Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 03 Αύγ 2012, 01:21

Δε γίνεται να μη βάλω (μεταφρασμένο πάντα) άλλο ένα ποστ "σοφιας"-γνώσης και επιγνωσης του Πωλ...
Πιστεύω πως σε πολλους θα φανεί χρήσιμο.

Πωλ έγραψε:Αν κάποιος που με διαβάζει εκδηλώνει συμπτώματα σαν της γρίππης, ή κρυολογήματος, η πονοκεφάλους, ή έχει ναυτίες, ή τάση προς έμετο, αυτό οφείλεται στην επίδραση των αλλαγών στις δονήσεις και και εργάτες του φωτός είναι εξαιρετικά ευαίσθητοι σε αυτό. Το DNA μας ενεργοποιείται με φως. Αυτό σημαίνει πως προκύπτει η μετάβαση από κύτταρα άνθρακα, σε κυτταρα κρυσταλλικά.

Και θα εκδηλωθούν πολλά συμπτώματα της σωματικής ενεργοποίησης του φωτός, αλλά αυτό είναι σταθμός στην εξέλιξή μας και πρέπει να το γιορτάζουμε.

Να αφουγγράζεστε το σώμα σας καθώς θα αφυπνίζεται το DNA σας και η διατροφή/υδάτωση, είναι υψίστης σημασίας. Τα ωμά τρόφιμα όπως λαχανικά και μπόλικοι ξηροι καρποί, ωφελούν πολύ.

Αποφεύγετε το νερό της βρύσης, αφού αυτό ασβεστοποιεί την επίφυσή σας και προκαλούνται πονοκέφαλοι. Ο πονοκεφαλος είναι περιβαλλοντικός και μας χτυπάει γιατί το έχουν σχεδιάσει, για να εμποδίσουν την "άνθιση" της επίφυσής σας. 'Οταν αυτή ασβεστοποιείται, εκδηλώνει πονοκεφάλους και ημικρανίες.

Το νερο της βρυσης είναι γεμάτο κατασταλτικά για να εμποδίσουν την επίφυσή σας να ανοίξει, διότι αυτό θα ήταν εφιάλτης για την ελίτ. Οπότε μας δηλητηριάζουν. Μπορουμε να το περιορίσουμε δυναμικά αυτό, μέχρι να εξαλειφθεί εντελώς.

Κοιτάξτε μέσα στον βραστήρα σας και θα δείτε πως είναι η επίφυσή σας σε κατάσταση ασβεστοποίησης.

Μπορείτε να ευλογείτε το νερό σας με λόγια ανυστερόβουλης αγάπης. Το νερό ανταποκρίνεται στις προθέσεις, είτε καλές είτε κακές. Κοιτάξτε τα πειράματα (κατά)ψυξης του νερού στο youtube, για να έχετε πιο ξεκάθαρη ανάλυση για το πώς το νερό είναι ζωτικό και η κατάστασή του είναι επισης ζωτικής σημασίας.
(ΙΟΝίτσα το τόπικ που έψαχνα... :wink: )

Εγώ έχω αμέθυστο κρύσταλλο στα μπουκάλια μου με νερό και ο αμέθυστος κρύσταλος δέχεται κώδικα ευλογίας με το ηλιακό φως και την ανυστερόβουλη αγάπη.

Οι κρεατοφάγοι θα ταλαιπωρηθουν, γιατι η ενεργεια του κυματος φωτος εντείνεται και εκδηλώνεται στο σώμα μας, οπότε το κρέας είναι ακατάλληλο...

Τα σφαγιασμένα ζώα ξέρουν ότι τα παχαίνουν για τη σφαγη και ζουν μέσα στον ΦΟΒΟ. Γιατί να καταναλώσετε αυτον τον φόβο; Ειναι παράλογο να συνεχισετε να το κάνετε αυτό στο σώμα σας. Γι'αυτό ειδικά το κόκκινο κρέας προκαλεί και καρκίνους. Ο καρκινος είναι δυσλειτουργία στο σώμα και βασίζεται στον φόβο.

