ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 880
Εγγραφή: Σάβ 05 Μάιος 2018, 22:28
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 440 φορές
Έλαβε Likes: 169 φορές

ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Δευ 07 Μάιος 2018, 03:51

ΚΑΡΚΙΝΟΣ – Η ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ
Η γνώση που θα σας μεταφέρω είναι γνώση την οποία την γνωρίζουν άνθρωποι οι οποίοι δεν προσβλήθηκαν ποτέ από καρκίνο αλλά ούτε και πέθαναν ή θα αποβιώσουν ποτέ από αυτή την κατασκευασμένη αρρώστεια. Αυτή την γνώση την κατέχουν κυρίως λίγοι άνθρωποι της παγκόσμιας ελίτ, συγκεκριμένοι εξειδικευμένοι γιατροί καθώς και άνθρωποι που πρόλαβαν και φρόντισαν να ενημερώθούν τα τελευταία χρόνια είτε γιατί αντιμετώπιζαν οι ίδιοι πρόβλημα έιτε κάποιο κοντινό τους πρόσωπο.
Η γνώση που σώζει από τον καρκίνο είναι η εξής : Καρκίνος δεν υπάρχει όυτε υπήρχε στο παρελθόν (γι αυτό άλλωστε είχαμε και μηδενικά κρούσματα στο παρελθόν), τον δημιουργόυμε εμείς από μόνοι μας μεσώ του εγκεφάλου μας. Για να τον δημιουργήσουμε όμως εμείς μέσω του εγκεφάλου μας θα πρέπει πρώτα ο εγκεφαλός μας να αλλάξει χημική σύσταση να υποστεί πρώτα ένα συγκεκριμένο πολύ δυνατό σοκ για να ξεκινήσει να δίνει με σιγουριά και ασφάλεια διαφορετικές εντολές στα όργανα μας από αυτές που έδινε πρωτύτερα. ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΣΟΚ το οποίο θα αλλάξει την χημική σύσταση του εγκεφάλου και θα τον κάνει να αρχίσει να στέλνει καινούριες εντολές στα όργανα μας μέσω των οποίων θα αυτοδημιουργούμε τον καρκίνο μας είναι Η ΙΔΙΑ Η ΓΝΩΣΤΟΠΟΊΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΣΕ ΕΜΑΣ. Όταν κάποιος πηγαίνει στον γιατρό και μαθαίνει για πρώτη φορά ότι έχει καρκίνο είναι γι αυτόν κάτι ανυπέρβλητο, είναι τέτοιο το σοκ που δέχεται εκέινη την στιγμή ολόκληρη η δομή και η χημική σύσταση των νευρώνων του εγκεφάλου του που πλέον μόνο με την καθημερινή σκέψη πως πάσχει από καρκίνο αμέσως στέλνει εντολή στα όργανα του να τον αυτοδημιουργήσουν. ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ Η ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ. Οι άνθρωποι στους οποίους δεν θα γνωστοποιηθέι ποτέ ότι έχουν καρκίνο δεν θα πεθάνουν ποτέ από καρκίνο όπως άλλωστε συνέβαινε και τα τελευταία χιλιάδες χρόνια, πλην της βιομηχανοποιημένης εποχής των τελευταίων ετών όταν και κατασκευάστηκε η έννοια της συγκεκριμένης «πάθησης».
Στα πλαίσια της παγκόσμιας ατζέντας της μείωσης του πληθυσμου οι γιατροί προσπαθούν με κάθε τρόπο να πείσουν τον άνθρωπο ότι έχει καρκίνο έστω και σε πρώιμο στάδιο βάζοντας τον να κάνει ετήσιες εξετάσεις αίματος, ετήσια ιατρικά checkup ακόμα και προσφέροντας σε γυναίκες δώρεαν μαστογραφίες. Αυτές οι εξετάσεις αποτελούν μια παγίδα μέσω της οποίας οι γιατροί θα πρέπει να πείσουν τον άνθρωπο ότι έχει καρκίνο ώστε μέσω του σοκ που θα υποστεί ο εγκέφαλος του, να αρχίζει πλέον να στέλνει διαφορετικές εντολές στα όργανα του και να παράγει την αρρώστεια του από μόνος του. Όλα γίνονται βάση προγράμματος και οι γιατροί έχουν εκπαιδευτεί, έχουν σπουδάσει να συνταγογραφούν αντικαρκινικά φάρμακα και να χειρίζονται αντικαρκινικά μηχανήματα για να υλοποιούν την προγραμματισμένη ατζέντα πολλές φορές εν αγνοία και των ιδίων, απλά ακολουθόντας τις τυποποιημένες ιατρικές διαδικασίες υπαγορευμένες και νομιμοποιημένες από την ελίτ. Εμείς που είμαστε ενημερωμένοι για την ατζέντα τους και τους μηχανισμούς με τους οποίους την υλοποιούν θα πρέπει να προσέχουμε περΙσσότερο και να προστατεύουμε τους εαυτούς μας.
