Σατανισμος -αποκρυφισμος

Εικόνα

Συντονιστής: Illuminus

Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 30 φορές
Έλαβε Likes: 33 φορές

Re: Σατανισμος αποκρυφισμος

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 14 Σεπ 2016, 18:15

Και οι Χριστιανοί,και οι Μουσουλμάνοι,και οι Εβραίοι στο <θεό> που λατρεύουν έχουν διαπράξει πολλά εγκλήματα ..και με αίμα.Άλλα ο κάθε πιστός είναι νοητικά τυφλός και δεν βλέπει τα εγκλήματα της θρησκείας του.Έτσι και αυτοί,οι σατανιστές, στο <θεό> που λατρεύουν εγκλήματα κάνουν.Το ίδιο ισχύει και για τις αρχαίες θρησκείες..τα εγκλήματα είναι εγκλήματα,όσα χρόνια κι΄αν περάσουν.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Irc ψευδώνυμο: alexandros
Έδωσε Likes: 310 φορές
Έλαβε Likes: 440 φορές

Δημοσίευση από Jackal » Τετ 14 Σεπ 2016, 19:07

Ασχέτως τι έκαναν οι Χριστιανοί,Μουσουλμάνοι και Εβραίοι στον Χριστό δεν μπορούμε να καταλογίσουμε τίποτα απολύτως.Στον Μωάμεθ όμως που λατρεύουν οι μουσουλμάνοι;στον Γιαχβε; Προφανώς τα μηνύματα των άλλων θρησκειών δεν είναι ίδια με αυτά του χριστιανισμού ασχέτως τι κάνει ο κάθε άνθρωπος ξεχωριστά.Πάντως στον χριστιανισμό δεν λέει πουθενά να σκοτώσουμε αλλόθρησκους για την σωτηρία μας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 63 φορές
Έλαβε Likes: 75 φορές

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τετ 14 Σεπ 2016, 19:39

Δεν λέει όντως κάτι τέτοιο άσχετα αν ιστορικά παπάδες κλπ έκαναν και κάνουν το αντίθετο απ τα όσα έχει πει κάνει ο Χριστός (από εγκλήματα πάσης φύσεως έως ότι αρρωστημένο μπορείς να σκεφτεί ο ανθρώπινους νους) Στην Κ.Δ ακόμη και στα απόκρυφα όπου υπάρχουν πολλές διαφορετικές εκδοχές του Ιησού.

Σημασία έχει και είναι άτυπο δόγμα πως η Αγία Γραφή είναι γεμάτη λάθη και η αλήθεια βρίσκεται στα απόκρυφα ή σε ότι σου πούνε οι διάφοροι ''΄πνευματικοί οδηγοί''. Ουσιαστικά φεύγεις από την χειραγώγηση των παπάδων,ιμάμηδων κλπ και πας σε ότι σου πουν αυτοί...αυτοί είναι υπεύθυνοι για την χειραγώγηση σου και εσύ θα τους υπακούσεις γιατί είναι ''πνευματικοί οδηγοί'' με χαρίσματα που θα σε βοηθήσουν να δεις λαμπάκια σπίτι σου και να νιώσεις ''συμπαντικές αγάπες'' μέχρι να δεις τον ΕΝΦΙΑ και να κατεβάζεις το αγιολόγιο της Εκκλησίας κατά ριπάς.

Ωστόσο , όλες οι παραθρησκείες που βρίσκονται υπό τον ορισμό new age όπως είναι η θεοσοφική εταιρία της μπλαβατσκυ διδάσκουν και παρουσιάζουν για τους Χριστιανούς το ακριβώς αντίθετο απ ότι είναι.
Οι Χριστιανοί έχουμε τον Αντίχριστο ως αντίθετο. Όλες αυτές οι μικροομάδες και τα μέλη τους είτε είναι οργανωμένα είτε όχι μας βλέπουν ως Αντίχριστους. Έτσι τους τα παρουσιάζουν έτσι τα χάφτουν και έτσι μας αντιμετωπίζουν. Οι Μεγαλύτεροι εγκληματίες είναι οι Χριστιανοί.

