Η απάτη της κλιματικής αλλαγής & της πράσινης ανάπτυξης ,οικοφασισμός κ.α

Εικόνα

Συντονιστής: Illuminus

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1367 φορές
Έλαβε Likes: 2219 φορές

Η απάτη της κλιματικής αλλαγής & της πράσινης ανάπτυξης ,οικοφασισμός κ.α

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Νοέμ 2009, 00:04

CLIMATEGATE!
Μία από τις σημαντικότερες αποκαλύψεις για την εξαπάτηση ενός ολόκληρου πλανήτη επί δεκαετίες, όπου "έγκριτοι" επιστήμονες (τσιράκια της ΝΤΠ), έκαναν θέσφατο το γεγονός ότι για το φαινόμενο του θερμοκηπίου ευθύνεται το διοξείδιο του άνθρακα! Ένα στοιχείο που υπήρχε και παραγόταν στη γη, από καταβολής της.

Ο Άλεξ βγήκε σε έκτακτη αναμετάδοση-ανακοίνωση γι'αυτό που ξέρει ήδη όλος ο δυτικός κόσμος, μην κοιτάτε που δεν τα λένε εδώ... (Είναι πολλά τα συμφέροντα Άρη)... Εδώ απλά δεν υπάρχουν δημοσιογράφοι με την πραγματική έννοια του όρου, μόνο φερέφωνα του συστήματος που αποκαλούμε δημοσιογράφους.

Κάποιοι άγνωστοι χάκερς έκαναν το μπαμ. Έσπασαν κωδικους κι έβγαλαν στη δημοσιότητα, (ποστάρησαν στο ιντερνετ) ε-μαιλς από αξιοσέβαστο κέντρο κλιματικών ερευνών στην Αγγλίακ, όπου οι "ειδήμονες" συνεννοούνταν για το μαγείρεμα των στοιχείων ώστε να μην μάθει ο κόσμος σημειώνονται ολοένα και περισσότερες μειώσεις στη θερμοκρασία.

μεταφράζω από εδώ http://news.yahoo.com/s/ap/20091121/ap_ ... ed_e_mails

edit: Σημερα, εν έτει 2015, όταν επιχείρησα να πάω στο συγκεκριμένο λινκ απ'το οποιο
μετέφρασα τα παρακάτω, διαπίστωσα πως είχε κατέβει. Τυχαίο; Δε νομίζω!

Κι ενώ το πανεπιστήμιο East Anglia, στην Ανατολική Αγγλία παραδέχτηκε ότι χάκερς παραβίασαν τον σέρβερ τους και έκλεψαν στοιχεία, τώρα τα mainstream media, αμφισβητούν αν αυτά που βγήκαν στη φόρα είναι αυθεντικά. Οι "επιστήμονες" ισχυρίστηκαν ότι ναι μεν τα έγραψαν αυτά, αλλά παρεξηγήθηκαν και "βγήκαν εκτός πλαισίου"...

Υπεκλάπη αλληλογραφία που ανταλλάσσοταν πάνω από μια 10ετία μεταξύ Βρετανων και Αμερικανών επιστημόνων. Έχουν ποσταριστεί πάνω από 1000 μέιλ και 3000 έγραφα που σε ιστοσελίδες, μετά την παραβίαση ασφαλείας την περασμένη βδομάδα. Μετά τη διείσδυση δηλαδή των χάκερς στο σέρβερ τους.

Σκεπτικιστές για την κλιματική αλλαγή και αρκετοί μπλόγκερ ισχυρίζονται πως τα στοιχεία δείχνουν ότι οι κύριοι επιστήμονες υπερέβαλαν για την θέρμανση του πλανήτη, και ότι τα έγγραφα περιέχουν αποδείξεις ότι κάποιοι ερευνητές επιχείρησαν να αλλοιώσουν τα στοιχεία.

Το infowars έχει ήδη ανεβάσει κάποια μέιλς των κυρίων
εδώ http://www.infowars.com/alex-runs-down- ... ru-emails/

Εν ευθέτω χρόνω θα μεταφράσω κάμποσα, καθώς και τα βίντεο-ανακοίνωση του Άλεξ. Μιλάμε για μεγάλη αποκάλυψη μιας τεραστίων διαστάσεων παγκόσμιας απάτης, η οποία μας είχε "πείσει" όλους...

(σ'αυτά που θα μεταφράσω στη συνέχεια θα φανούν και οι λόγοι για αυτή την καλοστημένη απάτη που ξεκινάει απ'τη δεκαετία του '60)

edit: το λινκ από το infowars ακόμα δίνει τα στοιχεία, και παραμένουν
όπως τα μετέφρασα στο επόμενο ποστ.

Η αφύπνιση ολοένα και επεκτείνεται... ολοένα και περισσότερες αλήθειες βγαίνουν στο φως.

Είναι οι αρχή του τέλους για τη νεοταξίλα. (και να μη ζήσω για να δω το τέλος, χαίρομαι τουλάχιστον που βλέπω την αρχή! ) :ups:
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

τα κανάλια μου /my channels:

https://www.brighteon.com/channel/vasoula2908

http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured

https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Φύλο: Άνδρας

Re: CLIMATEGATE!

Δημοσίευση από Apomakros » Τρί 24 Νοέμ 2009, 12:36

Αρέλα έγραψε:(και να μη ζήσω για να δω το τέλος, χαίρομαι τουλάχιστον που βλέπω την αρχή! )
Εγώ εύχομαι να ζήσεις και να δεις και το τέλος! :rose:

(ε, αφού δεν είναι σωστό να φεύγουμε στην αρχή ούτε και στη μέση του έργου)

:urock:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Νοέμ 2009, 13:42

Παρακαλώ ΔΩΣΤΕ ΤΗ ΔΕΟΥΣΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!
Μεταφράζω από το INFOWARS:

http://www.infowars.com/alex-runs-down- ... ru-emails/

Globalist minion Al Gore and the United Nations climate change shysters led by Phil Jones are in trouble. Last week hackers uncovered a pile of email and documents revealing what many of us already knew — the climate change agenda is based not only on easily debunked junk science, but outright lies and deception.