Θα πρέπει να γίνει γνώστο σε όλους πως όταν κάποιο μέλος της παγκόσμιας ελίτ αρρωσταίνει και νιώθει κάποιο πόνο στο σώμα δεν πηγαίνει στον κοινό γιατρό που πάει κάποιος για να του κάνει τις κλασσικές εξετάσεις και ύστερα να του πει ότι έχει καρκίνο, ούτε υποβάλεται σε χημικές θεραπείες. Οι γιατροί στους οποίους πηγαίνουν τα μέλη της ελίτ είναι εξειδικευμένοι γιατροί οι οποίοι γνωρίζουν πως όταν ένα όργανο παρουσιάζει τον ίδιο πόνο με αυτόν που εμείς αποκαλούμε “καρκίνο” τότε αυτό οφείλεται στην αλλαγή των εντολών που στέλνει ο εγκέφαλος στο συγκεκριμένο όργανο που πονάει. Η διαφοροποίηση των εντολών του εγκεφάλου οφέιλεται πάντοτε σε μια στεναχώρια που έχει υποστεί το μέλος της ελίτ πρόσφατα. Γι αυτό και ο εξειδικευμένος γιατρός σε συνεργασία με το μέλος τις ελίτ εντοπίζει την πρόσφατη στεναχώρια του και κοιτάει να την εξαλείψει με τις εξειδικευμένες τεχνικές που γνωρίζει παρέχοντας στον ασθενή άψογες συνθήκες αποκατάστασης σε παραδεισένια σανατόρια μόνο για την ελίτ . Μόλις φύγει η στεναχώρια που είναι η γεννησιουργός αιτία του προβλήματος από τον εγκέφαλο του ασθενούς, ο εγκέφαλος παύει να δίνει τις εντολές που προξενούσαν τον πόνο, ο πόνος σταματάει και δεν ξαναεπίστρέφει. Ούτε ακτινοβολίες, ούτε χημειοθεραπείες, ούτε χάπια. Η διαφορά είναι ότι ο εντεταλμένος συμβάτικός γιατρός του συστήματος πάνω στην μικρή στεναχώρια στην οποία έχεις, δεν θα κοιτάξει ποτέ να στην εξαλείψει αλλά θα προσθέσει πάνω της άλλη μία ανυπέρβλητη στεναχώρια-ταφόπλακα η οποία είναι η γνωστοποίηση ότι έχεις μια αρρώστεια η οποία σύντομα θα σε σκοτώσει. Τελικά σε σκοτώνει η σχεδιασμένη θεραπεια επιδείνωσης της υγείας σου που σου δίνει ο συμβατικός γιατρός σε συνδυασμό με την καινούρια μεγάλη ανυπέρβλητη στεναχώρια οτί είσαι πλέον καρκινοπάθής και σύντομα θα πεθάνεις, ακόμα και αν η προυπάρχουσα μικρή σου στεναχώρια που αρχικά προξένησε τον πόνο σου δεν υπάρχει πια.
Οποιος εξειδικευμένος γιατρός επιχειρήσε να εφαρμόσει την πραγματική θεραπεία στον απλό κόσμο κυνηγήθηκε και θα κυνηγηθεί δια βίου από την ελίτ. Παράδειγμα ο dr. Ηammer ο οποίος θεράπευε τον απλό κόσμο με τον ίδιο τρόπο με τον οποίο θεράπευαν οι εξειδικευμένοι γιατροί της ελίτ και τελικά εξορίστηκε από την Γερμανία, συννελήφθη και φυλακίστηκε σε στρατόπεδο συγκέντρωσης στην Γαλλία από την ελίτ. Πέθανε το 2017 και ασφαλώς όχι από καρκίνο. Δρ.Χάμερ – Ο Σιδηρούς Κανόνας του Καρκίνου - https://www.youtube.com/watch?v=q8PV7eR9IlY
Γι αυτό σου ανέφερα Βασόυλα στο live την νύχτα πρίν πας για τις εξετάσεις ότι δεν χρειάζεται να πας και δεν χρειάζεται . Ότι στεναχώρια είχες μέσα σου έχει θεραπευτεί, έχει σβηστεί γι αυτό και δεν πονάς πλέον. Η αγάπη που δίνεις στον κόσμο επιστρέφει σε εσένα πολλαπλάσια. I hope you comprehend (που λένε και οι Simply Red στο τραγούδι ”Stars”) mrs. Olivia Newton John. Ίδια φυσική ομορφιά και ψυχή έχετε και οι δύο.
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 07 Μάιος 2018, 10:31

