Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 16 Νοέμ 2018, 20:51

doctormarkon έγραψε:
Πέμ 15 Νοέμ 2018, 09:51
Κάφρος επιστημολάτρης.
Ψάχνει ο κόσμος για ελπίδα?
Όταν πηγαίνεις και 9 στις 10 σου λένε οι γιατροί ότι πάσχεις από ανίατη ασθένεια που διαρκώς θα επιδεινώνεται τι θα κάνεις?
Όταν 9 στις 10 δεν μπορεί να δώσει λύση τότε δεν πρόκειται για επιστήμη αλλά για θρησκεία αυτομαστίγωμα
Και όμως οι περισσότεροι άνθρωποι δεν ειναι ενημερωμένοι για αλλες εναλλακτικές θεραπείες και περιμένουν τις όποιες κι αν αυτές υπάρχουν να τους τις πουν οι γιατροί..Και μες στην άγνοια τους οτι βγει προς εναλλακτική πλευρά το βλέπουν ως ψέμα, διοτι οτι πει ο γιατρός δηλαδή, αυτός ξέρει! Ετσι συντηρούν τις όποιες ψευδαισθήσεις αξιοπιστίας προς τα "ανθρωπάκια" με τις λευκές μπλούζες και πολεμούν εκείνους που τους δείχνουν μια αλλη οδό.. Τα γνωστά δηλαδη... Δυστυχώς. Εδω οφείλουν όσοι γνωρίζουν το θέμα καρκίνου καλά να μην αποκλινουν από τους πολέμους εναντίον τους και να διαδίδουν τις όποιες πληροφορίες για κάθε εναλλακτική λύση ...Ειναι θέμα ηθικό προς τον εαυτό τους και προς τους ανθρώπους που τραβάνε τα χίλια μύρια ψυχοσωματικά. Ο γιατρός πιθανόν να ξέρει, αλλα δεν το λέει. Αν όμως το πάθει, ή κάποιος κοντα δικός του, ενδέχεται να αποκλίνει προς αυτά που λεει η ιατρική κοινότητα και να στραφεί σε κάποια εναλλακτική θεραπεία..
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 19 Νοέμ 2018, 19:16

Τυχαίνει κάποιος να τον μισούν μόνο και μόνο επειδή εκφράζει κάποια διαφορετική άποψη ή αν δεν ακολουθεί την πεπατημένη.
Γιαυτό λέω σε όσους ακολουθούν ένα διαφορετικό μονοπάτι σε όποιο τομέα να μην στενοχωριούνται αν οι άλλοι τους κρίνουν αυστηρά γιατί αυτό είναι αναμενόμενο.
Από τη στιγμή που δεν πας στην πεπατημένη οδό θα έχεις εχθρούς και θα σε μισούν.
Θα σε βρίζουν. Αναμενόμενο.
Συνήθισα πλέον και δε με νοιάζει καθόλου.

Στο γραφείο καμιά φορά λέω για Νεφελίμ ερπετοειδείς και ότι η Ελισάβετ είναι ερπετό για να σταυροκοποίούνται και να γελάω
Να πας να σε κοιτάξει γιατρός μου λένε.
Ανοιξε το ίντερνετ να δεις που λένε για το σαυροπρίγκηπα Γουίλιαμ τους λέω.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 19 Νοέμ 2018, 19:21

:lol: :urock:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 31 Ιαν 2019, 16:11

Η Φιλονόη έχει ΠΡΟΦΑΝΩΣ κάνει βαθύτατη έρευνα για τον καρκίνο
και αυτά που είδα στο σάιτ της, είναι πολύ σημαντικά ΚΑΙ χρήσιμα.

Δεν ξέρω πόσοι θα αντέξετε να τα διαβάσετε, αλλά όποιος πάσχει
ή έχει κάποιον αγαπημένο που πάσχει, καλό είναι να τα δει και αυτά.

Δε μεταφέρω το πόνημα γιατί είναι ογκώδες, ένα λινκ αρκεί.
Αξίζει άλλωστε να το δείτε και από την ίδια την πηγή.


Ἔρευνα κατὰ τοῦ καρκίνου μὲ ἐναλλακτικοὺς τρόπους
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 12 Μάιος 2019, 16:17

Ψυχίατρος στέλνει ασθενή στο ψυχιατρείο γιατί αρνείται χημείοθεραπεία !

https://filonoi.gr/2019/05/12/psyxiatro ... therapeia/
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 14 Μάιος 2019, 23:39

Κάτι έλεγες στο λαιβ για βιτ C και ότι είναι συνθετική αυτή με χάπια γιατί χτυπάει τον καρκίνο.
Πολλά πορτοκάλια σε χυμό ή ολόκληρα αλλά και πιπεριά Φλωρίνης σε χυμό. 4 έχουν 1000 mg βιτ C

Δημοσίευσα στο Φ/Β το άρθρο της Φιλονόης για το κορίτσι που ήθελαν να πάει στο ψυχιατρείο επειδή δε δεχόταν να κάνει χημειοθεραπεία.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 15 Μάιος 2019, 00:18

doctormarkon έγραψε:
Τρί 14 Μάιος 2019, 23:39
Κάτι έλεγες στο λαιβ για βιτ C και ότι είναι συνθετική αυτή με χάπια γιατί χτυπάει τον καρκίνο.
Πολλά πορτοκάλια σε χυμό ή ολόκληρα αλλά και πιπεριά Φλωρίνης σε χυμό. 4 έχουν 1000 mg βιτ C



σε πρόλαβε άλλος που είπε και κάτι παραπάνω.
Το έβαλα εδώ ως χρήσιμη πληροφορία viewtopic.php?p=314019#p314019



doctormarkon έγραψε:
Τρί 14 Μάιος 2019, 23:39
Δημοσίευσα στο Φ/Β το άρθρο της Φιλονόης για το κορίτσι που ήθελαν να πάει στο ψυχιατρείο επειδή δε δεχόταν να κάνει χημειοθεραπεία.


καλά στο Υγεία που πήγαινα πρόπερσι για ακτινοβολίες, όλο μα ΟΛΟ το νοσηλευτικό
προσωπικό (και κάμποσοι γιατροί) με θεώρησαν εντελώς παρανοϊκή όταν πήγα
να μιλήσω για τα εμβόλια (έφαγα επίθεση και δεν επεκτάθηκα- δεν είχε νόημα
με τους υπνωτισμένους)
κι όταν τους είπα πως δε δέχομαι επ'ουδενί χημειοθεραπείες...
εκεί πια, είπαν πως θέλω σίγουρα ζουρλομανδύα. :P

Οκ μυαλά είναι αυτά. Άλλα πλήρως παραδομένα, άλλα εν μέρει σκεπτόμενα,
άλλα εντελώς αυτόνομα σκεπτόμενα... Η τραγωδια παίζει στην πρώτη περίπτωση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από FireflyEarth » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:04

Μου φάνηκε το πιο κατάλληλο νήμα για να βάλω μια πρόσφατη ανακάλυψη :dunno:

Έρευνα: Τυχαία ανακάλυψη ανοσοποιητικού κυττάρου μπορεί να οδηγήσει στη θεραπεία όλων των καρκίνων
Ένα νέο είδος ανοσοποιητικού κυττάρου που εξοντώνει σχεδόν όλα τα καρκινικά κύτταρα, ανακαλύφθηκε τυχαία από Βρετανούς επιστήμονες, οι οποίοι -αν και είναι ακόμη νωρίς- αισιοδοξούν ότι ίσως στο μέλλον η ανακάλυψη τους αποδειχθεί ιστορική για τη θεραπεία του καρκίνου. Αλλά αυτό θα πρέπει να επιβεβαιωθεί μετά από κλινικές δοκιμές σε ανθρώπους.

Οι ερευνητές της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Κάρντιφ, με επικεφαλής τον καθηγητή 'Αντριου Σιούελ, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό ανοσολογίας "Nature Immunology", ανέλυαν δείγματα από μια τράπεζα αίματος της Ουαλίας, αναζητώντας ανοσοποιητικά κύτταρα που μπορούν να καταπολεμήσουν τα βακτήρια, όταν βρήκαν ένα νέο τύπο Τ-κυττάρου με σημαντικές αντικαρκινικές ικανότητες.

