Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 27 Μαρ 2018, 16:04

Θεωρώ πια πως οταν το πεχα του ανθρώπου είναι όξινο και κατω των 6.5περιπου ,γεννιουνται φλεγμονές οπου αυτές με την σειρα τους δημιουργούν το κατάλληλο έδαφος, προετοιμάζουν δηλαδή, να ενεργοποιηθεί η επιθετική συμπεριφορά των καρκινικών κυττάρων που τα έχουν όλοι οι άνθρωποι αλλα είναι σε κατάσταση ύπνωσης/ναρκωσης.Γι αυτο αποκλείω την μορφη ιου, όπως και την κληρονομικοτητα, ίσως εκει να ερεθιζονται μεσω ψυχικης κληρονομικοτητας. Γι αυτο και λενε πως οι ασθένειες δεν υπάρχουν ,αλλα γεννιούνται μέσω ψυχοσωματικων ανθρωπίνων επιδράσεων.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 27 Μαρ 2018, 16:43

alkinoos έγραψε:Θεωρώ πια πως οταν το πεχα του ανθρώπου είναι όξινο και κατω των 6.5περιπου ,γεννιουνται φλεγμονές οπου αυτές με την σειρα τους δημιουργούν το κατάλληλο έδαφος, προετοιμάζουν δηλαδή, να ενεργοποιηθεί η επιθετική συμπεριφορά των καρκινικών κυττάρων που τα έχουν όλοι οι άνθρωποι αλλα είναι σε κατάσταση ύπνωσης/ναρκωσης.Γι αυτο αποκλείω την μορφη ιου, όπως και την κληρονομικοτητα, ίσως εκει να ερεθιζονται μεσω ψυχικης κληρονομικοτητας. Γι αυτο και λενε πως οι ασθένειες δεν υπάρχουν ,αλλα γεννιούνται μέσω ψυχοσωματικων ανθρωπίνων επιδράσεων.
Το να είναι υψηλο το πχ λεγεται acidosis και ειναι παθολογικη κατασταση
-
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 27 Μαρ 2018, 16:52

Οντως ετσι ειναι σινερ, γι αυτο αν θυμαμαι καλα το ανθρωπινο πεχα πρεπει να κυμαινεται μεταξυ 6.5 ή 6.8 εως 7.3 ή 7.4 .Επιτακτικά πρεπει
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 27 Μαρ 2018, 17:10

Θεραπεύεται και με νηστεία ή ξηρασία ή φρουτοθεραπεία χυμοθεραπεία.
Ζωντανές αλκαλικές τροφές.
Είναι αδύνατος να κάνεις πολύ αλκαλική διατροφή.
Λίγες τροφές έχουν αλκαλικό PH.
Ενώ όξινες είναι το 100% των όσων τρώει ένας άνθρωπος.
Οι περισσότερες συνήθειες ενός ανθρώπου του δυτικού κοσμου δεν είναι υγιεινές.

Και το χειρότερο τις εφαρμόζουν με το.....ζόρι.

Ή εκπαιδεύονται να τις εφαρμόζουν.
π.χ πρωινό με το.....ζόρι και φρούτα μετά το φαί και αυτά με το...ζόρι ή επειδή πρέπει.

Πιάτα που είναι καλά για πλήρες γεύμα τρώγωνται για συνοδευτικά σαλάτες ή "ορεκτικά" που σημαίνει υπερβολική ποσότητα.

Από τις συνήθεις ποσότητες ένας άνθρωπος χρειάζεται το 1/4 και με τα άλλα 3/4 ταίζει το ιατροφαρμακευτικό σύμπλεγμα
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 27 Μαρ 2018, 17:14

Ας μην ξεχνάμε πως οι περισσοτεροι άνθρωποι δεν πινουν και την αναλογη ποσότητα νερου ...μηχανη χωρις λαδια καιγεται
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 27 Μαρ 2018, 17:21