Ο Αλ Γκορ, τσιράκι της παγκοσμιοποίησης, και οι υποστηρικτές των κλιματικών αλλαγών στον ΟΗΕ, των οποίων ηγείται ο Φιλ Τζόουνς, έχουν πρόβλημα. Την περασμένη βδομάδα, κάποιοι χάκερς ξεσκέπασαν ένα σωρό ε-μαιλ και έγγραφα που αποκαλύπτουν αυτό που πολλοί από μας ήδη γνωρίζουμε- το γεγονός ότι η ατζέντα της θεωρίας περί κλιματικής αλλαγής, βασίζεται όχι μόνο σε επιστημονική σαβούρα που εύκολα καταρρίπτεται, αλλά και σε εμφανή ψέματα και εξαπάτηση.

In the wake of the damning revelations exposed by these anonymous hackers, the climate change snake oil salesmen Gore and his complaisant entourage of now discredited scientists are in full retreat. Even the corporate media — guilty of peddling the fabrication of man-made climate change for years with the best propaganda money can buy — are desperately scrambling to put the best spin possible on the emerging travesty.

Μπροστά στις αποκαλύψεις αυτών των ανώνυμων χάκερς που τους ξεγυμνώνουν, ο προαγωγός της ψευτοθεωρίας περί κλιματικής αλλαγής Αλ Γκορ, και η ξεπουλημένη αυλή του, που τώρα αποτελείται από επιστήμονες που εκτέθηκαν ως αναξιόπιστοι, κάνουν πλήρη οπισθοχώρηση. Ακόμα και τα ΜΜΕ των συμφερόντων που προάγουν εδώ και χρόνια το ψευτοκατασκεύασμα που ισχυρίζεται κλιματικές αλλαγές που επέφερε ο άνθρωπος, με την πιο καλοπληρωμένη προπαγάνδα, τώρα προσπαθούν απεγνωσμένα να δώσουν την καλύτερη δυνατή "εξήγηση", μπροστά σ'αυτή την αναδυόμενη φαυλότητα.

In the above video, Alex Jones examines the startling revelations of the CRU files and spells out what it means for the global elite who have planned to use the ruse to impose crippling carbon taxes and put the finishing touches on their global totalitarian super-state and its accompanying control and slave grid.

Στα παραπάνω βίντεο ο Άλεξ Τζόουνς εξετάζει τις αποκαλύψεις των φακέλων CRU και επεξηγεί τι σημαίνει αυτό για την παγκοσμιοποιητική ελίτ, που σκόπευε να χρησιμοποιήσει αυτή την εκφοβιστική θεωρία για να επιβάλλει εξουθενωτικούς φόρους για το διοξείδιο του άνθρακα (carbon taxes) [*που ήδη ενσκύπτουν στην ΕΕ θα έρθουν κι εδώ] και να βάλει τις τελευταίες πινελιές στην παγκόσμια ολοκληρωτική υπερ-κυβέρνηση και το σύστημα ελέγχου και σκλαβιάς που τη συνοδεύει.

Infowars and Prison Planet are now feverishly going through the documents and will post the result in the hours and days ahead. In the meantime, here are a few quotes from the perpetrators:

Η INFOWARS και η PRISON PLANET, μελετούν/εξετάζουν πυρετωδώς τα έγγραφα και θα ανεβάσουν τα αποτελέσματα στις επόμενες ώρες-μέρες. Προς το παρόν, δείτε κάποια αποσπάσματα από τους...αλληλογραφούντες:

The fact is that we can’t account for the lack of warming at the moment and it is a travesty that we can’t. The CERES data published in the August BAMS 09 supplement on 2008 shows there should be even more warming: but the data are surely wrong. Our observing system is inadequate.

Kevin Trenberth <trenbert@ucar.edu>

Είναι γεγονός ότι δεν μπορούμε να επεξηγήσουμε την έλλειψη θέρμανσης (του πλανήτη) επί του παρόντος, και η αδυναμία μας αυτή είναι παρωδία. Τα στοιχεία CERES που δημοσιεύτηκαν στο BAMS 09 τον Αύγουστο συμπληρωματικό του 2008, δείχνει ότι έπρεπε να υπήρχε περισσότερη θέρμανση: Αλλά τα στοιχεία είναι σίγουρα λαθεμένα. Το σύστημα παρακολούθησης που έχουμε, είναι ανεπαρκές.

Kevin Trenberth <trenbert@ucar.edu>

I seem to be getting an email a week from skeptics saying where’s the warming gone. I know the warming is on the decadal scale, but it would be nice to wear their smug grins away.

Phil Jones <p.jones@uea.ac.uk>

Δέχομαι ένα ε-μαιλ τη βδομάδα από σκεπτικιστές που ρωτάνε πού πήγε η θέρμανση. Ξέρω ότι η θέρμανση είναι σε κλίμακα δεκαετίας, αλλά θα ήταν ωραίο να τους έκοβα τα ειρωνικά χαμόγελα.

In any case, if the sulfate hypothesis is right, then your prediction of warming might end up being wrong. I think we have been too readily explaining the slow changes over past decade as a result of variability–that explanation is wearing thin. I would just suggest, as a backup to your prediction, that you also do some checking on the sulfate issue, just so you might have a quantified explanation in case the prediction is wrong. Otherwise, the Skeptics will be all over us–the world is really cooling, the models are no good, etc. And all this just as the US is about ready to get serious on the issue.