Το εν λόγω κύτταρο διαθέτει ένα άγνωστο έως τώρα είδος υποδοχέα (TCR), που του επιτρέπει να αναγνωρίζει και να στρέφεται εναντίον των καρκινικών κυττάρων αποκλειστικά, αγνοώντας τα υγιή κύτταρα, μέσω ενός μηχανισμού που δεν είναι ακόμη σαφής στους επιστήμονες. Οι εργαστηριακές μελέτες που ακολούθησαν, έδειξαν ότι αυτά τα ανοσοκύτταρα καταστρέφουν τους καρκίνους του δέρματος, του αίματος, του εντέρου, του μαστού, των οστών, του προστάτη, των ωοθηκών, των νεφρών και του τραχήλου της μήτρας.

Ο δρ Σιούελ δήλωσε ότι είναι «άκρως ασυνήθιστο» να βρίσκεται ένα κύτταρο με τόσες αντικαρκινικές δυνατότητες, πράγμα που δίνει ελπίδες ακόμη και για μια καθολική θεραπεία του καρκίνου στο μέλλον, σύμφωνα με το BBC και τις βρετανικές «Ιντιπέντεντ» και «Τέλεγκραφ».

«Ήταν μια τυχαία ανακάλυψη, κανείς δεν ήξερε ότι αυτό το κύτταρο υπήρχε. Η ανακάλυψη μας εγείρει την προοπτική μιας καθολικής θεραπείας για τον καρκίνο, ένα μοναδικό Τ-κύτταρο που θα είναι ικανό να καταστρέφει πολλούς διαφορετικούς τύπους καρκίνου στον πληθυσμό. Έως τώρα κανείς δεν πίστευε ότι κάτι τέτοιο θα ήταν δυνατό», τόνισε ο Βρετανός ανοσολόγος.

ΑΠΕ-ΜΠΕ
ΠΗΓΗ: https://eleftheriaonline.gr/ellada-kosm ... WBz67pM9WM
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 21 Ιαν 2020, 16:34

Η εργασία του Τ κυττάρου είναι να καταστρέφει καρκινικά κύτταρα.

Αυτόν τον νέο τύπου Τ κύτταρο νομίζει κάνεις πως μπορεί να δράσει και να καταστρέψει τα καρκινικά κύτταρα όταν το λεμφικό σύστημα δυσλειτουργεί ή έχει πάθει μεγάλη ζημιά;

Απ'ότι διαβάζω , "τα μακροφάγα έχουν, επίσης, ένα ζωτικό ρόλο με το να επεξεργάζονται αντιγόνα και να τα παρουσιάζουν στα Τ κύτταρα, ενεργοποιώντας έτσι την ειδική ανοσολογική απάντηση".
Χωρίς τα μακροφαγα λοιπόν τα Τ κύτταρα εργασία δεν κάνουν.
https://www.iatronet.gr/iatriko-lexiko/ ... ttaro.html

Τα μακροφαγα :
https://www.iatronet.gr/iatriko-lexiko/makrofago.html

Τα T cell σε δράση :
https://youtu.be/jgJKaP0Sj5U
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 21 Ιαν 2020, 20:23

Να υποθέσω ότι το κύτταρο αυτό όλοι μας το έχουμε υπό φυσιολογικές συνθήκες, και κατά συνέπεια παθαίνεις καρκίνο όταν δεν το αναπαράγεις. Άρα η ιδέα είναι να το αναπαράξεις μόνος σου, είτε μέσω της διατροφής, είτε μέσω του να ελέγχεις το νου σου και τα συναισθήματά σου, είτε συνδυασμός αυτών.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 21 Ιαν 2020, 21:43

