Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 25 Οκτ 2013, 19:08

Συμφωνώ με την Κατ αλλά όχι σε όλα.

Οι καλύτερες συνθήκες ζωής και το υψηλότερο βιοτικό επίπεδο είναι αυτό που κάνει τους ανθρώπους να ζουν περισσότερο (κατά κανόνα) και να φαίνονται πολύ νεώτεροι από τους γονείς τους.

Υψηλότερο βιοτικό επίπεδο δεν εννοώ να είναι κάποιος Ωνάσης ούτε να κυκλοφορεί με Πόρσε ή Μερσεντές.

Να καλύπτει βασικές ανάγκες χωρίς άγχος για επιβίωση.

Η πρόσβαση στο τρεχούμενο νερό και το μπάνιο ίσως να παίζει μεγάλο ρόλο.

Σε αυτό δεν έχει συμβάλλει και πολύ η συμβατική ιατρική και εκεί διαφωνώ με την Κατ.

Οι μολυσματικές αρρώστιες δεν εξαλείφθηκαν εξ αιτίας των εμβολίων ούτε εξ αιτίας των όποιων φαρμάκων.

Αρρώστιες εκτός από τη λέπρα που έγινε ταινία ήταν ο εξανθηματικός τύφος η χολέρα και οι διαφόρων ειδών γρίπες.

Μια ματιά στις υγειονομικές διατάξεις του 1915 δείχνουν το πόσο χρησιμοποιήθηκαν οι αρρώστιες αυτές σαν μηχανισμός καταστολής για να μπαίνουν οι μπάτσοι μέσα στο σπίτι και να σου καίνε τα πράγματα.

Ο μέσος όρος ζωής μπορεί να φθάσει και τα 150 ακόμα όσο και να φαίνεται απίστευτο.
Όλα αυτά που λέει ο Άλεξ από εμβόλια μέχρι ασπαρτάμη και πατατάκια και μέχρι αεροψεκασμοί είναι για να κρατήσουν το μέσο όρο ζωής στα 80 και να μην περνάνε όλοι τα 100 κάτι ασύμφορο για τα λαμόγια.

Τα μέτρα που παίρνουν είναι για να μειωθεί ο μέσος όρος ζωής και να γερνούν οι άνθρωποι γρηγορότερα.

Είδα κάποιους παλιούς φίλους που έχουν μείνει άνεργοι και μετράνε και το σεντς. Ναι είναι γερασμένοι πρόωρα και θυμίζουν τον παλιό καιρό.
π.χ τους λείπουν αρκετά δόντια ενώ είναι μικρότεροι σε ηλικία από εμένα και τους λείπει και η "σπίθα" που είχαν λίγα χρόνια πριν. Σαν κάποιος να τους έχει ρουφήξει την ενέργεια. Κακό σημάδι ανησυχητικό.
Σχεδόν σίγουρα το να γερνά κάποιος αργά και να φαίνεται 20 χρόνια μικρότερος απ ότι στη δεκαετία του 50-60 έχει σχέση με το βιοτικό επίπεδο αν όχι 100% πάντως είναι ένας παράγοντας που παίζει.

Και περισσότερο παίζει αρνητικά το άγχος της επιβίωσης και η συνεχής φαγωμάρα με μολύβι και χαρτί και η επικέντρωση στο πως θα τα βγάλει κανείς πέρα., Είναι ένας παράγοντας που στερεί ενέργεια.
Ίσως και γι αυτό υπάρχει λύση. Αλλά η λύση αυτή είναι πολύ πολύπλοκη.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 25 Οκτ 2013, 19:23

doctormarkon έγραψε:Να καλύπτει βασικές ανάγκες χωρίς άγχος για επιβίωση.
Αυτό που λες συμπεριλαμβάνεται στον όρο "αξιοπρέπεια". :thumb:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 26 Οκτ 2013, 01:03

Φυσικά και δεν είναι ξεκομμένο από την υγεία
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 26 Οκτ 2013, 01:05

doctormarkon έγραψε:Φυσικά και δεν είναι ξεκομμένο από την υγεία
Η υγεία είναι προαπαιτούμενο ώστε να μπορούμε να ασχολούμαστε με το πνεύμα. Αν πάσχεις από σοβαρή πάθηση είναι δύσκολο έως αδύνατο να ασχοληθείς με το πνεύμα (έρευνα, γνώση, ψυχαγωγία κλπ)...
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 26 Οκτ 2013, 11:56

Νους Υγιής εν σώματι Υγιή

Κατά την άποψη μου ,επιβάλλεται αποκωδικοποίηση και νέα ερμηνεία.

