Για την πτώση των διδύμων

Εικόνα

Συντονιστής: Illuminus

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1069 φορές
Έλαβε Likes: 1757 φορές

Re: Για την πτώση των διδύμων

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 09 Σεπ 2009, 19:12

Εξαιρετικη δουλειά αυτή του Μυκονιάτη μας στο ΥΤ. Μάχεται τη νεοταξίλα και πασχίζει να αφυπνίσει, με σημαντικότατα βίντεο.

Δείτε αυτό. Επαναλαμβάνω: Εξαιρετική δουλειά- και όντας επαγγελματίας στους υπότιτλους η ξανθιά , ξέρω τι λέω! :urock:

.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Σεπ 2009, 11:16

Το συγκεκριμένο βίντεο έχει τρελές θεάσεις στο ΥΤ από χθες το βράδυ. Τις πρώτες ώρες έδειχνε : θεάσεις 303 (έμεινε κολλημένο για 5 ώρες εκεί) ενώ τα ratings είχαν φτάσει στα 2.300 και τα σχόλια δεν μετριούνται πια, πάνω από 400.000 νομίζω. Όσοι ποστάριζαν έβριζαν κυριολεκτικά το youtube για την "πουστιά" που παιζόταν για άλλη μια φορά με βίντεο του Άλεξ Τζόους, πολλοί το αποκαλούσαν jewtube (όπου jew=εβραίος), και ο "παλμός" στα σχόλια ήταν απίστευτος. Ο κόσμος είχε ξεσηκωθεί πραγματικά βλέποντας το περιεχόμενο και τον Σιν να τα χώνει ευθέως, κι ευθαρσώς με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ κότσια, στον νυν Πρόεδρο.

Το πνεύμα που περιρρέει είναι να σηκωθεί επιτέλους η Αμερική και να ζητήσει πραγματική έρευνα, κανονικό καταλογισμό ευθυνών και την αυστηρότερη των ποινών στους υπευθύνους για αυτό το έγκλημα.

Στο αγγλόφωνο φόρουμ έγραψα πως τελικά ίσως το 2012 να μην είναι το τέλος του κόσμου όπως προβλέπουν οι Κασσάνδρες, αλλά η αρχή του τέλους μιας τυραννίας που έχει ενσκύψει στον πλανήτη, μέσα από τα μεγαλολαμόγια της ΝΤΠ.

Σήμερα, στην 8η επέτειο της αποφράδας μέρας, ευελπιστούμε πολλοί να είναι αυτή η κίνηση του Σιν ο καταλύτης, (έχει τεράστια επιρροή η κίνησή του) που θα σημάνει την αρχή του τέλους για τα νεοταξίτικα "δημοκρατικά" αίσχη "υπέρ της δικαιοσύνης", που ταλανίζουν ολόκληρο τον πλανήτη αυτή την εποχή.

Οταν ο Άλεξ ρώτησε τον Σιν τι τον παρακίνησε να ξαναβγεί στη δημοσιότητα μετά από 3 χρόνια (το 2006 πάλι είχε κάνει θέμα) εκείνος απάντησε "Τα λεφτά που δίνω σ'αυτήν την χώρα ως φορολογούμενος πολίτης, πάνε σε πολέμους που δεν ανέχομαι, δεν εγκρίνω, και θεωρώ εγκληματικούς για την ανθρωπότητα. Πόλεμοι που πήραν αφορμή-εφαλτήριο και μορφή δικαίωσης στις σκέψεις πολλών, μέσα από έναν "αυτοτραυματισμό"- δηλαδή το χτύπημα των διδύμων ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ. Ελάτε ρε παιδιά, μην μασάτε τις γελοιότητες που μας δίνουν για πόρισμα... Το χρωστώ στα θύματα, τις οικογένειές τους, στον εαυτό μου, στην πατρίδα μου, ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ, να σταθώ απέναντι σ'αυτή τη φαυλότητα και να την πολεμήσω με όποιον τρόπο μπορώ. "

Προσωπικά θεωρώ τον Σιν σκεπτόμενο, αφυπνισμένο, ανθρωπιστή, πατριώτη... Η κίνησή του αυτή το απέδειξε. Είναι ένας πραγματικός Braveheart ο άνθρωπος, κι όχι άλλος ένας επίπλαστος-φανταστικός-ψεύτικος ήρωας του κινηματογράφου, βαυκαλιζόμενος με το σταριλίκι του, όπως τον έβλεπα μέχρι τώρα.

RESPECT CHARLIE! :worship: :respect:

(Ευελπιστώ να συνεργατώ με τον Μυκονιάτη ώστε να υποτιτλίσουμε το αξιολογότατο βίντεο, αλλά και το επόμενο που αναμένεται, που είναι η λάιβ συνέντευξη που θα δώσει σήμερα ο Σιν, στο τηλεοπτικό στούντιο του Άλεξ )
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
_MIXALIS_
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από _MIXALIS_ » Παρ 11 Σεπ 2009, 13:02

Respect..!!
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 14 Σεπ 2009, 16:03

H πορεία-διαδήλωση για την πτώση των διδύμων στη Ουάσιγκτον (αλλά και στην Ν. Υόρκη και σε άλλες μεγαλουπόλεις) δεν είχε προηγούμενο φέτος!.

Στο βίντεο βλέπετε με χρονικά διαλείμματα, τη συγκέντρωση-πορεία του κόσμου ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ από τις πολλές λεωφόρους, όπως την κατέγραψε μια κάμερα ασφαλείας σε ένα κτίριο.

Τα γερμανικά, γαλλικά και βρετανικά ΜΜΕ, κάλυψαν το θέμα αρκετά.
Τα δικά μας (οι μεγαλύτερες πόρνες με νταβατζήδες τα κέντρα εξουσίας τελικά) ούτε που
ασχολήθηκαν. :swear:

Το CNN και άλλα φίλα προσκείμενα στη ΝΤΠ μέσα ενημέρωσης, (τα μεγάλα κανάλια δηλαδή) "υποβίβασαν" αρκετά την πορεία, ή τουλάχιστον επιχείρησαν να το κάνουν, αναφερόμενα σε "μερικές χιλιάδες" διαδηλωτών, ενώ ήταν εμφανές και στους πιο αδαείς, ότι η πορεία αυτή αριθμούσε πάνω από 2.000.000 λαού!

Τα συμπεράσματα δικά σας. :cool:
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων

Δημοσίευση από Clash » Σάβ 10 Οκτ 2009, 13:01

Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να προσπαθήσει να απαντήσει σε όλα αυτά τα σενάρια επιστημονικής συνωμοσιολογίας. Η εξήγηση ότι η 11/9 ήταν μια δουλειά που έγινε από μέσα βολεύει πάρα πολύ τους κρατούντες, αφού θέλει να μας πείσει πως δεν μπορεί να απειλήσει τίποτα τον πανίσχυρο μηχανισμό τους. Και τι δεν έχουμε ακούσει για αυτή την επίθεση. Οτι η CIA έβαλε συνεργεία για να φυτέψουν εκρηκτικά στους πύργους, ότι το πεντάγωνο οργάνωσε αποστολή για να ρίξει πυραύλους στο ...πεντάγωνο, ότι η μισή Αμερική ήξερε από πριν ότι στις 11/9 κάτι θα γίνει και ένα σωρό άλλα παραμύθια, τα οποία όμως κυκλοφόρησαν από τις ...12/9 και ύστερα.

