Π.Α.Ο.Κ G4

Συντονιστής: kostas

Άβαταρ μέλους
skyrunner
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ 14 Μάιος 2007, 19:42
Irc ψευδώνυμο: PAOK4
Φύλο: Άνδρας

Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από skyrunner » Παρ 25 Ιουν 2010, 19:08


[
u]Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ............[/u]
[/line]
Η ΜΟΝΗ ΣΩΤΗΡΙΑ :
ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΕΛΛΗΝΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΠΙΟ ΤΡΑΝΗ ΑΞΙΑ

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΘΑΝΑΤΟΣ
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από karipis » Σάβ 26 Ιουν 2010, 00:35

Να δείτε που αυτός ο skyrunner πρέπει να είναι Παοκτσής...
Άβαταρ μέλους
skyrunner
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ 14 Μάιος 2007, 19:42
Irc ψευδώνυμο: PAOK4
Φύλο: Άνδρας

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από skyrunner » Τετ 07 Ιούλ 2010, 18:36

:urock: :urock: :urock: :urock: :urock: :urock: :urock:
Η ΜΟΝΗ ΣΩΤΗΡΙΑ :
ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΕΛΛΗΝΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΠΙΟ ΤΡΑΝΗ ΑΞΙΑ

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΘΑΝΑΤΟΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 15 Ιούλ 2010, 07:55

Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζεται η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Χθες συνολικά από τα γραφεία της ΠΑΕ στο γήπεδο της Τούμπας διατέθηκαν 362 εισιτήρια διαρκείας. Το Σάββατο τελευταία μέρα διάθεσης και... όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!


Έτσι ο συνολικός αριθμός των εισιτηρίων που έχουν διατεθεί φθάνει τις 17.072.

Εκτιμάται ότι μέχρι το Σάββατο τελευταία μέρα διάθεσης των εισιτηρίων διαρκείας θα έχουν ξεπεράσει τις 20.000.

Ένα γεγονός που σε μεγάλο βαθμό θα προσφέρει οικονομική ανάσα στην ομάδα και παράλληλα θα δημιουργήσει πληρότητα στην Τούμπα για τη νέα περίοδο με ότι αυτό συνεπάγεται για την ατμόσφαιρα σε κάθε παιχνίδι του Δικεφάλου.

http://www.sportouvorra.gr/index.php?op ... 1&Itemid=2
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τετ 28 Ιούλ 2010, 18:38

http://www.paokmania.gr/ :worship:

μεγάλη η βραδιά για τον ΠΑΟΚ σήμερα που καλείται τόσο πρόωρα να αντιμετωπίσει τον Αγιαξ μετα από μια ατυχη κλήρωση...στις 9:45 απο το νοβα στην αφιλοξενη αρηνα του αμστερνταμ
οι ασπρομαυροι δικεφαλοι θα προσπαθησουν να πραγματοποιήσουν την υπερβαση και να κανουν το πρωτο εκτος εδρας βημα για την προκριση που θα ολοκληρωθει ελπιζουμε εν Ελλαδι σε λιγα φεγγαρια...
:ups:
εν Αθηναις, παρεα βαζελοχαμουτζηδων θα συναχτουμε πινοντας βεργινες [3,40 ευρω η οκταδα στο βασιλοπουλον] στελνοντας θετικη ενεργεια στην ελληνικη ομαδα που θα εχει ως αιχμη του δορατος το Μητσαρα Σαλπιγγιδη!!!! :xara:

φορτσα ΠΑΟΚΑΡΑ λοιπον!!!!!! :thumb: :thumb: :thumb:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 29 Ιούλ 2010, 00:13

με πασα ποιημα του πιπτοντος Σαλπη , ο ιβιτς καρφωσε το 1-1...και ο ΠΑΟΚ πηρε το θετικο αποτελεσμα-ισοπαλια με γκολ που επιζητουσε εκτος εδρας
ευγε!!!
με παρα πολλη προσοχη ισως ολοκληρωθει το θαυμα στη Σαλονικα!!!
μακαρι
στην αρχη προηγηθηκε ο αγιαξ υστερα απο λαθος του χαλκια και αδυναμια της αμυνας να μπαλωσει-απομακρυνει την μαπππα...
ο παοκ υποτονικος μου φανηκε στην αρχη και ο αγιαξ ειχε ευκαιριες για γκολ..κυριως με τον διεθνη ουρουγουανο ασσο σοαρες...
ομως στο βητα ημιχρονιο κυριες και κυριοι ο ΠΑΟΚ το πιστεψε και πηρε το κεντρο...εκανε κανα δυο ευκαιριες και νομοτελειακα...ηρθε το γκολ που μας χαροποιησε τα μαλα...
δεν ητο εχθρικη η διαιτησια του μαλιαρου ρεφερη [πιο γλομπος κι απο το βοηθο του κυρου γραναζη]

ΜΑΛΑΚΑ ΟΛΗ ΡΕΝ
ΜΑΛΑΚΑ ΟΛΗ ΡΕΝ
ΣΕΝΤΟΝΙ ΘΑ ΚΟΥΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΣΑΛΠΗ ΚΑΙ ΣΟΡΛΕΝ :thumb:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Kariatida » Πέμ 29 Ιούλ 2010, 14:25

Πάοκ και τα μυαλά στα κάγκελα... *****!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kariatida την Παρ 27 Αύγ 2010, 18:37, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Exciter » Πέμ 29 Ιούλ 2010, 17:00