Σκέψου μια υπερθρησκεία(αποτελούμενη από πολύ μικρότερες και αναρίθμητες αποκρυφιστικού περιεχομένου ομάδες χωρίς προσδιορισμό για να μην μπορείς να τους κριτικάρεις πουθενά) που απλά εστιάζει και έχει διαβρώσει μέσω του Οικουμενισμού και της Ν.Τ.Π τις 2 μονοθειστικές (Ισλαμ, Χριστιανισμό). Ξεκινώντας, καταστρέφεις τα θεμέλια τους (δόγματα τα οποία πρέπει να παρουσιαστούν και να υποβιβαστούν σε ανθρώπινες ιδέες και όχι θειικής προελεύσεως...μονάχα τα δικά τους δογματικά παραληρήματα έχουν ''συμπαντική προέλευση'' και φυσικά δεν είναι δόγματα), προχωρώντας στα στελέχη τους (ιεράρχες ανώτατοι, κατώτατοι) και τέλος καταστρέφοντας το ποίμνιο μέσω της υπερκατανάλωσης, του δυτικού τρόπου ζωής. Και όλα αυτά όχι σε 1,2 χρόνια προφανώς.

Τόλμα να αντιδράσεις. Να πεις οτιδήποτε. Θα στην πέσουν από παντού. Τα θύματα τους, οι θύτες τους. Δεν μπορείς να συνεννοηθείς με κάποιον που σε βλέπει ως Αντίχριστο...Θα σου πει ότι έχεις μανία καταδίωξι...
Πάντα θα βρίσκουν κάτι για να κατηγορήσουν τον Χριστιανισμό. Τους τρώει το σαράκι μέρα νύχτα. Πωρωμένοι...χαμένοι..αποχαυνωμένοι σε έναν δικό τους κόσμο μακρυά από την πραγματικότητα.

Οι τέλειοι υπήκοοι μιας Νέας Τάξης Πραγμάτων.Άνθρωποι που δεν ξέρουν σε τι ακριβώς πιστεύουν. Που δεν ξέρουν που ανήκουν και για ποιον λόγο ζουν και γιατί πολεμούν σε αυτή την ζωή.
Ανεμομαζώματα-ανεμοσκορπίσματα. Μόνο ο Χριστός είναι εις τους αιώνας των αιώνων....
Οι υπόλοιποι ψευτοθεοί τους είναι κατασκευασμένα playmobil για μεγάλα παιδιά....και σκέψου τώρα να παίρνουν τα ψεύτικα playmobil και να στρέφουν προς τα εσένα πιουυ πιουυυυ....!!!
Ευτυχώς τα αστεία δεν περνάν πέρα του τάφου.

ΥΣ Ένας θεός , προσωπικός θεός, κομμένος και ραμμένος στα μέτρα του καθενός είναι ποιο βολικός και προσιτός από έναν θεό που θα σου πει μην κατακρίνεις τον πλησίον σου....! Μην ζηλεύεις....
Αυτά τα ΜΗΝ είναι πολύ δύσκολα. Και ταυτόχρονα εγκληματικά....! Πρέπει να εξαλείψουμε την αμαρτία. Όχι με το να παραδεχτούμε τα όποια λάθη μας. Αλλά να την κάνουμε σαν να μην υπάρχει στην ζωή μας. Καλύτερα έτσι. Εξάλλου έχει ταυτιστεί η αμαρτία με την ενοχή τόσο από παπάδες όσο και από αντί-παπαδες. Ασχέτως το τι γράφει η Αγία Γραφή...εμείς κάνουμε τα δικά μας και τα ερμηνεύουμε όπως μας βολεύει.
Εξάλλου η Αγία Γραφή είναι γεμάτη λάθη. Μόνο οι πνευματικοί οδηγοί μπορούν να μας οδηγήσουν...στα μονοπάτια....της συμπαντικής αρμονίας με μπόλικο τζατζίκι από πάνω να μην είμαστε και ντιπ νηστικοί.
Και εννοείται αν δν τα σκάσεις ο πνευματικός οδηγός δεν έχει...σήμα από...τις συμπαντικές δυνάμεις. Ο μάμωνας ''διευκολύνει'' την λήψη του σήματος όπως και την τέλεση κάποιων μυστηρίων της Εκκλησίας διαφορετικά πέφτει η γραμμή με τον δικό τους θεό...

Κατά τα άλλα θέλουμε να λέμε πως δεν δεχόμαστε επιρροές από θρησκείες...τις γνωστές θρησκείες τουλάχιστον...γιατί για τις άλλες...αφού μας είπαν πως δεν είναι θρησκείες...οκ..... απλά είναι η απόλυτη δογματική αλήθεια του καθενός που θα κατεβάσει στο κεφάλι του με μια Χ ευελιξία από τον '΄πνευματικό οδηγό'' αρκεί να τα χώνει στον Χριστιανισμό ως βασική προϋπόθεση αυθεντικότητας ... κάτι σαν το windows genuine ένα πράγμα....δεν βαριέσαι βρε αδερφέ. Υγεία πάνω απ όλα....Και αν την βρούμε ποτέ σωματικά και πνευματικά...ε δεν θα είμαστε εδώ. Δεν μας φτάνει και ο χρόνος βλέπεις. Νομίζουμε πως θα ζήσουμε δια παντός. Και τι είναι ποιο λογικό και προτιμότερο ; Αντί να ζήσουμε την ζωή μας στο τώρα και να σκεφτόμαστε (σκέφτομαι : α)υποβάλλω κάτι σε νοητική επεξεργασία β)εξετάζω με το μυαλό μου διαφορετικές εκδοχές) προτιμούμε τα παραμύθια και έναν αποδιοπομπαίο τράγο να έχουμε να ασχολούμαστε. Αδιαφορώντας πλήρως για αυτά τα απλά και καθημερινά που μας κάνουν ευτυχισμένους. Ανθρώπους....συναισθήματα...εφορία... :D

Πόσο ανόητοι είμαστε...

ΥΣ 2 Αλλάχ Ακμπαρ.

ΥΣ 3 Το Ισλάμ δημιουργήθηκε για άλλον λόγο. Όπως και ο Χριστιανισμός.

ΥΣ 4 Δεύτερη τοποθέτηση μου σε λιγότερο από 10 ημέρες και βγαίνω offtopic ξανά. Ο τσίπρας φταίει. Άκουσα τι είπε στην ΔΕΘ. Συγγνώμη δεν θα επαναληφθεί.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Site Admin
Site Admin
Έδωσε Likes: 17 φορές
Έλαβε Likes: 43 φορές

Δημοσίευση από Hlios » Τετ 14 Σεπ 2016, 23:07

Φίλε :respect:
Τα είπες ωραία!
Βασικά αυτό το πόστ θα πρέπει να προταθεί στα προτεινόμενα.
:worship:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 7 φορές
Έλαβε Likes: 57 φορές

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τετ 14 Σεπ 2016, 23:15

Μόνο ο Χριστός είναι εις τους αιώνας των αιώνων....
Οι υπόλοιποι ψευτοθεοί τους είναι κατασκευασμένα playmobil για μεγάλα παιδιά....και σκέψου τώρα να παίρνουν τα ψεύτικα playmobil και να στρέφουν προς τα εσένα πιουυ πιουυυυ....!!!
Αυτο ειναι αξιωμα. εκτος αν βαλατε κατω τους θεους σας και τους μετρησατε.
-
Θεε μου, δωσε μου ενα σημαδι, για να το ερμηνεύσω οπως θελω.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1069 φορές
Έλαβε Likes: 1757 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 15 Σεπ 2016, 00:00

AnonymosEreynhths έγραψε:Δεν λέει όντως κάτι τέτοιο άσχετα αν ιστορικά παπάδες κλπ έκαναν και κάνουν το αντίθετο απ τα όσα έχει πει κάνει ο Χριστός (από εγκλήματα πάσης φύσεως έως ότι αρρωστημένο μπορείς να σκεφτεί ο ανθρώπινους νους)
Ακριβώς. Γι'αυτό παροτρύνω επανειλημμένα τους χριστιανιμάχους, να μην ταυτίζουν το ιερατείο με τον Χριστό.
Αυτά τα 2 δεν έχουν σχεδόν ΚΑΜΙΑ σχέση μεταξύ τους. Δεν με καταλαβαίνουν όμως, ή κάνουν πως δεν με καταλαβαίνουν...