Η θεωρία, όμως, ότι η επίθεση σχεδιάστηκε και εκτελέστηκε από μια κλίκα φανατικών νεοσυντηρητικών μπάζει πάρα πολύ. Οι άνθρωποι μπορεί να είναι αδίστακτοι, αλλά δεν είναι ηλίθιοι. Αν ήθελαν να στήσουν μια προβοκάτσια, την οποία και δεν είχαν ανάγκη για να εισβάλουν στο Αφγανιστάν και στο Ιράκ, θα το έκαναν χωρίς να πλήξουν το γόητρο των ΗΠΑ και μάλιστα σε τόσο μεγάλο βαθμό. Που λοιπόν αποσκοπούν αυτά τα σενάρια συνωμοσιολογίας; Στο ότι ένα τέτοιο χτύπημα δεν μπορούν να το προκαλέσουν στην υπερδύναμη μια χούφτα τρομοκρατών. Να περάσει το μήνυμα ότι οι ισχυροί του πλανήτη είναι αλώβητοι και δεν μπορούν να πάθουν τίποτα, εκτός αν το έχουν σχεδιάσει οι ίδιοι για δικά τους συμφέροντα.

Οσο, όμως και να προσπαθούν οι Λιακόπουλοι των ΗΠΑ και τα παπαγαλάκια τους δεν μπορούν να κρύψουν την πραγματικότητα. Οι επιθέσεις έγιναν από ανθρώπους αποφασισμένους να χτυπήσουν το κέντρο της υπερδύναμης και να απαντήσουν με αυτόν τον τρόπο στην ιμπεριαλιστική θηριωδία που αγκαλιάζει όλο τον πλανήτη. Φυσικά το ότι έριξαν δυο αεροπλάνα στους πύργους και ένα τρίτο στο πεντάγωνο δεν σημαίνει ότι έθεσαν σε κίνδυνο το ιμπεριαλιστικό σύστημα. Αυτό, όμως, που τσαλαπάτησαν ήταν το γόητρο του, τον μύθο του και την ικανότητα να τρομοκρατεί τους λαούς με την πανίσχυρη στρατιωτική ισχύ του. Γι’ αυτό και οι ΗΠΑ απάντησαν άμεσα με επίθεση στο Αφγανιστάν, αλλά εδώ και εννέα χρόνια τι έχουν καταφέρει; Μπλέχτηκαν σε έναν πόλεμο που δεν έχει αρχή και τέλος. Στο Ιράκ έχουν κολλήσει, ενώ το Ιράν και τη Βόρεια Κορέα δεν τολμούν πλέον να τις αγγίξουν.

Υπάρχει φυσικά και η άποψη ότι μια μαζική δολοφονία αμάχων όπως αυτή της 11/9 δεν μπορεί να δικαιολογηθεί με τίποτα. Αν την εξετάσουμε την σκοπιά του δυτικού ανθρώπου δεν μπορούμε να μην συμφωνήσουμε, αλλά αν την δούμε με το βλέμμα των ανθρώπων που έχουν χάσει κάθε δικαίωμα στη ζωή, που σφαγιάζονται σε πόλεμους που προκαλεί ο ιμπεριαλισμός, που πεθαίνουν σαν τις μύγες από την πείνα και τις αρρώστιες, που ζουν στην εξαθλίωση και στην ταπείνωση, που στοιβάζονται στα δουλεμπορικά και θαλασσοπνίγονται στη Μεσόγειο κυνηγώντας το όνειρο για μια καλύτερη ζωή που γίνεται εφιάλτης, τότε τα πράγματα είναι διαφορετικά. Οσο λοιπόν διαιωνίζεται αυτή η κατάσταση, τόσο και θα ξεπηδούν ομάδες που θα θελήσουν να σπείρουν το θάνατο ακόμη και στους υπηκόους των ιμπεριαλιστικών χωρών. Κάτι τέτοιο, βέβαια, δεν ευχαριστεί κανέναν, αλλά είναι μια πραγματικότητα. Οι κραυγές λοιπόν για τα αθώα θύματα δεν οδηγούν πουθενά, πολύ περισσότερο όταν είναι προκλητικά μονόπλευρες.

ΝΑ ΤΑ, ΝΑ ΤΑ, ΤΑ ΜΠΟΙΝΓΚ ΣΤΟ ΜΑΝΧΑΤΑΝ
11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ’ ΤΑΝ
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 10 Οκτ 2009, 14:11

Clash έγραψε:Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να προσπαθήσει να απαντήσει σε όλα αυτά τα σενάρια επιστημονικής συνωμοσιολογίας.
Δεν ξέρω ποια ακριβώς εννοείς σενάρια επιστημονικής συνωμοσιολογίας.
Η εξήγηση ότι η 11/9 ήταν μια δουλειά που έγινε από μέσα βολεύει πάρα πολύ τους κρατούντες, αφού θέλει να μας πείσει πως δεν μπορεί να απειλήσει τίποτα τον πανίσχυρο μηχανισμό τους. Και τι δεν έχουμε ακούσει για αυτή την επίθεση.
Σαφώς και δε βολεύει τους κρατούντες, γιατί απ'τη στιγμή που τεκμηριώνεται θα σταθούν υπόλογοι για μαζικό πολυανθρώπινο έγκλημα. Δεν ξέρω τι έχεις ακούσει ακριβώς για την επίθεση, θα σε παρέπεμπα να μεταβείς εδώ και να ακούσεις/διαβάσεις με προσοχή αυτά που παρατίθενται, τα οποία σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να ενταχθούν στα "σενάρια συνωμοσιολογίας", αφού με την επιστημονική τεκμηρίωση με την οποία προσυπογράφονται, μετατίθενται αυτομάτως σε δεδομένα στοιχεία εγκληματολογίας

