτικές για όλους τους ανθρώπους.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Τα έκτροπα των γηπέδων

Δημοσίευση από enigma » Πέμ 22 Μαρ 2012, 10:23

Υπάρχει επίσης και μια <<συνομοσιολογική >> εκδοχή που λέει ότι τα εν λόγο έκτροπα δεν ήταν πραγματικών
φιλάθλων αλλά ....συκέ ...για να ακυρωθεί η αγωνιστική και να υπάρχει παραπάνω αστυνομία για την παρέλαση ! :dunno: :dunno: :dunno:
Mornie utúlië
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητισμός”