Michael Jackson

Εδώ βάζετε στίχους ελληνικών και ξένων τραγουδιών που αγαπάτε, σχολιάζετε μουσικούς ή μουσικά σας ακούσματα.
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τρί 11 Ιαν 2011, 15:14

Συγνώμη παιδιά,

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΡΟΑΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΜURRAY ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΜΑΙΚΛ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ... ΠΩΣ Ο ΜΑΙΚΛ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ...
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 11 Ιαν 2011, 15:19

Ναι, οκ. Κι η Νικολούλη βρήκε έναν πυροβολημένο στην καρδιά, που για να αυτοπυροβοληθεί έτσι έπρεπε να κάνει του κόσμου τα ακροβατικά, και η αστυνομία στην μεγαλοσύνη και την πανσοφία της απεφάνθη "αυτοκτονία".
Άσε, εντάξει. Ξάφνου όλοι χτύπησαν death wish... Δε μας χαιρετάνε τον πλάτανο λέω εγώ...

Ο Μάρεη κατηγορείται για ανθρωποκτονία εξ αμελείας αν δεν κάνω λάθος.
Κατά λάθος εξ επίτηδες αμέλεια.
Ήταν πολλά τα λεφτά Άρη...(που'λεγε κι ο Παπαγιαννόπουλος)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τρί 11 Ιαν 2011, 15:27

Η αυτοψία λέει καθαρά οτι αποκλείεται να το έκανε μόνος του και το χαρακτηρίζει δολοφονία...
Το περίεργο είναι οτι ακόμα και με την κατηγορία ανθρωποκτωνία εξ αμελίας, κυνδινεύει το πολύ 4 χρόνια φυλακή και αυτά μάλλον με εξαγορά... Δεν θέλω να θυμίσω πόσα χρόνια κινδύνευε ο Μαικλ...
Επίσης, είναι αραχτός, δίχως χειροπαίδες και τον βγάζουν απο την πίσω πόρτα, δεν θέλω να θυμιθώ το πανηγυράκι που είχανε στήσει στον Μαικλ...

Πάντως τα πράγματα είναι τραγελαφικά στην δίκη, ο Μούρρει δεν ήξερε να κάνει καν CPR και ρωτούσε τους σωματοφύλακες αν ξέρουν να κάνουν...
Τώρα τι γιατρός και μάλιστα καρδιολόγος δεν ξέρει να παράσχει πρώτες βοήθειες.. δεν ξέρω...
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 11 Ιαν 2011, 15:33

Αγάπη μου θα βγει γρήγορα, γιατί αυτό το "αδίκημα" που του καταλογίζουν, με κάποιον τρόπο θα μετατραπεί σε πταισματάκι. Εδώ είσαι κι εδώ είμαι και να μου το θυμηθείς. :swear:


Για μένα ο Μάικλ ΖΕΙ - η πεμπτουσία του δε θα πάψει ποτέ να ΖΕΙ σ'όποια διάσταση κι αν βρεθούμε όσοι τον νιώσαμε και τον αγαπήσαμε...και κάποιο κομμάτι του θα συνεχίσει να ζει και τώρα στις καταιγίδες, και μέσα απ'τις προσπάθειες όλων μας (όσων τις κάνουμε) να αποτινάξουμε το ΣΚΟΤΑΔΙ απ'τη ζωή μας... Ο Μάικλ εμπνέει πολλούς από μας να μη φοβηθούμε τη ζωούλα μας όταν θα τα βάζουμε με κάποια τέρατα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Τετ 12 Ιαν 2011, 18:41




:dance: :D :ups: :clap: :clap:
ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Τρί 18 Ιαν 2011, 13:55

ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Σάβ 29 Ιαν 2011, 14:29










Σε καμία περίπτωση δεν επιχειρήθηκε συγκριση φτιάχνοντας αυτό
το βιντεο!! Άλλωστε δεν υπάρχει σύγκριση....ήθελα μόνο να τονίσω
την επίδραση και την έμπνευση που ασκούσε και συνεχίζει να ασκεί
ο ένας και μοναδικός MICHAEL
:rose: ♥♥♥♥
ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τετ 02 Φεβ 2011, 13:43



:rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

Με ελληνικούς υπότιτλους για όσους δεν μιλάνε αγγλικά :)

Κάντε την αλλαγή μέσα σας και θα αλλάξετε τον κόσμο :)
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Τετ 02 Φεβ 2011, 14:13

seliniasmenos έγραψε:

:rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

Με ελληνικούς υπότιτλους για όσους δεν μιλάνε αγγλικά :)

Κάντε την αλλαγή μέσα σας και θα αλλάξετε τον κόσμο :)

Μπράβο γλυκέ μου Σελ!!! Και μάλιστα με τη συγκεκριμένη κοπέλα που έκανε το βίντεο,
εχω συνεργαστεί σε αρκετα τραγούδια του και μετεφρασα και γω...καλά ενταξει...ξερω...καμαρωνω
σαν γυφτικο σπερπανι
:lol: :lol: :P :xara:
ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Παρ 11 Φεβ 2011, 01:17

At Large With Geraldo Rivera Interview 5-2-2005
="ΕΚ ΒΑΘΕΩΝ"- Συνέντευξη με τον Tζεράλντο Ριβέρα
On Fox News, Geraldo Rivera conducted an intimate and revealing interview with Michael Jackson. Here we see a glimpse of the real man, the father, the warrior and the tender heart behind the media's often very inaccurate portrayal.
=Στις ειδήσεις του σταθμού Fox, o Τζεράλντο Ριβέρα διεξήγαγε μια προσωπική και αποκαλυπτική σενεντευξη με τον Mάικλ Τζάκσον.Εδώ θα πάρουμε μια ιδέα από τον Άνθρωπο,τον Πατέρα, τον Πολεμιστή και τον Καλόκαρδο πίσω από τις πολύ συχνά ανακριβείς εικόνες των ΜΜΕ.


Geraldo Rivera: How you doing, man?=Πώς τα πας,δικέ μου;

Michael Jackson: How you doing?=Εσύ πώς τα πας;

GR: Good to see you.=Χαίρομαι που σε βλέπω

GR: You get to smile anymore?=Έχεις τα περιθώρια να χαμογελάς ακόμα;

MJ: Of course, I smile a lot.=Φυσικά, χαμογελώ πολύ.

GR: You smile when you’re in a recording studio like this one, doing music?…=Χαμογελάς όταν είσαι μεσα σ'ένα στούντιο όπως αυτό εδώ,δημιουργώντας μουσική;

MJ: Of course, I love music.=Φυσικά,,,αγαπώ τη μουσική

GR: Is it nice to get back to the music? …=Είναι ωραία να στρέφεσαι στη μουσική;

MJ: It’s fantastic. Because ahhh… It’s my life. That’s what I do.=Είναι φανταστικά.Γιατί....είναι η ζωή μου.Είναι αυτό που κάνω.

GR: You’ve been so distracted, you know, you want to talk about how you’re feeling?=Εχεις αποπροσανατολιστεί πολύ...ξέρεις... θέλεις να μιλήσεις για το πώς νιώθεις;

MJ: I’m doing fine Geraldo, how are you?=Είμαι μια χαρά,Τζεράλντο,...εσύ πώς είσαι;

GR: Despite whatever else goes on in the world, you’re doing ok?=Παρά τα όσα συμβαίνουν στον κόσμο, τα πας καλά;

MJ: I’m doing very well, thank you.=Είμαι μια χαρά, ευχαριστώ.

GR: You know, it was wonderful, seeing you with the children. That I think, is the real Michael Jackson that has not been seen… you with your own children, one in diapers the other two toddlers… I don’t know how you manage without a nanny.=Ξέρεις ήταν θαυμάσιο που σε είδα μαζί με τα παιδιά.Αυτός ,νομίζω,είναι ο αληθινός Μάικλ Τζάκσον,αυτός που δεν εχει γίνει θεατός....εσύ με τα παιδιά σου,το ένα με πάνες τα άλλα δύο νήπια....Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνεις χωρίς νταντά!

MJ: Well, I enjoy taking care of my children myself it’s... it’s fun that’s why I had them so I could take care of them and it’s just great relief for me you know it’s a pleasure it keeps me happy and laughing and you know, they’re wonderful sweet innocent children. =Λοιπόν,μου αρέσει να φροντίζω τα παιδιά μου μόνος μου είναι....είναι διασκέδαση γι'αυτό και τα απέκτησα, ώστε να τα φροντίζω και είναι μεγάλη ανακούφιση για μένα ,ξέρεις, είναι ευχαρίστηση με κρατάει ευτυχισμένο και χαμογελαστό, και ξέρεις, είναι θαυμάσια, γλυκά, αθώα παιδιά.

GR: I saw you as kind of the arbitrator between the Nickelodeon and the Disney channel there. You got some really difficult problems to solve there. But you have such a kind of a normal life there. It’s sweet to see. =Σε είδα σε ρόλο είδους διαιτητή ανάμεσα στη Nickelodeon και στο κανάλι της Disney. Έχεις κάποια πολύ δύσκολα προβλήματα να λύσεις εκεί. Αλλά έχεις και μια κανονική, συνηθισμένη ζωή.Είναι τόσο γλυκό να το βλέπω αυτό.

MJ: Thank you. They bring me that. =Ευχαριστώ. Τα παιδιά μού το προσφέρουν αυτό.

GR: Tell me, tell me what the children mean to you, your own children.=Πες μου, πες μου, τι σημαίνουν τα παιδιά για σένα...τα δικά σου παιδιά

MJ: They mean, it’s hard to put it into words because they mean everything. The way you would explain how your children make you feel... They’re the world for me, I wake up and I’m ready for the day because of them. I get them breakfast, I change diapers, if they want to read, we do a lot of reading, we play hide and seek, we play blind fold and have a wonderful time with it. =Σημαίνουν...είναι δύσκολο να το εκφράσεις με λόγια, επειδή σημαίνουν τα πάντα...ο τρόπος που θα εξηγούσες πώς σε κάνουν τα παιδιά σου να νιώθεις...είναι όλος μου ο κόσμος, ξυπνώ και είμαι έτοιμος για την καινούρια μερα για χάρη τους.
Τους ετοιμάζω πρωϊνό, αλλάζω πάνες, αν θέλουν να διαβάσουν ασχολούμαστε πολύ συχνά με το διάβασμα, παίζουμε κρυφτό,παίζουμε τυφλόμυγα και διασκεδάζουμε πολυ μ'αυτό.

GR: And you can create a world that at least begins to seem normal? They don’t know any other world obviously. =Και μπορείς να δημιουργείς έναν κόσμο που τουλάχιστον αρχίζει να φαίνεται κανονικός?
Προφανώς δεν ξέρουν του άλλου είδους τον κόσμο.


MJ: I do my best for sure.=Σίγουρα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ

GR: So, that is obviously a priority to you=Λοιπόν , αυτή είναι φανερά μια προτεραιότητα για σένα.

MJ: Yes of course. I want to be the best father in the world of course.=Ναι, φυσικά. Θέλω να είμαι ο καλύτερος πατέρας του κόσμου!

GR: Do they know who you are? Or what you mean to people?=Ξέρουν ποιος είσαι; Ή τι σημαίνεις για τον κόσμο;

MJ: Yes, they do. They’ve been on tours with me and in limousines among a sea of fans.=Ναι ξέρουν.Έχουν έρθει σε περιοδίες μαζί μου μέσα σε λιμουζίνες ανάμεσα σε λαοθάλασσα από θαυμαστές.

GR: Do they like it?=Τους αρέσει?

