Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 20 Οκτ 2014, 07:28

Πες το ότι κάνει και η κουνουποπαγίδα.

Έχουμε σπίτι και εκτός από κουνουποπαγίδα τη χρησιμοποιούμε και για απλό φωτάκι νύχτας.
Έκανα έρευνα αγοράς σε πιο προχωρημένα πράγματα.
Βρήκα μία μεγάλη λάμπα σε σωλήνα σαν αυτές στις καφετέριες της δεκαετίας του 80 περίπου 1,5 μέτρο με 50 ευρώ αλλά υπάρχουν και πιο φθηνές.
Η κουνουποπαγίδα έχει από 12 ευρώ η μικρή μέχρι 25 η μεγάλη που είναι σαν σόμπα ηλεκτρική με δύο σωλήνες.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Δευ 20 Οκτ 2014, 10:21

Βρήκα μία μεγάλη λάμπα σε σωλήνα σαν αυτές στις καφετέριες της δεκαετίας του 80 περίπου 1,5 μέτρο με 50 ευρώ αλλά υπάρχουν και πιο φθηνές.
Που βρήκες αυτή την λάμπα και αν ξέρεις ισχύ
Αγόρασα κουνουποπαγίδα με 18,50 ευρώ με 6 Watt απόδοση !!
Πρέπει να αρχίζουμε να ψάχνουμε πιο εντατικά το θέμα
γιαί από την άλλη δευτέρα 27 Οκτώβρη αναμένονται γεγονότα.
Αυτά θα είναι και Οικονομικά αλλά και σε σχέση με Έμπολα !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 20 Οκτ 2014, 10:53

Aυτή η υπαγορευμένη απ'τους αποκτηνωμένους τρομολαγνεία, και το γεγονός οτι κάποιοι τσιμπάνε και παραδίδονται άνευ όρων σ'αυτήν, με εντυπωσιάζει τα μάλλα (που λέει κι ο Ρώμας)

ο Press Reset Earth αποδεικνύει (παρουσιάζοντας εκτενή ερευνητική δουλειά)


...ότι η "κρίση εμπόλα" με την οποία μας σφυροκοπούν
τα ΜΜΕ, είναι 100% απάτη. Μεγάλο μέρος της είναι απόλυτα κατασκευασμένο, μούφα, hoax.
Εδώ δουλεύουν πολλές ατζέντες (λέει). Στην ουσία, τα ελεγχόμενα ΜΜΕ, οι μεγάλες κυβερνήσεις
αυτού του πλανήτη και οι μεγαλοφαρμακευτικές, συνεργάζονται για να σχηματίσουν αυτή
την ψυχολογική επιχείρηση στην κοινή γνώμη για να α/πείσουν για το εμβόλιο που σύντομα
θα κυκλοφορήσει, β/ για να στείλουν στρατό στην Αφρική και γ/ για να επιβάλλουν
αυστηρά μέτρα σε δυτικές χώρες, με σενάριο στρατιωτικού νόμου. Στο τελευταίο μέρος του
βίντεο αναπτύσσει τους λόγους που γίνονται αυτά. Στην αρχή, αποδεικνύει το γεγονός
ότι η λεγόμενη "κρίση εμπολα" είναι 100% κατασκευασμένη.

κι ένα συντομότερο (6 λεπτά) απ'τον red pill


Γίνεται (λέει) όλο και πιο γελοίο. Η απάτη Εμπολα συνεχίζεται και καταδεικνύεται
κανονικότατα με αυτό το ρεπορτάζ (από τηλεοράσεως) δείχνει έναν άντρα με πολιτικά
(καμία στολή) στην επί τόπου σκηνή εμπολα.
Πολλοί αναρωτήθηκαν γιατί δεν φορούσε ειδική στολή ο τύπος, ενώ τη φορούσαν
οι υπόλοιποι στην ομάδα, κατά τη μεταφορά του δεύτερου ΔΗΘΕΝ θύματος του εμπολα
προς την Ατλάντα...


Τώρα μπορείτε να συνεχίσετε να χέζεστε για τον εμπολα... :P

Καλημέρες :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 20 Οκτ 2014, 12:17

Δεν ξέρω πολλά για τις λάμπες αυτές.

Μετά από τη συνάντηση και τη συζήτηση που είχαμε άρχισα να ψάχνω.
Υπάρχουν μαγαζιά στο Κέντρο αλλά δεν τα έχω επισκεφτεί όλα.
Στην Πραξιτέλους έχει κάποια και στο δρόμο απέναντι από το Γενικό Επιτελείο Ναυτικού που βγάζει στην πλατεία Καρύτση. Έχει πολλά λαμπάδικα στην Αθηνάς αλλά δεν τα έχω επισκεφτεί ακόμα.
Φτηνές κουνουποπαγίδες και καλές θα βρεις στη στοά που είναι μεταξύ Σταδίου Δραγατσανίου και Αριστείδου. Θα ζητήσεις όμως να στη φέρουν από την αποθήκη επειδή τώρα κυκλοφορεί η σόμπα λόγω εποχής. Θα τα δεις στη σειρά που πουλάνε σόμπες και άλλα ηλεκτρικά.

Εκείνη η μεγάλη που είδα με τα 50 ευρωπουλάκια είχε τη μεγαλύτερη ισχύ.
Ήταν σχετικά γνωστός και του το είπα για πιο λόγο τη θέλω και είπε ότι αυτή η λάμπα δεν είναι για αποστείρωση αλλά για "ατμόσφαιρα".
Κι εγώ για ατμόσφαιρα τη θέλω του λέω αλλά αν κάνει και για άλλη χρήση τόσο το καλύτερο
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από firefightergr » Δευ 20 Οκτ 2014, 13:01

Και επειδή το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται,ας δούμε και την άλλη περίπτωση που σωστά αναφέρει ο stranger.

Έχεις αναρωτηθεί ποτέ;

Πως και η ελίτ έχει παραπέσει σε τόσο ολοφάνερα "λάθη" για όλα αυτά που στήνει;

Έχεις αναρωτηθεί αν όλα όσα εμείς υποτίθεται ανακαλύπτουμε μπορεί να είναι εκεί επίτηδες ώστε να τα ανακαλύψουμε;

Με βασανίζει αυτή η ιδέα μέρες τώρα και ιδίως επειδή στο προσκήνιο υπάρχει ένα παγκόσμιο θέμα που δεν μας παίρνει να κάνουμε λάθος !

Πριν σε βάλω μέσα στο σκεπτικό μου να σου θυμίσω ότι το Κατοχικά νέα υποχρεώνεται λόγο ανταγωνισμού με της πρακτορικες σελίδες που δυστυχώς πολλοί τις έχουν για πατριωτικές και ανθρωπινές να αναδημοσιεύει όλα τα άρθρα εναλλακτικής πληροφόρησης συμφωνεί δεν συμφωνεί με αυτά ! Η δικές μας απόψεις και θέσεις έχουν πάντα από κάτω την υπογραφή μας και όχι λινκ ..και θα ήθελα αυτό να το μοιράσετε παντού ώστε να γνωρίζουν όλοι ότι όλα όσα είναι αναδημοσίευση σε εμάς δεν είναι ανάγκη να έχουν και την αποδοχή μας παρα έρχονται εδώ προς ξεσκαρτάρισμα πληροφορίας από εσάς !

Πάμε τώρα στο σκεπτικό και νομίζω είμαστε οι καταλληλότεροι να κάνουμε αυτό το σκεπτικό, να θυμίσω ότι έχουμε αναλύσει και ανακαλύψει στημένα γεγονότα πρώτοι στον κόσμο..και είναι πολλές φορές που έχουμε ενημερώσει ερευνητές του εξωτερικού ... !!!

Θέματα Όπως πχ το sandy hook η το βίντεο i pet goat, κάρτες ιλλουμινατοι κοκ κοκ...για εμάς είναι ας πούμε το ψωμοτύρι μας...

Το σκεπτικό λοιπόν έχει να κάνει με το κατά πόσο η Ελίτ είναι τόσο χαζή;...

Αν κοιτάξουμε με μια ματιά τρίτη έξω από εμάς τα γεγονότα θα δούμε ότι υπάρχει μεγάλη περιπτωση όλα τα λάθη να ήταν επίτηδες στημένα εκεί .... !!

Ο λόγος ; Για μένα αρχίζει και ξεκαθαρίζει ο λόγος ... πάντα σε μια συγκομιδή αυτοί που πρέπει να φύγουν πρώτοι είναι αυτοί που έχουν κατανοήσει και τα περισσότερα ...συνήθως αυτοί που κατανοούν τα περισσότερα είναι αυτοί που αμφισβητούν...και οι αμφισβητίες έχουν πιο ερευνητικό πνεύμα ...και οι αμφισβητίες είναι πιο επικίνδυνοι από τους γραμμικούς προσκυνημένος!

Τι θέλει η Ελίτ; ..Μια νέα παγκόσμια τάξη!!..Πως μπορεί να έχει μια παγκόσμια τάξη ; Με το να έχει πολλους πιστούς και όχι αμφισβητίες !!!



Με ποιον τρόπο θα μπορούσες να διακρίνεις το εσωτερικό πνεύμα ενός ανθρώπου , το τι πραγματικά σκέφτεται;.....χμμμμμ!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ , το FACEBOOK κοκ κοκ....

Τι θα έκανες αν τελικά έβρισκες όλους τους αμφισβητίες ....θα τους οδηγούσε να πάρουν μια λανθασμένη απόφαση μόνοι τους!!!

Τα παλιά τα χρόνια οι εκκαθάριση στις μεγάλες αλλαγές γίνονταν πιο αιμοβόρα άλλα δεν είχε καλή αποτελεσματικότητα , πχ γινόταν ένας εμφύλιος και εκεί στέλνανε τους πράκτορες η βάζανε τον πράκτορα αρχηγό να δώσει εντολή ότι πρέπει να εκτελεστούν αυτοί και αυτοί ως δήθεν εχθροί...η γινόταν κρυφά η εκτέλεση και ο κάθε αμφισβητίας επικίνδυνος για το νέο καθεστώς ήταν πια μια παράπλευρη απώλεια !!

Και σήμερα σίγουρα γίνεται αυτό τοπικά , πχ Συρία , Ουκρανία κοκ ...

Τι γίνεται όμως όταν θέλουμε να πετύχουμε το παγκόσμιο χωριό;

Πως θα κάνεις έναν παγκόσμιο εμφύλιο , θέλεις πολλή περισσότερα φράγκα , πολλούς περισσότερους πράκτορες και τέλειους σχεδιασμούς μιας και αν ανάψει η φωτιά πολλοί θα προλάβουν να λακίσουν και να κρυφτούν!!

Ξανά τριβελίζει το μυαλό μου , τόσα πολλά λάθη από μια ελίτ που έχει ελέγξει τον κόσμο τα τελευταία χιλιάδες χρόνια ; Δύσκολο...

Μήπως τα λάθη και οι ερευνητές συμπεριλαμβανόμενου και εμένα ήμασταν άθελα μας η εκπαίδευση σε μια μεγάλη απόφαση;

Εμπολα , μια μεγάλη ευκαιρία ...

αν ήμουν εγώ στην θέση τους και είχα αυτό το σάπιο μυαλό και την δυνατότητα να πράξω όλα όσα χρειάζομαι νομίζω ότι αυτό το σενάριο θα ήταν ένα από τα αγαπημένα μου...

Θέλω να βρω όλους τους αντιρρησίες όλους όμως...Δύσκολο να το κάνω μιας και η μάσκα κάθε ανθρώπου είναι δύσκολο να κατέβει ...ιδίως αν ο άνθρωπος είναι ιδιαίτερα υποψιασμένος ..

Σήμερα που μιλάμε μπορεί να έχετε στο γραφείο σας κάποιον ο οποίος πιστεύετε ότι όλα όσα του λέτε τα ακούει βερεσέ και σας κοροϊδεύει άλλα πιστέψτε με πίσω από την μάσκα επιβίωσης αυτό ο άνθρωπος ίσως να είναι ο μεγαλύτερος συνομωσιολογος και ο μεγαλύτερος αντιστασιακός που έχετε δει...άλλα δεν θα το μάθετε ποτέ ...γιατί αυτό ο άνθρωπός είναι όντος υποψιασμένος και έτοιμος ...!!

Αρα το διαδίκτυο μπορεί να μου δώσει ένα μπούσουλα για πολλά πράγματα άλλα τους σκληροπυρηνικούς ακόμα δεν θα μπορέσω να τους βρω ..ώστε πχ να στείλω κάποιους να τους στείλουν αδιάβαστους !! Ποιος όμως θα μπορούσε να είναι ο τελειότερος σύμμαχος για μένα που θέλω την καταστροφή σου....;....Το μυαλό σου ....Η δική σου απόφαση ; να σε πείσω ότι με έπιασες στα πράσα !!

Νομίζω ότι πια έχεις μπει στο νόημα ....

Η νέα μόδα συνομωσιολογιας θέλει τον εμπολα ένα hoax και ότι όλο είναι μια προσπάθεια να μας εμβολιάσουν και να κονομησουν.... και ίσως να μας κάνουν και άλλα πράγματα με το εμβόλιο..!!

Δεν θα πάω με την μοδα άλλα δεν θα πω ότι ο εμπολα είναι και αληθινός , θα πω ότι σε αυτή την περίπτωση πρέπει να είμαστε πολύ φειδωλοί στο να εκφράσουμε άποψη...θα πρέπει σαν ερευνητές να λειτουργήσουμε με αδιάσειστα στοιχεία και όχι με στημένα στοιχεία ώστε να αρχίσουμε να επηρεάζουμε την κοινή γνώμη ..!

Για μένα το θέμα εμπολα τείνει να είναι αλήθεια μιας και τα δεδομένα που έχω υπάρχουν εδώ και δεκαετίες .... ΑΛΛΑ με τίποτα ΑΚΟΜΑ δεν μπορώ να πάρω θέση είναι δεν είναι...!

Κρατήστε όλοι οι ερευνητές της οδηγίες αυτές και χαλαρώστε , έτσι και για να δούμε τι άλλο φέρνουν...και βέβαια για να μην πάρουμε κανένα στο λαιμό μας!

ΟΙ νέοι στον στίβο αυτό που τα πάντα που φαίνονται δεν είναι μην ξεκινάτε να επηρεάζεται συνανθρώπους σας πριν να είμαστε όλοι σίγουροι με αδιάσειστα στοιχεία ότι αυτή η ασθένεια είναι αληθινή η μη !

Έτσι και αλλιώς είναι ένα από τα σενάρια τους και το μόνο που τους έλειπε είναι μια επιλεκτική εξέλιξη της ασθένειας ....να το πάρουν οι γραμμικοί το εμβόλιο και να μην το πάρουν οι αμφισβητίες !!

Ξέρω το πάω μακριά άλλα αν έχω δίκιο τα πράγματα είναι πολύ πιο μακριά από την δήλωση ..ΣΟΒΑΡΑ!!!

Να σαι καλα ..

Stranger...

Υ.Γ Χωρίς καμία ντροπή αν έχω δίκιο και θα το αποδείξω σύντομα αυτό το άρθρο μόλις σου έσωσε την Ζωή ...και θα καταλάβεις γιατι πολύ σύντομα!

http://www.katohika.gr/2014/10/exeis-an ... -pote.html
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 20 Οκτ 2014, 13:39

Xμ... ο γράφων, εκτός από το ότι είναι "ναι μεν αλλά..." (και ως ένα βαθμό καλά κάνει), σε πολλά έχει απόλυτο δίκιο. Σε σχέση με μια συγκεκριμένη αποστροφή του:
ΟΙ νέοι στον στίβο αυτό που τα πάντα που φαίνονται δεν είναι μην ξεκινάτε να επηρεάζεται συνανθρώπους σας πριν να είμαστε όλοι σίγουροι με αδιάσειστα στοιχεία ότι αυτή η ασθένεια είναι αληθινή η μη !
θέλω να διευκρινίσω ότι ουδέποτε υποστήριξα ότι η ασθένεια δεν είναι αληθινή. Υπάρχει και τριγυρνάει εδώ και 30 χρόνια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Υποστηρίζω πως η τρομολαγνεία που εσκεμμένα μεταδίδεται από ΟΛΑ τα ΜΜΕ, είναι τελείως ψεύτικη, κατασκευασμένη και εκ του πονηρού.
Επίσης θεωρώ τα σενάρια που διασπείρουν εσκεμμένα τα ΜΜΕ, περί μετάλλαξής του, ψευδή.

Θα φέρω τα δικά μου στοιχεία συντόμως, που θα στηρίξουν
αυτά που λέω. Ισως και με βίντεο (δικό μου)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 20 Οκτ 2014, 16:02

Οι άνθρωποι είναι υποψιασμένοι με τους ιούς και τα εμβόλια.Ακόμα και αυτοί που δεν ενημερώνονται ή και για εκείνους ενημερώνονται από τα ΜΜΕ.Έτσι,κάθε φορά που λένε πανδημία μεγάλο ποσοστό δεν εμβολιάζεται.Μωρέ καλά κάνει και δεν εμβολιάζεται,έχουμε δει και ακούσει τι παρενέργειες προκαλούν.Αυτή είναι η μια πλευρά της ιστορίας...Η άλλη όμως ,αυτή που σκέφτομαι,δείχνει να είναι τρομακτική ! Γνωρίζουν πως γνωρίζουμε,και δεν το αποκλείω να δείχνουν πως πιάστηκαν στα πράσα,ενώ μπορεί να μας τη φορέσουν για τα καλά.Φύλαγε τα ρούχα σου λοιπόν για πάσα ενδεχόμενο..γιατί με δ'αυτούς δεν πρέπει να χαλαρώσουμε ούτε στιγμή
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 20 Οκτ 2014, 23:02

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 21 Οκτ 2014, 00:51

Γιατί ο Έμπολα δεν είναι μούφα;

Α) Αν ήταν μούφα δεν θα έκανε διάγγελμα ο Ομπάμιας,
την Παρασκευή ενάντια στο πανικό που έχει καταλάβει την Αμερικη με τον ιό,
Staff, families from six school districts on high alert over Ebola concerns
http://www.koco.com/news/staff-families ... z3GhAOrdej
Β) Δεν θα σταματούσε κάθε είδηση από αυτό το Σαβατοκύριακο και ύστερα
στα κυρίαρχα ΜΜΕ σχετικά με τον Έμπολα !!

Γ) Δεν θα έβγαινε ο WHO (Παγκόσμιος οργανισμός Υγείας) και να πει το ανήκουστο,
τα θύματα αυξήθηκαν στους 4.500 αλλά δεν υπάρχουν νέα θύματα
και σταματάμε τον συναγερμό, με τον Έμπολα στην Λιβερία.
Bλέπετε η Offshore αυτή χώρα με την μεγαλύτερη διαφθορά στο πλανήτη,
έχει σταματήσει εδώ και μέρες να δίνει στοιχεία για την επιδημία
και άμεσα σταματάει η ταξιδιωτική οδηγία στην χώρα αυτή,
μάλιστα λέει ότι αυξηθηκαν τα κρούσματα και οι θάνατοι στην περιοχή των χρυσορυχείων (!!)
Τι δεν καταλαβαίνουμε ;;;;

Δ) Δεν σταματάνε όλοι την άρση της ταξιδιωτικής οδηγίας,
Το Harvard εξέδωσε απαγορευτικό σήμερα (!!) για τις χώρες αυτές,
γιατί λέτε άραγε τσιμπάει με τα Hoax;;;(http://www.zerohedge.com/news/2014-10-2 ... d-issues-t)

Ε) Ο Λευκός Οίκος σταμάτησε την ψηφοφορία για απαγόρευση πτήσεων
από και προς τις χώρες με Έμπολα που διοργάνωσε ο ίδιος (!!) (https://petitions.whitehouse.gov/petiti ... s/j9wrQmKN)

Ζ) Ετοιμάζονται να γίνουν εκατομμύρια ακυρώσεις ασφαλιστικών συμβολαίων λόγω πανδημίας Έμπολα
και μιλάμε για τρις δολάρια το χρόνο που θα γκρεμίσουν όλο το Ασφαλιστικό αλλά και Τραπεζικό σύστημα της Αμερικής, και άντε μετά να βρουν λεφτά οι Φαρμακοβιομηχανίες να παράγουν εμβόλια με τσιπακι RDIF ή χωρίς !!
(http://www.washingtontimes.com/news/201 ... olo-democ/)
Η) Μία στι δύο καταχωρήσεις στα γνωστά φόρουμ μιλάνε για Hoax χωρίς να φέρουν έστω μια σοβαρή απόδειξη, την ώρα που οι ειδήσεις που έρχονται είναι καταιγιστικές !!

Θ) το Πεντάγωνο ετοιμάζει δικιά του ομάδα SWAT για περιπτώσεις Έμπολα (http://www.zerohedge.com/news/2014-10-1 ... a-patients)

Ι) Αξιωματοίχοι στο Ντάλας αναφέρουν ότι έχουν ακόμα σε επιτήρηση 120 άτομα για συμπτώματα Έμπολα(http://thescoopblog.dallasnews.com/2014 ... e214281fc1)

Κ) Ο νέος τσάρος το CDC (Κεντρική Υπηρεσία Επιδημιών), δεν είναι γιατρός ή κάτι σχετικό , αλλά δικηγόρος !!

Λ) Κρουαζερόπλοιο μπήκε σε Καραντίνα 21 ημερών στο Galveston του Τέξας

.......
Προσοχή ετοιμάζουν Μπλακάουτ ειδήσεων σχετικά με τον Έμπολα,
μέχρι να αρχίσουμε να βλέπουμε πτώματα να γεμίζουν τους δρόμους της χώρας μας,
αλλά και στην Δύση όπως στην Αφρική, τότε θα είναι πραγματικά αργά για οποιαδήποτε μέτρα
και ο εαυτόν σωθήτω.
Η αρώστια όπως είπα και σε προηγύμενο άρθρο μαζί με άλλες 6 (!!) είναι ικανές,
να εξαφανίσουν το 90 % των ανθρώπων του πλανήτη.

Όσο για το εμβόλιο άμα προλάβει να βγει εγώ προσωπικά δεν θα το κάνω, όπως δεν έκανα εμβόλιο με την γρίπη των πτηνών.
Δεν ξέρω όμως για κάποιους από εσας που με υφάκι μου λέτε ότι ό Εμπολα είναι HOAX !!!! :loco:






























'
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 21 Οκτ 2014, 14:00

Δεν θα έβγαινε ο WHO (Παγκόσμιος οργανισμός Υγείας) και να πει το ανήκουστο,
τα θύματα αυξήθηκαν στους 4.500 αλλά δεν υπάρχουν νέα θύματα
και σταματάμε τον συναγερμό, με τον Έμπολα στην Λιβερία.
Bλέπετε η Offshore αυτή χώρα με την μεγαλύτερη διαφθορά στο πλανήτη,
έχει σταματήσει εδώ και μέρες να δίνει στοιχεία για την επιδημία
και άμεσα σταματάει η ταξιδιωτική οδηγία στην χώρα αυτή,
μάλιστα λέει ότι αυξήθηκαν τα κρούσματα και οι θάνατοι στην περιοχή των χρυσωρυχείων (!!)
Τι δεν καταλαβαίνουμε ;;;;
Κύρια την πατήσαμε με την Αμερικάνικη προπαγάνδα προ στιγμής !!
Όλοι νομίζαμε ότι σταμάτησε ο συναγερμός Έμπολα για την Λιβερία,
ενώ ο Ομπάμιας μιλούσε για την ΝΙΓΗΡΙΑ και όχι για την Λιβερία
(WHO declares Nigeria Ebola-free) !! :freak:
Στην Λιβερία η επιδημία συνεχίζει ακάθεκτα και μάλιστα η τοπική κυβέρνηση, νοικιάζει σπίτια
για τα μέλη της Κυβέρνησης που θα μπουν καραντίνα όπως η Υπουργός Μεταφορών.
Για μια ακόμα φορά οι Αμερικάνοι πιάστηκαν αγεωγράφητοι
και σαν λαός, έχουν ένα θεματάκι :loco:
Θυμηθείτε την Κυβερνητική εκπρόσωπο Πσάκι που θα βύθιζε ο έκτος στόλος
τα πλοία της Λευκορωσίας !!
Συμπέρασμα ο Ομπάμα λέει για τέλος συναγερμού στην Νιγηρία
και τα μοσχάρια οι Αμερικάνοι νόμιζαν για Λιβερία και χαλάρωσαν,
τους κρύβει και τα νέα κρούσματα στην Αμερική και όλα μια χαρά !! :jerk:
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 21 Οκτ 2014, 15:36