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Παρ 30 Ιούλ 2010, 01:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Το έκανα γιατί η φώτο-λόγκο περιείχε το φασιστικό "πουλί". Πλάγιοι τρόποι που παρασύρουν τα μέλη σε απολυταρχικά και σκοτεινά καθεστώτα απαγουρεύονται στο στίγμα του ΠΑΟΚ.
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Kariatida » Παρ 30 Ιούλ 2010, 00:30

τα υπογλωσσια, φερτε μου τα υπογλωσσια! τα χαπια μου! υπαρχουν ακομη *********. Παναιτσαμ δηλαδης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Παρ 30 Ιούλ 2010, 01:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Απαγορεύεται με κάθε τρόπο ή προβολή "σκοτεινών" σεχτών και σεχτών που προβάλουν τα "πέτρινα χρόνια" της πατρίδος. Η προπαγάνδα δεν θα περάσει.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Exciter » Παρ 30 Ιούλ 2010, 02:53

Φασίστα Καρύπη, αποκατάστησε ΤΩΡΑ τα ποστ της γειτόνισσας και το δικό μου, διότι θα'χουμε άλλα.

Τον τιμημένο θυρεό της Προοδευτικής Νεολαίας βρήκες να λογοκρίνεις βρε ρεμπεσκέ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Παρ 30 Ιούλ 2010, 16:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σύμβολα και συνθήματα που γυρίζουν την χώρα πίσω αποκλείονται. Η Δημοκρατία δεν κουβεντιάζει, παίρνει αποφάσεις και τις εκτελεί.
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Exciter » Σάβ 31 Ιούλ 2010, 03:13

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... CE%9F..jpg

Φασίστα Καρύπη,

Η Προοδευτική Νεολαία, το καμάρι του Κορυδαλλού, ιδρύθηκε και έλαβε το έμβλημα αυτό το 1927... το ότι αργότερα χρησιμοποιήθηκε ανάλογο (ούτε καν το ίδιο ακριβώς) σύμβολο από τη δικτατορία δεν μας αφορά.

Και στην τελική, υπάρχει συντονιστής ενότητας, εσύ γιατί επεμβαίνεις;

Αν το αλλάξεις πάλι, θα παραβώ τις αρχές μου για μικρού ύψους υπογραφή και θα βάλω το έμβλημα της Προό στην υπογραφή μου... από εκεί δεν μπορείς να το βγάλεις.

Συνεννοηθήκαμε;

Υ.Γ.: Έχω και προσωπικούς λόγους που με συνδέουν με το σύλλογο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Σάβ 31 Ιούλ 2010, 12:02, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Δεν ξέρω αν το ...προοδευτικό (πρόοδος θα 'πεί πηγαίνω μπροστά και μπροστά πηγαίνει μόνο η δημοκρατία) καμάρι σας ιδρύθηκε το '27 ή το '67, αλλά όσο υπάρχει η δημοκρατία φασιστικά και απολυταρχικά σύμβολα που μας γυρίζουν αιώνες πίσω, στο φόρουμ μας απαγο
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από karipis » Σάβ 31 Ιούλ 2010, 11:55

exiled έγραψε:Υ.Γ.: Έχω και προσωπικούς λόγους που με συνδέουν με το σύλλογο.
Είχες πατέρα συνταγματάρχη;;


Κάποιοι άνθρωποι έχουν πεθάνει πολεμώντας στρατοκράτες όπως εσύ και οι ...συνφίλαθλοί σου για να πάει η χώρα μπροστά. Πολλές ήταν οι φορές που η δημοκρατία πολέμησε νικώντας σύμβολα (σαν το δικό σου που μας γυρίζει δεκάδες χρόνια πίσω) και κορώνες φέρνοντας την γαλήνη, την ευταξία, την επιβολή των νόμων και του συντάγματος. Θα το κάνει και πάλι.

Είπαμε, η δημοκρατία δεν συνδιαλέγεται ...απλώς παίρνει αποφάσεις και εκτελεί.









ΥΓ. Από την αρχή κατάλαβα πως ήσουν κρυφοχριστιανός και κρυφοπατριώτης. Η δημοκρατία ξέρει που μένεις....
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Exciter » Σάβ 31 Ιούλ 2010, 15:32

karipis έγραψε:Είχες πατέρα συνταγματάρχη;;
Δεν έχω συγγενείς στρατιωτικούς, έχω όμως συγγενικά πρόσωπα που έχουν φορέσει την τιμημένη φανέλα της Προο σε διάφορα τμήματα (όπως τον μικρό αδελφό μου ας πούμε).

Σταμάτα, δε, να ρίχνεις λάσπη στην τιμημένη Προό ταυτίζοντάς την με καθεστώτα που καμία σχέση μαζί της δεν έχουν. Και να μίλαγε κα'νας άλλος το καταλαβαίνω... αλλά να μιλά μΠΑΟΚτζής είναι τραγικό (δεν θα επεκταθώ τώρα, αλλά με προέδρους όπως ο Μπάτμαν παλιότερα, τον Σαχπατζίδη ανακατεμένο στα διοικητικά σας πρόσφατα, και τις ενδείξεις να κάνουν πολλούς να σας αποκαλούν πλέον "ΟΦΗ του Βορρά", καλό θα'ταν να σαι πιο προσεκτικός όταν μιλάς για πτωχά πλην τίμια σωματεία)

Μ'αρέσει που ταυτίζεις τις προσωπικές σου απόψεις με τη δημοκρατία. Αλλά και ο Χίτλερ, αν το δούμε εντελώς τεχνικά το θέμα, δημοκρατικά εκλεγμένος ηγέτης ήταν. Ενδιαφέρον πρότυπο έχεις, έτσι όπως δρας σ'αυτό το νήμα.

