Hλεκτρονικό τσιγάρο

Διατροφή, βοτανολογία και ο,τιδήποτε άλλο
σχετικό με την υγεία μας
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Δεκ 2011, 17:26

Την Παρασκευή το βράδυ, η κόρη μου'κανε δώρο ένα kολπάκι vapor mania

Εικόνα

Απ'το βράδυ της Παρασκευής έως και αυτή την ώρα που μιλάμε, καπνίζω μόνο αυτό. Και νιώθω μια χαρά, δεν στερούμαι νικοτίνης, δε γίνεται τεκές ο χώρος στον οποίο βρίσκομαι, δεν αδειάζω συνέχεια τασάκια, τελειωσα με τις στάχτες και τα καψίματα, δε γίνεται το στομα μου τσαρούχι, και το κυριότερο...δε λαχανιάζω περπατώντας σε ελαφριά ανηφορα! :xara: (ναι το διαπίστωσα κι αυτό σήμερα, που περπάτησα αρκετά για να πάω εφορία)

Εδώ και μια βδομάδα έκανα έρευνα γι'αυτο το πράγμα, και δε βρήκα κάτι που να μου δημιουργεί υποψίες ή επιφυλάξεις. (ούτε από το Natural News στο οποίο κοίταξα πρώτα). Απεναντίας είδα το FDA να το "καταδικάζει" λυσσαλέα, πράγμα που ξέρετε καλά πώς μου "κάθεται" εμένα. Ήταν μάλλον και το τελικό ερέθισμα για να πω ναι, θα το πάρω, ο κύβος ερρίφθη! Με πρόλαβε η μικρούλα μου, που με συγκίνησε ιδιαιτέρως, και έκτοτε, καπνίζω (ακόμα σαν αράπης) χωρίς να... καπνίζω. Εννοώ χωρίς πίσσα μετά βεβαιότητος, πράγμα που ελαχιστοποιεί τη βλαπτικότητα του καπνίσματος πάρα πολύ. Το "χαρμάνι" (σε λαδάκι) που διάλεξα, είναι το virginia blend, γλυκόπιοτο που λένε, και μ'αρέσει πολύ. Γενικά την καταβρίσκω. Έχω όλα όσα θέλω από ένα τσιγάρο, χωρίς να'ναι τσιγάρο, χωρίς να ενοχλώ κανέναν όταν καπνίζω. Ακόμα και στην εφορία "κάπνιζα" σήμερα, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα ή θέμα.

Ουσιαστικά είναι ένας αργιλές σε μικρογραφία, αφού λειτουργεί επί της αρχής του ατμού.

Οι πρώτες μου εντυπώσεις λοιπόν παίδες, θετικότατες.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα στους καπνιστές, ειδικά σε τσιμινιέρες σαν του λόγου μου. Θα βρουν κυριολεκτικά την υγειά τους. Δεν περίμενα ποτέ ότι μετά από 3 μέρες χρήσης θα έπαυα να λαχανιάζω!

Τώρα αυτό που κάνω είναι ολίγον τζάμπα διαφήμιση, αλλά όπως καταλαβαίνετε, δεν το κάνω για να προωθήσω τις πωλήσεις κανενός. Το κάνω για να προωθήσω μια νέα μέθοδο, λιγότερο βλαπτική, για όσους δεν αποφασίζουν να κόψουν το τσιγάρο με τίποτα. (σαν κι εμένα ένα πράγμα)

[Αν έχετε πληροφορίες για το βαπορμανιάκι, ρίχτε τις, μπορεί να είναι κάτι που μου διέφυγε... Οχι ότι θ'αλλάξει η απόφασή μου, γιατί το νιώθω σίγουρα λιγότερο επιβαρυντικό απ'το κανονικό τσιγάρο, οπως και να'χει... αλλά σίγουρα θα θέλω να γνωρίζω όσα περισσότερα μπορώ για το νέο μου... "βιτσιο" :P ]
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από totispap » Τρί 27 Δεκ 2011, 18:36

Η Τελευταία μου ευκαιρία είναι αυτή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ρε γαμώτο.
Δεν ξέρω τι καπνίζεις Βίκυ αλλά εγώ ντουμανιάζω στριφτό με μανία τρελή,περίσσεια...
Το έψαξα λίγο το θέμα και το μόνο που έχω ακούσει ως τώρα είναι τον δικό μας ΕΟΦ να φωνάζει ότι
δεν έχουν πάρει έγκριση από αυτούς λόγω του ότι η νικοτίνη θεωρείται φάρμακο.Βέβαια όταν λογικά τον ρώτησαν
τι γίνεται με το κανονικό τσιγάρο και γιατί δεν ζητάνε έγκρισή και από εκεί έπεσε τρελό γέλιο...