Hlios έγραψε:Φίλε :respect:
Τα είπες ωραία!
Βασικά αυτό το πόστ θα πρέπει να προταθεί στα προτεινόμενα.
:worship:
συμφωνώ! Γιατί δεν το έβαλες αναρωτιέμαι...
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 30 φορές
Έλαβε Likes: 33 φορές

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 16 Σεπ 2016, 13:28

Two-Spirited έγραψε:
Μόνο ο Χριστός είναι εις τους αιώνας των αιώνων....
Αυτο ειναι αξιωμα. εκτος αν βαλατε κατω τους θεους σας και τους μετρησατε.
Δεν σε ακούσει κανείς ..άσε που αρκετοί έχουν μετατρέψει τον " χριστό" ,σε <θεό> :lol: :loco:
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Κυρ 18 Σεπ 2016, 21:34

Δυσκολοχώνευτες οι διδασκαλίες του Ιησού έστω αυτές που μας δίνονται μέσω της Εκκλησίας.
Εγκληματικές και εκτός πραγματικότητας. Αυτό λέει ο Σατανισμός.
Εξάλλου ποιος θέλει να κοιτάξει τον καθρέπτη του και να φαίνεται άσχημος; Προτιμά μια ψεύτικη εικόνα...μια ψευδαίσθηση αντί της πραγματικότητας.
Γιατί ξέρετε τώρα ένας που θέλει να κλέβει, ή να εξαπατά, ή να κερατώνει την γυναίκα του δεν μπορεί να δεχθεί την διδασκαλία του Χριστού ή έστω τα όσα λέει η Εκκλησία. Το Ου μοιχεύσεις εγκληματική εντολή...το ου Κλέψεις ακόμη χειρότερη. Ξεπερασμένα πράγματα...

Οπότε τι κάνουμε;
Αυτά είναι παραμύθια των παπάδων.
Όχι σιγά μην δεχτούμε εμείς τον εισαγόμενο ''Εβραϊκό'' Θεό. Έχουμε τους Έλληνες θεούς, ελληνικά προϊόντα.Ντύνουμε τις αδυναμίες μας με διάφορες φιλοσοφίες και ''πνευματικές αναζητήσεις''.
Τι λέει ο Χριστός ; Όχι δεν θα απατάς την γυναίκα σου και δεν θα προσβάλλεις την οικογένεια σου αλλά ούτε θα κοιτάξεις άλλη γυναίκα διότι τότε πόρνεψες...
Πως θα το δεχθεί αυτό ένας άνθρωπος που ζει μόνο από την...μέση και κάτω;
Και επειδή απορρίπτει την διδασκαλία του Χριστού εξαιτίας των παθών του που θέλει να τα ικανοποιεί..επειδή όλη του η ζωή περιστρέφεται κάτω από το δέρμα του...και δεν υπάρχει τίποτα παραέξω δεν μπορεί να πιστέψει ούτε Χριστό, ούτε Χριστιανισμό αλλά ψάχνει άλλους θεούς και διδασκαλίες....προφάσεις εν αμαρτίαις δηλαδή.

Πως αυτός ο άνθρωπος θα γνωρίζει αν υπάρχει άλλη ζωή; Εγκλωβισμένος στις φανταστικές του θεωρίες με κλειστά μάτια. Ψευδαισθήσεις.
Πως αυτός ο άνθρωπος θα αποκτήσει την γνώση πως όλοι όσοι έχουν φύγει από αυτή την ζωή μας παρακολουθούν γιατί υπάρχει και συνέχεια;
Πως αυτός ο άνθρωπος θα βιώσει στην πράξη την αλήθεια και το φως θεοποιώντας τα πάθη του; Εδώ έρχεται ο Σατανισμός αποκρυφισμός να δώσουν λύση.

Χωρίς τον Χριστιανικό Θεό όλα επιτρέπονται.

