Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 16:12

_Divine_Sinner_ έγραψε:Ο οργανισμος λειτουργει μια χαρα σε κετόνες. Υπάρχουν πληθυσμοι (πχ οι εσκιμωοι) που δεν εχουν προσβαση σε υδατάνθρακες και επιβιωνουν μια χαρα. Οι υδατανθρακες ειναι δευτερευουσα πηγη ενεργειας.
Μπορει η κετωση για σενα να μην δουλεψε, για καποιους δουλευει μια χαρα εδω και χρονια. Επισης κέτωση δεν σημαινει απαραίτητα, θερμιδικό έλλειμμα. Μπορείς να είσαι σε κέτωση και σε θερμιδικο πλεόνασμα.
Τεσπα μιλαω με εναν παραδοσιακο αθλητη που απλά εφαρμόζει τα manual του 1980.
Απο εκει και περα το γεγονος ότι καταφεύγεις σε επι προσωπικου επιθεσεις και βγάζεις συμπεράσματα για το ποσο αθλειται ο άλλος (χωρις καν να γνωρίζεις ποιους στόχους θέτει με την προπόνηση του) δείχνει ότι δεν εχεις επιχειρήματα και θα κάνεις τα πάντα στην πρεμούρα σου να πάρεις κλικ.
Παπαγάλε, οι υδατάνθρακες είναι η καλύτερη μορφή ενέργειας !!! Συνέχισε να κάνεις το doctor σε πράγματα που δεν έχεις ιδέα, όπως και με τη css πχ. Δεν ξέριες καν τι σημαίνουν τα αρχίκα. Πήγαινε να το πληκτρολογήσεις στη google να μάθεις. Δεν έχεις γυμναστεί, λες μπαρούφες που ψάχνεις απλά στο ιντερνετ, κάνε ότι σκατά θες, ποιον να νοιάζει άραγε;; Δεν έχεις γυμναστεί, δεν έχεις ιδέα από διατροφή, δεν έχεις ιδέα από αγγλικά, δίνεις δικές σου ερμηνείες πάλι από google, σε διατροφή - άσκηση. Δε μπορείς να μου πεις τίποτα για web γλώσσες, διατροφή και γυμναστική. Δυστυχώς!!!

Πήγαινε εσύ ο τύπος του μέλλοντος να κάνεις αυτά που λες, με πολυβιταμίνες και αφήνοντας τους υδατάνθρακες απέξω. Γιαυτό άσχετε πας και παίρνεις πολυβιταμίνες (οι όποιες φυσικά είναι συνθετικές και σχεδόν άχρηστες). Επειδή, μάλλον η κέτωση πιάνει για τα καλά σε σένα και θες να σταθεροποιήσεις την ατονία που νιώθεις. Φοβερή διατροφή, τι να σου πω; Αφήνεις τους υδατάνθρακες και πας στα χάπια. χαχαχαχαχα. Διατροφολόγε του μέλλοντος εσύ !!!

Επίσης, σου αρέσει να λες ότι θες εσένα, είπα ότι η κέτωση την κάνουν οι bodybuilders ή μαχητές πριν τη διοργάνωση που έχουν πάρουν μέρος. Η δίαιτα σημαίνει θερμιδικό έλλειμα. Κετογονική δίαιτα δήλαδη κέτωση με θερμιδικό έλλειμα. Εννοείται και μπορείς να κάνεις διατροφή με κέτωση και πλεόνασμα. Ότι θες μπορείς να κάνεις. Αλλά ξέχασα, εσύ δε ξέρεις να ξεχωρίσεις την έννοια της διατροφή από τη δίαιτα.

Όσο αφορά για προπόνηση άστο, δε μπορείς να περπατήσεις (ειδικά χωρίς υδατάνθρακες). θα κάνεις κάμψεις με ανοιχτούς αγκώνες στανταρ και ο πίσω δελτοειδής ήδη θα κοιμάται, όποτε άστο και εδώ !!! Καληνύχτα !!!

