Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Ενδιαφέρουσες συζητήσεις στο #ideografhmata, το #Γράψε_Ελληνικά_ΜΠΟΡΕΙΣ και άλλα - Οδηγίες σύνδεσης (Προσβάσιμο μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη)
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από GiaNt » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 14:30

Divine Sinner έγραψε:Εγω σου ειπα Giant Οτι το επιχειρημα με το σκυλο μπορει να παρεξηγηθει.
Αν και ξερω οτι δεν ειχες κακη προθεση οφειλεις να ομολογισεις οτι αυτο με το σκυλο ειναι ατοπο.
Όχι δε το θεωρώ άτοπο φίλε και εξήγησα το λόγο. Όποιος ήθελε να παρεξηγηθεί, παρεξηγήθηκε.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 15:42

Λοιπόν για να μη βγάζουμε το ζήτημα εκτός διαστάσεων, πρέπει πριν απαντήσω να διευκρινίσω:
α/ σε θεωρώ καλό παιδί, καλό νετικό φιλαράκι, και καλό συνεργάτη (όταν κάποτε συνεργαστήκαμε).
β/ Αν κάποια στιγμή στο προηγούμενό μου ποστ, υπήρξα δεικτική, υπερβολική ή έντονα εκφραζόμενη με τρόπο που σε έθιξε, ζητώ συγνώμη. Αυτό οφείλεται ΜΟΝΟ στο γεγονός ότι αρχικά φορτίστηκα όταν είδα πως το τόπικ καταπιάνεται -για πρώτη φορά με κάπως αρνητικό τρόπο- με την ενότητα που θεωρούσα ως τώρα σχεδόν στο απυρόβλητο...


GiaNt έγραψε:




Αυτό που κάνεις είναι πολύ άσχημο! Δεν έθιξα τον άνθρωπο αλλα την κίνηση σου αυτή. Έννοια σου και γνωρίζω πολύ καλύτερα απο πολούς να σέβομαι. Σέβομαι όμως με τη σκέψη και όχι την σοβαροφάνεια.
Δέχομαι/ξέρω ότι γνωρίζεις από σεβασμό και ανακαλώ τα σημεία της φράσης μου στην αρχική μου τοποθέτηση που επέδειξαν το αντίθετο. Δες όμως ξανά τα σημεία εκείνα -τις συγκεκριμένες ατάκες σου- απ'το λογκ σου που έθιξαν την αισθητική μου αρκετά ώστε να με κάνουν ν'αντιδράσω άτσαλα κι εγώ. Αναθεωρώντας καταλαβαίνω ότι τα'πες χαλαρά και χωρίς πρόθεση να θίξεις κανέναν, αλλά πρέπει κι εσύ να δεχτείς το ντουβρουτζά που έπαθα κι εγώ όταν τα πρωτοείδα...


Στέκεσαι σε κάποιο σημείο της αναφοράς μου που δεν είναι επι της παρούσης να αναλυθεί.
Οταν αισθανθείς πως είναι της παρούσης, είμαι ανοιχτή σε διάλογο επ'αυτού.

Γιατί "Βικάκι" βάζεις στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα; Κατηγόρησα τον _XRHSTOS_ για φασισμό, όχι ολόκληρο το Forum.
Επ'αυτού ας έρθει ο Χρήστος να τοποθετηθεί, λοιπόν. Αλλά αυτά που είπα περί φασισμού, ισχύουν.


Είπα εγώ πως πρέπει να το κρατήσεις για την πάρτη σου; Σου είπα πως και εγώ διάβασα χθες το περιεχόμενο της. Επειδή μιλάμε για κοινότητα όμως και όχι για blog δε θεωρώ πως μια προσωπική "αδυναμία" μπορεί να δημιουργήσει μια ολόκληρη ενότητα. Αυτή είναι η άποψη μου! Ασχολούμαι τόσα χρόνια με forum και τεχνικά-λειτουργικά θεωρώ εντελώς λανθασμένη την κίνηση αυτή.
Κι εγώ σου ανταπάντησα πως δεν ανέβασα όσα ανέβασα ούτε δημιούργησα αυτή την ενότητα εκπορευόμενη απο΄κάποια προσωπική μου "αδυναμία" ή για να φτιάξω ναϊσκο στα πεθαμένα μου.