Οτι η CIA έβαλε συνεργεία για να φυτέψουν εκρηκτικά στους πύργους, ότι το πεντάγωνο οργάνωσε αποστολή για να ρίξει πυραύλους στο ...πεντάγωνο, ότι η μισή Αμερική ήξερε από πριν ότι στις 11/9 κάτι θα γίνει και ένα σωρό άλλα παραμύθια, τα οποία όμως κυκλοφόρησαν από τις ...12/9 και ύστερα.
Δεν ξέρω πόσο "αληθινό" βέβαια μπορείς να εκλάβεις το γεγονός ότι δε σηκώθηκε ούτε ένα αερομαχητικό στη πριν κατά και μετά την πρώτη επίθεση/χτύπημα. Ούτε ξέρω τι μπορείς να συμπεράνεις από το γεγονός ότι το 60% των μελών της ερευνητικής επιτροπής για την πτώση των διδύμων, στην οποία ανατέθηκε (επί προεδρίας Μπους) η έρευνα αυτής της ιστορίας, απεφάνθησαν ότι αυτή η ιστορία μπάζει από παντού, η πρόσβασή τους σε στοιχεία, φακέλους, σχετικά αρχεία/καταγραφές είναι ελλειπέστατη και τους καθιστά επιεικώς καχύποπτους.
Επίσης δες εδώ και την πτώση του κτιρίου 7 που ΔΕΝ δέχθηκε χτύπημα από αεροπλάνο και έπεσε σαν στημένο πυργάκι από τραπουλόχαρτα. Για αυτή την κατάρρευση που είναι ΕΜΦΑΝΩΣ τεχνητή και υπολογισμένη, η επίσημη εξήγηση που δόθηκε, ήταν ότι έπεσε από...πυρκαγιά που είχε ξεσπάσει μέσα στο κτίριο. ΑΥΤΟ κι αν είναι η απόλυτη μπουρδολογία που μπάζει από παντού.

Η θεωρία, όμως, ότι η επίθεση σχεδιάστηκε και εκτελέστηκε από μια κλίκα φανατικών νεοσυντηρητικών μπάζει πάρα πολύ. Οι άνθρωποι μπορεί να είναι αδίστακτοι, αλλά δεν είναι ηλίθιοι. Αν ήθελαν να στήσουν μια προβοκάτσια, την οποία και δεν είχαν ανάγκη για να εισβάλουν στο Αφγανιστάν και στο Ιράκ, θα το έκαναν χωρίς να πλήξουν το γόητρο των ΗΠΑ και μάλιστα σε τόσο μεγάλο βαθμό.
Το "γόητρο" των ΗΠΑ επλήγη γιατί υπάρχει μέθοδος στην τρέλα τους, και γιατί όποτε θέλουν να επιβάλλουν κάτι, πολιτική τους είναι να δημιουργούν μια ισχυρή κρίση. Στην προκειμένη έγινε, ακριβώς για να μην τεθεί ούτε κατά διάνοια θέμα κατακραυγής της παγκόσμιας κοινής γνώμης για τα ανομήματα /ειδεχθή εγκλήματα που επεδιωκαν στη Μ. Ανατολή, τα ξεκίνησαν και συνεχίζουν φυσικά να διαπράττουν, ΟΝΤΩΣ χωρίς να σηκώνεται κανένα φρύδι μέχρι σήμερα, συνεπώς πέτυχε ο σκοπός τους κάτω απ'την ταμπέλα του "πολεμάμε τους κακούς τρομοκράτες". Σ'αυτό το σημείο να ενημερώσω κι εσένα και όσους δε γνωρίζουν ότι ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ πως τα βίντεο με μηνύματα του Μπιν Λάντεν ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΑΝ μούφα, αφού ο υποτιθέμενος Μπιν Λάντεν είναι Ιορδανός με χρόνια σπουδών στην Αμερική όπως απεφάνθησαν ειδικότατοι γλωσσολόγοι που εξέτασαν σπιθαμη προς σπιθαμή την ομιλία του υποτιθέμενου Μπιν Λάντεν. Παρ'όλο που έγκυρες πηγές ενημερώνουν εδώ και καιρό ότι ο Μπιν Λάντεν πέθανε το 2001 (τότε που έγινε η πτώση), τα "εξαγγέλματά του" θα συνεχιζουν να εμφανίζονται, όποτε "κλωτσάει" ο κόσμος, ειδικά μέσα στις ΗΠΑ... Τους βολεύει η θεωρία του "κινδύνου από τους τρομοκράτες που μισούν την Αμερική", και για εσωτερική κατανάλωση. Για να μπορούν μπροστά στο φάσμα αυτού του δήθεν κινδύνου να διατηρούν το Γκουαντάναμο (που είπε πως θα το κλείσει), να φτιάξουν και να συνεχίζουν να φτιάχνουν στρατόπεδα FEMA, (δες σχετικά στο νήμα του Άλεξ Τζόουνς) και γενικότερα να επιβάλλουν ένα σωρό φασιστικά μέτρα στο όνομα της "εθνικής ασφάλειας", όπως το νέο νόμο "prolonged detention" ( νόμος περί παρατεταμένης κράτησης) που θα ψηφιστεί (αν δεν ψηφίστηκε ακόμα) και θα δίνει λευκή επιταγή ισχύος στην προεδρία -κυβέρνηση, να κρατάει (συλλαμβάνει φυλακίζει) επ'αόριστον (και ισοβίως άμα λάχει) ΟΠΟΙΟΝ γουστάρει, ΟΠΟΤΕ γουστάρει, και μόνο με την ΥΠΟΨΙΑ ότι είναι ΠΙΘΑΝΩΣ τρομοκράτης, ΧΩΡΙΣ να έχει κάνει τίποτα, ΠΡΙΝ το κάνει (κατά την υποψία των λαμογιών ότι θα το κάνει). Δηλαδή Φυλάκιση ΧΩΡΙΣ να έχει δικαστεί κάποιος για έγκλημα/αδίκημα/τρομοκρατική ενέργεια, παρά μόνο επαναλαμβάνω...με την υποψία ότι ΘΑ το πράξει. :banghead: Καταλαβαίνεις ελληνικά ή όχι; Μιλάμε για φασισμό εδώ ή όχι;

Στο παρακάτω βίντεο, η γνωστή/έγκριτη δημοσιογράφος του ΝBC, Rachel Maddow που επικρίνει σφοδρότατα τον Ομπάμα γι'αυτό το νομοσχέδιο που κρίνεται απολύτως ΑΝΤΙσυνταγματικό στις ΗΠΑ.

Σ'αυτή την απίστευτη φασιστική ακρότητα δεν τόλμησαν να φτάσουν ούτε οι Μπους και Τσέινι! (σε λίγο θα τους θεωρούμε αγγελάκια μπροστά στον... "άγγελο" των αλλαγών...)
Που λοιπόν αποσκοπούν αυτά τα σενάρια συνωμοσιολογίας; Στο ότι ένα τέτοιο χτύπημα δεν μπορούν να το προκαλέσουν στην υπερδύναμη μια χούφτα τρομοκρατών. Να περάσει το μήνυμα ότι οι ισχυροί του πλανήτη είναι αλώβητοι και δεν μπορούν να πάθουν τίποτα, εκτός αν το έχουν σχεδιάσει οι ίδιοι για δικά τους συμφέροντα.
Αν δεν έγιναν εμφανή κάποια πράγματα πολύ πραγματικά και ουδόλως συνωμοσιολιγκά στο κεφάλι σου, δεν είμαι εγώ αυτή που θα το ανοίξει να στα βάλει μέσα.