MJ: They find it exciting. They want to get on stage. They bug me to go on stage with me. So, pretty sure I ‘m going to take them on with me and let the world see them for the first time. =Το βρίσκουν συναρπαστικό.Θέλουν να ανεβούν στη σκηνή.Μου τριβελίζουν το μυαλό να βρεθουν στη σκηνή μαζί μου.
Επομένως το σίγουρο είναι ότι θα τα παίρνω μαζί μου ώστε να τα γνωρίσει ο κόσμος για πρώτη φορά.

GR: They don’t say, ‘Daddy I want to go home and watch Nickelodeon?’= Δε σου λένε.."Μπαμπά θέλουμε να πάμε σπίτι και να δούμε κινούμενα σχέδια";

MJ: (Laughs) Probably, probably.=(γέλια) Πιθανόν, πιθανόν

GR: They do that too.=Το κάνουν κι αυτό.

MJ: Yes.=Ναι

GR: So how do you feel being here again, being in a recording studio again, focussing on the music again? Is it a relief, in a sense?=Λοιπόν ,πως νιωθεις πού είσαι πάλι εδώ, να είσαι σ'ένα στούντιο, επικεντρώνοντας στη μουσική ξανά;

MJ: It’s a great relief. It makes me feel like I’m totally at home. I’m into my own. Which is what I’m here for. Any of the arts… like that could be film, you know, music, any type of art, I love it. =Είναι μεγάλη ανακούφιση.Με κάνει να νιώθω πως είμαι σπίτι.Είμαι στο δικό μου σπίτι. Αυτό είναι για το οποίο βρίσκομαι εδώ.Οποιαδήποτε από τις τέχνες, όπως ξέρεις, οι ταινίες, η μουσική, οποιοδήποτε είδος τέχνης το λατρεύω.

GR: So, when you’re being the quote on quote, King of Pop, that’s when you’re the most comfortable? Or is it the creative process? =Λοιπόν, πότε νιώθεις περισσότερο άνετα, όταν σου προσδίδουν το προσωνύμιο"Βασιλιάς της Πόπ" ή όταν ασχολείσαι με τη δημιουργική πλευρά του θέματος;

MJ: The creative process, yes. I’m obsessed with creating…=Με τη δημιουργική διεργασία. Ειμαι παθιασμένος με το να δημιουργώ.

GR: I saw you and Randy, the way you guys react - it’s very reminiscent of the way my brothers and I are together. Who’s top dog? =Σε είδα μαζί με τον Ράντυ, ο τρόπος με τον οποίο αντιδράτε-θυμίζει πολύ τον τρόπος που εγω και τα αδέλφια μου είμαστε μεταξύ μας.Ποιος κάνει κουμάντο;

MJ: Randy.=Ο Ράντυ.

GR: That’s not what I saw= Δεν είναι αυτό που εγώ είδα

GR: But, uh, you trust your family.=Αλλά...χμ..εμπιστεύεσαι την οικογένειά σου.

MJ: Of course, you have to.=φυσικά, πρέπει

GR: Is it a ‘blood thicker than water’ thing? What is it?=Ειναι σαν να λεμε.." το αίμα νερό δε γίνεται"; Αυτό είναι;

MJ: Family is everything. It’s love. It’s what we were taught. We’re friends at the end of the day, which is important. Other than what the public or press people say, we’re friends. We love each other very much.
=Η οικογένεια είναι τα πάντα.Είναι αγάπη.Είναι ό,τι έχουμε διδαχθεί.Είμαστε φίλοι στο τέλος της μέρας,που είναι και το πιο σπουδαίο.Άσχετα με το τι λέει το κοινό ή οι άνθρωποι των ΜΜΕ...είμαστε φίλοι.Αγαπάμε ο ένας τον άλλον πάρα πολύ.

GR: So, is the family closely knit, despite all the tabloid stuff?= Ώστε η οικογένεια είναι στενά δεμένη, παρά τα όσα λέει ο Κίτρινος Τύπος;

MJ: That’s sensationalism.=Τα όσα λένε είναι κιτρινισμός

GR: How do you deal with that?=Πώς τ'αντιμετωπίζεις αυτό;

MJ: How do I deal with sensationalism?= Πώς αντιμετωπίζω τον κιτρινισμό;

GR: Yeah. How do you deal with everything in your life being magnified, exaggerated, almost to a grotesque level.Ναι!!! Πώς αντιμετωπίζεις το ότι κάθε τι στη ζωή σου μεγαλοποιείται, παρουσιάζεται σε υπερβολή, σχεδόν σε ένα γελοίο επίπεδο;

MJ: It’s like looking at a fictitious movie. Because its fiction. It’s like watching science fiction. It’s not true. And I know myself and it’s sad when people have to read those things and they believe it.
= Είναι σα να παρακολουθώ πλασματική ταινία. Γιατί είναι φαντασία. Είναι σα να βλέπω ταινία επιστημονικής φαντασίας.Δεν είναι αλήθεια.Και το ξέρω και γω ο ίδιος και είναι θλιβερό όταν οι άνθρωποι πρέπει να τα διαβάζουν και μάλιστα να τα πιστεύουν επίσης.

GR: Do you feel like holding a press conference every week and saying, this is the rumor du jour, it’s not true = Νιώθεις ότι πρέπει να δίνεις εβδομαδιαία συνέντευξη λέγοντας..." αυτό είναι φήμη της ημέρας, δεν είναι αλήθεια";

MJ: I know eventually, the truth will prevail and I’m about truth.=Ξέρω ότι τελικά η αλήθεια θα επικρατήσει
και είμαι υπέρ της αλήθειας


GR: I’ve researched it and I can’t find anyone who has been more frivolously sued than you for the most outrageous reasons. One of your attorneys told me that a woman called Billie Jean Jackson called and said, ‘Stop accepting any paychecks, Mr. Attorney, I’m the wife - Billie Jean…’ obviously from your hit song, I mean, how do you… First of all, how does it affect you?
= 'Εχω κάνει έρευνα και δεν μπόρεσα να βρω κάποιον άλλον που έχει μυνηθεί τόσο επιπόλαια όπως εσύ, και για τους πιο εξωφρενικούς λόγους.'Ενας από τους δικηγόρους σου μου είπε ότι μια γυναίκα ονόματι
Billie Jean Jackson, τηλεφώνησε και είπε,"Σταματήστε να δέχεστε επιταγές πληρωμής, κύριε δικηγόρε, εγώ είμαι η σύζυγος- Billie Jean...προφανώς από το τραγούδι...εννοώ πώς εσύ...Κατ'αρχήν, πώς σε επηρεάζει όλο αυτό;


MJ: Does it affect me? Yes, but I’ve become immune in a way too, I have rhinoceros skin but at the same time I’m human. So, anything can hurt like that, but I’m very strong. And, I just don’t like people hearing about such false information.
=Αν με επηρεάζει; Ναι, αλλά έχω αποκτήσει ,κατα κάποιον τρόπο,ανοσία.Έχω δέρμα ρινόκερου αλλά είμαι και άνθρωπος παράλληλα.Άρα, ο,τιδήποτε μπορεί να με πληγώσει, αλλά είμαι δυνατός.Και απλά δεν μου αρέσει οι άνθρωποι να ακούν για τέτοιου είδους ψεύτικες πληροφορίες.

GR: For instance, did you father quadruplets last year?= Για παράδειγμα, έγινες πατέρας τετράδυμων πέρσι;

MJ: That was a crazy rumor.= Αυτό ήταν μια τρελή φήμη

GR: Then they became twins. I don’t know what happened to the other two, maybe they were abducted by aliens.=Μετά έγιναν δίδυμα.Δεν ξέρω τι έγινε με τα άλλα δύο, ίσως τα απήγαγαν εξωγήινοι!

MJ: I heard about that story and I don’t have any twins. They said I’m hiding them or something? Another made up rumor.=Άκουσα και εγώ αυτή την ιστορία και δεν έχω δίδυμα.Είπαν ότι τα κρύβω ή κάτι τέτοιο;
ακόμα μια πλασματική φήμη.


GR: So it’s completely false.=Ωστε είναι τελείως αναληθές.

MJ: The bigger the star, the bigger the target. I’m not trying to say I’m the super-duper star, I’m not saying that. I’m saying the fact that people come at celebrities, we’re targets. But truth always prevails. I believe in that. I believe in God, you know?
='Οσο πιο μεγάλο το αστέρι, τόσο πιο μεγάλος ο στόχος.Δεν προσπαθώ να πω ότι είμαι κανένας σούπερ σταρ, δε λέω αυτό.Λέω απλά το γεγονός πώς αντιδρούν οι άνθρωποι στις διασημότητες..τότε γινόμαστε στόχοι.Αλλά η αλήθεια πάντα επικρατεί. Πιστεύω σ'αυτό.Πιστεύω στο Θεό,ξέρεις.

GR: Does that faith sustain you?=Σε διατηρεί αυτή η πίστη;

MJ: Of course, it does.Φυσικά ναι.

GR: How about friendship?=Και όσον αφορά τη φιλία;

MJ: What about friendship?=Τι σχετικά με τη φιλία;

GR: Do you rely on friends? Have people stayed with you through thick and thin? Who are your best friends? =Βασίζεσαι σε φίλους;Σου έχουν συμπαρασταθεί οι άνθρωποι στα καλά και τα άσχημα;Ποιοι είναι οι καλύτεροί σου φίλοι;

MJ: My children, my family, my brothers and my sisters and yeah, most people have. Most people have.
=Τα παιδιά μου, η οικογένειά μου, οι αδελφοί μου και οι αδελφές μου και ναι αρκετοί άνθρωποι το έχουν κάνει.

GR: Do you want to mention the names of the true blue?=Θέλεις να αναφέρεις τα ονόματα των επιστήθιων φίλων;

MJ: The faithful, you wouldn’t know them so, it’s uh…=Των πιστών, δε νομιζω να τους ξέρεις, είναι...χμ...

GR: Elizabeth Taylor?=Η Elizabeth Taylor;;

MJ: Oh, she’s very loyal, I see Elizabeth Taylor all the time. She’s my dear friend, I was just at her house. We have wonderful talks on the phone at night, several times a week sometimes…
=Μα ναι, είναι πολύ πιστή, συναντώ την Elizabeth Taylor συνέχεια.Είναι η αγαπητή μου φίλη, ήμουν πριν λίγο στο σπίτι της. Κάνουμε υπέροχες συζητήσεις τα βράδια αρκετές φορές, και μέσα στην εβδομάδα μερικές φορές...

GR: So how long have you two been friends?=Πόσο καιρό είστε φίλοι;

MJ: I’ve known Elizabeth closely since I was 16…=Ξέρω την Elizabeth από τα 16 μου χρόνια

GR: And you’ve been making music since you’re five=Και φτιάχνεις μουσική από τα 5 σου.

MJ: Yes=ναι

GR: So you’re in your fifth decade of making music. That’s forty-one years of making music.=Άρα διανύεις την πέμπτη δεκαετία σου δημιουργώντας μουσική.

MJ: Yes.=ναι

GR: You ever get sick of it?=Το βαριέσαι καποια στιγμή;

MJ: No, no, not at all I never get enough of it (music).Όχι, όχι, καθόλου, ποτέ δεν μπορω να χορτάσω τη μουσική

GR: Really.=Αλήθεια!