Παρεμπιπτόντως, δεν θυμάμαι (και βαριέμαι να ψάξω) αν είσαι από αυτούς που διαμαρτύρονται για την ταύτιση του αρχαίου Ελληνικού συμβόλου με τον ναζισμό. Σαν παραβολικό επιχείρημα το αναφέρω :wink:
karipis έγραψε:ΥΓ. Από την αρχή κατάλαβα πως ήσουν κρυφοχριστιανός και κρυφοπατριώτης. Η δημοκρατία ξέρει που μένεις....
Τίποτε δεν ισχύει από αυτά, καθώς δεν είμαι κρυπτο-κάτι.

Και με τη συμπεριφορά σου δε μου άφησες περιθώρια... εφόσον το προανήγγειλα, έπρεπε να το κάνω.

Ιδού λοιπόν η νέα μου υπογραφή... αποκατάστησε τα ποσταρίσματα παραπάνω, να την επαναφέρω στην προηγούμενη μορφή της.

Δεν θα περάσει ο Καρύπειος φασισμός!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PELTASTIS VARNAVAS την Κυρ 08 Αύγ 2010, 10:33, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: "ο συ μισεις ετερω μη ποιησεις..."
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Kariatida » Σάβ 31 Ιούλ 2010, 21:12

Δεν ειπα κακο λογο για τον Παοκ, ισα ισα τον αγαπαμε, αλλα η πρωτη και μοναδικη αγαπη ειναι ο ****** :rose:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Σάβ 31 Ιούλ 2010, 22:09, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Σε αυτό το θέμα απαγορεύονται οι βρισιές.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Exciter » Πέμ 05 Αύγ 2010, 18:29

Φασίστα Καρύπη,

Μπορεί να διακηρύττουν κάποιοι ότι "pink is the new black" (το ροζ είναι το νέο μαύρο), εγώ **** ** συμμερίζομαι την αισθητική αυτή (αν και ως διαπίστωση περιέχει πυρήνα αληθείας, καθώς βλέπεις πολύ ροζ γύρω σου), οπότε βάλε το κανονικό μαύρο χρώμα στο προηγούμενο μήνυμά μου ή το πραγματικό χρώμα της ομάδος μου, όχι το φλωρορόζ (κάποιοι θα το έλεγαν και πουστριλέ) που έβαλες.

Επίσης, δεδομένης της λογοκρισίας που ασκείς σ’αυτό το νήμα, εκ του γεγονότος ότι δεν βάζεις αστεράκια όταν σε αποκαλώ φασίστα δείχνεις ότι δεν μπορεί να θεωρηθεί/απειλητικό για να λογοκριθεί, προφανώς επειδή είναι ακριβής χαρακτηρισμός.


Δεν θα περάσει ο Καρύπειος φασισμός!
(Αυτό είναι και το χρώμα, για να μαθαίνεις.. 872115)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PELTASTIS VARNAVAS την Κυρ 08 Αύγ 2010, 10:34, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: "dura lex sed lex..."
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Κυρ 08 Αύγ 2010, 10:54

υπαρχουν διαφορες οπτικες γωνιες περι αισθητικης...
εν τωι χρωματικωι προκειμενωι πιστεφκω [και ενδεχεται αι αποψεις μας να συγκλινωσιν]
that στο κεφαλαιο του δοξασμενου ΠΑΟΚ ταιριαζει να επικρατει το ασπρομαυρο -με το ασπρο ως φοντο και το μαυρο ως γραμματοσειρα- διοτι ο εν λογωι χρωματισμος της προσφυγικης ομαδας δεν ειναι τυχαιος αλλά μεστος σεβαστων ιστορικων συμβολισμων γνωστων σε ημας/υμας...

αυτα ως μια μη επι της ουσιας μη διασταλτικη προσεγγιση του θεματος [κατα τα λοιπα ισχυουν τα ρηζονς που εγινε η επεξεργασια... :rose: ]

προφανως ουτε παοκ υποστηριζω ουτε προοδευτικη

περι του συμβολου του φοινικος ...και η ΑΝΟΡΘΩΣΑΡΑ απο το 1911 το χρησιμοποιει...******* σχεση με τα φασιστοειδη που προεκυψαν στις δεκαετιες '60 και ακομα χειροτερα '70 [φολα στο σκυλο της ΕΣΑ..] εν Ελλαδι δυστυχως μεριμνηι βορειοατλαντικων """""συμμαχικων""""" δυναμεων...

ας εκκινησει λοιπον ο υγιης διαλογος με αποψεις χιουμορ και σοβαρο φιλαθλο πνευμα απο χρηστες γιουζερς συντονιστας επιτιμους εν ενεργεια εργαλειουχους γκλομπαλ περι του θεματος που μας απασχολει και ειναι ΠΑΟΚ[ :urock: ]-φενερμπαχτσε...[ :thumbsdown: ]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PELTASTIS VARNAVAS την Τετ 18 Αύγ 2010, 07:41, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Λόγος: ταβουκγιοχσου καζανντιμπι
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τετ 18 Αύγ 2010, 07:39

"Μετά την εξαιρετική συμπεριφορά των φιλάθλων μας στον αγώνα εναντίον του Ajax, για την οποία πήραμε τα εύσημα από την UEFA, υπάρχει μπροστά μας η πρόκληση των αγώνων εναντίον της Fenerbahce.