Παραπάνω σου έδωσα κάποια επιχειρήματα που στηρίζουν με λογική, στοιχεία και επιχείρημα τη θεωρία της μαζικής δολοφονίας ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κι όχι υπό τύπον σεναρίων πλέον. Δεν θα επεκταθώ σε περεταίρω ανάλυση όλης της... "θεωρίας" σου, γιατί το νιώθω άσκοπο. (και δεν έχω και το χρόνο). Αν δε θες να τα δεχτείς δικαίωμά σου, αλλά δικαίωμα και όσων βλέπουν πίσω απ'τη βιτρίνα (που αρνείσαι ή αδυνατείς να κοιτάξεις εσύ) να ισχυριστούν ότι το θέμα το αναλύεις υπεραπλουστευτικά και λίαν επιφανειακά, και κυρίως...προσκείμενος ουσιαστικά στη λογική που το νεοταξίτικο σύστημα θέλει και ομολογουμένως έχει καταφέρει να επιβάλλει σε πολλά μυαλά. Ευτυχώς αυτά, ολοένα και λιγοστεύουν.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 10 Οκτ 2009, 15:07

κι εγω βασικα δεν μπορω να καταλαβω ποιο θα ηταν το κινητρο που θα οδηγουσε τις ΗΠΑ στο να οργανωσουν μια τετοια δουλεια απο μεσα.
Η ιστορια με τους διδυμους πυργους στην τελικη κακο εκανε στις ΗΠΑ μιας και δεν φανταζουν πια ο αητητος γιγαντας που ηταν πριν.
Οι ρωμαιοι κυβερνουσαν εκατομυρια κοσμου με εναν συγκριτικα με τον πληθυσμο της αυτοκρατοριας μικρο στρατο.
Κι αυτο γιατι στην ψυχολογια του κοσμου ηταν αητητοι.
Αυτο το πληγμα εδειξε στον πλανητη οτι ο θεος που λεγεται αμερικη μπορει να ματωσει...
Αν ηθελαν να κανουν μια προβοκατσια να μπουν στο αφγανισταν δεν θα χρειαζονταν να σκοτωθουν τοσα ατομα και μαλιστα δικοι τους και μαλιστα ατομα που συμμετειχαν στο οικονομικο κι επιχειρηματικο γιγνεσθαι (για διδυμους πυργους μιλαμε).
θα μπορουσαν να κανουν μια προβοκατσια οπου θα πεθαιναν μερικοι στρατιωτες, η 5-10 πολιτες. η μια επιθεση σε ενα στρατόπεδο ή σε κανα υποβρυχιο.
θα ηταν αρκετο ως προφαση για να κανουν οτι καναν αργοτερα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 10 Οκτ 2009, 15:55

κι εγω βασικα δεν μπορω να καταλαβω ποιο θα ηταν το κινητρο που θα οδηγουσε τις ΗΠΑ στο να οργανωσουν μια τετοια δουλεια απο μεσα.
Kαλά συγνώμη, γράφεις χωρίς να διαβάζεις ή δε με διάβασες καθόλου; Ή διάβασες και δεν κατάλαβες ΧΡΙΣΤΟ απ'όσα είπα; Γιατί ΑΥΤΟ πραγματευόμουν στο αμέσως προηγούμενο ποστ μου. Έλεος... :teza:

(Tι κάθομαι και γράφω ρε? Τελικά την ενέργειά μου χαλάω στα πλήκτρα μου :banghead: )
.

Εικόνα

στο Youtube:
Sol Invictus

Δημοσίευση από Sol Invictus » Κυρ 11 Οκτ 2009, 02:53

ArEla έγραψε:
Kαλά συγνώμη, γράφεις χωρίς να διαβάζεις ή δε με διάβασες καθόλου; Ή διάβασες και δεν κατάλαβες ΧΡΙΣΤΟ απ'όσα είπα; Γιατί ΑΥΤΟ πραγματευόμουν στο αμέσως προηγούμενο ποστ μου. Έλεος... :teza:

(Tι κάθομαι και γράφω ρε? Τελικά την ενέργειά μου χαλάω στα πλήκτρα μου :banghead: )

Moνο οταν πεφτει ο στυλος της συνειδησης και του υποσυνειδητου οδευουμε προς το ασυνειδητο.Ποια η σχεση ασυνειδητου με μακροκοσμο;
Ποια τελετη ειναι αυτη;Ποιο μηνα εγινε;Ποια ημερομηνια;Τροφη για ερευνα.

Απο μενα προς το παρων αυτο

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 11 Οκτ 2009, 07:19

Το επόμενο ποστ που ανέβασες, μεταφέρθηκε σαν ξέχωρο τόπικ σε κλειστή υποενότητα του παρόντος μικροφόρου, και βρίσκεται εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 508#p90508.

Αυτή εδώ η ενότητα δεν γίνεται να κλείσει. Θα ήταν ήττα του σκοπού μου, που είναι να μεταδίδω μηνύματα κατά της νεοταξίλας μπας και ξυπνάει ο κόσμος.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
Clash

Δημοσίευση από Clash » Κυρ 11 Οκτ 2009, 10:50

Μα και φυσικά το θέμα το αναλύω για σένα υπεραπλουστευτικά, αφού δεν αναφέρω εβραϊκές συνομωσίες, φανταστικές μπουρδολογίες και άλλες τέτοιες αηδίες που εντυπωσιάζουν το τηλε-κοινό του παμμέγιστου Δημοσθένη Λιακόπουλου. Όπως σου είπα δεν έχω σκοπό να μπλέξω σε ένα κυκεώνα συζητήσεων προσπαθώντας να απαντήσω σε όλα αυτά τα σενάρια και στα δήθεν επιστημονικοφανή συμπεράσματα. Η άποψη μου νομίζω είναι ξεκάθαρη. Η 11/9 ήταν έργο ανθρώπων που ήθελαν να χτυπήσουν την Αμερική και να διαλύσουν το μύθο της ως αλώβητης δύναμης. Οι δε ιστορίες συνομωσίας που κυκλοφόρησαν πως δήθεν επρόκειτο για δουλειά από μέσα δεν έχουν άλλο σκοπό παρά να περάσουν το μήνυμα ότι ένα τέτοιο χτύπημα δεν μπορούν να το κάνουν οι ξεβράκωτοι, αλλά είναι έργο του ίδιου του συστήματος για να εξυπηρετήσει δικά του συμφέροντα. Οπότε το σύστημα ήταν, είναι και παραμένει πανίσχυρο και δεν μπορεί κανείς να το ακουμπήσει. Συνεπώς όχι εγώ, αλλά εσύ πηγαίνεις με τα νερά αυτών που αποκαλείς …νεοταξίτες.

