Καμμένος και πάσης ΑΝΤΙνεοταξίλας!

Εικόνα

Συντονιστής: Illuminus

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Καμμένος και πάσης ΑΝΤΙνεοταξίλας!

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 15 Νοέμ 2011, 14:21

Ο Χατζηγακης ειναι ο ανθρωπος που κατήργησε το τεκμηριο της αθωοτητας ως υπουργος δικαιοσύνης, οσων αφορα τα σεξουαλικά εγκληματα (με την δημοσιευση ονομάτων κατηγορουμένων πριν καταδικαστουν αμετάκλητα), αλλα οχι μονο σεξουαλικων αδικημάτων αλλα και της επιβουλης της δημοσιας τάξεως.
Ειναι ο τελευταίος άνθρωπος που μπορεί να μιλαει για ακροδεξια στοιχεια στην ΝΔ μιας και ειναι ενα απο αυτά τα στοιχεια ο ίδιος.
Καταλαβαίνω πάντως γιατι αντιμάχεται την λαϊκη δεξια μιας και ο ιδιος δεν ανήκει στον λαό, αλλα θεωρει εαυτον κατι το ανώτερο.
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 16 Νοέμ 2011, 23:35

Διαγράφτηκε λοιπόν ο Καμμένος από την κοινοβουλευτικό
ομάδα της Νέας δημοκρατίας.
Τήν ώρα πού η Ελλάδα δοκιμάζεται θα παραμείνω συνεπής :

-μέ τόν όρκο μου στό Σύνταγμα καί τούς πολίτες .

-μέ τή καρδιά μου στίς αρχές καί αξίες πού υπηρέτησα.

-μέ τήν ψυχή μου στήν Ελλάδα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

-Γιά τήν εμπιστοσύνη τούς τούς χιλάδες πολίτες πού μέ στήριξαν μέ στηρίζουν καί μέ τά μηνύματα τούς μέ έκαναν δυνατό καί ισχυρό.

-Τόν Αρχηγό καί τούς συναδέλφους μου στή Νέα Δημοκρατία γιά τήν αγάπη τήν κατανόηση καί τήν συντροφικότητα .

-Τούς υπαλλήλους τής νέας τάξης πραγμάτων γιά τίς άνανδρες απειλές καί επιθέσεις πού μέ κάνουν πιό αποφασισμένο.

Ο αγώνας συνεχίζεται….

Πάνος Καμμένος
επίσης ένα βίντεο από την πρωινή εκπομπή
του Παπαδάκη λίγες ώρες πρίν την ψηφοφορία.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 141 φορές
Έλαβε Likes: 315 φορές

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 07:46

ΑΞΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap:
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Δημοσίευση από Dread » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 10:58

Βρε τώρα μια χαρά τα λέει.

Απλά μου ήταν πάντα αντιπαθής, και όταν κάτι με χαλάει σε κάποιον, πολύ δύσκολα θα αλλάξω γνώμη. Δεν ξέρω αν οι απόψεις 12 ή 18 μηνών, θα αναιρέσουν όσα έλεγε ή έκανε τόσα χρόνια πριν.

Ο χρόνος θα δείξει....
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Έδωσε Likes: 2008 φορές
Έλαβε Likes: 3251 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:01

Είναι από τις σπάνιες αναλαμπές της τηλεόρασης, που όλο και θα λιγοστεύουν μεχρι να αφανιστούν τελείως. Αν και εμποδίστηκε να τα πει πολύ "χοντρα", έδωσε πολλά σημαντικά μηνύματα στους κοιμώμενους που διαμορφώνουν άποψη μόνο από τα ΜΜΕ...

Σαν προσωπικότητα κι εμένα μου την "έσπαγε". Αυτό είναι δευτερεύον όμως, σ' αυτή τη φάση. Εδώ βλέπουμε πραγματικές προθέσεις, διαδρομές, συμφέροντα και ψυχή. Είναι ο μόνος μέσα στη βουλή (και εκτός αυτής, ο μόνος στο πολτικό σκηνικό της ξεφτίλας εννοώ) που δε θα'ναι προδοτικά συνένοχος αυτή τη στιγμή και αυτό - είτε μας γουστάρει είτε όχι ο ίδιος- είναι μια πραγμτικότητα που δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε... Μπορεί να'χει ένα "κόλλημα" με την παράταξή του, αλλά είναι ένας λόγος παραπάνω να εκτιμηθεί αυτή η στάση του, αφού δεν βάζει το κόμμα ή/και τα ατομικά του συμφέροντα, πάνω απ'την Ελλάδα.