Η κετογονικη διαιτα και η διαλειμματικη νηστεια αυξάνει την αυτοφαγια. Ειναι οταν ο οργανισμος καταστρεφει οτι δεν χρειαζεται. Γερασμενα κυτταρα, καρκινους λιπος κλπ.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Μαρ 2018, 18:40

alkinoos έγραψε:Οντως ετσι ειναι σινερ, γι αυτο αν θυμαμαι καλα το ανθρωπινο πεχα πρεπει να κυμαινεται μεταξυ 6.5 ή 6.8 εως 7.3 ή 7.4 .Επιτακτικά πρεπει
σωστό. το λέει κι ο δρ. Κόλντγουελ στο βίντεο (που έχω στην έναρξη αυτού του νήματος)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 27 Μαρ 2018, 21:13

alkinoos έγραψε:Ας μην ξεχνάμε πως οι περισσοτεροι άνθρωποι δεν πινουν και την αναλογη ποσότητα νερου ...μηχανη χωρις λαδια καιγεται
Μήπως θα έπρεπε να το δούμε και ανάποδα; Δηλαδή, γιατί να μην ειδοποιεί ΕΓΚΑΙΡΩΣ το σώμα ότι χρειάζεται νερό; Δηλαδή εγκαίρως να μας πιάνει έντονο το αίσθημα τις δίψας. Μήπως κάτι προκαλεί βλάβη σε αυτό, και ενώ χρειαζόμαστε νερό, το σώμα αργεί να μας ειδοποιήσει;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 27 Μαρ 2018, 21:21

OTTO έγραψε:
alkinoos έγραψε:Ας μην ξεχνάμε πως οι περισσοτεροι άνθρωποι δεν πινουν και την αναλογη ποσότητα νερου ...μηχανη χωρις λαδια καιγεται
Μήπως θα έπρεπε να το δούμε και ανάποδα; Δηλαδή, γιατί να μην ειδοποιεί ΕΓΚΑΙΡΩΣ το σώμα ότι χρειάζεται νερό; Δηλαδή εγκαίρως να μας πιάνει έντονο το αίσθημα τις δίψας. Μήπως κάτι προκαλεί βλάβη σε αυτό, και ενώ χρειαζόμαστε νερό, το σώμα αργεί να μας ειδοποιήσει;
Το σωμα ειδοποιεί, αλλα οι άνθρωποι την δίψα (για νερο)την αντικαθιστούν με κρασί, αναψυκτικά και μπύρα .Το σώμα ΠΑΝΤΑ στέλνει μηνύματα, για κάθε πρόβλημα, αλλά εμείς οι άνθρωποι αλλοτε δίνουμε λανθασμένες ερμηνείες και άλλοτε αντικαθιστούμε την ειδοποίηση, όπως της δίψας, με άλλα συμπληρώματα.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 27 Μαρ 2018, 21:30

Άρα σε αυτούς αναφέρεσαι. Εγώ δλδ που πίνω μόνο νερό λογικά δεν θα έχω πρόβλημα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 27 Μαρ 2018, 21:36

OTTO έγραψε:Άρα σε αυτούς αναφέρεσαι. Εγώ δλδ που πίνω μόνο νερό λογικά δεν θα έχω πρόβλημα.
Οσο αφορά το θέμα δίψας δεν θα έχεις πρόβλημα. Αλλα όπως γνωρίζεις δεν αρκει το νερό απο μονο του για να μην νοσησεις ΠΟΤΕ..
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 27 Μαρ 2018, 21:43

Εννοείται. Απλώς εστίασα στην αφυδάτωση.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 27 Μαρ 2018, 21:49

OTTO έγραψε:Εννοείται. Απλώς εστίασα στην αφυδάτωση.
Ετσι.. Και μονο μεταλλικό νερό .Γυρω στο ενάμιση λίτρο το χειμώνα και διπλάσια περιπου ποσότητα το καλοκαίρι .
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 18 Μάιος 2018, 20:01

Στην επιθυμία του κέρδους η ηθική πάει περίπατο. " Οι χημειοθεραπειες διαδίδουν τον καρκίνο "
https://www.facebook.com/HealthRanger/v ... 800311316/
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 19 Μάιος 2018, 09:20

Και στο βάθος η "γάτα του Σρέντιγκερ" κουνάει ναζιάρικα την ουρά της και νιαουρίζει.
Το θεώρημα Στρέντιγκερ ρίχνει όλες τις συμβατικές θεωρίες στο κενό με την απλή υπόθεση εργασίας:
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ.

Κάποιος πάει για εξετάσεις.
Τυχαία ή σε τακτική βάση.
Βγαίνει η διάγνωση. " καρκίνος"
Αρχίζει η περιπέτεια της θεραπείας.
Μετά οι αιτίες.
Κάπνιζε, έτρωγε γλυκά, έτρωγε κρέας ή ΔΕΝ έτρωγε κρέας, έπινε, δεν το πρόλαβε νωρίς μπλα μπλα μπλα.

Κάποιοι λένε μία κουβέντα που κάνει τους γιατρούς αλλά και τους εναλλακτικούς βλ Μουρούτη να χάνουν την ψυχραιμία τους.

Λένε για κάποιον παππού ή γιαγιά που ήταν στο χωριό (ή στην πόλη) και κάπνιζε δύο πακέτα, έπινε τσίπουρα έτρωγε ένα ταψί μπακλαβά ή έτρωγε παιδάκια ή έκανε απίστευτα ανθυγιεινή ζωή και πέθανε σε μεγάλη ηλικία 90 ή 100 ή όποια άλλη ηλικία πολύ μεγάλη σε πλήρη διαύγεια.

Όλοι ξέρουμε κάποιον τέτοιο από το στενό περιβάλλον ή τον ευρύτερο κύκλο.
Νευριάζουν όλοι οι ειδικοί με αυτή την διαπίστωση.

Δηλαδή κύριε θέλετε να πείτε ότι ο μπακλαβάς, (το τσιγάρο, το τσίπουρο, το κοκορέτσι κλπ κλπ κλπ) είναι ελιξήριο μακροζωίας....................???????? Σοβαρευτείτε παρακαλώ!!!!!!!!!

Κι όμως όλοι ξέρουμε τέτοιους.
Κι εγώ έχω μιλήσει πολλές φορές για μία θεία μου που κάπνιζε δύο πακέτα τη μέρα έτρωγε λιπαρά και ανθυγιεινά και έφτασε 92. Την βρήκαν μετά από μέρες νεκρή στο σπίτι της και δεν ήξεραν από τι πέθανε. Όσο ζούσε ήταν πλήρως ενταγμένη στην κοινωνική ζωή ζούσε μόνη και ήταν τακτικός θαμώνας των καφενείων της γειτονιάς. Πολιτικοποιημένη δεξιά βασιλόφρων έβγαζε δελτίο με τα νεότερα της βασιλικής οικογένειας των Γλύξμπουργκ και τα συζητούσε με άλλους ηλικιωμένους στο καφενείο 85+++ όλοι.

Και ο παππούλης στο χωριό συνήθως πεθαίνει στο δρόμο για το σπίτι και τον βρίσκουν εκεί οι συγχωριανοί του. Τον πάνε στο νοσοκομείο διαπιστώνεται ο θάνατος.

Τι συμβαίνει με όλους αυτούς?
Τι κοινό χαρακτηριστικό έχουν όλοι τους?

Άλλος καπνίζει άλλος τρώει μπακλαβάδες με το ταψί, άλλος τρώει παστουρμά για πρωινό και κάποιοι άλλοι μπορεί να κάνουν μια πιο συντηρητική ζωή τρώγοντας το καθιερωμένο φαγητό το σπιτικό.

Όλοι λίγο έως πολύ ατίθασοι δεν πήγαιναν για γιατροσκαλίσματα.
Μπορεί να είχαν καρκίνο από μικρή ηλικία που ποτέ δεν διαγνώστηκε γιατί δεν ήθελαν να το μάθουν.
Κανείς ποτέ δεν θα μπορέσει να μάθει πόσα χρόνια μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος έχοντας καρκίνο μη διαγνωσμένο.
Κανείς επιστήμονας δεν θα μάθει ποτέ πως εξελίσεται ένας καρκινικός όγκος που πιθανόν να υπάρχει μέσα στο σώμα αλλά ο "ιδιοκτήτης" του αρνείται να σκαλίσει και να ψαχουλέψει παρ όλες τις πιθανές ενοχλήσεις.