Γράφεις ότι ο πόλεμος εναντίον της τρομοκρατίας είναι μόνο για εσωτερική κατανάλωση. Τεράστιο λάθος. Η Ουάσιγκτον Ποστ είχε αποκαλύψει ότι η CIA έχει καταρτίσει λίστα με 350.000 ονόματα, τα οποία θεωρεί τρομοκράτες. Ο πόλεμος είναι κομμάτι της ευρύτερης στρατηγικής, προκειμένου να αποζημιωθούν οι ΗΠΑ για την σχετική τους οικονομική υποχώρηση την τελευταία 20ετία. Ο σκοπός είναι να ενισχυθεί σε τέτοιο βαθμό η ηγεμονία τους, ώστε οι άλλες χώρες να υποκύψουν στο Διεθνές Νομισματικό Ταμείο, στην Παγκόσμια Τράπεζα, στον Παγκόσμιο Οργανισμό Εμπορίου. Η στόχευση αυτής της πολιτικής είναι στο να υποχρεώσει τις άλλες χώρες να πληρώνουν τα ελλείμματα των ΗΠΑ, τα οποία προκαλούνται κυρίως από την αύξηση των στρατιωτικών δαπανών και από τις όλο και περισσότερες εισαγωγές. Γι΄ αυτό και έχουν ανάγκη από έναν πόλεμο χωρίς τέλος, οπότε έπρεπε να βρεθεί/κατασκευαστεί και ο εχθρός. Ετσι μας προέκυψε ο πόλεμος εναντίον της τρομοκρατίας και ο αγώνας εναντία στα κράτη παρίες. Κάτι τέτοιο, όμως, υποχρεώνει τις ΗΠΑ να απαντάνε άμεσα σε κάθε αμφισβήτηση της ηγεμονίας τους, ακόμη κι αν πρέπει για λόγους τακτικής να αποφευχθεί, γιατί αν κάνουν διαφορετικά θα θεωρηθεί σημάδι αδυναμίας σε παγκόσμιο επίπεδο.

Το πρόβλημα, ωστόσο, για τις ΗΠΑ είναι πως δεν μπορούν να βγάλουν αρκετά, ώστε να αποζημιωθούν για τις δαπάνες τους, αλλά και ούτε μπορούν να βασιστούν στις στρατιωτικές δαπάνες για να τροφοδοτήσουν μια παρατεταμένη οικονομική ανάπτυξη, όπως συνέβη μετά το δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο. Από την άλλη δεν μπορούν να εγκαταλείψουν τις στρατιωτικές δεσμεύσεις τους χωρίς να ζημιώσουν την ηγεμονία που έχουν ανάγκη οι πολυεθνικές τους. Ετσι λοιπόν η «νεοταξίτικη κλίκα» έχει παγιδευτεί ανάμεσα στην ανάγκη του αμερικάνικου κεφαλαίου να κυριαρχήσει στον κόσμο και στη δυσκολία να το κατορθώσει μόνο με στρατιωτικά μέσα.

Κάτσε τώρα εσύ να αναρωτιέσαι για το πως έπεσε το τάδε κτίριο και γιατί έπεσε έτσι και δεν έπεσε αλλιώς. Και για το αν συμπίπτει καμιά εβραϊκή γιορτή.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 11 Οκτ 2009, 11:29

Clash έγραψε:Μα και φυσικά το θέμα το αναλύω για σένα υπεραπλουστευτικά, αφού δεν αναφέρω εβραϊκές συνομωσίες, φανταστικές μπουρδολογίες και άλλες τέτοιες αηδίες που εντυπωσιάζουν το τηλε-κοινό του παμμέγιστου Δημοσθένη Λιακόπουλου.
Eγώ δεν κατονόμασα φυλές και συνωμοσίες. Έδωσα συγκεκριμένα στοιχεία με συγκεκριμένα λινκς. Όταν τα δεις και όταν τα μελετήσεις αρκετά ώστε να μπορέσεις να συζητήσεις επ'αυτών , τότε τα ξαναλέμε.
Για την ώρα απλά μου αραδιάζεις στεγανοποιημένες οπτικές που επαναλαμβάνω, είναι διαδρομές που πασάρει το ίδιο το σύστημα. Δεν πείθει μια επιχειρηματολογία που ΔΕΝ στέκεται σε συγκεκριμένα δεδομένα (κάποια ήδη σου έδωσα και δεν τα πραγματευτηκες καν). Τα δεδομένα είναι ΥΠΑΡΚΤΑ και ΔΕΝ έχουν εξηγηθεί, ωστόσο αρνείσαι να τα πραγματευτείς, είτε για να τα απορρίψεις/καταστήσεις αναξιόπιστα ή άκυρα με αποδείξεις αδιαμφισβήτητες, είτε για να πεις ότι όντως τα βλέπεις, σε προβληματίζουν. Το δεύτερο βέβαια είναι δύσκολο να το πεις, αφού δεν μπορεί να συμπεριληφθεί στην επιχειρηματολογία σου που "αθωώνει" ουσιαστικά το πλανηταρχείο.

Όπως σου είπα δεν έχω σκοπό να μπλέξω σε ένα κυκεώνα συζητήσεων προσπαθώντας να απαντήσω σε όλα αυτά τα σενάρια και στα δήθεν επιστημονικοφανή συμπεράσματα.
Ποια δήθεν και ποια επιστημονικοφανή; Θα σε παρότρυνα να το ψάξεις. Είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα αυτά που σου κατέδειξα, βουίζει η Ευρώπη για αυτά, μόνο εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου, προφανώς γιατί τα δικά μας ΜΜΕ (για τους δικούς τους ύποπτους λόγους) δεν διανοήθηκαν να καταπιαστούν μ'αυτά. Εγώ δεν τα'βγαλα απ'την κοιλιά μου. Στο λινκ που σε παρέπεμψα για την πτώση του κτιριου 7, μιλάει καθηγητής πανεπιστημίου, και όχι τρόφιμος τρελοκομείου. Και δεν είναι ο μόνος. Μπορώ να σου παρουσιάσω αναρρίθμητα συναφή βίντεο και με άλλους επιστήμονες που κατέληξαν στα ίδια συμπεράσματα κατόπιν ερευνών.

Αυτά ως προς το θερμίτη για τον οποιο υποθέτω πως αναφέρθηκες όταν μιλούσες για "επιστιμονικοφανή" συμπεράσματα.

Για το νόμο που προτείνει ο Ομπάμα βέβαια, δε μου είπες. Τον βρίσκεις...Δημοκρατικό; Κι είναι αυτός που αποδεικνύει τα της εσωτερικής κατανάλωσης που έλεγα. Αυτός αλλά και το Patriot Act που θεσπίστηκε αμέσως μετά την πτώση των διδύμων. ΞΕΡΕΙΣ τι είναι το Patriot Act?

Η άποψη μου νομίζω είναι ξεκάθαρη. Η 11/9 ήταν έργο ανθρώπων που ήθελαν να χτυπήσουν την Αμερική και να διαλύσουν το μύθο της ως αλώβητης δύναμης.

