Τζέημς Κάσμπολτ Project Manequin, ΜΚ ULTRA κλπ...

Ανθρωποι που αλλάζουν τα δεδομένα και κάνουν τη διαφορά...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1285 φορές
Έλαβε Likes: 2080 φορές

Τζέημς Κάσμπολτ Project Manequin, ΜΚ ULTRA κλπ...

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 13 Νοέμ 2012, 16:33

ρίχνω το λινκ εδώ http://educate-yourself.org/mc/casbolti ... ep08.shtml και θα επανέλθω μεταφράζοντας σημαντικά κομμάτια...

Οι αγγλομαθείς μπορουν να ρίξουν ένα βλέφαρο σαν αρχή, να κωλοπάθουν.
Το θέμα το ανοίγω γιατί συνδέεται άμεσα με τις ανθρωποθυσίες (και δη παιδιών)...
Το θέμα το'χουν αναγάγει σε επιστήμη/τέχνη, μέσα από μια αδιανόητη σκοτεινιά που παίζει στα υπόγεια μπουντρούμια τους, με την τεχνολογία να τους καθιστά ακόμα πιο "άρτιους"...

παράλληλα, μπορείτε να δείτε κι αυτό http://www.youtube.com/watch?v=RFqSFekowno όχι τόσο για την παρουσίαση της θεωρίας ότι η galactic federation of light έχει εωσφορική προέλευση (αυτό παίζεται στο μυαλό μου γερά), όσο για την ανάλυση που κάνει για την "καμπάλα", που συνάδει τόσο με τις σύγχρονες πρακτικές που αναφέρονται στα μοντέρνα υπόγεια κολαστήρια, όσο και με τις άλλες πρακτικές που αναφέραμε εδώ

Οι αλήθειες ήδη άρχισαν να βγαίνουν.
Τα ΙΔΕΟ ακολουθούν αυτή τη διαδρομή, βαδίζοντας στο μονοπάτι των αποκαλύψεων.
Όσο κι αν φαντάζουν εξωφρενικά όλα αυτά, είναι καιρός ν'αρχίσουμε να συνηθίζουμε στην ιδέα ότι θα αντικρυσουν τα ματάκια μας και θα ακούσουν τα αυτάκια μας, πράγματα που δεν είχαμε διανοηθει. (όπως ακριβώς είπε κι η ΙΟΝίτσα σε άλλο τόπικ, μπορείς να διανοηθείς μόνο αυτά που κουβαλάς και μέσα σου... ε αυτά ΔΕΝ τα κουβαλάμε, γι'αυτό και πάρα πολλοί -μην αντέχοντας τα συνεπακολουθα τέτοιων αληθειών- προτιμούν να τα αποδίδουν σε φανταστικά συνωμοσιολογικά σενάρια)
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Re: Τζέημς Κάσμπολτ και Πρότζεκτ Μάνεκεν

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 13 Νοέμ 2012, 19:27

Ας δούμε κατ'αρχάς ποιος είναι ο Τζέημς Κάσμπολτ

Θα δώσω την πρώτη παράγραφο από το απόσπασμα που παρατίθεται εδώ, απο βιβλίο του Agent Buried Alive, The Autobiography of Commander James Casbolt (2008)

Λέγομαι James Michael Casbolt. Παρακάτω καταγράφεται η ζωή μου και η μαρτυρία μου. Γεννήθηκα στο Λονδίνο το 1976. Επιλέχθηκα πριν γεννηθώ, για ένα πρόγραμμα (μιας υπηρεσίας αντικατασκοπείας) ελέγχου του νου και γενετικής ενίσχυσης, το οποίο είναι γνωστό ως Project Mannequin. Αυτό το πρόγραμμα διενεργείται σε άκρα μυστικότητα και κατηγοριοποιείται στα άκρως απόρρητα αυτής της χώρας, και αυτό είναι το πρώτο βιβλίο που γράφεται γι'αυτό.

Μπήκα στο πρόγραμμα με τη γέννησή μου, λόγω των σπάνιων γενετικών ιδιοτήτων που διαθέτω, τις οποίες αναζητούν οι χειριστές του προγράμματος, και λόγω της εμπλοκής της οικογένειάς μου στην κοινότητα της αντικατασκοπείας και των ιλουμινάτι. Η οικογένειά μου είναι απόγονοι της γαλλικής βασιλικής οικογένειας (κατά τη γαλλική επανάσταση) από την πλευρά του πατέρα μου. Ο παππούς μου ήταν στην ναυτική αντικατασκοπεία κατά τον Β'ΠΠ. Το όνομά του ήταν James Casbolt. 'Ηταν επίσης υψηλόβαθμο μέλος της μεγάλης μασονικής στοάς Sindlesham στο Berkshire. Το Berkshire είναι μεγάλο κέντρο δραστηριοτήτων της "Νέας Τάξης Πραγμάτων" στην Αγγλία. 'Ηταν σιωνιστής εβραίος και είχε στενή διασυνδεση με τον Rupert Murdoch και διηύθυνε εναν δικό του οικο εκτυπώσεων, μετά τον πόλεμο. Ο θείος μου ήταν πράκτορας της MI 5 στον τομέα logistics - ονομάζεται Brain Casbolt - και ο πατέρας μου ήταν πράκτορας της MI 6 και λεγόταν Peter Casbolt. Ο πατέρας μου ήταν γνωστός και με άλλα ψευδώνυμα στην κοινότητα της αντικατασκοπείας. Ο πατριός μου, ο Neil Pettet, ήταν υψηλόβαθμο στέλεχος σε μια εταιρία αλουμινίου ονόματι Hi-Mets (που σήμερα λέγεται Service Metals). Αυτή η εταιρία είχε τη βάση της στο Newbury, και ουσιαστικά βρισκόταν ακριβώς από πάνω από τις εγκαταστάσεις AL/499. Ο Neil είχε συμβόλαιο για την στρατιωτική άμυνα, υπογεγραμμένο από το υπουργείο Αμύνης και δούλευε μυστικά στην R.A.F. Το Welford συνδέεται υπόγεια με το AL/499. Επίσης, δούλεψε στα εργαστήρια γενετικής Harwell στην περιοχή και στη στρατιωτική μονάδα Boscombe Down στο Wiltshire. Και τα δύο αυτά σημεία έχουν άμεση και βαθύτατη συνδεση με το Project Mannequin, όπως θα δούμε αργότερα σ'αυτό το βιβλίο...