Αυτό το φόρουμ πέρα από τα τεχνικά-λειτουργικά που έχουν γίνει ίσως "θέσφατα" στο νετ, έχει και μια ειδοποιό διαφορά ίσως από τα άλλα φόρα. Πρόκειται για χώρο που δεν εγκλωβίζεται ούτε συμμορφούται πάντα στα στεγανά των νετικών "καθωσπρεπισμών", είναι αμιγώς ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ, απρόβλεπτος, αυθόρμητος, συχνά αυθάδης, ενίοτε με τις κόντρες του και τα τρελά του και πάντως με λάβαρό του το δικό του ξεχωριστό Στίγμα, πράγμα που θα'θελα να συνυπολογίσεις. 'Οταν το κάνεις ίσως να διαφοροποιηθεί η άποψή σου αρκετά ώστε να μη σε "ξενίζει" ως λανθασμένη αυτή η κίνηση, τουλάχιστον για τον συγκεκριμένο τόπο.


Το πήγες επι προσωπικού το θέμα. ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ ΒΙΚΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΕΓΩ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ 1 ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ, ΝΑ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ; ΣΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ; ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΧΑΡΙΣΤΗ.


Επειδή ΔΕΝ είμαι αχάριστη, δεν με διακατέχει άγονος εγωκεντρισμός, ΔΕΝ γουστάρω να ανάβω φυτίλια ή να φουντώνω τη φωτιά σε κόντρες που δεν βρίσκω λόγο να διαιωνίζονται, ΑΝΑΚΑΛΩ και πάλι. Δεν μου'χεις δώσει δείγματα να σχηματίσω τέτοια εντύπωση. Ένιωσα άτοπη τη χρήση του συγκεκριμένου ουσιαστικού (σκύλος), αλλά παράλληλα δέχομαι την επεξήγησή σου και πλέον κατανοώ πως οι προθέσεις σου δεν ήταν δισσεβείς. Δεκτό;


Μια φιλική συμβουλή και παρατήρηση: Μη προτάσσεις εν είδει λαβάρου την ιδεολογική σου ταυτότητα σε κάθε έκφανση της επικοινωνίας. Ο άνθρωπος ΕΙΝΑΙ πολιτικό ον, αλλά όχι μόνο. Είναι (ή πρέπει να είναι ) πρώτιστα άνθρωπος και ως τέτοιος θα πρέπει να μπορεί να υπερβαίνει των ιδεολογιων σε περιστάσεις ή θεματικές που δεν παίζει άμεσο ρόλο η ιδεολογία. Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ, πάντως εγώ δεν ζω, κινούμαι, κοιμάμαι, αναπνέω, δρω, αντιδρώ με μόνο γνώμονα την όποια ιδεολογία κουβαλάω.

Το οτι έγινε, ότι έγινε λόγω πολιτικών πεποιθήσεων δεν ήταν διαπίστωση μόνο δική μου. Εδω εθελοτυφλείς.


Κρατώ και το δικό μου quote εδώ, γιατί στην περίπτωση που όντως ισχύει αυτό που λες (θα το διαπιστώσουμε με την τοποθέτηση της άλλης πλευράς) τότε είμαι εγώ αυτη που θ'απευθύνει τα ίδια λόγια μου που παρέθεσες και στον _ΧΡΗΣΤΟΣ_.

Πρέπει ΄ομως να σου πω ότι γνωρίζω αρκετά καλά τον συγκεκριμένο συνεργάτη μου, έχοντάς τον στη διαχείριση 2,5 συναπτά έτη, και δυσκολεύομαι να αποδεχθώ ότι έχει μια τόσο προκατειλημμένη πλευρά, ώστε να αντιδρά έτσι με γνώμονα αυτό που εισέπραξες εσύ. Γι'αυτό και τον υποστήριξα.

Ευχαριστούμε για τη γνωστοποίηση. Ελπίζω να σου'γινε σαφής και η δική μου θέση την οποία ξεκαθάρισα με σαφείς διατυπώσεις. Ξαναλέω ότι χαίρομαι που γράφτηκε και ένας αντιφα στο φόρουμ, (ω ρε χαρές ο Ιφικράτης όταν γυρίσει απο διακοπές :ups: ) και προσβλέπω στους πολιτικούς διαλόγους μας, ευελπιστώντας να δω επιτέλους κι απ'την δική σας πλευρά αντεπιχείρημα αντί χλεύης, και επιχείρημα αντί προβολή ταμπελοποιήσεων, ή προβοκατόρικο διαλεκτικό επίπεδο, το οποίο έχουμε ήδη χορτάσει για να μην πω μπουχτίσει.