Ξέρω για τη θεωρία του Χάμμερ ο οποίος διαγνώστηκε με καρκίνο στους όρχεις ένα χρόνο μετά το θάνατο του παιδιού του.
Έτσι άρχισε να ερευνά με βάση τη σχέση της στενοχώριας και το όργανο που προσβλήθηκε (όρχεις=αναπαραγωγισκό σύστημα).

Είσαι καινούργιος στο Φόρουμ. Καλώς ήρθες στην παρέα.

Και επειδή είσαι καινούργιος θα αναφέρω για άλλη μια φορά την προσωπική μου εμπειρία από τους γονείς μου.
Οι γονείς μου δεν πήγαιναν ποτέ σε γιατρούς για διαγνωστικές καρκίνου.

Και οι δύο είχαν κάποια συμπτώματα.
Ο πατέρας μου είχα ακούσει να λέει ότι το 1966!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(Ναι καλά διαβάσατε) είχε πάει στο γήπεδο και μετά δεν μπορούσε να ουρήσει. Πρώτο σημάδι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συνέχισε να εργάζεται πυρετωδώς με τον καιρό το ξέχασε και απόφευγε να πηγαίνει στο γήπεδο και να κάθεται πολύ ώρα σε καρέκλα.
Τα συμπτώματα επιδεινώθηκαν μετά από την υπόθεση χρεωκοπίας της επιχείρησης και πτώχευσης. Διαγνώστηκε με προχωρημένο καρκίνο το 2005 δεν το πίστεψε και είπε μαλάκες είναι. Πέθανε το 2008 σε ηλικία 89 χρονών από ατύχημα και αιμάτωμα στον εγκέφαλο.

Η μητέρα μου είχε δει ίχνη αίματος το 1986 (από ουρήθρα) δεν πήγε για γιατροσκαλίσματα το σύμπτωμα επέστρεψε το 1999 μετά το 2011 και τέλη του 2016.
Το Φεβρουάριο του 2017 μπήκε στο νοσοκομείο από άλλη αιτία αλλά είχε και ουρολοίμωξη Της βρήκαν μόρφωμα στην ουροδόχο κύστη αλλά και καρκίνο στους πνεύμονες 4ου σταδίου, καρκίνο στη μήτρα και στα κόκκαλα. Η εικόνα που έδειχνε ακόμα και μία εβδομάδα πριν πεθάνει δεν ήταν εικόνα ανθρώπου με τόσα προβλήματα. Έπινε ντεπόν και την έπιαναν για λίγες ώρες.
Διαγνώστηκε με καρκίνο 5 μέρες πριν πεθάνει. Όντως είχε περάσει στενοχώριες που επιδείνωσαν την κατάσταση και ένα ισχυρό σοκ.
Πέθανε και εκείνη 89 χρονών και είχε πολύ καλή δραστηριότητα που δύσκολα συναντάς σε τέτοια ηλικία.
Κρατούσε ολόκληρο σπίτι 90 τμ μόνη της, μαγείρευε 5-6 φαγητά έκανε τραπέζια δεχόταν κόσμο.
Χειριζόταν υπολογιστή και είχε προφίλ σε Φ.Β και Υ.Τ

Αν το...."προλάβεις" νωρίς όπως λένε πρώτα απ όλα πρέπει να ασχολείσαι με την "αρρώστια" σου.
Με μια αγωνία για τα αποτελέσματα των εξετάσεων.
Κάτι σαν υποβολή και σαν τελετή μαύρης μαγείας μοιάζει.