Mike MacCracken <mmaccrac@comcast.net>

Όπως και να'χει αν η υπόθεση του θειϊκού οξέος είναι σωστή, τότε η πρόβλεψή σου για τη θέρμανση μπορεί να αποδειχθεί λαθεμένη. Νομίζω ότι βιαστήκαμε πολύ να εξηγήσουμε τις σταδιακές(αργές) αλλαγές της τελευταίας δεκαετίας ως αποτέλεσμα μιας μεταβλητής (ή μεταβλητότητς) - αυτή η εξήγηση αποδυναμώνεται. Θα πρότεινα, για ενίσχυση της πρόβλεψής σου, να ελέγξεις και το θέμα του θειϊκού οξέος, ούτως ώστε να έχεις και μια ποσοτική επεξήγηση για την περίπτωση που η πρόβλεψη αποβεί λαθεμένη. Διαφορετικά, οι σκεπτικιστές θα μας "την πέσουν", λέγοντας ότι στην πραγματικότητα ο πλανήτης ψύχεται, ότι τα μοντέλα δεν είναι καλά, κτλ. Και όλα αυτά, την ώρα που οι ΗΠΑ ετοιμάζονται να πραγματευτούν αυτό το ζήτημα σοβαρά.

Mike MacCracken <mmaccrac@comcast.net>

Ironically, the E1-IMAGE scenario runs, although much cooler in the long term of course, are considerably warmer than A1B-AR4 for several decades! Also – relevant to your statement – A1B-AR4 runs show potential for a distinct lack of warming in the early 21st C, which I’m sure skeptics would love to see replicated in the real world… (See the attached plot for illustration but please don’t circulate this any further as these are results in progress, not yet shared with other ENSEMBLES partners let alone published).

Tim Johns <tim.johns@metoffice.gov.uk>

Τι ειρωνεία, το σενάριο Ε1-IMAGE τρέχει, παρ'όλο που είναι πιο ψυχρό μακροπρόθεσμα φυσικά, είναι πιο θερμά από το A1B-AR4 για αρκετές δεκαετίες! Επίσης, σχετικά με τη δήλωσή σου, Τα -A1B-AR4- τρέχοντα δείχνουν δυνατότητα για χαρακτηριστική έλλειψη θέρμανσης στις αρχές του 21ου αιώνα, πράγμα το οποίο είμαι σίγουρος ότι οι σκεπτικιστές θα ήθελαν πολύ να αναπαραχθεί στον πραγματικό κόσμο... (Βλέπε συνημένο σχέδιο για την απεικόνηση, αλλά σε παρακαλώ μην το κυκλοφορήσεις πιο πέρα αυτό, αφού αυτά τα αποτελέσματα είναι σε εξέλιξη, και δεν τα έχουμε μοιραστεί ακόμα με άλλους συνεργάτες ENSEMBLES, πόσο μάλλον να έχουμε δημοσιεύσει.)

Tim Johns <tim.johns@metoffice.gov.uk

Your final sentence though about improvements in reviewing and traceability is a bit of a hostage to fortune. The skeptics will try to hang on to something, but I don’t want to give them something clearly tangible.

Ωστόσο, η τελευταία σου φράση σψετικά με βελτιώσεις στην αναθεώρηση και την εντοπισιμότητα, είναι λίγο παρακινδυνευμένο να προβλέψουμε... Οι σκεπτικιστές θα προσπαθήσουν να κρατηθούν από κάτι, αλλά δεν θέλω να τους δώσω κάτι ξεκάθαρα χειροπιαστό.

Phil Jones <p.jones@uea.ac.uk

Looks pretty good to me. Only one issue. In our discussion of possible participants in Bern, I think (someone correct me if I’m wrong) we concluded that the last two on the list (w/ question marks) would be unwise choices because they are likely to cause conflict than to contribute to concensus [sic] and progress.

Christoph Kull <christoph.kull@pages.unibe.ch>

Μου φαίνεται πολύ καλό. Μόνο ένα θέμα. Στην συζήτησή μας για πιθανούς συμμετέχοντες (συνεργάτες) στη Βέρνη, νομίζω (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος) πως καταλήξαμε ότι οι τελευταίοι δύο στη λίστα (με ερωτηματικά) δεν θα ήταν συνετές επιλογές, γιατι είναι πιθανό να προκαλέσουν συγκρούσεις, παρά να συνεισφέρουν στη συναίνεση [sic] και την πρόοδο(εξέλιξη).

Christoph Kull <christoph.kull@pages.unibe.ch

Mike, I agree very much with the above sentiment. My concern was motivated by the possibility of expressing an impression of more concensus than might actually exist . I suppose the earlier talk implying that we should not ‘muddy the waters’ by including contradictory evidence worried me. IPCC is supposed to represent concensus but also areas of uncertainty in the evidence. Of course where there are good reasons for the differences in series (such as different seasonal responses or geographic bias) it is equally important not to overstress the discrepancies or suggest contradiction where it does not exist.