Αν δεν βασίζεται στον φόβο, ειναι περιβαλλοντικός και αυτό σχετίζεται με το στρές. Η φτώχεια είναι περιβαλλοντικό συλλογικό στρες. Είμαστε θύματα πολλων άλλων εκδηλώσεων περιβαλλοντικής κακοποίησης. 'Ολα αυτά θ'αλλάξουν σύντομα.

Το κύμα φωτός φέρνει ίαση και πρέπει να θυμόμαστε ότι με την ίαση έρχεται και κάποιος πόνος, είτε συναισθηματικός είτε σωματικός... όλα αυτά οφείλονται σε αιώνες συστηματικής κακοποίησης και στην εσκεμμένη αποβλάκωση του πληθυσμού. Αλλά πρέπει να το περάσετε για να το ξεπεράσετε και αυτό συμβαίνει τώρα.

'Εχετε το νου σας για τα συμπτώματα των δυνάμεων κάθαρσης του κυματος φωτός. 'Οπως το δέχεται η Γαία, έτσι κι εμείς.

Το αλουμίνιο δεν θα πρέπει ποτέ να ερχεται σε επαφή με το φαγητό μας, οπότε τα ποτά που είναι σε κουτακια αλουμινίου, είναι πολύ τοξικά και μόρια του κράματος αυτού, υπάρχουν και στα chem-trails. Και πάλι, το κάνουν κυρίως για να καταστείλουν την επίφυση.

Μόλις "ανθίσει" η επίφυση, τότε όλα θα αποκαλυφθούν στο ρυθμό που μπορεί να διαχειριστεί και να αντέξει το κάθε άτομο, λόγω της ΓΝΩΣΗΣ του DNA σας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 03 Αύγ 2012, 17:30

...παρατηρώντας την διατροφική συμπεριφορά από το 2009 και μέχρι τώρα,όταν ήρθε το μήνυμα να μειώσω να τρώω κόκκινο κρέας,όπως επίσης σταμάτησα τα αναψυκτικά ,το αλκοόλ,πίτες,πίτσες κ.α , το δέχτηκα χωρίς δεύτερη κουβέντα.Πριν μερικούς μήνες αντιλήφθηκα το γιατί ήρθε το μήνυμα...Έγινα αγρότης τότε και είμαι πολλές ώρες στον ήλιο,ειδικά τα καλοκαίρια είμαι και μέχρι 10 ώρες την ημέρα και παρ' ότι πλησιάζω τα δεύτερα άντα,το σώμα μου δείχνει μικρού παιδιού.Θα έλεγα πως υπάρχει μια καθυστέρηση ,παρ'ότι των πολλών καταχρήσεων της προηγούμενης δεκαετίας που εργαζόμουν νύχτα ...εν τω μεταξύ δεν έχω συμπτώματα γρίπης,πυρετού,πονοκεφάλου,ημικρανίες,στρες,φόβου..



...ΟΚ,το ομολογώ ! Οι μόνες καταχρήσεις πια είναι οι καφέδες και ο καπνός...αν θεωρούνται καταχρήσεις βέβαια :lol:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από totispap » Παρ 03 Αύγ 2012, 18:22

στο καλό και τρόμαξα με τον τίτλο.... :lol:
alkinoos έγραψε:πίτες
τι έχουν οι πίτες;
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 03 Αύγ 2012, 18:24

totispap έγραψε:στο καλό και τρόμαξα με τον τίτλο.... :lol:
εσύ πάλι γιατί τρόμαξες με τον τίτλο
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από totispap » Παρ 03 Αύγ 2012, 18:33

ION 4ever έγραψε:εσύ πάλι γιατί τρόμαξες με τον τίτλο
νόμιζα ότι έλεγε για σπυρί... :P
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 03 Αύγ 2012, 20:10

Και για να μην τρομάζει ο Τότης μας, να κάνω ένα συντομότατο σεμινάριο...Γιατι μόνο για σπυρί δεν προκειται φιλε μου- διάβαζε να μαθαίνεις γιατί γηράσκουμε αεί διδασκόμενοι- κι εγώ πρόπερσι τα ξετρύπωσα αυτά...