Στην εποχή που ζούμε είναι "θαύμα" αν κάποιος άνθρωπος πεθάνει από βιολογικό θάνατο,χωρίς ασθένειες, να έχει διατηρήσει το Λογικό του και τη Σκέψη πέρα από αυτά που επιβάλλονται ως δήθεν λογικά και ορθά από τα εκάστοτε,πια εκάστοτε,τα ίδια είναι , Ιερατεία και κέντρα ελέγχου,για να μην έχει πνευματικό θάνατο,άρα αδύναμος, και εύκολα μπορεί να χειραγωγηθεί.Ίσως ,αυτός ο πόλεμος που γίνεται,και για την ηλικία του ανθρώπου, για τον κύκλο του, είναι ένας από τους λόγους που μπορώ να ερμηνεύω.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 26 Οκτ 2013, 15:20

alkinoos έγραψε:Στην εποχή που ζούμε είναι "θαύμα" αν κάποιος άνθρωπος πεθάνει από βιολογικό θάνατο,χωρίς ασθένειες, να έχει διατηρήσει το Λογικό του και τη Σκέψη
Πράγματι! Και μετά έρχονται και σου λένε ότι αυξήθηκε ο μέσος όρος ζωής, άρα καλοπερνάτε.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 26 Οκτ 2013, 16:11

OTTO έγραψε:
alkinoos έγραψε:Στην εποχή που ζούμε είναι "θαύμα" αν κάποιος άνθρωπος πεθάνει από βιολογικό θάνατο,χωρίς ασθένειες, να έχει διατηρήσει το Λογικό του και τη Σκέψη
Πράγματι! Και μετά έρχονται και σου λένε ότι αυξήθηκε ο μέσος όρος ζωής, άρα καλοπερνάτε.

Ο μέσος όρος ζωής,ο κύκλος δηλαδή του ανθρώπου,παίζει σημαντικό ρόλο για πολλούς λόγους,τα έχουμε πει και γράψει σε άλλα νήματα ...Σαν πρώτη εντύπωση ,σκέψη,νομίζουμε πως είναι θέμα εκμετάλλευσης ,χειραγώγησης,κέρδους.Δεν νομίζω όμως,να είναι αυτοί οι κύριοι λόγοι.΄Ο αυξημένος κύκλος, σε συνδυασμό με τη γνώση δια της αποκωδικοποίησης της πληροφορίας και της παρατήρησης, είναι ένας από τους κύριους λόγους που δεν θέλουν να συμβεί,όλα αυτά μπορούμε να τα πετύχουμε και με την αποκωδικοποίηση του "Νους υγιής εν σώματι Υγιή" ,για να στείλουμε στο διάολο,να ξεριζώσουμε, την αναθεματισμένη ΙΔΕΑ. Ο πιο θανατηφόρος ιός ,είναι αυτός της εμφύτεσης ΙΔΕΑΣ,άπαξ και αποδεχθούμε την ΙΔΕΑ , στέλνονται μηνύματα από τον εγκέφαλο σε κάθε κύτταρο μας και αλλάζει ο προγραμματισμός μας.Σε ΟΛΑ.Οπότε χρειαζόμαστε μια αναθεώρηση σε αυτά που μας δίδαξαν ως σωστά.Σε όλους τους τομείς.Η λύση, όπως γράφει και ντόκτορ, είναι πολύπλοκη...αλλά αξίζει :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alkinoos την Σάβ 26 Οκτ 2013, 16:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: διόρθωση σύνταξης κειμένου
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 26 Οκτ 2013, 23:51

Σκέφτηκα ,δεν βάζω τα βίντεο με τον καρκίνο και στο άλλο φόρουμ.Άνοιξα ως θέμα τον Μουρούτη,οι δε οι απαντήσεις ήταν όλες,μα όλες εκτός θέματος,σχολίαζαν τη φάτσα και το επίθετο του,τίποτα άλλο.Έμεινε ζωντανό για κάνα δυο μέρες το θέμα . Ε,το που έβαζα το βίντεο με τον Dr Coldwell το θέμα εξαφανιζόταν.Δυο φορές έγινε αυτό.Η Επόμενη κίνηση ήταν να ζητήσω τη διαγραφή λογαριασμού μου. Αναφέρομαι για το http://www.phorum.gr/
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από butterfly » Κυρ 27 Οκτ 2013, 00:08

alkinoos έγραψε:Σκέφτηκα ,δεν βάζω τα βίντεο με τον καρκίνο και στο άλλο φόρουμ.Άνοιξα ως θέμα τον Μουρούτη,οι δε οι απαντήσεις ήταν όλες,μα όλες εκτός θέματος,σχολίαζαν τη φάτσα και το επίθετο του,τίποτα άλλο.Έμεινε ζωντανό για κάνα δυο μέρες το θέμα . Ε,το που έβαζα το βίντεο με τον Dr Coldwell το θέμα εξαφανιζόταν.Δυο φορές έγινε αυτό.Η Επόμενη κίνηση ήταν να ζητήσω τη διαγραφή λογαριασμού μου. Αναφέρομαι για το http://www.phorum.gr/


Μὴ δῶτε τὸ ἅγιον τοῖς κυσὶ μηδὲ βάλητε τοὺς μαργαρίτας ὑμῶν ἔμπροσθεν τῶν χοίρων.