Μη φάς πότε ξανά υδάτανθρακες, ρύζι, δημητριακά και βρώμη, φρούτα κτλ. Έχεις δίκιο τελικά. Τώρα που το ξανασκέφτομαι. Πάω να πάρω πολυβιταμίνες, ποια φρούτα και βλακείες. Τι βλακείες είναι αυτά, αυτά είναι του 80. Μόνο κρέας και αυγά, κέτωση, και ότι έχει λίπος μόνο. Κορεσμένο λίπος και χοληστερόλη και όλα καλά. Το είδα στο google έχεις δίκιο. Οι εσκιμώοι, φοβερός πλυθησμός και επειδή το κάνουν αυτοί, αυτό είναι το σωστό. Τα παίρνω όλα πίσω. Χαχαχα ..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fitbill την Σάβ 15 Σεπ 2018, 16:44, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 15 Σεπ 2018, 16:22

:shout: Μπάνια φθινοπωρινά μπανια φθηνά μπάνια css μπάνια χωρίς css.

Φιτμπιλ θα σε παρακαλέσω να είσαι κόσμιος στις εκφράσεις σου :ty:
Δεν στοιχίζει τίποτα.
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 16:26

AnonymosEreynhths έγραψε::shout: Μπάνια φθινοπωρινά μπανια φθηνά μπάνια css μπάνια χωρίς css.

Φιτμπιλ θα σε παρακαλέσω να είσαι κόσμιος στις εκφράσεις σου :ty:
Δεν στοιχίζει τίποτα.
Έχεις δίκιο σε αυτό. Απλά φεύγει το πλήκτρο σύννεφο και δε προλαβαίνω να το συμμαζέψω !!! Αποχωρώ, απλά όσο αφορά προγραμματισμό, διατροφή, γυμναστική. Παθιάζομαι ένα πράμα. :D
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:03

Επιτρέπεται, επιτρέπεται.. Αφου εχει βιταμίνες. Εγω κανω διατροφή, οπότε ο,τι φρούτο βρω το τσακιζω :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:13

alkinoos έγραψε:Επιτρέπεται, επιτρέπεται.. Αφου εχει βιταμίνες. Εγω κανω διατροφή, οπότε ο,τι φρούτο βρω το τσακιζω :D
Πόσα μπορείς να φας μονοκοπανιάς;;; :D
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:22

Δεν είμαι λαιμαργος, τρώω οσο μου πει το στομάχι μου...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:23

Και μένα μ αρέσουν τα φρούτα.

Μπανάνα κάθε πρωί μαζί με το μέλι ταχίνι ξηροί καρποι.
Αλλά το καλοκαίρι κάνω κάτι ανωμαλίες.
Καρπούζι με πεπόνι τυρί κ ψωμάκι.
Τα υπόλοιπα τα καταναλώνω νορμαλ.
Πορτοκάλια κλπ.
Περισσότερο όμως πίνω χυμό από το γκρειπφρουτ (το κίτρινο)
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από Jackal » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:26

AnonymosEreynhths έγραψε: Αλλά το καλοκαίρι κάνω κάτι ανωμαλίες.
Καρπούζι με πεπόνι τυρί κ ψωμάκι.
Έλεος :P :emetos:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:27

Θέλω να φτιάχνω βίντεο. Δεν αντέχω να το κρίνουν και υστεριαζω σαν τον Χατζηστεφάνου.
-
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:32

_Divine_Sinner_ έγραψε:Θέλω να φτιάχνω βίντεο. Δεν αντέχω να το κρίνουν και υστεριαζω σαν τον Χατζηστεφάνου.
Δεν είμαι κομπλεξικός, ψάχνω να βρώ λάθη σε αυτά που δεν κάνω εγώ ο ίδιος, σαν κλασσικός ελληνάρας, λέγοντας ότι είναι λάθος κάτι χωρίς να έχω ιδέα, ψάχνοντας την απάντηση για το κάθε τι στο google. Θέλω να πετάω τη μπαρούφα μου και να το παίζω έξυπνος, ακόμα και σε πράγματα που δεν έχω ιδέα. Προτιμώ τις πολυβιταμίνες, δε τρώω υδατάνθρακες. Η δίαιτα είναι διατροφή. Και οι εσκιμώοι μόνο κέτωση κάνανε. Ζήτω η google.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fitbill την Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:33