:freak: :punch:
http://www.sportouvorra.gr/index.php?op ... 1&Itemid=2 :urock: :urock: :urock:


ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ο γνωστος :banghead: σπασος :banghead: καρυδης ας σεβαστει [βλ. λεξικο σταματακου...]τον προφητικο χαρακτηρα του ποστ μου [φολα στο σκυλο της εσα-θανατος φασιστα ιωαννιδη λλιες μερες μετα-τυχαιο?δεν νομιζω...]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Τετ 18 Αύγ 2010, 23:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: ρωτάς κάτι πράγματα...
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Παρ 20 Αύγ 2010, 08:55

Πως κατέβηκε η σημαία

Ένα άλλο θέμα που απασχόλησε τους υπεύθυνους ασφαλείας του ματς ήταν η σημαία που έβγαλαν οι Τούρκοι, η οποία έχει μισοφέγγαρα και θεωρούν πως είναι το σύμβολο της δυτικής Θράκης, την οποία και θεωρούν δική τους.

Αν και πριν ξεκινήσει ο αγώνας φάνηκε πως η κατάσταση εξομαλύνεται τελικά η σημαία δεν εξαφανίστηκε και χρειάστηκε η επέμβαση από την UEFA. O υπεύθυνος ασφαλείας του ΠΑΟΚ, Σάκης Τοσουνίδης, μαζί με τον απεσταλμένο της UEFA, Μακ Ντούγκαλ, στο ημίχρονο κινήθηκαν προς την εξέδρα των οπαδών της "Φενέρ". Εκεί μετά από διαπραγματεύσεις κατάφεραν να πείσουν τους Τούρκους να εξαφανίσουν την σημαία και έτσι το θέμα λύθηκε.

Με πρωτοφανή τσαμπουκά, ο ΠΑΟΚ έδειξε το καλύτερό του πρόσωπο κόντρα στη Φενέρμπαχτσε. Ο Δικέφαλος αγωνιζόμενος με δέκα παίκτες για περισσότερη από μισή ώρα, νίκησε 1-0 την τουρκική ομάδα και πάει πλέον στο Σουκρού Σαράτσογλου να διεκδικήσει μια σπουδαία πρόκριση.

Ο ΠΑΟΚ έκανε χθες μεγάλη εμφάνιση. Κατάφερε να μπλοκάρει την επίθεση της Φενέρμπαχτσέ βγάζοντας τον Άλεξ εκτός παιχνιδιού και βρήκε αρκετές φορές τον τρόπο να φανεί απειλητικός. Δεν ήταν όμως αποτελεσματικός με αποκορύφωμα την εκπληκτική ευκαιρία που χάνει στις καθυστερήσεις ο Παπάζογλου ενώ μετά την αποβολή του Βιτόλο (για ένα… χαζό φάουλ) πέρασε δύσκολες στιγμές έχοντας τον Κρέσιτς σε σπουδαία μέρα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος. Πέτυχε το γκολ, έλεγξε το ρυθμό, έκανε άψογη τακτικά εμφάνιση. Το δεύτερο ημίχρονο, όμως, ήταν μια άλλη ιστορία. Οι παίκτες του Δικεφάλου μπήκαν προσεκτικά για να γλιτώσουν κάζο αλά Άγιαξ και δεν είχαν πρόβλημα να κρατήσουν τους επιθετικούς της Φενέρ μακριά από την εστία του Κρέσιτς. Η αποβολή του Βιτόλο, όμως, στο 57, άλλαξε τις ισορροπίες. Η Φενέρμπαχτσε πήρε τον έλεγχο του αγώνα, έκλεισε τον ΠΑΟΚ στα καρέ του αλλά οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη κατέθεσαν ψυχή για να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα. Και τα κατάφεραν. Χάρη στον Κρέσιτς, το καθαρό μυαλό και το πάθος τους κράτησαν το πολύτιμο 1-0 ενόψει του μεγάλου επαναληπτικού στο Σουκρού Σαράτσογλου. Εκεί που αναμένεται να γίνει ένα σπουδαίο παιχνίδι.

http://olapaok.gr/podosfairo/Europe/pao ... mmentsList

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ ΓΕΝΕΤΕΙΡΑ ΟΛΕ ΟΕ... :urock:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 26 Αύγ 2010, 09:34

Ένταση δημιουργήθηκε περίπου στις 9 το βράδυ της Τετάρτης (25/8) έξω από το ξενοδοχείο "Green Park" που βρίσκεται κοντά στην πλατεία Ταξίμ στην Κωνσταντινούπολη και φιλοξενεί αυτές τις μέρες τους οπαδούς του ΠΑΟΚ που ταξίδεψαν με το τσάρτερ της "ασπρόμαυρης" αποστολής.

http://olapaok.gr/podosfairo/Europe/ent ... 84818.html

------
βεβαια συχνα πυκνα οι οπαδοι του ΠΑΟΚ πλακωνονται :banghead: μεταξυ τους γιατι ειναι της μοδας τωρα να αναπτυσσονται
καποιες εναλλακτικες οπαδικες ιδεολογιες περι δηθεν αναρχο-εθνομηδενισμου που προκαλουν συμπλοκες ζορικες
με τις πιο παραδοσιακες ασπρομαυρες δυναμεις του υγιους -ελπιζω- πατριωτισμου...σε ισχυ πυρος υπερτερουν τα εθνομηδενίκια χουλιγκανια μαθαινω...
:wink: [βλ.Ελληνες ειστε και φαινεστε κτλ κτλ βουλγαρικες σημαιες κτλ--προφανως με τα εθνοκτονα ναζιστικα συμβολα ολοι διαφωνουμε, δεν χρειαζονται ιδιαιτερες ανθελληνικες κορωνες για να κατοχυρωθουν τα δικαιωματα κοντρα στον φασιζμο, ελεος πια...http://paokantifa4.blogspot.com/]
:dunno: ------------------------