Στην σελίδα εδω θα βρείτε λινκς συνεντεύξεων που έδωσε και συζητήσεων που έκανε.

Υπάρχει και ένα κομμάτι που λέει "Σημειώσεις του Τζέημς Κασμπολτ"
τις οποίες θα μεταφέρω μεταφρασμένες αργότερα.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 13 Νοέμ 2012, 19:54

Θα αφήσω κατά μέρος σήμερα τα καμπαλο/ανθρωποθυσιαστικά
και τα σχετικά με τους καβαλιστικούς αγγέλους και πνεύματα.

Και εξηγώ το γιατί
είναι πολύ σημαντικό σήμερα να συγκεντρωθεί ο καθένας σε κάτι φωτεινό.
Σε κάτι που θα βοηθήσει τον ίδιο, αλλά και την γη την ίδια,
να ανταπεξέλθει το σκοτάδι και την αρνητικότητα.

Σε λίγες ώρες έχουμε την τρίτη έκλειψη ηλίου της χρονιάς.
Γίνεται στον σκορπιό στις 12 και 08 λεπτά σήμερα το βράδυ.
Συνοδεύεται και με νέο φεγγάρι(στον σκορπιό επίσης.)

Για μένα δεν είναι η κατάλληλη μέρα, η βραδιά έστω,
για να ασχοληθώ με αυτά το μαύρα μυστήρια της συμμορίας
που θέλει να εξουσιάσει το πνεύμα ψυχή τον νου και την καρδιά μας.

Ας εστιάσουμε λοιπόν απόψε σε κάτι πιο αγαπησιάρικο
πιο φωτεινό. Ας αφήσουμε να ανάψει το φωτάκι μέσα μας.

Είδα λίγο από τα σχετικά βίντεο και
Όχι δεν είναι για μένα απόψε η μέρα /νύκτα για τέτοιες πληροφορίες.
Σε ασυνείδητο επίπεδο στέλνουν την προσοχή μου προς τα εκεί
και ενδυναμώνουν τις όποιες ενέργειες τους.

Προτιμώ να καθίσω στην γωνίτσα μου
και να ακονίσω το σπαθί μου απόψε.

Sorry αρέλα δεν ακυρώνω την δουλειά σου σε καμία περίπτωση,
το καταλαβαίνεις αυτό έτσι δεν είναι?

Απλά σήμερα όλοι όσοι έχουμε καταλάβει αυτά τα παιχνίδια
σε μικρό η μεγάλο βαθμό καλό νομίζω είναι να
ενδυναμώσουμε το φως και επαναπροσδιορίσουμε την θέση
μας ως υπερασπιστές του.

ps έχει βάλει ο ήλιος κάπου ένα βίντεο που χθες που του έριξα μια ματιά μου φάνηκε ενδιαφέρον.http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 56&t=15120
δεν παίρνω όμως και όρκο γιατί δεν το είδα ακόμα και δεν ξέρω.
Απλώς στα πρώτα λεπτά είδα τον αγαπημένο μου τον Nassim Haramein.
Ίσως εγώ προσωπικά όταν τελειώσω με το "ακόνισμα" να δω αυτό.
Μην σας πάρω στο λαιμό μου όμως .
Είναι σημαντικό ο κάθε ένας απόψε να ασχοληθεί, αν θέλει φυσικά,
ορίζοντας μια αποστολή φωτός και αγάπης.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 13 Νοέμ 2012, 20:21

ION 4ever έγραψε:Sorry αρέλα δεν ακυρώνω την δουλειά σου σε καμία περίπτωση,
το καταλαβαίνεις αυτό έτσι δεν είναι?
Kαταλαβαίνω απολύτως! Θα σε παρακαλούσα μάλιστα, να βάλεις πολλά απ'όσα έγραψες σ'αυτό το τόπικ, σε ένα άλλο... ή νέο δικό σου, ή στα άναρχα... είναι σημαντικά, ειδικά για την έκλειψη (δεν πρόσεχα, δεν είχα το νου μου, δεν το'ξερα- ευχαριστώ για την πληροφορία). Εγώ είπα αστειευόμενη "τρίτη και 13" σήμερα... αυτό είναι πολύ λίγο μπροστά σ'αυτά που έθεσες.
Ακόνισε το σπαθί σου όπως αγαπάς, καλή μου. Είναι σίγουρα πολύ σωστή η πορεία που επιλέγεις.
Από την άλλη, θέλω να καταλάβεις κι εσύ (και όσοι με διαβάσουν φυσικά) , ότι δεν μου'ρθε κάποιο βίτσιο ξάφνου να βουλιάζω-κολυμπάω στα σκατά και στη σκοτεινιά. 'Ερχονται μπροστά μου, λες επίτηδες ορισμένα πράγματα, σαν να με παροτρυνουν να ξετρυπώνω πράγματα, να ενώνω τελίτσες (σαν τον άικ ένα πράμα) και να συνδέω πράγματα. Έχεις πει πως όλα είναι αλληλένδετα, διασυνδεδεμένα - πράγμα με το οποίο συμφωνεί το μέσα μου- κι αυτή η "διασύνδεση" δεν περιορίζεται στα φωτεινά, αλλά στα πάντα... Εξακολουθώ να πιστεύω πως η ανοδική πορεία μας (ψυχο-νοητικο-πνευματικά) πρέπει να συνδυάζεται με γνώση-επίγνωση. Η γνώση συχνά μας έρχεται απ'έξω σε μορφή πληροφορίας, ή έτσι συνηθίσαμε να την προσλαμβάνουμε, όντας ακόμα αρχάριοι και αδύναμοι να την αντλήσουμε όλη από μέσα μας... σ'αυτό το τριπάκι βρίσκομαι και ελπίζω να με καταλαβαίνεις κι εσύ. Θα κάνω όμως μια παύση απόψε (και αύριο) γιατί έχεις δίκιο σ'αυτή τη λογική σου... παύση για να εστιάσω σε ό,τι συνεπάγεται Φως. Μορφοποιώ το Φως σε διάφορες μορφές ενίοτε... Σήμερα επιλέγω αυθόρμητα μια πολύ αγαπημένη, χωρίς τις θρησκο-ληπτο-ανοησίες που της προσάπτουν. Θα μείνω εκεί. Καλό βραδάκι :wink: :rose:
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 13 Νοέμ 2012, 20:38