OTTO έγραψε:
Τρί 21 Ιαν 2020, 20:23
Να υποθέσω ότι το κύτταρο αυτό όλοι μας το έχουμε υπό φυσιολογικές συνθήκες, και κατά συνέπεια παθαίνεις καρκίνο όταν δεν το αναπαράγεις. Άρα η ιδέα είναι να το αναπαράξεις μόνος σου, είτε μέσω της διατροφής, είτε μέσω του να ελέγχεις το νου σου και τα συναισθήματά σου, είτε συνδυασμός αυτών.
Ναι,όλοι το έχουμε το κύτταρο αυτό.Σε περίπτωση που τα T κύτταρα έχουν πρόβλημα, τότε την λύση την δίνει η φυση με το THC της κάνναβης,που κάνει την ίδια δουλειά.Επίσης θεωρώ πως πιθανον τα καρκινικά κυτταρα γίνονται πολλα και καταστρεφουν τον οργανισμό επειδή τα T κύτταρα δεν παίρνουν άμεσα εντολή/σήμα από τα μακροφάγα .
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 21 Ιαν 2020, 22:00

alkinoos έγραψε:
Τρί 21 Ιαν 2020, 16:34
Τα μακροφαγα :

για αυτά (και άλλα σχετικά με καρκίνο) μιλάει το βιντεο που έκανα πρόπερσι



https://www.brighteon.com/63e0cb3b-b796 ... a069491de9


το ότι έφαγαν κάπου 80 ολιστικούς γιατρούς γι'αυτή την ιστορία, ειναι δεδομένο.
Μετά από τόσους θανάτους για συγκάλυψη- ώστε να μη βγει στο φως η θεραπεία
τώρα θα βγει στον κόσμο??? Συγνώμη, αλλά πρέπει να το δω για να το πιστέψω.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 22 Ιαν 2020, 16:21

Γενικά το θέμα με τα T cell και τα μακροφάγα τα οποία όλοι οι άνθρωποι τα έχουν και με την είδηση πως θεραπείας του καρκίνου με νέο τύπου T cell,το οποίο μας ειρωνεύονται κατάμουτρα,λες και τα δικά μας T cell και μακροφάγα δεν κάνουν ,ενώ αυτά που βρήκαν οι επιστήμονες κάνουν για να κατάπολεμήσουν το καρκίνο,είναι πονηρό και μη αληθές.

Εξήγησα παραπάνω πως τα μακροφάγα είναι στην ουσία οι ανιχνευτές και τα T cell οι εξολοθρευτές, βέβαια για να συνδυαστεί αυτή η συνεργασία ο οργανισμός οφείλει να είναι υγιής και σε οποιαδήποτε ανισορροπία, ένα από τα δύο ή ακόμα και τα δύο να αδυνατούν ,τα καρκινικά κύτταρα πολλαπλασιοζονται.

Υποπτεύομαι πως η εν λόγω θεραπεία εμπεριέχει και "κάτι" άλλο που δεν το λένε ...διότι σε έναν εξασθενημένο οργανισμό που αδυνατεί,η θεραπεία θα πρέπει να είναι ισχυρή.Και όταν λέω θεραπεία εννοώ θεραπεία με την ετυμολογία και ερμηνεία της λέξης,και όχι με αυτή που τις αποδίδουν οι γιατροί.

Βέβαια, για να υπάρξει όντως θεραπεία, θα πρέπει να απουσιάζουν οι χημείοθεραπείες και οι ακτινοβολίες.Το νέο ενισχυμένο Τ cell που θεραπεύει σε αυτή την περίπτωση είναι το ένα και μοναδικό που πλησιάζει τα δικά μας και κάνει ακριβώς το ίδιο !

T CELL BY THC....
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 22 Ιαν 2020, 18:27

alkinoos έγραψε:
Τετ 22 Ιαν 2020, 16:21
Εξήγησα παραπάνω πως τα μακροφάγα είναι στην ουσία οι ανιχνευτές και τα T cell οι εξολοθρευτές, βέβαια για να συνδυαστεί αυτή η συνεργασία ο οργανισμός οφείλει να είναι υγιής

το πρώτο και απαραίτητο στοιχείο είναι η βιταμίνη D

Το βίντεο που έδωσα παραπάνω, σου το ταγκάρισα και στο φβ
δεν είναι τυχαίο... λέει αναλυτικά πώς και τι....
προτείνω να το δεις προσεκτικά και θα καταλάβεις γιατί το λέω.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 22 Ιαν 2020, 20:42