ΕΛΑ ΡΕ :clap: ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑΑ :urock: ,ΦΑ ΤΟΥΣ :thumb: ΛΑΧΑΝΟ ΤΟΥΣ...."ΓΕΙΤΟΝΕΣ". :thumbsdown: ..
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από karipis » Παρ 27 Αύγ 2010, 00:40

Αφεντικό της Πόλης


Από PAOK24



Μπορεί να έχασε μεγάλες ευκαιρίες, μπορεί να δέχθηκε ένα «φτηνό» γκολ, αλλά το γκολ του Ζλάταν Μουσλίμοβιτς στην παράταση χάρισε μία τεράστια πρόκριση στον ΠΑΟΚ, ο οποίος μέσα στην Κωνσταντινούπολη πανηγύρισε την είσοδο του, στους ομίλους του Europa League.

Το γκολ του Εμρέ δεν πτόησε τους παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη, οι οποίοι αντέδρασαν, έψαξαν την ισοφάριση και έφτασαν πολύ κοντά με τον Σαλπιγγίδη (που έχασε μία πολύ μεγάλη ευκαιρία) αλλά από ότι φαίνεται, η τύχη του το χρωστούσε και με το γκολ του Βόσνιου, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει την πρόκριση μέσα στη γενέτειρά του!


Το βράδυ ξεκίνησε επεισοδιακά, καθώς έξω από το γήπεδο, δέχτηκαν επίθεση με πέτρες τα λεωφορεία των 2.200 εκδρομέων του ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα να σπάσουν κάποια απ΄ αυτά. Τριτοκοσμικά τα μέτρα της αστυνομίας, που επέτρεψε στους οπαδούς της Φενέρ να πλησιάσουν τα λεωφορεία και να πετροβολήσουν ακόμη και το λεωφορείο, που μετέφερε τους Έλληνες VIP, όταν έφτασαν έξω από τη Θύρα των επισήμων του γηπέδου.

21.30 Μετά από ένα επεισοδιακό Pre-Game, τα πράγματα είναι κάπως πιο ήρεμα. Από τα μεγάφωνα του Σταδίου ακούγονται μηνύματα στα τουρκικά και στα ελληνικά, κατά της βίας και του ρατσισμού.

21. 42 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και οι διαιτητές, μία μεγάλη τουρκική σημαία καλύπτει το πέταλο των φανατικών της Φενέρ. Με ασπρόμαυρες ριγές φανέλες ο ΠΑΟΚ, με ριγέ κίτρινο - μπλε η Φενέρ.

21.44 Δεν είναι πάνω από 45.000 φίλαθλοι στο γήπεδο αυτή τη στιγμή. Στο πέταλο, είναι περίπου 800 οπαδοί του ΠΑΟΚ, οι υπόλοιποι είναι ακόμη έξω.

21.45 Το παιχνίδι ξεκίνησε.

1 Με βάση την πρώτη εικόνα, ο Σαλπιγγίδης παίζει στο δεξιό άκρο, ο Βιεϊρίνια στο αριστερό και ο Φιλομένο στην κορυφή της επίθεσης.

2 Ο Νιάνγκ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, σούταρε συρτά, η μπάλα έφυγε δύο τρία μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κρέσιτς.

3 Σκληρό φάουλ του Φωτάκη πάνω στον Σάντος, κοντά στην γραμμή του πλαγίου και ξεσηκώνεται το γήπεδο. Ευτυχώς για τον ίδιο ο Ιταλός Ταλιαβέντο περιορίστηκε σε παρατηρήσεις.

5 Πανικός στην άμυνα της Φενέρ, ο Βιεϊρίνια μπήκε από τα αριστερά, έκοψε τη μπάλα, αλλά προ του Φιλομένο έδιωξε ο Μπίλιτσα!

6 Πολύ σκληρό φάουλ του Μπουσαϊντί στον Τοπούζ, η πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι.

8 Σέντρα του Στόχ από τα αριστερά, κεφαλιά του Νιάνγκ από το ύψος της μκρής περιοχής, αλλά υπό πίεση, πάνω από το δοκάρι.

10 Η Φενέρ μπήκε δυνατά, προσπαθεί να πιέσει, ωστόσο ο ΠΑΟΚ δείχνει να ελέγχει την κατάσταση. Η μοναδική αξιόλογη φάση ως τώρα, ήταν αυτή του Βιεϊρίνια. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν χώρους στο μισό γήπεδο...

13 Δυνατό ευθύβολο σουτ του Βιεϊρίνια από 25 μέτρα, μπλόκαρε στην αριστερή γωνία του ο Βολκάν.

16 Η Φενέρμπαχτσε έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να κρατήσει το παιχνίδι κοντά στη γραμμή του κέντρου. Οι Τούρκοι δεν βρίσκουν διαδρόμους προς την περιοχή του Κρέσιτς, μέχρι τώρα ο ΠΑΟΚ δείχνει να κοντρολάρει το παιχνίδι.

22 Σχεδόν στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, το 0-0 παραμένει χωρίς να έχει κινδυνεύσει ως τώρα ο ΠΑΟΚ. Παιχνίδι κέντρου...

23 Κόρνερ του Άλεξ, κεφαλιά του Τοπούζ, πολύ έξω από την εστία του Κρέσιτς.