AnonymosEreynhths έγραψε:Καρπούζι με πεπόνι τυρί κ ψωμάκι.
Με απογείωσες ρε φίλε. Τι είπες τώρα;;; Δηλαδή σάντουιτς;;;
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:34

alkinoos έγραψε:Δεν είμαι λαιμαργος, τρώω οσο μου πει το στομάχι μου...
Ελπίζω να αντέχει πολύ το στομάχι σου !!! :D
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:41

Φίλε δεν γνωρίζεις έναν άνθρωπο και κρίνεις αν γυμνάζεται.
Είσαι σαν μαγειρας που αν δεν αρεσει το φαγητό του παρεξηγείται. Τελείως αντί-επαγγελματιας.
Btw όταν λες "γυμνάζεσαι" εννοείς τι;
Να γυμναζομαι για να γίνω όπως θέλεις ή όπως θέλω; Γιατί ο κάθε άνθρωπος περιμενει διαφορετικά αποτελέσματα από την γυμναστική και έχει διαφορετικό στόχο. Ο δικός μου στόχος ήταν να χάσω λίπος στο πάνω μέρος του σώματος, να διατηρήσω την μυϊκή μάζα χωρίς να την αυξήσω ιδιαίτερα και να έχω όσο τω δυνατόν περισσότερη σωματική δύναμη και νευρομυικη προσαρμογή. Και τα αποτελέσματα τα θεωρώ ικανοποιητικα. Με κετογονικη διατροφή και γυμναστική με βάρος του σώματος και αρκετό περπάτημα.
-
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 18:04

_Divine_Sinner_ έγραψε:Φίλε δεν γνωρίζεις έναν άνθρωπο και κρίνεις αν γυμνάζεται. Btw όταν λες "γυμνάζεσαι" εννοείς τι;
Να γυμναζομαι για να γίνω όπως θέλεις ή όπως θέλω. Γιατί ο κάθε άνθρωπος περιμενει διαφορετικά αποτελέσματα από την γυμναστική και έχει διαφορετικό στόχο. Ο δικός μου στόχος ήταν να χάσω λίπος στο πάνω μέρος του σώματος, να διατηρήσω την μυϊκή μάζα χωρίς να την αυξήσω ιδιαίτερα και να έχω όσο τω δυνατόν περισσότερη σωματική δύναμη και νευρομυικη προσαρμογή. Και τα αποτελέσματα τα θεωρώ ικανοποιητικα. Με κετογονικη διατροφή.
Ρε δε πας να ανατιναχτείς άμα θες. Τι μου το λές εμένα; Λάθος είναι αυτά που λες! Κάνε ότι νομίζεις, δικαίωμα σου. Δικό σου το σώμα. Παίρνε συνθετικές βιταμίνες. Πάρε και αναβολικά αν θες. Τα αποτελέσματα πάλι ικονοποιητικά θα είναι. Εφόσον λειτουργείς με αυτό το σκεπτικό. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι μπορείς να λες ότι είναι και το σωστό, όπως στο 1ο σχόλιο σου. Όπως ανέφερες ότι υπάρχουν λάθη, έτσι σου λέω και εγώ ότι είσαι Λάθος είσαι από την κορυφή μέχρι τα νύχια.

Εννοείται και θα κάνεις ότι θέλεις εσύ. Μπράβο. Πίστευε ότι θες, αλλά όχι να έρθεις να πεις αυτό είναι λαθος και αυτό που κάνεις εσύ είναι το σωστό. Σώπα ρε. Δεν υπάρχουν αυτά που λες. Αυτά με τους εσκιμώους, με τη λέξη diet που σημαίνει διατροφή και κάτι τέτοια. Διακέκομμένο τρέξιμο στο ποδόσφαιρο. Σίγουρα δεν έχεις κάνει ούτε 1 μέρα προετοιμασία σε ποδοσφαιρική ομάδα. Για μυική ανάπτυξη και συντήρηση, χωρίς πολυσύνθετους υδατάνθρακες. Πρωτεινοσύνθεση χωρίς υδατάνθρακα. Τι είπες τώρα; Και θα κάτσω να ακούω στο post μου, ότι αυτό αυτό είναι το σώστο. Δε πας να πιστέυεις ότι η λέξη basket σημαίνει ποδόσφαιρο. Εμένα τι με νοιάζει. Αυτό ομώς δε σημαίνει, ότι θα κάτσω να σε ακούω να λες κάτω από το post μου, ασυναρτησίες, βγάζοντας λάθος αυτό που λέω εγώ.

