TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 05 Απρ 2017, 17:19

Η Φανούλα μου:


fani litaina
fani litaina52 minutes agoHighlighted comment
Μπράβο Βίκυ μου άλλη μια φορά.. Εννοείται όλα είναι για το "Καλό" μας... (τη τσέπη τους) Θέλω να σου πω ότι εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν παίρνω κανένα φάρμακο ούτε το απλό Depon (απλό.. λέμε τώρα!!) Το πρωί που ξυπνώ το τσάι μου 2 κούπες είναι από 6-7 βότανα και μάλιστα μερικές φορές βάζω κ τσουκνίδα αποξηραμένη.. μαζί με χυμό ενός λεμονιού, κουρκουμά και κανέλλα και Ειλικρινά Βασούλα μου Δεν έχω αρρωστήσει χρόνια τώρα ούτε ιώσεις και διάφορα!!.. Μια από τις αγαπημένες μου ασχολίες είναι τα βοτανάκια μου που καλλιεργώ στο δικής μου κατασκευής θερμοκήπιο και που με άλλα που αγοράζω φτιάχνω διάφορα θεραπευτικά αλλά και καλλυντικά για τους δικούς μου ανθρώπους.. Αν κάποιος ασχοληθεί και διαβάσει μπορεί να φτιάξει Θαύματα!!.. Διάφορα άνθη με λαδάκια όπως το σπαθολούλουδο(βαλσαμόλαδο) ή βάμματα..ή και κοιραλοιφές με αιθέραια έλαια από βοτανάκια έχουν πάντα τη Τιμητική τους θέση στο σπίτι μου!! Για τα φύλλα ελιάς που αναφέρεις κάνω χυμό 2 φορές το μήνα μαζί με χυμό πορτοκάλι και γκρέιπφρουτ..και επίσης πολύ καλή η γλιστρίδα.. αγριόχορτο φυτρώνει μόνη του πολλές φορές ακόμη και σε γλάστρες, σήμερα ήταν μέρος από τη σαλάτα μου.. Η ΤΣΟΥΚΝΙΔΑ Βίκυ μου είναι Φάρμακο για όλα όσα πολύ Όμορφα μιλάς και σίγουρα κι όλα τα άλλα βότανα.. Δε μας παραξενεύει που την απαγορεύουν..(σιγά σιγά όλα) αφού ΝΟΥΣ ΥΓΙΗΣ ΕΝ ΣΩΜΑΤΙ ΥΓΙΕΙ.. και μιας και πολύ απλά κερδίζουν από τη νόσο και των δύο....Νου και Σώμα, "Λογικό" να μας απομακρύνουν!!! Σε Ευχαριστούμε Βίκυ μου ήταν ΥΠΕΡΟΧΟ το βίντεο Αληθινά!!! Χαίρομαι πολύ που Ενδιαφέρονται τόσοι πολλοί Άνθρωποι για τα βότανα.. Επειδή το βλέπουμε σαν γρήγορη και εύκολη Λύση να τρέχουμε στο φαρμακείο,δεν σημαίνει ότι είναι και η Σωστή!!! Να Ψάχνουμε!!.. Την Καλησπέρα μου και Καλή Συνέχεια σε όλα όσα με Αγάπη κάνεις Βασούλα μου γλυκιά!!!


vasoula2908

Χα χα Φανούλα μου, αν περίμεναν από εμάς τα φαρμακεία, θα είχαν κλείσει. Εχεις γνώση (πολύ περισσότερη από μένα) σε αυτά. Θα'θελα στο επόμενο βίντεο που θα κάνω για την τσουκνίδα, να είσαι κι εσύ μαζί μου. Τι λες?


απο κατοχικά http://katohika.gr/ellada/tsouknida-ki- ... -kalo-mas/

ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΟΥΝ... 5 Απριλίου 2017 @ 01:31

Μπραβο Βασουλα..να υπαρχουν βιντεο να βλεπει ο κοσμος.. γιατι καποτε στις συνταγες της γιαγιας βαζανε τσουκνιδα στις πιτες και γινοντουσαν πεντανοστιμες..κατι ξεραν οι παλιοι..επισης μαζευανε τα τρυφερα τσουκνιδακια και οχι τα μεγαλα απ οτι ξερω..


ΠΔ. 5 Απριλίου 2017 @ 03:15

Αυτο που λες ΄΄πικρα΄΄ ειναι η Αρτεμισια η αψιθια.Αλλα υπαρχουν διαφορα ειδη, θελει προσοχη γιατι ειναι τοξικο σε μεγαλη δοση.Το αφεψημα τσουκνιδας ειναι πολυ καλο για τα μαλλια επισης.Για λιπαροτητα και πιτυριδα.Φυσικο καλλυντικο.Ευτυχως οι τσουκνιδες φυτρωνουν παντου,ακομα και στις γλαστρες.



Η ΦΥΣΗ ΜΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ 5 Απριλίου 2017 @ 07:23
μπραβο πολυ καλη δουλεια Απλως θα ηθελα να δωσω το παρακατω λινκ που νομιζω οτι δινει σξιολογες πληροφοριες επι του θεματος

το βίντεο είναι αυτο

https://www.youtube.com/watch?v=bC8XFdWjHwI
αξίζει να το έχουμε κι εδώ. Τα λέει ΟΛΑ.

ΑΝΩΝΥΜΟΣ 5 Απριλίου 2017 @ 09:08
αναμενουμε το βιντεο για την χρηση της.επισης ενα φυτο που εδειξες ειναι η αρτεμισια [αψιθια]


ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ, ΟΥΔ' ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ 5 Απριλίου 2017 @ 09:44
Ολα αυτα ειναι στην ατζεντα 2030 θελουν να μας παρουν και τα πηγαδια και τις γεωτρησεις μην τα δηλωνετε οσοι εχετε γεωτρηση παρτε χειροκινητη αντλια για οικιακη χρηση

ΑΝΩΝΥΜΟΣ 5 Απριλίου 2017 @ 12:19
Ο εχθρός του εχθρού μου είναι φίλος μου. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος πανεπιστήμονας για να έχει ορθή κρίση και να παίρνει πάντα τις σωστές αποφάσεις. Πάντοτε και σε όλα τα θέματα πρέπει να αντιδρούμε εξ αντιδιαστολής!!! Δεν θα πέσουμε ποτέ έξω. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 12 Απρ 2017, 09:24

Αλλη μια χρησιμη, ενδιαφέρουσα και διαφωτιστική τοποθέτηση από ένα φιλο
στο βίντεο.

kozaro.com
Επανέρχομαι στο θέμα γιατί με ενδιαφέρει και με ανησυχεί ιδιαίτερα.
Από την μέχρι τώρα έρευνα μου έχω βρει τα εξής:
Το 2002 ξεκίνησε ο λεγόμενος πόλεμος της τσουκνίδας στη Γαλλία όπου η κυβέρνηση της Γαλλίας με την πίεση της ισχυρής γαλλικής βιομηχανίας χημικών φυτοπροστατευτικών προϊόντων απαγόρευσε την εμπορία εκχυλίσματος τσουκνίδας ως εντομοκτόνου σκευάσματος , και από το 2006, την εμπορία , διατήρηση ή εκμετάλλευση μη εγκεκριμένων φυτοπροστατευτικών προϊόντων (με συστατικό την τσουκνίδα ).
Ακόμα απαγόρευσε την διαφήμιση και συστάσεις για το εν λόγω προϊόν.
Το 2011 μετά από πολύχρονο και επίπονο αγώνα οικολόγων, το Υπουργείο Γεωργίας της Γαλλίας ανακοίνωσε ότι θα επιτρέψει την εμπορία εκχυλίσματος τσουκνίδας ως εντομοκτόνου σκευάσματος. Ευτυχώς έως τώρα δεν υπάρχει απαγόρευση για οποιαδήποτε άλλη χρήση η καλλιέργεια της τσουκνίδας.
Αναμφισβήτητα, το γεγονός της έγκρισης εμπορίας φυσικών σκευασμάτων, όπως είναι τα εκχυλίσματα και αφεψήματα φαρμακευτικών και λοιπών φυτών, αποτελεί ιστορική στροφή στον τομέα των φυτοφαρμάκων και αναμένεται να επηρεάσει ανάλογα την Ε.Ε. στις Βρυξέλλες ώστε η στροφή να πάρει Ευρωπαϊκή διάσταση.
Αναμφισβήτητο είναι ακόμα και το γεγονός ότι η κλίκα υπάρχει και κάνει τα πάντα για να μας παρασύρει σε έναν φαύλο κύκλο εξάρτησης από δικές τους κερδοφόρες χημείες , μακριά από την φύση που τα δίνει όλα απλόχερα και ελεύθερα.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση βλέπουμε ότι υπάρχει χρόνος και ελπίδα και αυτό, τουλάχιστον σε εμένα , δίνει δύναμη και κουράγιο. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο κάποια στιγμή με κάποιο άλλο αγαθό της φύσης .
Πηγές: https://en.wikipedia.org/wiki/Prohibitionism
http://biokipos.blogspot.com.br/2012/01 ... st_30.html
http://ellinikahoaxes.gr/2016/12/19/def ... n-dr-rath/
Ο τελική απόφαση του υπουργείου της Γαλλίας για την τσουκνίδα. https://www.legifrance.gouv.fr/affichTe ... 023912654