Αυτά τα λίγα,με γεια λοιπόν και καλοκάπνιστο :thumb:
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Δεκ 2011, 18:52

totispap έγραψε:Δεν ξέρω τι καπνίζεις Βίκυ αλλά εγώ ντουμανιάζω στριφτό με μανία τρελή,περίσσεια...
Eγω Καρέλια Λάιτς κατοστάρια. (Μη σε γελάει το "λάιτς", είναι βαριά κι ασήκωτα). Εξεπλάγην που τα ξεπέρασα με τη μία, ενώ δεν τα άλλαζα με τίποτα εδώ και 16 χρόνια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
Η κόρη μου κάπνιζε Κρέιβεν στριφτό, επίσης μετά μανίας. Το κιτ που πήρε, έχει δύο "πίπες", και τα συνεργα. Οπότε κι οι δυο ξεκινήσαμε Παρασκευή βράδυ. Η μικρή μου που δεν άλλαζε με τίποτα το στριφτό. Ωστόσο, πήγε να κάνει ένα έτσι για πλάκα χθες, και το πέταξε στη δεύτερη τζούρα. Δεν της έκανε καμία αίσθηση- της άρεσε πολυ περισσότερο το νέο χαρμάνι. Μιλαω για το virginia χαρμανακι-λαδάκι που έβαλε όπως είπα και πιο πάνω, το οποίο είναι πραγματικά πολύ πιο ωραίο γευστικά (και για μένα) τρομερά "γλυκόπιοτο". Αν η μικρή απαρνήθηκε τον καπνό της, κι εγώ τα καρελάκια μου, είναι βέβαιο φιλαράκο πως δοθείσης της ευκαιρίας, θα το απαρνηθείς κι εσύ πάραυτα. Μακάρι να'χα το λεφτό να σου στείλω ένα για μπουναμά, αλλά είμαι τελείως στεγνή γμτ... πληρώνω και τα μαλλιοκέφαλά μου για να κάνω διακοπή (στην εφορία)... Αλλιως ειλικρινά θα αγόραζα ένα κιτ και θα'στελνα ένα σε σένα και ένα σε κάποιον άλλο θεριακλή.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Δεκ 2011, 18:55

Ξέχασα να πω ότι εκτός των άλλων ωφελίμων εδώ, μας έρχεται και πιο φτηνά.
Βάλε πως ήθελα 2,5 πακέτα καρέλια, από 3.10 το ένα, μου κόστιζε ένα 8άρι περίπου την ημέρα. Στην προκειμένη, ένα μπουκαλάκι λαδάκι, (το μεγάλο- θα σου πω τα ml όταν πάω σπίτι αν θες- έχει και πιο μικρό/φτηνό), κοστίζει 18Ε. Από τα καπνίσματα που κάναμε (αριμανίως) το τριήμερο και οι δυο μας, υπολογίζουμε πως μας έρχεται περίπου στο 1Ε εκάστη την ημέρα... Που σημαίνει αμφότερες καλυπτόμαστε με 18 Ε για 18 μέρες...
Ακόμα και για 15νθήμερο, πάλι είναι πάμφθηνο για μένα...όταν μόνο εγώ στο 15νθήμερο ήθελα ΜΟΝΗ ΜΟΥ 120ε.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 27 Δεκ 2011, 20:02