Keith Briffa <k.briffa@uea.ac.uk>

Μάικ, συμφωνώ απόλυτα με την παραπάνω δήλωση. Το ενδιαφέρον μου κινητοποιήθηκε από την πιθανότητα της έκφρασης μιας εντύπωσης μεγαλύτερης συναίνεσης από αυτή που πραγματικά υπάρχει. Υποθέτω ότι η συζήτηση νωρίτερα που υπονοούσε ότι δεν θα'πρεπε να "θολώσουμε/λασπώσουμε τα νερά" συμπεριλαμβάνοντας αντιφατικά στοιχεία, με ανησυχούσε. Η IPCC υποτίθεται ότι αντιπροσωπεύει συναίνεση, αλλά και περιοχές αβεβαιότητας στα στοιχεία. Φυσικά, εκεί που υπάρχουν δόκιμοι λόγοι για τις διαφορές σε σειρές (όπως διαφορετικές εποχιακές αντιδράσεις ή γεωγραφική προκατάληψη) είναι εξ ίσου σημαντικό να μην υπερτονίζουμε τις ατασθαλίες ή να προτείνουμε διαφωνία εκεί που δεν υπάρχει.

Keith Briffa <k.briffa@uea.ac.uk>

The key thing is making sure the series are vertically aligned in a reasonable way. I had been using the entire 20th century, but in the case of Keith’s, we need to align the first half of the 20th century w/ the corresponding mean values of the other series, due to the late 20th century decline. So, if we show Keith’s series in this plot, we have to comment that "something else" is responsible for the discrepancies in this case. Otherwise, the skeptics have an field day casting doubt on our ability to understand the factors that influence these estimates and, thus, can undermine faith in the paleoestimates.

Michael E. Mann <mann@multiproxy.evsc.virginia.edu>

Το σημείο-κλειδί ει΄ναι να βεβαιωθούμε ότι οι σειρές είναι κάθετα ευθυγραμμισμένες με λογικό τρόπο. Χρησιμοποίησα όλο τον 20ο αιώνα, αλλά στην περίπτωση του Κηθ, χρειάζεται να ευθυγραμμίσουμε το πρώτο ήμισυ του 20ου αιώνα με τις αντίστοιχες αξίες των άλλων σειρών, λόγω της μείωσης στο τελευταίο μισό του 20ου αιώνα. Οπότε, αν δείξουμε τις σειρές του Κηθ σ'αυτό το σχέδιο, πρέπει να σχολιάσουμε ότι "κάτι άλλο" ευθύνεται για τις ατασθαλίες σ'αυτήν την περίπτωση. Διαφορετικά, οι σκεπτικιστές θα το κάνουν θέμα και θα σπείρουν αμφιβολίες για την ικανότητά μας να κατανοήσουμε τους παράγοντες που επηρεάζουν αυτές τις εκτιμήσεις, και έτσι, θα υπονομεύσουν την πίστη στις παλιές εκτιμήσεις.

Michael E. Mann <mann@multiproxy.evsc.virginia.edu

Όλα αυτά τα πιο πάνω, εκτός από το γεγονός ότι καταδεικνύουν την κομπίνα της ελίτ για να: α/εκφοβίζει β/ επιβάλλει κι άλλα εισπρακτικά μέτρα, γ/ να εξουδετερώσει τελείως παραγωγικούς τομείς όπως αυτόν της παραγωγής κάρβουνου για παράδειγμα...

θα πρέπει να μας "πονηρεύει" αρκετά ώστε να μη δεχόμαστε ΚΑΘΕ επιστημονική δήλωση που δημοσιεύεται και μας παρουσιάζεται ως αξίωμα, θέσφατο και μη αμφισβητίσιμο. Η χειρότερη απ'όλες τις θρησκείες, είναι για μένα η "επιστημο-λατρεία", όταν μέσα απ'αυτή, δεχόμαστε τυφλά και ασυζητητί ό,τι μας πασάρουν οι εκάστοτε επιστημονικές κοινότητες.

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να πάψουμε να νιώθουμε σαν αμαθείς μπουμπούνες που οφείλουν(λες και δεν έχουμε επιλογή) να αποδίδουμε πλήρη νοητική υποταγή μπροστά στις επιστημονικές κοινότητες, γιατί δεν είναι όλες αγγελικά πλασμένες όπως βλέπετε, ούτε εξυπηρετούν όλες τον ιερό σκοπό της γνώσης, που οφείλει να υπηρετεί η επιστήμη. Δεν πρέπει να αποδεχόμαστε (ΠΡΙΝ το ψάξουμε), ασυζητητί ΟΛΟΥΣ τους επιστημονικούς ισχυρισμούς, αντίθετα, πρέπει να ερευνούμε και μόνοι μας θέματα και στοιχεία, να διασταυρώνουμε και να διπλοτσεκάρουμε αυτά που μας πασάρουν, να βλέπουμε και τίνος τα συμφέροντα ΜΠΟΡΕΙ να εξυπηρετούν (αν υπάρχει τέτοιο θέμα) και να καταλήγουμε σε συμπεράσματα μετά από σχολαστική έρευνα, και όχι βιαστικά.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Νοέμ 2009, 13:56

Αντώνη μου, σ'ευχαριστώ. Σημασία όμως, δεν έχει τόσο αν θα ζήσω εγώ να δω την πτώση τους, όσο να επέλθει το συντομότερο.

Πριν μερικά χρόνια κι εγώ η ίδια ούτε καν ψυχανεμιζόμουν αυτά που βλέπουν τώρα τα ματάκια μου και τις διαπιστώσεις που ολοένα και διευρύνουν την αντίληψή μου για την νέα αυτή..."τάξη" πραγμάτων.

Και βλέποντας τώρα όλα αυτά που εκτιλύσσονται ολοένα και με γοργότερους ρυθμούς μποροστά μου, ενώνοντας σιγά σιγά τα κομμάτια ενός παζλ που στην τελική δεν είναι και τόσο περίπλοκο, επιβεβαιώνεται περίτρανα αν μη τι άλλο αυτό που έλεγα και τότε που δεν γνώριζα την τύφλα μου. Ότι η γνώση είναι σημαντική και πανίσχυρο όπλο, ανίσχυρο όμως χωρίς την επίγνωση.