Ακουσα τον Swerdlow με τη γυναίκα του να μιλάνε γι'αυτό το θέμα (Νιγηρία κλπ)
Θα προσπαθήσω να μεταφράσω το απόσπασμα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 21 Οκτ 2014, 18:11

Όλοι στην Αμερική δικαιολογούν το μπλακάουτ των ειδήσεων γύρω από τον Έμπολα,
λόγω εκλογών στην Γερουσία στις 4 Νοεμβρίου μετά αναλαμβάνει, να καθαρίσει με βάση την Ατζέντα 21
αυτό το σιωνιστικό καθίκι ο Ron Klein !!

Ebola Czar Ron Klain Says "Overpopulation" Top Concern

"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Τρί 21 Οκτ 2014, 20:32

Πως αντιδρά ο κόσμος στην είδηση ότι έχει μολυνθεί με Έμπολα 18+ !!


"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 22 Οκτ 2014, 08:08

Μήνυση από το νοσοκομείου Ηρακλείου για ψευδή πληροφορία κρούσματος Έμπολα

Την αντίδραση της διοίκησης του Πανεπιστημιού Νοσοκομείου Ηρακλείου (ΠΑΓΝΗ) προκάλεσε το ψευδές δημοσίευμα σε τοπική ιστοσελίδα της Κρήτης για ύπαρξη κρούσματος Έμπολα στο νοσοκομείο.

Ήδη η διοίκηση του ΠΑΓΝΗ, όπως μεταδίδει το cretalive.gr, έχει δώσει εντολή στη νομική υπηρεσία να υποβάλει μήνυση κατά παντός υπευθύνου για το αδίκημα της διασποράς ψευδών ειδήσεων.

Η ανακοίνωση της διοίκησης του νοσοκομείου έχει ως εξής:

Με αφορμή δημοσιεύματα του ηλεκτρονικού τύπου που αναφέρουν την ύπαρξη κρούσματος ιού Έμπολα στην Κρήτη και το οποίο έχει μεταφερθεί στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου, έχουμε να δηλώσουμε ότι πρόκειται περί ψευδούς ειδήσεως και έχει δοθεί εντολή στη Νομική Υπηρεσία του Νοσοκομείου, προκειμένου άμεσα να καταθέσει μήνυση στον Κο Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ηρακλείου, κατά παντός υπευθύνου για το αδίκημα της διασποράς ψευδών ειδήσεων

Από τη Διοίκηση του ΠΑ.Γ.Ν.Η. – Γ.Ν. «Βενιζέλειο»

http://www.katohika.gr/2014/10/minisi-a ... mpola.html




.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από firefightergr » Τετ 22 Οκτ 2014, 19:23

axinosp έγραψε:Όλοι στην Αμερική δικαιολογούν το μπλακάουτ των ειδήσεων γύρω από τον Έμπολα,
λόγω εκλογών στην Γερουσία στις 4 Νοεμβρίου μετά αναλαμβάνει, να καθαρίσει με βάση την Ατζέντα 21
αυτό το σιωνιστικό καθίκι ο Ron Klein !!

Ebola Czar Ron Klain Says "Overpopulation" Top Concern

Ο Ομπάμα "έβαλε το λύκο να φυλάει τα πρόβατα"

Ebola response coordinator

In mid-October 2014, President Barack Obama appointed Ron Klain as the "Ebola response coordinator" of the United States. Klain is a lawyer who previously served as Joe Biden's and Al Gore's chief of staff.[97] At the time of his appointment, Klain did not have medical or health care experience.[98] After previous criticism, Obama said, "It may make sense for us to have one person ... so that after this initial surge of activity, we can have a more regular process just to make sure that we're crossing all the T's and dotting all the I's going forward". Klain will report to White House Homeland Security Adviser Lisa Monaco and National Security Advisor Susan Rice

http://en.wikipedia.org/wiki/Ebola_viru ... oordinator

Διόρθωση έβαλε το λύκο να φάει τα πρόβατα

Obama’s New Ebola ‘Czar’ Does Not Have Medical, Health Care Background
http://washington.cbslocal.com/2014/10/ ... ackground/

"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 23 Οκτ 2014, 04:15

Γιατι η νοσοκομα που θεραπευτηκε απο τον εμπολα στην ισπανια φωτογραφηθηκε με μασκα;
Για να μην στιγματιστει οκ. Αλλα γι αυτο εχουν τα τετραγωνακια κλπ. Γιατι ειδικα η χειρουργικη μασκα αν δεν ειναι πλεον επικινδυνη να μεταδωσει τον ιο;
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Πέμ 23 Οκτ 2014, 22:03

Divine Sinner έγραψε:Γιατι η νοσοκομα που θεραπευτηκε απο τον εμπολα στην ισπανια φωτογραφηθηκε με μασκα;
Για να μην στιγματιστει οκ. Αλλα γι αυτο εχουν τα τετραγωνακια κλπ. Γιατι ειδικα η χειρουργικη μασκα αν δεν ειναι πλεον επικινδυνη να μεταδωσει τον ιο;
Φυσικά και είναι επικίνδυνη είναι πια φορέας που τον μεταδίδει άνετα σε όποιον την πλησιάσει,
όπως οι Ισπανοί του Πιζάρο, εξαφάνισαν το 95 % των Ινδιάνων του Μεξικού σαν φορείς ευλογιάς!!

Φωτογραφήθηκε με μάσκα πιστεύω, γιατί αν την βλέπουν στο δρόμο,
θα αλάζουν στενό για να μην κολήσουν, Εμπολα.

Τους πρώτους 10-15 θα τους θεραπεύσουν με τα προπαραγωγής εμβόλια του Έμπολα
έτσι για να δείξουν ότι πράγματι θεραπεύουν και να ηρεμήσει το κοπάδι !

Τα υπόλοιπα δισεκατομμύρια εμβόλια για να τα ετοιμάσουν,
θα πρέπει να πάρουν χρηματοδότηση, και χρειάζονται 6-9 μήνες,
για να μπουν σε παραγωγή, όπως ισχύει σε κάθε βιομηχανικό προϊόν.

Τα πρώτα 100 με 200 χιλιάδες θα τα πάρει η ελίτ και αμέσως μετά ο στρατός,
που ετοιμάζεται να κατέβει στην Αφρική, χωρίς μάσκες γιατί θα έχουν εμβολιαστεί,
για να προστατεύσουν τα αδαμαντωρυχεία τα χρυσωρυχεία και τις εγκαταστάσεις άντλησης πετρελαίου.

Ο υπόλοιπος πλανήτης για να έχει εμβόλια πρέπει να πληρώσει χοντρά τα κοπιράιτ στην Αμερική,
αλλιώς Die fuckers :dead: :teza:

Το θέμα είναι όμως ότι δεν προλαβαίνουν να τα ετοιμάσουν
και ο πανικός από τα μέσα Νοεμβρίου, θα είναι ορατός σε όλο τον πλανήτη !