Πολυ καλη η έρευνά του κα τον ευχαριστώ που τη μοιράστηκε μαζί μας. :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
yiotis
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Κυρ 27 Μαρ 2011, 11:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από yiotis » Τετ 12 Απρ 2017, 15:38

Να καταθεσω και εγω μια δικη μου εμπειρια , θεραπειας με βοτανο.

Συγκεκριμενα στην εφηβεια μου, ετυχε να εχω καποια στιγμη ιγμοριτιδα. Σε ακτινογραφια που εκανα φαινοταν τα φλεγματα που καλυπταν το προσωπο μου απο την μυτη μεχρι και σχεδον το μισο μετωπο.Η μυτη παντα βουλωμενη και γενικα ημουν παντα πολυ χαλια.

Μια φιλη της μαμας μου, μου ειπε για την πικραγγουρια οτι μπορει να με κανει να απαλλαγω για παντα απο την ιγμοριτιδα.Ειπα λοιπον να δοκιμασω. Μου δοθηκαν οι απαραιτητες οδηγιες , ηταν και η καταλληλη εποχη συλλογης της μεσα αυγουστου και εκανα την εφαρμογη.

Με μια οδοντογλυφιδα πηρα λιγο απο το υγρο που εχει το πικραγγουρο , εκανα απο μια φορα εισπνοη με αυτο σε καθε ρουθουνι , ετσουξε λιγο απ οτι θυμαμαι και μετα απο λιγο αρχισε η επιδραση. Αρχισα να βγαζω τα φλεγματα που στην αρχη και για πολλη ωρα ηταν καταμαυρα. Μετα ηταν κανονικα και συνεχισα να βγαζω φλεγματα μεχρι την αλλη μερα.

Εκτοτε κανενα συμπτωμα ιγμοριτιδας δεν εμφανιστηκε . Πρεπει να περασαν 30 χρονια απο τοτε και ειμαι μια χαρα.

Μεχρι και τραγουδια γραφτηκαν καποτε για την πικραγγουρια , μονο που τοτε ελεγαν για θεραπεια και απο αλλες αρρωστιες . Εγω παντως ξερω μονο για αυτο που εζησα και το καταθετω εδω .
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 22 Νοέμ 2017, 08:41

Μια χρήσιμη τοποθέτηση στο βίντεο μου για την τσουκνίδα:

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
Σας παρακολουθώ εδώ και λίγους μήνες και με το συγκεκριμένο βίντεο μου δίνεται η αφορμή να γράψω για κάποιο οικογενειακό περιστατικό ,το οποίο αφορά την ΤΣΟΥΚΝΙΔΑ.
Καθότι η καταγωγή μου είναι Ποντιακής καταγωγής και ανέκαθεν οι πρόγονοι μου το χρησιμοποιούσαν και συνεχίζουν ,με διάφορες παραλλαγές,είτε για βρώση ,είτε για φαρμακευτική χρήση.
Έτσι λοιπόν ο Πατέρας μου πριν πολλά χρόνια αντιμετώπιζε προβλήματα με πέτρες στα νεφρά του, κολικούς, πόνους κτλ.
Οι γιατροί ξεκίνησαν με αγωγές φαρμάκων, ενέσιμα,χάπια, με τελική κατάληξη εάν δεν υπάρξει ανάρρωση να προχωρήσει σε χειρουργείο.
Η Μάνα μου λοιπόν θυμήθηκε ένα γιατρικό που έφτιαχνε η συγχωρεμένη η Γιαγιά μου, κάτι πολύ απλό ,αλλά "πολύπλοκο" για την ιατρική.
Βράσιμο της τσουκνίδας και την χρήση του ζωμού πίνοντας το .
Δύο εβδομάδες πριν το χειρουργείο ο γιατρός ζήτησε κάποιες τελικές εξετάσεις ,στο ενδιάμεσο των δύο εβδομάδων ο Πατέρας μου ένα πρωινό σηκώθηκε για να πάει τουαλέτα ,κατά την διαδικασία της ούρησης ένοιωσε τρείς πόνους και έναν ήχο, κάτι σαν χαλίκια να πέφτουν στην λεκάνη.
Έβαλε ένα γάντι και μάζεψε τα πιο χοντρά κομμάτια πέτρας τα οποία βγήκαν ,τα έβαλε σε ένα κουτάκι και περιμένοντας να περάσουν οι μέρες να πάει στον γιατρό να του τα δείξει και να του πει ότι αισθάνεται παρά πολύ καλύτερα.
Ήρθε η στιγμή ,πήγε στον γιατρό,ο γιατρός του έδωσε να κάνει ακτινογραφίες και όταν βγήκαν ο γιατρός έμεινε έκπληκτος , αναφερόμενος ότι δεν μπορεί τα φάρμακα να καθάρισαν 100% και πως έγινε κάτι τέτοιο.
Τότε ο Πατέρας μου του εξήγησε το πώς και το γιατί,του έδειξε και τα ευρήματα και ο γιατρός είπε....έτσι εξηγείται λοιπόν,η τσουκνίδα είναι το κάτι άλλο....ο Πατέρας μου αναρωτήθηκε ,αφού το ήξερες γιατρέ μου γιατί με έβαλες σε τέτοια διαδικασία,φάρμακα, χάπια και ενέσεις...
Απάντηση γιατρού.... γιατί εγώ έχω σπουδάσει και δεν μπορώ να λέω τέτοια πράγματα στον κόσμο...
Αυτή είναι η πραγματική ιστορία μου και δυστυχώς αυτό είναι το σύστημα της παγκοσμιοποίησης κατά του λαού.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τετ 22 Νοέμ 2017, 12:31

Ναι. γιατι μπορει ο ιατρος να ξερει πχ απο την γιαγια του οτι αυτο κανει δουλεια,αλλα δεν μπορει να δωσει στον κοσμο κατι βασισμενος σε ανέκδοτα εμπειρικα δεδομενα παρα μονο ότι εχει περάσει απο κλινικες μελετες.
Πολλα φαρμακα προέρχονται από βότανα. Οπως για παραδειγμα η μετφορμινη που ειναι πρωτης γραμμης αντιδιαβητικο φαρμακο για τον διαβητη τυπου δυο. το προβλημα ειναι οτι οι δραστικες ουσιες των βοτάνων συνηθως δεν ερχονται σε αποτελεσματικες συγκεντρωσεις. Ετσι πχ μπορει το πράσινο τσαι (που παθανε ολοι μανια) να αυξανει τον μεταβολισμό, αλλα θα πρεπει να αναλογιστει κανεις αν τον αυξανει κατα 7% για ενα τετραωρο (που ειναι ελαχιστη αύξηση) ποσο τσαι θα πρεπει να πιει για να δει μια υποτυπωδη διαφορα. Οποτε οχι με το πράσινο τσαι δεν χανεις βαρος.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 22 Νοέμ 2017, 13:05

Αν ήταν σωστή η επιστήμη, θα έπαιρνε την τσουκνίδα και θα της άλλαζε τα φώτα από τις έρευνες. Και μάλιστα με διαφάνεια, όχι στα κρυφά. Αλλά αυτά γίνονται όταν το μοντέλο της ιατρικής είναι χρηματοκεντρικό αντί ανθρωποκεντρικό. Σου λέει "θα ψάξουμε πώς να σε κάνουμε καλά, αλλά στον βαθμό που θα είμαστε οικονομικά κερδισμένοι".