GR: Do you ever get sick of Randy?=Βαριέσαι ποτέ τον Randy;

(Laughing)=(γελώντας)

GR: He’s here, ladies and gentlemen.=Είναι εδώ, κυρίες και κύριοι

MJ: Never, never, never He’s (Randy) wonderful. He’s been amazing, supportive, and amazingly brilliant
= Ποτέ,ποτέ, ποτέ.Είναι θαυμάσιος.Υπήρξε υπέροχος, υποστηρικτής και φανταστικά έξοχος

GR: So, they’re all different. Your whole family is crazy, exocentric… like my family.=άρα όλοι είναι διαφορετικοί.Όλη σου η οικογένεια ειναι τρελή, εξωστρεφής....σαν τη δική μου

MJ: Every brother, sister is completely different, like any family, you have all the different elements… that’s what makes it a family.=Κάθε αδελφός , αδελφή είναι τελείως διαφορετικοί, 'οπως σε κάθε οικογένεια,υπάρχουν πολλά διαφορετικά στοιχεία...αυτό είναι που φτιάχνει την καθε οικογένεια

GR: When you have such intense scrutiny, how do you live any kind of a normal life? How do you have any kind of fun outside of your own property?= 'Οταν σου ασκούν τέτοιο εξονυχιστικό έλεγχο, πώς μπορείς να έχεις μια φυσιολογική ζωή έξω από το στενό περιβάλον σου;

MJ: I don’t. I go off property sometimes, but not all the time. I create my world behind the gates you know because I can’t go to the local movie theater down the street or the local park down the street or go pickup ice cream at the market, at the corner store. So, you want to create that world behind the gates and that’s what I try and do. And it’s not just for me if I could share with my family, friends, or whoever I do
=Δεν έχω. Βγαίνω εκτός μερικές φορές, αλλά όχι συνέχεια.Δημιουργώ τον κόσμο μου πίσω από τις πύλες ξέρεις,επειδή δεν μπορώ να πάω στο σινεμά της γειτονιάς ή στο πάρκο ή να παω να πάρω παγωτό από το σούπερ μάρκετ στη γωνία.'Ετσι θέλεις να φτιάξεις αυτό τον κόσμο πίσω από τις πύλες και αυτό προσπαθώ να κάνω.Και δεν είναι μόνο για μένα αλλά και για την οικογένειά μου τους φίλους μου ή με όποιον άλλο μπορώ να το μοιραστώ

GR: And that necessity for some privacy, drives all these crazy rumors and speculations. A difficult balancing act that you have to endure.=Και αυτή η ανάγκη για ιδιωτικότητα οδηγεί σε ολες αυτές τις τρελές φήμες και τις υποθέσεις.Μια δύσκολη εξισορροπημένη ενέργεια που πρέπει να υπομένεις.

GR: But you’re not complaining are you? I don’t. I try to rub it off. I don’t know what I’m the king of… the king of getting shot at maybe. Ha ha ha ha.=Αλλά δεν παραπονιέσαι, έτσι; Εγώ όχι.Προσπαθώ να το εξαλείφω.Δεν ξέρω σε τι πράγμα είμαι ο βασιλιάς...ίσως στο να με στοχεύουν ίσως....

MJ: “The king of journalism.”="Ο βασιλιάς της δημοσιογραφίας"

GR: So, what is it about children in distress? You mentioned the Tsunami relief effort. What is it? Is it your own fatherhood that motivates that?= Λοιπόν τι γίνεται με τα παιδιά που αγωνιούν; Ανέφερες την προσπάθεια ανακούφισης από το Τσουνάμι. Για τι πράγμα πρόκειται; Είναι η πατρότητα που σου δίνει το κίνητρο;

MJ: Caring. And reading the Bible, learning about God, Jesus, Love. He said, ‘bring on the children’, ‘imitate the children’, ‘be like the children’ and ‘take care of others.’ Take care of old people. And we were raised with those values. Those are very important values and my family and I we were raised with those values and they continue strong in us today.
= Το ενδιαφέρον.Και επειδή διαβάζω τη Βίβλο, μαθαίνω για το Θεό, τον Ιησού, την αγάπη. Ο Ιησούς είπε,
"εναποθέσατε τις ελπίδες σας στα παιδιά , μιμιθήτε τα παιδιά, γίνετε σαν τα παιδιά και φροντιστε τους άλλους.Φροντίστε τους ηλικιωμένους" Και μεγαλώσαμε με αυτές τις αξίες.Αυτές είναι πολύτιμες αξίες και η οικογένειά μου και εγώ μεγαλώσαμε με αυτές και συνεχίζουν να υπάρχουν έντονα μέσα μας.


GR: What about movies for yourself again? You had The Wiz and some of the others but we haven’t seen you on the big screen in a while.
= Και με ταινίες με σένα πάλι; Έκανες το Μάγο και καποιες άλλες ,αλλά δε σε έχουμε δει στη μεγάλη οθόνη για αρκετό καιρό.

MJ: I’ll be directing myself. I love directing. I love creativity and I think when an artist steps forward with a production of some type, if he can express himself the way he sees it should be done. I feel it and I see it. I’m a visionary. If I can give that, I do and that’s what I love to do with music and dance and the arts.
=Θα σκηνοθετώ ο ίδιος.Λατρεύω τη σκηνοθεσία. Λατρεύω τη δημιουργία και νομιζω όταν κάποιος καλλιτέχνης εμφανίζεται με μια παραγωγή καποιου είδους,αν μπορεί να εκφραστεί έτσι όπως νιώθει, τότε πρέπει να γίνει. Το νιώθω και το βλέπω. Είμαι οραματιστής. Αν μπορω να το δώσω, το κάνω και αυτό μ'αρέσει να κάνω με τη μουσική το χορό και τις τέχνες.

GR: And do you think art has a role in real life? Specifically referring to this record and Tsunami relief?
=Και πιστεύεις ότι η τέχνη παίζει το δικό της ρόλο στην πραγματική ζωή; Συγκεκριμένα όσον αφορά το Τσουνάμι και την ανακούφιση

MJ: I saw it the day after Christmas and as the numbers kept escalating, it just became phenomenal and not even I could believe that it was true. I was amazed. I said, I thought I should do something. That’s what God gave us talent for. To give and to help people and to give back. So, my brothers and I decided to put a song together…
= Το είδα μια μέρα μετά τα Χριστούγεννα και καθώς τα νούμερα συνέχιζαν να καλπάζουν, έγινε απίστευτο και ούτε που μπορούσα να πιστέψω ότι ήταν αλήθεια. Εντυπωσιάστηκα και σκέφτηκα ότι κάτι θα έπρεπε να κάνω.Γι αυτό μας έδωσε ο Θεός το ταλέντο. Για να προσφέρουμε και να βοηθούμε τους ανθρώπους και για να ανταποδίδουμε για τα καλά που έχουμε εμείς.Έτσι τα αδέλφια μου και γω αποφασίσαμε να συνθέσουμε ένα τραγούδι.

GR: What did you pick up the phone and say, “hey bros?” What did you say? - Τι δηλαδή, σήκωσες το τηλέφωνο και είπες..."Εεε αδέλφια μου"; Τι είπες;

MJ: We just say, hey, we want to do something in the studio for the Tsunami victims. Let’s get together and organize it. And they just said great. = Απλά είπαμε ότι θέλουμε να κάνουμε κάτι στο στούντιο για τα θύματα από το Τσουνάμι. Ας συναντηθούμε να το οργανώσουμε. Και αυτοί είπαν.."σπουδαία"

GR: However, you’re back, I think that people will appreciate the fact that you’re back. Wouldn’t you kind of exalt in a world where you could concentrate on your art and your kids? = Όπως και να΄χει επέστρεψες, πιστεύω ότι ο κόσμος θα εκτιμήσει την επιστροφή σου. Δε θα ένιωθες πιο εξυψωμένος σε ένα κόσμο όπου θα μπορούσες να συγκεντρωθείς στην τέχνη σου και στα παιδιά σου;


MJ: I would love it. I mean that’s what drives me. The medium. The art. That’s the world I’m most comfortable in.” = Θα μου άρεζε. Εννοώ οτι αυτό είναι που με οδηγεί. Η μέση λύση. Η τέχνη.Αυτός είναι ο κόσμος όπου νιωθω πιο άνετα.

GR: In Gary, Indiana, did you ever expect where your world would be as a 46 year old man?
= Στο Gary, στην Idiana, περίμενες πού θα ήταν ο κόσμος σου ως 46 χρονών άντρας;

MJ: I never thought about it. I knew I wanted to do something wonderful all of my life and to help people and I never clearly really thought about it when I was really little. I just sang and danced and didn’t understand why people were applauding and screaming. You really don’t. You don’t know why…
=Ποτέ δεν το σκέφτηκα.Ήξερα ότι ήθελα να κάνω κάτι υπέροχο σε 'ολη μου τη ζωή και να βοηθώ τους ανθρώπους.Ποτέ πραγματικά και αληθινά δεν το σκέφτηκα όταν ήμουν πολύ μικρός.Απλά τραγουδούσα και χόρευα και δεν καταλάβαινα γιατί οι άνθρωποι χειροκροτούσαν και τσίριζαν.Ειλικρινά δεν το κάνεις. Δεν ξέρεις γιατί.

GR: When you grow up like that on stage, when do you get it? When do you understand where you fit in to society?= 'Οταν μεγαλώνεις έτσι πάνω σε μια σκηνή , πότε το καταλαβαίνεις; Πότε καταλαβαίνεις πού ταιριάζεις μέσα στην κοινωνία;

MJ: It takes longer when you get older. You get a more rounded personality and your brain starts to grow. You start reasoning and understanding more things, researching.= Σου παίρνει περισσότερο χρόνο όταν μεγαλώνεις.Γίνεσαι πιο ολοκληρωμένη προσωπικότητα και ο εγκέφαλός σου αρχίζει να αναπτύσσεται.Αρχίζεις να αιτιολογείς και να κατανοείς περισσότερα πράγματα, να ερευνάς.
.
GR: Isn’t it nice to have a conversation on television where people can just hear you being ordinary, normal, reasonable.=Δεν είναι ωραίο να κάνεις μια συζήτηση στην τηλεόραση όπου οι άνθρωποι μπορούν απλά να δουν ότι είσαι ένας συνηθισμένος, κανονικός, λογικός;

MJ: I’m like this all the time. I’m just being myself.= Είμαι έτσι συνέχεια. Απλά είμαι ο εαυτός μου

GR: At a certain point, Michael Jackson and the brothers Jackson kind of separated artistically, is this a moment in your life where you’re coming back together? Obviously you’ll continue your solo career, but what’s the big plan, what’s the big picture at this stage in your life? What has been left unachieved? What would you like to do? = Σε κάποιο σημείο, ο Mάικλ Τζάκσον και τα αδέλφια του χωρίστηκαν καλλιτεχνικά.
Είναι αυτή η στιγμή επανασύνδεσης;Προφανώς θα συνεχίσεις τη σόλο καριέρα σου, αλλά ποιο είναι το μεγάλο σχέδιο, η μεγάλη εικόνα σε αυτό το στάδιο της ζωής σου; Τι έχει μείνει ανεκπλήρωτο; Τι θα ήθελες να κάνεις;


MJ: There are a lot of surprises. Film. I love film. It’s innovating, taking the medium to a new place. I used the music video medium as a short film medium to take me to the next level. I’m having a lot of fun.
= Υπάρχουν πολλές εκπλήξεις. Ταινίες. Μου αρέσουν οι ταινίες.Είναι καινοτομία, μεταφέρεις το μέτριο σε ένα νέο χώρο. Χρησιμοποίησα τα μετρίου επιπέδου μουσικά βίντεος σαν μικρές ταινίες μετρίου επιπέδου για να με πάνε στο επόμενο στάδιο.Διασκεδάζω πολύ.