Οπότε δεν χρειάζεται ενασχόληση με τέτοιους ανθρώπους. Ζουν για την σάρκα. Είναι κρέατα τα οποία οποία επέλεξαν να ζήσουν την ζωή τους μέσα στην άγνοια τους αδιαφορώντας για την αλήθεια.Υπάρχει ποικιλία ωστόσο. Διανοούμενα κρέατα, ελκυστικά κρέατα τα οποία όλα θα γίνουνε κιμάς στην Μηχανή του χρόνου.

"γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς" είπε ο Χριστός για μας που είμαστε σαν κατσίκες δεμένες σε ένα παλούκι με περιορισμένο το σχοινί ή έτσι νομίζουμε τέλος πάντων. Αλλά εμείς προτιμούμε να μένουμε στο δόγμα όποιο και αν είναι αυτό. Το δόγμα κάνει κακό μόνο όταν μένεις αποκλειστικά και ζεις για το δόγμα και όχι για τον Χριστό.Το να ζεις όμως για τον Χριστό έστω και με τα όσα λέει η Εκκλησία θέλει πλάτες. Και επειδή δεν μπορούμε βρίσκουμε άλλες φιλοσοφίες ποιο ''βατές'' και ''προσωπικές''. Εξάλλου ο θεός είμαστε εμείς...κατά βάθος.
Επομένως υπάρχει πλούσια υποψήφια πελατεία για τα πνευματικά κοράκια που μισούν Χριστιανισμό/Χριστό/παπάδες κλπ.

Το δόγμα θα το χρησιμοποίησεις για να προχωρήσεις. Η μεγαλύτερη ανησυχία των σατανιστών και των θυμάτων τους είναι και οι μοναχοί. Το στοίχημα είναι διπλό για έναν μοναχό. Παρατάει την κοσμική ζωή και φτάνει στο σημείο να αναρωτηθεί αν όλα αυτά για τα οποία παλεύει είναι ένα ψέμα ή όχι. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από έναν αποτυχημένο μοναχό. Ένας αμαρτωλός τουλάχιστον θα ζήσει την ζωή του έξω. Ο μοναχός είναι διπλά χαμένος στην περίπτωση που αποτύχει.

Πάντως υπάρχει αλλεργία από τους σατανιστές. Δεν δέχονται πως έστω και μέσω της Εκκλησίας υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να αποδειχθεί η διδασκαλία του Χριστού ορθή και αληθής. Γιατί τότε καταρρέουν όλες τους οι ψεύτικες θεωρίες και φιλοσοφίες.

Όπως έγραψα πριν. Κρέατα αμύητα στην πραγματικότητα της ζωής και εγκλωβισμένα να ζουν για την σάρκα τους με ψευτοφιλοσοφικές προσεγγίσεις αραιά και που. Αυτοί είναι οι Σατανιστές μαζί με τα θλιβερά θύματα τους.

ΥΣ Αγάπη μόνο.
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 18 Σεπ 2016, 22:08

Οι διδασκαλιες του χριστου ειναι δυσκολοχωνευτες ακριβως γιατι καταπιεζουν χωρις να υπαρχει λογος. Το αν θα απατησεις η οχι την γυναικα σου η τον αντρα σου δεν ειναι θεολογικο θεμα αλλα προσωπικο. Οταν μια θρησκεια προσπαθει να ελεγχει την καθε πτυχη της ζωης σου τοτε απλουστατα αποτελει πνευματικο ζυγο.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 19 Σεπ 2016, 00:41