Αν αυτά τα τόπικς και οι μεταφράσεις που ανεβάζω αυξάνουν τις επιγνώσεις και άλλων συνανθρώπων μου, έστω και στο ελάχιστο, αυτό από μόνο του έχει μεγάλη αξία για μένα, άσχετα με το πώς και αν θα αντιδράσουν. Τουλάχιστον να ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ! Γιατί είναι πολλά τα χρόνια Αντώνη μου, που μας αντιμετωπίζουν σαν μανιτάρια, ταϊζοντάς μας σκατά και κρατώντας μας στα σκοτάδια. Καιρός ν'αρχίσουν να μπαίνουν οι πρώτες αχτίδες φωτός διαπερνώντας κάποιες χαραμάδες στο μυαλό μας. :rose:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 24 Νοέμ 2009, 16:31

και πως ξερουμε οτι η νεα ταξη δεν διαρεει η ιδια αυτο το climategate;
εχω την υποψια οτι σε μερικα χρονια αυτο το climategate θα εχει γινει ενα θεσφατο απο ολες τις κυβερνησεις αποδεκτο γεγονως θα κοιμομαστε ησυχοι και θα καταλαβουμε τον κινδυνο οταν θα δουμε τον θερμαϊκο στο μπαλκονι μας (εμεις οι θεσσαλονικιοι).
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Νοέμ 2009, 17:01

Μάλλον δεν κατάλαβες χριστό απ'το τι ακριβώς έπαιξε...
Διάβασε καλύτερα ρε συ Φώτη. Δε γράφω κινέζικα, ελληνικά γράφω, έλεος δηλαδή, δυο ώρες κόπος να μεταφράζω για το τίποτα; Βουίζει όλος ο κόσμος, τους πιάσανε στα πράσα, ο Άλεξ υποκλίνεται στους άγνωστους χάκερ... σκυβει κυριολεκτικά μπροστά στην κάμερα...

Δηλαδή τι μου λες; Κάνω μια λαμογιά ολκής, την έχω περάσει σαν αρετή ολκής και μετά βγαίνω μόνη μου και λέω ότι εξαπάτησα; Γιατί να επιδιώκω την κοινωνική αυτοκτονία μου; Σόρι, αλλά δεν σε πιάνω.

Τεσπα, ό,τι κατάλαβες, κατάλαβες. Δε θα παλέψω πείσω κανέναν. Ολα είναι πιο πάνω in black and white και ο νοών νοείτω. Και το ότι έκατσα και τα'γραψα/μετέφρασα, πολύ είναι. Όποιος θέλει ας τα διαβάσει. Όποιος βαριέται ή δε γουστάρει, ελπίζω τουλάχιστον να μη γράφει ΤΑ άσχετα εδώ μέσα. Το θέμα είναι λίαν σοβαρό και το λιγότερο που του πρέπει είναι ένας στοιχειώδης σεβασμός. Όποιος δεν ενδιαφέρεται, χοροπηδάει σ'άλλα πιο "λάιτ" θεματάκια.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 24 Νοέμ 2009, 17:12

Oχι βικυ κανεις λαθος. Διαβασα ΟΛΑ οσα εγγραψες. απλα δεν καταλαβαινεις τι λεω.
πρωτα απο ολα στην εκπομπη αλ γκορ εμφανιζεται ο μπους να τον λεει τρελο "ενα το κρατουμενο".
Αυτο που λεω ειναι οτι μπορει η ΝΤΠ να εμφανιζει ως νεοταξικη μια σωστη θεωρια απλα και μονο για να θολωσει τα νερα.
Δηλαδη υπαρχει παντα η πιθανοτητα η ΝΤΠ να διερευσε σκοπημα αυτα τα mails ετσι ωστε να εμφανιστει ως κατι που κερδισαν οι αντιπαγκοσμιοποιητες με το σπαθι τους.
Μην ξεχνουμε οτι θελουν να εξαφανισουν ενα μεγαλο μερος του πληθυσμου.
αν η σταθμη της θαλλασας ανεβει και δεν ειναι κανεις προετοιμασμενος γι αυτο. αυτο θα επιτευχθει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Νοέμ 2009, 17:25

Για να ανέβει η στάθμη πρέπει ν'ανέβει αρκετά η θερμοκρασία ώστε να λιώσουν οι πάγοι Αρκτικής-Ανταρκτικής. Επάνω καταδεικνύεται ότι η θερμοκρασία από το μισό του 20ου αιώνα και μετά πέφτει, πράγμα που προσπαθούν επιμελώς να συγκαλύψουν. Κι αυτό, διότι τους χαλάει το φοροεισπρακτικό σχεδιάκι του carbon tax.

(Οι φωτο που δείχνουν τους λιωμένους πάγους είναι ΟΛΕΣ παρμένες κατακαλόκαιρο)

Τεσπα, μπορείς να το σκεφτείς και έτσι, απλά δε βλέπω το λόγο που θα "ξεγυμνώνονταν" έτσι για να νιώσουν οι αντινεοταξίτες πως έχουν μια νίκη στο τσεπάκι.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Νοέμ 2009, 21:40

ΥΠ'ΟΨΙΝ:

Τα παραπάνω δε σημαίνει ότι πρέπει να μειωθεί η περιβαλλοντική μας συνείδηση. Εμείς τα απλά ανθρωπάκια του Θεού την έχουμε αγνή και πρέπει/οφείλουμε να την έχουμε.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Νοέμ 2009, 09:42

Εδώ ο Άλεξ μιλάει με τον καθηγητή κλιματολογίας Τιμ Μπολ, που σπηλώθηκε και δέχθηκε απίστευτες επιθέσεις από τους «έγκριτους» κλιματολόγους που εδραίωσαν αυτή την ιστορία, αφού αμφισβητούσε και αντέκρουε με επιστημονικό αντεπιχείρημα τη θεωρία, τις παρατηρήσεις, τις μετρήσεις και όλο αυτό που παρουσίαζαν στον κόσμο περί κλιματικών αλλαγών.