Έχουν να δουν τα ματάκια μας απίστευτες καταστάσεις,
με το κοπάδι αφηνιασμένο !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 24 Οκτ 2014, 09:09

Πανικός στην Νέα Υόρκη από μέλος των Ιατρών χωρίς σύνορα,
που μόλις επέστρεψε από Αφρική και βγήκε θετικός στον Έμπολα !!
Craig Spencer, Doctor in New York City, Is Sick With Ebola
A doctor in New York City who recently returned from treating Ebola patients in Guinea became the first person in the city to test positive for the virus Thursday, setting off a search for anyone who might have come into contact with him.

http://www.nytimes.com/2014/10/24/nyreg ... .html?_r=1
Μιλάμε για μακροβούτι στις χρηματαγορές
US mini futures fall following New York Times report that a doctor in New York tested positive for Ebola:
Financial markets react quickly, with Dow futures falling 78 points & US 10-year Treasury yields falling to 2.24%: "
http://www.cnbc.com/id/102107730
Ακόμα μία χώρα της Αφρικής το Μάλι μπήκε στο λίστα με κρούσμα Έμπολα !!
1st Ebola Case in W. African Nation of Mali

Mali reported its first case of Ebola late Thursday, marking a major setback for West African efforts to contain the deadly virus that now has affected six countries in the region and left nearly 5,000 dead.

Health Minister Ousmane Kone made the announcement on Malian television, saying that the patient was a 2-year-old girl who had come from neighboring Guinea, where the Ebola epidemic began last December.

http://abcnews.go.com/Health/wireStory/ ... d-26399022
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 24 Οκτ 2014, 10:05

Τους πρώτους 10-15 θα τους θεραπεύσουν με τα προπαραγωγής εμβόλια του Έμπολα
έτσι για να δείξουν ότι πράγματι θεραπεύουν και να ηρεμήσει το κοπάδι !

Τα υπόλοιπα δισεκατομμύρια εμβόλια για να τα ετοιμάσουν,
θα πρέπει να πάρουν χρηματοδότηση, και χρειάζονται 6-9 μήνες,
για να μπουν σε παραγωγή, όπως ισχύει σε κάθε βιομηχανικό προϊόν.
Johnson & Johnson Says It Will Have 1 Million Of Its Experimental Ebola Vaccine Doses Ready In 2015
LONDON (Reuters) - Johnson & Johnson is accelerating work on its experimental Ebola vaccine and said on Wednesday that it aims to have 1 million doses ready in 2015, of which 250,000 are expected to be available by May.

There is currently no proven vaccine against the deadly disease but several companies are racing to develop products and clinical tests on two - from GlaxoSmithKline and NewLink Genetics - are already under way.

http://www.businessinsider.com/r-jj-aim ... z3GtS3zPho
Τι σας είπα τα πρώτα 250.000 πειραματικά εμβόλια θα είναι έτοιμα το Μάιο το 2015 !!
Μιλάμε βέβαια για πειραματικά εμβόλια και το κυριότερο,
άλλο Έμπολα έχουν στο Ζαίρ, άλλο στο Σουδάν, και πιθανότατα, άλλο στην Λιβερία !!

Μην ξεχνάμε και την επιδημία τον Κοροναϊό (MERS-CoV)(http://www.keelpno.gr/el-gr/%CE%BD%CE%B ... s_new.aspx),
που σαρώνει όλη την Μέση Ανατολή αλλά και την Αραβική χερσόνησο
και που έγινε επίκαιρος με το θάνατο Μουσουλμάνου στην Τουρκία,
που επέστρεψε από προσκύνημα στην Μέκκα !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 24 Οκτ 2014, 10:20

Ετοιμάζονται να γίνουν εκατομμύρια ακυρώσεις ασφαλιστικών συμβολαίων λόγω πανδημίας Έμπολα
και μιλάμε για τρις δολάρια το χρόνο που θα γκρεμίσουν όλο το Ασφαλιστικό αλλά και Τραπεζικό σύστημα της Αμερικής, και άντε μετά να βρουν λεφτά οι Φαρμακοβιομηχανίες να παράγουν εμβόλια με τσιπακι RDIF ή χωρίς !!
Insurance Companies Have Started Writing 'Ebola Exclusions' Into Policies
As fear of Ebola infections spreads to developed economies, U.S. and British insurance companies have begun writing Ebola exclusions into standard policies to cover hospitals, event organizers and other businesses vulnerable to local disruptions.
http://www.businessinsider.com/insuranc ... z3GyEnT4aG
Έχεις Έμπολα και έχεις ιδιωτική ασφάλιση....έχασες !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 24 Οκτ 2014, 10:59

"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 24 Οκτ 2014, 19:16

http://aaatosepistiton.blogspot.gr/2014 ... st_24.html

Θεωρίες συνομωσίας (βιολογικά όπλα)
Αν σας πω ότι υπάρχουν βιολογικά όπλα, τα οποία είναι «απαγορευμένα» θα πείτε ότι αυτό είναι γνωστό.
Αν σας πω ότι οι καλοί και πολιτισμένοι δυτικοί, γεμάτοι ανθρωπιά και καλοσύνη αισθάνονται φρίκη κάθε φορά που κάποιος κακός δικτάτορας (δυτικής ανατροφής συνήθως) ή κάποιος τρομοκράτης, απειλεί την ελευθερία και την δημοκρατία με κάποιο μικρόβιο, θα πείτε ότι και αυτό είναι γνωστό.
Αν όμως σας πω ότι κάνουν πειράματα επάνω σας δοκιμάζοντας αυτά τα όπλα, τότε θα πείτε με απέχθεια και περιφρόνηση ότι ασχολούμαι με θεωρίες συνομωσίας.
Για σκεφτείτε όμως λίγο:
1) Οι δυτικοί ανέπτυξαν διάφορα μικρόβια (άνθρακας, έμπολα, πανώλη κλπ) για να τα χρησιμοποιήσουν σαν όπλα. Όχι δεν τα έφτιαξε ούτε ο Σαντάμ ούτε οι μουσουλμάνοι. Τα έφτιαξαν οι πολιτισμένοι δυτικοί και μάλιστα με τα ΔΙΚΑ ΣΑΣ λεφτά κορόιδα!
2) Το πρόβλημα των βιολογικών όπλων είναι ότι δεν χτυπάνε μόνο τον εχθρό. Τα μικρόβια και οι ιοί έχουν την κακή συνήθεια να μην ξεχωρίζουν τους καλούς δυτικούς δημοκράτες.
3) Όπως όλα τα όπλα, έτσι και τα βιολογικά θα πρέπει ΚΑΠΩΣ να δοκιμαστούν. Για τα συμβατικά όπλα είναι εύκολο: Βρίσκεις έναν κακό δικτάτορα (Σαντάμ πχ) και αποφασίζεις ότι πρέπει να σώσεις τον λαό του και να φέρεις την δημοκρατία και την ελευθερία στην χώρα. Στέλνεις λοιπόν στρατό (με διάφορες συνήθως ψεύτικες δικαιολογίες, πχ πυρηνικά του Σαντάμ) και δοκιμάζεις άμεσα ότι νέο ανθρωπιστικό όπλο κατασκεύασαν οι δημοκρατικές πολυεθνικές όπλων της πολιτισμένης Δύσης.
Με τα βιολογικά όλως τι γίνεται;
4) Υπάρχουν δύο τρόποι δοκιμής των βιολογικών όπλων:
Ο πρώτος είναι να τα δοκιμάσεις στον πληθυσμό σου. Διασπείρεις έναν ιό (φυσικά αδυνατισμένο) σε μία περιοχή και παρακολουθείς άμεσα τον τρόπο εξάπλωσης και την όλη συμπεριφορά του. Δεν το πιστεύετε έ; Αμερικανοί και Ρώσοι έκαναν μεγάλα τέτοια πειράματα την εποχή που τα βιολογικά όπλα ήταν στο φόρτε τους. Δυστυχώς δεν έχω να σας δώσω κάποια στοιχεία, γιατί τότε που είχαν πέσει στα χέρια μου δεν τα κράτησα. Αν ψάξετε όμως στα αγγλικά υποθέτω ότι θα βρείτε εύκολα αρκετές πληροφορίες.
Ο δεύτερος τρόπος να δοκιμάσεις τα βιολογικά όπλα είναι σε απομονωμένες και εξαθλιωμένες περιοχές. Λέτε να είναι τυχαίο που στην Αφρική συμβαίνουν συνεχώς επιδημίες;
Τώρα θα μου πείτε ότι λέω μπούρδες και ότι αυτά δεν γίνονται. Προφανώς το παρατράβηξα με τις θεωρίες συνομωσίας και όλα αυτά είναι σαχλαμάρες.
Θα συμφωνήσω μαζί σας αρκεί πριν μου απευθύνετε την κατηγορία να σκεφτείτε καλά το εξής:
Αν μία εταιρεία «βρει» το εμβόλιο ή το φάρμακο για μία φοβερή και τρομερή ασθένεια (όπως ο Έμπολα για παράδειγμα), δεν θα «χεστεί στο τάλιρο»; Δεν θα πάνε στα ύψη τα κέρδη και οι μετοχές της;
ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. Αλλά αν αναρωτιέστε πού κολλάει ο Έμπολα στην υπόθεση δείτε την εικόνα ή κάνετε κλικ σε αυτό το δίπλωμα ευρεσιτεχνίας για να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες.
Μάλιστα κορόιδα, δημοκράτες, ευαίσθητοι και ανθρωπιστές δυτικοί φορολογούμενοι. Ο Έμπολα (μέθοδοι ανίχνευσης και θεραπείας) έχει καταχωρηθεί ΕΠΙΣΗΜΑ σαν κρατική αμερικανική πατέντα, γεγονός που δίνει το δικαίωμα στον «εφευρέτη» να θησαυρίσει από αυτόν.