Eπίσης...
ION 4ever έγραψε:ps έχει βάλει ο ήλιος κάπου ένα βίντεο που χθες που του έριξα μια ματιά μου φάνηκε ενδιαφέρον
Έχει ενδιαφέρον αλλά θέλω το χρόνο για να τα δω μαζεμένα.
'Αρχισα με αυτό που έβαλε εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 88#p190588 και είναι υπέροχο...
Ό,τι πρέπει για απόψε :wink: :rose:

(και να φανταστείς ότι νομιζει πως δεν βλέπουμε αυτά που ανεβάζει :P )
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
ION 4ever

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 13 Νοέμ 2012, 20:53

:clap: :clap: :clap:
ArELa έγραψε:. Μορφοποιώ το Φως σε διάφορες μορφές ενίοτε... Σήμερα επιλέγω αυθόρμητα μια πολύ αγαπημένη, χωρίς τις θρησκο-ληπτο-ανοησίες που της προσάπτουν. Θα μείνω εκεί. Καλό βραδάκι :wink: :rose:
χαίρομαι πάρα πολύ που κατάλαβες το σκεπτικό μου.
Και χαίρομαι επίσης πολύ που έχεις ήδη εντοπίσει
μια πολύ αγαπημένη μορφοποίηση φωτός.
Ναι να μείνεις εκεί.
Τώρα που το φως του ηλίου λιγοστεύει(έκλειψη)
ας κρατήσουμε τα "φαναράκια" αναμμένα.
Αρκούν
ακόμη και ένα καλομαγειρεμένο φαγητό για την οικογένεια,
ένα εγκάρδιο γέλιο χαράς με τους αγαπημένους φίλους.
Οτιδήποτε , μπορεί να ορίσει την θέση μας σε σχέση με το φως αρκεί.

Συνήθως οι περίοδοι των εκλείψεων έχουν πολύ μεγάλα χρονικά διαστήματα που απελευθερώνουν ενέργεια.
Δεδομένου ότι είναι και νέο φεγγάρι δηλ νέα ξεκινήματα
ας υποδεχθούμε αυτό το πρόσκαιρο σκοτείνιασμα
με το "σπίτι" μας Φωτεινό, για να μπορέσει αυτή η ενέργεια
να εκπέμψει όσο χρειαστεί.
Και "σπίτι" μας δεν είμαστε μόνο εμείς
αλλά και η χώρα μας και ο πλανήτης μας
και το σύμπαν που κατοικούμε.

Έχουμε λίγο καιρό ακόμη για να τα βγάλουμε στη φόρα.
Αλλά και εμείς να μην τα βγάλουμε η ενδυνάμωση του φωτός
θα τα ξεράσει, θα τα κάψει.
Βέβαια τόχουμε πει δεν είναι εύκολο, θέλει δουλειά πολύ.
Αλλά στην τελική ο μόνος θανατηφόρος εχθρός του σκοταδιού
είναι το Φως.

Έχεις δίκιο για ξέχωρο νήμα αλλά δεν ξέρω που και τι.
Πήρα αφορμή και τα έγραψα εδώ.
Άλλωστε αφορούν το απόψε άντε και το αύριο.
Όσοι μπουν εδώ σίγουρα θα έρθουν και σε αυτό το νήμα.
Μετά από λίγες μέρες μπορούμε να τα διαγράψουμε
και να συνεχίσεις κανονικά.
Άβαταρ μέλους
ION 4ever

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 13 Νοέμ 2012, 20:57

ArELa έγραψε:Ό,τι πρέπει για απόψε...
(και να φανταστείς ότι νομιζει πως δεν βλέπουμε αυτά που ανεβάζει :P )
:lol: :lol: :lol: χαχαχαχα
Ναι το είδα χθες και μου άρεσε πολύ.
Το άλλο που είπα το άρχισα, αλλά και αυτό τίγκα στα σύμβολα...
Πολλά φιλιά. :giverose:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 15 Νοέμ 2012, 02:16

