Τόπικς για το κανάλι μας

Ενδιαφέρουσες συζητήσεις στο #ideografhmata, το #Γράψε_Ελληνικά_ΜΠΟΡΕΙΣ και άλλα - Οδηγίες σύνδεσης (Προσβάσιμο μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Τόπικς για το κανάλι μας

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 31 Μαρ 2008, 10:41

Χάσαμε το προηγούμενο που βάζαμε όμορφες/έξυπνες/χιουμοριστικές ατάκες για το τόπικ του καναλιού μας το οποίο πρέπει να αλλάζει κατά καιρούς.

Ξεκινάω μ'αυτό που έχουμε σήμερα.

Αλλο MACEDONIANS κι άλλο MONKEY-DONIANS, Άλλο το αυθεντικό κι ιστορικά δοσμένο κι άλλο το κακέκτυπο που είναι και κλεμμένο.



Άλλα που έχουν μπει κατά καιρούς και είχαν επιτυχία:

- Μην κοιτάζεις πίσω με θυμό ούτε μπροστά με φόβο, αλλά γύρω σου προσεκτικά.(Νevile Randall)

-Η αλήθεια είναι μία. Ο τρόπος που την αντιλαμβάνεται ο άνθρωπος διαφέρει καθώς αυτός εξελίσσεται.

-Κάποιος βλαστήμαγε επειδή δεν είχε παπούτσια να φορέσει, μέχρι που είδε έναν δύστυχο δίχως πόδια.
Ας μάθουμε να ξορκιζουμε τις κατάρες μας και να μετράμε τις ευλογίες μας

-Το να πέσεις δεν είναι τρομερό. Το να μη θες να σηκωθείς είναι ολέθριο (Βίκτωρ Ουγγώ)

-Αν περπατάς μπροστά μου ίσως να μη σ'ακολουθήσω, αν περπατάς πίσω μου ίσως να μη σε οδηγήσω. Περπάτα δίπλα μου κι ίσως να γίνεις φίλος μου.

-Η γνώση είναι δύναμη. Ανίσχυρο όπλο όμως, χωρίς την επίγνωση. (δικό μου)

- Που είναι η ζωή που χάσαμε μέσα στη ζωή; Που είναι η σοφία που χάσαμε μέσα στη γνώση; Που είναι η γνώση που χάσαμε μέσα στην πληροφορία; (Fyodor Dostoyefski)

-Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όλα όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω, και με το τίμημα της ζωής μου ακόμα, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες αυτά που πρεσβεύεις.(Βολταίρος)

- Carpe diem, qua minimum credula postero: Αδραξε τη μέρα και εναπόθεσε όσο πιο λίγη εμπιστοσύνη μπορείς στο αύριο (Οράτιος)

-Πιστεύω στα αναρίθμητα, εφήμερα προσωπεία που πήρε ο Θεός στους αιώνες και ξεκρίνω, πίσω από την άπαυτη ροή του, την απόλυτη ενότητα. (Ν. Καζαντζάκης)

-Σημασία έχει η ένταση. Όχι η διάρκεια. Μπορεί να φτάσεις στα εκατό και να μην έχεις ζήσει ούτε μια μέρα. (Α. Παπαδάκη)

κλπ.


Εδώ μπορείτε να βάζετε προτάσεις σας, να παίρνουν και οι οπερς μας ιδέες όταν θέλουν ν'αλλάξουν τόπικ στο κανάλι...







-
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Spirit oF Fire
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2366
Εγγραφή: Δευ 21 Μάιος 2007, 17:45
Irc ψευδώνυμο: Spirit_Of_Fire
Φύλο: Γυναίκα

Re: Τόπικς για το κανάλι μας

Δημοσίευση από Spirit oF Fire » Δευ 31 Μαρ 2008, 12:58

Για οτιδήποτε νοιάζεσαι, είναι δική σου ευθύνη.

~*~*~*~*~Ο κόσμος γύρω σου είναι μία αντανάκλαση, ένας καθρέφτης που δείχνει τον άνθρωπο που είσαι.

~*~*~*~*~*Όταν αποφασίζουμε να δείξουμε το λάθος, πρέπει να είμαστε έτοιμοι να παλέψουμε για το σωστό.

~*~*~*~*~*~*~--- Είναι καλύτερο να ανάψεις ένα κερί, aπό το να καταριέσαι το σκοτάδι---
(Κινέζικη παροιμία)


Δεν ξέρω αν σας αρέσουν, απλές ιδέες είναι =)
Ο αληθινός πολεμιστής διατηρεί την ανθρωπιά του ακόμη και στη μάχη. Κερδίζοντας έναν βάρβαρο θρίαμβο εξακολουθείς να διακυβεύεις την ψυχή σου. Αυτοί που πολεμούν τον δράκο μπορούν να γίνουν ο δράκος.
Η φωτιά δεν καταστρέφει μόνο, μπορεί και να καθαρίζει τις ψυχές μας.
Άβαταρ μέλους
chill
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1385
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 01:41
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Τόπικς για το κανάλι μας

Δημοσίευση από chill » Δευ 31 Μαρ 2008, 13:10

Εχω κατι θεματακια:

Οποιος νυχτα περπατει, λασπες και σκατα πατει!