H επίφυση είναι ένας αδένας στο κέντρο προς το πίσω μέρος του εγκεφάλου, "άχρηστος" κατά την mainstream επιστήμη, αφού υποτίθεται πως δεν έχει βρει τη χρησιμότητά του. Τα λαμόγια όμως τη γνωρίζουν καλά. Είναι η "ασύρματη σύνδεσή" μας με όλα αυτά που τώρα (στην περιορισμένη μας συνειδητότητα) δεν μπορούμε να αντιληφθούμε η να προσλάβουμε.

Ο αδένας αυτός ονομάζεται και "κωνάριον" (αθάνατη αρχαία Ελλάδα) διότι μοιάζει πάρα πολύ στο σχημα του, με κουκουνάρι...
Kαι φυσικά το κουκουνάρι ιστορικά συμβολίζει το λεγόμενο τρίτο μάτι...
(εδω τα σχετικά http://www.conesandstones.com/historical-symbolism.html )

Απόδειξη ότι οι σατανόπληκτοι -αποκρυφιστές-ιλουμιναζί-μασόνοι και δε συμμαζεύεται, γνωρίζουν πολύ καλά τη σημασία της επίφυσης ή κωναρίου, είναι το γεγονός ότι- στη συνήθη πρακτική τους να τα μοστράρουν μπροστά στα μούτρα μας- "δοξάζουν" το κωνάριο, ακόμα και έξω απ'το Βατικανό.

Και διά του λόγου μου το αληθές, ιδού κυρίες και κύριοι...

Εικόνα


Είπατε τίποτα;
Δεν άκουσα... :P

Τυχαίο; Δε νομιζω... εκτος αν απέκτησαν ενα ανεξήγητο βιτσιο με τα κουκουνάρια...
Α, ρε Λουμπαρδιάρη τι μας κάνεις... :lol:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 03 Αύγ 2012, 22:47

ArELa έγραψε:Είπατε τίποτα;
Δεν άκουσα...
Μούγκα στη στρούγκα...
ArELa έγραψε: Τυχαίο; Δε νομιζω...
Τυχαίο? Δε νομίζω… αυτοί ξέρουν...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 03 Αύγ 2012, 22:56

Δεν ξέρω τι σας λέει εσάς αυτή η ιστορία, για μένα πάντως είναι σημαντική.
Από τη στιγμή που πρωτοάκουσα γι'αυτόν τον αδένα (απ'τον Γουίλκοκ) έψαξα εκτενέστερα...
Με "τράβηξε" πολυ το θεμα, και μέσα στο χρόνο έχει αποδειχθεί (στο μυαλό μου) πως παίζει κάτι δυνατό/καταλυτικό/σοβαρό με ό,τι με τραβάει τόσο πολύ.

Είχα δύο ειδών πονοκεφάλους εδώ και 4-5 χρόνια. Ο ένας στη μέση του κρανίου, ο άλλος πιο κάτω στη βάση, εκει που ενωνεται το κρανιο με τον λαιμό. Ο τελευταίος δε, τόσο άγριος που δυσκολευομαι να στρίψω και το λαιμό μου...

Τους απέδιδα και τους δυο σε προκλημακτηριακό-και μετέπειτα-κλημακτηριακό συμπτωμα. Σήμερα ξέρω με απολυτη βεβαιότητα πως μόνο ο δεύτερος είναι κλημακτηριακής φύσης. Ο πρώτος είναι σίγουρα θεμα επίφυσης. Συμβαίνει σε πάαααααααρα πολύ κόσμο, (και σε αντρες που δεν παιζουν στα κλημακτηριακά) πράγμα που εχω διαβάσει επανειλημμενα σε πλείστα όσα σάιτς...