συνεχιζω με το κομμάτι που πήρα από το σάιτ educate yourself εδώ

Σημειώσεις από τον James Casbolt ή Michael Prince

Εικόνα

"Η παραπάνω συνέντευξη δίνει λεπτομέρειες αναφορικά με το πρόγραμα της ΝΤΠ να έχει τον έλεγχο της Αγγλίας πριν το 2012. Αυτο το πρόγραμμα λέγεται Project Mannequin, στο οποίο ενεπλάκην άμεσα και διευθύνεται από τη NSA από διάφορες υπόγειες βάσεις που υπάρχουν γύρω από το Λονδίνο και το Μπέρκσαϊρ, όπως η βάση AL/499 που βρίσκεται 200 πόδια κάτω απο την πόλη Peasemore στο Berkshire, η βάση CLC-1 κάτω από το Westminster στο λονδίνο που συνδέεται με τη μεγάλη βάση κάτω από τη Βουλή, τις εγκαταστάσεις MONSOON-1 κάτω από το Lakenheath της RAF, 90 μίλια βόρεια του Λονδίνου και τις υπόγειες εγκαταστάσεις κάτω από τη βάση βιολογικού πολέμου Porton Down στο Wiltshire, καθώς και σε άλλες βάσεις στην Αγγλία. Οι λεπτομέρειες για το Project Mannequin και τα συσχετιζόμενα υπο-προγράμματα, αναφέρονται στη συνέντευξη, αλλά μόλις μου δόθηκε νέα πληροφόρηση σχετικά με αυτή την ατζέντα, από πολύ αξιόπιστη πηγή, την οποία εμπιστεύομαι απόλυτα. Η πληροφόρηση είναι πολύ ανησυχητική και δε θα απολογηθώ ούτε θα μασήσω τα λόγια μου, καθώς πρέπει να το γνωρίζετε αυτό, για το μέλλον σας."

Edit 2018 Σημειώστε σ'αυτό το σημείο ότι παρακολουθώντας την πορεία του Κάσμπολτ
μετά από το άρθρο του που ανακάλυψα το 12, έμαθα ότι ήταν παιδί που υπέστη
βασανισμούς με το πρόγραμμα MK ULTRA για διάσπαση του εγκεφάλου και
δημιουργία ξέχωρων διαμερισμάτων στον εγκέφαλο, δηλαδή δημιουργία
πολλαπλών προσωπικοτήτων, που να μη γνωρίζει η μία τι ποιεί η αλλη
(κλασική πρακτική των μεγαλοσχημόνων της ελίτ με μπροστάρη τον πατέρα Μπους,
τη βασίλισσα Ελισάβετ και άλλους βεβαίως) μια πρακτική που πήραν από
τη ναζιστική γερμανία και τη χρησιμοποιούν επί δεκαετίες... μια πρακτική
που μπορεί να κάνει κάποια από τις προσωπικότητες, εκτελεστή που εκτελεί
διαταγές τους σαν ρομπότ, ή ο,τιδήποτε άλλο θελήσουν.

Τον είχαν κάνει supersoldier (όπως τον Μαξ Σπιερς) και με προσθήκη βιονικών εμφυτευμάτων
και με πολλαπλες προσωπικότητες, πράγμα που τους εξυπηρετησε σε πολλές
μυστικές επιχειρήσεις. Ομως, μετά τα 30, η κεντρική προσωπικότητα αρχίζει
να ανακτά μνήμες και των βασανισμών αλλά και των πράξεων των άλλων
προσωπικοτήτων, οπότε το άτομο παύει να τους είναι χρήσιμο διότι δεν
εκτελεί πλέον εντολές. Το ίδιο συνέβη και στον Κασμπολτ, που όπως
βλέπετε και σ'αυτό το άρθρο, άρχισε να κελαηδάει... Αυτό φυσικά ενόχλησε
πάρα πολύ, και γι'αυτο βρήκαν πρόφαση το 15 ή το 16, δεν θυμάμαι ακριβώς πότε,
να τον βάλουν στη φυλακή για πολλά χρόνια.

Συνεχίζω την καταγραφή του:

Απαχθέντα παιδιά και υπόγειες βάσεις

"Η τεράστια διακίνηση παιδιών και τα δίκτυα σατανιστικών τελετουργικών δολοφονιών στην Αγγλία, συνδέονται άμεσα με το Project Mannequin και με πολύ σατανικές φατρίες μέσα στην κοινότητα αντικατασκοπείας, που επικεντρώνονται στο NSA, την CIA και την βρετανική αντικατασκοπεία. Τώρα έχουμε πάνω από 25.000 παιδιά που εξαφανίστηκαν χωρίς κανένα ίχνος στην Αγγλία κάθε χρόνο, τα οποία οι δικοί τους δεν ξαναβλέπουν ποτέ. Αυτός ο αριθμός αποκρύπτεται (σε απόρρητα αρχεία) και τα ΜΜΕ που ελέγχονται από την κοινότητα της αντικατασκοπείας, αποσιωπούν αυτά τα γεγονότα, και δεν δίνουν το βήμα στους γονείς αυτών των παιδιών, εστιάζοντας υπέρ το δέον σε μια η δυο περιπτώσεις αγνοούμενων παιδιών κάθε χρόνο, για να αποτρέψουν την εστίαση του κόσμου στην σφαιρική εικόνα αυτής της ιστορίας. Πέρσι βρέθηκα στο κολέγιο Truro και είδα στους τοίχους αφίσσες κολλημένες, αγνοούμενων παιδιών. Αυτά τα άτομα, δεν είχαν καν αναφερθεί σε ειδησεογραφικές εκπομπές στην Αγγλία.