Σε ευχαριστώ για την ειρωνία (αναφέρεσαι ταυτόχρονα και σε χλευασμό). Δεν απαντούσα με χλευασμό παλαιότερα αν θυμάσαι αλλα με επιχειρήματα. Και δεν αυτοπροσδιορίζομαι ως αντιφά αλλα ως αναρχικός.


Κατ'αρχάς νιώσε: ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ!
Κι εδώ αφήνω το quote των λόγων μου για να διευκρινίσω πως τα περί επιχειρημάτων κλπ, είναι η πάγια ΓΕΝΙΚΗ θέση μου και δεν την απηύθυνα ειδικά σε σένα. Μπορούν να σου επιβεβαιώσουν πολλά μέλη μας, ότι την επαναλαμβάνω συχνά πυκνά και μέσα στα τόπικς. Όσο για το αναρχικός... (άλλος ένας λόγος που θα κάνει τρελές χαρές ο Ιφικράτης :lol: ) θα'χουμε κάμποσα να πούμε στην πορεία... Προσβλέπω σ'αυτό. :wink:



Θα μπορούσα Arela να σε κάνω να "πάθεις" ότι έπαθα κι εγώ (αν θυμάσαι, και ας μη δημοσιοποιήσουμε ΚΑΙ αυτό). Και δε σε απείλησα για να μου απαντάς με αυτό το ύφος. Ήθελα να πω πως αν εγώ ο κάκιστος GiaNt ήθελα να σας κάνω, και σε γενικές γραμμές αν είχα κακές προθέσεις και τόσο άθλιες προθέσεις (δηλαδή να προσβάλω κάποιο νεκρό, που απ όσα διάβασα σέβομαι) δε θα περιοριζόμουν σε 5 φράσεις στο Chat.


Δεν το είδα σαν απειλή. Απάντησα απλά και περιεκτικά πως πρακτικά είμαστε πιο "ασφαλείς" απ'ό,τι θα'μασταν σ'ένα freebie που όπως πολύ καλά γνωρίζεις, ΔΕΝ δίνουν backups. Τεσπα, επ'αυτού εξακολουθώ να θέλω τη βοήθειά σου, κι αν είσαι πρόθυμος να τη δώσεις, το συζητάμε στο κανάλι. Δεν είναι της παρούσης άλλωστε.

Όσο για την ασέβεια στο νεκρό, τα'παμε αυτά, δε θα τα επαναλαμβάνουμε. Βλέποντας το πράγμα πιο ψύχραιμα και αντικειμενικά, είπα και ξαναλέω: ΔΕΝ θεωρώ πως υπήρξες εσκεμμένα ασεβής στο θειο μου. ΤΕΛΟΣ.



Η ειρωνεία είναι άλλη: Πως απ'τη μια θα'βαζες το ημερολόγιο στη βικυθήκη, μετέφερες και στο #aristera κάτι συγκλονιστικά σημεία του (δικά σου λόγια), αλλά από την άλλη..... σε εκνευρίζει η ενότητα!

Απο την μια είσαι οικολόγος, απο την άλλη μου λες πως φέτος δεν πήγες διακοπές! (αντίστοιχη φράση). Είναι σαφές πως δεν θεώρησα ασήμαντο το περιεχόμενο της ενότητας.


Αν δεις το όλο θέμα λίγο διαφορετικά, (εγώ η μεγαλύτερη μπορώ να αναθεωρώ- εσύ έχεις πιο στεγανοποιημένο μυαλό και δε μπορείς; :wink: ) κάτι μου λέει πως θα πάψει να σε εκνευρίζει η συγκεκριμένη ενότητα :ups:
Άσε που αν μου'χες έρθει πριβέ να μου πεις γι'αυτά που δε σ'αρέσουν, θα'χε λυθεί το θέμα ήσυχα, γρήγορα κι απλά :hitlol:



ΥΓ. Ψιτ, τα κατατόπια τα ξέρεις. Δε ρίχνεις κι ένα στίγμα σου λέω εγώ για να σε "γνωρίσουν" λιγάκι κι αυτοί που δεν σε ξέρουν? :)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ELectriE
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 12:21
Irc ψευδώνυμο: ELectriE, nvisible
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Συν+παν

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από ELectriE » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 16:12

Έχω την πληροφορία πως οι κύνες (σκύλοι) προέρχονται εξ αστερισμού Κυνός όπου φωτεινότερος αστέρας είναι ο Σείριος!