Με γειές με γειές!!!
Κάτι θυμόμουν από αρχές Δεκέμβρη , έψαξα και βρήκα αυτό http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=164229 και , όπως το λες και εσύ, μιας και το καταδικαζει και ο ΕΟΦ, ε..τότε κάτι παίζει!Τι θα πει ακριβώς "επιβλαβείς για τον οργανισμό ουσίες"? Τότε γιατι δεν απαγορεύουν την ..πίτσα, που είναι , και καλά, τίγκα στην χολιστερίνη?(και τόσα άλλα, μη τα λέμε τώρα..)
Αυτό με τις απαγορεύσεις ποτέ μου δε το κατάλαβα.Εφόσον το προιόν απευθύνεται σε ενήλικες και μόνον, είμαι εγώ αποκλειστικά υπεύθυνη για την χρήση του.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Δεκ 2011, 20:16

O EOΦ ακολουθεί το FDA. Δεν υπάρχει περίπτωση να πει κάτι διαφορετικό.
'Οταν το σύστημα απαξιώνει ή και απαγορεύει κάτι, ΑΣΦΑΛΩΣ δεν το κάνει γιατί νοιάζεται για την υγεία μας, αλλά διότι θίγονται συμφεροντάκλες μεγαλοΦαρμακευτικών η άλλων κολοσών. Η μόνη ουσία που έχει το συγκεκριμένο, είναι το λαδάκι που προσφέρει τη δυνατότητα του καπνίζειν μέσω του ατμοποιητή. Είναι κάτι σαν αιθέριο έλαιο, ή έτσι μοιάζει, με μια γλυκιά οσμή ταμπάκου (αυτό που πήρα εγώ).

Και για το MMS το μόνο που βρήκαν να πουν είναι ότι προκαλεί στομαχικές διαταραχές και διάρροιες. Σ'εμένα δεν έχει προκαλέσει απολύτως τίποτα όταν το πήρα, αλλά και να υπάρχουν οργανισμοί που έχουν αυτό το σύμπτωμα, δε σημαίνει πως είναι επικίνδυνο για την υγεία. Οι αλλοι...οργανισμοί, αυτοί που μας "προστατεύουν" όμως, αυτό ισχυρίζονται. Διότι πώς εσύ κύριε, θες να θεραπεύσεις πρόβλημα με κάτι που κοστίζει μόνο 12Ε? Τι θα κάνουν οι φαρμακευτικές που μοσχοπουλάνε τα φαρμακοεφευρήματά τους ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ, που ΠΑΝΤΑ αναγράφουν σοβαρές παρενέργειες; Εκεί δεν βλέπω κανέναν ΕΟΦ ή FDA να διαρρηγνύει ιμάτια. Το μόνο που βλέπω, είναι προσφυγές και πιέσεις των φαρμακευτικών να τους επιτραπεί να ΜΗΝ αναγράφουν παρενέργειες, ή των εταιριών τροφίμων (κυρίως τυποποιημένων) που απαιτούν να τους επιτραπεί να ΜΗΝ αναγράφουν οτι το προϊόν τους είναι στην κατηγορία των μεταλλαγμένων.

Αλλοτε είμαστε πολύ ηλίθιοι για να αποφασίσουμε μόνοι μας τι θα βάλουμε μέσα μας, και τότε μας "προστατεύουν", και άλλοτε είμαστε πολύ "ενήλικες" και ικανότατοι ν'αποφασίζουμε μόνοι μας, όπως την εποχή που η κυβέρνηση Σημίτη παρότρυνε εμμέσως πλην σαφώς να τα παίξουμε ολα για όλα στο χρηματιστήριο για να πλουτίσουμε, κι όταν άρχισαν οι αυτοκτονίες, τότε το επιχείρημα ήταν "ενήλικες ήσασταν, ας προσέχατε"... Και φυσικά, πάλι έκαναν κουκουλώματα και γαργάρες.

Απ΄όπου κι αν το πιάσεις το σύστημα, είναι τόσο σάπιο, που πρέπει να προσέχεις πού αγγίζεις μην πάθεις καμιά γάγγραινα!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από butterfly » Τρί 27 Δεκ 2011, 21:51

Πω,πω,τι κανετε!Καλε,ο ΕΟΦ μας λεει οτι ειναι φτου κακα,καρκινογονο!Κι εσεις το καπνιζετε;Α,παπαπαπα!Τσιγαρακι καπνιστε,που ειναι θρεπτικο!Οχι σαν αυτη την παλιοπιπα,που ειναι παφ και αρρωστεια!Το καλο μας θελει ο ΕΟΦουλης μας,δεν τον πιστευετε; :lol:

Φιλος μας θεριακλης,με 4 πακετα την ημερα,ατμιζει τωρα πια και βρηκε την υγεια του.Και σαν αυτον εχω ακουσει τις τελευταιες 15 μερες πολλους.Και κλαααααααμα οι καπνοβιομηχανιες!!!!!!! :( :( :( :( :( :( :( :(
Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
Xamenos
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιουν 2011, 22:43
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Χανιά

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Xamenos » Τρί 27 Δεκ 2011, 21:53

Εγώ έχω πάρει αυτό εδώ
Alter eGo-T
Εικόνα
και το χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες περίπου.
Το ίδιο πράγμα είναι απ ότι είδα με το δικό σου Arela.
Είχα σκοπό να ανοίξω θέμα σχετικά απλά το τρέναρα εσκεμμένα να κάνω τις παρατηρήσεις μου.

Πάμε απ την αρχή.
Στριφτό κάπνιζα αλλά όχι μανιωδώς. 1 μεγάλο πακέτο Holborn μπλε την εβδομάδα.
Μόλις άρχισα το ηλεκτρονικό τσιγάρο πάει πάπαλα ο καπνός, δεν μου κάνει αίσθηση ούτε και να στρίψω τσιγάρο.
Το λαχάνιασμα όντως μειώθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Τα τασάκια μπήκαν στα ντουλάπια, το σπίτι δε μυρίζει πια...

Εγώ πειραματίστηκα με 2-3 καπνούς στην αρχή και εντέλη κατέληξα σε ένα ωραίο χαρμανάκι το Tribeca. Πολύ ωραίος συνδυασμός tobaco με μια ημίγλυκη γεύση.
22 Ευρωπουλάκια τα 30 ml έχει, και μου βγαίνει όλο το πακέτο, μαζί με τις αναμενόμενες φθορές σε ατμοποιητές και πιπάκια, ελαφρώς πιο οικονομικά από το στριφτό.

Το kitάκι το είχα πάρει απο έναν έμπορο εδώ στα Χανιά μιας και το είχα βρει σε πολύ καλή τιμή όσο το έβρισκα και μέσω net απο εξωτερικό...
Πήγα λοιπόν προχθές να πάρω έναν ατμοποιητή και μαθαίνω οτι δεν του στέλνουν τίποτα πια γιατί υπάρχει πρόβλημα με την έγκριση του ηλ. τσιγάρου απο τον ΕΟΦ...... (Εν' το μεταξύ σκασμένος και ο έμπορος)

Τώρα είμαι στο ψάξιμο να δω τι γίνεται με αυτήν την ιστορία αλλιώς θα πρέπει να παραγγέλνω μέσω net ανταλλακτικά, υγρά κλπ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Δεκ 2011, 23:50

To site του δικού μας εδω
http://www.vapormania.gr/index.php?rout ... ry&path=20

κι όπως θα δεις, πουλάνε κι ανταλλακτικά και τα πάντα.
Ο ΕΟΦ δε θα επιβληθεί μ'αυτό το θέμα. Κι αυτοί που τα παρασκεύασαν είναι μεγάλα συμφέροντα, που θα επιβληθούν αυτά (ελπίζω) και επιτέλους, βγάζουν κάτι οφέλιμο αυτή τη φορά.
Ήδη έχει αρχίσει να διαδίδεται πολύ.
Το παίρνουν και πολλοί νέοι, και είναι προς όφελός τους, όχι βλαπτικότερο του τσιγαρου, σε καμία περίπτωση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 27 Δεκ 2011, 23:54

butterfly έγραψε:Και κλαααααααμα οι καπνοβιομηχανιες!!!!!!!
Αν προσαρμοστούν, και μπουν στο πνεύμα κι αρχίσουν να πουλάνε λαδάκια, θα ρίχνουν γέλια και θα κάνουν πάρτι αντί για κλάματα. Αν μπορούν να τα παράγουν αυτοι που πουλάνε τα ηλεκτρονικά τσιγάρα, σίγουρα με ορισμένες προσαρμογές, μπορούν να τα παράγουν κι οι καπνοβιομηχανίες, ίσως και εκτενέστερα, καλύτερα, με μεγαλύτερη ποικιλία χαρμανιών και γιατί όχι, πιο φτηνά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 28 Δεκ 2011, 00:08

Με πειράζει που σταμάτησα 7 χρόνια στίβο,αλλά ήταν επιλογη μου,με πειράζει που σταμάτησα τη νύχτα,αλλά ήταν και αυτή επιλογη μου .Θα με πείραζε αν σταματούσα τον καπνό και μετά τον εσπρέσσο! Για να φανταστείτε εθισμό ,προτιμώ να σταματησω την συνουσία παρά να κόψω καπνό και εσπρέσσο...