24 Ωραίο, φαλτσαριστό σουτ του Στόχ από τα αριστερά και τη γραμμή της περιοχής, ο Κρέσιτς με εκπληκτική επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ. Η πρώτη επέμβαση, που χρειάστηκε να κάνει ο Κροάτης τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.

30 Μισή ώρα αγώνα, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να κρατά το παιχνίδι ψηλά, πιέζοντας πάνω από την μεσαία γραμμή. Οι Τούρκοι δυσκολεύονται να αναπτυχθούν...

31 Σούτ του Φωτάκη, που δεν βρήκε τη μπάλα καλά,, έφυγε άουτ. Οι 2.500 οπαδοί του ΠΑΟΚ δεν σταματούν να τραγουδούν.

32 Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

33 Ωραία κόντρα για τον ΠΑΟΚ, ο Γκαρσία έβγαλε στα δεξιά στον Σαλπιγγίδη, αυτός σούταρε από τη δεξιά γωνία της περιοχής, αλλά απέκρουσε δύσκολα ο Βολκάν. Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ.

37 Αναταραχή στο πέταλο, από πυρσούς, που πετούν οι Τούρκοι στους Έλληνες κι οι Έλληνες στους Τούρκους. Η αστυνομία και η σεκιούριτι προσπαθεί να επαναφέρει την ηρεμία.

42 Φάουλ για την Φενέρ στα 25 μέτρα στον άξονα. Ο Τοπούζ στην εκτέλεση, η μπάλα βρήκε το τείχος.

45 Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ έχει ισορροπήσει το παιχνίδι και δεν κινδυνεύει. Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, το 0-0 ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ

Ο ΠΑΟΚ έβγαλε αναίμακτα το πρώτο ημίχρονο, χωρίς να δεχτεί μεγάλη πίεση και χωρίς να γνωρίσει μεγάλους κινδύνους. Οι Τούρκοι προσπάθησαν να πιέσουν στο ξεκίνημα, αλλά ο Δερμιτζάκης έστησε πολύ καλά την ομάδα του, η οποία ξεκίνησε την πίεση λίγο πάνω από τη μεσαία γραμμή, δυσκόλεψε την ανάπτυξη των Τούρκων και τους κράτησε μακριά από την περιοχή του Κρέσιτς. Ο Κροάτης χρειάστηκε να επέμβει μόνο στο 24 όταν έβγαλε σε κόρνερ ένα επικίνδυνο σουτ του Στοχ. Ο ΠΑΟΚ βρίσκει χώρους στο μισό γήπεδο, έβγαλε καλές αντεπιθέσεις και σε περιπτώσεις, άγγιξε το γκολ. Στο 5 με τον Βιεϊρίνια και στο 33 με τον Σαλπιγγίδης, ο Δικέφαλος έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρει και να «γονατίσει» τη Φενέρ...

22.48 ΤΟ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΡΧΙΣΕ

49 Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, στο ίδιο μοτίβο, με το οποίο ξεκίνησε και το πρώτο ημίχρονο. Η Φενέρ προσπαθεί να πιέσει...

50 ΓΚΟΛ για την Φενέρ. Διαγώνιο σουτ του Εμρέ από τα 20 μέτρα, ο Κρέσιτς δεν μπόρεσε να αποκρούσει, η μπάλα κατέληξε στην αριστερή γωνία του (1-0)

51 Ευκαιρία για την Φενέρ, ο Τοπούζ σουτάρει από τα δεξιά, ο Κρέσιτς βγάζει σε κόρνερ. Ο ΠΑΟΚ πολιορκείται...

55 Φάουλ του Τοπούζ στον Λίνο, κίτρινη κάρτα για τον Τούρκο.

58 Τραγικά λάθη στην άμυνα από τον Κοντρέρας, ο Άλεξ σουτάρει από το σημείο του πέναλτι, ο Κρέσιτς αποκρούει. Δέχεται πίεση πλέον ο ΠΑΟΚ, το γκολ έχει απελευθερώσει τους Τούρκους...

59 Η Φενέρ έχει φέρει το παιχνίδι στο μισό γήπεδο, ο ΠΑΟΚ της έχει δώσει χώρο, οι Τούρκοι πιέζουν, ψάχνουν και δεύτερο γκολ. Χώροι πάντως στο άλλο μισό γήπεδο, υπάρχουν...

60 Διαγώνιο σουτ του Γκιονούλ μέσα από την περιοχή κι από τα δεξιά, απέκρουσε ο Κρέσιτς.

62 Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Φιλομένο από τα αριστερά, ο Σάντος απέκρουσε πάνω από την γραμμή, ο Σαλπιγγίδης σε κενή εστία, δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από τα 5 μέτρα!

68 Φάουλ του Μαλεζά στον Νιάνγκ και κίτρινη κάρτα. Η μπάλα στήνεται λίγα μέτρα από τη αριστερή γωνία της περιοχής του ΠΑΟΚ. Εκτέλεσε ο Άλεξ, μπλόκαρε ο Κρέσιτς. Ο ΠΑΟΚ έχει ισορροπήσει κάπως....

69 Κούρσα του Στοχ από τα αριστερά, έκοψε τη μπάλα στο πέναλτι, δυνατό σουτ του Άλεξ, η μπάλα βρήκε στον Μαλεζά κι έφυγε κόρνερ!

70 Δυνατό φάουλ του Μπουσαϊντί στον Στοχ, γλιτώνει την δεύτερη κίτρινη...

73 Ο ΠΑΟΚ περνά δύσκολες στιγμές, η Φενέρ ανεβάζει πάλι την πίεση και οι παίκτες του Δερμιτζάκη δεν μπορούν να κρατήσουν τη μπάλα...