[γελάτε;;]
Όπως Πάνω και Κάτω. Όπως Κάτω και Πάνω.
Ερμητική Αρχή

Όπως Έξω και Μέσα. Όπως Μέσα και Έξω.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 17:04

Είναι ξεκάθαρο πως ο _XRHSTOS_ έψαχνε πρόφαση για να με δαιμονοποιήσει! Να με δαιμονοποιήσει για κάτι κοινώς κατακριτέο λόγο των πολιτικών μου πεποιθήσεων! (Σας θυμίζει κάτι αυτό;)
Hταν προφαση αλλα πιστευω οτι συμβαινει συχνα στα πολιτικοποιημενα ατομα καθε ιδεολογιας. και ομαδας κλπ.
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από GiaNt » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 17:34

Επειδή ΔΕΝ είμαι αχάριστη, δεν με διακατέχει άγονος εγωκεντρισμός, ΔΕΝ γουστάρω να ανάβω φυτίλια ή να φουντώνω τη φωτιά σε κόντρες που δεν βρίσκω λόγο να διαιωνίζονται, ΑΝΑΚΑΛΩ και πάλι. Δεν μου'χεις δώσει δείγματα να σχηματίσω τέτοια εντύπωση. Ένιωσα άτοπη τη χρήση του συγκεκριμένου ουσιαστικού (σκύλος), αλλά παράλληλα δέχομαι την επεξήγησή σου και πλέον κατανοώ πως οι προθέσεις σου δεν ήταν δισσεβείς. Δεκτό;
Έτσι το δέχομαι..
Αν δεις το όλο θέμα λίγο διαφορετικά, (εγώ η μεγαλύτερη μπορώ να αναθεωρώ- εσύ έχεις πιο στεγανοποιημένο μυαλό και δε μπορείς; :wink: ) κάτι μου λέει πως θα πάψει να σε εκνευρίζει η συγκεκριμένη ενότητα :ups:
Εξακολουθώ να θεωρώ λανθασμένη την τοποθέτηση της εκεί. Το περιεχόμενο της απο την στιγμή που ξεκίνησα να το διαβάζω το θεωρώ πολύ αξιόλογο. Όπως προείπα σκεφτόμουν την τοποθέτηση των κειμένων στην Wikiθήκη ή στο Wikibooks (μάλλον εκεί τελικά και όχι στην θήκη) με την συγκατάθεση σου φυσικά. Προς το παρόν ψάχνω τι παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα..
ΥΓ. Ψιτ, τα κατατόπια τα ξέρεις. Δε ρίχνεις κι ένα στίγμα σου λέω εγώ για να σε "γνωρίσουν" λιγάκι κι αυτοί που δεν σε ξέρουν? :)
Θα σκεφτώ πότε, αν και πόσο θα συμμετέχω στο φόρουμ. Χωρίς καμία διάθεση υποτίμησης.. Για τους ίδιους λόγους που έκλεισα και το blog μου. Ο λόγος που δημιούργησα το λογαριασμό είναι αρχικά για να εξηγηθώ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 17:48

Εξακολουθώ να θεωρώ λανθασμένη την τοποθέτηση της εκεί.
Eξακολουθώ να μην καταλαβαίνω επί της ουσίας τι θεωρείς αδόκιμο.
Το περιεχόμενο της απο την στιγμή που ξεκίνησα να το διαβάζω το θεωρώ πολύ αξιόλογο. Όπως προείπα σκεφτόμουν την τοποθέτηση των κειμένων στην Wikiθήκη ή στο Wikibooks (μάλλον εκεί τελικά και όχι στην θήκη) με την συγκατάθεση σου φυσικά. Προς το παρόν ψάχνω τι παίζει με τα πνευματικά δικαιώματα..
Αυτό το συζητάμε στο κανάλι.