..άσε που άκουσα μια ράδιο αρβύλα ,πως τη νικοτίνη και τη καφεϊνη την αποφεύγουν κάποια..."είδη "
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6719
Εγγραφή: Δευ 03 Ιαν 2011, 00:48
Irc ψευδώνυμο: Irene3006
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στο άπειρο.... Κι ακόμα παραπέρα.... :)
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Irene3006 » Τετ 28 Δεκ 2011, 00:37

Ε άμα έχουν μειωθεί οι πωλήσεις των βιομηχανικών τσιγάρων κατά 35%, θα τα βγάλουν
και πυρηνικές βόμβες..! Έχουμε κι εμείς στο σπίτι δύο από αυτά... Ο μπαμπάς ψιλοκαπνίζει
ηλεκτρονικό αλλά όχι πολύ πολύ, και η μαμά το κοιτάει αδιάφορα... Συνεπώς τα αγοράσαμε
άσκοπα απ' ό,τι φαίνεται... Φυσικά και δεν έχω προσπαθήσει να τους ωθήσω προς το
ηλεκτρονικό, ακόμα κι αν έχω επιχειρήματα (οικονομικά και κυρίως όσον αφορά την υγεία
τους), γιατί είναι καθαρά προσωπική απόφαση και επιλογή. Θα ήθελα να τους δω να φτάνουν
στο σημείο να καπνίζουν μια στο τόσο από επιλογή και όχι από εθισμό, αλλά μάλλον εκείνοι
δεν το θέλουν και τόσο... Δεν τους κατηγορώ όμως... Μπορεί να καταλήξω να καπνίζω πολύ
περισσότερο από τους ίδιους, οπότε εννοείται πως δεν κρίνω. Το μόνο πράγμα που τους έχω
ζητήσει και ευτυχώς το έχουν σεβαστεί, είναι να μην καπνίζουν στο αυτοκίνητο. Εντάξει είτε
είσαι καπνιστής είτε όχι, θα έρθουν στιγμές που θα είναι πολύ ενοχλητικό.
Αλλά κάτεχε ότι μονάχα κείνος που παλεύει μέσα του θά 'χει μεθαύριο μερτικό δικό του στον ήλιο.

Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας!

Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
ostrako
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2137
Εγγραφή: Τρί 01 Νοέμ 2011, 22:29
Irc ψευδώνυμο: jim
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ostrako » Τετ 28 Δεκ 2011, 01:10

Γυρω μου εχουν αρχισει να το εχουν πολλοι.Δεν ξερω,ψηνομαι...συνηθως μου συμβαινει αυθορμητα, ετσι σαν φλας,να το δω μπροστα μου και να το παρω ενα πραμα.Μουπε ενας ''παρε ενα συνεταιρικο'' λεει ο αλλος ''ο φορτιστης?'' ''εχει φορτιστη''.Κολημα.Λεω να το μελετησω μετη κυρα και να βγαλω καμια ακρη με το θεμα.Την υγεια μας να χουμε...νεοι ειμαστε...θα δουλεψουμε..... :lol:
Η ΠΟΝΗΡΙΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ, ΕΝΩ Η ΑΡΕΤΗ ΔΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΝΗΡΙΑ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Δεκ 2011, 01:25

ostraka sos έγραψε:λεει ο αλλος ''ο φορτιστης?'' ''εχει φορτιστη''.Κολημα.
http://www.vapormania.gr/index.php?rout ... ry&path=81
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Eva Luna » Τετ 28 Δεκ 2011, 08:20