Ανέλυσα γιατί θεωρώ (και σίγουρα δεν είμαι η μόνη) πως μόνο αυτός δεν ήταν ο λόγος. Προφανώς δεν στάθηκες ούτε σ'αυτό. Σε κανένα σημείο του ποστ μου δεν στάθηκες μάλλον, οπότε άτοπο να συνεχίσω έναν διάλογο μονομερή που αγνοεί τα όσα παραθέτει/συμβάλλει ο άλλος σ'αυτό το διάλογο.
Οι δε ιστορίες συνομωσίας που κυκλοφόρησαν πως δήθεν επρόκειτο για δουλειά από μέσα δεν έχουν άλλο σκοπό παρά να περάσουν το μήνυμα ότι ένα τέτοιο χτύπημα δεν μπορούν να το κάνουν οι ξεβράκωτοι, αλλά είναι έργο του ίδιου του συστήματος για να εξυπηρετήσει δικά του συμφέροντα. Οπότε το σύστημα ήταν, είναι και παραμένει πανίσχυρο και δεν μπορεί κανείς να το ακουμπήσει. Συνεπώς όχι εγώ, αλλά εσύ πηγαίνεις με τα νερά αυτών που αποκαλείς …νεοταξίτες.
Πρώτον, σε παραπέμπω σ'αυτά που ανεφερα πιο πάνω περί Patriot Act και νόμου που προτείνει ο Ομπάμα για "επ'αόριστον κράτηση". Πάνω σ'αυτά τσιμουδιά, και μάλλον πλήρης άγνοια, αλλά σου'δωσα μια ιδέα.

Δεύτερον, δεν υπάρχει "δήθεν" για το ΔΕΔΟΜΕΝΟ πλέον ότι ήταν δουλειά από μέσα, παρά μόνο για άτομα που επεξεργάζονται το θέμα κατά τις επιταγές του συστήματος. Το σύστημα είναι πανίσχυρο αλλά όχι αλώβητο, ούτε άμεμπτο. Όποιος καταδεικνύει την εγκληματικότητα και τη φαυλότητά του, σίγουρα δεν μπορεί να κατηγορηθεί ότι πηγαίνει "με τα νερά" των νεοταξιτών. Κι αν δε σέβεσαι εμένα που είμαι ανύπαρκτη στον αγώνα που κάνουν άλλοι εναντίον της νεοταξίλας, σεβάσου άτομα/ομάδες και κινήματα που πολεμούν έμπρακτα, με νύχια, με δόντια και με κίνδυνο της ίδιας της ζωής τους- και μιλάω για το κίνημα WeAreChange, για το οποίο μάλλον δε θα γνωρίζεις πολλά, ή δε θα γνωρίζεις τίποτα, μέσα στον κουκούλι του μικρόκοσμου με το οποίο μόνος σου περιτυλίχθηκες σαν το μεταξοσκώληκα. Κοίτα λοιπόν να ενημερωθείς. Ήδη έβαλα αρκετά και σ'αυτή την ενότητα για να πάρεις μια ιδέα. Είναι μια ομάδα που ξεκίνησε από νέους στη Ν. Υόρκη, αλλά το πνεύμα και την αγωνιστικότητά τους θέλησαν να ακολουθήσουν κι άλλοι, με αποτέλεσμα να υπάρχουν πάμπολλες ΥΠΑΡΚΤΕΣ και ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΤΑΤΕΣ για το συστημα ομάδες WeAreChange (όχι σαν τους σάχλες δήθεν αντιεξουσιαστές εδώ πέρα). Υπάρχουν και μέσα στην ίδια την Αμερική, αλλά και στην Αυστραλία και την Αγγλία. Θα μου επιτρέψεις βέβαια να σου πω, πως ούτε κι αυτοί οι άνθρωποι είναι παράφρονες, συνωμοσιολόγοι και υποστηρικτές φανταστικών θεωριών. Ο αγώνας τους είναι δίκαιος, στηρίζεται σε υπαρκτά δεδομένα και έχει μεγάλη απήχηση στον κόσμο ο οποίος αργά αλλά σταθερά αφυπνίζεται. Καιρός να το κάνεις κι εσύ. Δε νοείται ή τεσπα είναι σχήμα οξύμωρο, αντιεξουσιαστής (όπως δηλώνεις) να υποστηρίζει ουσιαστικά το νεοταξίτικο εξουσιαστικό κονγκλάβιο της ελίτ νομεγκλατούρας.

Γράφεις ότι ο πόλεμος εναντίον της τρομοκρατίας είναι μόνο για εσωτερική κατανάλωση. Τεράστιο λάθος.
Το τεράστιο λάθος είναι το δικό σου. Ο ΔΗΘΕΝ πόλεμος εναντίον της τρομοκρατίας εξυπηρετεί δύο στόχους τους: α/ το να συνεχίσουν τους πολέμους, τις σφαγές, την εκμετάλλευση φυσικού πλούτου άλλων χωρών παίζοντάς το "προστάτες του δικαίου", και β/ για να εξυπηρετήσουν τις "νέες συνθήκες" που ήδη ξεκίνησαν να επιβάλλουν στο εσωτερικό της χώρας, αφού προβάλλοντάς τους το θανάσιμο κίνδυνο της τρομοκρατίας, ο κόσμος δέχεται/ανέχεται/υπομένει φασιστικές πρακτικές που όλο και αυξάνονται με επιδεινούμενα στην αγριότητά τους περιστατικά ΚΑΙ καταγραφές.

Θυμίσου και κάτι άλλο που θα γίνει συντόμως. Αλλαγή του νομίσματος της Αμερικής και κατάργηση του δολαρίου. Και μετά έλα να συζητήσουμε τα της ηγεμονίας της Αμερικής που λαθεμένα ανέλυσες. Αυτά μπορεί να σου φαίνονται επίσης συνωμοσιολογικά βέβαια, αλλά ο χρόνος και η ιστορία θα κρίνει.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
Clash

Δημοσίευση από Clash » Κυρ 11 Οκτ 2009, 12:39

Ρε Βίκη τι Wearechange και άλλες παπαριές μου λες; Τι είναι αυτοί; Αμερικανάκια που τους έτσουξε γιατί τους χτύπησαν μέσα στο σπίτι τους και επειδή δεν μπορούν να το χωνέψουν ότι τους χτύπησαν ξεβράκωτοι κατασκευάζουν απίθανα σενάρια. Για πες μου είναι αυτοί εναντίον του ιμπεριαλισμού; Είναι εναντίον του παγκόσμιου οργανισμού εμπορίου που υποχρεώνει τις χώρες του τρίτου κόσμου να αγοράζουν φάρμακα σε υψηλές τιμές που δεν μπορούν να τα αγοράσουν οι υπηκόοι τους; Και όχι μόνο αυτό, αλλά με τις περίφημες διατάξεις περί πνευματίκών δικαιωμάτων τους απαγορεύει να παρασκευάσουν δικά τους φάρμακα. Δηλαδή σώνει και καλά να τους πιουν το αίμα οι πολυεθνικές. Άυτά τα αμερικανάκια έχουν ακούσει ότι οι χώρες που βρίσκονται στην ανάγκη να πάρουν δάνειο από το ΔΝΤ ή την Πάγκοσμια Τράπεζα υποχρεώνονται να συμφωνήσουν στο πρόγραμμα δομικής προσαρμογής, το οποίο διαλύει κάθε κοινωνική δαπάνη με αποτέλεσμα οι άνθρωποι στην Αφρική να πεθαίνουν σαν μύγες από τις αρρώστειες; Γι αυτούς νοιάστηκαν ποτέ; ΟΧΙ.