Η πηγή μου, μου αποκάλυψε ότι τα παιδιά που απαγάγονται τώρα και μεταφέρονται σε υπόγειες βάσεις όπως την AL/499, δολοφονούνται με φρικτούς τρόπους και καταγράφουν τα εγκεφαλικά τους κυματα σε υπολογιστές, κατά τη στιγμή του θανάτου, με ψηφιακά λινκς σε κρανιακά εμφυτευματα που τοποθετούνται στους εγκεφάλους των παιδιών. Καθώς τα εγκεφαλικά κύματα και τα ραδιοκύματα είναι βασικά το ίδιο πράγμα, αυτή η φρικτή ενέργεια που καταγραφεται από υπερ-υπολογιστές, εκπέμπονται με ELF (extra low frequency-εξαιρετικά χαμηλής συχνότητας κύματα), καθώς και μέσω τηλεοράσεων, ραδιοφώνων, κινητών τηλεφώνων και κεραιών σε όλη τη χώρα, επηρεάζοντας ολόκληρο τον πληθυσμό μέσω αυξημένων επιπεδων εγκλημάτων, σεξουαλική κακοποίηση, κακοποίηση παιδιών, κατάχρηση ναρκωτικών και αλκοόλ και μια γενικότερη πτώση των ηθικών αξιών των ανθρώπων, καθώς κάθε άνθρωπος έχει ένα είδος τηλεπαθητικού "δέκτη" ο οποίος είναι ο αδένας επίφυση (ή κωνάριο) μέσα στον εγκέφαλο. Προσωπικά είδα παιδιά να δολοφονούνται στο διάστημα που βρισκόμουν σ'εκείνη τη βάση και τελευταία, κόβουν τα λαρύγγια των παιδιών και οι εκπομπές από τα καταγεγραμμένα εγκεφαλικά κύματα κατά την ώρα του θανάτου, είναι αυτές που εμποδίζουν τους ανθρώπους σ'αυτή τη χώρα να μιλούν και να μοιράζονται πράγματα μεταξύ τους... Κόβουν τα χέρια των παιδιών σε κάποιες απο αυτές τις υπόγειες βάσεις, και οι συχνότητες που εκπέμπονται, εμποδίζουν τους ανθρώπους να κάνουν τις δουλειές της καθημερινότητάς τους αποτελεσματικά, και να διατηρουν πειθαρχια στη ζωή τους.

Ίσως να σας απωθούν όλα αυτά και να αρνείστε ότι συμβαίνουν, αλλά είναι πραγματικά και είναι καιρός να ξυπνήσετε.

Ο Βarry King που είναι στενός μου φίλος και ήταν αξιωματικός ασφαλείας στο Wackenhut το 1979, και συγκεκριμένα στη βάση AL/499 NASH Berkshire, μου είπε ότι το σχέδιο της NSA ήταν να μπουν μικροτσίπς σε όλον τον κόσμο στην Αγγλία, με κρανιακά εμφυτεύματα κατά τις στρατιωτικές απαγωγές (MILABS), πριν το 2009. Οι σατανικές φατρίες στην NSA δουλεύουν υπερωρίες με το στρατό σ'αυτή τη χώρα, με στρατιωτικές απαγωγές κάθε βράδυ, χρησιμοποιώντας τα μαυρα, τριγωνικά αεροσκάφη ‘Firefly’, που έχουν δοκιμαστεί στην Area 51 στις ΗΠΑ και τα αναφέρω λεπτομερώς στη συνέντευξη.

Μόλις έμαθα σήμερα,
(μιλάμε για το 2007 που δόθηκε η συνέντευξη) ότι κατεβαίνουν οι διακόπτες των αναλογικών σημάτων στις τηλεοράσεις το 2009 και αυτές θα λειτουργούν μόνον με ψηφιακή σύνδεση. ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ! Η NSA θέλει να "συντονιστούν" όλοι στους ψηφιακούς τους παλμούς και να συνδέονται με τους υπερ-υπολογιστές τους, σαν τον υπολογιστή "τέρας", που βρίσκεται στο Pine Gap στην Αυστραλία, μέσω των κρανιακών τους εμφυτευμάτων, μέχρι το 2009...."

(ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΓΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ????)

"... Πέρσι, περίπου 1 στα 25 άτομα, δέχθηκαν εμφυτεύματα με διάφορους τρόπους που ανέφερα στη συνέντευξη. Τώρα έχουμε φτάσει στο 1 στα 17 άτομα και ο αριθμός αυτός, αυξάνεται.

Οι συχνότητες των δολοφονιών, καταγράφονται πίσω από δημοφιλείς μουσικές, ταινίες και τηλεοράσεις σε τόνο ELF (Extremely low frequency= Υπερβολικά Χαμηλή Συχνότητα-ΥΧΣ) που στη φυσική ακούγεται σαν βουητό. Όταν αποκωδικοποιηθεί, βγαίνει στην κυριολεξία ήχος ουρλιαχτού! Τα καταγεγραμμένα εγκεφαλικά κύματα, μπορούν να αποθηκευτούν σε μια μικρή συσκευή σαν κουτάκι, σε υπερσυμπυκνωμένη μορφή, και να φοριέται σε ζώνες, ή να την κρατούν δολοφόνοι των μυστικών υπηρεσιών. Το κουτάκι μπορεί να στραφεί προς κάποιο άτομο (να το στοχεύσει) και να "εκτοξευτεί" ραδιοκυμα που φυσικά είναι αόρατο στα μάτια του κόσμου. Αυτή η ενέργεια είναι εντελώς ξένη για το νευρικό συστημα των περισσότερων ανθρώπων, και ο στόχος (το άτομο που στοχεύεται) θα πεσει σε σοκ, καθώς το νευρικό σύστημα "κατεβάζει διακόπτες" και συνήθως πεθαίνει.

Αυτές οι ομάδες, χρησιμοποιούν αυτές τις τακτικές απόγνωσης, για να μπλοκάρουν τις ισχυρές συχνότητες αγάπης και διαφωτισμου που αυξάνονται μέρα τη μέρα, καθώς ο πλανήτης μας πλησιάζει το γαλαξιακό κέντρο, καθώς πλησιάζουμε στο 2012.