Ναι ,σωστά! Το είχα δει το βίντεο αυτό όταν το είχες ανεβάσει, τώρα που το βλέπω ξανά καταλαβαίνω και θυμάμαι άρθρα για την έλλειψη βιταμίνης D στους Έλληνες .Βέβαια γνωρίζω πως έναν δύο λόγους για αυτό όπως αντί ηλιακά και γυαλιά ηλίου. Τώρα που βλέπω το βίντεο, βλέπω και άλλους λογους έλλειψης D,πιο σημαντικούς από αυτούς που γνωρίζω και πιο επικίνδυνους για την ανθρώπινη υγιεια.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από kat_woman » Παρ 24 Ιαν 2020, 12:04

alkinoos έγραψε:
Τετ 22 Ιαν 2020, 20:42
Ναι ,σωστά! Το είχα δει το βίντεο αυτό όταν το είχες ανεβάσει, τώρα που το βλέπω ξανά καταλαβαίνω και θυμάμαι άρθρα για την έλλειψη βιταμίνης D στους Έλληνες .Βέβαια γνωρίζω πως έναν δύο λόγους για αυτό όπως αντί ηλιακά και γυαλιά ηλίου. Τώρα που βλέπω το βίντεο, βλέπω και άλλους λογους έλλειψης D,πιο σημαντικούς από αυτούς που γνωρίζω και πιο επικίνδυνους για την ανθρώπινη υγιεια.
Τι ενδιαφέρον βίντεο και μάλλον δεν το είχα δει!
Το θέμα με τη βιταμίνη D είναι κατά την άποψή μου, τεράστιο. Και δεν μου αρκεί η εξήγηση οτι για την έλλειψή της υπεύθυνα είναι τα γυαλιά ηλίου και τα αντιηλιακά, ειδικά σε μία χώρα με τέτοια ηλιοφάνεια όπως η Ελλάδα. Κάτι άλλο τρέχει εδώ.
Και είναι ώρα να κάνω εξετάσεις να δω τη βιταμίνη D μου. Κλασσικά, :loco: έχω έλλειψη και πρέπει να πάρω χάπι. Εγώ και άλλοι 10.000.000 Έλληνες :loco:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Ιαν 2020, 12:29

kat_woman έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 12:04
Τι ενδιαφέρον βίντεο και μάλλον δεν το είχα δει!

τώρα το είδες κι αυτό μετράει

kat_woman έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 12:04
Το θέμα με τη βιταμίνη D είναι κατά την άποψή μου, τεράστιο. Και δεν μου αρκεί η εξήγηση οτι για την έλλειψή της υπεύθυνα είναι τα γυαλιά ηλίου και τα αντιηλιακά, ειδικά σε μία χώρα με τέτοια ηλιοφάνεια όπως η Ελλάδα. Κάτι άλλο τρέχει εδώ.

τρέχει η εμμονή τους να μας ταϊζουν με μεταλλαγμένα και "επεξεργασμένα" στα οποία
αφαιρείται η συγκεκριμένη βιταμίνη ακόμα κι από ξηρούς καρπούς...
Κάτι μου λέει ότι θα βρεις έλλειψη στις εξετάσεις σου, όπως οι περισσότεροι έχουμε
και δεν ξέρω αν το όποιο χάπι θα βοηθήσει, με δεδομένο ότι έκλεισαν το εργοστάσιο
παραγωγής GcMAF που έδινε δομικό και συνδετικό στοιχείο της βιταμίνης με τα μακροφάγα
για να είναι αποτελεσματική η θεραπεία καρκίνου... Το εργοστάσιο το έκλεισαν
ως "παράνομο" και "βλαπτικό" για τον πληθυσμό, ΕΠΕΙΔΗ έδινε καθαρή βιταμίνη D
με τρόπο που την έκανε δομικο και συνδετικό παράγοντα...

Είχα ανεβάσει το παρακάτω βίντεο επίσης πριν 2,5 χρόνια όπως μου το έδωσε
ο Γιώργος ο Τράκερ, και το τίτλισα, αλλά μου το έριξαν στο ΥΤ...
το ξανανέβασα στου Ανταμς την πλατφόρμα



https://www.brighteon.com/d2cbdc48-ee5b ... 9e4f66ef56


πρόκειται για μαρτυρίες ανθρώπων που προλαβαν και πήραν το GcMAF
πριν καταστεί αυτό παράνομο, και θεραπεύτηκαν γρήγορα και τελείως.