http://www.google.com/patents/US20120251502
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 24 Οκτ 2014, 20:42

Ο Έμπολα μπορεί να δραπέτευσε από τα εργαστήρια βιο-πολέμου των ΗΠΑ
Tvxs Αποκλειστικό

Είναι ο ιός του Έμπολα μεταλλαγμένος; Γιατί μεταδίδεται τόσο γρήγορα και διανύει τόσο μεγάλες αποστάσεις; Τι συμβαίνει στα εργαστήρια βιο-πολέμου που έχουν στήσει οι ΗΠΑ στη Δυτική Αφρική; Και το κυριότερο. Μας λένε την αλήθεια για τον Έμπολα; Ο κορυφαίος Αμερικάνος καθηγητής Νομικής Francis A. Boyle, απαντά στις ερωτήσεις του tvxs.gr και αποκαλύπτει ότι οι ΗΠΑ χρησιμοποιούν τη Δυτική Αφρική σαν offshore για να παρακάμψουν τη Σύμβαση για τα Βιολογικά Όπλα και να κάνουν πειράματα.

Είναι η επιδημία του Έμπολα απλά ένα αποτέλεσμα της υγειονομικής κρίσης στην Αφρική - λόγω των μεγάλων ελλείψεων σε προσωπικό, εξοπλισμό και φάρμακα - όπως υποστηρίζουν κάποιοι εμπειρογνώμονες;

Αυτό δεν είναι καθόλου αλήθεια. Είναι μια προπαγάνδα που γίνεται από όλους. Εδώ έχουμε να κάνουμε με έρευνες για βιολογικά όπλα που διεξήχθησαν στα εργαστήρια βιολογικού πολέμου τα οποία έχουν στήσει οι ΗΠΑ στις δυτικές ακτές της Αφρικής. Αν κοιτάξετε το χάρτη που έχει σχεδιάσει το Κέντρο Πρόληψης Νοσημάτων (CDC) των ΗΠΑ θα μπορέσετε να δείτε που είναι αυτά τα εργαστήρια. Και βρίσκονται όλα στην καρδιά της επιδημίας του Έμπολα, στη Δυτική Αφρική. Νομίζω, λοιπόν ότι ο ιός του Έμπολα προέρχεται από ένα ή περισσότερα από αυτά τα εργαστήρια.

Οι κυβερνητικές υπηρεσίες των ΗΠΑ υποτίθεται ότι κάνουν έρευνες πάνω στα βιολογικά όπλα για αμυντικούς λόγους. Υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες για τις έρευνες που διεξάγονται σε αυτά τα εργαστήρια;

Αυτό είναι που υποστηρίζουν. Αλλά αν μελετήσει κανείς τι κάνουν το CDC και το Πεντάγωνο... Υποστηρίζουν δημόσια ότι εργάζονται για αμυντικούς σκοπούς. Είναι ένα τέχνασμα. Το ζήτημα είναι τι αποφασίζουν στα εργαστήρια βιολογικού πολέμου. Λένε ότι πρέπει να αναπτύξουν ένα εμβόλιο έτσι ώστε η επιχειρηματολογία τους να είναι αμυντική. Στη συνέχεια, αυτό που κάνουν είναι να αναπτύσσουν το ίδιο το μέσο του βιο-πολέμου. Αυτό γίνεται συνήθως μέσω της γενετικής - μηχανικής του DNA. Λένε δηλαδή ότι για να αναπτύξουν το εμβόλιο πρέπει πρώτα να αναπτύξουν τον παράγοντα και αφού το κάνουν αυτό μετά αρχίζουν να δουλεύουν πάνω στο εμβόλιο. Είναι μια δουλειά με διπλή χρήση. Δεν έχω διαβάσει όλες τις σχετικές με το βιο-πόλεμο συμβάσεις αλλά πρόκειται για τον τυπικό τρόπο με τον οποίο δουλεύει το CDC από το 1980. Έχω απόλυτες αποδείξεις - από έγγραφο του Πενταγώνου - ότι το CDC δούλευε πάνω σε θέματα βιολογικού πολέμου για το Πεντάγωνο στη Σιέρα Λεόνε - στην καρδιά της επιδημίας - από το 1988. Και πιθανότατα και πριν από τότε, επειδή έπρεπε να κατασκευάσουν το εργαστήριο κάτι που σίγουρα πήρε κάποιο χρόνο για να γίνει. Ξέρουμε λοιπόν ότι το Fort Detrick (σ.σ. πρόκειται για την έδρα της Υπηρεσίας Ιατρικής Έρευνας και Διαχείρισης Υλικού του στρατού των ΗΠΑ), το CDC και το Πανεπιστήμιο του Tulane - που έχει ένα από τα γνωστότερα κέντρα έρευνας βιο-πολέμου στις ΗΠΑ, διαβόητο θα έλεγα - έχουν εργαστήρια εκεί (σ.σ. στην Αφρική).

Επιπλέον η κυβέρνηση των ΗΠΑ φρόντισε να σιγουρέψει ότι η Λιβερία που υπήρξε πρώην αποικία της χώρας δεν θα καταστεί συμβαλλόμενο μέλος της Σύμβασης για τα Βιολογικά Όπλα, έτσι ώστε να είναι σε θέση να κάνει εκεί τις έρευνες της πάνω σε θέματα βιοπολέμου. Να παρακάμψει δηλαδή τη Σύμβαση για τα Βιολογικά Όπλα. Ομοίως η Γουινέα, η τρίτη χώρα που πλήττεται από τον ιό δεν είχε καν υπογράψει τη Σύμβαση. Εκτιμώ ότι οι διάφορες υπηρεσίες των ΗΠΑ ήταν πάντα εκεί (σ.σ. στην Αφρική) προσπαθώντας να παρακάμψουν τη Σύμβαση και να κάνουν τα πειράματά τους. Εξάλλου ένα από αυτά τα εργαστήρια έχει παραδεχτεί στους NY Times ότι το προσωπικό του δεν βρίσκεται εκεί ούτε για να μελετήσει, ούτε για να θεραπεύσει. Δεν είναι αυτός ο σκοπός των εργαστηρίων αυτών. Ο σκοπός τους, κατά τη γνώμη μου, είναι να κάνουν τη δουλειά που θέλει η κυβέρνηση των ΗΠΑ. Πολλά από αυτά τα εργαστήρια εξάλλου έχουν συσταθεί από τη USAID (Αμερικανικός Οργανισμός για τη Διεθνή Ανάπτυξη). Και όλοι γνωρίζουν ότι η USAID έχει διαβρωθεί από άκρη σε άκρη από τη CIA, η οποία με τη σειρά της έχει εμπλακεί σε θέματα βιο-πολέμου.