GR: Do you ever look back and contemplate, oh my goodness, Thriller is the biggest selling musical performance ever, do you ever get your arms around that?=Κοιτάς ποτέ πίσω και συλλογίζεσαι...Ω, τι καλά, το Θριλερ είναι η μεγαλύτερη σε πωλήσεις μουσική παρουσίαση...γραπώνεσαι ποτέ από αυτό;

MJ: I try not to think about it too hard because I don’t want my subconscious mind to think I’ve done it all, you’re done now. That’s why I don’t put awards or trophies in my house. You won’t find a gold record anywhere in my house. Because it makes you feel you’ve accomplished. Look what I’ve done. But I always want to feel, no I haven’t done it yet.= Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι τόσο πολύ, γιατί δε θέλω υποσυνείδητα να σκέφτομαι ότι τα έχω κάνει όλα, άρα τέλειωσα τώρα. Για αυτό δεν βάζω βραβεία και επαίνους στο σπίτι μου. Δεν θα βρεις χρυσό δίσκο πουθενά στο σπίτι μου. Γιατί σε κάνει να νιώθεις ότι τα κατάφερες όλα. Κοίτα τι έχω κάνει.Αλλά πάντα θέλω να νιώθω ότι όχι δεν τα έχω κάνει όλα.

GR: ‘The King of Pop’ and now I look at some of these performers- there’s a new one - there’s 50 cent and another one- I forget his name, but they’re well-known because they survived violent attacks where they almost died and they’re into hip hop kind of - it’s a different era in popular music- do you think you’ll be more like them- more urban kind of- or will the world come back to more pop and traditional rock?
= Ο βασιλιάς της Ποπ και τώρα κοιτώ μερικούς απο αυτούς τους καλλιτέχνες- υπάρχει ένας νέος ο 50 Cent και ακομα ένας που ξεχνώ το όνομά του, αλλά είναι πολυ γνωστοί γιατί επιβίωσαν από τις βίαιες επιθέσεις 'οπου θα ειχαν σκοτωθεί και είναι στη Hip-Hop μουσική- είναι μια διαφορετική εποχή στη δημοφιλή μουσική- πιστεύεις οτι θα γίνεις πιο πολύ σαν αυτούς-αλλά πιο ανώτερο είδος- ή οκόσμος θα επιστρέψει στην πιο Ποπ και παραδοσιακή μουσική;

MJ: Great music & great melodies are immortal. Culture changes, fashion change, customs, great music is immortal. We still listen to Mozart today, Tchaikovsky, Rachmaninov, any of them, any of the greats. Great music is like a great piece of sculpture, a great painting. It’s forever. That’s a fact.
= Η σπουδαία μουσική και οι σπουδαίες μελωδίες είναι αθάνατες.Η κουλτούρα αλλάζει,η μόδα αλλάζει,οι συνήθειες, αλλά η σπουδαία μουσική είναι αθάνατη.Ακόμα ακούμε Μότσαρτ, Τσαϊκόφσκι,Ραχμάνινοφ, όλους αυτούς τους σπουδαίους. Η σπουδαία μουσική είναι σαν ένα σπουδαίο γλυπτό έναν σπουδαίο πίνακα.Είναι για πάντα. Αυτό είναι γεγονός.

GR: On the other hand, I interviewed Barbara Streisand at one pivotal point in her career, she was going to do duets with the BeeGees and other popular artists- she kind of changed the tempo to surprise people
= Από την άλλη πλευρά, πήρα συνέντευξη από την Μπάρμπαρα Στράιζαντ σε ένα πιλοτικό σημείο της καριέρας της, θα έκανε ντουέτο με τους BeeGees και άλλους γνωστούς καλλιτέχνες- κάπως άλλαξε το ρυθμό ώστε εξέπληξε αρκετούς

MJ: I’ve done a lot of it already… I don’t really rap, but I could… I’ve written songs with rap versus in them for very famous rappers, but they’re much better at it than I am.= Εχω κάνει αρκετά τέτοια ήδη..δεν είμαι ραπ αλλά θα μπορούσα να γινω...έχω γράψει τραγούδια με ραπ εναλλαγές για πολύ διάσημους ράπερς.αλλά είναι πολύ καλύτεροι σε αυτό από μένα

GR: Don’t you appreciate, despite your isolated life and despite the fact you’ve been a star so long, you still have what appears to be a very passionate and profound relationship with the community. Does that support you? Does that sustain you? Do you agree with me?=Δεν εκτιμάς το γεγονός ότι παρά την απομονωμένη ζωή σου και το οτι έχεις υπάρξει διάσημος τόσο καιρό, παρ'όλα αυτά έχεις ακόμα αυτή την παθιασμενη και βαθειά σχέση με την κοινωνία. Σε στηρίζει αυτό;

MJ: Yes, I do agree, because it’s important to love your neighbors…=ναι συμφωνώ γιατί είναι σημαντικό να αγαπάς τους γείτονές σου

GR: But were does it come from… where does that almost instinctive love of you come from?=Αλλά από πού πηγάζει αυτό....από πού προέρχεται αυτή η σχεδόν ενστικτώδης αγάπη από σένα;

MJ: I truly think it comes from my mother and God. The way we were raised. The values my father instilled in us in youth. She was always with the Bible teaching us - we’d go to service all the time. Four times a week and I’m so glad we did that because those are values that are very important. I don’t know if I could have done as well without them.= Ειλικρινά πιστεύω ότι προέρχεται από την μητέρα μου και το Θεό.Ο τρόπος που μεγαλώσαμε. Οι αξίες που ο πατέρασ μου εδραίωσε μέσα μας στη νεότητά μας. Η μητέρα μου ήταν πάντα με τη Βίβλο διδάσκοντάς μας-έπρεπε να πηγαίνουμε στη λειτουργεία συνέχεια,Τέσσερις φορές την εβδομάδα και είμαι τόσο ευχαριστημένος που το κάναμε αυτό γιατι αυτές οι αξίες είναι σημαντικές. Δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα χωρίς αυτές.

GR: Do you still spend time with mom and dad? They’re not far from here right now? And what is that relationship all about? I’m so close to my mom, obviously.= Περνάς ακόμα κάποιο χρόνο με τους γονείς σου;Δεν ε΄ναι μακριά από δω, έτσι;Και τι αφορά αυτή η σχέση τελικά; Εγώ είμαι πολύ δεμένος με τη μητέρα μου

MJ: It’s wonderful. At this stage, you tend to appreciate more who your parents are and what they’ve done for you. You start to retrack where you are in your life and all the wonderful things they’ve instilled in you. You start to see them come forth. I’m starting to see a lot of things. Traits that my father influenced me on and my mother.= Είναι υπέροχο. Σε αυτό το στάδιο έχεις την τάση να εκτιμάς περισσότερο το ποιοι είναι οι γονείς σου και τι έχουν κάνει για σένα.Αρχίζεις να επαναπροσδιορίζεις πού είσαι στη ζωή σου και όλα τα όμορφα πράγματα που σου έχουν εμφυσήσει. Αρχίζεις να τα βλέπεις να συμβαίνουν. Αρχίζω να βλέπω πολλά πράγματα. Γνωρίσματα με τα οποία με επηρέασαν οι γονείς μου.

GR: My friend Cheech, who you know, whose partner Tommy Chong helped discover you guys, ‘Bobby Taylor and The Vancouvers’, he says that as he gets older, he looks at his father’s face in the mirror. Do you feel that? Are you becoming like your dad?= Ο φίλος μου ο Cheech,τον οποίο γνωρίζεις, ο συνέταιρος του οποίου βοήθησε να ανακαλύψει εσάς φίλοι μου,είπε ότι καθώς μεγαλώνει,βλέπει το πρόσωπο του πατέρα του στον καθρέφτη.Το νιώθεις αυτό; Αρχίζεις να γίνεσαι σαν τον πατέρα σου;

MJ: I’m very much like my father in a lot of ways. He’s very strong. He’s a warrior. He’s always taught us to be courageous and to be confident and to believe in our ideals. And no matter what, no star is too far to reach and you never give up. And our mother taught us that as well.= Μοιάζω σε αρκετά σημεία στον πατέρα μου.Είναι πολύ δυνατός. Είναι πολεμιστής.Πάντα μας δίδασκε να είμαστε θαρραλέοι και να έχουμε αυτοπεποίθηση και να πιστεύουμε στα ιδανικά μας.Και ό,τι και να γίνει κανένα αστέρι δεν είναι πολύ μακριά για να το φτάσεις και ποτέ δεν τα παρατάς.Και η μητέρα μας μας δίδαξε το ίδιο.

GR: So you’re a warrior also?= Ωστε είσαι πολεμιστής και συ;

MJ: Absolutely.=Οπωσδήποτε

GR: That’s the way you see yourself?=Έτσι βλέπεις τον εαυτό σου;

GR: Tell us more about the way you see yourself?=Πες μας περισσότερα για το πώς βλέπεις τον εαυτό σου

MJ: I try to be kind and generous and to give to people and to do what I think God wants me to do. Sometimes I pray and say “where do you want me to go next, God? What do you want me to do from here?” I’ve always been very spiritual in that way. It’s nothing new.= Προσπαθώ να είμαι καλός και γενναιόδωρος και να δίνω στους ανθρώπους και να κάνω αυτό που νομίζω ότι ο Θεός θέλει να κάνω.Μερικές φορές προσεύχομαι και λέω "πού θέλεις να πάω τώρα Θεέ μου"; "τι θέλεις να κάνω από δω και πέρα"; Πάντα υπήρξα πνευματικός,δεν είναι κάτι καινούριο.

GR: Did you ever see the movie “Finding Neverland” or read about J. M. Barrie, the man who wrote “Peter Pan.”= Έχεις δει ποτέ την ταινία "Αναζητώντας τη χώρα του ποτέ" ή έχεις διαβάσει για τον J.M.Barrie, τον άνθρωπο που έγραψε το 'Peter Pan';

MJ: I know a lot about Mr. Barrie and I’ve been a fan for many, many, many years.=Ξέρω πολλά για τον κύριο Barrie και έχω υπάρξει θαυμαστής για πάρα πολλά χρόνια

GR: You know, he had a rocky road, similar to you, I don’t want to get too far into it. Tell us what led to the creation of Neverland. I mean, specifically the place – There are 2 Neverlands, there’s 3. There’s Peter Pan’s Neverland, there’s the Neverland in Michael Jackson’s mind and then there’s the physical place you created up there where I visited you when you brought up all the inner-city children. Why did you create that place? = Ξέρεις, είχε ένα δύσβατο δρόμο παρόμοιο με το δικό σου, δε θέλω να πω περισσότερα για αυτό.Πες μας τι σε οδήγησε στη δημιουργία της Neverland. Εννοώ ειδικά το μέρος- υπάρχουν 2 ή 3 Neverlands. Υπάρχει η Neverland του Peter Pan, υπάρχει η Neverland στο μυαλό του Μάικλ Τζάκσον, και υπάρχει και το φυσικό μερος που έφτιαξες εκεί πάνω όπου σε επισκέφτηκα όταν έφερες όλα τα παιδιά της πόλης.Γιατί έφτιαξες αυτό το μέρος;

MJ: I created Neverland as a home for myself and my children and it was created simply, it was almost like it was done subconsciously, like I said earlier, where can I go? I mean, it’s hard. I’ve tried to go out as myself and I’ve had policemen tell me, “put on a disguise! And give me an autograph for my wife!” They tell me, “why are you out here with no security?” I can’t do it. I do it sometimes, but it’s very difficult.
= Δημιούργησα τη Neverland σαν ένα σπιτι για μένα και τα παιδιά μου και φτιάχτηκε απλά, σαν να ήταν κάτι το υποσυνείδητο. όπως είπα πριν, πού μπορώ να πάω; Εννοώ ήταν δύσκολο.'Εχω δοκιμάσει να βγω έξω έτσι όπως είμαι και με πλεσίασαν αστυνομικοί λέγοντας να μεταμφιεστώ και δώσε μου ένα αυτόγραφο για τη σύζυγό μου! Μου λένε γιατί βγήκα έξω χωρίς ασφάλεια. Δεν μπορώ να το κάνω. Το κάνω μερικές φορές αλλά είναι δύσκολο.