Από τη στιγμή που θα βρεθεί νεκρός στο σπίτι του ή στο δρόμο ή στο χωράφι δεν θα του κάνουν αξονική μαγνητική και άλλα τέτοια.

Έτσι παραμένει και πάντα θα παραμένει μυστήριο τι συμβαίνει μέσα στο σώμα όλων αυτών.

Ο πατέρας μου και η μητέρα μου ήταν σε αυτή την κατηγορία.
Είχαν συμπτώματα που μπορούσα να παραπέμπουν σε καρκίνο επί 30 χρόνια ή και περισσότερο.

Πιθανόν ο καρκίνος να είναι κάτι που εμφανίζεται εξαφανίζεται υποτροπιάζει υποχωρεί χωρίς τελικά να βλάπτει ή να φέρνει το θάνατο από μόνος του.
Όλοι αυτοί οι παππούδες και οι γιαγιάδες πεθαίνουν από άλλη αιτία Από ανακοπή από γρίπη από ουρολοίμωξη από πέσιμο από....... :loco:

Μπορεί να είχαν καρκίνο μπορεί και όχι.

Τα έλεγα και στη μητέρα μου.
Υποψιαζόταν ότι έχει καρκίνο.

Της έδινα θάρρος λέγοντας ότι καρκίνος δεν υπάρχει και αυτό που σκοτώνει είναι οι "θεραπεία"

Η γάτα δεν πέθανε στο πλύσιμο αλλά στο στύψιμο της έλεγα.
Μην πας για γιατροσκαλίσματα γιατί θα σου βρουν αυτό που φοβάσαι της έλεγα. Θα σε βάλουν στο λούκι και στο τρυπάκι.

Για κατανάλωση φαρμάκων λοιπόν και ιδιαίτερα χημειοθεραπευτικών με σκοπό τη μείωση πληθυσμού βάζουν τον κόσμο στο τρυπάκι των διαγνωστικών. Ροζ κορδελάκια, μαραθώνιοι, μπλουζάκια με κύκλους κεντημένους με παγιέτες, φιλανθρωπικές οργανώσεις (αν πέσεις στα νύχια των φιλοπτώχων κάηκες) και το κερασάκι η Ατζελίνα Τζολί να λανσάρει την προληπτική μαστεκτομή.
Τελευταία συζητιέται και η προληπτική χημειοθεραπεία.

Άκουσα για κάποια γνωστή κυρία που μπήκε στο νοσοκομείο για μαστεκτομή στο ένα στήθος για αρχή.
Έκαναν βιοψία και δεν βρήκαν κάτι ανησυχητικό. Της τα μασούσαν αλλά λίγο πολύ της είπαν ότι τα αποτελέσματα της βιοψίας ήταν πολύ καλά Το ίδιο είπαν και στο γιο της. (μπορεί να μην είχε και τίποτα και τσάμπα να έκανε την επέμβαση).
Της είπαν μετά για "προληπτική χημειοθεραπεία" για να ξορκίσουν κάθε κακό και να εξαλείψουν κάθε πιθανότητα να πεθάνει από καρκίνο του μαστού (έτσι κι ελλιώς υπάρχουν πολλοί άλλοι τρόποι και λόγοι να πεθάνει κανείς)
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 19 Μάιος 2018, 11:18

Να θυμίσω βέβαια πως για το βίντεο του Κόλντγουελ, έκρινε σωστό
αυτό το παληκάρι (της φακής τελικά), ξέρετε αυτός ο... "γιατρός"
να μου την πέσει σαν ένας τόνος από τουβλα...

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 29#p299029

Θέλω να πω, πως ό,τι και να λέμε εμείς εδώ για τον καρκίνο
είναι λίγοι, έως ελαχιστότατοι αυτοί που ξεφεύγουν (και βλέπουν
λίγο παραπέρα) από τα "πρέπει" που οριοθετεί η επιστήμη
των κερδοσκόπων στη βιομηχανία θανάτου του καρκίνου.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 880
Εγγραφή: Σάβ 05 Μάιος 2018, 22:28
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 440 φορές
Έλαβε Likes: 169 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Σάβ 19 Μάιος 2018, 14:44