Κανένας νοήμων αθλητής (ερασιτέχνης ή επαγγελματίας) δεν κάνει στη μπάντα τους υδατάνθρακες. Και επειδή βαρέθηκα με αυτό το θέμα, και σε μένα δούλεψε όσο δεν πάει η κέτωση, αλλά δεν είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα (αλλά εγώ γνωρίζω πολύ καλά το γιατί) και όσο αφορά τη διατροφή δεν κάνει να αφήνεις τίποτα στην άκρη δίνοντας έμφαση σε κάτι άλλο. Ιδιαίτερα αν αυτό λέγεται ΛΙΠΟΣ. Διότι, χαλάς τη ισσοροπία των μακροθρεπτικών συτατικών έτσι. Δε το νοιάζει το σώμα σου αν είσαι φέτες ή όχι, θέλει όλα τα θρεπτικά συστατικά σε ισσοροπία. Θα ξεχάσουμε και τα βασικά με σένα. Λούσου με χοληστερόλη, δε με αφορά ρε φίλε, όχι όμως να πας να περάσεις την άποψη αυτή κάτω από το δικό μου post. Χρησιμοποιήσε μπροστά την έκφραση, "Αυτή είναι γνώμη μου" .. όχι να μου το παίξεις διατροφολόγος με google queries !!!

Γουστάρεις κέτωση για πάντα, μαγκιά σου. Θες να παίρνεις χαπια πολυβιταμίνες, και να μη τρως φρούτα επειδή έχουν υδατάνθρακες (τι ακούω ΘΕΕ μου). Μαγκιά σου και πάλι. Δεν είναι το σωστό όμως, είτε σου αρέσει, είτε όχι. Κάνε ότι θες και αφήσε μας ύσηχους. Πήγαινε με άλλους κετο fans και βρείτε τα, και λέτε ότι θέλετε μεταξύ σας.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:09

Να σου πω. Δεν ειναι αναρτηση σου, εφ όσον είναι σε κοινή θέα. Ειναι κοινη ανάρτηση των ιδεογραφηματων και δεν έχεις πλέον έλεγχο πάνω σε αυτήν και στο αποτέλεσμα του διαλόγου. ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΠΟΣΤ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
Αυταρχισμους σε εκεινους που σε έμαθαν απο το σπίτι να είσαι ανάγωγο, όχι σε εμένα.
Αντε με το καθε ανώριμο που νομιζει οτι θα μας υποδείξει τι θα λεμε επειδή στο σπίτι του, λέγανε "έχεις δίκιο πασάκα μου" και νομίζει ότι και ο έξω κόσμος λειτουργεί έτσι. Κάνεις βίντεο; Κάνεις αναρτήσεις; θα ακους και τις γαμημένες διαφορετικές απόψεις χωρις να επιτίθεσαι επι προσωπικου. Αλλιώς να πας σε νηπιαγωγείο να μάθεις τρόπους ή να δεις καναν ψυχολόγο.
-
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:29