Η μητέρα μου, ο πατέρας μου αλλά και πολλοί άνθρωποι μεγάλοι αρνούνται πεισματικά να πάνε για γιατροσκάλισμα.
Τα παιδιά τους τους λένε βλαχαδερούς ξεροκέφαλους κλπ.

Το γιατροσκάλισμα είναι συνώνυμο με τη "μόρφωση".
Όταν είπα στην αρχή τις απόψεις μου άκουσα το εξής σχόλιο: Δεν ντρέπεσαι μορφωμένη κοπέλα να λές όλα αυτά?

Άρχισα να το ψάχνω.
Τελικά οι αμόρφωτοι και τα "βλαχαδερά" :lol: :lol: :lol: έχουν δίκιο
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 07 Μάιος 2018, 11:43

Φιλε Κυριάκο, το πρώτο σου νήμα εδώ μέσα, μ'έστειλε αδιάβαστη! :urock: :urock: :urock:

Καλώς μας ήρθες! :ups:
georgeelvismichael_ έγραψε:ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ Η ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ. Οι άνθρωποι στους οποίους δεν θα γνωστοποιηθέι ποτέ ότι έχουν καρκίνο δεν θα πεθάνουν ποτέ από καρκίνο όπως άλλωστε συνέβαινε και τα τελευταία χιλιάδες χρόνια, πλην της βιομηχανοποιημένης εποχής των τελευταίων ετών όταν και κατασκευάστηκε η έννοια της συγκεκριμένης «πάθησης».
Πολύ μεγάλη αλήθεια αυτό. Το λέω μετά απολύτου βεβαιότητος, διότι είμαι
η ενσάρκωση αυτής της αλήθειας. Και εξηγούμαι. Το 2013 ήμουν στο νοσοκομείο για
πρόβλημα (γυναικολογικής φύσης) της μητέρας μου. Επί τη ευκαιρία, έπιασα έναν
γυναικολόγο λέγοντάς του: "Εχω στο δεξί στήθος πατικωμένη τη θηλή και μ'ενοχλεί αυτό
το καλοκαίρι που δε φορώ σουτιέν, οπότε και διαγράφεται το αριστερό με θηλή-πύραυλο
ενώ το άλλο, στρογγυλό χωρίς θηλή. Μπορείτε να μου κάνετε μια επεμβασούλα να τη βγάλουμε
πάλι έξω?" Ο γιατρουδάκος χλώμιασε... "Σηκώστε μπλούζα να δω το στήθος σας"
σηκώνω... με κεραυνοβολεί άμεσα :"Θέλω ψηφιακή μαστογραφία ΧΘΕΣ, αν και είμαι βέβαιος
πως έχετε καρκίνο μαστού και πρέπει να μπείτε χειρουργείο ΧΘΕΣ"
αποσβολώθηκα. Έγιναν όλα τα σχετικά, έγινε και το χειρουργείο.
Αργότερα μιλώντας με τον χειρουργό μου, του είπα ότι την πατικωμένη θηλή την είχα
ΣΙΓΟΥΡΑ απο το 2008. Θυμάμαι και πότε προέκυψε...
Δηλαδή την είχα 5 ολόκληρα χρόνια.
Να πω σ'αυτό το σημείο ότι η βιοψία έδειξε λωβιακό καρκίνωμα, από τα πιο επιθετικά
ΚΑΙ ΜΕΤΑΣΤΑΤΙΚΑ. Οσοι γιατροί το άκουσαν συμπεριλαμβανομένου και του χειρουργού μου,
σήκωσαν τα χέρια ψηλά λέγοντας "Δεν ξέρω πώς ζεις ακόμα και πώς οι αξονικές δεν έδειξαν
μεταστάσεις και σε άλλα όργανα... 5 χρονια με ανεξέλεγκτο λωβιακό?
Δε γίνονται αυτά... αλλά ζεις και είναι θαύμα".
Το θαύμα ήταν προφαννώς η άγνοιά μου από τη μια και η θετική σκέψη από την άλλη,
που πάντα και επίμονα διατηρούσα μέσα μου...
ΠΑΛΕΥΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ και πεισματικά να διατηρώ...
Τρίτος και βασικότατος παράγων του θαύματος, η πίστη μου στη Θεϊκή Διάνοια
και δεν το λέω σαν θεούσα... Αυτό είναι όμως άλλη ιστορία.