Κατάφερε επίσης να "περάσει" το μήνυμα των κυρίων που τα'χουν πλακάκια με τριμερή και μπίλντερμπεργκ, παρά τα "καπελώματα" του Παπαδακη.

Ίσως δεν έχουμε συνειδητοποιήσει τι σημαίνει να παραδίδουν όλη την περιουσία του ελληνικού δημοσίου, αλλά και των ιδιωτών, αν (τι αν, όταν) υπογραφεί αυτή η σύμβαση.
.

Εικόνα

I faced it all and I stood tall, and did it my way....

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

τα κανάλια μου /my channels:

https://www.brighteon.com/channel/vasoula2908

http://www.youtube.com/user/vasoula2908/featured

https://www.youtube.com/user/vasoula2908asteria

το μπλογκ μου: http://ideografhmata.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:09

Αυτά έγιναν χθες, πριν ανακοινωθει σ'εκείνον και στο πανελλήνιο η διαγραφή του. Ντροπή δεν ειναι γι'αυτόν, όσο κι αν τον πονάει. Είναι ΤΙΜΗ του.

Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνει και αν θα προσχωρήσει σε άλλο μαντρί. Το βρίσκω χλωμό εως αδιανόητο να πάει στον Καρατζα-ferries, κι ελπίζω να μην το κάνει, για να μη χάσουμε και γι'αυτόν πάσαν ιδέαν. Το ιδανικότερο για μένα θα'ταν να δημιουργηθει μια ΠΑΝιδεολογική συμμαχία (Κοτζιάς, Μαριάς, Μπέης, Θεοδωράκης, Καζάκης, Αντωνιάδης Καμμένος και όσοι άλλοι της ίδιας ΑΝΤΙνεοταξικής λογικής). Αν γίνει αυτό και ΑΝ τελικά ξαναδούμε εκλογές, θα πάω και σέρνοντας και δαγκωτή να τους ψηφίσω. Μια τέτοια συμμαχία θα ήταν η μόνη αυτή τη στιγμή που θα μπορούσε να περισώσει και πατρίδα, και λαό και αξιοπρέπεια, όχι για την παγκόσμια κοινή γνώμη, αλλά για μας τους ίδιους.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 357 φορές
Έλαβε Likes: 301 φορές

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:10

Θα δούμε την πορεία του ανδρός και στο μέλλον.Δεν έχω λογο να αμφισβητήσω τις ειλικρινείς προθέσεις του και τον καθαρό και πατριωτικό του λόγο, αλλά έχουμε προδοθεί πολλές φορές από ειλικρινείς ...Καμμιά φορά, βρε παιδιά, έχει ο άλλος τις καλύτερες προθέσεις και τον καταπίνει το σύστημα, απειλώντας ακόμα και την ζωή του.Θέλει @@@@ για να συνεχίσεις.Πόσες επαναστάσεις έχουν εκφυλιστεί? ΟΛΕΣ!( ξέρω..το πάω μακριά τώρα..)

Όσο γι αυτό που λες Αρελάκι...το ιδανικότερο! Θα τους αφήσουν όμως?

Απογοήτευση βρε παιδιά.. :(
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από enigma » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:20

Βασικά από το κοινοβούλιο τον διέγραψε όχι από το κόμμα ...σαν να λέμε τον κράτησε (για να μην πάει αλλού )
αλλά του κλείσανε το στόμα ...
Μοιράζομαι και εγώ τον σκεπτικισμό του dread ...
Τώρα θα δείξει αν τα έκανε για να εκτονωθούμε ή τα πιστεύει ....
Αν κάτσει στο <<μαντρί>> φιμωμένος ήταν απλά ελεγχόμενο πυροτέχνημα .
Αν ανεξαρτητοποιηθεί για να μπορεί να μιλάει ...είμαι μαζί του ...
Σε κάθε περίπτωση το λογικό είναι να κάνει κίνηση μετά τις εκλογές ...αν την κάνει τώρα θα έχει διάρκεια ζωής
όσο αυτή η κυβέρνηση ...Για αυτόν και μόνο τον λόγο του δίνω <<πίστωση >> μέχρι την επομένη των εκλογών
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:31

enigma έγραψε:Βασικά από το κοινοβούλιο τον διέγραψε όχι από το κόμμα ...σαν να λέμε τον κράτησε (για να μην πάει αλλού )
αλλά του κλείσανε το στόμα ...
:freak: :freak: :freak:
Αυτό δεν το ήξερα... (από 'κει να καταλάβεις πόσο βλέπω βλαμενοκούτι και πόσο ενήμερη είμαι γι'αυτές τις πίπες)

Νόμιζα πως διεγραφη απο το κόμμα και θα παρέμενε μέσα ως ανεξάρτητος βουλευτής.
Το τοπίο αλλάζει στη σκέψη μου.
Αν δεν αποχωρήσει από μόνος του, σημαίνει ότι παραμένει εγκλωβισμένος στο κόλλημα που έχει με το συγκεκριμένο μαντρί. Δεν ξέρω πώς λειτουργεί το διαδικαστικό. Αν φύγει μόνος του απο τη ΝΔ, δεν μπορεί να παραμείνει στη βουλή ως ανεξάρτητος; (κάπως έτσι δεν έγινε και με τον Δημαρά;)

Αναμένω τις μελλοντικές του κινήσεις.
Αυτό φυσικά δεν αλλάζει το δεδομένο (σημαντικό για μένα) ότι είναι Ο ΜΟΝΟΣ που μιλάει χωρις δισταγμούς, υπεκφυγές και υπονοούμενα, για ΝΤΠ, τριμερή, μπίλντερμπεργκ, κλπ. Γι'αυτό και κρίθηκε απαραίτητη η φίμωσή του. Χαλάει πολλές μανέστρες... μέχρι και την αριστερά φέρνει σε δύσκολη θέση, αφού την ξεπερνάει κατά έτη φωτός σε ό,τι αφορά τις ευθείες βολές απεναντι σ'αυτά τα άκρως... "ευαίσθητα" πράγματα (που βολεύονται να αποκαλούν συνωμοσιολογικά) ... με εννοείτε, νομίζω... :wink:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:43

kat_woman έγραψε:Θα δούμε την πορεία του ανδρός και στο μέλλον
Το είπα πριν δω το δικό σου ποστ, γιατί το ζώον βλέπω μόνο το τελευταίο που ανέβηκε. :punch: Συμφωνώ απολύτως.
Δεν έχω λογο να αμφισβητήσω τις ειλικρινείς προθέσεις του και τον καθαρό και πατριωτικό του λόγο, αλλά έχουμε προδοθεί πολλές φορές από ειλικρινείς ...
Τώρα πλέον είμαστε προδομένοι από ΟΛΟΥΣ. Ίσως θέλω να "βαστιέμαι" από κάπου, απ'τον Καμμένο εν προκειμένω, για να μη χάσω εντελώς την πίστη μου στον Άνθρωπο... δεν ξέρω...

Καμμιά φορά, βρε παιδιά, έχει ο άλλος τις καλύτερες προθέσεις και τον καταπίνει το σύστημα, απειλώντας ακόμα και την ζωή του.Θέλει @@@@ για να συνεχίσεις.Πόσες επαναστάσεις έχουν εκφυλιστεί? ΟΛΕΣ!( ξέρω..το πάω μακριά τώρα..)
Νιώθω πόσο μακρυά το πας και συμφωνώ κι εδώ...
Όμως, δεν μπορεί... κάποιος θα βγάλει και την ΑΦΟΒΙΑ μέσα του κάποια στιγμή, για να παλέψει... Ο συγκεκριμένος ήδη επιδεικνύει μια αφοβία... ίσως επειδή έχει παιδιά... Σ'αυτό επιλέγω συνειδητά να εστιάζω, με την επίγνωση ότι μπορεί να παραμυθιάζομαι. Δεν ψάχνω για σωτήρες... Αν παλεύω να διακρίνω κάτι, είναι μια αχτίδα φωτός μέσα από μια καθάρια ματιά... να διακρίνω κάπου την Ανθρωπιά που μοιάζει κι αυτή να γκρεμίζεται και να θάβεται στο σωρό ερειπίων γύρω μας...