Είναι πολλές οι θεραπείες που έχουν βγει κατά καιρούς και καταπνίγηκαν
με άμεση παρέμβαση των κρατών που είναι σφιχταγκαλιασμένα με τις
μεγαλοφαρμακευτικές και τη βιομηχανία καρκίνου (με τα δηλητηριώδη κοκτέηλ
και τις ραδιενεργές ακτινοβολίες) που τους αποφέρουν δισεκατομμύρια...

Όποιος ελπίζει πως θα ακυρώσουν αυτή τη βιομηχανία που θα γκρεμιστεί
αν βγει το καρκινοφάρμακο ελεύθερα στον κόσμο, τρέφει κατά την ταπεινή
γνώμη μου, φρούδες ελπίδες...

Ο,τι κάνουμε, μόνοι μας... σόδα, κουκούτσια βερύκοκου, κανναβέλαιο THC
όποιος το βρει μη μεταλλαγμένο...και δυνατή ψυχολογία

Η Πυγολαμπίδα (το δυνατό ψαχτήρι μας) βρήκε το σάιτ αυτών που πουλάνε GcMAF....
απαγορευτηκε σε αγγλία και γαλλία αλλά με κάποιον τρόπο το πουλάνε
ιντερνετικά... το δίνω εδώ μετ'επιφυλάξεων, γιατί μπορεί και να
μας κυνηγήσουν αν το πάρουμε, ή μπορει να μην είναι τόσο αποτελεσματικό
όσο το αρχικό..... ξέρω 'γω?

https://gcmaf.se/?fbclid=IwAR1utJxCpJuf ... pbNoX8QNuE




πέραν αυτού, ξύπνησε κι ο Κατοχικός
https://katohika.gr/nea-taksi-pragmaton ... i-emvolia/
κάλλιο αργά...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από FireflyEarth » Παρ 24 Ιαν 2020, 13:33

το δίνω εδώ μετ'επιφυλάξεων, γιατί μπορεί και να
μας κυνηγήσουν αν το πάρουμε, ή μπορει να μην είναι τόσο αποτελεσματικό
όσο το αρχικό..... ξέρω 'γω?
Βασούλα μου, το εν λόγο site στην κατηγορία Product /shipping
γράφει τα εξής:
We dispatch Mondays and Tuesdays only, so it doesn’t sit in a warehouse over the weekend. If it does not reach you we send it once only again, without charge. If you don’t get it then, we refund you.
After the first day it loses 3% of its activity a day. So if you are outside Europe, you will lose at least 3% activity. Don’t forget our products go through three activity assays, so we know its fully active before it leaves. If it loses 20% of its activity, its still of excellent quality.

Storage
It keeps for up to 10 years in a freezer, 8 weeks in a fridge. It loses 20% each time you freeze it. So defrost it once, one at a time, and then keep it in a fridge.

Καλό θα ήταν, όποιος αποφασίσει να έρθει σ' επαφή ή ακόμα και ν' αγοράσει, πρώτα να ξεψαχνίσει το site σε όλες τις κατηγορίες/υποκατηγορίες
και ανάλογα την κρίση του, ας πράξει.
Αυτό που κατάλαβα, είναι ότι η εταιρία του David Noakes συνεχίζει να λειτουργεί διαδικτυακά, με άλλο λογότυπο ναι μεν,
αλλά κάτω από τη φίρμα γράφει: by immuno biotech (έτσι λεγόταν αρχικά η εταιρία του).
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από FireflyEarth » Παρ 24 Ιαν 2020, 13:46