Ξεκινώ απ’την αρχή του βίντεο.

Ο Μαρκ κι εγώ, έχουμε πάθει πλάκα… είναι τόσες οι καταγραφές, τόσες οι αποδείξεις για την απάτη… Τώρα έχουμε τα δικά τους ε-μαιλ όπου οι κορυφαίοι επιστήμονες του ΟΗΕ, μιλάνε στις κορυφές των ΗΠΑ και της Ευρώπης, συνεννοούνται για το πώς θα πουν ψέματα, πώς θα στιγματίσουν τους επιστήμονες και πώς θα «μαγειρέψουν» τα στοιχεία. Στα έγγραφα που βγήκαν στη φόρα, είναι ο κωδικός υπολογιστή των μοντέλων του καιρού- και οι προγραμματιστές υπολογιστών εξηγούν σ’αυτούς που θα τα μελετήσουν αργότερα, ότι όλα αυτά είναι απάτη- κάνουμε ένα σωρό λαμογιές για να αλλάξουμε τα στοιχεία… κλπ.
Τους πιάσαμε κυριολεκτικά στα πράσα. Είναι σαν να πιάνεις έναν δολοφόνο… Είναι σαν να πυροβολεί κάποιος άνθρωπο μέσα σ’ένα στάδιο μπροστά σε 100.000 ανθρώπους. Ή σαν να στραγγαλίζει ένας άντρας τη γυναίκα του σε ζωντανή τηλεοπτική σύνδεση. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το έκανε.

Ο Τιμ Μπολ – που ήταν και στην ταινία μου fall of the republic και έκανε φανταστική δουλειά- είναι κορυφαίος κλιματολόγος. Τον καταδίωξαν- και μιλάνε γενικά για το πώς να καταδιώκουν άτομα… Ξέχασα να σας πω, λένε και για τον Μαρκ που είχαμε μαζί μας την προηγούμενη ώρα…και πώς θα μπλοκάρουν τα έγγραφα…

Είναι απίστευτο. Τώρα έχουμε τον δρα. Τιμ Μπολ μαζί μας, είναι τιμή μας. Κύριε Καθηγητά, πώς νιώθετε; Ήσασταν σαν τον Γαλιλαίο… που έλεγε η γη περιστρέφεται γύρω απ’τον ήλιο, όχι το αντίστροφο. Τώρα αποδείχθηκε ότι είχατε δίκιο. Ότι είναι εκ προμελέτης απάτη. Δεν έκαναν απλά λάθος υπολογισμούς. Και το λέγατε εξ αρχής. Εσείς, και πολλοί άλλοι επιστήμονες που κάνατε την συγκεκριμένη έρευνα, λέγατε ότι δεν βγαίνει έτσι…κι εκείνοι έλεγαν «σκασμός!».. Πώς νιώθετε μετά απ’το κυνηγητό που σας έκαναν;

Και λέει ο Τιμ Μπολ:

Είναι μια πολύ θλιβερή μέρα, Άλεξ, θλιβερή μέρα για την επιστήμη, θλιβερή μέρα για το περιβάλλον για το οποίο πρέπει να νοιαζόμαστε. Τώρα ο κόσμος θα πει «Δεν πιστεύουμε ό,τι κι αν μας πείτε». Κυριολεκτικά κατέστρεψαν την επιστήμη της κλιματολογίας. Όπως έχω ξαναπεί, δε νιώθω χαρά λέγοντας «εγώ σας τα’λεγα».
Τώρα πρέπει να αποδοθούν ευθύνες και να αναιρεθεί όλη η πολύ βλαπτική νομοθεσία που εδραιώθηκε ή προτάθηκε, σε παγκόσμια κλίμακα, εμπλέκοντας την ενέργεια και τις οικονομίες, με βάση αυτά τα ψευδή στοιχεία.

Στγη συνέχεια μιλάνε για το πώς θα ασκηθεί δίωξη για να τιμωρηθούν οι μεγαλο-απατεώνες.

Το θέμα αναδεικνύεται σε μεγάλο σκάνδαλο. Τα μεγαλα ΜΜΕ, αναγκάζονται να εστιάσουν σ'αυτό (απρόθυμα μεν, αλλά δεν έχουν επιλογή), κι εμείς εδώ κοιμόμαστε κανονικά :swear: και μάλλον προμελετημένα και απολύτως εσκεμμένα, αφού εχθές στο δελτίο ειδήσεων της ΝΕΤ, εντελώς τυχαία και συμπτωματικά έπεσα πάνω σε ένα "ευαίσθητο" ρεπορτάζ, όπου όχι μόνο δεν είπαν τίποτα γι'αυτή τη σκανδαλάρα που έχει ξεσπάσει, αλλά ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ να προάγουν τις απόψεις των μεγαλοαπατεώνων, προάγοντας και καταστροφολογίες, για να μας χώσουν σιγά σιγά και τον επιπρόσθετο αυτό φόρο, καθώς και την εξόντωση παραγωγικών τομέων οι οποίοι θα κατονομαστούν ως υπεύθυνοι για την συμβολή τους στην...καταστροφή του κλίματος. Είναι απίστευτο, αλλά αυτό συμβαίνει στο βασίλειο των κοιμωμένων που λέγεται Ελλάδα.
:banghead: :swear:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 93 φορές
Έλαβε Likes: 122 φορές