Όσο γι αυτό που λες Αρελάκι...το ιδανικότερο! Θα τους αφήσουν όμως?
Δεν ξέρω. Είμαι στη φάση του "έχω απελπιστεί"
Απογοήτευση βρε παιδιά.. :(
Η "απογοήτευση" δεν περιγράφει ακριβώς αυτό που νιώθω...δεν το καλύπτει...
Τον πάτο που έπιασα σήμερα, (συνειδητοποιώντας πλήρως τι παίζει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, στις ζωές μας) τον περιέγραψα παρορμητικά, (αλλά αχνότερα απ'ό,τι τον νιώθω ) στο στίγμα που Ήλιου μας, εδώ :? Συγνώμη αν σας μαυρίζω πρωινιάτικα... :( :sorry:
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από enigma » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 12:46

ArELa έγραψε: Αν φύγει μόνος του απο τη ΝΔ, δεν μπορεί να παραμείνει στη βουλή ως ανεξάρτητος;
φυσικά και μπορεί ..αλλά τότε θα έχει διάρκεια <<ζωής >> στο κοινοβούλιο μέχρι τις επόμενες εκλογές
που μάλλον δεν αργούν ...
το σωστό κατά την γνώμη μου είναι να κάνει το εξής ...
βαράει τουμπεκί μέχρι τις εκλογές ....ξανά βγαίνει με την ΝΔ και μετά να αποχωρίσει ...
θα μου πεις π@υστι@ ...οκ αλλά στα ίσια δεν τους πολεμάς ...
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 14:27

enigma έγραψε:μέχρι τις επόμενες εκλογές
που μάλλον δεν αργούν ...
Πάμε ένα στοιχηματάκι;
Κάτι μου λέει πολύ εντονα, ότι η τριμερής/μπιλντερμπεργκ/ΕΚΤ/aka ΝεοΤαξιλα, ήρθε για να μείνει. Κι αυτή δεν χαμπαριάζει από δημοκρατικές διαδικασίες. ΗΔΗ το είδαμε σ'όλο του το μεγαλείο αυτό...

Τι εκλογές να ξαναστήσουν και με ποιους υποψηφίους; Σκέψου το...
Τα αποτελέσματα της κάλπης θα είναι ενδεικτικά της αναρχικής στάσης του κόσμου απέναντι στο πολιτικό σύστημα. Το γεγονός ότι βγαίνουν οι δημοσκοπήσεις με την επισήμανση ότι είναι "ενδεικτικές" από "τηλεφωνική έρευνα" (για να'ναι καλυμμένες και να μην πάνε στα δικαστήρια για χειραγώγηση) και δίνουν ποσοστά που δεν ανταποκρίνονται ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ στην πραγματικότητα, δεν θα αλλάξει το κλίμα. Αν αποδειχθεί και στην πράξη αυτο που ξέρουν κι αυτοί κι εμείς, το επομενο βήμα είναι να παραπεμφθούν σε ειδικά δικαστήρια όλοι τους για εσχατη προδοσία ή συνέργεια σε αυτήν. Αυτά έλεγε ο Καζάκης που τον άκουσα πριν λίγο στο ράδιο 9 και συμφωνώ απολύτως. Ευτυχώς που τον άκουσα κι αναθάρρεψα λίγο, γιατί είχα μπει σε πολύ μαύρα μονοπάτια και αφόρητη πτώση του ψυχικού μου δείκτη... Δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω τωρα προοιωνίζει άγριες καταστάσεις σήμερα (17 Νοέμβρη). Ελπίζω να μην είναι διαισθητικό... Έχω την επίμονη αίσθηση ότι τα πράγματα ειναι οριακά κρίσιμα στον πάτο που πιάνουμε και ελπίζω να'ναι μόνο αυτό. Επίμονη αίσθηση, από ένα ψυχοπλάκωμα της στιγμής.
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dread

Δημοσίευση από Dread » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 14:37

Οι επόμενες εκλογές, θα γίνουν μόνο όταν τα "μεγάλα αφεντικά" (και δεν εννοώ τους Μερκοζί φυσικά), το επιτρέψουν.

Μόνο όταν θα είναι σίγουροι, οτι όποιο αποτέλεσμα και να βγει, θα τους βολεύει.

Μόνο τότε.

Αν δείτε - ακούσετε για προκύρηξη εκλογών, πάει να πει ότι δεν θα αλλάξει τίποτα (για να επιβεβαιωθεί και η γνωστή λαική ρήση... :lol: ).