Δεν θέλω την θεραπεία σας τότε, ευχαριστώ.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 22 Νοέμ 2017, 13:09

ArELa έγραψε:Βράσιμο της τσουκνίδας και την χρήση του ζωμού πίνοντας το .
Δηλαδή ουσιαστικά τσάι τσουκνίδας.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 22 Νοέμ 2017, 13:46

Ουσιαστικά μόλις βρω τσουκνίδα, θα βάλω γάντια να κόψω και θα φτιάξω το "τσάι" της.
Κι ας λέει για ανέκδοτα ο Σίνερ... ο ίδιος λέει ανέκδοτα όταν προσκυνάει δογματικά
το ξεπουλημένο κονκλάβιο των ψευδοεπιστημόνων. Υπάρχουν και οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ
επιστήμονες και πρέπει κάποτε να μάθουμε να ξεχωρίζουμε ποιος είναι ποιος.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 22 Νοέμ 2017, 13:54

Παίρνοντας σαν αφορμή αυτό εδώ το ποστ, όταν επισκέφτηκα το καλοκαίρι την Ικαρία, αγόρασα από εκεί αποξηραμένη τσουκνίδα, την οποία αξιώθηκα να δοκιμάσω πολύ πρόσφατα, γιατί δεν τόχω με τα ζεστά ροφήματα καλοκαιριάτικα. Μου άρεσε η γεύση της, μου θυμίζει λίγο ζουμί από χόρτα. Σημειωτέον, την ήπια σκέτη, χωρίς ζάχαρη ή μέλι, γιατί ήθελα να διαπιστώσω γεύση. Θα το συνεχίσω!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 22 Νοέμ 2017, 13:58

Μπράβο Κατερίνα μου. Αγια έπραξες! :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από Jackal » Τετ 22 Νοέμ 2017, 16:54

Φοβερός :respect: πολύ χρήσιμο !!! έχω γνωστό που έχει ταλαιπωρηθεί απο τις πέτρες (και όχι μόνο).
Πέρνει χάπι το οποίο είναι πολύ ισχυρό (μάλλον πολύ όξυνο..; δεν ξέρω!).Μία φορά μου είχε πει ότι δεν ξέβγαλε με νερο το ποτήρι απο τα κατακάθια του χαπιού και διαβρώθηκε το ποτήρι.Θα του το πω οπωσδήποτε γιατί ταλαιπωρείται πολύ απο αυτό..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 00:24

ArELa έγραψε:Ουσιαστικά μόλις βρω τσουκνίδα, θα βάλω γάντια να κόψω και θα φτιάξω το "τσάι" της.
Κι ας λέει για ανέκδοτα ο Σίνερ... ο ίδιος λέει ανέκδοτα όταν προσκυνάει δογματικά
το ξεπουλημένο κονκλάβιο των ψευδοεπιστημόνων. Υπάρχουν και οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ
επιστήμονες και πρέπει κάποτε να μάθουμε να ξεχωρίζουμε ποιος είναι ποιος.
Ανεκδοτα δεδομενα εννοουμε οτιδηποτε δεν εχει περασει απο επιστημονικες μελέτες. Πχ ενας ερασιτεχνης ψαρας που ψαρευει μικρα ψαρια, ξερει οτι αν εχει πανσεληνο ειναι απιθανο να πιασει. Αυτο ειναι ανεκδοτο δεδομενο. Δεν σημαίνει οτι ειναι λαθος αλλα δεν ειναι και επιστημονικα αποδεδειγμένο.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 01:35

Ναι αλλα όταν η επιστήμη ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ αρνείται να το ερευνήσει τουλάχιστον για δεκαετίες (100000 έρευνες θα μπορούσε να είχε κάνει τόσα χρόνια)... τότε είναι γελοίο το να λέμε ότι δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά. Άλλο να πούμε ότι δεν βρήκαν στοιχεία ενώ έψαχναν, και άλλο να μην ψάχνουν, επιδεικτικά!!!
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 09:40

Στην προκειμένη επιδεικτικά αρνειται να δωσει πληροφορίες και επιδεικτικά
αναγκάζει τις κυβερνήσεις να απαγορεύσουν τη συλλογή ενός ωφέλιμου στοιχείου
που βρίσκει κανείς στη φύση. Εγινε το 1927 που ΞΑΦΝΟΥ απαγορεύτηκε η κάνναβη
ως το απόλυτο κακό και ναρκωτικό εθιστικό που δεν είναι, ενώ ξέρουμε ότι έχει
πολλές θεραπευτικές ιδιότητες... και τώρα στη Γαλλία απαγορεύεται η συλλογή
της τσουκνίδας...