Λέτε πως δεν μας λένε την αλήθεια για τον Έμπολα; Πώς ξέσπασε η επιδημία τόσο ξαφνικά; Πώς και γιατί εξαπλώνεται τόσο γρήγορα;

Ο ιός που ξέσπασε στη Δυτική Αφρική είναι ο Έμπολα του Ζαΐρ, ο πιο επικίνδυνος από τους πέντε τύπους του ιού. Ο Έμπολα του Ζαΐρ έρχεται δηλαδή από μια περιοχή που βρίσκεται σε απόσταση 3.500 χλμ. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως τρόπος με τον οποίο ο ιός θα μπορούσε να μεταδοθεί σε μια τέτοια απόσταση. Αν διαβάσει κανείς τη μελέτη του Χάρβαρντ που δημοσιεύτηκε πρόσφατα για την ανάλυση του DNA του ιού δεν υπάρχει καμία εξήγηση για το πως μεταφέρθηκε. Όπως έχουν γράψει οι NY Times ο ΠΟΥ (Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας) διέταξε να μεταφερθεί ο Έμπολα που χτύπησε το Ζαΐρ το 1976 στο Porton Down (σ.σ. πρόκειται για στρατιωτικό επιστημονικό πάρκο) της Βρετανίας. Το Porton Down είναι το βρετανικό αντίστοιχο του Fort Detrick. Εκεί κατασκευάζονται όλα τα βιολογικά όπλα της Βρετανίας. Στη συνέχεια η Βρετανία παρέδωσε τον ιό στο αμερικανικό CDC. Και ξέρουμε σίγουρα ότι το CDC έχει εμπλακεί σε έρευνες για βιολογικά όπλα. Επιπλέον, φαίνεται, από τα στοιχεία τουλάχιστον που έχω καταφέρει να συγκεντρώσω, ότι τα εργαστήρια του CDC και αρκετά άλλα εργαστήρια βιοπολέμου των ΗΠΑ μετέφεραν τον Έμπολα του Ζαΐρ στα εργαστήρια της Δυτικής Αφρικής κι εργάζονται εκεί πάνω σε αυτόν. Από εκεί νομίζω ότι προήλθε και η πανδημία του Έμπολα του Ζαΐρ που μαστίζει τη Δυτική Αφρική.

Γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο;

Γιατί να το κάνουν αυτό; Για να παρακάμψουν τη Σύμβαση για τα Βιολογικά Όπλα στην οποία οι ΗΠΑ είναι μέλος. Οι «βιο-πολεμιστές» (bio-warriors) χρησιμοποιούν επιθετικές και αμυντικές πρακτικές βιοπολέμου που παραβιάζουν τη Σύμβαση. Ουσιαστικά λοιπόν χρησιμοποιούν τη Δυτική Αφρική σαν offshore για να εφαρμόσουν εκεί τις πρακτικές αυτές. Στη Λιβερία και τη Γουινέα που δεν είναι μέλη στη Σύμβαση. Η Σιέρα Λεόνε είναι. Όμως οι ταραχές στη Σιέρα Λεόνε όπως και στη Λιβέρια απέσπασαν την προσοχή του κόσμου από το τι πραγματικά συνέβαινε σε αυτά τα εργαστήρια.

Οι ΗΠΑ έστειλαν στρατό για να «πολεμήσει» τον Έμπολα. Τι πιστεύετε για αυτή την κίνηση;

Ο στρατός των ΗΠΑ μόλις εισέβαλε στη Λιβερία. Έστειλαν την 101η Αερομεταφερόμενη Μεραρχία στη Λιβερία. Είναι επίλεκτη μονάδα μάχης. Δεν έχουν καμιά εκπαίδευση για να παρέχουν ιατρική περίθαλψη. Βρίσκονται εκεί για να δημιουργήσουν μια στρατιωτική βάση. Οι Βρετανοί κάνουν το ίδιο στη Σιέρα Λεόνε, οι Γάλλοι βρίσκονται ήδη στο Μάλι και τη Σενεγάλη. Δεν στέλνουν στρατό για να θεραπεύσουν τους ανθρώπους. Λυπάμαι, αλλά όχι.

Δεν φοβήθηκαν ότι ο Έμπολα θα μπορούσε να ξεφύγει από κάθε έλεγχο; Ακόμη και να μεταδοθεί μαζικά στις ΗΠΑ ή την ΕΕ;

Έχει ήδη μεταφερθεί στις ΗΠΑ και την Ευρωπαϊκή Ένωση. Και εδώ τίθεται το ερώτημα: Μετατράπηκε σε όπλο ο Έμπολα του Ζαΐρ σε κάποιο από αυτά τα εργαστήρια; Δεν έχω απάντηση σε ερώτημα αυτό. Προσπαθώ να πάρω μια απάντηση. Πάντως ο ιός είναι πολύ πιο επικίνδυνος από ό,τι ο ΠΟΥ και το CDC αφήνουν να διαφανεί. Ο ΠΟΥ και το CDC είναι χωμένα μέχρι το λαιμό σε αυτό. Ξέρουν τα πάντα για το τι συμβαίνει. Ήταν ο ΠΟΥ που διέταξε την αρχική μεταφορά του Έμπολα του Ζαΐρ στο Porton Down για σκοπούς βιολογικού πολέμου. Έχω τη γενετική ανάλυση του Χάρβαρντ. Όταν ήμουν στο κολέγιο παρακολούθησα εξαιρετικά μαθήματα σε γενετική, βιοχημεία και πληθυσμιακή βιολογία αλλά δεν είμαι καθηγητής γενετικής. Ένας φίλος καθηγητής γενετικής θα δει τη μελέτη και θα προσπαθήσει να καταλάβει αν εφαρμόστηκαν πρακτικές γενετικής μηχανικής στο DNA του Έμπολα του Ζαΐρ. Είναι αυτό πάνω στο οποίο εργάζονται ένας γενετικά τροποποιημένος οργανισμός (GMO, δλδ. μεταλλαγμένος); Δεν ξέρω. Αλλά αν εργάζονται πάνω σε έναν μεταλλαγμένο ιό αυτό είναι σημάδι ότι έχει ήδη μετατραπεί σε βιολογικό όπλο.

Είτε έτσι, είτε αλλιώς ο ιός είναι πολύ πιο επικίνδυνος από ό,τι το CDC και ο ΠΟΥ υποστηρίζουν επειδή ξεκάθαρα μεταφέρθηκε για συγκεκριμένη απόσταση - δεν γνωρίζουμε πόση είναι αυτή - με τον αέρα. Με την αναπνοή, με το βήμα, με το φτέρνισμα. Η γνώμη μου είναι ότι το υγειονομικό προσωπικό θα χρειάζεται όχι μόνο προστατευτική στολή αλλά και αναπνευστική συσκευή. Το λιγότερο. Είδατε τι συνέβη με την Ισπανίδα νοσοκόμα και τον Ισπανό ιερέα που επέστρεψαν έχοντας προβληθεί από τον ιό. Τώρα πια ο ΠΟΥ και το CDC λένε στους εργαζόμενους να χρησιμοποιούν εκτός από τις στολές και αναπνευστικές συσκευές. Έτσι και πάλι θα πω ότι δεν πιστεύω ότι μπορείτε να εμπιστευτείτε οτιδήποτε λένε οι δυο αυτοί οργανισμοί. Δεν ξέρω για τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Υγείας... Αν εκεί πιστεύουν τα όσα λένε ΠΟΥ και CDC τότε η γνώμη μου είναι ότι δεν προστατεύουν σωστά την υγεία των ευρωπαίων πολιτών. Επιπλέον είναι παράξενο το γεγονός ότι το CDC και ο ΠΟΥ υποβιβάζουν τα στοιχεία για τη Δυτική Αφρική. Είναι απλά περίεργο. Θα έπρεπε να προστατεύουν την υγεία του ίδιου του λαού τους και δεν το κάνουν αυτό. Διαβάζω μια μερίδα του ευρωπαϊκού Τύπου, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς συστήνει ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Υγείας. Σίγουρα πάντως δεν μπορεί να στηρίζεται στον ΠΟΥ και το CDC. Όσο για την Ελλάδα, έχετε το δικό σας υπουργείο Υγείας κι αυτό δεν μπορεί επίσης να στηρίζεται στους παραπάνω οργανισμούς.