georgeelvismichael_ έγραψε:Γι αυτό σου ανέφερα Βασόυλα στο live την νύχτα πρίν πας για τις εξετάσεις ότι δεν χρειάζεται να πας και δεν χρειάζεται . Ότι στεναχώρια είχες μέσα σου έχει θεραπευτεί, έχει σβηστεί γι αυτό και δεν πονάς πλέον. Η αγάπη που δίνεις στον κόσμο επιστρέφει σε εσένα πολλαπλάσια. I hope you comprehend (που λένε και οι Simply Red στο τραγούδι ”Stars”) mrs. Olivia Newton John. Ίδια φυσική ομορφιά και ψυχή έχετε και οι δύο.
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Με ανατριχιάζει αυτή η συγχρονικότητα Κυριάκο...
Το'χω πει εδώ μέσα και το ξέρουν οι παλιότεροι πως στα πολύ άγουρα νιάτα μου
(όταν παιζόταν το GREASE -το 78) θεωρούσαν ότι μοιάζαμε τόσο πολύ με την Ολίβια
που με φώναζαν "Λίβι" (στη Ν. Αφρική φυσικά)
Το ότι είπες αυτό που είπες, χωρίς να γνωρίζεις αυτή τη μικρή λεπτομέρεια,
επίσης με στέλνει αδιάβαστη :D :makia:

Εχουμε να πούμε πολλά εδώ μέσα...
Αυτό είναι το μόνο βέβαιο...
Είμαι απολυτως σίγουρη ότι θα γίνεις πολύτιμο και αναπόσπαστο
κομμάτι της ΙΔΕΟπαρέας :giverose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 07 Μάιος 2018, 12:18

Και μένα τυχαίνουν συγχρονικότητες τελευταία.
Δεν ξέρω τι σημασία έχουν. Κάποιες είναι αριθμοί κάποιες όχι.

Επί του θέματος.
Ούτε εγώ πιστεύω ότι υπάρχει καρκίνος.

Αυτό που ονομάζουν γενικά καρκίνο είναι αποτέλεσμα όξινης διατροφής, οξείδωσης των κυτάρων. Πέρα από τη διατροφή υπάρχουν και τα όξινα συναισθήματα στενοχώρια άγχος.
Με τη χημειοθεραπεία μπαίνει μία όξινη βόμβα στο σώμα για να στείλει μια ώρα αρχύτερα.

Όξινα είναι ο καφές το τσιγάρο το ψωμί το κρέας τα γαλακτοκομικά και σχεδόν το σύνολο των τροφών που τρώνε οι άνθρωποι.
Όμως η χημειοθεραπεία είναι ένα δηλητήριο ασύγκριτα πιο όξινο απ όλα τα παραπάνω που λέγεται ότι προκάλεσαν τον καρκίνο (ένας παράγοντας).
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 880
Εγγραφή: Σάβ 05 Μάιος 2018, 22:28
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 440 φορές
Έλαβε Likes: 169 φορές

ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Δευ 07 Μάιος 2018, 14:27

doctormarkon και Βασούλα σίγουρα με τις άρτιες, πλήρεις και άκρως διδακτικές εμπειρίες που περιγράφετε στις αναρτήσεις σας σώζεται πολύ κόσμο και τον κάνετε ακόμα καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 07 Μάιος 2018, 23:33

Η ασθένεια δεν υπαρχει:

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 22#p183422
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από dim » Πέμ 24 Νοέμ 2022, 18:56

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΗΜΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 1)