Θυμηθείτε (οι παλιότεροι) που έκραξαν ανελέητα μια εκπομπή της Δρούζα, όταν βγήκε
ένας χριστιανός και είπε ότι τα φύλλα ελιάς ειναι πολύ ευεργετικά για
τον οργανισμό... το τι έγινε με τη "φραπελιά" δεν το ξεχνάω ποτέ...
και ένα χρονο μετά, μας βγήκε αυτο

Εικόνα

και φυσικά αφού πλέον το έβγαζε φαρμακευτική, ήταν όντως καλό...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 12:24

OTTO έγραψε:Ναι αλλα όταν η επιστήμη ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ αρνείται να το ερευνήσει τουλάχιστον για δεκαετίες (100000 έρευνες θα μπορούσε να είχε κάνει τόσα χρόνια)... τότε είναι γελοίο το να λέμε ότι δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά. Άλλο να πούμε ότι δεν βρήκαν στοιχεία ενώ έψαχναν, και άλλο να μην ψάχνουν, επιδεικτικά!!!
Η επιστήμη δεν εχει hive mind ουτε απεριοριστα κονδυλια. Θελεις μηπως να χρηματοδοτησεις την ερευνα;
-
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 12:26

ArELa έγραψε:Στην προκειμένη επιδεικτικά αρνειται να δωσει πληροφορίες και επιδεικτικά
αναγκάζει τις κυβερνήσεις να απαγορεύσουν τη συλλογή ενός ωφέλιμου στοιχείου
που βρίσκει κανείς στη φύση. Εγινε το 1927 που ΞΑΦΝΟΥ απαγορεύτηκε η κάνναβη
ως το απόλυτο κακό και ναρκωτικό εθιστικό που δεν είναι, ενώ ξέρουμε ότι έχει
πολλές θεραπευτικές ιδιότητες... και τώρα στη Γαλλία απαγορεύεται η συλλογή
της τσουκνίδας...

Θυμηθείτε (οι παλιότεροι) που ξεσκίστηκε μια εκπομπή της Δρούζα, όταν βγήκε
ένας χριστιανός και είπε ότι τα φύλλα ελιάς ειναι πολύ ευεργετικά για
τον οργανισμό... το τι έγινε με τη "φραπελιά" δεν το ξεχνάω ποτέ...
και ένα χρονο μετά, μας βγήκε αυτο

Εικόνα

και φυσικά αφού πλέον το έβγαζε φαρμακευτική, ήταν όντως καλό...
Ναι γιατι δεν ισχυριζονταν μονο οτι ειναι ευεργετικο αλλα και οτι θεραπευει τον καρκινο.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 12:41

_Divine_Sinner_ έγραψε:
OTTO έγραψε:Ναι αλλα όταν η επιστήμη ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ αρνείται να το ερευνήσει τουλάχιστον για δεκαετίες (100000 έρευνες θα μπορούσε να είχε κάνει τόσα χρόνια)... τότε είναι γελοίο το να λέμε ότι δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά. Άλλο να πούμε ότι δεν βρήκαν στοιχεία ενώ έψαχναν, και άλλο να μην ψάχνουν, επιδεικτικά!!!
Η επιστήμη δεν εχει hive mind ουτε απεριοριστα κονδυλια. Θελεις μηπως να χρηματοδοτησεις την ερευνα;
Δεν πας καλά. Να σου θυμίσω τα έξοδα του CERN????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Που θα μου τα βγάλεις και φτωχαδάκια στο τέλος :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Γελάει ο κόσμος
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 12:56