AnonymosEreynhths έγραψε:Δυσκολοχώνευτες οι διδασκαλίες του Ιησού έστω αυτές που μας δίνονται μέσω της Εκκλησίας.
Αναμένω σαν κολασμένη, τη μέρα που θα καταφέρουν οι άνθρωποι να ρημαδο-ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝ
αυτά που μετέδωσε/εξέφρασε/δίδαξε ο ίδιος ο Χριστός, από τα "παραγγέλματα" της κάθε εκκλησίας,
κι από τη δογματική των πατεράδων που έχουν χρισθεί άγιοι απ'το ιερατείο.
Δεν έχω κάνει ΕΝΑΝ, έστω ΕΝΑΝ ρε γαμώτη μου διάλογο με χριστιανομάχο ή και με πιστό χριστιανό,
που να μπορεί (ή να θέλει) να διαχωρίζει το ένα από το άλλο.
Σε ό,τι αφορά τους χριστιανομάχους, 2 τα τινά. Ή το σύστημα πεποίθησής τους,
έχει χώσει τρελά πατομπούκαλα στην οπτική τους, τέτοια που τους βλακοποιούν σε βαθμό πλήρους ανικανοτητας να δουν ξεκάθαρα και ξέχωρα τα θέματα, ή το κάνουν εσκεμμένα και χτυπάνε δήθεν
την εκκλησία για να ρίξουν ουσιαστικά χτύπημα κάτω απ'τη ζώνη στο Χριστό. Το να τον ταυτίζουν
τόσο επίμονα, απόλυτα κι αδιαπραγμάτευτα με την εκκλησία/ιερατείο/δογματική, το να αρνούνται εμφανώς να Τον διαχωρίσουν έστω και σαν υπόθεση εργασίας ακόμα κι όταν στη διαλεκτική μου το υπερτονίζω αυτό, συγνώμη, αλλά εμένα μου κάνει πολύ εκ του πονηρού τελικά....

Καλό είναι να θυμούνται οι κύριοι κι οι κυρίες που το κανουν αυτό, ότι είναι άλλο να λέει "είμαι μέσα στον Πατέρα κι ο Πατέρας μέσα μου" και άλλο "Είμαι μέσα στην εκκλησία κι η εκκλησία μέσα μου".
Το τελευταίο, ΔΕΝ το είπε με την καμία!
Και δεν μπορούσε φυσικά να το πει, γιατί δεν έφτιαξε ο ίδιος εκκλησία,
άλλα καλόπαιδα την έφτιαξαν στο όνομά Του!

Two-Spirited έγραψε:Οι διδασκαλιες του χριστου ειναι δυσκολοχωνευτες ακριβως γιατι καταπιεζουν χωρις να υπαρχει λογος.
1/ του Χριστού.
2/ Πες μου μια διδασκαλία του Χριστού, που καταπιέζει. Μία.
.

Εικόνα

στο Youtube:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 19 Σεπ 2016, 00:50

Του ιδιου του Χριστου δεν ξερω γιατι δεν ξερουμε τι ειπε με τις οσες προσθηκες και αφαιρέσεις έγιναν.
Της εκκλησιας ομως πολλες.
Πχ δεν μπορει να μου λεει εμενα οτι ειναι αμαρτια να εχω προγαμιαιες σχεσεις ή να επιθυμω ακομα και με το ματι κάποια κάποιον και αλλα τετοια. αυτο ειναι πληρης ελεγχος του νου. θα επιθυμω αμα θελω τα πλουτη του πλησιον μου γιατι αυτο με βοηθα να αποκτησω κι εγω αγαθα (με βοηθα να εχω κινητρο να ειμαι εργατικος εξυπνος κλπ).
Θα κλεψω αυτον που με κλεβει.
θα ψευδομαρτυρήσω αν παραστει αναγκαιότητα.
θα μοιχευσω αν εχω με τον/΄την συντροφο μου αναλογη συμφωνια κλπ.
Κοινως θα αποφασισω εγω τι θα κανω και οχι ενας θρησκευτικος κωδικας.
του Χριστού.
Ειναι ιδιοτητα οχι ονομα, οπότε νομιζω μπορω να το λεω και με μικρο. Ιησους ειναι. χριστός ειναι η ιδιοτητα του (αυτος που εχει χρηστει).
Επισης μην στεκεσαι σε αυτο γιατι δεν δινω τοση σημασια στην λεπτομερια. μπορει πχ να γραψω δημητρης αντι για Δημητρης. δεν σημαινει οτι τον προσβαλλω. απλα οτι βαριεμαι.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 19 Σεπ 2016, 01:13