GR: But you owned Neverland before you had the kids, was it for you? The exotic animals, were they for Michael Jackson?= Αλλά σου ανήκε η Neverland πριν αποκτήσεις τα παιδιά σου, ήταν για σένα; Τα εξωτικά ζώα ήταν για τον Μάικλ Τζάκσον;

MJ: For me and sharing with others. It gave me a chance to do what I couldn’t do when I was little. We couldn’t go to movie theaters. We couldn’t go to Disneyland. We couldn’t do all those fun things. We were on tour. We were working hard. And we did enjoy it. But this allowed me to have a place behind the gates where the entire world I love is there.= Για μένα και για να τα μοιράζομαι με άλλους.Μου έδωσε μια ευκαιρία να κάνω ό,τι δεν μπορούσα να κάνω μικρός. Δεν μπορούσαμε να πάμε στα θέατρα.Δεν μπορούσαμε να πάμε στη Ντίσνεϊλαντ. Δεν μπορούσαμε να διασκεδάσουμε. Ήμαστε σε περιοδεία.Δουλεύαμε σκληρά.Και το ευχαριστιόμασταν.Αλλά αυτό μου επέτρεψε να έχω ένα μέρος πίσω από τις πύλες όπου όλος ο κόσμος που αγαπώ είναι εκεί.

GR: You create, like Barrie, this imaginative world, do you ever outgrow something like that Michael? Do you ever think this is silly to have the llamas and the choo-choo trains and the rides?= Έφτιαξες σαν τον Barrie, αυτόν το φανταστικό κόσμο, το ξεπερνάς ποτέ αυτό, Μάικλ; Σκέφτεσαι ποτέ ότι είναι ανόητο να έχεις τα λάμας και τα τρενάκια και παιχνίδια για βόλτες;

MJ: It’s calling God silly if you do that, because God made all things great and small. Other men have their Ferraris and their airplanes or helicopters or wherever they find their bliss. My bliss is in giving and sharing and having simple innocent fun.= Είναι σαν να λες το Θεό ανόητο αν το κάνεις αυτό. Ο Θεός έφτιαξε όλα τα πράγματα σπουδαία και μικρά.Άλλοι άνθρωποι έχουν τις Φερράρι και τα αεροπλάνα τους και τα ελικόπτερα ή οπουδήποτε μπορούν να βρούν τον παράδεισό τους.Ο δικός μου παράδεισος ειναι να δίνω και να μοιράζομαι και να έχω μια απλή ,αθώα διασκέδαση.

GR: Your homes. For all the grandeur of Neverland. Your home is quite modest. And your personal style. I don’t see any bling for instance. How come you don’t have the big diamond thing that says Michael?
=Τα σπίτια σου.Για όλο το μεγαλείο της Neverland. To σπίτι σου είναι αρκετά μέτριο. Και το προσωπικό σου στυλ.Δε βλέπω για παράδειγμα,κάποια φωτεινή επιγραφή. Πώς και δεν έχεις αυτό το μεγάλο διαμαντένιο πράγμα που να λέει "Μάικλ";

MJ: I’m modest in that way. If I had it on, I would probably give it away to the first kid to say, ‘wow, I like your necklace.’ When I was growing up, stars like Sammy Davis, Fred Astaire, Gene Kelly… if I admired something they were wearing, If I simply said, ‘I love that shirt you’re wearing,’ they would give it to me. It’s a show business trait. Hand it over.= Είμαι μετριόφρων με αυτό τον τρόπο.Αν το φορούσα, μάλλον θα το έδινα στο πρώτο παιδί που θα έλεγε..."Πώπω μου αρέσει αυτό το μενταγιόν". Καθώς μεγάλωνα, αστέρια όπως οι Sammy Davis, Fred Astaire, Gene Kelly...αν μου άρεζε κάτι που θα φορούσαν, αν απλά έλεγα μου αρέσει αυτό το πουκάμισο που φοράς...θα μου το έδιναν. Είναι ανταλλαγή της δουλειάς. "Παρέδωσέ το".

GR: Despite the glare of the media attention and even the day that I was there and you invited the inner-city kids there, what’s it like to have the kids there? Why do you do that? I wanted to ask you that question that day but I pose it to... you know.
=Παρά την απήχηση των ΜΜΕ και ακόμα τη μέρα που ήμουν εκεί και κάλεσες τα παιδιά της πόλης, πώς είναι να έχεις τα παιδιά εκεί; Γιατί το κάνεις αυτό; Ήθελα να στο ρωτήσω αυτό εκείνη τη μέρα αλλά το θέτω
στο ότι...ξέρεις..


MJ: I’ve traveled the world over 8 times. I do as many hospitals and orphanages as I do concerts. But, of course, it’s not covered (by the press). That’s not why I do it, for coverage. I do it because it’s from my heart. And there are so many children in the city who haven’t seen the mountains, who haven’t been on a carousel, who haven’t pet a horse or a lama, never seen them, so if I can open my gates and see that bliss, an explosion of screaming laughter from the children who they run on the rides, I say “Thank you, God.” I feel I’ve won God’s smile of approval, because I’m doing something that brings joy and happiness to other people.
=Έχω ταξιδέψει ανά τον κόσμο 8 φορές.Κάνω τόσα νοσοκομεία και ορφανοτροφεία όπως ακριβώς κάνω συναυλίες.Μα και φυσικά αυτό δεν το αναμεταδίδει ο Τύπος.Δεν είναι η προσωπική προβολή ο λόγος που το κάνω.Το κάνω γιατί το νιώθω.Και υπάρχουν τόσα παιδιά στην πόλη που δεν έχουν δει τα βουνά,που δεν έχουν ανεβεί σε Καρουζέλ, που δεν έχουν για κατοικίδιο ένα άλογο ή ένα λάμα,ποτέ δεν τα έχουν δει, έτσι αν μπορώ ν'ανοίξω τις πύλες και αντικρίσω αυτόν τον παράδεισο-μια έκρηξη από δυνατά γέλια των παιδιών που τρέχουν στις κούνιες, τότε λέω"Σ'ευχαριστώ, Θεέ μου". Νιώθω ότι έχω κερδίσει το χαμόγελο και την έγκριση του Θεού, αφού κάνω κάτι που φέρνει χαρά και ευτυχία σε άλλους ανθρώπους.

GR: So, you’re close to your siblings? How does it affect you when they get involved - like Janet’s superbowl flap? Just tell me how you responded as a brother and a viewer?
=Λοιπόν, είσαι δεμένος με τους συγγενείς σου;Πώς σε επιρεάζει όταν παίρνουν μέρος-όπως η παρουσία της Τζάνετ στο Σούπερ Μπόουλ; Πες μου πώς ανταποκρίθηκες σαν αδελφός και σαν θεατής;

MJ: Oh, I can’t speak for my sister. With love. Actually, I was looking right at it and I didn’t see it. I was at a friend of mine’s house, Ron Burkle and in a movie theater, it was huge on the screen and I didn’t even see it. I heard all this controversy the next day and I said, “That’s not true.” I didn’t even see it.
=Μα δεν μπορώ να μιλήσω για την αδελφή μου.Με αγάπη.Στην πραγματικότητα,κοιτούσα ακριβώς προς τα κει και δεν το είδα.Ήμουν στο σπίτι ενός φίλου μου, του Ρον Μπέρκλ, και σένα κινηματοθέατρο, ήταν τεράστιο στην οθόνη και ούτε καν το είδα.Άκουσα για αυτή τη διαμάχη την επόμενη μέρα και είπα "Αυτό δεν είναι αλήθεια..ούτε καν το είδα".

GR: Do you think the controversy was overblown? Do you think it’s a Jackson related phenomena or is it a testament to our times socially in this country?
=Πιστεύεις ότι η διαμάχη ήταν υπερβολική;Πιστεύεις ότι είναι ένα φαινόμενο σε σχέση με τους Τζάκσονς ή είναι μια διαθήκη της σημερινής εποχής κοινωνικά δεμένη με τη χώρα μας;


MJ: That’s an interesting hypothesis too. It’s both. It’s hard to answer. I’d rather not answer that one.
=Αυτή είναι ,επίσης, μια ενδιαφέρουσα υπόθεση.Είναι και τα δύο.Είναι δύσκολο να απαντήσει κάποιος.Προτιμώ να μην απαντήσω σ'αυτό.


GR: Did you call her and say ‘don’t sweat the small stuff?’
=Της τηλεφώνησες για να της πεις "Μη στεναχωριέσαι για μικροπράγματα";


MJ: Something like that. ‘Be strong. This too shall pass.’ ‘Don’t worry about it.’ I’ve seen worse things. I said, “Janet, you’re too young to remember but, I once watched the Oscars with David Niven on it and a naked man came running out, streaking. Now, he didn’t get there on his own. That was organized and nobody - they didn’t say much about that.” I’ll just say that much. That was live, around the world. The next day it was a joke.
=Κάτι τέτοιο.'Να είσαι δυνατή...θα περάσει και αυτό...μην ανησυχείς έχω δει χειρότερα πράγματα..Τζάνετ, είσαι πολύ νέα για να το θυμάσαι αλλά, κάποτε παρακολουθούσα τα Όσκαρς με τον Ντέιβιντ Νίβεν σαν παρουσιαστή και ένας γυμνός άντρας μπήκε τρέχοντας στη σκηνή και κάνωντας ζικ-ζακ.Και φυσικά δεν εμφανίστηκε από το πουθενά.Ήταν προσχεδιασμένο και κανένας δεν είπε τιποτα ....μόνο αυτό σου λέω...αναμεταδιδόταν ζωντανά σ'ολο τον κόσμο.Την άλλη μέρα ήταν απλά ένα αστείο.

GR: I think there is a Jackson component. I think the thing was exaggerated. I think the Jackson thing was part of the reason.
= Νομίζω υπάρχει το συστατικό "Τζάκσον".Πιστεύω ότι το όλο θέμα ήταν υπερβολικό.Νομίζω ότι ο παράγοντας "Τζάκσον" ήταν μέρος του λόγου για κάτι τέτοιο.


MJ: Thank you.=Σ'ευχαριστώ


GR: So as you go forward in this record, what are we going to expect? Are we going to hear this on the radio and then people are going to send in their money and it’s going to go to these kids in the Indian Ocean region?
=Λοιπόν όσο προχωράς με αυτό το δίσκο, τι θα πρέπει να περιμένουμε;Πρόκειται να το ακούσουμε στο ράδιο και μετά οι άνθρωποι θα στέλνουν χρήματα που θα σταλούν στα παιδιά στη περιοχή του Ινδικού Ωκεανού;

MJ: I would like that very much.= Θα το ήθελα πολύ αυτό.