alkinoos έγραψε: ..άσε που άκουσα μια ράδιο αρβύλα ,πως τη νικοτίνη και τη καφεϊνη την αποφεύγουν κάποια..."είδη "
Ωπα!"είδη"; Υποείδη ας πουμε;τυπου το κορμι σου το φιδισιο, ελα να στο κανω ισο;
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από totispap » Τετ 28 Δεκ 2011, 10:24

alkinoos έγραψε:Με πειράζει που σταμάτησα 7 χρόνια στίβο,αλλά ήταν επιλογη μου,με πειράζει που σταμάτησα τη νύχτα,αλλά ήταν και αυτή επιλογη μου .Θα με πείραζε αν σταματούσα τον καπνό και μετά τον εσπρέσσο! Για να φανταστείτε εθισμό ,προτιμώ να σταματησω την συνουσία παρά να κόψω καπνό και εσπρέσσο...




..άσε που άκουσα μια ράδιο αρβύλα ,πως τη νικοτίνη και τη καφεϊνη την αποφεύγουν κάποια..."είδη "
Αλκίνοε τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται?
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 28 Δεκ 2011, 10:47

Κοφτε το το ριμαδι το τσιγαρο μωρε
ειτε ειναι με ρευμα ειτε με φωτια
πφφφφφ :sick:


οτι ποιο αντιαισθητικο σε εναν ανθρωπο ειναι το τσιγαρο
και μια και ειμαι του αρσενικου γενους
θελω ενα παραπανω να το κοψουν οι γυναικες...
:loco:
αφου ειστε τοσο ωραιες ειναι αναγκη να κρατατε αυτο το πραγμα?
δεν ταιριαζει με το ομορφο συνολο που φορεσατε αποψε
δεν ταιριαζει με το μαλι σας
δεν ταιριαζει με το αρωμα σας
δεν ταιριαζει με το βαψιμο σας
δεν ταιριαζει στη θυληκοτητα σας
δεν ταιριαζει στον ερωτισμο σας
δεν ταιριαζει στην ομορφια της οποιας ειστε σημαιφοροι


(μονο τον εαυτο μου σκεφτομαι ε? χαχα :loco: )
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Δεκ 2011, 11:07

Πόσων ετών δήλωσες Τάλε;
Γιατί έχεις τέτοια περιχαρακωμένη, απολυτη έως και απολυταρχική προσέγγιση στα πράγματα μερικές φορές, που μου κάνεις απίστευτος παλιόγερος :geros:
:lol: :lol:
Φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι δεν εκτιμώ τις καλές προθέσεις τις οποίες έχεις γράφοντάς τα όλα αυτά, απλά ο τρόπος που τα λες, μου κάνει αντιαισθητικός, όπως σου κάνει εσένα το να κρατά μια γυναίκα τσιγάρο... :wink:

πάρε αυτό για πρωινό, να'χεις να ξενερώνεις με τα θηλυκά (λέμε τώρα) :loco:

Εικόνα

καλημέρες
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 28 Δεκ 2011, 11:57

Αρελιτα!! 29 ειμαι .

και πιστεψε με ουτε εχω κανει ποτε σχεση με γυναικα που καπνιζει
ουτε εχω γευτει τα χειλη της και δεν σκοπευω κιολας .. μυριζουν ασχημα για τα γουστα μου

οσο για τα αλλα που ειπες.. ναι.. καποια πραγματα τα βλεπω ετσι.. αλλως τε για εμενα δημοκρατια χωρις αυστηρους κανονες δεν υπαρχει

οσο για τον τροπο μου τι να πω? κριος ειμαι χαχαχαχαχα
μιλαω με το κερας :lol:


οσο για την φωτογραφια... θα ηταν πολυ ποιο ομορφη ολοσωμη να κραταει τη μεση της πιχι
η να ειναι ακουμπισμενη σαν θυλικη υπαρξη σε εναν τοιχο ανεμελα :p

Υ.Γ ασε που το τσιγαρο ειναι πια αναχρονιστικο και αξεστο εθιμο
(αυτο ηταν για το "παλιογερος")
χαχαχαχα
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 28 Δεκ 2011, 12:09

Τάλως έγραψε:οσο για τον τροπο μου τι να πω? κριος ειμαι χαχαχαχαχα
μιλαω με το κερας :lol:
παλιόγερεεεεεεεεεεεεεεε :geros: :tease: :hitlol:

Κάλλιο πουροτεκνό ρε, (εγώ) παρά τεκνοπουρό (εσύ) :lol: :lol: :lol:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από enigma » Τετ 28 Δεκ 2011, 12:23

Εγώ είμαι της σχόλης του Χεμινγούει ....ο οποίος είχε πει την ατάκα .....
<<Δεν καταλαβαίνω την κλάψα σας με το τσιγάρο ότι δεν μπορείτε να το κόψετε .....
εγώ το έχω κόψει πάνω από 100 φόρες >> :lol: :lol: :lol: :lol:


Εγώ μιας και το <<πίνω το τσιγαράκι >> <<το στρίβω το χαρτάκι >> <<την λαδώνω την φέτα >> και τα συναφή !

Έχοντας επιτυχημένα κόψει το τσιγάρο 2 φορές από ένα χρόνο την κάθε μια φόρα ...(και φυσικά το ξανάρχισα )
Να σας πω τα συμπεράσματα μου !

καταρχήν ψάξτε το όσο Θέλετε ...
Η ποιο βαριάς μορφής εξάρτηση από την νικοτίνη κρατάει ΜόΝΟ 48 ώρες ....
Μετά είναι η εγκεφαλική εξάρτηση , το ότι δεν το κόβουμε είναι λόγο συνήθειας του μυαλού μας και όχι λόγο
κάποιας ουσίας που μας κρατάει εξαρτημένους !

Αν το ηλεκτρονικό τσιγάρο το θέλεις για να
έχεις καλύτερη υγεία
να κάνεις οικονομία
να μην βρόμας
κτλ κτλ κτλ ....
Βούρ ... όσο και να κοστίζει ...το αγοράζεις τον μήνα πολλές φορές με τα λεφτά που δίνεις για τα τσιγάρα .
Και μιας και τα καινούργια (έχω κάνει από τα παλιά και ήταν μούφες ) σου δίνουν την εντύπωση ότι καπνίζεις ...
είναι μια χαρά ...Ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει είναι αν μετά την απαγόρευση που λένε ότι θα του βάλουν
θα μπορούμε να βρούμε τα λαδάκια ή όχι !

Αν όμως λέω ΑΝ θές να το πάρεις για να σε βοηθήσει να κόψεις το κάπνισμα ..... κοροϊδεύεις τον εαυτό σου
και μπαίνεις σε παγίδα ....
Η τελευταία φόρα που το έιχα κόψει για 5 μήνες .... αιτία να το ξεκινήσω έγινε το
ηλεκτρονικό τσιγάρο .....
Με είχαν πιάσει οι τρελές μου και κοίταγα για καμία τράκα ...τότε ένα πολύ καλό μου φιλαράκι
προκειμένου να μην το ξαναρχίσω μου έδωσε το ηλεκτρονικό τσιγάρο που είχε πάρει ποιο παλιά (τότε μάλιστα έδινες μια 200αρα ευρο)
...
Ε αυτό ήτανε ...η συνήθεια επέστρεψε σεε όλο της το μεγαλείο ... δεν άργησα να μην μου κάνει το ηλεκτρονικό και
ήθελα από τα άλλα τα <<καλά >>


Εν κατακλείδι

Αν σου αρέσει το τσιγάρο και θες να το συνεχίσεις είναι μια καλή εναλλακτική
Αν θες να το κόψεις ......μακριά ....με ένα τρόπο κόβετε .....

ΜΑΧΑΙΡΙ



ps μετά από τόσο γράψιμο ....πάω να ανάψω ένα τσιγαράκι ...μπάφιασα ! :freak:
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 28 Δεκ 2011, 12:26

ArELa έγραψε:
Τάλως έγραψε:οσο για τον τροπο μου τι να πω? κριος ειμαι χαχαχαχαχα
μιλαω με το κερας :lol:
παλιόγερεεεεεεεεεεεεεεε :geros: :tease: :hitlol:

Κάλλιο πουροτεκνό ρε, (εγώ) παρά τεκνοπουρό (εσύ) :lol: :lol: :lol:
αυτο το παρακατω δεν το διαβασες εεε?
Υ.Γ ασε που το τσιγαρο ειναι πια αναχρονιστικο και αξεστο εθιμο
(αυτο ηταν για το "παλιογερος")
χαχαχαχα
τεσπα ας πουμε πως με εχει πιασει κριση ευγενιας και δεν θα πω κατι σε αυτη την απαντηση...
αν και οι λεξεις πουροτεκνό /τεκνοπουρό δεν μπορω να πω.. μου αρεσαν :lol:

(στην παρακατω δεν υποσχομαι χαχαχαχ)
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 28 Δεκ 2011, 12:29

enigma έγραψε:ps μετά από τόσο γράψιμο ....πάω να ανάψω ένα τσιγαράκι ...μπάφιασα ! :freak:
:hohoho:
:lol:
δικαιολογιες για να στριψεις παλι
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Irene3006
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6719
Εγγραφή: Δευ 03 Ιαν 2011, 00:48
Irc ψευδώνυμο: Irene3006
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Στο άπειρο.... Κι ακόμα παραπέρα.... :)
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Irene3006 » Τετ 28 Δεκ 2011, 12:32

Το πόσο βλαβερό είναι το τσιγάρο για τον άνθρωπο, εξαρτάται από το πόσο πολύ καπνίζει.
Δηλαδή όταν εμένα οι γονείς μου καπνίζουν από δυο πακέτα τσιγάρα τη μέρα, αν σκεφτούμε
σε πόσα είμαι μπροστά, είναι σαν να καπνίζω έναν αριθμό τσιγάρων καθημερινά. Τι κι αν είμαι,
τι κι αν δεν είμαι καπνίστρια;; Γενικά θεωρώ ότι δεν πρέπει να απορρίπτουμε πράγματα, μόνο
και μόνο επειδή μας λένε ότι δεν κάνουν καλό. Παλιότερα ήμουν κάθετη στην ιδέα του τσιγάρου,
και έφτανα στο σημείο να καταπιέζω τους δικούς μου να μην καπνίζουν. Πλέον δεν τους λέω
τίποτα. Κατανοώ την όποια εξάρτηση, και ξέρω πως αν θελήσουν, θα μπορέσουν να το κόψουν.
Αλλά κάτεχε ότι μονάχα κείνος που παλεύει μέσα του θά 'χει μεθαύριο μερτικό δικό του στον ήλιο.

Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας!

Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Hλεκτρονικό τσιγάρο

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 28 Δεκ 2011, 12:37

Irene3006 έγραψε:Το πόσο βλαβερό είναι το τσιγάρο για τον άνθρωπο, εξαρτάται από το πόσο πολύ καπνίζει.
Δηλαδή όταν εμένα οι γονείς μου καπνίζουν από δυο πακέτα τσιγάρα τη μέρα, αν σκεφτούμε
σε πόσα είμαι μπροστά, είναι σαν να καπνίζω έναν αριθμό τσιγάρων καθημερινά. Τι κι αν είμαι,
τι κι αν δεν είμαι καπνίστρια;; Γενικά θεωρώ ότι δεν πρέπει να απορρίπτουμε πράγματα, μόνο
και μόνο επειδή μας λένε ότι δεν κάνουν καλό. Παλιότερα ήμουν κάθετη στην ιδέα του τσιγάρου,
και έφτανα στο σημείο να καταπιέζω τους δικούς μου να μην καπνίζουν. Πλέον δεν τους λέω
τίποτα. Κατανοώ την όποια εξάρτηση, και ξέρω πως αν θελήσουν, θα μπορέσουν να το κόψουν.
Θα συμφωνουσα εαν δεν εβλαπτε/ζημιωνε ο καθε καπνιστης με τον Α η Β τροπο τους γυρω του
η καθε ενας που κανει "οτι γουσταρει"

και ενα σημαντικο σημειο
Γενικά θεωρώ ότι δεν πρέπει να απορρίπτουμε πράγματα, μόνο
και μόνο επειδή μας λένε ότι δεν κάνουν καλό.
δεν μας λενε ετσι απο τυχη η γιατι ξυπνησαν καποιοι στραβα κατι τετοιο...
πλεον και η πραξη τα εχει αποδειξει αυτα χιλιαδες φορες :)
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υγεία-Διατροφή”