Ησυχια, ταξη... και μακρια απ την ασφαλεια.


Αν πετυχει η μαλακια τυφλα να χει το γαμησι.


Γιατι οι γυναικες ειναι αχρηστα κορμια, τσιμπουρια, πορνες, βδελλες, καθιζηματα της ανθρωποτητας (πολυ ενδιαφερον θεμα και μας αφορα ολους) και πρεπει να τις ταπεινωνουμε;


ΚΩΛΟΣ! το μνι του μελλοντος; Απαντηστε: Ναι/βεβαιως/Φυσικα ρε μαλακα!


και τελος το πιο καυτο θεμα...



Ποιος εχεσθη;
“Humanity has advanced, when it has advanced, not because it has been sober, responsible, and cautious, but because it has been playful, rebellious, and immature.”
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Τόπικς για το κανάλι μας

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 31 Μαρ 2008, 14:11

Ησυχια, ταξη... και μακρια απ την ασφαλεια.
Ποιος εχεσθη;
ΑΧΑΧΑΧ αυτά τα διαπραγματεύομαι και ΠΑΙΖΕΙ να ανέβουν. :Ρ

Τα υπόλοιπα μη διανοθεί κανένας όπερ να τα ανεβάσει, αν και ξελιγώθηκα στο γέλιο. :loco: :clap:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Τόπικς για το κανάλι μας

Δημοσίευση από Lionheart » Δευ 31 Μαρ 2008, 14:21

Γιατι οι γυναικες ειναι αχρηστα κορμια, τσιμπουρια, πορνες, βδελλες, καθιζηματα της ανθρωποτητας (πολυ ενδιαφερον θεμα και μας αφορα ολους) και πρεπει να τις ταπεινωνουμε;
Αυτό και πάλι αυτό. Πρέπει να γίνει και συζήτηση.
Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Άβαταρ μέλους
seismic
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ 12 Δεκ 2009, 20:20
Irc ψευδώνυμο: seismic
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Τόπικς για το κανάλι μας

Δημοσίευση από seismic » Κυρ 13 Δεκ 2009, 21:48

Είναι δύσκολη η αποδοχή μιας καινοτόμου πρότασης γιατί είναι εδραιωμένη η πεποίθηση ότι οι μέχρι
τώρα χρησιμοποιούμενες πρακτικές είναι αλάνθαστες.
Η πεποίθηση είναι ένα κόλπο του νου για να καταπιέσει την αμφιβολία.
Η αμφιβολία είναι κάτι φυσικό, είναι δώρο της φύσης, μας βάζει -όμως- σε μπελάδες διότι είναι ένα
σπαθί που κόβει όλες τις πεποιθήσεις κι αυτό είναι επικίνδυνο.

Αν επιθυμούμε την πρόοδο και την εξέλιξη, πρέπει να εγκαταλείψουμε τις μεθόδους του παρελθόντος.
Αν και το παρελθόν δεν υπάρχει πια, εξακολουθεί να παρεμβαίνει.
Συνεχίζουμε να κρίνουμε σύμφωνα με αυτό και απορρίπτουμε ελαφρά τη καρδία οτιδήποτε νέο.

Αντίληψη σημαίνει να έχεις λιγότερη λογική, να έχεις περισσότερη διαίσθηση.
Η σκέψη είναι πολύ παραπλανητική διαδικασία.
Μας κάνει να νιώθουμε πως μπορούμε να κάνουμε σπουδαία πράγματα.
Πολλοί άνθρωποι έχουν αφιερώσει μεγάλο μέρος της ζωή τους για κάτι ανέφικτο
(για ένα πουκάμισο αδειανό όπως λέει και ο ποιητής).

Οι μεγάλοι επιστήμονες και οι καθηγητές εκφράζονται με ευφράδεια για να εντυπωσιάσουν τους ανθρώπους.
Μπορεί να μη ξέρουν τίποτα, μπορεί να μην είναι σοφοί, μπορεί να μην είναι καν ευφυείς, ένα όμως είναι βέβαιο.
Ξέρουν πως να παίζουν με τις λέξεις και να κερδίζουν τον σεβασμό (ο οποίος διαπλέκεται με το χρήμα και την εξουσία).

Ένας άνθρωπος με ιδέες -που έχουν την αντήχηση της αλήθειας- τρομάζει αυτούς που είναι
ξετρελαμένοι με τον έλεγχο.
Επιβάλλεται -όμως- να συνεχίζει απτόητος καθότι αξία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός :D
Έχω διαβάσει τόσα πολλά για το κάπνισμα και το πιοτό, που τελικά έκοψα το διάβασμα. https://www.youtube.com/user/TheLymperis2/videos
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συζητήσεις στο νετ”