kat_woman wrote:
Το θέμα με τη βιταμίνη D είναι κατά την άποψή μου, τεράστιο. Και δεν μου αρκεί η εξήγηση οτι για την έλλειψή της υπεύθυνα είναι τα γυαλιά ηλίου και τα αντιηλιακά, ειδικά σε μία χώρα με τέτοια ηλιοφάνεια όπως η Ελλάδα. Κάτι άλλο τρέχει εδώ.
Πριν 2-3 χρόνια το είχα συζητήσει με την παιδίατρο της κόρης μου, γιατί κάποια στιγμή παρουσίασε έλλειψη βιταμίνης D
μετά από εξετάσεις που της έκανα. Το λοιπόν, εξέφρασα την ίδια απορία: Πως γίνεται στην Ελλάδα με ηλιοφάνεια
9-10 μήνες το χρόνο, να υπάρχει έξαρση έλλειψης βιταμίνης D στα παιδιά! Δηλαδή τι να πουν οι βόρειοι λαοί (Σουηδοί)...
Μου απάντησε πως μετά από έρευνες και μελέτες, κατέληξαν οι επιστήμονες πως ο ήλιος είναι δευτερεύων παράγοντας
για τη σύνθεση της βιταμίνης D και πως αυτό που μετράει κυρίως, είναι η λήψη της από τα ψάρια. Για Ελλάδα μου πρότεινε
σαρδέλα. Γι' αυτό οι Σουηδοί δεν παρουσιάζουν έλλειψη D, παρ' όλο που δεν έχουν ηλιοφάνεια, όσο εμείς.
Τώρα, χαζομάρες μου είπε;;; Χαζομάρες γράφω! :dunno:

Βέβαια, η κόρη μου ούτε να τα δει ζωγραφιστά τα ψάρια (μόνο ψαρόσουπα),
οπότε καταφεύγω σε φυσικά σκευάσματα από το φαρμακείο.
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από kat_woman » Παρ 24 Ιαν 2020, 13:53

ArELa έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 12:29

Κάτι μου λέει ότι θα βρεις έλλειψη στις εξετάσεις σου, όπως οι περισσότεροι έχουμε
και δεν ξέρω αν το όποιο χάπι θα βοηθήσει,
Μα έχω ήδη, διαπιστωμένα, εδώ και 2 χρόνια και έπαιρνα αγωγή. Απλά, πρέπει τώρα να κάνω ξανά, να δω πού βρίσκομαι. Στοίχημα οτι παααααλι θα έχω έλλειψη? :loco:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Ιαν 2020, 16:18

Σε σχέση με το βίντεο που έβαλα και στην άλλη πλατφόρμα και ήδη
κοντεύει τα χίλια κλικς


https://www.brighteon.com/63e0cb3b-b796 ... a069491de9

είδα μια πολύ εύστοχη τοποθέτηση στον κώδικα μυστηρίων που το κοινοποίησα

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 24 Ιαν 2020, 19:45

FireflyEarth έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 13:46
kat_woman wrote:
Το θέμα με τη βιταμίνη D είναι κατά την άποψή μου, τεράστιο. Και δεν μου αρκεί η εξήγηση οτι για την έλλειψή της υπεύθυνα είναι τα γυαλιά ηλίου και τα αντιηλιακά, ειδικά σε μία χώρα με τέτοια ηλιοφάνεια όπως η Ελλάδα. Κάτι άλλο τρέχει εδώ.
Πριν 2-3 χρόνια το είχα συζητήσει με την παιδίατρο της κόρης μου, γιατί κάποια στιγμή παρουσίασε έλλειψη βιταμίνης D
μετά από εξετάσεις που της έκανα. Το λοιπόν, εξέφρασα την ίδια απορία: Πως γίνεται στην Ελλάδα με ηλιοφάνεια
9-10 μήνες το χρόνο, να υπάρχει έξαρση έλλειψης βιταμίνης D στα παιδιά! Δηλαδή τι να πουν οι βόρειοι λαοί (Σουηδοί)...
Μου απάντησε πως μετά από έρευνες και μελέτες, κατέληξαν οι επιστήμονες πως ο ήλιος είναι δευτερεύων παράγοντας
για τη σύνθεση της βιταμίνης D και πως αυτό που μετράει κυρίως, είναι η λήψη της από τα ψάρια. Για Ελλάδα μου πρότεινε
σαρδέλα. Γι' αυτό οι Σουηδοί δεν παρουσιάζουν έλλειψη D, παρ' όλο που δεν έχουν ηλιοφάνεια, όσο εμείς.
Τώρα, χαζομάρες μου είπε;;; Χαζομάρες γράφω! :dunno:

Βέβαια, η κόρη μου ούτε να τα δει ζωγραφιστά τα ψάρια (μόνο ψαρόσουπα),
οπότε καταφεύγω σε φυσικά σκευάσματα από το φαρμακείο.
Ειχα,και έχω ακομα,υποψίες για τα αντί ηλιακά και τα γυαλιά ηλίου για την έλλειψη. .ΌΜΩΣ το να έχει μικρό παιδί έλλειψη D,είναι ύποπτο και περίεργο (!) Και εδώ θα συμφωνήσω με την kat 101% !!!! Κάτι παίζει, "κατι" τεχνητό μπλοκάρει τον οργανισμό στην απορρόφηση βιταμίνης D ....
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από FireflyEarth » Παρ 24 Ιαν 2020, 20:02

alkinoos έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 19:45
Ειχα,και έχω ακομα,υποψίες για τα αντί ηλιακά και τα γυαλιά ηλίου για την έλλειψη. .ΌΜΩΣ το να έχει μικρό παιδί έλλειψη D,είναι ύποπτο και περίεργο (!) Και εδώ θα συμφωνήσω με την kat 101% !!!! Κάτι παίζει, "κατι" τεχνητό μπλοκάρει τον οργανισμό στην απορρόφηση βιταμίνης D ....
Για αντηλιακά ή γυαλιά ηλίου δε μου είχε πει κάτι...
Συγνώμη αν τυχόν στα γραφόμενά μου εννοήθηκε πως
το παιδί είναι βρέφος. Πριν 3 χρόνια στα 14 ήταν.
Πάντως και τους φίλους/φίλες της που έχω ρωτήσει
οι περισσότεροι/ες -κοπέλες κυρίως- πάσχουν από έλλειψη.
(κάτι που είχε επιβεβαιώσει και η παιδίατρος).
Δυστυχώς, φαντάζομαι πως την απάντηση τη δίνει το video που ανέβασε η Βασούλα...
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 24 Ιαν 2020, 20:13

FireflyEarth έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 20:02
alkinoos έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 19:45
Ειχα,και έχω ακομα,υποψίες για τα αντί ηλιακά και τα γυαλιά ηλίου για την έλλειψη. .ΌΜΩΣ το να έχει μικρό παιδί έλλειψη D,είναι ύποπτο και περίεργο (!) Και εδώ θα συμφωνήσω με την kat 101% !!!! Κάτι παίζει, "κατι" τεχνητό μπλοκάρει τον οργανισμό στην απορρόφηση βιταμίνης D ....
Για αντηλιακά ή γυαλιά ηλίου δε μου είχε πει κάτι...
Συγνώμη αν τυχόν στα γραφόμενά μου εννοήθηκε πως
το παιδί είναι βρέφος. Πριν 3 χρόνια στα 14 ήταν.
Πάντως και τους φίλους/φίλες της που έχω ρωτήσει
οι περισσότεροι/ες -κοπέλες κυρίως- πάσχουν από έλλειψη.
(κάτι που είχε επιβεβαιώσει και η παιδίατρος).
Δυστυχώς, φαντάζομαι πως την απάντηση τη δίνει το video που ανέβασε η Βασούλα...
Για την ηλικία τη δική μου, 14 ετών μικρό παιδί είναι. ..δεν έγραφα για βρέφος. Τα αντί ηλιακά και τα γυαλιά ηλίου είναι δική μου υπόθεση.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Dr Coldwell: Κάθε καρκίνος θεραπεύεται (και άλλοι)

Δημοσίευση από FireflyEarth » Παρ 24 Ιαν 2020, 20:27

alkinoos έγραψε:
Παρ 24 Ιαν 2020, 20:13
Για την ηλικία τη δική μου, 14 ετών μικρό παιδί είναι. ..δεν έγραφα για βρέφος. Τα αντί ηλιακά και τα γυαλιά ηλίου είναι δική μου υπόθεση.
Κι όμως τα αντηλιακά εμποδίζουν το υπεριώδες φάσμα της ηλιακής ακτινοβολίας (UVB) να εισέλθει στο δέρμα.
Καθόλου αβάσιμη υπόθεση, η οποία είναι γεγονός.
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”