74 Σέντρα του Νιάνγκ από τα δεξιά, κεφαλιά του Άλεξ, άουτ.

75 Ο Σελτζούκ παίρνει τη θέση του Εμρέ, ο οποίος είχε τραυματιστεί λίγο νωρίτερα. Ο Δερμιτζάκης σηκώνει τον Σνάουτσνερ και τον περνάει στη θέση του Μπουσαϊντί, που κινδύνευε με δεύτερη κάρτα.

77 Φοβερή διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λίνο έβγαλε στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος τσίμπησε τη μπάλα πάνω από τον Βολκάν, αλλά ο Μπίλιτσα έδιωξε σε κόρνερ. Στην εξέλιξη, καρφωτή κεφαλιά του Μαλεζά, μόλις άουτ!

79 Στο έδαφος με κράμπα ο Φιλομένο. Ετοιμάζεται να μπει ο Μουσλίμοβιτς.

82 Ο ΠΑΟΚ είναι πιο επικίνδυνος στα τελευταία λεπτά, η Φενέρ δίνει χώρους...

83 Ο Μουσλίμοβιτς περνά στο παιχνίδι στη θέση του Φιλομένο.

85 Ο Γκιονούλ παίζει το 1-2 με τον Νιάνγκ, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει μπροστά από τον Κρέσιτς, άουτ!

87 Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για φάουλ στον Νιάνγκ. Εκτελεί ο Άλεξ από τα δεξιά, ο Μουσλίμοβιτς διώχνει.

90 Σέντρα του Γκιονούλ από τα δεξιά, ο Κοντρέρας έβαλε την κόντρα προ του Άλεξ και έβγαλε σε κόρνερ. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90++ Ένα λεπτό ακόμη...

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ, ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Σπάνε καρδιές στην Κωνσταντινούπολη! Ο ΠΑΟΚ πλήρωσε το κακό του ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο κι ο Εμρέ βρήκε την ευκαιρία να σκοράρει στο 50 και να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Ο ΠΑΟΚ πέρασε δύσκολες στιγμές, δέχτηκε μεγάλη πίεση, ωστόσο τις μεγάλες ευκαιρίες τις έχασε αυτός. Ο Σαλπιγγίδης στο 62΄ έχασε απίστευτη ευκαιρία σε κενή εστία, στο 77΄ έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει το γκολ της πρόκρισης. Ο ΠΑΟΚ έχει άλλα 30 λεπτά...

ΠΑΡΑΤΑΣΗ

91: Ο Οζέρ πέρασε στη θέση του Μεχμέτ Τοπούζ.

91: Ο Βασίλης Κουτσιανικούλης μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Γιώργου Φωτάκη.

93: Ο Νιάνγκ κέρδισε ένα φάουλ έξω από την περιοχή. Ο Κριστιάν ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Γκαρσία έδιωξε χωρίς να δυσκολευτεί.

95: Ο Αλεξ έχει χώρο για να κάνει ένα σουτ πέντε μέτρα έξω από την περιοχή, το επιχειρεί ο Βραζιλιάνος, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του σωτά τοποθετημένου Κρέσιτς.

96: Ο Κουτσιανικούλης έχει περάσει στο αριστερό άκρο της επίθεσης και στο δεξί είναι ο Σαλπιγγίδης. Ο Βιεϊρίνια έχει μεταφερθεί στον άξονα, πίσω από τον επιθετικό, που είναι ο Μουσλίμοβιτς.

97: Σουτ του Σελτσούκ το οποίο δεν ανησυχεί τον Κρέσιτς.

99: Ο Αλεξ μπήκε από αριστερά, ξεπέρασε τον Κοντρέρας, σούταρε με το δεξί, η μπάλα φέυγει μόλις άουτ από την εστία του ΠΑΟΚ.


101: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ: Ο Βιεϊρίνια κερδίζει την κεφαλιά, ο Μουσλίμοβιτς βγαίνει μόνος του απέναντι από τον Βολκάν, νικάει τον Βολκάν και πετυχαίνει το πολυπόθητο γκολ για τον ΠΑΟΚ!

105: Το 1-1 παραμένει για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος μετά το γκολ του Μουσλίμοβιτς, φαίνεται να έχει ελέγχει πλήρως τον ρυθμό.

105: Δύο λεπτά καθυστερήσεις έδειξε ο Ιταλός διαιτητής...

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

106: Ο Ουνάλ πέρασε στη θέση του Κρίστιαν

107: Ο Οζέρ έχει χώρο, κάνει το σουτ, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία του Κρέσιτς.

110: Ο Κοντρέρας πάει να εκτελέσει ένα ελεύθερο και οι οπαδοί της Φενέρ, πετούν τα πλαστικά από τις σημαίες της Τουρκίας που είχαν στα χέρια τους...

112: Είναι σαφές ότι οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν κουραστεί. Ωστόσο απομένει λίγο ακόμα για να πανηγυρίσουν μία μεγάλη πρόκριση, αφού και οι ποδοσφαιριστές της Φενέρ φαίνεται να έχουν συμβιβαστεί με τον αποκλεισμό.

114: Πάρα πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Λουγκάνο πάνω στον Μουσλίμοβιτς, που σηκώνει κόκκινη κάρτα, ωστόσο ο Ιταλός διαιτητής τιμωρεί τον Λουγκάνο με κίτρινη.

115: Και πάλι στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Βιεϊρίνια δέχεται πάρα πολλά αντικείμενα από την εξέδρα των οπαδών της Φενέρμπαχτσε.