Θα σκεφτώ πότε, αν και πόσο θα συμμετέχω στο φόρουμ. Χωρίς καμία διάθεση υποτίμησης..
Δικό σου θέμα, δική σου η επιλογή. Όποια και αν θα'ναι αυτή, σεβαστή από μένα.
Για τους ίδιους λόγους που έκλεισα και το blog μου.
Αν και πήγα στο blog σου, δεν κατάλαβα τους λόγους η ξανθιά. :help:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από GiaNt » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 18:04

Λίγοι γνωρίζουν όλους τους λόγους.

Ακόμη και αν πάθω το οτιδήποτε (χτύπα ξύλο) έχω φροντίσει να μαθευτούν τα πάντα.
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 18:43

Θεώρησα πως στόχος σου ήταν να προκαλέσεις ταυτίζοντας έναν ήρωα με τους σκύλους...
...Αλλά απ' ότι βλέπω,αυτό ήτανε η αφορμή προκειμένου να δημιουργήσεις πρόβλημα γενικότερα,για λόγους δικούς σου...


Ισχυρίζεσαι πως το BAN που έφαγες,"είναι απόρροια εμπάθειας προς εσένα για τις πολιτικές σου πεποιθήσεις",όμως εσύ είσαι αυτός που πολιτικοποιεί το θέμα,και προσάπτει πολιτικούς χαρακτηρισμούς στην υπόθεση. Κι αν δεν έπαιρνε το μάτι μου αυτό που είχες γράψει για τον ήρωα στο κανάλι,να ξέρεις πως δε θα καθόμουν να ασχοληθώ με την είσοδό σου στο κανάλι (ποτέ μου δεν πέταξα ούτε εσένα,ούτε κανέναν "στα καλά του καθουμένου" απο το κανάλι,δε θα το 'κανα τώρα).


Ισχυρίζεσαι ότι "σε συκοφαντώ",όμως εσύ είσαι αυτός που κάνει επίθεση στο άτομό μου ανακατεύοντας μέχρι και άσχετα πολιτικά θέματα στην όλη υπόθεση!

Δε γνωρίζω αν το κάνεις για λόγους εμπάθειας ή απλώς συγκρότησες ένα απολογητήριο επιθετικού χαρακτήρος για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα,αλλά το μόνο που πετυχαίνεις με αυτό,είναι απλώς...να με επιβεβαιώνεις! :cool:
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
Pet_Detective
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιούλ 2008, 01:19
Φύλο: Άνδρας

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από Pet_Detective » Παρ 01 Αύγ 2008, 05:19

_XRHSTOS_ έγραψε:Θεώρησα πως στόχος σου ήταν να προκαλέσεις ταυτίζοντας έναν ήρωα με τους σκύλους...
...Αλλά απ' ότι βλέπω,αυτό ήτανε η αφορμή προκειμένου να δημιουργήσεις πρόβλημα γενικότερα,για λόγους δικούς σου...


Ισχυρίζεσαι πως το BAN που έφαγες,"είναι απόρροια εμπάθειας προς εσένα για τις πολιτικές σου πεποιθήσεις",όμως εσύ είσαι αυτός που πολιτικοποιεί το θέμα,και προσάπτει πολιτικούς χαρακτηρισμούς στην υπόθεση. Κι αν δεν έπαιρνε το μάτι μου αυτό που είχες γράψει για τον ήρωα στο κανάλι,να ξέρεις πως δε θα καθόμουν να ασχοληθώ με την είσοδό σου στο κανάλι (ποτέ μου δεν πέταξα ούτε εσένα,ούτε κανέναν "στα καλά του καθουμένου" απο το κανάλι,δε θα το 'κανα τώρα).


Ισχυρίζεσαι ότι "σε συκοφαντώ",όμως εσύ είσαι αυτός που κάνει επίθεση στο άτομό μου ανακατεύοντας μέχρι και άσχετα πολιτικά θέματα στην όλη υπόθεση!