Μαργαριταρια στα γουρουνια εδωσες.
Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 27 Οκτ 2013, 00:39

Ε τώρα έμαθες τι καπνό φουμάρουν.

Καλό είναι να γνωρίζεις τον εχθρό σου.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 27 Οκτ 2013, 01:25

alkinoos έγραψε:Σκέφτηκα ,δεν βάζω τα βίντεο με τον καρκίνο και στο άλλο φόρουμ.Άνοιξα ως θέμα τον Μουρούτη,οι δε οι απαντήσεις ήταν όλες,μα όλες εκτός θέματος,σχολίαζαν τη φάτσα και το επίθετο του,τίποτα άλλο.Έμεινε ζωντανό για κάνα δυο μέρες το θέμα . Ε,το που έβαζα το βίντεο με τον Dr Coldwell το θέμα εξαφανιζόταν.Δυο φορές έγινε αυτό.Η Επόμενη κίνηση ήταν να ζητήσω τη διαγραφή λογαριασμού μου. Αναφέρομαι για το http://www.phorum.gr/
Δίνεις ευκαιρίες και έχεις υπομονη και δε λες "τέλος" μέχρι να είσαι σίγουρος οτι δεν παίζει κανένα περιθώριο λάθους από μέρους σου. Αυτό το θαυμάζω γιατί δεν το έχω, θεωρώ όμως το κριτήριό σου ικανότερο απ'το περιθώριο επιβεβαίωσης που του δίνεις.

Προφανώς οι κύριοι που διαχειρίζονται τον συγκεκριμένο τοπο, είναι συστεμικάκηδες κανονικοί.
Σίγουρα ένα απ'τα 10 dislikes (τόσα έφτασαν) στο βίντεο, είναι απ'αυτούς...Μην πω και περισσότερα. Καλύτερα να γράφεις σε άλλα φόρα, αξιόλογα. Υπάρχουν. Ή σε μπλογκς που έχουν πεδίο σχολιασμών. Πιο καλή επικοινωνιακή δίοδο θα έχεις απ'ό,τι είχες σ'αυτό το "φόρουμ" της συμφοράς. Σπάνια το λέω για άλλα φόρα αυτό, αλλά για το συγκεκριμένο δεν θα διστάσω, γιατί η φασιστικη νοοτροπία του να σβήνουν αντί να αντιπαρατεθούν, είναι ό,τι χειρότερο και δείχνει επιπεδάρα υπόγεια, ούτε καν δαπέδου. Αυτό δεν το λέω επειδή έσβησαν δικό μου βίντεο, εννοείται. Το λέω και μόνο επειδή έσβησαν κάτι. Κι έτσι δεν έχω κανένα δισταγμό να σου πω ότι πολύ καλά έκανες και τους κούνησες το μαντήλι επιτέλους. ΕΣΕΝΑ πρώτα απ'όλα δε σου αξίζει η συμμετοχή σε τέτοιο τόπο.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 06:35

Σκέφτηκα κι εγώ να ανοίξω νήμα για το Μουρούτη αλλά υπάρχει ήδη

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 31&t=14846

Βλέπω κάποια βίντεο και είναι πολλά και λέει σημαντικά πράγματα.

Τα περισσότερα από τα βίντεο που είναι στο νήμα εκείνο δεν παίζουν πιά.
Κατά τον Μουρούτη ο καρκίνος θεραπεύεται αλλά η σωστή διατροφή δεν αρκεί χρειάζεται και άσκηση αλλά και τρόπος ζωής με λιγότερο άγχος και σε πιό υψηλά επίπεδα νόησης ώστε να ξεφύγουμε από το λογισμικό που αρρωσταίνει και από τον "προγραμματισμό" που μας έχουν επιβάλλει.

Με τη σκηνική παρουσία και τις κινήσεις ή οι αλλαγές στη φωνή παρουσιάζει τον κατεστημένο τρόπο σκέψης όχι μόνο στην κακή διατροφή και έλλειψη άσκησης αλλά και στην υποτιθέμενη καλή στάση ζωής που όμως βασίζεται σε πολλά πρέπει και σε επίδειξη.