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Παρ 27 Νοέμ 2009, 20:08

Ενδιαφέροντα όλα αυτά, ξεκινάω να τα φτιάχνω αύριο για το youtube.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 28 Νοέμ 2009, 12:14

Kαι να'ταν μόνο το βυζί της Αλεξανδράτου και οι άλλες ηλιθιότητες της νέας life style "θρησκείας" με τις οποίες απασχολούν τα μυαλά του κοσμάκη, καλά θα'ταν. Είναι και η άλλη "θρησκεία" που λατρεύει και δεν αμφισβητεί τον οποιονδήποτε με την ταμπέλα "επιστήμων". (Ιδού η "πανθρησκεία" που λέγαμε)

Είναι και οι μεθοδευμένες προπαγάνδες για να μας βάλουν όλους στα κουτάκια του φαύλου συστήματος, όπως "κάντε το εμβόλιο γιατί χανόμαστε", (εννοούν για να σας χώσουμε ΑΛΛΗ μια χημική επιθεσούλα στο σώμα για να χαθείτε μια ώρα αρχήτερα) "Σώστε πληρώνοντας φόρους το περιβάλλον γιατί χανόμαστε", (εννοούν μην γκαρίξετε για το επιπλέον φοροεισπρακτικό χαράτσι- αφού έτσι κι αλλιώς πρέπει να εφευρίσκουμε τρόπους να σας τα παίρνουμε) "Ο Αλμούνια επιμένει σε σκληρότερα μέτρα γιατί χανόμαστε" (εννοούν, αυτοί μαζεύουν τον πλούτο, εσείς θα πρέπει να τους τον δίνετε χωρίς πολλά πολλά, γιατί πρέπει κάποια στιγμή επιτέλους να εξαθλιωθείτε ώστε να υποδουλωθείτε πιο γρήγορα και αποτελεσματικά)...

κι έτσι θα'μαστε όλοι μια χαρά χαρούλες, θα τα ακουμπάμε αδιαμαρτύρητα, θα προτείνουμε το μπράτσο και θα τους εμπιστευόμαστε με τη ζωή μας σαν αφελείς που δε μπορούν να διανοηθούν ότι ΔΕΝ νοιάζονται για το καλό μας, και θα δεχόμαστε επίσης αδιαμαρτύρητα ότι στην τελική, δεν κάνουμε εμείς κουμάντο στο σπιτικό μας, γιατί το βάλαμε υποθήκη στα μεγάλα αφεντικά που έτσι κι αλλιώς έχουν τις βιλάρες και το δικό μας σπιτικό το έχουν για αχυρώνα.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ILLUVATAR85
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Irc ψευδώνυμο: ILLUVATAR85
Έλαβε Likes: 1 φορά

Δημοσίευση από ILLUVATAR85 » Σάβ 28 Νοέμ 2009, 18:09

Δεν νομίζω πώς ο κόσμος κοιμάτε, νομίζω πώς ο κόσμος δεν θέλει να βγεί από την βολή του.

Το νεοφιλελεύθερο σύστημα αυτό που μας έχει "επιβάλει" αυτόν τον υλιστικό τρόπο ζωής μάς έχει κάνει να μην ενδιαδερόμαστε για τίποτα ακόμα και αν ξέρουμε.
Ο δυνάστης δεν είναι φαταούλας, θέλει οι υποτακτική του να έχουν ένα Α βιοτικό επίπεδο, απλά τόσο όσο να σωπαίνουν.
Η δημοκρατία δεν συνίσταται σε ισότητα,συνίσταται σε ανισότητα που οφείλει να είναι δίκαιη-Σόλων

Όλοι φοβούνται ένα βρώμικο όνομα μα όχι μία βρώμικη συνείδηση-Πλίνιος

Μην σε ανησυχεί αυτό που βλέπεις, τίποτα δεν συμβαίνει μόνο του-Ρόαν

O σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, ο σκοπός είναι τα μέσα-Δραγώνας
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τρί 01 Δεκ 2009, 00:24

Ετοιμάζω τις επιστολές για το blog αύριο να τις βάλω, και όταν μπορείς την μετάφραση από τα πρώτα 2 βίντεο του Alex Jones να τα βάλω και αυτά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 01 Δεκ 2009, 11:42

Θα την είχα αρχίσει από σήμερα, αλλά δεν "φόρτωσα" τα βίντεο απ΄το σπίτι η βλαμμένη για να μην ογκοχρεώνομαι από 'δω. Θα το κάνω απόψε και ξεκινάω. Το πολύ σε 2 μέρες θα τα έχεις! :thumb:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 01 Δεκ 2009, 16:45

Divine Sinner έγραψε:και πως ξερουμε οτι η νεα ταξη δεν διαρεει η ιδια αυτο το climategate;
εχω την υποψια οτι σε μερικα χρονια αυτο το climategate θα εχει γινει ενα θεσφατο απο ολες τις κυβερνησεις αποδεκτο γεγονως θα κοιμομαστε ησυχοι και θα καταλαβουμε τον κινδυνο οταν θα δουμε τον θερμαϊκο στο μπαλκονι μας (εμεις οι θεσσαλονικιοι).
Αν και δεν πιστεύω ότι μας καθησυχάζουν, προσπέρασα πολύ γρήγορα την υπαρκτή πιθανότητα να επέτρεψε η νεοταξίλα να βγει αυτό το πράγμα και να γίνει σάλος. Για άλλους λόγους όμως... Βλέποντας κάποιες τοποθετήσεις από παιδιά τζιμάνια στο σάιτ του Άικ, θα μεταφέρω κάποιες σκέψεις τους εδώ, σκέψεις που εγώ η ξανθιά δεν είχα το μυαλό να κάνω...