116: Πολλοί φίλοι της Φενέρ, έχουν αρχίσει να αποχωρούν σπό το «Σουκρού Σαράτσογλου» ενώ αυτοί που έχουν απομείνει αποδοκιμάζουν σε κάθε ευκαιρία τους παίκτες της ομάδας τους.

119: Ο Κουτσιανικούλης απέναντι από τον Βολκάν, δεν καταφέρνει να σκοράρει, ο Σαλπιγγίδης ολιγωρεί, ο Μουσλίμοβιτς πέρνει τη μπάλα και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφ σάιντ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ





ΕΤΣΙ *μπιπ* Ο ΠΟΝΤΟΣ....!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kariatida την Σάβ 18 Σεπ 2010, 18:59, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: μπιπ
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Παρ 27 Αύγ 2010, 08:06

γουσταρω :xara:
αρρωστεια :dance:
τρελα μεστο μυαλο κτλ κτλ :ups:

[αν και] ως βαμενος ***************...ψες το φχαριστηθηκε η ψυχουλα μας ολωνωνε :urock:

παντα τετοια στη ευρωπη :rose:

εντος εδρας προκριση του ΠΑΟΚ :wink:


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Παρ 27 Αύγ 2010, 11:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: εδώ μέσα δεν βρίζουμε και πολύ περισσότερο οι χαμουτζήδες (στην επόμενη βρισιά θα ευνουχιστείς)
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από Blue Ice » Παρ 27 Αύγ 2010, 09:58

Mπράβο στα ΠΑΟΚια για την πρόκριση μέσα στην Πόλη...
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Πέμ 16 Σεπ 2010, 23:58

παοκ χι στο βελγιο με μπρηζ μπραβο!!!

Μπιπ(=πρώην***) νικησε εντος την ατλετικο μαδριτης κατοχο του ευρω τροπαιου, ιστορικη νικη,ευγε!!


η αεκ νικαει 3-1 τη χαηντουκ, αρε λυμπεεεεεεεεεεεεεεεεεεε σκοκοοοοοοοοοο,τελικον

ολες οι ελληνικες ομαδες πανε καλα!!!! :respect:

εμενα μου τελειωσαν οι 5 σοδες απο προχτες :cool: ,εκτιμω την μη καζουρα εκ των ιδεοφιλων :wink:
:D ...

οι κυπριακες φιλες μας ομαδες ολοκληρωσαν αυγουστιατικα τες υποχρεωσεις των κριμα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Σάβ 18 Σεπ 2010, 00:57, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: Αν ξαναδώ βρισιά εδώ μέσα, θα σου κόψω ότι προεξέχει...
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από karipis » Κυρ 28 Νοέμ 2010, 21:03

Αυτό θα 'πεί ΠΑΟΚ κυρίες και κύριοι...

Αυτό θα 'πεί Ανδρική Τιμή κυρίες και κύριοι...

Αυτός είναι Ποδοσφαιρικός Λαός κυρίες και κύριοι...

Αυτό σημαίνει Φίλαθλος και Οπαδός κυρίες και κύριοι...

Αυτό είναι που λένε... τονε σταύρωσε κανονικά κυρίες και κύριοι....!!!
:cool:











Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karipis την Κυρ 28 Νοέμ 2010, 21:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: επειδή μπορούσα.
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Π.Α.Ο.Κ G4

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τετ 01 Δεκ 2010, 10:50

το ψηφοδελτιο εχει παρατσουκλι φουνες :D χεχε


για δυνατους λυτες παοκτζιδικο κουιζ----με ξεπερνα κατα πολυ... :?

Στις 31 Μαϊου 1981, ο Gyula Lorant αφήνει την πνοή του στον πάγκο απο ανακοπή καρδιάς. Προς έκπληξη όλων όμως το μάτς δεν διεκόπη. Το κέρδισε όμως ο ΠΑΟΚ με 1-0, με ποιά ομάδα;
Στις 6 Οκτωβρίου του 1988, ο ΠΑΟΚ έπαιξε στην Τούμπα με την Νάπολι των Μαραντόνα, Καρέκα, Αλεμάο. Ποιός ήταν ο αρχηγός του ΠΑΟΚ;
Στον δεύτερο αγώνα μεταξύ Μπαρτσελόνα και ΠΑΟΚ, ο δικέφαλος χάνει με το βαρύ 6-1 στο Κάμπ Νού. Ποιός σκόραρε το γκόλ του ΠΑΟΚ;
Ο ΠΑΟΚ έχει την δεκαετία ’90, για πρώτη φορά, δύο παίκτες-αδέρφια. Τον Ιμπραίμ και τον Χοσάμ. Ποιό ήταν το επίθετό τους;
Έναν μαύρο Φεβρουάριο, ο ΠΑΟΚ αποσύρει την φανέλα με το νούμερο 17 για πάντα, ώς φόρο τιμής στον Παναγιώτη Κατσούρη που σκοτώθηκε σε τροχαίο. Ποιά ήταν η χρονιά;
4 Ιανουαρίου 1976. Ο ΠΑΟΚ πάει φούλ για πρωτάθλημα. Κερδίζει τον ΟΣΦΠ στο Καραϊσκάκη με σκόρ...
Το 1999 ο ΠΑΟΚ κάνει την μεγαλύτερη νίκη Ελληνικής ομάδας σε Ευρωπαϊκό αγώνα, με την Λοκομοτίβ Τυφλίδας μέσα στην Γεωργία. Πόσο κέρδισε;
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητισμός”