Farage συνέχεια...

Εικόνα

Συντονιστής: Illuminus

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1016 φορές
Έλαβε Likes: 1643 φορές

Re: Farage συνέχεια...

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 04 Ιούλ 2016, 19:13

Two-Spirited έγραψε:Η κριτικη πολιτικη σκέψη άρχισε με την γενια των σημερινων τριαντάριδων.
σιγά ρε μεγάλε, που όσοι γεννήθηκαν πριν από σένα είναι εγκεφαλικά νεκροί. :thumbsdown:
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

στο Youtube:
http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured
https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 60 φορές
Έλαβε Likes: 62 φορές

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 04 Ιούλ 2016, 20:19

Two-Spirited έγραψε:
alexandros799 έγραψε:
Two-Spirited έγραψε:Αυτο μεταφράζεται και ανάποδα. Τρελοί γέροι με αποικειοκρατικά κόμπλεξ χαντακώσανε τους βρετανούς 30ρηδες και θα κανουν το ιδιο με τους Ελληνες. Γέροι στέλνουν νέους στον πόλεμο, γέροι αποφασίζουν για την τυχη των νεων. Δυστυχώς.
Το ότι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία μπορεί να πάρουν στο λαιμό τους τους νεότερους είναι γεγονός...μπορουν όμως πολλές φορές να πράξουν σοφότερα απο τους μικρότερους και να μην τους αφήσουν να καταστραφούν...με το να γλύφουμε την ελιτ (οικονομική,πολιτική,επιστημονική κ.α) για να μην μας κάνει κακό δεν κάνουμε τίποτα.Ωραία τόσα χρόνια βελάζαμε ναι στην ΕΕ και μπουρδές...και;; ο Τόνυ Μπλερ γιατί ανγχώνεται και λέει ότι η λαική βούληση(των αγγλων) μπορεί να αλλάξει. http://gr.euronews.com/2016/07/03/brexi ... e-ignites/ θέλει το καλό των Αγγλων ;;έχουν φαγωθεί να μην γίνει το Brexit!Βγαίνει και ο Σουλτς και λέει να δημειουργηθεί Ευρωπαική κυβέρνηση...μας ρωτάνε;;;; :swear: τι δημοκρατία είναι αυτή;;οι λαοί ΔΕΝ θέλουν την ΕΕ. Θέλουν την ελευθερία και την αυτονομία τους!!!Οσοι θέλουν να τους αρμέγουν στους φόρους και να τους έχουν σκυλάκια τους με γεια τους με χαρά τους!!θα χαίρονται τον χαρακτηρισμό Ευρωπαίος τουλάχιστον...
Αλεξανδρε ειδικα στην Ελλαδα οι σημερινοι γέροι μας φτάσανε εδω που μας φτάσανε. Αυτοι ηταν τα κομματοσκυλα. Η κριτικη πολιτικη σκέψη άρχισε με την γενια των σημερινων τριαντάριδων.
Συμφωνώ και εγώ με τα παραπάνω.
Καλή η κριτική σκέψη των σημερινών 30αριδων κλπ, αν και αυτό με την ηλικία είναι σχετικό. Αλλά ως ταβάνι το 30 ναι. Απο κει και πάνω υπάρχουν εξαιρέσεις σε ηλικίες 40-50-60.
Από την στιγμή που μπήκαμε στην Ε.Ε και πέρα από το χρήμα που έπεσε στην αγορά και στην κοινωνία το βιοτικό επίπεδο ανέβηκε συγκριτικά με την δεκεατία του '90. Αλλά θρέψαμε τα καρκινώματα που τελικά μας έφαγαν μαζί με τα κοράκια που καραδοκούσαν όλο αυτό τον καιρό (ΝΤΠ)

γράφουμε για κριτική σκέψη η οποία υποτίθεται αναπτύσσεται κυρίως σε επίπεδο πανεπιστημίου....! Και τι γίνεται όταν πατήσεις πρώτη φορά στο Πανεπιστήμιο από τις κομματικές νεολαίες;

ΥΣ Κάπου είδα ένα βίντεο που κατηγορούσαν τον farage γιατί υποσχέθηκε μετά την έξοδο από την Ε.Ε να ρίξει το υφιστάμενο χρήμα στην παιδεία και την επόμενη του brexit αρνήθηκε (κωλοτούμπα) την δήλωση αυτή και τα λεφτά θα πάνε αλλού .....
Grivas
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Irc ψευδώνυμο: ioannis

ΤΑ ΓΕΡΟΛΙΜΕΝΤΑ ΤΗΣ ΕΒΡΑΙΟΕΥΡΩΠΑΙΚΗς ΕΝΩΣΗΣ-ΑΠΟΒΟΛΗΣ

Δημοσίευση από Grivas » Δευ 04 Ιούλ 2016, 22:20

Θα αναφέρεσαι φυσικά και σε εκείνους τους τρελούς γέρους όπως είναι ο σούλτς, ο γιούνκερ και όλη η υπόλοιπη κουστοδία του τρόμου, έτσι? Δηλαδή ένας λαός που ζητάει το αυτονόητο να κυβερνήσει μόνος του τον τόπο του μακριά απ' τους οβριοτοκογλύφους των βρυξελών και της αμερικής αποτελείται από τρελούς γέρους? Ένας λαός που δεν θέλει με το έτσι θέλω να του επιβάλουν μέτρα λιτότητας για να κερδίζουν τα κοράκια- χαχαμίκιδες και οι λοιποί-λειψοί τσιφούτ εις βάρος του είναι τρελοί γέροι? Ωραία λογική. Δηλαδή είσαι σύμφωνος μ' αυτά που κάνουν σε εμάς οι γνωστικοί γέροι της αποβολής-ένωσης, δηλαδή της υφαρπαγής της ιδιωτικής και δημόσιας περιουσίας της χώρας μας, της ηθικής κατάπτωσης με τον νέο κώδικα επιβολής ενός νέου ανθρώπου μαριονέτας, με την διεστραμένη λαίλαπα της αλλαγής ταυτότητας και των παρδαλών παρελάσεων όχι της υπερηφάνιας αλλά της ντροπής και της κατάπτωσης του ανθρώπου, της υπερφορολόγησης των πάντων ασχέτως αν δεν έχεις να πληρώσεις εσύ αυτοί ζητάνε μανιασμένα τα λεφτά και τα λεφτά, της επιβολής αντικατάστασης των γηγενών λαών με λαούς καθαρά τριτο και τετρατοκοσμικούς θα έλεγα δηλαδή την επιβολή της ισλαμοποίησης προς χάριν των εξουσιαστών της ευρώπης και αμερικής, την νομιμοποίηση-προβολή και επιβολή της κάθε διαστροφής ως νέο κώδικα και τρόπο ζωής κ.ο.κ.. Εάν αυτή είναι η ευρώπη που ζητάς τότε χάρισμά σου αλλά όχι με μένα. Επίτρεψέ μου να απέχω μετα βδελυγμίας απ' αυτό το έκτρωμα-αυτή την παραφύση που λέγεται ευρωπαικό "ιδεώδες". Θέλω την πατρίδα μου πίσω χωρίς τεχνοκράτες και αριθμούς. Ο Χριστός κατέβηκε και έγινε άνθρωπος για εμάς, εμείς γιατί να γίνουμε αριθμοί?
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 60 φορές
Έλαβε Likes: 62 φορές

Re: ΤΑ ΓΕΡΟΛΙΜΕΝΤΑ ΤΗΣ ΕΒΡΑΙΟΕΥΡΩΠΑΙΚΗς ΕΝΩΣΗΣ-ΑΠΟΒΟΛΗΣ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 04 Ιούλ 2016, 22:27

Grivas έγραψε:των παρδαλών παρελάσεων όχι της υπερηφάνιας αλλά της ντροπής και της κατάπτωσης του ανθρώπου
Φαντάζομαι τον Two Spirited ***τώρα με αυτόματη εστίαση στο παραπάνω και μετά :

:lol: :lol: :lol: :lol:

ΥΣ Γρίβα καλώς μας ήρθες και μας ήρθες δυναμικά...keep it up :thumb:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ArELa την Τρί 05 Ιούλ 2016, 00:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: ονοματα δε λέμε...λέμε! :Ρ
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 5 φορές
Έλαβε Likes: 50 φορές

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 04 Ιούλ 2016, 23:16

ArELa έγραψε:
Two-Spirited έγραψε:Η κριτικη πολιτικη σκέψη άρχισε με την γενια των σημερινων τριαντάριδων.
σιγά ρε μεγάλε, που όσοι γεννήθηκαν πριν από σένα είναι εγκεφαλικά νεκροί. :thumbsdown:
Το μεγαλυτερο ποσοστο ναι ειναι. Ψηφιζανε δαγκωτο τον τσιφλικα που θα τους εκανε τα χατήρια.
-
Θεε μου, δωσε μου ενα σημαδι, για να το ερμηνεύσω οπως θελω.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιούλ 2016, 00:29

Two-Spirited έγραψε:Το μεγαλυτερο ποσοστο ναι ειναι. Ψηφιζανε δαγκωτο τον τσιφλικα που θα τους εκανε τα χατήρια.
Αυτό το ποσοστό σήμερα έχει μειωθεί δραστικά, διπνεύματε...και το ξέρεις... και οι "γέροι"
επίσης έχουν αυξηθεί επίσης δραστικά, καθότι οι νέοι την κοπανάνε.
Μη λες :jerk: και μην τσουβαλιάζεις ομάδες (ειδικά ηλικιακές) λοιπόν.
Αργούν να εμπεδώσουν και οι πιο κολλημένοι (και θα εκπλαγείς πόσοι βιολογικά
νέοι ήταν σ'αυτούς) αλλά τελικά όλη αυτή η δοκιμασία τους αφυπνίζει.

Ουδέν κακόν αμιγές καλού.

Το να μη θες να σε διοικεί η Γερμανία, κι ένα τσούρμο κομισάριοι
που α/ δεν έχουν δουλέψει μια μέρα στη ζωή τους
β/ δεν ξέρεις ούτε το όνομά τους
δεν είναι νοοτροπία των μεγαλύτερων. Είναι νοοτροπία των εθνικά συνειδητοποιημένων
κι αυτών που θέλουν την αυτάρκεια και την ανεξαρτησία και πιστεύουν
ότι μπορούν να την πετύχουν.

Οι γλύφτες, οι κακομοίρηδες της λογικής "είμαστε ψωροκώσταινα" δεν μπορούμε
τίποτα μόνοι μας, πάντα θέλουμε δεκανίκια, οπότε σκύβουμε και προσφέρουμε :moonie:
είναι ακόμα πολλοί, δε λέω, αλλά είναι επίσης ΑΠΑΣΩΝ των ηλικιών
και ατυχώς και της γενιάς σου πάρα πολλοί... όπως ΣΥ ο ίδιος κατέδειξες...
.

Εικόνα

στο Youtube:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 05 Ιούλ 2016, 01:26

Τα εθνικά κράτη ήταν απόρροια της αμφισβήτησης της φεουδαρχίας. Επιτέλεσαν τον ρόλο τους αλλα πλέον τα προσπερνάει η ιστορια. Φυσικα υπάρχουν και εξαιρέσεις. Οπως η μοναρχια πχ ειναι ξεπερασμενη αλλα η Αγγλία και η Σουηδία έχουν έστω τυπικά βασιλια. Δεν είναι κακό να υπάρχουν εξαιρέσεις. Ομως ειναι αυτο. Εξαιρέσεις.
Δεν το λεω ως κατι το θετικό ή αρνητικό απλά ως μια πραγματικότητα. και πλανάσαι αν νομίζεις ότι η αποσχιση ήταν θέμα εθνικής συνείδησης.
Σίγουρα υπάρχει γραφειοκρατία στην ΕΕ και σε κυβερνούν άτομα τα οποια δεν γνωρίζεις, όμως αν θες να αλλαξεις κάτι το αλλάζεις απο μεσα.
Οι γλύφτες, οι κακομοίρηδες της λογικής "είμαστε ψωροκώσταινα" δεν μπορούμε
Οχι η αληθεια ειναι πως θα μπορουσαμε να ειχαμε γίνει υπερδύναμη μέσα στην ΕΕ στο παρελθόν και αυτη τη στιγμη ισως και να συμφωνούσαμε στο θέμα του Grexit.
Αν η δικια σου γενια δεν βολευονταν με τις επιδοτησεις και τις χρησιμοποιουσε όντως για τον λογο που τις πήρε και οχι για τζιπάκια, καλη ζωη και πουτάνες.
Αν δεν είχαν γεμίσει τα χωράφια με αλβανούς, και αργότερα πάκιδες, αλλα τα εκμεταλεύονταν οικογενειακα όπως κάνανε για τόσες δεκαετίες.
Αν δεν ειχε γεμίσει η επαρχία με κωλάδικα που πολλες φορες εκδίδανε και ανήλικα αλλα και ενηλικες γυναίκες με την βία, και η επιδότηση πήγαινε απευθείας απο την παραγωγή στην κατανάλωση.
Η γενιά σου είχε την ευκαιρία να λάμψει και αντ αυτου μας καταδίκασε ειτε να πεινάμε είτε να μεταναστεύουμε. και σοβαρα σημερα θα μας πειτε για γκρεξιτ;
Μας κάνατε που μας κανατε Αλβανια της ΕΕ τωρα θα μας κάνετε και αποκλεισμένη αλβανια;
Αυτή τη στιγμή ένας Αλβανός της ηλικίας μου έχει περισσότερα λεφτά απο μένα. Γιατι την εποχή που ο Έλληνας "νοικοκυραίος" έκανε την καλη ζωη και ήθελε να δίνει φθηνά μεροκάματα, οι αλβανοί μέναν 3 οικογένειες σε ένα σπίτι και κάνανε οικονομία με το κεφάλι κάτω, και οι γονεις μου απο την άλλη ήταν άνεργοι γιατι κανεις Ελληνας δεν τους έδινε μεροκάματο. Και τώρα ο Αλβανος είναι ο Εργολάβος ή ο επιχειρηματίας που απέμεινε. Και εγω ο μπατίρης της ιστορίας. Και ξερεις ντρέπομαι γι αυτο γιατι απο οσο θυμαμαι εγω καταγομαι απο εδω και οχι ο Αλβανος.
Και οχι φυσικα δεν ειμαι ρατσιστης απεναντι του. Γιατι αυτός απλα προσπάθησε να επιβιώσει όπως κι εγω. Ντρέπομαι ομως...
Και τώρα ο μόνος λόγος που δεν μεταναστεύω είναι γιατί δεν έχω το κεφάλαιο, και γιατι την κατάθλιψη που έχω πάθει την μειώνει μόνο ο Ελληνικός ήλιος και σε μια ξένη χώρα μπορεί και να αυτοκτονούσα.
Να ξεκαθαρίσω οτι το πρώτο πληθυντικό το χρησιμοποιώ για λόγους ευκολίας. Δεν εισαι υπεύθυνη προσωπικα για την γενια σου και δεν χρειάζεται νομίζω να εξηγω οτι σε θεωρω εξαιρεση. Εισαι μειοψηφια ομως.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιούλ 2016, 01:49

Two-Spirited έγραψε:Τα εθνικά κράτη ήταν απόρροια της αμφισβήτησης της φεουδαρχίας.
για μένα εθνικό κράτος είναι ένας γεωγραφικός τόπος ο οποίος ορίζεται ως δικός μου/πατρίδα μου, ο λαός μου μέσα σ'αυτόν, κοινή γλώσσα, ήθη, έθιμα και θρησκεία αν θες, και η δυνατότητά μου να ορίζω την τύχη
του εθνικού κράτους αυτού, ΑΥΤΕΞΟΥΣΙΑ. Τα αλαμπουρνέζικα περί φεουδαρχιών,μοναρχίας
και τρία πουλάκια κάθονται, δεν ξέρω γιατί τα μπλέκεις, δεν πήγα καν εκεί.
Two-Spirited έγραψε:Δεν το λεω ως κατι το θετικό ή αρνητικό απλά ως μια πραγματικότητα. και πλανάσαι αν νομίζεις ότι η αποσχιση ήταν θέμα εθνικής συνείδησης.
Σίγουρα υπάρχει γραφειοκρατία στην ΕΕ και σε κυβερνούν άτομα τα οποια δεν γνωρίζεις, όμως αν θες να αλλαξεις κάτι το αλλάζεις απο μεσα.
Είναι ένα κεντρικό σημείο που διαφεντεύει όλες τις χώρες. Ομοσπονδία δηλαδή, κλπ κλπ.
ΔΕ ΘΕΛΩ ρε να ανήκω σ'αυτό το κεντρικό Ευρωφεουδαρχείο. Θέλω να είμαι ο εαυτός μου,
να συνεργάζομαι με όλους, (δεν είμαι αυτιστικό και δε μίλησα για αποκλεισμό)
να κάνω εμπόριο, κι ένα σωρό ανταλλαγές, ακόμα και πολιτιστικές,
να αγαπώ το γείτονά μου, δε θέλω να'μαι μέσα στον αχταρμά που σιγοβράζουν κι εγώ να'μαι
το βατράχι που σε λίγο θα πεθάνει μέσα στην κατσαρόλα. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Πώς θα πάω "από μέσα"? Ποιος θα Σ'ΑΦΗΣΕΙ να μπεις μέσα? ή θεωρείς ότι η εκάστοτε ελληνική
κυβέρνηση είναι "μέσα"? στην απ'έξω είναι και δέχεται διαταγές. Η απόλυτη ξεφτίλα έχει
ήδη επέλθει, πιο πάτος απ'τον πάτο δεν υπάρχει... Θέλω να ανακτήσω όχι την εθνική μου
περηφάνεια, απλά την αξιοπρέπειά μου, που την έχει ΞΕΣΚΙΣΕΙ το Ευρωαρχηγείο.
Πού το κουλό;
Two-Spirited έγραψε:Οχι η αληθεια ειναι πως θα μπορουσαμε να ειχαμε γίνει υπερδύναμη μέσα στην ΕΕ στο παρελθόν και αυτη τη στιγμη ισως και να συμφωνούσαμε στο θέμα του Grexit.
Αν η δικια σου γενια δεν βολευονταν με τις επιδοτησεις και τις χρησιμοποιουσε όντως για τον λογο που τις πήρε και οχι για τζιπάκια, καλη ζωη και πουτάνες.
η δικιά μου γενιά έκανε έρανε... συνέχεια παρατατικός.
ΣΤΟ ΤΩΡΑ η δικιά σου γενιά τι κάνει; Περιμένει να της δώσει ψιχουλάκια ο ευρωκράτης
όποτε εδεήσει να πετάξει ξεροκόμματο στον ξελιγωμένο ΒΡΩΜΟΕΛΛΗΝΑ;
Θα φάει καλά.

Εκανε τα μύρια όσα λάθη και η δική μου η γενιά και η προηγούμενη των γονιών μου κλπ κλπ
Τα'παμε αυτά. Ως πότε θα σε παρηγορεί και θα σε καλύπτει αυτό το μίζερο και μεμψίμοιρο
"κατηγορώ"? ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ με τις κατηγόριες. Κοιτάμε το τώρα
και κοιτάμε μπροστά. Στο τώρα τι βλέπουμε; Χοάνη που μας καταπίνει προς την άβυσσο?
εσείς στο ΣΗΜΕΡΑ, ΤΩΡΑ, είστε άμοιροι ευθυνών; ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

Μήπως δε φταίνε μόνο τ'ανθρωπάκια σε όλες τις γενιές που μονίμως χειραγωγούνταν
και πολλά γίνονταν και ερήμην τους, αλλά φταίνε ΚΥΡΙΩΣ οι εξουσιαστές;

Κι αυτοί παραμένουν οι ίδιοι και σήμερα.
Χρειάζεται να πούμε άλλα;
.

Εικόνα

στο Youtube:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 05 Ιούλ 2016, 02:23

Aπλα προσπαθει να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα. Με πορδες δεν βάφεις αβγα. Βρειτε τα λεφτα και τους πορους για το γκρεξιτ, και μαλιστα να εχουμε αναπτυξη ΑΜΕΣΑ, γιατι ο τουρκος δεν θα πει "α κατσε να περιμενουμε να ορθοποδησουν για να τους αντιμετωπίσουμε τίμια" και το συζηταμε.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 172 φορές
Έλαβε Likes: 139 φορές

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 05 Ιούλ 2016, 03:21

Two-Spirited έγραψε:γιατι ο τουρκος δεν θα πει "α κατσε να περιμενουμε να ορθοποδησουν για να τους αντιμετωπίσουμε τίμια" και το συζηταμε.
:conf:
It's not who you are underneath, it's what you do that defines you.

Youtube/OTTO
Youtube/MetaMorphosisGR
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιούλ 2016, 09:12

Two-Spirited έγραψε:γιατι ο τουρκος δεν θα πει "α κατσε να περιμενουμε να ορθοποδησουν για να τους αντιμετωπίσουμε τίμια" και το συζηταμε.
ενώ τώρα που είμαστε εντός, η ΕΕ μας προστατεύει από τον τούρκο, απ΄τις προκλητικές παραβιάσεις που κάνει στον εναέριο και θαλάσσιο ζωτικό μας χώρο... απ'την πιθανή (στρατιωτική και όχι μόνο)επιθεσάρα
που μπορεί ανά πάσα στιγμή να εξαπολύσει στην Ελλάδα... βέεεεεεεεεεεβαια... νιώθουμε ασφαλείς γιατί μας προστατεύει η μεγάλη ευρωπαϊκή μητέρα...βέεεεεεεεεβαια...

Όπως μας προστατεύει από τις ορδές μεταναστών που έχουν μπει, έχουν αφοδεύσει σε εικόνες μας, έχουν σπάσει και ρίξει χάμω σταυρούς μας, κοστίζουν στο κράτος έναν μικρό προϋπολογισμό ενώ οι Ελληνες πεινάνε στο δρόμο, και έχουν εγκλωβιστεί εδώ μέσα γιατί η Ευρώπη στη μεγαλοψυχία της, έκλεισε τα σύνορα μετατρέποντάς μας σε αποθήκη ψυχών...

ωραία περνάμε εντός ΕΕ, νιώθοντας και πολύ ασφαλείς... πώς δεν το'χα σκεφτεί...
είναι που γέρασα η ξεμωραμένη...
.

Εικόνα

στο Youtube:
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 139 φορές

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 05 Ιούλ 2016, 10:48

Φταίω εγώ, φταις εσύ, φταίει ο Χατζηπετρης...
Καλό βέβαια είναι να αναζητηθούν οι πραγματικοί υπαίτιοι αυτής της κατάντιας και να αποδοθούν ευθύνες εκεί που πρέπει και για την ηθική δικαίωση αλλά, κυρίως, για να μην επαναληφθούν τα τραγικά λάθη (ή και οι εσκεμμένες κινήσεις) που έγιναν και φτάσαμε σε αυτό το χάλι...
Απο εκεί και πέρα, όμως, εμείς (κι όταν λέω εμείς, δεν εννοώ μόνο τους γράφοντες σε αυτό το φόρουμ, αλλά τους περισσότερους από εμας, τους απλούς πολίτες αυτής της χώρας, που ούτε αγροτικές επιδοτήσεις πήραμε, ούτε διοριστήκαμε απο τα παράθυρα, ούτε δουλέψαμε χωρίς να πληρώνουμε τους φόρους μας- που ΚΑΙ για αυτό φταίνε οι κρατούντες, γιατί πού είναι ο έλεγχος του κράτους στις ασυδοσίες, οεο?-) , θα πρεπει να σταματήσουμε τα κατηγορώ ενθέν κακείθεν και να δούμε τι κάνουμε σαν λαός πανάθεμά μας... όλοι μαζί, ενωμένοι στον κοινό εχθρό, που δεν είναι μόνο ο εαυτός μας... :wink:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Irc ψευδώνυμο: alexandros
Έδωσε Likes: 285 φορές
Έλαβε Likes: 425 φορές

Δημοσίευση από Jackal » Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:01

Αποκάλυψη: Ο Φάρατζ παραιτήθηκε γιατί δεχόταν απειλές για τη ζωή του μετά το Brexit -Ο ρόλος της γυναίκας του

Επίθεση Γιούνκερ σε Φάρατζ και Τζόνσον: Οι πατριώτες δεν παραιτούνται στα δύσκολα

Μάλλον και ο Μπορις και ο Φάρατζ παραιτήθηκαν όπως σωστά ανέφερε και η Βασούλα στα ΡαδιοΓραφήματα επειδή δέχονταν απειλές για την ζωή τους.Και ενώ ο Γιούνγκερ προφανώς θα ξέρει την πραγματική αιτία της παραίτησείς τους το παίζει και υπεράνω και τους ειρωνεύεται...αξιολύπητος!Το ίδιο έκανε και ο Μάνφρεντ Βέμπερ (χριστιανοκοινωνιστής (CSU) Γερμανός πολιτικός). :swear:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:19

alexandros799 έγραψε:Μάλλον και ο Μπορις και ο Φάρατζ παραιτήθηκαν όπως σωστά ανέφερε και η Βασούλα στα ΡαδιοΓραφήματα επειδή δέχονταν απειλές για την ζωή τους.
τα άκουσες κιόλας βρε άτιμο? Μπράβο!! :xara: :xara: :xara:
(ελπίζω να'ριξες και λάικ σε πείσμα των 2-3 εγκάθετων χεχ)
alexandros799 έγραψε:Και ενώ ο Γιούνγκερ προφανώς θα ξέρει την πραγματική αιτία της παραίτησείς τους το παίζει και υπεράνω και τους ειρωνεύεται...αξιολύπητος!Το ίδιο έκανε και ο Μάνφρεντ Βέμπερ (χριστιανοκοινωνιστής (CSU) Γερμανός πολιτικός). :swear:
οι γερμανοί έδειξαν ήδη το ποιόν τους όταν του ξέφυγε του ενός και είπε έναν φωτογράφο μας Βρωμοέλληνα. Έδειξαν ήδη το μίσος τους προς την Ελλάδα γενικότερα. Όσο για τον Φάρατζ,
τους έκατσε βαριά στο στομάχι η ήττα τους με το μπρέξιτ και δεν αποκλείω να'ναι και αυτοί
στο κόλπο με τις απειλές κατά της ζωής του. Δυστυχώς έχουν έναν στρατό ηλιθίων (ακόμα δυστυχώς) που υποστηρίζει αυτο΄το μόρφωμα που λέγεται ΕΕ.

Κατερινάκι... :thumb:
.

Εικόνα

στο Youtube:
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:30

ArELa έγραψε:
ενώ τώρα που είμαστε εντός, η ΕΕ μας προστατεύει από τον τούρκο, απ΄τις προκλητικές παραβιάσεις που κάνει στον εναέριο και θαλάσσιο ζωτικό μας χώρο... απ'την πιθανή (στρατιωτική και όχι μόνο)επιθεσάρα
που μπορεί ανά πάσα στιγμή να εξαπολύσει στην Ελλάδα... βέεεεεεεεεεεβαια... νιώθουμε ασφαλείς γιατί μας προστατεύει η μεγάλη ευρωπαϊκή μητέρα...βέεεεεεεεεβαια...

Όπως μας προστατεύει από τις ορδές μεταναστών που έχουν μπει, έχουν αφοδεύσει σε εικόνες μας, έχουν σπάσει και ρίξει χάμω σταυρούς μας, κοστίζουν στο κράτος έναν μικρό προϋπολογισμό ενώ οι Ελληνες πεινάνε στο δρόμο, και έχουν εγκλωβιστεί εδώ μέσα γιατί η Ευρώπη στη μεγαλοψυχία της, έκλεισε τα σύνορα μετατρέποντάς μας σε αποθήκη ψυχών...

ωραία περνάμε εντός ΕΕ, νιώθοντας και πολύ ασφαλείς... πώς δεν το'χα σκεφτεί...
είναι που γέρασα η ξεμωραμένη...
Μας προστατευει οχι μονον ή ΕΕ αλλα το γεγονός ότι ένα μέρος των δανείων παει σε φρεγάτες και εξοπλισμούς. Ενω τότε απλα θα αγοράζαμε με λεφτα απο λεφτόδεντρα.
Ελα μωρε θα τους αντιμετωπισουμε με καραμπίνες και σφεντόνες, εξοπλισμοί τώρα.
Η ακομα καλύτερα, θα μας βοηθήσουν οι Ρώσοι οι Κινέζοι και οι Βενεζουαλέζοι.
Μασάει ο Ελληνας;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος _Divine_Sinner_ την Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-
Άβαταρ μέλους
Dreamworks
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dreamworks » Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:31

Μάλλον και ο Μπορις και ο Φάρατζ παραιτήθηκαν όπως σωστά ανέφερε και η Βασούλα στα ΡαδιοΓραφήματα επειδή δέχονταν απειλές για την ζωή τους.Και ενώ ο Γιούνγκερ προφανώς θα ξέρει την πραγματική αιτία της παραίτησείς τους το παίζει και υπεράνω και τους ειρωνεύεται...αξιολύπητος!Το ίδιο έκανε και ο Μάνφρεντ Βέμπερ (χριστιανοκοινωνιστής (CSU) Γερμανός πολιτικός). :swear:
Η χλεύη είναι η ηδονή του αλλαζόνα
Μη κάνεις παρέα με φίδια, θα σε μάθουν να σέρνεσαι.
Κάνε παρέα με αετούς, θα σε μάθουν να πετάς.
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Irc ψευδώνυμο: alexandros
Έδωσε Likes: 285 φορές
Έλαβε Likes: 425 φορές

Δημοσίευση από Jackal » Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:37

ArELa έγραψε:τα άκουσες κιόλας βρε άτιμο? Μπράβο!!
(ελπίζω να'ριξες και λάικ σε πείσμα των 2-3 εγκάθετων χεχ)
To άκουσα και ήταν πολύ ωραίο όπως πάντα..ειδικά με τις βελτιώσεις που κάνατε!!και εννοείται ότι πάτησα λαικ,πάντα πατάω! :ups:
Dreamworks έγραψε:Η χλεύη είναι η ηδονή του αλλαζόνα
Πολύ σωστά!! :urock:
Εικόνα
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 05 Ιούλ 2016, 13:43

Dreamworks έγραψε:
Η χλεύη είναι η ηδονή του αλλαζόνα
Καλα απο χριστιανοδημοκρατες, χριστιανοικοινωνιστες και ειδικά Γερμανούς, μην περιμένεις και κατι αλλο. Δεν έχουν και καμια σχέση με τον Χριστό.
-
atimi_ksenitia
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Έδωσε Likes: 1 φορά
Έλαβε Likes: 1 φορά

Δημοσίευση από atimi_ksenitia » Τρί 05 Ιούλ 2016, 20:15

Παραιτήθηκαν γιατί φοβούνται το ξύλο από τους φουκαράδες που εξαπάτησαν
Λογικά θα έχουμε σύντομα δευτερο δημοψήφισμα και άνετη επικράτηση του remain
Confutatis maledictis,flammis acribus addictis, voca me cum benedictus. Oro supplex et acclinis,
cor contritum quasi cinis,gere curam mei finis. Lacrimosa dies illa,qua resurget ex favilla
judicandus homo reus
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Ιούλ 2016, 20:21

atimi_ksenitia έγραψε:Παραιτήθηκαν γιατί φοβούνται το ξύλο από τους φουκαράδες που εξαπάτησαν
πώς τους εξαπάτησαν;
.

Εικόνα

στο Youtube:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νεα Τάξη Τραυμάτων”