Φίλοι μου, ξέρω ότι πολλοί απο σας γνωρίζετε ότι ο καρκίνος επιδεινώνεται και κάνει μεταστάσεις μετά απο την χρήση χημειοθεραπείας.. Λυπάμαι που αναρτώ ένα θέμα που έχει να κάνει με τον θάνατο, θα ήθελα να είχα κάτι πιό ελπιδοφόρο να πώ ,αλλά θεωρώ ότι στα παρακάτω 5 βίντεο υπάρχει δυνατή πληροφορία. Γνωρίζω επίσης ότι υπάρχουν άτομα που πιστεύουν οτι η χημειοθεραπεία είναι η μόνη αποδεκτή λύση αφού την προτείνει η επιστήμη. Τρίχες κατσαρές.. Εδώ και χρόνια έχω πειστεί ότι είναι αναποτελεσματικές και τοξικές στοχεύοντας μόνο στην παρωδική αναχαίτηση των καρκινικών κυττάρων. Ολοι έχουμε χάσει κάποιον συγγενή μας ή κάποιο γνωστό ή φίλο εξαιτίας αυτής της αναίσχυντης μεθόδου που πολλοί θεωρούν ότι είναι απαραίτητο όπλο ενάντια στην καταραμένη αρρώστια .. Ενα τελαυταίο συμβάν που πόνεσε πολύ ήταν και αυτό της Βασούλας δυστυχώς.. Αναγκάστηκε, πιέστηκε, ενώ ήξερε τα καταστροφικά αποτελέσματα της όποιας χημειοθεραπείας και τελικά υποχώρησε.. Πολλοί θεώρησαν ότι ήταν ένα απαραίτητο βήμα για να αντισταθεί στην αρώστια που την ταλαιπωρούσε. Θα ήθελα μέσα απο τα βίντεο που θα αναρτηθούν κάποιοι να καταλάβουν και να εμπεδώσουν ότι πολλές φορές οι πεποιθήσεις μας είναι στρεβλές και θα πρέπει να αρχίζουμε να κοιτάμε τα πράγματα με πιό καχύποπτο μάτι όταν πρόκειται για την φαρμακοβιομηχανία που έχει για μοναδικό κίνητρο το κέρδος..

Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από dim » Πέμ 24 Νοέμ 2022, 19:09

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ: ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ, ΕΠΙΓΕΝΕΤΙΚΗ. ΑΙΘΕΡΙΑ ΕΛΑΙΑ (ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 2)



Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 24 Νοέμ 2022, 19:47

Και η ιστορία της Βασούλας που μου την έλεγε στις συναντήσεις.
Μόλις διαγνώστηκε άρχισαν οι περιπέτειες και οι στενοχώριες.
Πριν ήταν μέσα στην καλή χαρά ενώ είχε το πρόβλημα αν ήταν πράγματι πρόβλημα γιατί δε δημιουργήθηκε ξαφνικά.
Κρίμα και πόσο μεγάλη η στενοχώρια για όλους μας.
Για μια εξέταση της μητέρας της πηγε και τυχαία ρώτησε το γιατρό.
Κι όμως τα ήξερε και τα μετέφραζε. Είχε μεταφράσει πολλά παρόμοια βίντεο αλλά άμα μπεις στο λούκι δύσκολα βγαίνεις.
Αυτό που είδαμε με τα εμβόλια στο πολλαπλάσιο αν διαγνωστεί κάποιος με καρκίνο.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
felix+
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2011, 11:28
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Έδωσε Likes: 41 φορές
Έλαβε Likes: 10 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από felix+ » Πέμ 24 Νοέμ 2022, 21:00

...Η Olivia Newton John που εμοιαζε στη Βασουλα μας πεθανε τον Αυγουστο με καρκινο στο στηθος λεει....
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 24 Νοέμ 2022, 21:07

Και ο αντρας της Βασουλας μας ειναι πεπεισμενος οτι η χημειοθεραπεια την εστειλε μια ωρα αρχιτερα και μαλιστα βασανιστικά...
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από dim » Πέμ 24 Νοέμ 2022, 21:35

Δεν μπορώ να το πιστέψω πώς ένα τόσο συγκροτημένο μυαλό που έβλεπε πολύ πιο πέρα απο το κανονικό έπεσε σε παγίδα που η ίδια ήξερε καλά...
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 25 Νοέμ 2022, 06:22

Ότι πάθαμε με τα εμβόλια και οι πιέσεις που δεχτήκαμε όπως και η εσωτερική σύγκρουση και σύγχυση εκεί πολλαπλασιάζεις επί 1000 ή ακόμα και επί 1.000.000.
Μόλις βγει η διάγνωση αρχίζει ο εφιάλτης.
Το αφήγημα ότι αν δεν ακολουθήσεις το πρωτόκολλο θα πεθάνεις βασανιστικά με φρικτούς πόνους κλπ κλπ
Και ότι αν το ακολουθήσεις θα πεθάνεις σε βαθιά γεράματα από κάποια άλλη αιτία και ότι τάχα αξίζει τον κόπο να περάσεις την ταλαιπωρία αφού μετά θα επιστρέψεις στην "κανονικότητα" και θα χαρείς τη ζωή σου και την οικογένειά σου.
Τα ακούει αυτά η οικογένεια που σε αγαπάει και πέφτει στα πόδια σου να σε πείσει.
Πανικός στο σπίτι παρακάλια.
ΓΙΑΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΟΣ.
Ο γιατρός λέει ότι η επιστήμη προχώρησε και έχουν βγει φάρμακα νέας γενιάς που στέλνουν τον καρκίνο στον αγύριστο.