_Divine_Sinner_ έγραψε:Ναι γιατι δεν ισχυριζονταν μονο οτι ειναι ευεργετικο αλλα και οτι θεραπευει τον καρκινο.
Την εκπομπη την ειχα δει. Δεν θυμάμαι να είπε κανείς κάτι τέτοιο.
Το μόνο που θυμάμαι πως ειπώθηκε για τον καρκίνο είναι οτι έχει αντοξυδωτικές ιδιότητες,
πράγμα που ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ (δυνητικά) τον καρκίνο. Δεν ειπώθηκε ότι
θεραπεύει ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ καρκινο. Το έχω πει κι άλλες φορές, κι εσύ
εξακολουθείς να στρεβλώνεις αυτό που ειπώθηκε, λες και θα μπορούσες να ξέρεις
τι ειπώθηκε, ΑΝ υποτεθει πως έτυχε να το δεις στα 10 σου....


Συνεπώς η εύλογη απορία που γεννάται εδώ, είναι τι ακριβώς είναι αυτό
που σε ωθεί να υποστηρίζεις τοσο τυφλά και αδιακρίτως, τις φαρμακοβιομηχανίες...
Ειλικρινά αυτό με ξεπερνάει γιατί δεν έχω δει να το κάνουν συστημικοί,(απλοί πολίτες)
ούτε ΜΗ συνωμοσιολογοι...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 15:10

ArELa έγραψε:
_Divine_Sinner_ έγραψε:Ναι γιατι δεν ισχυριζονταν μονο οτι ειναι ευεργετικο αλλα και οτι θεραπευει τον καρκινο.
Την εκπομπη την ειχα δει. Δεν θυμάμαι να είπε κανείς κάτι τέτοιο.
Το μόνο που θυμάμαι πως ειπώθηκε για τον καρκίνο είναι οτι έχει αντοξυδωτικές ιδιότητες,
πράγμα που ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ (δυνητικά) τον καρκίνο. Δεν ειπώθηκε ότι
θεραπεύει ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ καρκινο. Το έχω πει κι άλλες φορές, κι εσύ
εξακολουθείς να στρεβλώνεις αυτό που ειπώθηκε, λες και θα μπορούσες να ξέρεις
τι ειπώθηκε, ΑΝ υποτεθει πως έτυχε να το δεις στα 10 σου....


Συνεπώς η εύλογη απορία που γεννάται εδώ, είναι τι ακριβώς είναι αυτό
που σε ωθεί να υποστηρίζεις τοσο τυφλά και αδιακρίτως, τις φαρμακοβιομηχανίες...
Ειλικρινά αυτό με ξεπερνάει γιατί δεν έχω δει να το κάνουν συστημικοί,(απλοί πολίτες)
ούτε ΜΗ συνωμοσιολογοι...
Ποια δεκα μου. 22 ημουν οταν ο πατερας μου ειχε καρκινο και ετρεχε να μαζεύει την φραπελια επειδη γινονταν της υστεριας στην τηλεόραση. Ειναι το ιδιο νεκρος τωρα. Δεν υποστηρίζω της φαρμακοβιομηχανιες αλλα τις κλινικες ερευνες. Αν ενας ιατρος ερθει και σου πει "να παρε αυτο εκανε καλό στην γιαγια μου" τοτε μιλαει σαν χαζογκομενα οχι σαν ιατρος.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 16:20

Εγώ μιλάω για την εκπομπή της "μπορώ"
που σίγουρα έγινε πολύ πριν το 07 ή το 08
μόλις είχα μπει σ'αυτό το σπίτι που είμαι τωρα,
και σ'αυτο το σπίτι μπήκα το 96...

ο πατέρας σου μπορεί να ηξερε για τη φραπελιά, αλλά δεν ειχε βγει τοτε η εκπομπή
με την καμία όμως
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από Jackal » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 17:01