Αυτοί οι παπάρες do they know what is the world bank? Για να το πω και στη γλώσσα τους. Δίνει δάνεια σε κράτη για έργα υποδομής και πέρνει πίσω μόνο από τόκους εκατονταπλάσια. Σύμφωνα με στοιχεία του ΟΗΕ τα χρήματα που πλήρωσαν οι φτωχές χώρες στην παγκόσμια τράπεζα τα τελευταία 20 χρονια είναι τρεις φορές περισσότερα από όσα χρωστούσαν. Ακόμη και το 1999 όταν η σύσκεψη των G8 είχε αποφασίσει την ελάφρυνση των χρεών, αυτό περιορίστηκε σε ελάχιστες χώρες, αλλά και αυτές δεν είδαν τη διαγραφή ούτε ενός ευρώ.

«200 εκ. σκυθρωποί Λατινοαμερικάνοι θα ιδρώνουν κάτω από το καυτό ήλιο την επόμενη δεκαετία για να μπορεί η Σίτικορπ να μεγαλώνει τα μερίσματα της δύο φορές το χρόνο». Ξέρεις ποιος το είπε αυτό; Οχι ο Τσάβες ή, ο Κάστρο, αλλά ο Μπάρτον Μπριγκς το μεγάλο κεφάλι της Μόργκαν Στάνλεϊ.

Αυτή είναι η πραγματική ΝΕΑ ΤΑΞΗ και όχι οι βλακείες του κάθε απίθανου έμπορου συνωμοσιολόγου για το πως έπεσε το τάδε κτίριο. Και είναι μάλιστα πολύ πιο φρικιαστική και από τα πιο φανταστικά σενάρια των διάφορων Λιακόπουλων του πλανήτη. Και αντί αυτά τα αμερικάνακια να ρωτάνε χαζομάρες για την 9/11 θα έπρεπε να ρωτήσουν τους κυβερνήτες τους τι έχουν κάνει και τους μισεί όλος ο κόσμος.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 11 Οκτ 2009, 12:57

Mάθε μόνος σου τι είναι.

(είναι πολλά απ'αυτά που είπες και πολλά περισσότερα επίσης)

Βαριέμαι να το συζητάω με ανενημέρωτους. Σόρι.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Δεκ 2009, 21:09

Όσοι δεν βλέπουν τίτλους, πάνε απ'ευθείας εδώ http://www.youtube.com/watch?v=J1q-Uzcbmy4 κλικ στο μαύρο κουτί με το τρίγωνο κάτω δεξιά στο βίντεο και ξανά κλικ στο cc για ενεργοποίηση των captions
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Δημοσίευση από Τάλως » Πέμ 17 Δεκ 2009, 21:22

Η απαγορευμενη διαφημιση του MTV για την πτωση και τα συμπτωματα αυτης

Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 02 Ιαν 2010, 20:48

.

Εικόνα

στο Youtube:
Sol Invictus

Δημοσίευση από Sol Invictus » Δευ 04 Ιαν 2010, 19:24

Clash έγραψε:Ρε Βίκη τι Wearechange και άλλες παπαριές μου λες; Τι είναι αυτοί; Αμερικανάκια που τους έτσουξε γιατί τους χτύπησαν μέσα στο σπίτι τους και επειδή δεν μπορούν να το χωνέψουν ότι τους χτύπησαν ξεβράκωτοι κατασκευάζουν απίθανα σενάρια. Για πες μου είναι αυτοί εναντίον του ιμπεριαλισμού; Είναι εναντίον του παγκόσμιου οργανισμού εμπορίου που υποχρεώνει τις χώρες του τρίτου κόσμου να αγοράζουν φάρμακα σε υψηλές τιμές που δεν μπορούν να τα αγοράσουν οι υπηκόοι τους; Και όχι μόνο αυτό, αλλά με τις περίφημες διατάξεις περί πνευματίκών δικαιωμάτων τους απαγορεύει να παρασκευάσουν δικά τους φάρμακα. Δηλαδή σώνει και καλά να τους πιουν το αίμα οι πολυεθνικές. Άυτά τα αμερικανάκια έχουν ακούσει ότι οι χώρες που βρίσκονται στην ανάγκη να πάρουν δάνειο από το ΔΝΤ ή την Πάγκοσμια Τράπεζα υποχρεώνονται να συμφωνήσουν στο πρόγραμμα δομικής προσαρμογής, το οποίο διαλύει κάθε κοινωνική δαπάνη με αποτέλεσμα οι άνθρωποι στην Αφρική να πεθαίνουν σαν μύγες από τις αρρώστειες; Γι αυτούς νοιάστηκαν ποτέ; ΟΧΙ.

Αυτοί οι παπάρες do they know what is the world bank? Για να το πω και στη γλώσσα τους. Δίνει δάνεια σε κράτη για έργα υποδομής και πέρνει πίσω μόνο από τόκους εκατονταπλάσια. Σύμφωνα με στοιχεία του ΟΗΕ τα χρήματα που πλήρωσαν οι φτωχές χώρες στην παγκόσμια τράπεζα τα τελευταία 20 χρονια είναι τρεις φορές περισσότερα από όσα χρωστούσαν. Ακόμη και το 1999 όταν η σύσκεψη των G8 είχε αποφασίσει την ελάφρυνση των χρεών, αυτό περιορίστηκε σε ελάχιστες χώρες, αλλά και αυτές δεν είδαν τη διαγραφή ούτε ενός ευρώ.

«200 εκ. σκυθρωποί Λατινοαμερικάνοι θα ιδρώνουν κάτω από το καυτό ήλιο την επόμενη δεκαετία για να μπορεί η Σίτικορπ να μεγαλώνει τα μερίσματα της δύο φορές το χρόνο». Ξέρεις ποιος το είπε αυτό; Οχι ο Τσάβες ή, ο Κάστρο, αλλά ο Μπάρτον Μπριγκς το μεγάλο κεφάλι της Μόργκαν Στάνλεϊ.