Two-Spirited έγραψε:Του ιδιου του Χριστου δεν ξερω γιατι δεν ξερουμε τι ειπε με τις οσες προσθηκες και αφαιρέσεις έγιναν.
Ετσι μπράβο. Να ξέρουμε τι λέμε. Οπως προείπα, δεν την παλεύω αυτή την απόλυτη και αδιαπραγμάτευτη ταυτιση εκκλησιαστικού ΑΝΘΡΩΠΟΦΤΙΑΧΤΟΥ δόγματος, με την διδασκαλία και το μήνυμα που ο Χριστός μετέδωσε. Όταν έρθει η άγια ώρα που θα καταφέρετε να κάνετε το διαχωρισμό,
έλα να τα πούμε. Μέχρι τότε όμως, μη λες
Two-Spirited έγραψε:Οι διδασκαλιες του χριστου ειναι δυσκολοχωνευτες ακριβως γιατι καταπιεζουν χωρις να υπαρχει λογος.
στο βαθμό που προσωπικά ΕΧΩ διαβάσει την υπάρχουσα Γραφή, παρά τις προσθήκες ίσως και αλλοιώσεις,
κάτι τέτοιο στον Ιησού Χριστό, ΔΕΝ μπορεί να καταλογιστεί.

Για την εκκλησία, θα συμφωνήσω σε πολλά σημεία.
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 19 Σεπ 2016, 12:28

Δεν είναι δύσκολες οιβδιδασκαλιες του Χριστού είτε εντός Εκκλησίας είτε στα απόκρυφα...
Δύσκολοι είμαστε εμείς που δεν θέλουμε να δούμε τα χαλιά μας και προτιμούμε να τα καμουφλαρουμε ...

Σημασία δεν έχει αν τα δόγματα είναι ανθρωποφτιαχτα ή όχι. Σημασία έχει με τι μπορεί να προχωρήσει και να δουλέψει πνευματικά. Αν βολεύεται με τις διδασκαλίες τις Εκκλησίας ας είναι.. .αν όχι με ότι βολεύεται. Απο την στιγμή που βολεύεται με κάτι τελείωσε η παράσταση.Τα περί ανθεωποφτιαχτων δογμάτων δεν έχουν σημασία καμία.

Το όλο πρόβλημα είμαστε εμείς. Και πως θα αλλάξουμε αντί να γίνουμε χειρότεροι. Ο σατανισμος προβάλλει μια άλλη διέξοδο... την ξέρουμε?

Δεν υπάρχουν χριστιανομαχοι πια...
Σήμερα η Εκκλησία αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα από τους χριστιανούς της. Τελεία.
Οι ορατοί εχθροί της είναι παιχνιδάκια.
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 19 Σεπ 2016, 13:51

Φυσικα. Οταν πχ βγαινει ενας γραφικος στην τηλεοραση και λεει οτι του κατεβει ως χριστιανος. Βαζει εναν παπα στο αλλο παραθυρο και στελνει ο καημενος κοσμος sms να τους διαβαζει ευχη. Βγαινει ο καθε μητροπολητης και νομιζει οτι το κοινο του ειναι ανθρωποι με τσουγκρανες που ζουν στον μεσαιωνα.
Χρειαζονται ολοι αυτοι καποια ΝΤΠ καποιο κράτος ή καποιους σατανιστές για να απαξιωσουν την θρησκεια;
Αφου τα καταφέρνουν τέλεια μόνοι τους. Και καποιοι δεν το κανουν επειδη τα παίρνουν. Το κάνουν γιατι όντως έχουν τέτοιες μεσαιωνικες αντιλήψεις, είναι ισως και βλάκες και ειλικρινώς τις προβάλλουν
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 19 Σεπ 2016, 15:21

Φώτη συμφωνώ. Αντώνυμε, συμφωνώ εν μέρει.
Δε θα αναπτυχθώ άλλο γιατί το θέμα μας είναι άλλο εδώ, όχι ο Χριστός.
.