Φίλη της μάνας μου είχε καρκίνο και έκανε χημειοθεραπίες...έπερνε και φραπελιά .Δεν ξέρω αν όντως καταλάνωνε συστημικά γιατί έχει χάλια γεύση και δεν της άρεσε.Μπορεί απλά να είχε δοκιμάσει..δεν θυμάμαι γιατί πάνε πολλά χρόνια.Δεν τα κατάφερε..είδαμε τι έκανε η συμβατική ιατρική με τις βλακίες της.
Ένα ξαδερφός μου επίσης είχε καρκίνο 18 χρονών το παιδί...έκανε χημειοθεραπίες.Ο καρκίνος έκανε μετάσταση παντού..η "καλή" χημειοθεραπεία.Ο γιατρός-χαζογκόμενα μου είχε πει η μάνα του(θεία μου) τους είχε πει να μην καταναλώνει αγελαδινό γάλα.Νομίζω έπινε λίγο γάλα κατσίκας.Επίσης είχαν πάρει αλόη.Αλλά τι να το κάνεις..δεν τα κατάφερε επίσης :( :( . Αν και είμαι κατά των χημειοθεραπιών αν πάθαινα κάτι τέτοιο δεν ξέρω τι θα έκανα.Μπορεί και λόγο οικογένειας,γιατρού κ.α να έκανα τελικά.Αλλά πιστεύω το κακό που κάνει είναι πολύ μεγαλύτερο του καλού.Τώρα λέω δεν..στην πράξη το κάνεις; Ελπίζω ναι. Σίγουρα πρέπει να μάθουμε να προλαμβάνουμε αλλά και να γνωρίζουμε για όλα αυτά που είναι πολύ σημαντικά. Αν πέρναμε τσουκνίδα αντι για χάπια για τις πέτρες στα νευρά τι θα έκαναν οι φαρμακευτικές; αν πέρναμε λάδι κάναβης τι θα έκανε η phizer η novartis η bayer κ.α εταιρίες; Δημιουργούν το πρόβλημα και αν είσαι τυχερός ίσως και την λύση(προσωρινή πάντα).
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 17:11

adiasistos έγραψε:Δημιουργούν το πρόβλημα και αν είσαι τυχερός ίσως και την λύση(προσωρινή πάντα).
Εδώ φτάσαν στο σημείο να σου προτείνουν να κάνεις κάθε χρόνο το αντιγριπικό. Πιο πελάτης πεθαίνεις. Σαν δεν ντρέπονται.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 18:06

adiasistos έγραψε:έκανε χημειοθεραπίες.Ο καρκίνος έκανε μετάσταση παντού.
οσους γνώρισα στη ζωή μου που έκαναν, έχουν φύγει. Και η Τούλα που την έβαλα στις ΙΔΕΟγραφές.
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 66#p150866
Η θειά μου με μαστεκτομή το 88, δεν έκανε. Σήμερα είναι 89 και ζει απτόητη.
Ουτε εγώ έκανα. Υποτροπίασα μόνο επειδή δε μου'δωσαν το χάπι.
Το είπαν 3 γιατροί και το υπέγραψε με αναφορά στον ογκολόγο η χειρουργός της επιτροπής
που με είδε όταν υποτροπίασα και ενεργοποίησε πάλι την αναπηρική μου.

Βοά πλέον ο τόπος ακόμα και σε ελληνικά σάιτς ότι η χημειοθεραπεία όχι μόνο δεν σκοτώνει
τα καρκινικά κύτταρα, αλλά τα πολλαπλασιάζει και τα διασκορπίζει... γι'αυτό έγινε
κι αυτό που είπες Αλέκο...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από Jackal » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 19:11

To ξέρω γι αυτό το είπα.Για να υπονοήσω την σχέση που μπορεί να έχει η χημειοθεραπεία με τις μεταστάσεις του καρκίνου.Τα έχεις φέρει στα ιδεο και τα έχω διαβάσει !!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: TΣΟΥΚΝΙΔΑ...

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 23 Νοέμ 2017, 20:00

ArELa έγραψε:Εγώ μιλάω για την εκπομπή της "μπορώ"
που σίγουρα έγινε πολύ πριν το 07 ή το 08
μόλις είχα μπει σ'αυτό το σπίτι που είμαι τωρα,
και σ'αυτο το σπίτι μπήκα το 96...

ο πατέρας σου μπορεί να ηξερε για τη φραπελιά, αλλά δεν ειχε βγει τοτε η εκπομπή
με την καμία όμως
Οχι δεν ηταν η συγκεκριμένη αλλα παλι γίνονταν θεμα στην τηλεόραση. Παπαδακης και σια
-
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”