GR: Now tell me, how that act of largesse, that compassion, will make you feel? Sometimes, I think, I feel better giving than receiving in my life, explain the mechanics of that in your own life.
= Τώρα πες μου,πώς αυτή η πράξη γενναιοδωρίας και ευσπλαχνίας θα σε κάνει να νιώσεις;Μερικές φορές, νομίζω πως νιώθω καλύτερα δίνοντας παρά παίρνοντας στη ζωή μου,....εξήγησε το μηχανισμό αυτού στη δική σου ζωή.

MJ: It’s just the idea. I don’t know if its the psychology of it or what. I just love working hard on something. Putting it together. Sweating over it and then sharing it with people and then having them love it and I always pray that they like it. That’s what gives me great satisfaction as an artist.
=Είναι απλά η ιδέα, δεν ξέρω αν είναι η ψυχολογία του θέματος ή κάτι άλλο.Μου αρέσει να δουλεύω σκληρά πάνω σε κάτι.Να συναρμολογώ τα κομμάτια.Να ιδρώνω για αυτό και μετά να το μοιράζομαι με τους ανθρώπους και να βλέπω να το αγαπούν και πάντα προσεύχομαι να τους αρέσει.Αυτό είναι που μου δίνει μεγλύτερη ικανοποίηση σαν καλλιτέχνη.

GR: Does it frustrate you professionally or personally when people say that this Jackson project flopped or that happened. Your ‘Number Ones’ compilation for instance, 7 and a half million copies sold. Now I think that’s quadruple platinum or whatever it is you label it. And yet the characterization by some in the music business at least is that you’re not- you know, that it wasn’t a hit.
=Σε αγχώνει επαγγελματικά ή προσωπικά όταν οι άνθρωποι λένε ότι ένα σχέδιο του Τζάκσον απέτυχε ή αυτό συνέβει.Για παράδειγμα,η συλλογή των νούμερο 1 τραγουδιών πούλησε επτάμισι εκατομμύρια αντίτυπα.Λοιπόν πιστεύω ότι αυτό είναι τετραπλό πλατινένιο ή κάτι τέτοιο.Και όμως,ο χαρακτηρισμός από κάποιους στα μουσικά δρώμενα, είναι ούτε λίγο ούτε πολύ ότι δεν ήσουν...ξέρεις...ότι δεν ήταν επιτυχία.

MJ: I don’t know which project you’re talking about… because of negative news. Sensationalism seems to sell more than wonderful, positive news. People would rather hear gossip. My last 8 albums have all entered the charts at number 1, so people like to sensationalize things and make up stories and rumors and sometimes…
=Δε ξέρω για ποιο σχέδιο μιλάς...που έλαβε αρνητική κριτική.Ο αισθησιασμός φαίνεται ότι πουλά πιο πολύ από τα όμορφα θετικά νέα.Οι άνθρωποι προτιμούν να ακούν για κουτσομπολιά.Τα τελευταία 8 αλμπουμς έχουν μπει όλα στα τσαρτς στη πρώτη θέση, άρα οι άνθρωποι προτιμούν να κιτρινίζουν τα γεγονότα και να επινοούν ιστορίες και φήμες και μερικές φορές.......

GR: Does it hurt your feelings? Do you want to scream out and say, “Hey wait a minute, check the numbers!”
=Αυτό σε πληγώνει; Θέλεις να κραυγάσεις λέγοντας..."Εεεε για μια στιγμή...ελέγξτε τα νούμερα!"

MJ: It’s a commonality in mankind that I don’t like. That part of it, but then there’s a beautiful side to mankind too, isn’t there?
=Είναι τα κοινά του ανθρώπινου είδους που δεν μου αρέσουν.Αυτή η πλευρά τους.Αλλά από την άλλη,υπάρχει και η όμορφη πλευρά του ανθρώπινου είδους, σωστά;

GR: But not to Eminem. We’ve spoken about it. I think that you should. Why not?
= Αλλά όχι για τον Εμινεμ.Έχουμε μιλήσει για αυτό. Νομίζω οτι εσύ θα έπρεπε..γιατί όχι;

MJ: And what’s your question?= και ποια ήταν η ερώτησή σου;

GR: Stevie Wonder said that he was piling on and how really rude it was for someone who made his money from the community to ‘diss the community in a sense in a racist and, I’ve said it, very bold faced, bigoted presentation. Tell us how that hurt you and how you’re feeling about it now.
=Ο Στήβι Γουόντερ είπε πως συσσώρευε και πόσο αγενές ήταν για κάποιον που 'εκανε περιουσία από την κοινότητα να καταφέρεται εναντίον της με ένα ρατσιστικό τρόπο και όπως είπα, με θράσος και με παρουσίαση γεμάτη φανατισμό.Πες μας πόσο σε πλήγωσε αυτό και πώς νιώθεις τώρα;

MJ: I’ve never met Mr. Eminem, and I’ve always admired him and to have him do something like that was pretty painful as an artist to another artist and it’s sad because I think what Stevie Wonder said is true, I just don’t want to say too much more than that. He (Eminem) should be ashamed of himself what he’s doing. Stevie said he’s bulls***. He used the word. That’s what he said. I’m not saying it, Stevie said it. Stevie’s amazing. He’s one of the sweetest men in the world.
=Ποτέ δεν έχω συναντήσει τον κύριο Έμινεμ, και πάντα τον θαύμαζα και το γεγονός ότι έκανε κάτι τέτοιο ΄ταν αρκετά οδυνηρό σαν καλλιτέχνης προς έναν άλλο καλλιτέχνη και είναι λυπηρό γιατί νομίζω ότι ό,τι είπε ο Στήβι Γουόντερ είναι αλήθεια, απλά δε θέλω να πω περισσότερα.Θα έπρεπε να ντρέπεται. Ο Στήβι είπε ότι ο 'Εμινεμ δεν αξίζει σαν χαρακτήρας.Εκείνος χρησιμοποίησε αυτή τη λέξη.Αυτό είπε.Εγώ δεν το λέω.Ο Στήβι το είπε.Ο Στήβι είναι καταπληκτικός. Είναι ένας από τους πιο γλυκούς ανθρώπους στον κόσμο.

GR: Stevie did and he is bulls***. So, when Stevie said that, did you feel a tremendous sense of reassurance, of brotherly love, there?
= Ο Στήβι το είπε και ο Έμινεμ δεν αξίζει σαν χαρακτήρας.Λοιπόν όταν ο Στήβι είπε κάτι τέτοιο, ένιωσες μια τεράστια αίσθηση διαβεβαίωσης ή αδελφικής αγάπης;

MJ: I love Stevie Wonder. To me, he’s a musical prophet. I’ll always love him. A lot of people respect Stevie and he’s a very strong entity in this medium, in this business and when he speaks, people listen and it was wrong of Eminem to do what he did. I’ve been an artist most of my life and I’ve never attacked a fellow artist. great artists don’t do that. You don’t have to do that.
= Αγαπώ το Στήβι Γουόντερ.Για μένα είναι κάτι σαν προφήτης της μουσικής.Πάντα θα τον αγαπώ.Πολλοί άνθρωποι σέβονται τον Στήβι..είναι μια δυνατή οντότητα μέσα σε αυτό τον επαγγελματικό χώρο και όταν μιλά, οι άνθρωποι τον ακούν, και ήταν λάθος του Έμινεμ να κάνει ό,τι έκανε.Έχω υπάρξει καλλιτέχνης τον περισσότερο καιρό της ζωής μου και ποτέ δεν έχω καταφερθεί εναντίον άλλου συναδέλφου.Οι σπουδαίοι καλλιτέχνες δεν το κάνουν αυτό.Δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό.

GR: I mentioned Janet’s fiasco and the exaggerated response to it. Once again do you think he only did it because he knew he could get away with it because you’re Michael Jackson?
=Ανέφερα το φιάσκο της Τζάνετ και την υπερβολική απήχηση σε αυτό.Για ακόμα μια φορά, πιστεύεις ότι αυτός το έκανε γιατί ήξερε ότι θα μπορούσε να τη γλυτώσει επειδή είσαι ο Μάικλ Τζάκσον;

MJ: Yeah, but it doesn’t hurt. It’s silly. It’s kind of elementary. I hope he’s having fun.
=Nαι, αλλά δεν με πληγώνει.Είναι ανόητο.Είναι παιδιάστικο.Ελπίζω να περνά καλά.

GR: Like a poo-poo joke. It still hurts your feelings and you don’t want your kids to see it.
=Σαν ένα παιδικό αστείο.Ακόμα πονά κάποιον και δε θέλει να το καταλάβουν τα παιδιά του

MJ: Oh god, I would hate it if they saw it. I would hate that
=Ω, Θεέ μου, θα το συχαινόμουν αν το καταλάβαιναν.Θα το συχαινόμουν.

GR: Finally, we’ve studiously avoided the case and not talked at all about the case that’s pending. You’re under this gag order. I know that you have received permission from the judge to read a statement. I hate to end an interview that way, but if you’d like to read that statement now, I think it’s important.
= Τέλος, επιμελώς αποφύγαμε την υπόθεση και δεν μιλήσαμε για την δικαστική υπόθεση που εκκρεμεί.Είσαι υπό την εντολή φίμωσης. Ξέρω ότι έχεις λάβει άδεια από τον δικαστή να διαβάσεις μια δήλωση.Δεν μου αρέσει να τελειώνω μια συνέντευξη έτσι, αλλά αν θα ήθελες να διαβάσεις αυτή τη δήλωση τώρα......νομίζω είναι σημαντικό.

MJ: IN THE LAST TWO WEEKS, A LARGE AMOUNT OF UGLY, MALICIOUS INFORMATION HAS BEEN RELEASED INTO THE MEDIA ABOUT ME. APPARENTLY, THIS INFORMATION WAS LEAKED THROUGH TRANSCRIPTS IN A GRAND JURY PROCEEDING WHERE NEITHER MY LAWYERS NOR I EVER APPEARED. THE INFORMATION IS DISGUSTING AND FALSE.
=ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΠΟ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΧΕΙ ΔΙΟΧΕΤΕΥΤΕΙ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ,ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΕΡΕΥΣΑΝ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΚΡΟΑΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΕΝΟΡΚΩΝ,ΟΠΟΥ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΗΜΑΣΤΕ ΠΑΡΟΝΤΕΣ. ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΙΚΕΣ.

YEARS AGO, I ALLOWED A FAMILY TO VISIT AND SPEND TIME AT NEVERLAND. NEVERLAND IS MY HOME. I ALLOWED THIS FAMILY INTO MY HOME BECAUSE THEY TOLD ME THEIR SON WAS ILL WITH CANCER AND NEEDED MY HELP.
=ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ, ΕΠΕΤΡΕΨΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΣΤΗ ΝΕVERLAND.ΝEVERLAND ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.
ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΟΥ.


THROUGH THE YEARS, I HAVE HELPED THOUSANDS OF CHILDREN WHO WERE ILL OR IN DISTRESS.
=ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ,ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑ 'Η ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.

THESE EVENTS HAVE CAUSED A NIGHTMARE FOR MY FAMILY, MY CHILDREN AND ME. I NEVER INTEND TO PLACE MYSELF IN SO VULNERABLE A POSITION AGAIN.
=ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ. ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΕΥΘΡΑΥΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

I LOVE MY COMMUNITY AND I HAVE GREAT FAITH IN OUR JUSTICE SYSTEM. PLEASE KEEP AN OPEN MIND AND LET ME HAVE MY DAY IN COURT. I DESERVE A FAIR TRIAL LIKE EVERY OTHER AMERICAN CITIZEN. I WILL BE ACQUITTED AND VINDICATED WHEN THE TRUTH IS TOLD.
= ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΜΑΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ. ΑΞΙΖΩ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΗ ΔΙΚΗ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ. ΘΑ ΑΘΩΩΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΠΩΘΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.