Τελευταία που πηγαινοερχόμαστε Κάλαμο, περνάμε απο Πάρνηθα και γεμίζουμε (κατά δική μου παρότρυνση-απαίτηση) καμιά 20ριά μπουκάλια με νερό απο μια πηγή εκει. Τις μέρες που πίνω απ'αυτό το νερό, ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΠΟΤΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ. (κανενός είδους).
Τυχαίο; Δε νομίζω.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 03 Αύγ 2012, 23:16

είναι λίγο μεγάλο το κείμενο,αλλά πραγματικά αξίζει ...

http://www.mystica.gr/Aquarius.htm


" Κι εδώ μπορούμε να θυμηθούμε ότι ο πλανήτης Ουρανός κυβερνάει τον κωνοειδή αδένα και ο Ερμής το μυξαδένα, από τους κύριους εγκεφαλικούς αδένες, των οποίων η ενεργοποίηση έχει σαν αποτέλεσμα την εσωτερική όραση.

Είναι αλήθεια πως στη Νέα Εποχή όλη η εσωτερική διαδικασία θα διαδραματίζεται κυρίως στο κεφάλι. "
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 04 Αύγ 2012, 00:08

ArELa έγραψε:...περνάμε απο Πάρνηθα και γεμίζουμε (κατά δική μου παρότρυνση-απαίτηση) κ
αμιά 20ριά μπουκάλια με νερό απο μια πηγή εκει. Τις μέρες που πίνω απ'αυτό το νερό,
ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΠΟΤΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ. (κανενός είδους).
Τυχαίο; Δε νομίζω.
+1

Αν θυμάμαι καλά…
η κατανάλωση του ιονισμένου νερού τον βοήθησε
πάρα πολύ στην σκλήρυνση κατά πλάκας.
Τώρα δεν μπορώ να ξανά βρω αυτά τα κείμενα του. :(


http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 988&type=3

Jason Hagan
Here is a description of my water ionizer as well as the equation and graphic theorizing the ability
to travel beyond light speed going beyond Albert's equation E=Mc2. Enjoy!

Jason Hagan
Thanx to David Sereda for the Galaxy Clock
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 04 Αύγ 2012, 02:06

Hlios έγραψε:η κατανάλωση του ιονισμένου νερού τον βοήθησε
πάρα πολύ στην σκλήρυνση κατά πλάκας.
Τώρα δεν μπορώ να ξανά βρω αυτά τα κείμενα του. :(
Δε χρειάζεται. Το έχω ακουστά.
Και να μην το είχα, σε πιστευω. :wink:

Το νεράκι πηγής είναι καθαρό απ'τα ΡΥΠΑΝΤΙΚΑ που ρίχνουν μέσα για να μας καταστέλουν... έχει μεγάλο δίκιο ο Πωλ σ'αυτο- γι'αυτό και ξεκίνησα το τοπικ ανεβάζοντας τη δική του τοποθέτηση.

Η ουσία είναι πως αυτό το νεράκι, με έχει βοηθήσει χειροπιαστά να απαλλαγώ από πονοκεφάλους... Κάποτε μιλούσαν αλλοι για πονοκέφαλο κι αναρωτιόμουν πώς να είναι... τώρα αναρωτιέμαι αν υπάρχει άνθρωπος που δεν τρελαίνεται κάποια στιγμή απο πονοκεφάλους ή ημικρανίες. Ο γιος μου απο παιδί υποφερει απ'αυτούς...κι ακόμα φυσικά, και είναι μόλις 22.