Αυτή είναι η πραγματική ΝΕΑ ΤΑΞΗ και όχι οι βλακείες του κάθε απίθανου έμπορου συνωμοσιολόγου για το πως έπεσε το τάδε κτίριο. Και είναι μάλιστα πολύ πιο φρικιαστική και από τα πιο φανταστικά σενάρια των διάφορων Λιακόπουλων του πλανήτη. Και αντί αυτά τα αμερικάνακια να ρωτάνε χαζομάρες για την 9/11 θα έπρεπε να ρωτήσουν τους κυβερνήτες τους τι έχουν κάνει και τους μισεί όλος ο κόσμος.

Οι εθνικιστες διακατεχονται απο εναν περιεργο φονταμενταλιστικο μυστικισμο που τους κανει επιρρεπεις σε υποχθονιες σκεψεις περα απο την πραγματικοτητα ταυτιζοντας καταστασεις ανομοιες και οι αναρχοελαφροδιεθνιστες σαν κι εσενα Clash εχουν ξεχασει οτι υπαρχει ΕΥΠ,ΝΑΣΑ,FBI,KGB καποτε,ΣΤΑΖΙ,ΕΣ-ΕΣ, ΗΙΜΛΕΡ κι αλλα πολλα.Με λιγα λογια αν εισαι τοσο πολιτικα και παγκοσμια διευρυμενος τραβα να ερευνησεις και να μαθεις ποιος εστησε το "τρομοκρατικο" ισλαμικο συστημα ,ποιανων ανθρωπος ηταν και ειναι ο Μπιν Λαντεν,ισως μαθεις επισης για το πως η Αμερικη αναζωπυρωσε το ισλαμικο θρησκευτικο αισθημα αυτων των λαων μετα τον πολεμο με Ρωσσιας-Αφγανισταν και τους επεισαν πως η Ρωσσια ηθελε να τους εκχριστιανοποιησει(σε αμορφωτο και με χαμηλο επιπεδο λαο τα κανει η υπερδυναμη ευκολα αυτα),ενω η Ρωσσια ειχε μονο σκοπο τα πετρελαια και την επιβολη της στην περιοχη καθως η Ρωσσια εχει παντα ευρασιατικη επεκτατικη πολιτικη και χ...κε για την Ευρωπη και τη Δυση.Ολο το "τρομοκρατικο" δικτυο στηθηκε απο την δυση σε μια νοοτροπια(ακομα πουλωντας οπλα σε Ιρακ,Ιραν , και εκπαιδευοντας τυπου κομαντο μοναδες τους) οτι καποια στιγμη θα χρησιμοποιησει ολο αυτο για να εισβαλλει με καποια δικαιολογια στην Ανατολη.Απο την αλλη εβγαζε πολλα χρηματα απο αυτους τους λαους πουλωντας τους οπλα κτλ.Το χτυπημα των διδυμων δεν προερχονταν απο ισλαμιστες που ειχαν επιγνωση ολων αυτων ,ηταν κι αυτοι θυματα της καταστασης,νομισαν πως εκαναν ενα μεγαλο κακο στις Ηπα.Οι Ηπα δεν πονανε αν τους ριξεις δυο ουρανοξυστες και αν σκοτωθουν καποιες λιγες χιλιαδες ατομα τους η καποιες εκατονταδες.Δεν εχουν υπογεννητικοτητα :lol: ,ουτε θα πεσει εξω ο προυπολογισμος του κρατους.Και ουρανοξυστες θα ξανασηκωσουν και προσωπικο να τους στελεχωσουν εχουν,δοξα το θεο.. :cool: Ζηταγαν απλα μια τετραετια στο Μπους ακομα και ενα "οκ" απο το λαο τους,κι ακομα πιο πολυ ενα "ατυπο οκ" απο τη διεθνη κοινοτητα και μια αφορμη.Θα μου πειτε ειναι ολα αυτα δυσκολα για τις Ηπα;Οχι δεν ειναι.Αλλα το να κανει συνεχως πολεμους στη μεση ανατολη απαιτει πολυ χρονο και καποιο τακτ.Δεν ειναι ολα τοοοσο μπατε σκυλοι αλεστε.Απο την αλλη επρεπε να δοθει αφορμη για να τεθει το σχεδιο σε εφαρμογη και χρησιμοποιουν τα οπλα που αγοραζε απο τους Ροκφελερ και σια.Στο πιτς φυτιλι η οικογενεια πλουτισε παλι.Λεμε οικογενεια ως φοκλορ ορος..Στην ουσια ουτε καν οικογενεια δεν ειναι.Ειναι κατι ημιανθρωπινα οντα απο ολες τις αποψεις που ειλικρινα ειναι πιο αχρειοι κι απο τους βιαστες παιδιων που στο κατω κατω ειναι αρρωστα ατομα.Με λιγα λογια οι πρωτοι δεν εχουν λογο να ζουν.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιαν 2010, 03:25

Οι εθνικιστες διακατεχονται απο εναν περιεργο φονταμενταλιστικο μυστικισμο που τους κανει επιρρεπεις σε υποχθονιες σκεψεις περα απο την πραγματικοτητα ταυτιζοντας καταστασεις ανομοιες
Ποιες υποχθονιες καταστάσεις εννοείς; Και ποιες θεωρείς πέρα απ'την πραγματικότητα;

Πριν απαντήσεις, σε παραπέμπω στα βίντεο που μετέφρασα και έχω ανεβάσει εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 931#p87931 (θα το υποτιτλίσω κάποια στιγμή αλλά δες το) και σε αυτό που υπέδειξα στον Κλας και το'γραψε στα παλιά του τα παπούτσια, γιατί δεν μπορεί ή τεσπα δεν γουστάρει να το επεξεργαστεί με τη σκέψη του.

Κι όταν τα δεις, έλα μετά να μου πεις για πέρα από πραγματικότητες και τα ρέστα.
Οποιος αμφισβητεί ΑΚΟΜΑ ότι η πτώση είναι δουλειά εκ των έσω, ή έχει άρνηση ή υπολείπεται νοημοσύνης. Ο κόσμος το'χει τούμπανο κι αυτός ζει δικό του τροπάρι.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
Clash

Δημοσίευση από Clash » Τετ 06 Ιαν 2010, 12:53

Καλά Αρέλα αυτό να λέγεται. Είναι βλάκες όσοι πιστεύουν ότι έπεσαν αεροπλάνα στους δίδυμους πύργους. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sol Invictus αφού αρχικά σε ευχαριστήσω που μου θύμησες ότι υπάρχει η CIA, η ΕΥΠ κτλ, ωστόσο επειδή στη συνέχεια μπερδεύεις ανόμοια πράγματα γαργαναρισμένα με εξυπνακισμούς του στυλ «δήθεν τα ξέρω όλα, ενώ εσείς είσαστε βαθιά νυχτωμένοι», δεν έχει νόημα να σου απαντήσω. Απλά να σου ευχηθώ να περνάς μια χαρά στην κοσμάρα σου και καλό ξημέρωμα..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νεα Τάξη Τραυμάτων”