GR: Michael is there anything else you would like to say?
=Μάικλ, υπάρχει κάτι άλλο που θα ήθελες να πεις;

MJ: Yes. I would just like for the public to keep my family and myself in their prayers. That would be very nice. Thank you, Geraldo.
= Ναι. Θα ήθελα απλά το κοινό να έχει την οικογένειά μου και μένα στις προσευχές του.
Αυτό θα ήταν υπέροχο. Σ'ευχαριστώ, Τζεράλντο.



Μετάφραση.....από τα χεράκια μου :D
ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Φεβ 2011, 11:01

Nτοροθάκι μου... :clap: :urock:

Νιώθω ότι ο Μάικλ έχει "δικαιωθεί" στον πλανήτη, αν και γι'αυτόν πιστεύω ότι δεν έχει και τόση σημασια πια. Για μας έχει...

Θέλω να πω κάποια πραγματάκια που έχω κατακρατήσει μέχρι σήμερα. Το είχα ψιλοαναφέρει στο τόπικ που έχουμε για τον Τζόουνς, αλλά εδώ στο αφιέρωμα του Μαικλ, νομίζω πως ήρθε η ώρα να αναφερθώ εκτεταμένα...

Είναι γνωστό στους περισσότερους ότι ο Αλεξ Τζόουνς χαίρει κάποιας εκτίμησης από μένα, στο βαθμό που ενημερώνει και αφυπνίζει πολύ κόσμο. Γι'αυτό και έχω μεταφράσει πολλά βίντεό του. Είναι συχνά το δικό μου όχημα ενημέρωσης. Όμως ο άνθρωπος δεν είναι αλάθητος, ούτε τέλειος. Κανείς μας δεν είναι...

Λιγες μέρες μετά το θάνατό του, είδα ένα βίντεό του που με εξόργισε και το φλαγκάρισα... Προφανώς δεν ήμουν η μόνη που το φλαγκάρισε, γιατί "επεσε" μέσα σε λίγες ώρες. Τι έκανε; Για να εκφράσει τη ζοχάδα του που η προσοχή όλων είχε στραφεί στον Μάικλ και τον θάνατό του, μεμψιμοιρούσε σαν κακότροπη γριά ότι πέθανε ένας celebrity κι όλοι χάζεψαν και δε σκέφτονται αυτά που μας καίνε... Αν περιοριζόταν σ'αυτό, δε θα στράβωνα τόσο. Προχώρησε όμως, και προχώρησε απαράδεκτα, να τον κατηγορεί σαν φρικιό ανωμαλίας παιδοφιλίας κλπ (ούτε που θέλω να τα επαναλάβω ήταν πραγματικά αισχρά αυτά που έλεγε). Έγινα έξαλλη. Εκτός απ'το φλαγκάρισμα, πήγα στο infowars αλλά και στο κανάλι του και του έχωσα τον αναβαλλόμενο. Εγραψα ότι αυτή η συμπεριφορά/στάση του κατέδειξε και μια ποταπή πλευρά του που δεν είχα υποψιαστεί ως τότε, και καλά έκανε και μας την έδειξε, για να μην τον υπερεκτιμάμε. και συνεχίζοντας του είπα τα εξής : (θα τα γράψω όπως τα θυμάμαι γιατί δυστυχώς και το βίντεο έπεσε, και τα σχόλιά μου-και πολλών άλλων- σβήστηκαν και στο κανάλι και στο σάιτ του) - του τα'γραψα λοιπόν ως εξής...

"Να χέσω τον πόλεμο πληροφόρησης που κάνεις, το δήθεν αντινεοταξίτικο αγώνα σου, όταν εσύ που λες ότι είσαι πολέμιος των ιλουμινάτων-νεοταξιτών-παγκοσμιοποιητών-μασόνων κλπ, εδώ δείχνεις να σε έχουν πείσει (αυτοί που πολεμάς) με τον οχετό αφοδευμάτων και λάσπης που του κόλλησαν και επιδίωξαν να τον σημαδέψουν ανεξίτηλα, σαν ρετσινιά. Για να μην πω το χειρότερο, πως μπορεί να μην σ'έχουν πείσει απλά, μπορεί να δουλεύεις και γι'αυτους! Δεν είναι δυνατόν πραγματικός αγωνιστής κατά των νεοταξιτών, να μην κατάλαβε οτι ο Μαικλ ήταν ένα από τα αμέτρητα θύματά τους, και να μην "είδε" τον πόλεμο που εξαπέλυσαν αυτά τα καθάρματα προσκολλώντας του ένα απίστευτο συκοφαντικό πακέτο, για να τον καταστρέψουν. Ή πείστηκες λοιπόν γιατί απλά έχαψες κι εσύ την προπαγάνδα που δήθεν πολεμάς, ή είσαι δικός τους. Εσύ θα μας το πεις. ΑΝ έχεις τα κότσια που ισχυρίζεσαι πως έχεις. Αν δεν τα'χεις (που αυτό υποψιάζομαι) θα διαγράψεις τα εκατοντάδες σχόλια -όχι μόνο τα δικά μου- γι'αυτή την αήθειά σου, και θα κάνεις τον χαζό σαν να μη γράφτηκαν ποτέ. Κρίμα, γιατί αν κοιτάξεις και στο κανάλι μου, θα δεις πόσα βίντεό σου έχω ανεβάσει, μεταδίδοντας ενημέρωση στην Ελληνική κοινότητα μέσα από σένα. Κρίμα, σε είχα για πιο μεγαλόψυχο, γενναίο και ακριβοδίκαιο..."

Κάπως έτσι του τα'χωσα. Και όχι, ΑΣΦΑΛΩΣ δεν ήμουν η μόνη που το έκανε... Αλλοι του τα'χωσαν πολύ χειρότερα... Μου απάντησε (με ΡΜ στο κανάλι μου) ότι θα ανεβάσει βίντεο που θα απαντάει σε όλους εμάς που τον φλαγκάραμε και να μη βιάζομαι τόσο πολύ να τον καταδικάσω τόσο απόλυτα, και οτι μ'ευχαριστει΄που ανεβάζω βίντεό του κλπ κλπ.
Πράγματι 3 μέρες μετά από πλήρη σιωπή και στο κανάλι του (δεν είχε ανεβάσει δηλαδή άλλα των live shows του) επανήλθε σε ΠΛΗΡΗ ΑΝΑΔΙΠΛΩΣΗ! Ζήτησε συγνώμη σαν το δαρμένο σκυλί, μαζεμένος, απ'όσους πρόσβαλε, έθιξε, πίκρανε με την αρχική του τοποθέτηση (που εντωμεταξύ είχε "πέσει"). Είπε ότι ανακαλεί όσα επιπόλαια ξεστόμισε για τον Μάικλ, ότι ακόμα και εκείνον μπορεί να τον ξεγελάσει η προπαγάνδα, κλπ κλπ...
Δε με έπεισε ότι τα εννοούσε αυτά που έλεγε. Πιστεύω πως τα είπε γιατί διαπίστωσε ότι έχανε μεγάαααααααλο ποσοστό του κοινού του μ'αυτήν την απίστευτη παπαριά που ξεστόμισε σαν παρορμητικός βλάκας που είναι ενίοτε. Ωστόσο, με "ηρέμησε" κάπως αυτή η αναδίπλωσή του, γιατί πραγματικά το αρχικό βίντεο ήταν κατάπτυστο. Δυστυχώς ούτε το βίντεο της αναδίπλωσής του υπάρχει πλέον, γιατί για κάποιο λόγο, το κατέβασε κι αυτό λίγες μέρες μετά. Νομίζω το έκανε γιατί ήθελε να τελειώσει όλο αυτό (γιατί δέχόταν απίστευτες επιθέσεις- φάνηκε η λατρεία στον Μάικλ) για να κάνει μια νέα αρχή σαν να μην είχε προηγηθεί αυτή η βλακεία του.


Ο Αλεξ συνεχίζει να κάνει καλή ενημερωτική δουλειά. Συνεχίζω να μεταφράζω αυτά που πιστεύω ότι είναι καλή ενημέρωση για μας. Εμένα μ'έχει ξεστραβώσει σε πολλά, δε θα το ακυρώσω αυτό. Ομως, η εκτίμηση που έτρεφα στο πρόσωπό του μετά απ'αυτό που έκανε τότε με τον Μαικλ, έπεσε πάρα πολύ. Μετά τον είδα σαν επιχειρηματία που κάνει τη δουλειά του απ'το δικό του μετερίζι. Εναν επιχειρηματία συχνά απρόσεκτο και επιπόλαιο, που μάλλον πήρε μάθημα απ'αυτό το ολίσθημά του, και τώρα προσέχει πιο πολύ μη χάσει το κοινό του και την κονόμα του.

Και το φως του Μάικλ, δε μπορεί να το σβήσει κανένας τέτοιος. Κουβάλαγε ορατά σε πάρα πολλά μάτια που ήξεραν να διακρίνουν, αυτό το Φως όσο ήταν στον πλανήτη... Τώρα που πήγε σ'άλλες διαστάσεις φανταστείτε... :rose: :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Παρ 11 Φεβ 2011, 11:40

ArELa έγραψε:Nτοροθάκι μου... :clap: :urock:

Νιώθω ότι ο Μάικλ έχει "δικαιωθεί" στον πλανήτη, αν και γι'αυτόν πιστεύω ότι δεν έχει και τόση σημασια πια. Για μας έχει...

Θέλω να πω κάποια πραγματάκια που έχω κατακρατήσει μέχρι σήμερα. Το είχα ψιλοαναφέρει στο τόπικ που έχουμε για τον Τζόουνς, αλλά εδώ στο αφιέρωμα του Μαικλ, νομίζω πως ήρθε η ώρα να αναφερθώ εκτεταμένα...

Είναι γνωστό στους περισσότερους ότι ο Αλεξ Τζόουνς χαίρει κάποιας εκτίμησης από μένα, στο βαθμό που ενημερώνει και αφυπνίζει πολύ κόσμο. Γι'αυτό και έχω μεταφράσει πολλά βίντεό του. Είναι συχνά το δικό μου όχημα ενημέρωσης. Όμως ο άνθρωπος δεν είναι αλάθητος, ούτε τέλειος. Κανείς μας δεν είναι...

Λιγες μέρες μετά το θάνατό του, είδα ένα βίντεό του που με εξόργισε και το φλαγκάρισα... Προφανώς δεν ήμουν η μόνη που το φλαγκάρισε, γιατί "επεσε" μέσα σε λίγες ώρες. Τι έκανε; Για να εκφράσει τη ζοχάδα του που η προσοχή όλων είχε στραφεί στον Μάικλ και τον θάνατό του, μεμψιμοιρούσε σαν κακότροπη γριά ότι πέθανε ένας celebrity κι όλοι χάζεψαν και δε σκέφτονται αυτά που μας καίνε... Αν περιοριζόταν σ'αυτό, δε θα στράβωνα τόσο. Προχώρησε όμως, και προχώρησε απαράδεκτα, να τον κατηγορεί σαν φρικιό ανωμαλίας παιδοφιλίας κλπ (ούτε που θέλω να τα επαναλάβω ήταν πραγματικά αισχρά αυτά που έλεγε). Έγινα έξαλλη. Εκτός απ'το φλαγκάρισμα, πήγα στο infowars αλλά και στο κανάλι του και του έχωσα τον αναβαλλόμενο. Εγραψα ότι αυτή η συμπεριφορά/στάση του κατέδειξε και μια ποταπή πλευρά του που δεν είχα υποψιαστεί ως τότε, και καλά έκανε και μας την έδειξε, για να μην τον υπερεκτιμάμε. και συνεχίζοντας του είπα τα εξής : (θα τα γράψω όπως τα θυμάμαι γιατί δυστυχώς και το βίντεο έπεσε, και τα σχόλιά μου-και πολλών άλλων- σβήστηκαν και στο κανάλι και στο σάιτ του) - του τα'γραψα λοιπόν ως εξής...