Όπως όταν πηγαίνει κάποιος στο γυμναστήριο για καμάκι και σηκώνει βάρη αναστενάζοντας και έχοντας δίπλα την κοπέλα που θέλει να κάνει φιγούρα για να τη ρίξει. Ή την υποχονδρία που έχουν οι χορτοφάγοι όταν σιχαίνονται να πιάσουν το μαχαίρι που κάποιος έχει κόψει κρέας μην αρπάξουν κανένα "μόριο" κρέατος.

Ο ίδιος δεν τρώει ούτε τυρί αλλά όταν μία κυρία του πρόσφερε ποντιακή τυρόπιτα και σπανακόπιτα κάθισε στο τραπέζι και έφαγε. Δεν ήθελε να προσβάλλει τους ανθρώπους που τον κάλεσαν και σε αυτά τα πράγματα δεν παίζει το απόλυτο ΠΟΤΕ.

Αλκίνοε δεν ξέρω πότε άνοιξες νήμα για το Μουρούτη αλλά αν θες συγχώνευσε το με το παλαιότερο.
Εγώ πάντως θα συνεχίσω το παραπάνω νήμα με βίντεο και θα σχολιάσω κάποια πράγματα που λέει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 27 Οκτ 2013, 08:31

Μαράκι...
doctormarkon έγραψε:Σκέφτηκα κι εγώ να ανοίξω νήμα για το Μουρούτη αλλά υπάρχει ήδη
το είπε το πεταλουδάκι στην αρχή του νήματος αυτού.

doctormarkon έγραψε:Αλκίνοε δεν ξέρω πότε άνοιξες νήμα για το Μουρούτη αλλά αν θες συγχώνευσε το με το παλαιότερο.
μιλούσε για το τι έπαιξε σε άλλο φόρουμ, όχι στο δικό μας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 08:44

Ε τότε αν θέλει ας μεταφέρει επιγραμματικά τι είπαν σε κείνο το νήμα για τον Μουρούτη και πως τον έκριναν. Ο άνθρωπος είναι πολύ καλός αλλά ανήκει στην κατηγορία των "αιρετικών".
Και εκείνος λέει ότι ένας άνθρωπος με το ένα πόδι στον τάφο μπορεί να γίνει τούρμπο αν αλλάξει τον τρόπο ζωής του αλλά και τον προγραμματισμό του να γερνάει και να αρρωσταίνει.

Στην ίδια λογική ήταν και η θεωρία του Ηλία Πέτρου στη δεκαετία του 30 που τον πυροβόλησαν εξ επαφής.

Η ανερχόμενη κονσερβοποιεία και η βιομηχανία φαρμάκων και τυποποιημένων τροφίμων είχε συμφέρον να του κλείσει το στόμα.
Το Μουρούτη θα υπάρξουν πολλοί που θα επιχειρήσουν να τον γελοιοποιήσουν και θα τον χτυπήσουν ακριβώς εκεί και με τον τρόπο αυτό.

Όπως είπε είναι χθεσινός στην Ελλάδα.
Παράτησε το παιδί του και την οικογένεια στη Γερμανία και μια λαμπρή καριέρα για να έρθει εδώ να ενημερώσει τον κόσμο.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 08:53

Τα υπόλοιπα θα τα πω στο νήμα του Μουρούτη.

Πριν συνεχίσω τη μετάφραση στο πιό ζουμερό κομμάτι του βραζιλιάνικου σαϊτ ας δούμε αυτό το βίντεο που είναι πολύ σχετικό.



Ξέρω ότι υπάρχει και σε άλλα νήματα αλλά το ανέβασα επειδή είναι πολύ σχετικό με τη μετάφραση που θα δώσω σε λίγο.

Κόβουν κονδύλια για την υγεία.
Ποια θα ήταν η σωστή αντίδραση του κόσμου αρχίζοντας από μια κρίσιμη μάζα?
Να αντιδράσει σε αυτό και να διεκδικήσει περισσότερα κονδύλια

Ή να αμφισβητήσει την ίδια την ιατρική και τα καρτέλ της και να στραφεί σε εναλλακτικές θεραπείες?

Τι θα συνέβαινε τότε?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 09:34

Συνεχίζω τη μετάφραση και για να μη ξεχνιώμαστε μεταφράζω αυτή την ιστοσελίδα από τα πορτογαλικά.

http://www.cancertutor.com/Portuguese/P ... ebster.htm

Η ιστοσελίδα χωρίζεται σε 3 μέρη. A Medicina η ιατρική, a grande farsa η μεγάλη φάρσα, και η πολιτική

μεταφράζω τώρα το τέλος του πρώτου μέρους με τίτλο
O que está acontecendo com a indústria do câncer?
Τι είναι αυτό που συμβαίνει στη βιομηχανία του καρκίνου? Ζουμερό κομμάτι
Η εφημερίδα USA Today , 22 Φεβρουαρίου του 2006 ανέφερε ότι από το 2015 , οι δαπάνες για την υγεία θα ανέρχονται περίπου στο 20 % του Ακαθάριστου Εθνικού Προϊόντος.
Αλλά ας υποθέσουμε ότι μία θεραπεία για τον καρκίνο βρέθηκε και άλλη μια που θεραπεύει το διαβήτη βρέθηκε επίσης και μία μέθοδος για τις καρδιοπάθειες παντός τύπου βρέθηκε ή αν βρισκόταν μέθοδος πρόληψης για όλες αυτές τις σύγχρονες ασθένειες τότε τι θα συνέβαινε? Θα ήταν το 2015 οι δαπάνες σε αυτό το ποσοστό ή κάτι θα άλλαζε?
Η απάντηση είναι ΟΧΙ δεν θα άλλαζε τίποτα γιατί οι αρρώστιες αυτές είναι από τις πλέον επικεδείς για την ιατρική και τη φαρμακευτική βιομηχανία.
Όταν λέει η εφημερίδα ότι το 2015 θα υπάρχει τόσο ποσοστό δαπανών για τις ασθένειες αυτές εξασφαλίζει ότι δεν θα υπάρξει θεραπεία για τις ασθένειες αυτές πέρα από τις ήδη υφιστάμενες μεθόδους μέχρι αυτή τη χρονιά.
Εν τω μεταξύ τα ΜΜΕ αρχίζουν εκστρατείες καταστολή ενάντια σε κάθε εναλλακτική θεραπεία αλλά και νέα μέθοδο συμβατικής ιατρικής που θα έκοβε κέρδη από αυτές τις αρρώστιες
Παρ όλα αυτά υπάρχουν αξιόπιστες εναλλακτικές θεραπείες που δεν φαντάζεται κανείς τι μπορεί να κάνουν σε ασθένειες όπως καρκίνος καρδιά διαβήτης άνοια
Στο σημείο αυτό δίνει ένα λινκ
http://www.natural-treatment.info/

Είναι στα αγγλικά και το κρατάω καβάτζα για να το συζητήσουμε αργότερα.
Παραπέμπει σε άλλα άρθρα και είναι άριστη πνευματική τροφή :thumb:

Αλλά το πιό περίεργο άρθρο Article on Brain Fats για την άνοια δεν το ανοίγει γιατί άραγε?
Τι εννοεί ο ποιητής?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 10:22

Συνεχίζω για τη βιομηχανία του καρκίνου
βιομηχανία καρκίνου συνέχεια έγραψε:Κάντε στον εαυτό σας το εξής ερώτημα: Πότε ήταν η τελευταία φορά που ανακοινώθηκε μία νέα μέθοδος θεραπείας για μια ασθένεια μάστιγα και με συνταγογραφημένο φάρμακο?
Όποιος πει η πολυομυελίτιδα θα είναι λάθος
Η πολυομυελίτιδα είχε μέθοδο θεραπείας που την ανακάλυψε ένας γιατρός τη δεκαετία του 40 αλλά μέσα στο φάρμακο είχε μεγάλες δόσεις βιταμίνης C με αποτέλεσμα η θεραπεία να κατασταλεί και να αποσιωπηθεί αφού οι φαρμακευτικές εταιρείες δεν θα μπορούσαν να έχουν διπλώματα ευρεσιτεχνίας και το έλεγχο πάνω στο σκεύασμα.
Δημιουργείται η πεποίθηση στους αφελείς ότι αν κάποιος ανακαλύψει μία θεραπεία για ασθένεια μάστιγα, θα γίνει σταρ, θα τον καλούς σε εκπομπές και δεξιώσεις θα του στρώνουν χαλί, θα γίνει πλούσιος σε μία νύχτα και θα πάρει το Νόμπελ ιατρικής.
Με αυτό το πλευρό να κοιμάστε
Είναι δύσκολο , αν όχι αδύνατο , να πείσει κάποιος τον μέσο Αμερικανό ότι η ορθόδοξη ιατρική σήμερα δεν είναι μόνο διεφθαρμένη , αλλά η διαφθορά αυτή δεν έχει ιστορικό προηγούμενο. Κι όμως η ορθόδοξη ιατρική ερευνούσε θεραπείες για ασθένειες το 1700!!!!!!!!.

Με πολλά χρήματα έρχεται μεγάλη διαφθορά . Όπου παίζονται συμφέροντα υπάρχει και η μεγάλη διαφθορά.
Δυστυχώς , υπάρχουν ορισμένοι άνθρωποι στην εναλλακτική ιατρική ενδιαφέρονται περισσότερο για τα κέρδη από ό, τι ενδιαφέρονται για τους ασθενείς τους . Η μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ της ορθόδοξης ιατρικής και εναλλακτικής ιατρικής είναι η ελευθερία επιλογών .Αλλά η FDA - (κυβέρνηση Τροφίμων γραφείο και Φαρμάκων των ΗΠΑ ) πάντα ψάχνει για δικαιολογίες για να συντρίψει κάθε μη συμβατική μέθοδο θεραπείας.
Ωστόσο , παρά την κάποια δίωξη , υπάρχουν πάνω από 300 εναλλακτικές θεραπείες για τον καρκίνο διαθέσιμες μέχρι αυτή τη στιγμή. Κάθε μπορεί να θεραπεύσει ορισμένες μορφές καρκίνου , εάν το άτομο αρχίζει να χρησιμοποιεί τη θεραπεία αμέσως μετά τη διάγνωση . Ωστόσο, υπάρχει ένα πολύ ευρύ φάσμα όσον αφορά την αποτελεσματικότητα αυτών των θεραπειών , ιδιαίτερα όταν χρησιμοποιούνται σε ασθενείς με προχωρημένο καρκίνο
Το πρόβλημα με την εναλλακτική ιατρική είναι ότι οι ασθενείς αφήνονται στην τύχη τους και δεν υπάρχει η κατάλληλη πληροφορία για το ποιά θεραπεία ταιριάζει στην περίπτωσή του και ποιά είναι ακατάλληλη. Σε αντίθεση με την ορθόδοξη ιατρική , η οποία είναι πολύ ομοιόμορφη σε όλο τον κόσμο , η εναλλακτική ιατρική δεν είναι ομοιόμορφη ούτε επαρκώς οργανωμένη. Η αναζήτηση της αλήθειας είναι πάντα ένας δύσκολος δρόμος γεμάτος πέτρες , ειδικά όταν μπαίνει το κέρδος στη μέση.
Πολλοί ασθενείς παραπονιούνται ότι οι γιατροί δεν τους ενημερώνουν και για κάποια κατάλληλη γι αυτούς εναλλακτική θεραπεία. Αυτό είναι λάθος. Όπως λάθος είναι κατά ένα μέρος και η άποψη ότι οι γιατροί δεν είναι τίποτα περισσότερο από νεροκουβαλητές των φαρμακευτικών εταιρειών και σε αυτό έχουν μυηθεί από τις ιατρικές σχολές και τα σεμινάρια.
Οι γιατροί ξέρουν να διαβάζουν και να ενημερώνονται αλλά γνωρίζουν επίσης πολύ καλά ότι αν χρησιμοποιήσουν κάποια εναλλακτική μέθοδο σε ασθενείς με καρκίνο κινδυνεύουν να χάσουν την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος και να πάνε φυλακή.
Αυτή η στάση είναι που δημιουργεί ομοιομορφία στη συμβατική ιατρική αλλά είναι επίσης και μία στάση που συνθλίβει την πρόοδο.
Η Ορθόδοξη ιατρική γίνεται με τον τρόπο αυτό ένα εξαιρετικά ελεγχόμενο μονοπώλιο , απόλυτα ελεγχόμενο από το συνδυασμό της Big Pharma και του AMA ( American Medical Association - AMA )
Η καταστολή της αλήθειας από "Υψηλή πύλη" της Ιατρικής είναι ο λόγος ύπαρξης αυτής και πολλών άλλων ιστοσελίδων. Τίποτα σε αυτή την ιστοσελίδα δεν πωλείται. Ο κύριος σκοπός της ιστοσελίδας είναι να καταστήσει τις πληροφορίες σχετικά με τις εναλλακτικές θεραπείες για τον καρκίνο προσβάσιμες και δωρεάν για το κοινό , έτσι ώστε όλο και περισσότεροι άνθρωποι να γνωρίζουν ποιες είναι οι ισχυρότερες εναλλακτικές θεραπείες για τον καρκίνο.
Συνεχίζεται........
Και το κομμάτι στη συνέχεια έχει τίτλο:
Porque alguns tratamentos alternativos de câncer são, em muito, superiores aos tratamentos ortodoxos de câncer

Γιατί μερικές εναλλακτικές θεραπείες του καρκίνου είναι ΜΑΚΡΑΝ ανώτερες από τις ορθόδοξες θεραπείες του καρκίνου
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 11:07

Γιατί κάποιες εναλλακτικές μορφές είναι σκάλες ανώτερες από τις συμβατικές και με ποιό τρόπο το κρύβουν οι στατιστικές
Μας έμαθαν να πιστεύουμε ότι η μητέρα φύση είναι πολύ αδύναμη για να θεραπεύσει αρρώστιες όπως ο καρκίνος και να σκοτώσει τα καρκινικά κύτταρα με τη δύναμη που το κάνουν τα φάρμακα κατασκευασμένα στο εργαστήριο.
Κι όμως αυτό είναι λάθος γιατί η χημειοθεραπεία δεν σκοτώνει τα καρκινικά κύτταρα αλλά τα υγιή.
Στην αρχή τη δίνουν σε μικρές δόσεις για να μην τον στείλουν αμέσως τον ασθενή. Μετά η δόση αυξάνεται αλλά στο τέλος πρώτα πεθαίνει ο ασθενής και μετά εξαφανίζεται ο καρκίνος....

Στην καλύτερη περίπτωση οι στατιστικές δίνουν προσδόκιμο επιβίωσης τα 5 χρόνια μετά τη θεραπεία πράγμα που σημαίνει ότι αν ο ασθενής πεθάνει τον 6 χρόνο η θεραπεία θεωρείται επιτυχής και ότι ο ασθενής "θεραπεύτηκε" :clap:

Αντίθετα οι εναλλακτικές θεραπείες δεν σκοτώνουν ούτε ένα υγιές κύτταρο και για το λόγο αυτό μπορεί να δοθεί πολύ ισχυρότερη δόση εναλλακτικού σκευάσματος με στόχο τα καρκινικά κύτταρα χωρίς αυτό να βλάψει στο ελάχιστο τα υγιή και τον οργανισμό του ασθενούς.

Βέβαια η εναλλακτική θεραπεία δεν βασίζεται μόνο στη μητέρα φύση και στα συστατικά των τροφών αλλά και φυσικά συστατικά όπως μέταλλα ιχνοστοιχεία, υπάρχουν κάποιες θεραπείες με όζον και φυσικά η βιταμίνη C.

Οι έρευνες που έγιναν μέχρι τώρα για την αποτελεσματικότητα της εναλλακτικής ιατρικής είχαν ποσοστό 50% αλλά έγιναν σε ασθενείς που η ορθόδοξη ιατρική τους είχε ξεγράψει σήκωσε τα χέρια και τους έστειλε σπίτι τους για να πεθάνουν.

Ας φανταστούμε τι θα γινόταν αν αυτοί οι άνθρωποι άρχιζαν εναλλακτική θεραπεία αμέσως μετά τη διάγνωση και πριν εξαντληθούν από τις μεθόδους της συμβατικής ιατρικής

Παράδειγμα ισχυρών εναλλακτικών θεραπειών
Υπάρχουν πολύ λίγα μέταλλα που μπορούν να διαπεράσουν τα καρκινικά κύτταρα. Δύο από τα ανόργανα συστατικά που μπορούν να εισέλθουν στα κύτταρα του καρκίνου είναι το καίσιο και το κάλιο
Το κάλιο απαιτείται σε συμπλήρωμα γιατί τα καρκινικά κύτταρα για να δημιουργηθούν τράβηξαν κάλιο από το αίμα και υπάρχει στους καρκινοπαθείς έλλειψη καλίου ενώ το καίσιο εμποδίζει την είσοδο της γλυκόζης στο καρκινικό κύτταρο αλλά το καίσιο και / ή το κάλιο εμποδίζει τα καρκινικά κύτταρα παράγουν επίσης γαλακτικό οξύ, το οποίο σημαίνει ότι μπλοκάρουν τον κυτταρικό κύκλο και οδηγούν στην καρκινική καχεξία .
Ο Δρ Α. Keith Brewer , Ph.D ανακάλυψε πως το καίσιο μπορεί να θεραπεύσει τον καρκίνο αλλά και τους πόνους από καρκίνο μέσα σε 12-36 ώρες ανάλογα με το τι προκαλεί τον πόνο. Το χλωριούχο καίσιο ιοντικού υγρού που χρησιμοποιείται στις μέρες μας είναι πολύ πιο ισχυρό από ανθρακικό καίσιο 80 . Το πλήρες πρωτόκολλο περιλαμβάνει διάφορα άλλα αντικείμενα . Εδώ είναι ένα άρθρο σχετικά με αυτή τη θεραπεία
Εδώ δίνει ένα λινκ με πολλά άλλα άρθρα στα αγγλικά.
http://www.cancertutor.com/Cancer/Alkaline.html

Να δεις που θα γίνουμε στο τέλος ντόκτορες εναλλακτικής ιατρικής
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 27 Οκτ 2013, 11:37

Μιας και η διαχείριση εκεί ακόμα δεν έχει διαγράψει τον λογαριασμό μου μετέφερα τα αποσπάσματα που έφερε η ντόκτορ σε ένα άλλο θέμα που είχα ανοίξει και είναι ακόμα εν ζωή ..Ας ανοίξουν οι χοροί λοιπόν :D


http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=43&t=269953
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 11:50

Χι χι χι χι :P

Έχει και συνέχεια το πράγμα.

Να δεις τι σου χω για μετά..........Θα πέσει πολύ γέλιο
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 27 Οκτ 2013, 13:19

Πάει και αυτό...εξαφανίστηκε :lol:

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=43 ... 3&start=60
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 27 Οκτ 2013, 14:34

doctormarkon έγραψε:Ε τότε αν θέλει ας μεταφέρει επιγραμματικά τι είπαν σε κείνο το νήμα για τον Μουρούτη
ήδη είπε επιγραμματικά κάποια πράγματα εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 23#p223623 στην προηγούμενη σελίδα, κι εγώ το εκανα quote στην αρχή αυτής της σελίδας... Έγραψες από κάτω και δεν είδες το προηγούμενο?
(συγκεντρώσου λίγο καλέ :loco: )

Σ'ευχαριστώ πάντως για τις μεταφράσεις. πολύ χρήσιμες! :clap: :thumb:

alkinoos έγραψε:Μιας και η διαχείριση εκεί ακόμα δεν έχει διαγράψει τον λογαριασμό μου μετέφερα τα αποσπάσματα που έφερε η ντόκτορ σε ένα άλλο θέμα που είχα ανοίξει και είναι ακόμα εν ζωή ..Ας ανοίξουν οι χοροί λοιπόν :D


http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=43&t=269953
Ελπίζω να μην τα φάει κι αυτά το μαύρο σκοτάδι

ήδη είδα απαντήσεις που δε χωράνε αμφιβολία περί της λογικής των αναρτησάντων...
όπως αυτή:
τι μαλακίες Θεέ μου
την επόμενη φορά που θα αρρωστήσεις , πήγαινε να σε γιατρέψει ο μάγος της φυλής.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 27 Οκτ 2013, 14:45

Eδω που τα λεμε μπροστα στα ποσοστα ιασης που δινει η χημειοθεραπεια στους περισσοτερους καρκινους ο μαγος της φυλης αποτελει εγγυηση.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 27 Οκτ 2013, 15:24

Πήρα τελικά απάντηση,μετά από καιρό και πολλές διαγραφές :loco:

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?p=5669061#p5669061


Ε,όταν έγραψα ,έχει εξαφανιστεί από το φόρουμ,αλλά το αποθήκευσα, τα κάτωθι σε συνδυασμό με την απάντηση που πήρα ,

δεν είμαι πια ενεργό μέλος,μπλόκαρε τον λογαριασμό μου χωρίς να έχουν σβηστεί θέματα και απαντήσεις τα οποία δεν ενοχλούν.


" Έχετε απαγορευθεί μόνιμα από αυτήν την Δ. Συζήτηση.

Παρακαλώ ελάτε σε επικοινωνία με τον Διαχειριστή της Δ. Συζήτησης για περισσότερες πληροφορίες.

Ο λόγος που σας έχει γίνει απαγόρευση: κατοπιν αιτησεως σου.

Το όνομά σου έχει απαγορευθεί."




Μιας και το φόρουμ αυτό αποφάσισε να διαγράφει αρχικά θέματα και ενημερωτικά άρθρα για τη θεραπεία όλων των μορφών καρκίνου,και αφού δεν διαγράφει τον λογαριασμό μου όπως έχω επιθυμήσει...θα υποστεί την αντικειμενικότητα που το διακρίνει με τη διαφήμιση .Όσο συνεχίζει να διαγράφει τόσο θα το "διαφημίζω"




Υ.γ για όσους προλάβουν να δουν το νήμα αυτό και ενδιαφέρονται να ενημερωθούν,παραθέτω λινκ


http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 31&t=16459
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alkinoos την Κυρ 27 Οκτ 2013, 15:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: πρόσθεσα κάτι
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 27 Οκτ 2013, 15:46

Τα είδα αυτά που γράψανε για το Μουρούτη.

Απ ότι βλέπω το φόρουμ είναι ο ναός της ορθοδοξίας της ιατρικής.

Από τον πόλεμο αυτό βλέπουμε τι τρέχει.

Σε λίγο θα μας περνάνε από ιερά εξέταση όταν διαβάζουμε ή ενημερώνουμε τον κόσμο ότι υπάρχει και "άλλος" δρόμος πέρα από αυτόν τον γνωστό που κάθε άλλο παρά αποτελεσματιός είναι.

Τι μαλακίες έγραψε ο άλλος για το μάγο της φυλής?

Η χημειοθεραπεία η ίδια είναι ο μάγος της φυλής.
Τουλάχιστον της ίδιας αποτελεσματικότητας.

Χμμμμμμ είναι αποτελεσματική οι όγκοι συρρικνώνονται. Στον τάφο εννοείται......
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”