_Divine_Sinner_ έγραψε:Να σου πω. Δεν ειναι αναρτηση σου, εφ όσον είναι σε κοινή θέα. Ειναι κοινη ανάρτηση των ιδεογραφηματων και δεν έχεις πλέον έλεγχο πάνω σε αυτήν και στο αποτέλεσμα του διαλόγου. ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΠΟΣΤ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
Αυταρχισμους σε εκεινους που σε έμαθαν απο το σπίτι να είσαι ανάγωγο, όχι σε εμένα.
Αντε με το καθε ανώριμο που νομιζει οτι θα μας υποδείξει τι θα λεμε επειδή στο σπίτι του, λέγανε "έχεις δίκιο πασάκα μου" και νομίζει ότι και ο έξω κόσμος λειτουργεί έτσι. Κάνεις βίντεο; Κάνεις αναρτήσεις; θα ακους και τις γαμημένες διαφορετικές απόψεις χωρις να επιτίθεσαι επι προσωπικου. Αλλιώς να πας σε νηπιαγωγείο να μάθεις τρόπους ή να δεις καναν ψυχολόγο.
Αχρηστε, και εγώ θα σου απαντάω όπως γουστάρω τότε. Θα λες πρώτα την έκφραση "Αυτή είναι η άποψη μου". Δε θα λες αυτό είναι λάθος. Άντε βλάκα, θες να το παίξεις και εξουσία, διότι και εσύ ο ίδιος κατάλαβες ότι λες μπαρούφες. Δεν υπάρχει λάθος στο βίντεο, το μόνο λάθος που υπάρχει είναι η βλακεία που κουβαλάς στο κεφάλι σου. Πήγαινε πάρε τα χαπάκια σου να ηρεμήσεις. Και άλλαξε και πολυβιταμίνες, πάρε τις πιο ακριβές, αυτές δεν κάνουν δουλειά. Σε έχει πειράξει η έλλειψη υδατάνθρακα για τα καλά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fitbill την Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από kat_woman » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:30

Bill που είσαι fit, δεν ειναι τσιφλίκι σου εδώ για να ορίζεις ποιος θα μιλάει και τι θα λέει.
Σε παρακαλώ, κατέβασε τους τόνους, σε αυτο το φορουμ δεν περνούν νταηλίκια.Προσπάθησε το, δεν πονάει πολύ :)
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:33

kat_woman έγραψε:Bill που είσαι fit, δεν ειναι τσιφλίκι σου εδώ για να ορίζεις ποιος θα μιλάει και τι θα λέει.
Σε παρακαλώ, κατέβασε τους τόνους, σε αυτο το φορουμ δεν περνούν νταηλίκια.Προσπάθησε το, δεν πονάει πολύ :)
Ρε ας λέει ότι θέλει, θα τα ακούει κιόλας όμως.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:36

ποιος το παιζει εξουσια ρε γελοιε. Που ανεχόμαστε εδω ενα ανωριμο ατομο που δεν αντέχει να του λενε οτι κανει λαθος. Οταν λεω οτι κανεις λαθος προφανως ειναι κατα την άποψη μου. Ολοι τις δικες μας απόψεις εκφράζουμε, όχι του γείτονα.
-
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:41

_Divine_Sinner_ έγραψε:ποιος το παιζει εξουσια ρε γελοιε. Που ανεχόμαστε εδω ενα ανωριμο ατομο που δεν αντέχει να του λενε οτι κανει λαθος. Οταν λεω οτι κανω λαθος προφανως ειναι κατα την άποψη μου. Ολοι τις δικες μας απόψεις εκφράζουμε, όχι του γείτονα.
Γέλείε emo, εσύ στο συγκεκριμένο θέμα της διατροφής τις απόψεις του γείτονα εκφράζεις, διότι πολύ απλά δεν έχεις ιδέα. Και απαντάς μέσω google ερωτημάτων, όποτε άστο .. μη μιλάς για διατροφή .. δεν έχεις ιδέα !!! Πάρε τις συνθετικές βιταμίνες σου από τα χάπια, αυτό τα λέει όλα.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 15 Σεπ 2018, 22:43