Κάποιοι εμπειρογνώμονες ισχυρίστηκαν πρόσφατα στο περιοδικό Forbes ότι ο ISIS (σ.σ. το Ισλαμικό Κράτος) θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τον Έμπολα ως βιολογικό όπλο. Θα ήθελα ένα σχόλιό σας πάνω σε αυτό...

Αυτό είναι καθολική προπαγάνδα. Αυτοί οι άνθρωποι προσπαθούν να αποσπάσουν την προσοχή της κοινής γνώμης από το γεγονός. Κατά τη γνώμη μου ο ιός της τρέχουσας πανδημίας προήλθε από τα εργαστήρια βιοπολέμου των ΗΠΑ στη Δυτική Αφρική. Αυτό συμβαίνει εδώ. Ο ISIS δεν έχει καμία σχέση. Αυτό είναι μια προπαγάνδα που προσπαθεί να φοβίσει και να αποσπάσει την προσοχή του κοινού από αυτό που πραγματικά συμβαίνει. Το ίδιο κάνουν κι εδώ στις ΗΠΑ. Σε αυτό πρέπει να εστιάσουμε, πρώτον. Και δεύτερον; Να μάθουμε αν ο ιός του Έμπολα του Ζαΐρ μεταλλάχθηκε είτε στο Porton Down, είτε στο CDC, είτε στα εργαστήρια βιοπολέμου των ΗΠΑ (σ.σ. στην Αφρική). Είναι πολύ πιο επικίνδυνος από ότι δείχνει σήμερα. Αυτό είναι το πραγματικό ζήτημα. Και σε αυτό δεν έχω απάντηση. Ήταν τα εργαστήρια της κυβέρνησης των ΗΠΑ που έκαναν τις έρευνες. Δε λέω ότι ο ιός Έμπολα απελευθερώθηκε σκόπιμα από αυτά. Δεν έχω απόδειξη για κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε να έχει ξεφύγει. Αλλά αυτό είναι το ζήτημα στο οποίο πρέπει να επικεντρωθούμε. Όχι ο ISIS. Αυτό είναι γελοίο, είναι παράλογο.

Τι νομίζετε ότι πρέπει να γίνει;

Θα ενθάρρυνα την ελληνική κυβέρνηση να συγκαλέσει εκτάκτως μια σύσκεψη των κορυφαίων επιστημόνων της χώρας για να εξετάσουν το ζήτημα και να κατανοήσουν τι πρέπει να γίνει υπό τις παρούσες συνθήκες για την προστασία της υγείας των ανθρώπων στην Ελλάδα. Ξαναλέω ότι δεν πρέπει να πιστεύουν ό,τι λένε ο ΠΟΥ και το CDC. Υπάρχει ανάγκη ανοιχτών μυαλών εδώ για να σκιαγραφηθεί το τι πραγματικά συμβαίνει. Νομίζω ότι αυτό πρέπει να γίνει.

Το 1985, ήμουν στη Νικαράγουα διερευνώντας τις θηριωδίες των Κόντρας και ξαφνικά η χώρα χτυπήθηκε από έναν αιμορραγικό δάγκειο πυρετό που είναι παρόμοιος με τον Έμπολα. Αυτό μου φάνηκε αρκετά ύποπτο. Γι’ αυτό και συναντήθηκα με κάποιους κυβερνητικούς αξιωματούχους της Νικαράγουα και τους είπα: «ξέρετε αυτό θα μπορούσε κάλλιστα να είναι βιολογικός πόλεμος από τις ΗΠΑ εναντίον της Νικαράγουα. Έκαναν το ίδιο στην Κούβα. Η συμβουλή μου είναι να συγκαλέσετε τους επιστήμονες και εμπειρογνώμονες του χώρου της υγείας κι όχι τους πολιτικούς για να ψάξουν το ζήτημα. Κι αν συμφωνείτε μαζί μου και αυτό είναι το αποτέλεσμα της έρευνάς σας, να υποβάλετε καταγγελία εναντίον των ΗΠΑ στο Συμβούλιο Ασφαλείας του ΟΗΕ για παραβίαση της Σύμβασης για τα Βιολογικά Όπλα».

Και τελικά αυτό έκαναν. Δεν συνιστώ ότι οι ελληνικές αρχές πρέπει να υποβάλλουν καταγγελία κατά των ΗΠΑ. Συνιστώ όμως το ίδιο πράγμα που πρότεινα και στη Νικαράγουα. Να συγκληθούν οι κορυφαίοι ειδικοί γενετιστές και γιατροί για το ζήτημα. Και σε αυτή την ομάδα να μη συμμετέχει κανείς που έχει κάνει οποιουδήποτε είδους έρευνα για οποιαδήποτε υπηρεσία της κυβέρνησης των ΗΠΑ. Είναι εντελώς αναξιόπιστοι. Να συμμετέχουν Έλληνες εμπειρογνώμονες εντελώς ανεξάρτητοι από την κυβέρνηση των ΗΠΑ ή τη βρετανική κυβέρνηση.

Είναι αστείο ότι εδώ στις ΗΠΑ, όταν τα μέσα μαζικής ενημέρωσης χρειάζονται εμπειρογνώμονες σχετικά με το θέμα μιλούν πάντα σε ανθρώπους που έχουν δουλέψει πάνω σε θέματα βιολογικού πολέμου για τις ΗΠΑ. Κι είναι χωμένοι μέχρι το λαιμό στο θέμα του Έμπολα. Και κάνουν έρευνες για τον Έμπολα. Φυσικά δεν πρόκειται να σας δώσουν τις κατάλληλες συμβουλές. Βεβαιωθείτε λοιπόν ότι θα επιλέξετε εμπειρογνώμονες που δεν έχουν κάνει ποτέ έρευνα για τις ΗΠΑ, τη Βρετανία ή για οποιοδήποτε από αυτά τα πράγματα αλλά έχουν την ειδίκευση και μπορούν να σας δώσουν μια εμπεριστατωμένη γνώμη για το τι πραγματικά συμβαίνει και πόσο επικίνδυνο είναι αυτό το πράγμα. Στη συνέχεια στοχεύστε στην προστασία της υγείας των Ελλήνων. Σίγουρα δεν χρειάζεται να περιμένετε την Ευρωπαϊκή Ένωση από τις Βρυξέλλες να το κάνει για σας. Δε λέω στην Ελλάδα τι να κάνει. Απλά λέω στην Ελλάδα πως να το κάνει. Κι αυτό είναι κάτι που πρέπει να γίνει άμεσα. Θα έπρεπε να έχει ήδη γίνει, αλλά, κάλλιο αργά παρά ποτέ.


http://tvxs.gr/news/kosmos/o-empola-dra ... oy-ton-ipa
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 24 Οκτ 2014, 20:48

Αστυνομικοί της Νέας Υόρκης που ασφάλισαν το διαμέρισμα θύματος του ιού, πέταξαν τα γάντια και τις μάσκες σε καλάθι απορριμάτων στο πεζοδρόμιο.

http://www.zerohedge.com/news/2014-10-2 ... -trash-can
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Ιός έμπολα,πως δρα,πως θεραπεύεται

Δημοσίευση από axinosp » Τετ 29 Οκτ 2014, 02:57

Δείτε στο YouTube τον πρόλογο της ταινίας Dawn Of The Planet of The Apes 2014

και πέστε μου, δεν σας θυμίζει κάτι με το σήμερα !!!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”