Κάποιος πάει για εξετάσεις.
Τυχαία ή σε τακτική βάση.
Βγαίνει η διάγνωση. " καρκίνος"
Αρχίζει η περιπέτεια της θεραπείας.
Μετά οι αιτίες.
Κάπνιζε, έτρωγε γλυκά, έτρωγε κρέας ή ΔΕΝ έτρωγε κρέας, έπινε, δεν το πρόλαβε νωρίς μπλα μπλα μπλα.
Πιθανόν ο καρκίνος να είναι κάτι που εμφανίζεται εξαφανίζεται υποτροπιάζει υποχωρεί χωρίς τελικά να βλάπτει ή να φέρνει το θάνατο από μόνος του.
Όλοι αυτοί οι παππούδες και οι γιαγιάδες πεθαίνουν από άλλη αιτία Από ανακοπή από γρίπη από ουρολοίμωξη από πέσιμο από....... :loco:
Για κατανάλωση φαρμάκων λοιπόν και ιδιαίτερα χημειοθεραπευτικών με σκοπό τη μείωση πληθυσμού βάζουν τον κόσμο στο τρυπάκι των διαγνωστικών. Ροζ κορδελάκια, μαραθώνιοι, μπλουζάκια με κύκλους κεντημένους με παγιέτες, φιλανθρωπικές οργανώσεις (αν πέσεις στα νύχια των φιλοπτώχων κάηκες) και το κερασάκι η Ατζελίνα Τζολί να λανσάρει την προληπτική μαστεκτομή.
Τελευταία συζητιέται και η προληπτική χημειοθεραπεία.
Ακριβώς όπως τα λές Doctormarkon... :thumb: η διαφθορά του συστήματος σήμερα όσον αφορά το θέμα του καρκίνου δεν έχει προηγούμενο.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 20 Μάιος 2018, 08:04

Μιλούσα με μια γιατρό σε ένα τραπέζι γάμου.
Διαγνώστηκε πριν μία δεκαετία με καρκίνο.
Έκανε χειρουργείο στο στομάχι.
Της σύστησαν χημειοθεραπείες.
Αλλά επειδή είναι γιατρός μπορούσε να αποφασίσει.
Μελέτησε το θέμα πήρε ρίσκα και δεν έκανε.

Η ποιότητα ζωής θα μειωνόταν δραματικά και μόνιμα.
Δεν ήταν τα μαλλιά που πέφτουν (κορυφή του παγόβουνου) αλλά τι παίζει από κάτω στο υπόλοιπο σώμα.
Είχα καιρό να τη δώ και την είδα καλά.

Είπε ότι ο ασθενής έχει κάθε δικαίωμα να αρνηθεί τη χημειοθεραπεία.
Και ο γιατρός έχει υποχρέωση να ενημερώνει για τις μόνιμες και καθοριστικές επιπτώσεις στην ποιότητα ζωής (καμιά φορά φθάνουν σε αδυναμία αυτοεξυπηρέτησης).
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 14 Νοέμ 2018, 20:24

Εικόνα

Εικόνα

πραγματικά μ'έχει κουράσει αυτό το "επιχείρημα"
περί ελπίδας... έλεος δηλαδή. Να μη δείχνουμε καμία άλλη πιθανή λύση
παρά μόνο τη συστημική, γιατί η ελπίδα is a bitch :dunno:

(για τους νεότερους, το βίντεο στο οποίο σχολίασε ο χρήστης,
βρίσκεται στο εναρκτήριο ποστ του νήματος αυτού)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 15 Νοέμ 2018, 09:51

Κάφρος επιστημολάτρης.
Ψάχνει ο κόσμος για ελπίδα?
Όταν πηγαίνεις και 9 στις 10 σου λένε οι γιατροί ότι πάσχεις από ανίατη ασθένεια που διαρκώς θα επιδεινώνεται τι θα κάνεις?
Όταν 9 στις 10 δεν μπορεί να δώσει λύση τότε δεν πρόκειται για επιστήμη αλλά για θρησκεία αυτομαστίγωμα
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 16 Νοέμ 2018, 20:51