fitbill έγραψε:
_Divine_Sinner_ έγραψε:ποιος το παιζει εξουσια ρε γελοιε. Που ανεχόμαστε εδω ενα ανωριμο ατομο που δεν αντέχει να του λενε οτι κανει λαθος. Οταν λεω οτι κανω λαθος προφανως ειναι κατα την άποψη μου. Ολοι τις δικες μας απόψεις εκφράζουμε, όχι του γείτονα.
Γέλείε emo, εσύ στο συγκεκριμένο θέμα της διατροφής τις απόψεις του γείτονα εκφράζεις, διότι πολύ απλά δεν έχεις ιδέα. Και απαντάς μέσω google ερωτημάτων, όποτε άστο .. μη μιλάς για διατροφή .. δεν έχεις ιδέα !!! Πάρε τις συνθετικές βιταμίνες σου από τα χάπια, αυτό τα λέει όλα.
Δεν θα μπω σε αντιπαράθεση τύπου "ποιός την έχει μεγαλυτερη". Όπως όταν προσπάθησες να πουλήσεις εξυπνάδα με την CSS (δειτε εγω κζερω). Οκ εισαι εξυπνος, μεγάλος webmaster, όμορφος, προπονηταράς, το καμάρι της μαμάς και εχεις δικιο, αν το αντίθετο πληγώνει τα αισθήματα σου.
Δεν μπαίνεις στο forum, ούτε για διάλογο, ούτε καν για να διαφημίσεις το κανάλι σου. Μπαίνεις για να αρπαχτεις. Οπότε δεν νομίζω να ευδοκιμήσεις εδώ. Εχουν περάσει και άλλοι.
-
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Σάβ 15 Σεπ 2018, 23:15

_Divine_Sinner_ έγραψε:
fitbill έγραψε:
_Divine_Sinner_ έγραψε:ποιος το παιζει εξουσια ρε γελοιε. Που ανεχόμαστε εδω ενα ανωριμο ατομο που δεν αντέχει να του λενε οτι κανει λαθος. Οταν λεω οτι κανω λαθος προφανως ειναι κατα την άποψη μου. Ολοι τις δικες μας απόψεις εκφράζουμε, όχι του γείτονα.
Γέλείε emo, εσύ στο συγκεκριμένο θέμα της διατροφής τις απόψεις του γείτονα εκφράζεις, διότι πολύ απλά δεν έχεις ιδέα. Και απαντάς μέσω google ερωτημάτων, όποτε άστο .. μη μιλάς για διατροφή .. δεν έχεις ιδέα !!! Πάρε τις συνθετικές βιταμίνες σου από τα χάπια, αυτό τα λέει όλα.
Δεν θα μπω σε αντιπαράθεση τύπου "ποιός την έχει μεγαλυτερη". Όπως όταν προσπάθησες να πουλήσεις εξυπνάδα με την CSS. Οκ εισαι εξυπνος, μεγάλος webmaster, όμορφος, προπονηταράς, το καμάρι της μαμάς και εχεις δικιο, αν το αντίθετο πληγώνει τα αισθήματα σου.
Χαχαχαχαχα, πες και άλλα, με έφτιαξες τώρα. Ναι με πλήγωσες πολύ :lol: με αυτά που είπες σε όλα αυτά post .. θα αρχίσω και εγώ δίαιτα τώρα, μου κόπηκε η όρεξη .. όσο για τη css, το post είχε αρχίσει ότι απλά είχε errors το forum στον κώδικα. Και παρόλα με αυτήν την αναφορά που έκανα, κάποιος πήγε και τα διόρθωσε. Άλλα άστο εσύ θες να το πας αλλού τώρα, για να εξιλεωθείς για τις απόψεις σου περι διατροφής. Περί εσκιμώων, diet, πολυβιταμινών αντί για φρούτα και πάει λέγοντας. Γιαυτό το πας εκεί τώρα.