"Να χέσω τον πόλεμο πληροφόρησης που κάνεις, το δήθεν αντινεοταξίτικο αγώνα σου, όταν εσύ που λες ότι είσαι πολέμιος των ιλουμινάτων-νεοταξιτών-παγκοσμιοποιητών-μασόνων κλπ, εδώ δείχνεις να σε έχουν πείσει (αυτοί που πολεμάς) με τον οχετό αφοδευμάτων και λάσπης που του κόλλησαν και επιδίωξαν να τον σημαδέψουν ανεξίτηλα, σαν ρετσινιά. Για να μην πω το χειρότερο, πως μπορεί να μην σ'έχουν πείσει απλά, μπορεί να δουλεύεις και γι'αυτους! Δεν είναι δυνατόν πραγματικός αγωνιστής κατά των νεοταξιτών, να μην κατάλαβε οτι ο Μαικλ ήταν ένα από τα αμέτρητα θύματά τους, και να μην "είδε" τον πόλεμο που εξαπέλυσαν αυτά τα καθάρματα προσκολλώντας του ένα απίστευτο συκοφαντικό πακέτο, για να τον καταστρέψουν. Ή πείστηκες λοιπόν γιατί απλά έχαψες κι εσύ την προπαγάνδα που δήθεν πολεμάς, ή είσαι δικός τους. Εσύ θα μας το πεις. ΑΝ έχεις τα κότσια που ισχυρίζεσαι πως έχεις. Αν δεν τα'χεις (που αυτό υποψιάζομαι) θα διαγράψεις τα εκατοντάδες σχόλια -όχι μόνο τα δικά μου- γι'αυτή την αήθειά σου, και θα κάνεις τον χαζό σαν να μη γράφτηκαν ποτέ. Κρίμα, γιατί αν κοιτάξεις και στο κανάλι μου, θα δεις πόσα βίντεό σου έχω ανεβάσει, μεταδίδοντας ενημέρωση στην Ελληνική κοινότητα μέσα από σένα. Κρίμα, σε είχα για πιο μεγαλόψυχο, γενναίο και ακριβοδίκαιο..."
:D :ups: :clap: το στόμα μου ακόμα ανοικτό είναι....μπράβο βρε Βασούλα μου!!!! Τον βρήκα αυτόν το χαμένο σε ένα
βίντεό σου που ανέβασες τον περασμένο Μάρτιο....τώρα που το σκέφτομαι έπρεπε να σου στείλω τα 2 βαρβάτα σχόλια
που μου ήρθαν πεσκέσι πριν λίγες μέρες και ακόμα η ταχυπαλμία παει σύννεφο...
.
:( :bye:
ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Κυρ 13 Μαρ 2011, 02:59

Aχ βρε Αρελίτα μου με συγκίνησες!

Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά ΤΙ κακό έκανε ο Μαικλ για να λένε τόσα φριχτά για εκείνον που τις περισσότερες φορές είναι και ψέματα.
Η μητέρα μου είχε πει κάτι καλό: Ετσι είναι οι Ήρωες. Τους εκτιμάμε μόλις φύγουν.
Σε αυτή την περίπτωση δυστυχώς ακόμα τον κατατρέχουν.
Γιατί; Επειδή αφιέρωσε όλη την ζωή του για να περάσει θετικά μηνύματα; Επειδή βοήθησε χιλιάδες ανθρώπους; Και δεν λέω αυτά που έκανε δημόσια, αλλά και αυτά που έκανε χωρίς να πει τίποτα σε κανέναν και ιστορίες βγαίνουν κάθε μέρα απο τους ίδιους ανθρώπους που τους βοήθησε.

Μάλλον φταίει το γεγονός οτι άνθρωποι είμαστε μόνο στο όνομα και όχι στην ουσία.
Ντροπή μας.


Άσχετο με όσα έγραψα παραπάνω, αλλά πάρτε το νεο βιντεοκλιπ "Hollywood Tonight"

If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από KAL EL » Κυρ 13 Μαρ 2011, 08:24

Πρώτον (γιά μένα είναι δεδομένο έτσι κι αλλιώς ) με αυτά που έχωσες Βικάκι στον Άλεξ, αποδεικνύεις γιά άλλη μία φορά πόσο έξω από κουτιά (νοητικά, κομματικά και ό,τι άλλο θές ) είσαι. Ωραία του τα έχωσες, ελπίζω να κατάλαβε....
Και δεύτερον το κορίτσι που παίζει στο τελευταίο βίντεο που πόσταρε ο seliniasmenos είναι ΘΕΑ! Την θυμάμαι από μία διαφήμηση της "ΝΙΚΗΣ" αγγλιστί nike και με είχε εντυπωσιάσει .
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Δευ 13 Ιουν 2011, 19:57

Πάνε 6 χρόνια απο τότε που τέλειωσε ο μεγάλος εφιάλτης του Μαικλ και έλαμψε η αλήθεια

ΑΘΩΟΣ!

If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Δευ 13 Ιουν 2011, 20:49

ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Σάβ 25 Ιουν 2011, 10:22

We miss you Michael...
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 25 Ιουν 2011, 11:12

Σελάκο... Το ότι ήταν αθώος το ξέραμε και το φωνάζαμε από την αρχή ορισμένοι, χωρίς να περιμένουμε την "επίσημη" επιβεβαίωση. Αυτοί που είχαν εκ προοιμίου (και χωρίς συγκεκριμένο λόγο) αρνητική προσέγγιση στον άνθρωπο, έκαναν τρελές χαρές όταν σερνόταν σαν εγκληματίας στα δικαστήρια, και θα εξακολουθούν να πιστεύουν ότι ηταν ένοχος, όσα αθωωτικά- και αποδείξεις κι αν παρουσιαστούν, γιατί απλά τον θέλουν ένοχο.

Πολλοί έχουν ριφθεί και ρίπτονται και σήμερα στην πυρά, από ανθρώπους που αντιπαθούν έως και μισούν εκείνους που ξεφεύγουν απ'τις νόρμες τους.

Κι όμως αυτοί που ξεφεύγουν απ'τις νόρμες (και δη αυτές που εμπεριέχουν σοβαροφάνεια, υποκρισία και ψευτοηθικισμό) είναι συχνά οι ανώτεροι (τω πνεύματι) αγνότεροι (στην ψυχή) κι πιο καλοσυνάτοι άνθρωποι στον κόσμο, που ξέρουν τι σημαίνει και σκορπάνε γύρω τους (διότι είναι στη φύση τους) φως και ανιδιοτελή αγάπη.


Ντοροθάκι μου, υπέροχο το αφιέρωμά σου γι'άλλη μια φορά. :rose:
thumbs up έβαλα, μακάρι να τα χίλιαζα.
Θέλω κι άλλα τέτοια από σένα. :)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Σάβ 25 Ιουν 2011, 11:33

Σήμερα κλείνουμε δυο χρόνια απο τότε που χάσαμε τον Μαικλ, η θλίψη μεγάλη.
Ο Barry Gibb έβγαλε σήμερα ένα τραγούδι στην δημόσιοτητα που συμμετείχε και ο Μαικλ.
Τα λόγια περιττεύουν για όλους εμάς που αγαπήσαμε τον Μαικλ όσο ήταν ακόμα μαζί μας και μας λείπει.



If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Σάβ 25 Ιουν 2011, 12:16

:rose: ♥Για τον 'Αγγελό μας♥..... :rose:

ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Σάβ 06 Αύγ 2011, 21:20

Aπόψε μου λείπει το φως του Μαικλ σε αυτό τον κόσμο...

Πόσους ανθρώπους ενέπνευσε να κυνηγίσουν τα ονειρά τους...
Πόσους ανθρώπους ενέπνευσε να γίνουν καλύτεροι ανθρώποι...
Πόσους ανθρώπους βοήθησε να βρουν την δύναμη μέσα τους...
Πόσους ανθρώπους έμαθε να βλέπουν την ζωή με άλλο μάτι...

Μας λείπεις Μαικλ, σε όλους μας :rose: :rose:
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Δευ 03 Οκτ 2011, 07:27

Mπορεί την τελευταία βδομάδα να ζούμε εφιαλτικές στιγμές με την δίκη του Μούρευ, όμως χθες ξεχαστήκαμε λίγο με την πρεμιέρα του απόλυτου Tribute:

Michael Jackson: The Immorta Tour (by Cirque de Soleil)

If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ION 4ever » Κυρ 23 Οκτ 2011, 12:03

Δεν είμαι φανατική υποστηρίκτρια του του Jackson
ούτε είμαι φυσικά εναντίον του.
Έπεσα σε αυτό το βίντεο και έμεινα άναυδη.
Φαίνεται ότι πράγματι τους είχε ενοχλήσει πάρα πολύ.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 23 Οκτ 2011, 12:43

Μπραβο ΙΟΝίτσα,
εξαιρετικό εύρημα! :clap:

Πολύ σημαντικό και ενισχύει αυτό που ξέρουμε και υποστηρίζουμε πολλοί.
Ότι δηλαδή ο Μάικλ τους πολεμούσε ευθέως, ήξερε πολλά γι'αυτούς, είχε μάθει ακόμα και τους συμβολισμούς τους, που όποτε τους έδειχνε, ή τον ανάγκαζαν να ξαναφτιάξει κλιπ, ή λογοκρινόταν, ή απλά τους έκανε πιο αποφασισμένους να τον χτυπήσουν ανελέητα. Το τελευταίο "χτύπημα" που τώρα το λενε "γιατρός", "χάπια" κλπ, ήταν φυσικά και η χαριστική βολή για να απαλλαγούν από αυτόν τον ενοχλητικότατο (για εκείνους) άνθρωπο που είχε τεράστια επιρροή/απήχηση στους πληθυσμούς και τους χαλούσε επανειλημμένα τη μανέστρα.

Θα το ανέβαζα στη στιγμή με ελληνικούς τίτλους στο τραγούδι, αν δεν ήμουν βέβαιη ότι δε θα με άφηναν να το εμφανίσω με το πρόσχημα των copyright, ή και οτι μπορεί να έφταναν στο σημείο να μου ρίξουν τελείως το κανάλι, με... ξέρετε εσείς, "δημοκρατικές" διαδικασίες.... Δεν ξέρω πώς τα κατάφερε ο χρηστης να το κρατήσει ανεβασμένο χωρίς επιπτώσεις, αλλά μπράβο του.

Στην περιγραφή του βίντεο (μεταξύ άλλων) ο χρήστηςλέει χαρακτηριστικά:

This video was banned and Michael had to make a new version in Brazil without showing the Illuminati's violence. Talk about hypocrisy!

Αυτό το βίντεο απαγορεύτηκε και ο Μάικλ έπρεπε να φτιάξει νέα εκδοχή του στη Βραζιλία, χωρίς να δείχνει τη βία των Ιλουμινάτι. Αυτό θα πει υποκρισία!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Τρί 08 Νοέμ 2011, 21:20

Ας ελπίσουμε ότι τώρα η γλυκιά του ψυχούλα θα ησυχάσει επιτέλους!!! :rose: :rose:



ΔMJJ4EVER
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τραγούδια-Μουσική”