Δε γνωρίζω αν το κάνεις για λόγους εμπάθειας ή απλώς συγκρότησες ένα απολογητήριο επιθετικού χαρακτήρος για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα,αλλά το μόνο που πετυχαίνεις με αυτό,είναι απλώς...να με επιβεβαιώνεις! :cool:
συγνωμη περι ποιου ηρωος ομιλειτε;
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από Apomakros » Παρ 01 Αύγ 2008, 09:53

συγνωμη περι ποιου ηρωος ομιλειτε;
νομίζω περί των Καζίνσκι




αλλά δεν ειμαι σίγουρος
μη σε γελάσω κιόλας...




(Καλό μήνα!)
Άβαταρ μέλους
Pet_Detective
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιούλ 2008, 01:19
Φύλο: Άνδρας

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από Pet_Detective » Παρ 01 Αύγ 2008, 10:05

Απόμακρος έγραψε:
συγνωμη περι ποιου ηρωος ομιλειτε;
νομίζω περί των Καζίνσκι




αλλά δεν ειμαι σίγουρος
μη σε γελάσω κιόλας...




(Καλό μήνα!)
καλο μηνα

αν εχει σχεση με τον Daredevil ξαναειδοποιηστε με..περιμενω την συνεχεια
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 01 Αύγ 2008, 10:18

Αντιπαρέρχομαι τα 2-3-4 τελευταία ποστς στο παρόν τόπικ και ενημερώνω:

Το ξανασκέφτηκα και δεν αξίζει-χρειάζεται να κοπιαριστεί κανένα απ'τα ποστς εδώ στην ενότητα περί ης ο λόγος (όχι δεν τη λέω σ'αυτούς που δεν κατάλαβαν ακόμα :loco: ) Αν θέλει άλλωστε ο Γίγας, μπορεί να τοποθετήσει τις σκέψεις του επ'αυτής εκεί προς συζήτηση, χωρίς να εμπλέκονται διαξιφισμοί στη μέση. Το κεντρικό θέμα που αναπτύχθηκε στην τελική εδώ, είναι η διαφορά μεταξύ δύο μελών των ΙΔΕΟ και όχι η χρησιμότητα/ανάγκη/δόκιμο της ύπαρξης μιας συγκεκριμένης ενότητας στο χώρο.

Απλά το τόπικ συνενώνεται στο στίκι όπου ανήκει.

Ευχαριστώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Apomakros
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3164
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2007, 19:26
Φύλο: Άνδρας

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από Apomakros » Παρ 01 Αύγ 2008, 10:22

Ευχαριστώ.
Παρακαλούμε.




(η ευχαρίστηση όλη δική μας!)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 01 Αύγ 2008, 10:41

(η ευχαρίστηση όλη δική μας!)
και τα γεννητούρια δικά σας όμως! :baby: Όχι να φχαριστιέστε εσείς και να τραβιούνται άλλοι :brokenteeth:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Παρ 01 Αύγ 2008, 12:27

Pet_Detective έγραψε:συγνωμη περι ποιου ηρωος ομιλειτε;
Περί αυτού
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
LoLitA
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: Τρί 17 Απρ 2007, 00:53
Φύλο: Γυναίκα

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από LoLitA » Παρ 01 Αύγ 2008, 12:58

_XRHSTOS_ έγραψε:
Pet_Detective έγραψε:συγνωμη περι ποιου ηρωος ομιλειτε;
Περί αυτού

Καταρχήν εσύ είσαι γκαντέμης! :loco: :loco:
To ήξερα ότι αν γινόταν ποτέ θέμα περί αυτής της ενότητας θα ήσουνα εσύ κάπου εκεί γύρω. :evil:

Κατά δεύτερον, όσον αφορά στην ενότητα του Ημερολογίου, πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω πως έφτασε στο σημείο να αποτελεί πέτρα σκανδάλου και να γίνονται τόσες μανούρες.
Η ενότητα αυτή προέρχεται από ένα χειρόγραφο 60 ετών τουλάχιστον. Είχα την τύχη να έχω δει και το πρωτότυπο. Μια καταγραφή. ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ στη τελική.
Το οποίο θα μπορούσε κάλλιστα να είχε εκδοθεί και κάπου.Πάρτε το έτσι. Όποιος δε το γουστάρει ας μη το διαβάζει και ας μη το σχολιάζει. Είναι τόσο απλό.

Αν είχε εκδοθεί ως βιβλίο και δε το γουστάρατε δε θα το παίρνατε.

Είναι μια καταγραφή που έχει θέμα προσωπικών μαρτυριών ενός ανθρώπου που έζησε την περίοδο εκείνη και είναι συγγενικό πρόσωπο της Βίκυς.
Όπως υπάρχει χώρος (και με το παραπάνω) για τα προσωπικά κείμενα ή ποιήματα του καθενός, έτσι υπάρχει και ένας χώρος για αυτή την καταγραφή, που περιέχει στην τελική πάρα πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία για την περίοδο εκείνη αν μη τι άλλο! :o

Όποιος έχει κάνει τον κόπο να το διαβάσει θα έχει διαπιστώσει σε τι αναφέρομαι.

Οποιοσδήποτε λοιπόν καταθέτει μια ιστορική ή προσωπική μαρτυρία ή κείμενο ή και τα δυο, οφείλεται κάποιος στοιχειώδης σεβασμός. Αν δεν μας αρέσει πάμε παρακάτω.

Νομίζω ότι στα είπε διεξοδικά και η Αρελίτα οπότες νόου μόρ γκρίνια! :punch: :P
“Bravery is believing in yourself, and that thing nobody can teach you.”
Άβαταρ μέλους
Spirit oF Fire
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Δευ 21 Μάιος 2007, 17:45
Irc ψευδώνυμο: Spirit_Of_Fire
Φύλο: Γυναίκα

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από Spirit oF Fire » Παρ 01 Αύγ 2008, 13:16

αν εχει σχεση με τον Daredevil ξαναειδοποιηστε με..περιμενω την συνεχεια
τί; θα έχουμε δερδέβιλ 2;; για πες... αρχίζει να αποκτά ενδιαφέρον το θέμα. (τρώγειν ποπκορν)
Ο αληθινός πολεμιστής διατηρεί την ανθρωπιά του ακόμη και στη μάχη. Κερδίζοντας έναν βάρβαρο θρίαμβο εξακολουθείς να διακυβεύεις την ψυχή σου. Αυτοί που πολεμούν τον δράκο μπορούν να γίνουν ο δράκος.
Η φωτιά δεν καταστρέφει μόνο, μπορεί και να καθαρίζει τις ψυχές μας.
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Παρ 01 Αύγ 2008, 13:31

Silke έγραψε:Καταρχήν εσύ είσαι γκαντέμης! :loco: :loco:
To ήξερα ότι αν γινόταν ποτέ θέμα περί αυτής της ενότητας θα ήσουνα εσύ κάπου εκεί γύρω. :evil:
Εγώ φταίω ή εσύ που είσαι συντονίστρια αυτής της ενότητος και όπως ήταν αναμενόμενο...τη γκαντέμιασες; :evil: :evil: :evil: :P
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: Για την συκοφάντηση, και το φασισμό που δέχθηκα πριν..

Δημοσίευση από GiaNt » Παρ 01 Αύγ 2008, 13:49

_XRHSTOS_ έγραψε:Θεώρησα πως στόχος σου ήταν να προκαλέσεις ταυτίζοντας έναν ήρωα με τους σκύλους...
...Αλλά απ' ότι βλέπω,αυτό ήτανε η αφορμή προκειμένου να δημιουργήσεις πρόβλημα γενικότερα,για λόγους δικούς σου...
Ξαναλέω πως θα μπορούσα να δημιουργήσω πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα αν το ήθελα. Άκυρο αυτό που λες.
Ισχυρίζεσαι πως το BAN που έφαγες,"είναι απόρροια εμπάθειας προς εσένα για τις πολιτικές σου πεποιθήσεις",όμως εσύ είσαι αυτός που πολιτικοποιεί το θέμα,και προσάπτει πολιτικούς χαρακτηρισμούς στην υπόθεση.
Αν δεν κατάλαβες καλά θεωρώ πως το BAN οφείλεται σε πολιτικούς λόγους. Οπότε θεωρώ πως εσύ φέρθηκες βάση πολιτικών πεποιθήσεων. Δεν πολιτικοποίησα εγώ λοιπόν κάποιο θέμα. Απορώ γιατί χρειάζεται να το εξηγήσω αυτό.
Κι αν δεν έπαιρνε το μάτι μου αυτό που είχες γράψει για τον ήρωα στο κανάλι,να ξέρεις πως δε θα καθόμουν να ασχοληθώ με την είσοδό σου στο κανάλι (ποτέ μου δεν πέταξα ούτε εσένα,ούτε κανέναν "στα καλά του καθουμένου" απο το κανάλι,δε θα το 'κανα τώρα).
Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν ξαναχρησιμοποίησες άλλες προφάσεις.
Ισχυρίζεσαι ότι "σε συκοφαντώ",όμως εσύ είσαι αυτός που κάνει επίθεση στο άτομό μου ανακατεύοντας μέχρι και άσχετα πολιτικά θέματα στην όλη υπόθεση!
Ισχύει λίγο πολύ η απάντηση του 2ου quote και απορώ γιατί πρέπει να εξηγήσω ΚΑΙ αυτό.
Δε γνωρίζω αν το κάνεις για λόγους εμπάθειας ή απλώς συγκρότησες ένα απολογητήριο επιθετικού χαρακτήρος για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα,
Η σιγουριά και ο ορθολογισμός σου μου αρέσει.
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από GiaNt » Παρ 01 Αύγ 2008, 13:51