Λέει λοιπόν ένας οξυδερκέστατος φορουμίτης (το μεταφράζω):

[box=]Γιατί ένα κάθαρμα σαν τον Μέρντοκ να συμπλεύσει με τους "αιρετικούς" σε ό,τι αφορά το κλίμα? Δεν συνηθίζουν να συμπλέουν αυτοί με τους συνωμοσιολόγους, έτσι δεν είναι;

Γινόμαστε μάρτυρες μιας επικής μάχης μέσα στις τάξεις των μαφιόζικων φαμιλιων που μας κυβερνούν στους αιώνες, παλιές δυναστειες όπως η φαμίλια Γουίνδσορ-Ρόθτσαϊλντ και οι νεόπλουτοι Κόσερ Νόστρα. Το κλιματικό σκάνδαλο (‘Climategate’) είναι η εκδίκηση για τις όλο και πιο σκληρές απόπειρες των παλιών "ελίτ" να πειθαρχήσουν το θρασύτατο παιδί τους. Σκέφτομαι το ντιμπέιτ Walt-Mearsheimer του Ισραηλινού λόμπι, την πρωτοβουλία του Τζίμι Κάρτερ για την Παλαιστινη, το άρθρο περί κλοπής οργάνων στη Σουηδική φυλλάδα Αftonbladet και πιο πρόσφατα το ντοκυμαντέρ του Channel 4 documentary για το βρετανο-ισραηλινό λόμπι.

Όποιος νομίζει ότι τα σιωνιστικά σκουλήκια θα αντιδράσουν σε τέτοιες απόπειρες πειθαρχίας με καλοσύνη, πρέπει να είναι πολύ αφελής. Και πώς μπορούν να χτυπήσουν καλυτερα τα άτομα που είναι στην τελική υπεύθυνα για την πίεση (που ανέφερα παραπάνω) , από το να τορπιλίσουν την νεοταξίτικη ατζέντα τους περί "κλιματικής αλλαγής";

Η προειδοποίηση των Κόσερ Νόστρα στους παλιούς ελίτ, είναι ωμή και σαφής: "αν συνεχίσετε να μας πιέζετε για το πώς αντιμετωπίζουμε τους Παλαιστινίους, αν συνεχίσετε να μας ενοχλείτε για το σιδερένιο μας γράπωμα στις δυτικές κυβερνήσεις, αν δεν μας αφήσετε να σβήσουμε το Ιράν απ'το χάρτη, τότε κι εμείς δε θα σας αφήσουμε να έχετε την παγκόσμια κυβέρνησή σας με τον περιβαλλοντικό φόρο (carbon tax). " Και μου φαίνεται πως δύσκολα θα αντισταθούν σε τέτοια προσφορά.[/box]

Είναι μια παράμετρος που μου κάνει δόκιμη και σίγουρα συζητήσιμη, γι'αυτό και την ανεβάζω, αποδεχόμενη και αναγνωρίζοντας το λάθος μου να απορρίψω βιαστικά και άμεσα και την απόπειρα του Φώτη να βαδίσει και προς αυτή τη συλλογιστική.

Το θέμα σίγουρα δεν ενδείκνυται να το βλέπουμε μονομερώς. Παίζει περίπλοκη, σαν τον ιστό της αράχνης διαπλοκή μεγατόνων εδώ, όχι οι ψιλικατζήδικες λαμογιές που γίνονται στην Ελλάδα και συνηθίζουμε να αποκαλούμε "διαπλοκή".
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 03 Δεκ 2009, 21:44

Τα βίντεο δεν υπάρχουν
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 03 Δεκ 2009, 22:29

An error occured please try again later

:banghead:

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΣΕΙ! :swear:

Βλέπω και την έκταση της ΑΠΑΝΘΡΩΠΙΑΣ και στην εκπομπή του Μάκη τώρα, με τη γυναίκα που ανεφερα πιο πάνω και τα'χω πάρει πολύ κρανίο! :swear: :swear: :swear:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 03 Δεκ 2009, 22:32

Εντάξει τώρα παίζουν.
Θαυμάσια δουλειά και πάλι Ανώνυμε! :clap:

Οι δημοσιογράφοι των ελληνικών ΜΜΕ, αποδεικνύονται φερέφωνα κι οχι δημοσιογράφοι! ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην έχουν δει μέσα απ'το νετ τι παιζει με το εμβόλιο, και κάνουν τους χαζούς ! :swear:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 03 Δεκ 2009, 22:49

σκοτωνω άνθρωπο αποψε, μουρλαθηκα
Εγώ να δεις! Κι οταν ο Μάκης ειπε (ψέματα σίγουρα) πως θα εμβολιαστεί κι ο ίδιος τα είδα όλα! Δεν τα ξέρουν αυτοι και τα ξέρουμε εμείς...ε; Μάλιστα...
Και οσο για τα βιντεο, και μενα μεχρι να περασω τις πληροφοριες μου ελεγε οτι υπηρχε error...το πληκτρολογιο τις εφαγε παλι, αμαν...μια η επανεκκίνηση μια το αλλο....ω χου....ο μητσοτακης με καταραστηκε;;;; :lol:
Όχι αυτό το error κρίμα να αποδοθεί στον δρακουμέλ. Είναι το "δημοκρατικό" σύστημα του ΥΤ που μάλλον εντοπισε ότι διαδίδουμε βίντεο του Άλεξ. Τον έχουν στο μάτι και του/μας δυσκολεύουν τη ζωή.
.

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Νεα Τάξη Τραυμάτων”