Ξέρω πως είναι δυσκολο για μας τους αστούς-που ζούμε μακρυά απ'την υπαιθρο (άλλη φυλακή κι αυτή που επινόησαν - οι μεγαλουπόλεις) να τρέχουμε ν'αναζητουμε πηγές... Το δεύτερο καλύτερο πράγμα, είναι πριν πιούμε το νεράκι της βρύσης, να εστιάζουμε λίγο σ'αυτό, αφού θα'χουμε αποβάλλει κάθε αρνητισμό (έστω και στιγμιαία) από μέσα μας, να του "μιλάμε" αν θέλετε... να το "ευλογούμε" όπως λέει κι ο Πωλ.. να λένε προσευχή οσοι βοηθιούνται με προσευχή για την αυτοσυγκέντρωση... και μετά να το πίνουμε. 'Η να το κάνουμε όταν γεμίζουμε μπουκαλια, πριν τα βάλουμε στο ψυγείο. Φιλοδοξώ, να'χω κάποια στιγμή μόνο γυάλινα μπουκάλια στο ψυγείο. (Αν βρω κι αμέθυστα κρυσταλλάκια ακόμα καλύτερα, να ρίχνω από ενα σε κάθε μπουκάλι). Το νερακι που θα έχουμε "καθαρισει" κι "ευλογήσει" γιατί όχι, μαζί με μια σωστότερη διατροφή, πιστεύω ότι θα βοηθησει πολύ στην απορρύπανσή μας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από AROTRIS » Σάβ 04 Αύγ 2012, 04:32

Το ιδανικό φυσικά είναι αυτό,νερό από πηγή.
Αλλά στην πόλη βέβαια πρόκειται γιά...μακρινό όνειρο...
Ακόμη καί γιά εμάς εδώ,πού έχουμε σχετικά κοντά την Δίρφυ
δεν είναι καί τόσο εύκολο,να τρέχουμε κάθε λιγο καί λιγάκι...

Η αμέσως καλύτερη λύση,έως την πλήρη απελευθέρωσή μας
είναι ίσως τα φιλτρα,αν και εδώ θα πεί ο...αμφισβητίας
καί πού ξέρω εγώ τι έχει μέσα κι αν έχει αυτό πού λέει...
Τουλάχιστον αυτό πού έχουμε εμείς,εδώ καί μερικού μήνες
από το πρώτο ποτήρι,απομάκρυνε ήδη την δυσάρεστη οσμή
ειδικά τού χλωρίου,ενώ πλέον της βρύσης καί εμφιαλωμένο
είναι αμφότερα...πικρά !!!

Σίγουρα έχει βοηθήσει αισθητά,αν καί οι πονοκέφαλοι δεν έχουν
απομακρυνθεί...εντελώς.
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Τάλως » Σάβ 04 Αύγ 2012, 11:34

Εμενα οι ημικρανιες που εχω απο τα 15 μου και ειμαι 30 πια
μου περνανε(η εστω ελαχιστοποιουνται σε συχνοτητα) σε περιοδους που γυμναζομαι πολυ
αλλως τε οσο σκεφτομαι τον λογο που δημιουργουνται δεν ειναι καθολου παραλογο

α ρε πονος κι αυτος
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Τετ 19 Σεπ 2012, 12:15

Ξέρω πως είναι δυσκολο για μας τους αστούς-που ζούμε μακρυά απ'την υπαιθρο (άλλη φυλακή κι αυτή που επινόησαν - οι μεγαλουπόλεις) να τρέχουμε ν'αναζητουμε πηγές... Το δεύτερο καλύτερο πράγμα, είναι πριν πιούμε το νεράκι της βρύσης, να εστιάζουμε λίγο σ'αυτό, αφού θα'χουμε αποβάλλει κάθε αρνητισμό (έστω και στιγμιαία) από μέσα μας, να του "μιλάμε" αν θέλετε... να το "ευλογούμε" όπως λέει κι ο Πωλ.. να λένε προσευχή οσοι βοηθιούνται με προσευχή για την αυτοσυγκέντρωση... και μετά να το πίνουμε. 'Η να το κάνουμε όταν γεμίζουμε μπουκαλια, πριν τα βάλουμε στο ψυγείο. Φιλοδοξώ, να'χω κάποια στιγμή μόνο γυάλινα μπουκάλια στο ψυγείο. (Αν βρω κι αμέθυστα κρυσταλλάκια ακόμα καλύτερα, να ρίχνω από ενα σε κάθε μπουκάλι). Το νερακι που θα έχουμε "καθαρισει" κι "ευλογήσει" γιατί όχι, μαζί με μια σωστότερη διατροφή, πιστεύω ότι θα βοηθησει πολύ στην απορρύπανσή μας...
Επειδή κι εγώ δεν μπορώ να τρέχω για νερό πηγής, κάνω αυτό ακριβώς και όλα καλά. Πονοκέφαλο πραγμτικό έχω να νιώσω χρόνια. Μπορεί να με πιάσει μια ενόχληση τις δύσκολες μέρες, αλλά σε γενικές γραμμές έχω ξεχάσει τι είναι...