Δεν ξέρω αν είμαι προποντηταράς, η τρελός webmaster. Πάντως, εσύ σίγουρα δεν έχεις ιδέα πάνω σε αυτά τα θέματα. Όποτε, μη το παιδεύεις .. θες να λες για εσκιμώους, και για κέτωση, για μυική ανάπτυξη και συντήρηση, θες να λες την απόψη σου και να βάζεις ταμπέλες "λάθος" σε θέματα διατροφής και προπόνησης, όταν ούτε την επιφάνεια αυτών των θεμάτων δε μπορείς να ξύσεις. Ναι, λέγε την απόψη σου, ΟΚ, αλλά θα ακούς και την ανάλογη απάντηση. Δε μπορείς να πεις τίποτα για διατροφή σε μένα, ούτε και σε κανέναν άλλον (μη τα προτείνεις αυτά και σε άλλους και τα πάρουν στα σοβάρα, είναι κρίμα), όταν πάς και παίρνεις πολυβιταμίνες και δε τρως φρούτα. Βάζεις το χάπι πάνω από την τροφή. Τι να κάτσουμε να σε ακούσουμε .. δε ξέρεις από αυτά τα πράγματα .. και μακάρι αυτά να τα κρατάς για σένα .. μη τα προτείνεις και σε άλλους ανθρώπους .. κέτωση και αποφυγή υδατανθράκων και πολυβιταμίνες αντί για φρούτα (το ακούσαμε και αυτό) .. δεν πας πουθενά, άστο ..
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από Jackal » Σάβ 15 Σεπ 2018, 23:27

fitbill δύο φορές σου έκαναν την παρατήρηση να ρίξεις τους τόνους και δεν το κάνεις...ρίχνεις λάδι στην φωτιά.
Το ότι κάποιος έχει διαφορετική άποψη,σωστή ή λάθος δεν σημαίνει ότι μπορείς να του μιλάς όπως σου κατέβει.
Μπορείς με ωραίο τρόπο να του εξηγήσεις να καταλάβει. Δεν το προσπάθησες καν.
Καλές οι γνώσεις όμως λίγη ευγένια δεν βλάπτει.... το θέμα κλειδώνεται από εμένα.

edit: ξεκλειδώνω το θέμα, αλλά να κατέβουν οι τόνοι και να μην βγαίνουμε off topic.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fitbill
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Δευ 19 Σεπ 2016, 15:27
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 2 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από fitbill » Κυρ 16 Σεπ 2018, 00:00

adiasistos έγραψε:fitbill δύο φορές σου έκαναν την παρατήρηση να ρίξεις τους τόνους και δεν το κάνεις...ρίχνεις λάδι στην φωτιά.
Το ότι κάποιος έχει διαφορετική άποψη,σωστή ή λάθος δεν σημαίνει ότι μπορείς να του μιλάς όπως σου κατέβει.
Μπορείς με ωραίο τρόπο να του εξηγήσεις να καταλάβει. Δεν το προσπάθησες καν.
Καλές οι γνώσεις όμως λίγη ευγένια δεν βλάπτει.... το θέμα κλειδώνεται από εμένα.

edit: ξεκλειδώνω το θέμα, αλλά να κατέβουν οι τόνοι και να μην βγαίνουμε off topic.
Κλείδωσε το καλύτερα, όσο απαντάει θα του απαντάω. Επίσης το υφάκι εκείνος το ξεκίνησε, απλά εγώ δε μιλάω πολύ ευγενικά, όταν μου λένε ότι κάνω λάθος, και όταν αυτός που το λέει δεν έχει ιδέα γιατί πράγμα μιλάει. Το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι δεν έχει ιδέα για τι πράγμα μιλάει, απλά παπαγαλίζει. Όποτε κλείδωσε το, διότι όσο συνεχίζει θα του απαντάω.
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Επιτρέπεται η μπανάνα στη δίαιτα;

Δημοσίευση από Jackal » Κυρ 16 Σεπ 2018, 00:09

Αν ήταν στο χέρι μου και επιτρεπόταν θα το κλείδωνα.....το κλείδωσα προσωρινά για να μην λεχθούν και άλλοι χαρακτηρισμοί
αλλά και με ενημέρωσαν άλλοι διαχειριστές ότι δεν γίνεται απο τους κανόνες να κλειδώνεται έτσι ένα τοπικ.

Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα με κανέναν,είναι ένα φόρουμ και είναι λογικό να λέει ο καθένας την άποψη
του και υπάρχει περιπτώση αυτή να μην μας αρέσει. Δεν είναι ανάγκη να χαλάμε την διάθεση μας για τέτοια ασήμαντα πράγματα :)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”