Δείξτε μου μια, μόνο μια κυβέρνηση από εκλογές τα τελευταία 20 - 30 χρόνια, που άλλαξε κάτι υπέρ του λαού της και όχι των λαμογιών ( και σε βάθος χρόνου, μη μου πείτε για τυράκια και καροτάκια :wink: )
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 141 φορές
Έλαβε Likes: 315 φορές

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 14:42

Τους δεξιούς δεν τους πάω.

Αλλά αν πρόκειται να βγώ από τα ιδεολογικά κουτάκια γισ να κρίνω κάποιον το μοναδικό κριτήριο είναι η συνέπεια.

Είτε πρόκειται για πολιτικό είτε για άνθρωπο της διπλανής πόρτας.

Θα πω και κάτι πολύ βαρύ. Ο άνθρωπος που είναι ανακόλουθος ασυνεπής κολοτούμπας ανεμόμυλος. Αυτός που λέει κάτι τώρα και μετά από μια ώρα εντελώς το αντίθετο δεν είναι αξιος σεβασμού και στερείται προσωπικότητας.

Ο Καμμένος έχει συνεπή λόγο.

Τώρα αν σαν άνθρωπος έχει κάποιες σδυναμίες ή αν είναι καλός χαρακτήρας ή κακός δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν θα τον παντρευτούμε κιόλας.

Ετσι θα έπρεπε να είναι όλοι οι πολιτικοί που σέβονται τον εαυτό τους και τους ψηφοφόρους τους.

Ο Καμμένος μιλάει και πράττει όπως θα έπρεπε να κάνει ένας φυσιολογικός άνθρωπος με προσωπικότητα.

Το ότι δεν κάνουν και οι άλλοι το ίδιο με προβληματίζει
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Dread

Δημοσίευση από Dread » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 14:51

Και για να συμπληρώσω το παραπάνω ποστ....

για να είναι σίγουροι ότι στις "επικίνδυνες" χώρες, δεν θα γίνει κανένα απρόοπτο με εκλογές, τοποθετούν τους δικούς τους ανθρώπους.

Και όταν λέω "επικίνδυνες", εννοώ την Ελλάδα και την Ιταλία.

Μπορεί μελλοντικά και τις Πορτογαλία, Ισπανία, Ιρλανδια, και Γαλλία (όσο και αν σας φαίνεται παράξενο,και όσο και αν δεν τους πολύ πάω, οι Γάλλοι το έχουν το επαναστατικό μέσα τους :D ).

Σίγουρα όχι την Γερμανία και τις Γερμανοτραφείς χώρες (Ολλανδία, Αυστρία, Δανία, Σκανδιναβικές). Αυτές είναι γέννημα θρέμα προβατορομποτοποιημένες. Ότι τους πουν κάνουν.
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από enigma » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 14:52

Dread έγραψε:
Μόνο όταν θα είναι σίγουροι, οτι όποιο αποτέλεσμα και να βγει, θα τους βολεύει.

Μόνο τότε.

απαντάω και στην Βάσω με αυτό ...

Γιατί και τώρα δεν είναι σίγουροι για το αποτέλεσμα ;
ότι , μα ότι και να ψηφίσουμε ...το ίδιο θα βγεί ...Δεν χρειάζεται να το πάνε εκει ...και με τις εκλογές την ίδια χουντα έχουμε
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 16:09

Εγω δεν παω ουτε τους ακροδεξιους ουτε τους αριστερους (ουτε φυσικα και πασοκ νδ).
Η Λαϊκη κεντροδεξια με εκφράζει αλλα στην ΝΔ επικρατει το νεοφιλελεύθερο κομμάτι (οχι φιλελεύθερο αυτο δεν υπάρχει στην Ελλάδα).
Ο καμμενος ειναι της λαϊκης δεξιας και απο μια αποψη χαίρομαι που εφυγε απο την ΝΔ. μακαρι να φυγουν και οι αλλοι της λαϊκης δεξιας.
μακαρι να συνεργαστουν με καναν τσιπρα. Οκ ο τσιπρας ειναι λάθος στα εθνικά θέματα, αλλα ειναι αντιμνημονιακος.
Η στιγμη ειναι πολυ περίεργη και με το να ασχολουμαστε με ιδεολογικές διαφορές αυτη τη στιγμή κι οχι με την ΠΡΑΞΗ (τωρα που δεν ειμαι μοντερεϊτορ μπορω να το πω) θα είναι ο ορισμος της έκφρασης "ο κόσμος καίγεται και το μουνί χτενίζεται".
θελω εναν κεντροδεξιο λαϊκο πολιτικο σχηματισμό να συνεργαστεί με το συριζα που ειναι ανοιχτο σε συνεργασίες,
θα πρότεινα και στο ΚΚΕ να ανοιξει τα μάτια του και να μπει κι αυτο σε εναν τέτοιο αντιμνημονιακο συνασπισμό.
τουλάχιστον να απαλλαγουμε απο τα ανθρωποφάγα καθάρματα και μετα ας συνεχίσουμε να βγάζουμε τα μάτια μας ιδεολογικά
οταν θα χουμε αυτην την πολυτέλεια.
Αυτη τη στιγμη δεν χρειάζεται να διαλέξουμε την αλφα ιδεολογία εναντίον της Β ιδεολογίας.
Η επιλογή ειναι απλή. εισαί με το ανθρώπινο είδος ή με τους κανίβαλους.
Είσαι με την ελευθερία ή με την σκλαβιά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 16:21

Σωστα τα λες. (επιτέλους αρχίζετε να με νιώθετε)

Όμως μια στιγμή...
Divine Sinner έγραψε:Ο καμμενος ειναι της λαϊκης δεξιας και απο μια αποψη χαίρομαι που εφυγε απο την ΝΔ.
Τελικά τον διέγραψαν από το κόμμα ή μόνο απ'την κοινοβουλευτική ομάδα;
Με μπερδεύετε...

Πάω να το ψαξω κι επανέρχομαι
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 16:27

Κανονικά θα έδινα λινκ της δηλώσεως Καμμένου, αλλά είναι σύντομη, σαφης και ευστοχη και αξίζει να την παραθέσουμε ολόκληρη:

Πριν από λίγο, ο Παναγιώτης Καμμένος εξέδωσε ανακοίνωση για τη θέση εκτός κοινοβουλευτικής ομάδας της ΝΔ. Σε αυτή ευχαριστεί τον κ.Σαμαρά και τους συναδέλφους του στη Νέα Δημοκρατία για την κατανόηση και τη συντροφικότητα.
Ολoκληρη η δήλωση:

Τήν ώρα πού η Ελλάδα δοκιμάζεται θα παραμείνω συνεπής :

-μέ τόν όρκο μου στό Σύνταγμα καί τούς πολίτες .
-μέ τή καρδιά μου στίς αρχές καί αξίες πού υπηρέτησα.
-μέ τήν ψυχή μου στήν Ελλάδα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
-Γιά τήν εμπιστοσύνη τούς τούς χιλάδες πολίτες πού μέ στήριξαν μέ στηρίζουν καί μέ τά μηνύματα τούς μέ έκαναν δυνατό καί ισχυρό.
-Τόν Αρχηγό καί τούς συναδέλφους μου στή Νέα Δημοκρατία γιά τήν αγάπη τήν κατανόηση καί τήν συντροφικότητα .
-Τούς υπαλλήλους τής νέας τάξης πραγμάτων γιά τίς άνανδρες απειλές καί επιθέσεις πού μέ κάνουν πιό αποφασισμένο.

http://taxalia.blogspot.com/2011/11/blog-post_9871.html

:worship:

(η υπογράμμιση δική μου, γιατί αυτή αποσαφηνίζει... Δεν έφυγε απ'το κόμμα, αλλά μόνο απ'την Κ.Ο. όπως σωστά είπε ο Βάγγος μας )
.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ION 4ever
Έλαβε Likes: 1 φορά

Δημοσίευση από ION 4ever » Πέμ 17 Νοέμ 2011, 16:29

όχι από το κόμμα, ακόμα, από την κοινοβουλευτική.
βέβαια δεν είχα σκεφτεί την παραμετρο που μπήκε παραπάνω, οτι δηλ φιμώνεται.
Παρόλο δεξιός ,ο λόγος του ήταν πολύ οξύς και είχε αρχίσει να μου αρέσει.
Από εμένα πάντως θα πάρει ψήφο μόνο εκτός ΝΔ.
Τα σχήματα που περιγράφτηκαν παραπάνω είναι και δικός μου πόθος.

Αρελα διάβασε και καμιά προηγούμενη σελίδα
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Νεα Τάξη Τραυμάτων”