doctormarkon έγραψε:
Πέμ 15 Νοέμ 2018, 09:51
Κάφρος επιστημολάτρης.
Ψάχνει ο κόσμος για ελπίδα?
Όταν πηγαίνεις και 9 στις 10 σου λένε οι γιατροί ότι πάσχεις από ανίατη ασθένεια που διαρκώς θα επιδεινώνεται τι θα κάνεις?
Όταν 9 στις 10 δεν μπορεί να δώσει λύση τότε δεν πρόκειται για επιστήμη αλλά για θρησκεία αυτομαστίγωμα
Και όμως οι περισσότεροι άνθρωποι δεν ειναι ενημερωμένοι για αλλες εναλλακτικές θεραπείες και περιμένουν τις όποιες κι αν αυτές υπάρχουν να τους τις πουν οι γιατροί..Και μες στην άγνοια τους οτι βγει προς εναλλακτική πλευρά το βλέπουν ως ψέμα, διοτι οτι πει ο γιατρός δηλαδή, αυτός ξέρει! Ετσι συντηρούν τις όποιες ψευδαισθήσεις αξιοπιστίας προς τα "ανθρωπάκια" με τις λευκές μπλούζες και πολεμούν εκείνους που τους δείχνουν μια αλλη οδό.. Τα γνωστά δηλαδη... Δυστυχώς. Εδω οφείλουν όσοι γνωρίζουν το θέμα καρκίνου καλά να μην αποκλινουν από τους πολέμους εναντίον τους και να διαδίδουν τις όποιες πληροφορίες για κάθε εναλλακτική λύση ...Ειναι θέμα ηθικό προς τον εαυτό τους και προς τους ανθρώπους που τραβάνε τα χίλια μύρια ψυχοσωματικά. Ο γιατρός πιθανόν να ξέρει, αλλα δεν το λέει. Αν όμως το πάθει, ή κάποιος κοντα δικός του, ενδέχεται να αποκλίνει προς αυτά που λεει η ιατρική κοινότητα και να στραφεί σε κάποια εναλλακτική θεραπεία..
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 19 Νοέμ 2018, 19:16

Τυχαίνει κάποιος να τον μισούν μόνο και μόνο επειδή εκφράζει κάποια διαφορετική άποψη ή αν δεν ακολουθεί την πεπατημένη.
Γιαυτό λέω σε όσους ακολουθούν ένα διαφορετικό μονοπάτι σε όποιο τομέα να μην στενοχωριούνται αν οι άλλοι τους κρίνουν αυστηρά γιατί αυτό είναι αναμενόμενο.
Από τη στιγμή που δεν πας στην πεπατημένη οδό θα έχεις εχθρούς και θα σε μισούν.
Θα σε βρίζουν. Αναμενόμενο.
Συνήθισα πλέον και δε με νοιάζει καθόλου.

Στο γραφείο καμιά φορά λέω για Νεφελίμ ερπετοειδείς και ότι η Ελισάβετ είναι ερπετό για να σταυροκοποίούνται και να γελάω
Να πας να σε κοιτάξει γιατρός μου λένε.
Ανοιξε το ίντερνετ να δεις που λένε για το σαυροπρίγκηπα Γουίλιαμ τους λέω.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 19 Νοέμ 2018, 19:21

:lol: :urock:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 31 Ιαν 2019, 16:11

Η Φιλονόη έχει ΠΡΟΦΑΝΩΣ κάνει βαθύτατη έρευνα για τον καρκίνο
και αυτά που είδα στο σάιτ της, είναι πολύ σημαντικά ΚΑΙ χρήσιμα.

Δεν ξέρω πόσοι θα αντέξετε να τα διαβάσετε, αλλά όποιος πάσχει
ή έχει κάποιον αγαπημένο που πάσχει, καλό είναι να τα δει και αυτά.

Δε μεταφέρω το πόνημα γιατί είναι ογκώδες, ένα λινκ αρκεί.
Αξίζει άλλωστε να το δείτε και από την ίδια την πηγή.


Ἔρευνα κατὰ τοῦ καρκίνου μὲ ἐναλλακτικοὺς τρόπους
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 12 Μάιος 2019, 16:17

Ψυχίατρος στέλνει ασθενή στο ψυχιατρείο γιατί αρνείται χημείοθεραπεία !

https://filonoi.gr/2019/05/12/psyxiatro ... therapeia/
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”