Η επίφυση είναι ο βασικός στόχων των καταστροφέων μας. Και ο μεγαλύτερος κινδυνος αυτή τη στιγμή είναι... οι οδοντόκρεμες. Στην Αμερική που παίζει η φθορίωση του νερού είναι το νερό. Αλλά εδώ ακόμα την έχουμε γλυτώσει. Οι οδοντόκρεμες όμως είναι ένα θέμα, ειδικά για τα παιδιά, που είναι πάνω στην ανάπτυξη και με αυτόν τον τροπο καταστρέφεται η επίφυσή τους και δύσκολα επανέρχεται... Πώς να επανέλθει κάτι που δεν πρόλαβε να αναπτυχθεί σωστά; Γι' αυτό μακριά από οδοντόκρεμες φθορίου, φτιάξτε τη δική σας.
Κατά τ' άλλα υπάρχει και άσκηση απεσβεστοποίησης της επίφυσης. Ψάξτε στο youtube, decalcification of the pineal gland, και θα βρείτε τον τρόπο. Είναι απλό και έχει αποτελέσματα. Μόνο προσοχή δεν πρέπει να γίνεται πάνω από 81 φορές -πολλαπλάσιο του εννιά, γιατί άραγε; Κάτι λέει στα βίντεο- γιατί μετά "ενοχλεί" ας ποιύμε την επίφυση.
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 19 Σεπ 2012, 12:52

από τόπικ σε τόπικ σε πάω, ε ; :lol:

Για το φθόριο έχουμε κάνει τρελές συζητήσεις, κι έχω κάνει μια παρουσίαση του Μπλέιλοκ (ξεκινάει από εδώ), που θεωρώ μία από τις καλύτερες ενημερωτικές μου δουλειές.
Mantam Froufrou έγραψε:Και ο μεγαλύτερος κινδυνος αυτή τη στιγμή είναι... οι οδοντόκρεμες.
...τις οποίες φθοριώνουν από τότε που άρχισαν να φτιάχνουν οδοντόκρεμες υποθέτω. Μπορουμε να φανταστούμε πόσες δεκαετίες έχουν σε (ύπουλη) εφαρμογή την ατζεντάρα της "ευγονικης" (εντελώς ειρωνικό το "ευ" στη λέξη που γουστάρουν να χρησιμοποιουν). Πολυ σωστά τα λες :thumb:
Mantam Froufrou έγραψε:Στην Αμερική που παίζει η φθορίωση του νερού είναι το νερό. Αλλά εδώ ακόμα την έχουμε γλυτώσει.
Αν την έχουμε γλυτώσει, θα οφείλεται (παραδόξως) στην ΕΕ (Μέρκελ-Γερμανία κυρίως) που δεν επιτρέπει τη φθορίωση του νερού. Το 2008 επικοινωνούσα μ'ένα Ελληνόπουλο που δουλευε στο χημείο του κράτους στο Ντύσελντορφ. Του έθεσα κάποια στιγμή τους φόβους μου για πιθανή φθορίωση του νερού στην Ελλάδα. Προσφέρθηκε να το εξετάσει. Του έστειλα ένα (γυάλινο) μπουκαλάκι με νερό ταχυδρομικώς και στη βδομάδα πάνω, επιβεβαίωση ότι το νερό μας δεν είναι φθοριωμένο. Ανακούφιση... 'Ομως, τελη του '09 ανέβηκε το καμάρι των Ιλούμινων στην εξουσία, που ως γνωστόν, ακολουθεί κατά γράμμα τις αμερικανιές ( εισήγαγε π.χ εντατικότατα και τις πίπες της πρασινουλί ανάπτυξης μη χέσω, και πολλά άλλα που δεν αξίζει αναπτύξω σ'αυτό το τόπικ). Ειλικρινά δεν ξέρω αν αποφάσισε να εισαγάγει και την πρακτική της φθορίωσης του νερού. Αναζητώ τον Ελληνα στη Γερμανία, δυστυχώς δεν τον βρίσκω πια. Δεν θεωρώ καθόλου απίθανο να φθοριώνεται το νερό μας σήμερα, αλλά αυτό είναι κάτι που μόνο ένας χημικός (με τον κατάλληλο εξοπλισμό για τα τεστ) μπορεί να βεβαιώσει... Κι αν δεν το έκανε ο ΓΑΠ, έχουμε και τους τωρινούς "σωτήρες" που ετοιμάζονται να ιδιωτικοποιήσουν (-συνώνυμο του ξεπουλήσουν ) την ΕΥΔΑΠ και κατ'επέκτασιν, πολύ πιθανά όλες τις υδάτινες πηγές στη χώρα κάποια στιγμή.
Αυτό μπορεί να φανταστεί μόνο κανείς τι θα συνεπάγεται... (εχουμε και την ατζέντα 21). :?
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Τετ 19 Σεπ 2012, 14:51

Μη μου λες τέτοια! Δε θα υπήρχε μια ανακοίνωση, μια ενημέρωση, κάτι;;;; Μα τι λέω!!!! Θεέ μου, πρέπει να βρω χημικό τώρα!

Και συγγνώμη, πόσο κοστίζει να το πα΄με στο Χημείο του Κράτους βρε συ; Θα πάω ένα σαπούνι μου σε λίγο καιρό, θα ρωτήσω τιμές, και το βλέπω να πηγαίνω κι ένα μπουκαλάκι νερό! Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα, μου άναψες φωτιές!!!!
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από butterfly » Παρ 28 Σεπ 2012, 13:37

ArELa,δες τι σου'χω!

Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 28 Σεπ 2012, 13:53

Το είδα πεταλουδάκι μου, με προλαβες!
εδώ και το σχετικό άρθρο

http://www.in5d.com/sunglasses-pineal-gland.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 28 Σεπ 2012, 17:59

butterfly έγραψε:ArELa,δες τι σου'χω!

Χαχαχα πολύ καλό, με έκανε και γέλασα.
Βασικά δεν φορώ ποτέ ηλίου και όποιοι επιμένουν να τα φορούν διαρκώς
τους έχω για και λίγο χαζούς. (εκτός από ψώνια)
Δεν ξέρω πως μου έχει έρθει αυτό, αλλά από ότι φαίνεται έχω πέσει μέσα.
Χαχαχα. Έχω λυθεί στο γέλιο μιλάμε.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 28 Σεπ 2012, 18:24

Δυστυχώς Ηλιε μου είμαι από τους λίγο χαζούς :P (όχι ψώνιο ελπίζω).
Η αντηλιά βλέπεις... αυτή η άτιμη, μου τσακίζει το γαλανό μου, και αναγκαστικά καταφεύγω σε γυαλιά ηλίου. (θα το παλέψω όμως να τα φορώ λιγότερο)
Τώρα γιατί γέλασες δεν πολυκατάλαβα, πάντως χαίρομαι που σου'κανε τόσο γελαστερό το όλο θέμα :dance:


Φώτη, για το δικό σου "κέντημα" που ψιλορημάζει το τόπικ, ουδέν σχόλιον, :shutup:
γιατί απλούστατα δε γουστάρω να σε τρέφω Εικόνα :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 28 Σεπ 2012, 18:38

καλε παντα οταν μιλαω σοβαρα νομιζουν οτι τρολαρω. αληθεια ειναι οσα ειπα παραπανω :( :( :( :( :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 29 Σεπ 2012, 11:42

Μετά από ώριμη σκέψη έβγαλα το συμπέρασμα
πως οι ισχυρισμοί του βίντεο για τα γυαλιά ηλίου
δεν μπορούν να είναι απόλυτοι,
γιατί ακόμη και εγώ που δεν φορώ ποτέ
είμαι το ίδιο ίσως και περισσότερο χαζός
από εκείνους που συστηματικά κάνουν χρήση αυτών.
Μπορεί να μην το καταλαβαίνω, γιατί κανένας χαζός
δεν μπορεί να αντιληφτεί πως είναι χαζός,
αλλά το συμπεραίνω από το αποτέλεσμα.
Αν ήμουν έξυπνος θα είχα την ικανότητα να αντιμετωπίζω
τις προκλήσεις με μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας.
Ο χαζός δεν μπορεί να αντιληφτεί την εξυπνάδα των άλλων,
την νομίζει σαν κάποιου είδους ακαταλαβίστικη, παράδοξη,
αλλόκοτη ως και χαζή την συμπεριφορά, αυτή των έξυπνων
και αποδίδει τις επιτυχίες τους στην τύχη.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 29 Σεπ 2012, 12:21

Bασικά, χωρίς να μπω σε αναλύσεις για το τι είναι χαζομάρα, ποιος είναι χαζός και ποιος δεν είναι, ή αν αντιλαμβάνεται καποιος ότι είναι χαζός...
θα συμφωνήσω σε ένα σημείο με τον 'Ηλιο:
Hlios έγραψε:Μετά από ώριμη σκέψη έβγαλα το συμπέρασμα
πως οι ισχυρισμοί του βίντεο για τα γυαλιά ηλίου
δεν μπορούν να είναι απόλυτοι

Ούτε εμένα μου κάνει τόσο σωστό αυτό. Ειδικά αν επιδίδεται κανείς στην ηλιοθέαση κατά την αυγούλα ή τη δύση του ήλιου, νομίζω πως είναι αρκετό. Το να προσπαθείς να αντέξεις την έντονη ηλιακή ακτινοβολία που η Ελλάδα μας ακόμα (ευτυχώς) δέχεται, το να βασανίζει κάποιος ευαίσθητος τα μάτια του- αφήνοντάς τα εκτεθειμένα- όταν δεν αντέχουν την αντηλιά, δε νομίζω πως βοηθάει την επίφυση. Μάλλον στον πολλαπλασιασμό των ρυτίδων βοηθάει. :cool:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Σάβ 29 Σεπ 2012, 12:26

Εγώ που έχω φωτοφοβία στα μάτια λόγω -χαλασμένων- φακών επαφής, χωρίς γυαλιά ηλίου δεν μπορώ να βγω στον δυνατό ήλιο. Εκτός κι αν αποφασίσω να αυτοκτονήσω, γιατί δεν βλέπω πού πάω! Είμαι... νυκτόβιο είδος πλέον! :lol:
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Επίφυση η κωναριο (pineal gland)

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 29 Σεπ 2012, 12:33

Να κάνω μια μικρή διευκρίνηση.
Δεν χρησιμοποιώ ηλίου γιατί φορώ πάντα μυωπικά
που ακόμα και ο διάφανος φακός, τα έχει και αυτός τα φίλτρα του.
Οι φακοί επαφής που στερούντο τέτοιων φίλτρων
καθιστούν την έκθεση στο φως ημέρας ένα βασανιστήριο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”