Όμοιο με το κορονοαφήγημα αλλά με μία σημαντική διαφορά.
Στο κοβιντοαφήγημα υπήρχε από την αρχή το σπέρμα της αμφισβήτησης.
Φαινόταν από τα συμφραζόμενα φως φανάρι.

Στο αφήγημα του καρκίνου και του πρωτοκόλλου θεραπείας η αμφισβήτηση είναι αδύναμη.
Παγώνω όταν αντιλαμβάνομαι την εσωτερική σύγκρουση που ένιωσε.
Προπαντός όταν καταλαβε ότι είχε δίκιο.
Και όταν καταλαβε και η οικογένεια ότι η Βασούλα είχε δίκιο.

Καμιά φορά το χειρότερο πράγμα στον κόσμο είναι να έχεις δίκιο.

Και επειδή δεν έχουμε πρόσβαση σε παράλληλα σύμπαντα και στην άλλη χρονογραμμή....αν δεν ακολουθούσε το πρωτόκολλο ή αν ακολουθούσε εναλλακτικές θεραπείες και ζούσε 4-5 χρόνια ακόμα (τι καλά που θα τανε) όλοι θα έλεγαν ότι ΑΝ το ακολουθούσε θα ζούσε περισσότερα χρόνια.
Έτσι ευλογείται η χημειοθεραπεία. Με ένα μεταφυσικό τρόπο.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΚΑΡΚΙΝΟΣ - Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 25 Νοέμ 2022, 06:36

dim έγραψε:
Πέμ 24 Νοέμ 2022, 21:35
Δεν μπορώ να το πιστέψω πώς ένα τόσο συγκροτημένο μυαλό που έβλεπε πολύ πιο πέρα απο το κανονικό έπεσε σε παγίδα που η ίδια ήξερε καλά...
Μεγάλη παγίδα. Είναι μη σου τύχει.
Οι γονείς μου δεν πήγαιναν σε γιατρούς και τους ξόρκιζαν σαν το διάολο.
Η μαμά τα είχε καλά μόνο με καρδιολόγους.
Τους τρόμαζε η διάγνωση και μετά το τρυπάκι.
Η μαμά υποψιάστηκε ότι έχει καρκίνο.
Είδε ένα "κακό σημάδι"
Με όρκισε να μην πω τίποτα σε κανέναν.
Καρκίνος στην ουροδόχο κύστη (το είδε στο ίντερνετ σαν αυξημένη πιθανότητα και έπεσε μέσα....αυτό ήταν)
Σακουλάκια παρα φύσιν και βρυσακια θα την έστελναν στο άλλο κόσμο σε χρόνο dt
Κράτησα το μυστικό.

Έζησε πολλά χρόνια ευτυχισμένα και το κακό σημάδι ερχόταν και εξαφανιζόταν για πολλά χρόνια μέχρι που το ξέχναγε.
Μετά το πρωτο κακό σημάδι έκανε το γύρο του κόσμου άνοιξε μαγαζί και είχε δραστήρια ζωή.
Πέθανε 89 χρονών.
Μία εβδομάδα πριν πεθάνει είχε φτιάξει γλυκό κουταλιού λεμόνι.
Δύο μέρες μετά μπήκε στο αθενοφόρο περπατώντας.
Με μια μικρή βαλίτσα στο χέρι σαν να πήγαινε ταξίδι.
Διαγνωση Καρκίνος με μεταστάσεις παντού.
Και κυρίως στον πνεύμονα 4ου σταδίου.

Δεν το προλάβαμε είπαν οι γιατροί.
Αν το προλαβαίναμε και είχα σπιουνιάσει το μυστικό από 1988 πόσο θα ζούσε η μαμά και ΠΩΣ θα ζούσε?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”