Όποιος έχει κάνει τον κόπο να το διαβάσει θα έχει διαπιστώσει σε τι αναφέρομαι.
Κι εσύ κάνε τον κόπο και διάβασε τι έγραψα :D Και εμένα με ενδιαφέρει το περιεχόμενο της ενότητας
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Παρ 01 Αύγ 2008, 13:59

Εαν ήθελες να δημιουργήσεις σοβαρό πρόβλημα,θα το κανες κι αυτό. Όμως εσύ δε θες να δημιουργήσεις σοβαρό πρόβλημα,αλλά να κάνες το "χαβαλέ" σου,κι επειδή δε σου βγαίνει,σ' έτσουξε λίγο.

Και πάλι με επιβεβαιώνεις. Εσύ είσαι αυτός που βλέπει πολιτικώς το θέμα κι όχι εγώ όπως με κατηγορείς.

Δεν κατάλαβες Giant. Σιγά μην καθόμουν να ασχοληθώ με το ότι μπήκες στο κανάλι,εαν δεν έβλεπα αυτό που έγραψες για τον ήρωα. Όσες φορές είχες μπει,ποτέ δεν ασχολήθηκα,δε θα καθόμουν τώρα...να ψάχνω "προφάσεις" κι "αφορμές" για να σε διώξω.

Τα υπόλοιπα,είναι ευκόλως εννοούμενα.
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:04

Κι ο δικος μου παπους ηταν ηρωας πολεμισε εις τον ΕΑΜ.
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από GiaNt » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:07

_XRHSTOS_ έγραψε:Εαν ήθελες να δημιουργήσεις σοβαρό πρόβλημα,θα το κανες κι αυτό. Όμως εσύ δε θες να δημιουργήσεις σοβαρό πρόβλημα,αλλά να κάνες το "χαβαλέ" σου,κι επειδή δε σου βγαίνει,σ' έτσουξε λίγο.
No comments :jerk: :jerk: :jerk:
Άβαταρ μέλους
Spirit oF Fire
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Δευ 21 Μάιος 2007, 17:45
Irc ψευδώνυμο: Spirit_Of_Fire
Φύλο: Γυναίκα

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από Spirit oF Fire » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:13

Αλήθεια, γιατί αυτό το ανθρωπάκι είναι πράσινο;
Ο αληθινός πολεμιστής διατηρεί την ανθρωπιά του ακόμη και στη μάχη. Κερδίζοντας έναν βάρβαρο θρίαμβο εξακολουθείς να διακυβεύεις την ψυχή σου. Αυτοί που πολεμούν τον δράκο μπορούν να γίνουν ο δράκος.
Η φωτιά δεν καταστρέφει μόνο, μπορεί και να καθαρίζει τις ψυχές μας.
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Eνστάσεις/παράπονα/παρεξηγήσεις στο κανάλι.

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Παρ 01 Αύγ 2008, 14:22

GiaNt έγραψε:No comments :jerk: :jerk: :jerk:
Τουλάχιστον τώρα μίλησες ποιο λογικά εν συγκρίσει με αυτά που έλεγες πριν :wink:
Γεια σας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συζητήσεις στο νετ”