Εικόνα

στο Youtube:
santos
Δόκιμος
Δόκιμος
Irc ψευδώνυμο: santuki

Δημοσίευση από santos » Τρί 11 Οκτ 2016, 10:51

δε θα διαφωνήσω σε κάτι. Ένα πράγμα μόνο. Σε ομάδες ανθρώπων που αναφέρεις (μπάτσοι, δικαστικοί κλπ) να ξεκαθαριστεί ότι περιλαμβάνονται και πολλοί πολέμιοι όλων αυτών των σιχαμάτων σατανόπληκτων. Και είναι ενεργοί με το δικό τους τρόπο
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 11 Οκτ 2016, 11:23

santos έγραψε:δε θα διαφωνήσω σε κάτι. Ένα πράγμα μόνο. Σε ομάδες ανθρώπων που αναφέρεις (μπάτσοι, δικαστικοί κλπ) να ξεκαθαριστεί ότι περιλαμβάνονται και πολλοί πολέμιοι όλων αυτών των σιχαμάτων σατανόπληκτων. Και είναι ενεργοί με το δικό τους τρόπο
Ούτε εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου. ΔΕ ΘΕΛΩ να διαφωνήσω δηλαδή.
Ειδικά στην Ελλάδα, θέλω να πιστεύω ότι είναι περισσότεροι
αυτοί που λες εσύ, από αυτούς που πραγματεύεται αυτό το νήμα... Το σίγουρο είναι ότι στις ΗΠΑ
και στην Αγγλία, αν δεν είναι περισσότεροι οι σατανόπληκτοι σε θέσεις κλειδιά,είναι
σίγουρα ΠΑΡΑ πολλοί.

και κάτι άλλο:

Να ενημερώσω επίσης το νήμα, ότι πρότεινα να ανέβει στα προεξέχοντα,
το άρθρο που έβαλε ο Αντώνυμος πριν 1 μήνα, σ'αυτό το νήμα.
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 33#p274933
.

Εικόνα

στο Youtube:
santos
Δόκιμος
Δόκιμος
Irc ψευδώνυμο: santuki

Δημοσίευση από santos » Τετ 12 Οκτ 2016, 17:31

πάντως νοιώθω την ανάγκη να διευκρινίσω ότι, εξέφρασα την παραπάνω άποψη μου για έναν και μόνο λόγο: Διότι μέσα σε έναν κύκλο που όποιος διαχωρίζεται από το σύνολο και γίνεται εξαιτίας των θέσεων του εύκολος στόχος έχει την ανάγκη, όχι τόσο να ακούσει έναν καλό λόγο, εφόσον έτσι κι αλλιώς το καθήκον του κατά συνείδηση πράττει, αλλά, να ξέρει ότι δεν τσουβαλιάζεται μαζί με αυτούς με τους οποίους διαφωνεί. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 12 Οκτ 2016, 17:50

:thumb: :) :rose:
.

Εικόνα

στο Youtube:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τετ 30 Νοέμ 2016, 23:07

Στα 23 κεφάλαια του βιβλίου που αναστάτωσε, προκάλεσε και λογοκρίθηκε όσο κανένα, η Τζένη Χειλουδάκη περιγράφει με κάθε λεπτομέρεια όσα βίωσε εξασκώντας το επάγγελμα της πόρνης, τα βίτσια, το ομαδικό , τον εθισμό της στην κοκαΐνη και τους πελάτες που την έκαναν να αγγίξει τα όριά της.

Νεκροφιλία, αιμομιξία και άλλες διαστροφές

Από τη νεκροφιλία στο σαδομαζοχισμό και από την αιμομιξία, στο σατανισμό και τη ζωοφιλία, η Τζένη ανοίγει τα χαρτιά της στους -φανατικούς πλέον- αναγνώστες της και εξηγεί βήμα – βήμα πως κατάφερε να χτίσει το μύθο της γυναίκας που παρά το falo που τη «βάραινε», πριν την επέμβαση- εξακολουθούσε να θεωρείται το θηλυκό της δεκαετίας. Φωτογραφίσεις στα διασημότερα περιοδικά της χώρας, επιδείξεις μόδας και σχεδιαστές που «σφάζονταν» για να φορέσει η Τζένη ένα και μόνο κομμάτι τους, είναι μόλις ένα μικρό δείγμα των όσων η ίδια στόχευε να πετύχει ως «φιλόδοξο και κενό πλάσμα» -όπως η ίδια έχει χαρακτηρίσει τον τότε εαυτό της.

Δείτε περισσότερα: http://www.fimes.gr/2016/11/xeiloudaki- ... z4RWpNWQxQ
Ποιους θα καψει η τζεναρα;
-
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νεα Τάξη Τραυμάτων”