Ζούμε σε επικίνδυνους και συναρπαστικους καιρούς και πρέπει να ενωθούμε σε ομάδες, με συμπόνοια και επικοινωνία μέσα γεγονότα όπως το συνέδριο Probe International στο Blakpool για να διασπαστούν αυτές οι συχνότητες.
Στο αγρογλυφικό που εμφανίστηκε στην Αγγλία πριν μερικά χρόνια, είχε κωδικοποιηθεί το ακόλουθο μήνυμα σε ψηφιακό δυαδικό κώδικα-

"Προσοχή στους φέροντες ΨΕΥΤΙΚΑ δώρα, και προσοχή στις ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΘΕΤΟΥΝ. Πολύς ΠΟΝΟΣ, αλλά υπάρχει ακόμα χρόνος. Υπάρχει ΤΟ ΚΑΛΟ εκεί έξω. Αντιτιθέμεθα στην ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ. Αγωγός ΚΛΕΙΝΕΙ (ήχος κουδουνιού ή καμπάνας)"
Οι σκοτεινές φατρίες στις μυστικές οργανώσεις, προσπαθούν να κλείσουν τον αγωγό αυτής της ενέργειας αγάπης που είναι υψηλότερης συχνότητας, μέσω των ψηφιακών τους σημάτων. Θα τους το επιτρέψετε, με το να πιστεύετε τα ψέματα που μας ταϊζουν τα ΜΜΕ, ή θα ξυπνήσετε μέσα από πολλά εναλλακτικά ποιοτικά ΜΜΕ, όπως το διαδικτυο και τις οργανώσεις όπως η Probe International?

Με την αλήθεια μου

James Casbolt, St Ives, Κορνουάλη, 9 Οκτωβρίου 2007"

Ίσως τώρα καταλαβαίνετε γιατί θέλησα να το φέρω αυτό εδώ.
Δεν ξέρω τι απέγινε ο συγκεκριμένος άνθρωπος (θα το ψάξω).
Αυτά που καταθέτει και στη συνέντευξη που έδωσε (που την άκουσα) και στη σημείωσή του (που παρέθεσα εδώ), είναι πολύ σημαντικά και αποκτούν μεγαλύτερη αξία και βαρύτητα, με δεδομένο ότι τα δημοσιοποίησε το 2007...

Είναι φρικιαστικό και αδιανόητο, αλλά έπαψα προ πολλου να λέω μέσα μου "δεν μπορεί να κάνουν τέτοια πράγματα..." Αισθάνομαι πως έχω υποχρέωση να το διαδώσω αυτό, και όποιος το δεχτεί το δέχτηκε. Το ποιος θα το δεχτεί-συνυπολογίσει και ποιος όχι, δεν είναι δουλειά μου ούτε θέμα δικό μου. Δική μου δουλειά είναι να το διαδώσω, από τη στιγμή που το έμαθα, και θα το κάνω, πιθανότατα στο άλλο κανάλι μου, με βίντεο στο οποίο θα μιλάω.

Αυτά είχα να δώσω επί του συγκεκριμένου.
Η αφομοίωση κι οι εσωτερικές διεργασιες, δικές σας. :rose:

Εdit: ανέβηκε

.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
misha4
Ιδεογραφίτης με τα όλα του

Δημοσίευση από misha4 » Πέμ 15 Νοέμ 2012, 11:36

Καλημέρα ArELa.
Μου αρέσει ο τρόπος που προσεγγίζεις τα πράγματα. Ο δικός μου είναι ο εξής: αν η νέα πληροφορία (τώρα το πόσο νέα είναι είναι ένα θέμα, αφού για να φτάσει σε μένα με κάποιον τρόπο την έχω αναζητήσει) απαντάει σε περισσότερα από ένα ερωτήματα του μυαλού μου, ακόμη περισσότερο αν βάζει στη θέση τους και εξηγεί σειρά γεγονότων και καταστάσεων στη διάρκεια του χρόνου, τότε την εκλαμβάνω ως σωστή.
Είναι καιρός τώρα που έχω αρχίσει και ακούγομαι παρανοϊκή στον κύκλο μου, στην επιμονή μου ότι όλα είναι συχνότητα και ο έλεγχός της είναι ο απόλυτος πόλεμος. Για μένα είναι λιγάκι αυτονόητο, επειδή είμαι μουσικός και κατανοώ καλύτερα την επίδραση της συχνότητας στον εγκέφαλο και την ψυχή. Η τηλεόραση εκπέμπει συχνότητα, ακόμη και χωρίς να παίζει ήχο. Το ηλεκτρικό ρεύμα το ίδιο. Οι ασύρματες συσκευές, το κινητό τηλέφωνο, ακόμη και κάποιες εντομοαπωθητικές συσκευές. Το όλο κόλπο βασίζεται στο να αναζητεί ο ελεγχόμενος μόνος του το στοιχείο που τον καθιστά ελεγχόμενο. Το ίδιο ισχύει για το χρήμα: ο πλούτος προβάλλεται ως ιδανική κατάσταση, έτσι ώστε το άτομο να τον αναζητά και μέσα από αυτή την αναζήτησή του καθίσταται πλήρως χειραγωγήσιμος.
Παραθέτω μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη:
http://www.mousaios.gr/το-ενεργειακό-πλ ... αι-ο-μυστ/ :respect:
[box=]Για τους γενναίους πολεμιστές, τα τρόπαια που προσφέρει ο πόλεμος είναι η ελευθερία και η δόξα[/box]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 15 Νοέμ 2012, 12:01

Καλώς μας ήρθες Misha! :welcome:

Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η "φωνή" σου μέσα στο χώρο ακόμα δεν μας ήρθες, και τη χάρηκα ιδιαίτερα. :D :thumb:

Είμαι υπ'ατμόν αυτή την ώρα, και δε θέλω να αδικήσω όλα όσα είπες. Θα επανέλθω αργότερα, όταν θα'χω το χρόνο να "κοσκινίσω" το ποστ σου. (θα διαπιστώσεις το υπεραναλυτικό καθίκι που κρύβω μέσα μου, δηλαδή :P )

Απλά ήθελα αρχικά να σε καλωσορίσω μια και είδα το ποστ σου. :rose:
Μεχρι να επανέλθω μπορείς να κάνεις τις τσάρκες σου στο χώρο μας :wink:

Θα τα πούμε συντομα.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
misha4

Δημοσίευση από misha4 » Πέμ 15 Νοέμ 2012, 13:36

Καλώς σας βρήκα λοιπόν! :makia:
[box=]Για τους γενναίους πολεμιστές, τα τρόπαια που προσφέρει ο πόλεμος είναι η ελευθερία και η δόξα[/box]
Άβαταρ μέλους
Hlios
Site Admin
Site Admin
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 21 φορές
Έλαβε Likes: 46 φορές

Δημοσίευση από Hlios » Πέμ 15 Νοέμ 2012, 18:13

Το ότι δεν ταιριάζει σε αυτό το νήμα, δεν θα με εμποδίσει να σε καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου.
Καλώς ήρθες στον τόπο μας λοιπόν και καλές ανακαλύψεις θεμάτων μέσα από τις αμέτρητες σελίδες του.
Άβαταρ μέλους
misha4

Δημοσίευση από misha4 » Πέμ 15 Νοέμ 2012, 20:13

Γεια σου Hlios!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 16 Νοέμ 2012, 00:47

misha4 έγραψε:Είναι καιρός τώρα που έχω αρχίσει και ακούγομαι παρανοϊκή στον κύκλο μου, στην επιμονή μου ότι όλα είναι συχνότητα και ο έλεγχός της είναι ο απόλυτος πόλεμος.
Πίστεψέ με, δεν είσαι η μόνη... από ένα σημείο και μετά, απλά λέω λίγα, (σε κυκλο εκτός των φίλων εδώ), αν δω ενδιαφέρον και το βλέμμα του ανήσυχου πνεύματος και της αναζήτησης σε κάποιον, προχωρώ (αργά). Αν δω βλέμμα απλανές ή και ειρωνικό, σωπαίνω. Έμαθα (εμπέδωσα επιτέλους) πως αν ο άνθρωπος δεν είναι έτοιμος (ή υποσυνείδητα αρνείται) να ακούσει κάτι, θα το χλευάσει, ή/και θα το αμφισβητήσει με τον κλασικο, παγιωμένο, στεγανοποιημένο, "ορθολογιστικό" σκεπτικισμό και θα ηττηθεί ο σκοπός της αφύπνισής του έτσι κι αλλιώς.

Έχεις απόλυτο δίκιο, όμως. Το ότι δεν βρίσκεις ευήκοα ώτα σε μια εποχή απόλυτης συγχυσης, ύπνωσης/προπαγάνδας, απόγνωσης, πανικού κλπ κλπ., δεν είναι καθόλου περίεργο. Ένα από τα υπέροχα που συμβαίνουν στο μέγιστο μέρος της παρέας μας εδώ, είναι ότι υπάρχει η δυναμική τέτοιων διαλεκτικών αλληλεπιδράσεων, και η χαρά μιας επικοινωνίας που σπάνια βρίσκει κανείς έξω... ακόμα και στον πολύ κοντινό του περίγυρο. (και γρήγορα πιστεύω, θα νιώσεις κι εσυ αυτή την επικοινωνιακή χαρά- αφού την ελευθερία να εκφράσεις τις σκέψεις σου χωρίς φόβο και πάθος, ήδη βλέπω πως την έχεις κατακτήσει)
misha4 έγραψε:Για μένα είναι λιγάκι αυτονόητο, επειδή είμαι μουσικός και κατανοώ καλύτερα την επίδραση της συχνότητας στον εγκέφαλο και την ψυχή. Η τηλεόραση εκπέμπει συχνότητα, ακόμη και χωρίς να παίζει ήχο. Το ηλεκτρικό ρεύμα το ίδιο. Οι ασύρματες συσκευές, το κινητό τηλέφωνο, ακόμη και κάποιες εντομοαπωθητικές συσκευές.
Συμφωνώ και επαυξάνω. :thumb: Και ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό το σημαντικό στοιχείο πραγματεύεται αυτό το νήμα. Ως μουσικός (και ψαγμένη) έχω την αίσθηση ότι μπορείς να εμπλουτίσεις αρκετά τις διαδρομές εδώ.
misha4 έγραψε:Το όλο κόλπο βασίζεται στο να αναζητεί ο ελεγχόμενος μόνος του το στοιχείο που τον καθιστά ελεγχόμενο. Το ίδιο ισχύει για το χρήμα: ο πλούτος προβάλλεται ως ιδανική κατάσταση, έτσι ώστε το άτομο να τον αναζητά και μέσα από αυτή την αναζήτησή του καθίσταται πλήρως χειραγωγήσιμος.
Το χρήμα απ'τη μια, η νοητική χειραγώγηση μέσω προγραμμάτων διασκέδασης (και ΟΧΙ ψυχαγωγίας) και ανελεητων προγανδιστικών σφυροκοπημάτων, είναι δύο απ'τα βασικότατα εργαλεία τους. 'Ενα άλλο είναι ο φόβος απο την αίσθηση ανημπόριας που εντεχνα φροντίζουν να τροφοδοτούν (και να ενισχύουν) στον ψυχισμό μας. Από ΑΥΤΑ θα πρέπει πρωτα να ξεκινήσει η αντίστασή μας κι όταν καταφερουμε να τα "αντικρούσουμε" αποτελεσματικά, θα'ρθουν και τα υπόλοιπα για την οριστική κατάρρευση αυτού του χάρτινου πύργου-κολαστήριο μέσα στον οποίο μας έχουν χώσει.
misha4 έγραψε:Παραθέτω μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη:
http://www.mousaios.gr/το-ενεργειακό-πλ ... αι-ο-μυστ/ :respect:
Ετσι όπως έδωσες το λινκ (μέσα σε url brackets) δεν οδηγει παρα μόνο στην κεντρική σελίδα. Δίνω αυτό που οδηγεί εκεί που νομίζω πως θέλησες να μας στείλεις :wink:

http://www.mousaios.gr/%CF%84%CE%BF-%CE ... %83%CF%84/

για το θέμα "πλέγμα" έχουμε συζητήσει αρκετά και σε διάφορα τόπικς. Δεν έχεις παρά να βάλεις τη λέξη στο search engine μας (πάνω δεξιά στη σελίδα) και θα σου εμφανίσει αρκετά... :wink:

Για τα υπόλοιπα που σε αφορούν, θα κουβεντιάσουμε όταν κάποια στιγμή θελήσεις (κι αποφασίσεις) να ανοίξεις ένα προσωπικό σου νήμα.
Ένας καλός μπούσουλας, είναι το καλωσόρισμα που κάνω στους νεοεισερχόμενους, που θα το βρεις εδώ και θα κάνει τα ταξίδια σου στα ΙΔΕΟ ευκολότερα :wink:

Καλή συνέχεια :rose:
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
ION 4ever

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 16 Νοέμ 2012, 01:01

Σε καλωσορίζω και εγώ Misha.
Καλή διαμονή στον χώρο μας.

Πρέπει να πώ ότι το άρθρο που δίνεις για το ενεργειακό πλέγμα
το βρίσκω καταπληκτικό. περιέχει απίστευτες πληροφορίες.
και κυρίως το αναφέρει άνθρωπος από προσωπική
επιστημονική εμπειρία.
Του αξίζει ένα ξέχωρο νήμα γιατί νομίζω ότι βάζει πολλά πράματα
μαζί, σε μια σωστή ερευνητική βάση.
Σπεύδω λοιπόν να το φέρω εδώ γιατί το θεωρώ πολύ αξιόλογο.

Μπήκες δυναμικά και σε δύσκολα θέματα.
Η δύναμη να είναι μαζί σου.
Κάλως ήρθες. :rose:
Άβαταρ μέλους
misha4

Δημοσίευση από misha4 » Παρ 16 Νοέμ 2012, 01:02

Ναι, αυτό είναι το link.
Ευχαριστώ για το εγκάρδιο καλωσόρισμα. :lovey0:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 16 Νοέμ 2012, 01:05

ION 4ever έγραψε:Του αξίζει ένα ξέχωρο νήμα γιατί νομίζω ότι βάζει πολλά πράματα
μαζί, σε μια σωστή ερευνητική βάση.
Πολυ καλά έκανες και να'σαι καλά ΙΟΝίτσα! :thumb:
Σε μια πρόχειρη ματιά που του εριξα, το θεώρησα και εγώ σημαντικό, αλλά πριν το σχολιάσω, ήθελα να το δω καλύτερα. Τώρα που θα το φέρεις, θα εστιάσω σιγουρα.

Κάτι σχετικά με το τελευταίο μου βίντεο (αυτό που ανέβηκε πιο πάνω)

Έχω ανεβάσει 230 βίντεο στο μεγάλο μου κανάλι, και 32 στο αλλο - σ'αυτό που ανέβασα το βίντεο γι'αυτό το θέμα. Είναι η πρώτη φορά που σε βίντεό μου, έχω δεχτεί μόνο θετικά σχόλια και likes. (μέχρι στιγμής τουλάχιστον, μην το ματιάσω)

Είναι κάτι που με εξέπληξε ιδιαίτερα.
Δεν φανταζόμουν ότι θα τυγχανε τέτοιας αποδοχής...
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 92 φορές
Έλαβε Likes: 230 φορές

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 16 Νοέμ 2012, 12:41

Φρίκη.

Και επειδή το μυαλό μου καλπάζει πήγε κατευθείαν στον μικρό Άλεξ. Θυμάστε εκείνη την ιστορία με το παιδάκι που εξαφανίστηκε και μέχρι τώρα δεν βρέθηκε κανένα ίχνος του.

Λες να μπαίνει μέσα στην ιστορία αυτή ο Άλεξ και μαζί με τον Άλεξ και πολλά άλλα παιδάκια που δεν συζήτησε κανείς γι αυτά?.

Παραπέμπει και λίγο στο Σωτηράκη και τις φωτό που μας έδειξε με τα παιδάκια που όταν μπαίνουνε σε κάποιο ίδρυμα κανείς δεν μαθαίνει γι αυτά. Αλλά εκτός από τον συγκεκριμένο και άλλοι έχουν μιλήσει για εξαφανίσεις παιδιών, εμπόριο οργάνων ακόμα και ανθρωποφαγία
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 22 Νοέμ 2012, 09:07

Βρήκα "λαυράκια".

Λέγεται και Μάικλ Πρινς-- εκτός του Τζέημς Κάσμπολτ
Στα βίντεο που δεν έχω δει ακόμα, μπορει να εξηγείται αυτο
Είδα αποσπάσματα από όλα, κι έχω πάθει πλάκα.
ΠΡΕΠΕΙ να βρω το χρόνο να τα δω όλα.

Βλέποντάς τα, θα προσπαθήσω να δώσω περιλήψεις για όλα.

.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
firefightergr
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 6 φορές

Δημοσίευση από firefightergr » Πέμ 22 Νοέμ 2012, 10:37

Επειδής το οπτικοακουστικό είναι λίγο δύσκολο για όσους δεν είναι καλοί γνώστες της αγγλικής
έπεσα πάνω στην αυτοβιογραφία του ψαχουλεύοντας στο projectavalon

http://www.bibliotecapleyades.net/cienc ... m#contents

συγνώμη αλλά μόλις είδα ότι είναι το ίδιο υλικό με το http://educate-yourself.org/mc/casboltagent1chap.shtml

που έδωσε η Βίκυ.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερευνητές, Aντιστασιακοί, Επαφικοί, Διορατικοί, Αφυπνιστές και Δάσκαλοι”